[VROUW HUIS ienstbode. nelsje f MEISJE [aspjertstr.234 ■ID - :HEER [•goeding sIER Co. liD f 14 50 f 64.50 f 57.50 f 10.90 mbiedmtjen iiaanvragen. IFFR0ÜW, ;wroyw itbode stbode NSTBODE end Meisje SJE, DONDERDAG 28 FEBRUARI. "oEMffiNTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND o-s- jWo. SO 56e <Jaa.»tr^aanaig -1918 fi VLISS1NGSCHE COURANT Bijkantoor SOUBURG JKÏEKS. laat 19. Vlissingen. |efoon 17. -o— voor: llSSINGEN. Ithuis te Vlissingen, ]is huwelijk van de tegen 1 April a.s. inwonende fedde van f200. I met opgaaf van lentien, vóór 1 Maart II tot den Voorzitter I Dokter J. P. VER- lisstraaf 114. [raagd. „Vliss. Courant.' len zindelijke lau „Vliss. Courant." pagd een flinke kunnende werken. |dresWalstraat 1. gen half Maarteen ULEVARD. voor heele dagen of l klein gezin, v.g.g.v au „Vliss. Courant". aril a.s. eene flinke ch aan te melden Bellamypark 21. en flink au „Vliss. Courant" r halve dagen, niet tr. au „Vliss. Courant". n zindelijk 16 jaar, voor heele gen. Adres te eau „Vliss. Cour.' ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren: ƒ1.55 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 1.75. Afzonderlijke -nummers 3 cent. ADVERTENTIE-PRIJS yan 14 regels f 0.60 voor iedere „gel meer 15 cent plaatsing 3|2 X hij abonnement speciale prijs. Recla mes 30 cent per regel. Dienstaanbiedin gen en dienstaanvragen 7'/2 cent per rerei, bij eonia-n-te betaling. Faffliliberichten van 16 regels j .iedere regel meer 15 cent. THEE- EN KOFF1ESURROGATEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt -bekend,- -dat de Minister van Lafldibo-uw, Nijverthiei-d en Bain-del heeft goedgevonden. v.akt ite st-ellen de vol kan-de thee- en koffiesurrogatemrege- lio. De aflevering is v-erfxodan -van thee- en koftiesurrogaten, w-eike in geen geval- respectievelijk thee en kof fie lino gen Ibevia-tten -oif bijmengsel-en, zooails -schillen >van eikels -en bloembol len of een -product schadelijk voor de gezondheid. Aangaande sub 210 kunnen be- lamighebfoendiein inzage bekanten van de betreffende circulaire op het diistribu- tiebureau, 2o. G-rossiers en winkeliers zijn ver plicht zioh te onthouden van het aan brengen van veira-nderi-ngem -in -de ori- gineele wanpakbi-ng van dan fabrikant. Vilissinigen, 28 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. HONDENBROOD VOOR TREK- EN POLITIEHONDEN. De Burgemeester van. Viissimgen maakt bekend 'dat bij den -heer J. F. Rfeijte, Giapisstraaf 31 alhier, i-s aan- gefcoim» een igedeelite d-eir aan onze gemeente (toegewezen hoeveelheid fiondiemhrood v-oar tan -miinst-e twee -maanden. Belanghebbenden (kunnen op -het dis- itributiebureau -bonm-en v-oo-r clirt brood bekomen -mét dien verstande dat elke bon voor twee dagen galdit. Vitissin-gen, 27 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. GELEGENHEID TOT KOSTELOOZE INENTING EN HERINENTING. Burg. en Weth. van Vlissi-ngan ma ten bekend diat op Vrijdag 1 Maart 1918 en voort-s o-p d-en eersten Vrijdag van elke ma-an-d des vo-anm-iddags t-us- sch-en 8t/2 en 9 iuur de gelegenih-eid zal bestaan -tot toste looze inenting on her- inenifimg va-n de ingezetenen, die zich daartoe aa-nmeldon bij den gemeente- geneeskundige, den heer J. BEIJERS, a-rts, ten zijnen hoiize, in-ga-n-g Pialing- straatt. Vlissi-ngeo, 27 Februari 1918. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. P. v. ROSSUM jr. HINDERWET. Burg. en Weth. van V-lissin-gen, ge let op artikel, 8 der Hinderwet, -brengen ter o-penbare kennis, d,at bij tam be sluit van. 25 Februiari jl. aan A. ROEL- SE vergunn-in-g is verleend- ta.t de uit breiding zijner schoenmakerij dooir het plaatsen van een electno-imatar van 3 P.K. i-n het perceel, kadastraal hakend gemeente Vl-issinigan, Sectie E no. 1983, -r de morgenuren. BLONDEEL, Ga- eland. Een beeld der werkelijkheid. 106) (Mitt vertotei.) „Maar har,on de J-osach, die -hem aanbev-al, vermag hij niets daarte gen 'Het gelaat van de Suez fwerd door een donkere -wolk o-vertogen. „Emm-aniuel de J-osach herhaalde hij so-mlb-er. „Gr00ter elie.ndeü'ng bestaat er n-iet dan die algemeen geachte phi.lan-troop. De dag, waarop hij omze kantoren wist binnen te stuipen is die noodiottigste datum in de geschiedenis o-nzer onder neming geweest. Er gaat geen week voorhij d-a-t zij.ne eisch-eln n-iet stijgen, en ofschoon hij steedis allervriendelijkst en hoffelij(k blijft, laat hij ons telkens gevoelen dat hij het geheim d-er ge vloekte photograpbieën in zijn bezit heelt." ,M er dian geen eerlijk me-nsch meer te vinden „O ma-ast de gansch-e roo-versbemde blüv-ein de mannen o-ver, die mij trouw zijde staan. Ge-en hunner diie niet plaatselijk gemerkt Nieuiwstraat n-o. 35. Vilissi-ngen, 27 Februari 1918. Bur-g. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. P. v. ROSSUM Jr. Tweede Kamer. Bij de voortzetting van bet debat over de lev-ensmiiddelen-voor-zienling besprak d-e heer V-an Beresteijn het or ganisatiebeleid van den minister van ia-ndbo'u-w. Spreker 'heeft er groot bezwaar te gen, dat op de tegenwoordige manier m-et de commissies van toecoich-t wo-nd-t voortgegaan, A-lleen de commissie voor de viisohvoorzierLiinpr -heeft een afgeba kende zelfstandige taak. De minister beeft in alle commissies 'in paar Ka mer-leden va-n Huiles e-n rechts weten te hen-oemen -en n'u durft -het Kamerlid van de -een-e commissie dat van de an dere n-iet aan. immers a-ls '-n lid op de kaascoimim-iss-ie kritiek w-i.1 .uitoefenen, dan wordt hem al -gaiuw toegeroepen „bij j-ou in de groenteooimmissie deugt 't immers óók niet V-ender vindt spreker -h-e.t verkeerd, dat de commissies ram bijstand voor de crisisaanigelegenlh-eden zaken afhande len o-,p een wijze alsof ihet de minister zelf is, die deze afhandelt. Dat moet verwarring stichten en daarom -moet miem w-eten m-et wien men te doen iheeft. Uitvoerig stond spreker stil bij het beleid van den minister ten opzichte va-n bet buitenland-. Wij -betalen -reus achtige hooge prijzen voor ijzer, staal en cement en ontv-angen veel minder hooge prijzen voor onze boter, kaas e. d. De regeering is, -naar spreker's mee-n-ing, te inschikkelijk tegenover het buitenland, speciaal tegenover Dui-tsch- land. Spreker heeft den- iindmuk, -dat ten aanzien der ftop-ciën niet voldoende met onze beperkte middelen wordt re kening gehouden. Het volk heeft niet d-e zekerheid, diait zijn belangen zoo voordeelt,g mogelijk w-o-rden behantigd, Er zit iemand aan h-et hoofd, die r.iet o-p het geld- zi-et. Br moet een «mpant-afdeeli-ng a-an de regeerinig warden toegevoegd. Wijziging d-er onteigeningswet is noadig in dien zin, dat -geen oor-togs- w-iinsten meer kunnen -worden gemaakt op d-istributiezakon. V-erd-er imoet de minister verhuizen. Hij heeft -niu wei 'n -m-oo-ie woning be t-rokken, m-aar hij m-oet 't io-opt toch tegen 1 Mei viarhu-izen n-aar den Kneuterdijk, naar die af-d-eeling crisis- aa-n-gel egenibeden Ten-slotte im-oet inteer overleg -wondert- gepleegd met oorlog, financiën en bui- teniandsch-e zaken. Tiha-ns kwam spreker tot de distribu tie. Die moet zi. iin de wet worden ge bracht.' Spreker wensch-te -geen vermin- de-ring van distributie wat de hoofde lijke -rantsoeneer-ing betreft ook wemschte -hij geen prijsver-hcogin-g, maar wanneer men een rantsoeneering heeft verkregen, dan is er zi. geen be- zrwiaar im-eer om tweeërlei boms in te voeren, ni -rabaitlbons voor mii-nder.ge- goeden en- rantsoieneeringsbons 'voor de overigen, Sp-reker concludeerde nu, dat wij met -de distributie moeten (voortgaan, desnoods verder. Volgens spreker trad het ministerie van, landbouw al-s munitiefabriek voor beide po-litieke -partijen (in d-eze Kamer op. De eene distilleert uit die resultaten van bet Staatsi-mgrijpen in de productie de conclusie c^at zoodanii-g Staatsiingrij- vporziet welke ranipen on-s dreigen, die niet weet dat een-maal de waarheid aan het licht komt, ook zijn toekomst er door vernietigd zal zijm zij konden zi-ch eiken diag terugtrekken en des noods laten tenien getuigen dat zij de ha-nd niet wilden leenen tot al-les, e-n wat doen zij integendeel Zij laten hunne bezoldiging staan, en uit eerb-ied voor mijln vad-er, gaan zij voort hunne beste krachten aain de zaak te -wijden wille-n zij, overwinnen of vallen met hiaiair. Zij all-cen houden m-ij d-an ook n-o,g staande, o-n-der al de schuirkenstire- ke-n ,diie ik zie begaan." „Ge-en woord van dit alles aan uw vader het zou heim d-oo-den riep de gnawiin angsttiig." „Gij ziet hoe zorgvuldig ,ik steeds de waaifheid- voor hem verborgen houd zij-n hooge ouderdom belet hem geluk kig zioh rekenschap vatn den- toes-ta-nd te geven. Hij leeft imzij-n d-roome-n voort, en i-k zal tot het eind toe zwij gen." .Het uiur aal aambrekein, waar-op alles sohipbrauk lijdt. O diat hij 'dien dag niet moge believen dat zij-ne grootheid tenminste on-verbleekt -moge voo-rt- schiiittenen iin onze geschiedenis Wij zij-n ailen, tot de taaitste toe bereid als zondebokken te dienen, aco hij sleohts gespaard blijft, en het is die gedachte welke mij verthiindert in eens ti-en strijd o-p -te geven, waaron-der ik dikwijls pen werkeend is, d-e andere concludeert er -uit, dat er te weimig door den Staat wo-rdit gedaan. Ernsfi-ge bezwaren had spreker ook tegen h;et -mondiel-ilrtg regeeren. Er béstaat zi, -gr-ooite behoefte a-am een noodrechtapraak voor cnisis--aan- pelegeinhiediert. Het gevoel-, dat de bur gerij zich- igieen onpa-rtij-diige,n rechter in zaken van bestö-gnemimg e.d. kan ver schaffen, stuit velen tegen de -borst. Ook in de keuze zijner adviseurs is d-e mi-nisiter n-iet gelukkig. Zoo heeft de voorzitter v-an de F. N. Z„ burgemeester eener kleinere ge meente, adviseur voo-r zuiiwelaan-gele- geuhedian, eer» zoc-n, diie tandstorm- pli-oHti-g wias, maar die door corruptie van dezen hoogwaardigheid-sbe-kle-eder aan d-en landstorm is onttrokken. •De voorzitter verzocht, dergelijke uitdrukki-nigen niet te gebruiken. De beer van Berest-eijm Wat cor ruptie is, moet diiari naam hebban. Be doelde hoogw-ha rdii gh aid sbekleeder heeft ral, zijn zoon, die in 1888 is gebo ren en thans voor den landstoi-m mobst o-pko-mein, plaatsvérvanigend omlbezol- diigd directeur vain- een tram-miaat-sohap- pij met een zestal wagens (-de lijn HulstW-atooordan) weten te m-aken en -hem ald-us op .grom-d- van artikel 14 2B van de Landstormwet ai-s leader van ean spoor- an traimwegfbedrijf, achter gehouden, Geroep Schande 1 De heer va-n Beresteijn Die groot- wa-ardi-gheidsbeMeeder, wtas de heer Co-tlot d'Escury. Welnu, -korten tijd ge- led-en is de 29-jiarijge zoon, de plaats vervangende directeur van het onge lukkige traimme-tje, door 'den minister benoemd- tot g-raam-commissaris in Zeeland, op een traktement van f 6000! (Rumoer era beweging). De h-eer van Beresteijn lk noem dat corruptie em a-chit h-et gewen-scht dit eens im het oip-enbaiair te zeggen. Vam den m-ini-st-er van oorlog ontving ik ean da-nlabetuiigtog, toen ik hem deze zaïalk had meegedeeld. Thans is de be- trofcke-n j-cingema-n -opgeroepen, De heer de Wijckersloot de Weer- dest-ey-n ving aan mat te wijzen op het v-erschiil in systeem tusschen d-ezen mi nister en dian minister van financiën. De denkbeelden van laatstgenoemde ko men overeen met diie van den burge meester van Rotterdam, die het Deen- sche stelsel aanbeveelt, het stelsel, waarbij alïeen aan behoeftigen, die zich aanmeidein, éistribuitie-antikeien togen verminderden prijs w-orden afge staan. Spreker meende, dat b-ij het distniibu- fi-ew-ezen de fiinla-ncieele zijde van se- ou-ndiairan aard is. In de eerste plaats diient -gezo-rgd v-oor de leve-nsmiiiddelen- vo-otrziie-niing, pa-s -daarna koimt de vra-a-g wat diat zat kosten. Het bremgcin van een welsta-nd-sgrens in de distributie zo-u t-o-t zeer onadnigan-anre conflicten a-am,leiding gev-en-. Ook -i-s sp-rekar te- gieinstainder van splitsing viam sted-ein e-n platteland, -met uitschia'k-eïung van het laatstgenoemde uit de distributie, het geen doo-r -sommigen wordt aanbevo len. Waar zou die gren-s tusschen een stedelijke en een plattelandsgemeente ziin Bn (het is bovendien- geenszins zek-er, dat de voor-raden -levensmiddelen ten ptettelande gr00 ter zijn. da-n in sommi/ge steden. Spreker zo-u de centrale keukens slechts tegen den fcoistend'e-n prijs, dus niet daar beneden, willen laten leveren, opdat meerdere gezinnen geneigd zou den zijn- om -daarvan gebruik te ma ken. Men- zou dan voor de werkelijk belhoefti-gen een afoonidierliijfcein toeslag k-umnen verstrekken. Spreker keurt -in. het algemeen de tegenwoordige samenstelling van de mij-n verstand voel w-ankelan." Een licht gedraisch deed zich aan de deur van- het vertrek vernemen, de grijsaard was ont-waakt en trad bin- - nera. I „Daar is mijn rechterband reeds", j sprak hij met een glimlach vol zoron-e- I schijn en liefde. „Zou er wel een geluk kiger sterveling op aarde gevonden wonden dan iik, die zulk eene vrouw en zulke kinderen bezit?,Zeg mij, Karei, wat is er voor nieuws met betrekking tot -het kanaal „Niieits ais goeds, vader, zooals al tijd", luidde het, terwijl de jongere man zioh- igewelxl aandeedi orn vroolijik te schijnen. Het was op e-en. fraaien- len-ted-ag, dat Emimia/nuel de J-osach een bezoek aan Marcelie bracht, en voor het eerst ver zocht had de jon-ge vrouw alleen te spreken. Hij werd toegelaten in het zelfde vertrek waar -zij F-i-lips gelaten hadi, en- trad- op haar toe, met zulk een zenuwachtige uitdrukking v-an gelaat, dat zij bij ziijn aanblik huiverde en read-s voorzag wat er volgen zio-u. Zij had het ailtiirl geweten dat die ure niet kon uitblijven ma-ar hoe waagde hij het hier te kom-en, iin dat heiligdom, waa-raain voo-r -haar zulk een-e herinne ring vol smart e-n liefde verbanden was Zij maakte geen enkele -bewegi-ng om commissies af, en met name heeft hij bezwaar tegen de weevoedercamimiissie, w.aar-in vrijwel uitsluitend belangheb benden zitten. Bij tal van uitvoerders van Rijks- maatregelen heeft spreker gemis aan rechtsgevoel 'geconstateerd. De commissies b-ahoo-ren overat ver- vangein te wio-nde-n doo-r één -deskundig, betrouwbaar persaoin, concludeerde spreker. Afgezien da'a-rvan is hef niet goed te p,ra-ten dat i-n het bala-rug der voedsel voorziening niet al -het noodiige is ge daan. -Bij de broodvoorziening is gebruik gemaakt van aardappelmeel. Uit 10.000 ICG. aard-a-poelen verkrijgt men door drogen 2250 K.G. era door maling 1120 K.G. aardappelmeel. Had men in plaats van aandao-nelmeel. aardappelpo-eder gemaakt, n-1. door dr-oginig der aardap pelen, dan zou men -meer dan 27 mi-I- Itoen K.G. meel meer verkregen heb ben, hetgeen een verlenging van 16 da gen broodvoorziening beteakent. Dat is wet van zéér veel belang -i-n- deze tijden. Thans strekt de vaorzien-ing tot ul timo Maart. Bij een zoodanige peri-ode- verlengiing bestaat de -kans dart me-n juist van een schip met graa-n ,de aan komst kan afwachten zonder si-o-rmg i-n de b roo-d voo-r zien i ng te hrengan. Tensio-tte drong spreker aan op ver hoog, i-mg der (melkprijzen desno-ods op tosten van dien Staart en o-p ve-rlhooiging der prijzen, van slachtrijp vee, ean en ander im 'h-et bela-ng van de melk- en vteesohvo-orzienèn-g. De .heer Boigaard-t besprak de brand- stoffenvoorzieni-ng. Verschillende cate gorieën van verbruikers kunnen geen brandstoffen verkrijgen, terwijl voo-r plantenserres overvloed va-n brandstof fen beschikbaar scheen te zijn. Spreker acht 'it gewen-schit dat de brandstoiffencomimissi-es, die toch slechts organen van d-e Rij-kskolendis- tributie zijn, verdiwijme'n en dat zij door ambtenaren warden vervangen. Tenslotte besprak spreker de groen ten-drogerij. Graanaanbieding van Duitsche zijde. Omtrent de mogelijkheid dat onze broodvoorziening zal worden bevorderd door het afstaan van belangrijke par tijen graan van Duitsche zijde verneemt 't „Hól." r.ader dat dit denkbeeld reeds is geopperd toen de Centraien het voor deel hadden te kunnen beschikken over graan van het bezette deel van Roe menië. 't Lag in de bedoeling dit te bezigen ais een massa-artikel, waarmee van oris land andere economische voordeelen zouden kunnen worden verkregen. Nu de vrede tusschen de Centraien en de aan granen zoo rijke Oekraine is gesloten, waardoor ook Duitschland in staat zal zijn belangrijke graanhoe- veeiheden te ontvangen, wordt het, naar het blad van doorgaans goed ingelichte zijde verneemt, zeer waarschijnlijk ge acht dat ook de graanaanbieding een belangrijke ro! zal vervullen bij de on derhandelingen, ter verlenging van de einde Maart afloopende economische overeenkomst tusschen Duitschland en Nederland. Peulvruchten. Het bureau voor mededeelingen in zake de voedselvoorziening meldt Voor de eerstvolgende vierweeksche periode is het rantsoen peulvruchten weer bepaald op 1 K.G. per hoofd der bevolking. Het staat nog niet vast, dat voor de daarop volgende periode ook het volle K.G. zal kunnen gegeven worden. Daar om is het wellicht goed, ais de ge- hem welkom -te heeten, en zta-g hem met dreigend gerimpelde wenkbrauwen na deren, „Vergeef rn-ii diat i'k maar u alleen ge vraagd' heb, Marcelie", sprak -hij, zich ongenood!g-d naast haar neerzettende, era te zeer ontroerd, orn op te merken hoe weikiiig aaumoediige-nd haar ont vangst was. „Maar ik word van on geduld verteerd, n-u dart hert tijdstip na dert, waa-rop ik u mijn naam zat miogan geven. Stel mijn geduld n-iat langer op de proef, en geef mij het recht een ieder bekend te -maken niet onze pianin-en." „Met de uweverbeterde zij kortaf. „Waarom zegt gij dat „Zoudt gij mijne vrouw iniet willen w-orden Hebt gij het oor geleend aan vreemde invloeden. O ik heb oin-ver- z-oenlijke vijanden, dike inii-et aarzelen zullen z-ich tusschen -mij en mijin geluk te .plaatsen maar beloof mij dait n-iets tor wereld u zal doen twijfelen aan mij ne liefde -v-oor u." „Neen ik geloof dat gij mij bemint", ant-woo-rdid-e Marcelie langzaam. „Gode zij dank Maar wat is er dan da.t u zoo geheel -anders stemt „Niets als dit ééne lk heb m-ijz-elve nauwkeurig onderzocht, an ?k geloof -niet dat ik ooit uwe echifganoolte kan worden," „Waarom niet klonk haf ver schrikt. meentebesturen, zooals trouwens ver schillende reeds doen, eenige reserve maken. Bond van Staatspensionneering. Door het hoofdbestuur van den bond voor staatspensionneering werd het vol gende adres verzonden aan den minis ter van binnenlandsche zaken „geeft eerbiedig te kennen de bond voor staats pensionneering, goedgekeurd bij Kon. besluit van 27 Sept. 1902, omvattende 456 afdeelingen met 56000 leden en 128 en-bloc aangesloten landelijke Bonden en vereenigingen dat hij met instem ming kennis heeft genomen van het be sluit van de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarbij het mogelijk werd gemaakt, dat aan van rijkswege pensioen genietende personen een bijslag op hun pensioen zai worden verleend, om daardoor het inkomen zooveel mo gelijk in overeenstemming te bren gen met den thans geldenden le vensstandaard dat toch de nood der tijden drukt op vorenbedoelde personen dat evenwel ook door den nood gedrukt worden zelfs zwaarder gedrukt wor den de personen, die ex. arlt. 369- 370 Inv. Wet een ouderdomsrente ge nieten van f 2 per weekdat 't van al- gemeene bekendheid kan worden geacht dat na 3 Dec. 1913, den datum, waarop met de uitkeering der ouderdomsrente werd aangevangen, de waarde der ouder domsrente van f2 aanmerkelijk werd verminderd, door de stijging van alle levensmiddelen dat 't toch ook in de bedoeling van den wetgever heeft ge legen, dat f 2.—. per week ais het mi nimum moest worden vastgesteld voor het levensonderhoud van 70-jarigen en ouderen dat dit minimum door de tijds omstandigheden noodwendig moet her zien eri verhoogd worden redenen, waarom genoemde bond uwe Excellen tie eerbiedig verzoekt, wel te willen be vorderen, dat ook de Tweede Kamer tot een toeslag op bedoelde ouderdoms rente het besluit neemt." De zaakDe Jong. De Unie-Liberale Kamerclub bericht: Zooals werd. medegedeeld heefit de Unie-libeinale Kamerclub, na hei ver schijnen van den bekenden operv brief van deti heer De Goede, aan de com missie uilt de clu-b, djie destijds o-p haar verzoek een onderzoek heeft ingesteld omtrent beschuldigingen, ingebracht aangaande gedragingen van het Ka merlid den- heer De Jong, gevraagd tot wellke mededeelingen deze open 'brief haar aantóiding gaf. Deze co-rn.missie heeft aan. het ver zoek göhoor gegeven en hiaar gevoelen neergelegd in een nadar rapport. 1-n diit tweede, izieer witwoetrige, rap port, gedagteekend 22 Februari U„ van de heeren De Meester, Hulbrechit, Ritn-k, Fook en P-atijn, tonnen zij andermaal to't die conclusie, dat de heer De Jong onvoorzichtig heeft gehandeld, an dat bovendien een man- va-n zijin positie zieh niet aldu-s had moeten beschikbaar stelten voor het geven van d-e mee-rbe- dioeld-e inlichtingen, welke een en ander wij dan ook duidelijk in de uitspraak hebben doen uitkomen maar daaren tegen dait van kwade tro-uw va-n den heer De Jon-g o-f vara eenige oneerlijke handeling, welke ook, niets is geble ken. Waar dat elk bewijs va-n. kwade trou-w of oneerlijkheid o-n-tbreekit, moet o-nze uitspraak z'im zooals wij. haar hebben geformuleerd, Zijdelings wias te verstaan gegeven, d-art de heer De Jong zijin positie had misbruikt om zich te bevoordeelen toen daarvan niets hoe genaamd was gebleken, w,as dit inder daad een rehabilitatie. „Qmdait ik u niet liefheb wat meer zegt, omdat i'k inooiit aan u hechten zal." „En eisch ik dit va-n u Vraag ïk iets anders dan uw geluk, Marcelie Ik heb -u, van den -aanvang af, gezegd, dat ik m-ij volkomen bewust was van ons verschil in leeftijd, ©n hoe weinig ik bij u voegde maar heit gevoel dat i'k u toedraag is zoo oprecht, zoo krachtig, dat i-k u v-ro-eg of laat zal leeren aan mij te hechten en op mij te vertrouwen als o-p uiw besten vriend. Of wel is er een ander huwelijk dat gij zoudt ver-kie zen „N-een ik ken hier niemand aan wien ik mijn l-ot zou- willen verbinden." „En. toch burnt gij niet ongehuwd blij ven. „Waa-rom niet „Oind-at gijzelf niet altijd op kosten van mevrouw Leoière zult willen le ven." „Maar i'k kam mijn e-igem brood gaan verdienen," „Als huishoudster of iets dergelijks, zeker sprak hij vol bitterheid. „Maar bedrieg 11 zelve daaromtrent n-iet. Mar celie. Gij rijt er even ongeschikt toe, als om armoede te lijden. Overschat uwe krachten niiet, Marcelie, gij zoudt onmogelijk die vernederingen kunnen dragen, waaraan onze maatschappij de vrouw onderwerpt, die door eigen ver diensten im haar -onderhoud wil voor zien." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 1