WOENSDAG 16 «JANUARI. a-NO. 13 56e Jaargang 1918 KAMEROVERZICHT. FEUILLETON BINNENLAND VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren: ƒ1.55 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ1.65. Afzonderlijke nummers 3 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1-4 regels 0.60 voor iedere regel meer 15 centplaatsing 34 X - bij abonnement speciale prijs. Recla mes 30 cent per regel. Dienstaanbiedin gen en dienstaanvragen 7|/2 cent per revel, bij contante betaling. Familieberichten vain 16 regels i.iedere regel meer 15 cent. Vergadering van Dinsdag. De Tiwieedie Kamer hervatte lieden •hare werkzaamheden. Die heer De Zeeuw deed als opvolger van wijlen dep ihieer Spieikim>a:n zij:n en,tree als ar- eevaairdisde van Rotterdam 11. Alvorens over te gaan tot de behan deling van het vijfide -hoofdstuk der Staatsbegroo-tin-g voor 1918, werd be handeld het wetje tot onteigening van eenige huizen nabij de Gevangenpoort te 'is-Gravenhage. Dit ihouidlt verband mat de bekende Hofviijiver-kw-es-ti-e. Oude bezwaren aan de aesttheiica onitlieend, werden do«or die 'beeren Beu- nier en Van de Velde aangevoerd. Met 47 tegen 16 -Stemmen ward ech ter 'h-et voorstel: -goedgekeurd en -dius is deze netelige kwestie v-a-n de -baan. -De -discussie over de ibe-grooting van bi-ninenlandsiche zaken werd geopend met iean rede van den heer V-an der Molen, -die de regeering we-nsch-te aan te sporen om toch krachtige maatrege len te treffen tegen het bioscoop-ge vaar dat steeds -grooter woindt -en steeds meer slachtoffers imaiakt. Een atgemee- ne enqiuête, im-et daarna een -al-ge,meene regeling, achtte hij- dringend .noodzake- l.ijlk. Het gaat Hi-i-e-rib-ij z.ii. om het moreele belang miet alleen van de jeugd, doch ook van -de (volwassenen. Niet zoo somber zag de heer Kileetetoper dat gevaar, al enkenide hij wel, dat er een gevaar ton -ontstaan. Maar -men moest toch voorzichtig zij-n met de regeling omdat het -goede dat de bioscoop kan hebben, licht rin -het gedrang zou bun nen bomen. Van meer materieele-n aard waren de overige -redevoeringen die bij deze af- deeling werd-en igelhoude-n. Het betrof de salarissen der burge meesters, die volgen-s burgemeester Fileakien-s en -ex-lburgame-ester V-an Be- resteijn, verre van rooskleurig zijn. Ze wenschten een -meer uniforme regeling voor Ihet geheele land. In het zu-iden zij-n de salarissen vee-1 ongunstiger dan in -het noorden, betoogde de eerste. Iin verband hiermede hield de -heer Meerekoper een re-de o-m aan te drin gen op de benoeming van krachtiger figuren tot burgemeester. I:n 'plaats van te letten op ipolitieke kleur, gelijk weer te Gorsse-1 en te O-ude Pek-ela is ge schied, wilde hij gelet zien op de be- teekeniis van de personen, -omdat nu eenmaal de persoon van d'en burge meester van veel -gewicht is voor de gemeente. Een firaai verhaal dichtte d-e heer Schaper op -over den burgemeester van Giessemdum. Deze -me-nee-r is onlangs veroordeeld -onnd-at hij -een soldaat heeft afgeranseld. Nu weer ihe-eft hij een kies- redhtodaime tegen den igronid geworpen. Bovendien is hij volgens den heer Schaper brutaahpartijdig en bijzonder lastig. Hij gebood o-p een Zaterdag avond de slagerswinkels te sluiten, Een beeld der werkelijkheid. 69) (KsdrnK- rerbodei.) Ludm-itla aarzelde geen ootgeniblik aa-n die roepstem g-eho-o-r te geven zij begreep dat Ern-annel de Josach haar gewichtige medie-dieel-in-gan te doen had'. Hij kwam haar reeds in zijn voor buis tegemoet, zoo-dra hij haar rijtuig had herkend, en geleidde h-a-a-r een zij ner rijk gestoffeerde receptiezalen bin nen. „,He-t spijt mij deze m-oeite va-n u ge vergd te hebben, mevrou-w", zeide hij op nedteriigen to-on, terwijl hij haar een sierlijk gebealdlhiouwtdlen armstoel aan bood „-maar i-k vo-n-d- geen ander mid del u buite-n weten va,n den graaf te spreken, en to-dh was dit onderhoud dringend moodig. Ik weet, wei-kan in vloed gij o-p uw echtgenoot uitoefent uwe vele deugde-n en uw schrandere geest geve-n u dlaarop alle recht, de 'heer de Suez1 heeft mij niet ontveinsd dat gij het waart, d-i-e hem tot mijn voorstel overhaalde!." „lik achtte u-we combinatie het eeni ge redmiddel." „Dat was liet oo-k maia-r i'k ben terwijl e-r voor ordeverstoring niet de mlimiste laia-nllei-dliinig bestond. Deze man mag w-el' eens igerihgeloiord worden of uit zij-n ambt verdreven. Aan jammerklachten van gemeente besturen -over den financieel-en noo-d der gemeenten geen gebrek. De beeren Fleskens, De Kanter en Ter Laan (den Haa-g) klaagden zeer en vroegen een fli-nike portie van -d-e oorlogswinst-be lasting. De -laatste kwam voor Vlissin gen en D-e-n Helder o-p, die den -accijns mii-ssen -m-oeten. Minister C-o-rt v-an der Linden ih-ad geen moeilijke taak -om als deze vragen te b-ea-ntiwo-orden. Trouwens hij gaf in zijn -memorie van anitwo-ord -reeds be scheid. Tem aanizie-n van d-e bi'o-sooop- k-wes-tie acht hij igeime-enitetij-kie -reigel-in,g beter, terwijl de moreele kwestie weer aan -de -ouders en opvoeders d-i-en-t te worden overgelaten. Oo,k die kwestie van de burge-mees- ters-sa-lariss-en wijst hij weer terug naar de gemeenten. Uniformiteit is niet te verkrijgen, o-mid-at d-e omstandighe den d-er gemeenten te veel uitéén loo- pen. Een eenigszins milde toepassing van die foedieetóng ider gemeente-n uit de o-orloigsiwiin-sttibie 1 asitiing zegde de minis ter toe. Tot schorsing van -het kiesrecht voor de militairen gaat de minister niet over. D-e miieuiwe Gro-nidiweit -geeft de -bevoegd heid dat tijdens die -mobilisatie te d-oe,n, ■maar d-e mii-niister za-1 er geen gebruik van maken. Diit is een ibe-lian.gr,ijike ver klaring, d-ie we! in ibreede -kringen -vol doening z-a-1 -w-ekiken. Peulvruchten. Het bureau voor Mededeelingen in zake de Voedselvoorziening meldt Ten onrechte schijnt tnen in de mee ning te verkeeren, dat de vermindering van het rantsoen peulvruchten tot l/E K. G. per hoofd per 4 weken van blijvënden aard zal zijn. Dit is niet zoo. Deze ver mindering is alleen bepaald voor het tijdvak loopende van 1—28 Januarizij was noodig om den achterstand te kun nen inhalen in'de aflevering van peul- vriichten aan de gemeenten, welke ach terstand ontstaan was door de moeilijk heden bij het dorschen ondervonden als gevolg van gebrek aan stookmateriaal voor de dorschmachines en het dichtvrie zen der vaart in sommige deelen des lands. Het -is echter niet de bedoeling het rantsoen te laten op de thans tijdelijk verminderde hoeveelheid. Deze tijdelijke vermindering komt overigens uit den aard der zaak ten goede aan dereserve van peulvruchten. Overigens moge bedacht worden, dat de uitvoering der distributie een zaak der gemeenten is, zoodat het kan voor komen, dat voldoende hoeveelheden van een bepaald artikel in een gemeente aanwezig zijn, maar de gemeentelijke distributie redenen meent te hebben am ze nog niet ter beschikking harer inge zetenen te stellen. Ook met de peul vruchten is dit hier en daar het geval geweest en komt het wellicht nog voor. Oeconomische besprekingen. Na de besprekingen, welke jhr. mr. Snouck Hurgronje en de heeren Valstar en Broekema, die hem bij de onder handelingen te Londen als adviseurs hebben bijgestaan, gisteren met den minister van buitenlandsche zaken heb ben gehouden, hebben er gistermiddag in het departement van buitenlandsche slechts ten dteete gestaagd." „Hoe dal vroeg zij, ongerus-t wor dende. „Gij weet zeke-r, dat i-k heden-morgen bij, den graaf bein geweest „Jia mijin echtgenoot, dii-e niets voor mij. verb-o-rgein ho-uidlt, z-ei.de mij ook waarom, e-n heb ik uw denkbeeld ten zeerste -toegejuicht." „Toch ben ik n,og slechts ten halve ges-laagd, nnevrouiw, e-n zoo de reis van Ferdinand d-e S-uez w-enkelijk de vruch ten wil a.fw-erpen, d;ie ik er van ver wacht, dan zal hij nog een offer m-oeten brengen, dal lie-rn, vrees i-k, veel zal k-ost-an en waartoe alleen een verstand al-s het u-w-e hem ove.rliial.e-n kan." „Maar hcibrt gij- hem dan de volle waarheid niet gezegd1?" „Ik d-urfdé dia.t ni-ef te doen. Vreem den kunnen zoo moeilijk dergelijke w-oindien aanraken, zonder ze te ontste ken maar gij ztillt dat met zachte liie-f de rijke hand' we,tien te d-oten, en daar-o-m reiken ik o-p u, mevrouw. Zi-et gij, de roem van u'w echtgenoot blijft ongeschonden voortleven men koes tert de diepste achting voor hem en de zijnen ma-a-r men is de voltooiing van het kamaial. zoo langzamerhandgaan bescihiouw-cin als een hersenschim. Ik weet niet, welke d'o-moio-r uit Gol-umbia is weergekeerd, met de mededeellng, dat de wer-kem zo-o weinig gevorderd waren, dat er een miillioen in gestoken was. Weitn-u, deze dwaze taal heeft in gang gevonden, e-n hoe wilt gij dat om- zaken nog besprekingen plaats gehad tusschen voornoemde heeren en verte genwoordigers van departementen en lichamen, welker werkkring ligt op het terrein van de te Londen gevoerde on derhandelingen. Bij deze besprekingen was ook tegenwoordig mr Aug. Phi lips, de heden naar zijn post vertrek kende Nederlandsche gezant te Was hington. Pronkboonen. De minister van landbouw, heeft de voor pronkboonen vastgestelde maxi mumprijzen ingetrokken en bepaald dat pronkboonen niet zullen worden gevor derd en dat aan het vervoer van en den handel in pronkboonen geenerlei beper kende bepalingen zullen worden in den weg gelegd, terwijl pronkboonen van den oogst 1918 evenals andere peulvruchten zullen worden behandeld. Cacao. De minister van landbouw heeft on der intrekking van zijne beschikking van 22 Dec. 1917 vastgesteld een maxi- mum-groothandelprijs voor cacao, in origineele verpakking van den fabrikant, van f3.35 per K.G. Amerika en wij. In de „Groene" wijd't prof. Van Ha mel' een ko-rte beschouwing aan verbe tering van de verhouding tusschen Ne derland en d'eV-e-re-eniigde Sta-te-n, waar aan wij het volgende o-nf-lteeiieai. „Telkens weer bereiken o-ns berich ten ove-r dé onaangename stemming, waarmede onze landgenooten tegen woordig ginds bejegend, worden. Wij plukken er nu de zure vruchten va-n ee.ner onzerzijds volmaakt ver waarloosde publieke opinie, een geheel o-rnweeri-egd gelaten stroom van ver keerde vermoeden-s en opvattingen; van e-e.n onbeholpen en slap di-plomatiek beleid', dat cin-s, en niet in de Vereen. Staten alleen, de grootste schade aan brengt. De nieu-we gezant, mr. Philips, -gaat een zware, en naar wij vreeze-n, ietwat ondankbare taal tege-moet. Er is i-n de Vere.e-niigdie Staten reed-s zeer veel bedorven. Aan zijné ondarhande- laarsgaven ziullen de hoogste eischen worden gesteld, om het met de schepen en h-et graan wat in o-de te krijgen. Maar daarnevens zou iiio-r de-n nieuwen ambassadeur oo'-k wel willen aanraden om zoo spoedig mogelijk een tournee door het land te make-n, en in eenige toespraken de positie va-n Holland en de HolJanidbrs en van de Nederlandsche neutraliteit in den oorlog de-n Ameri kanen beter verstaanbaar te maken. W-a-nit, het mioge dam h-ier te tand-e wat vreemd llijikien, voor die groote re publiek geldt dat zeker zoo,als de meerderheid der Amerikanen d-e zaken beziet, zoo handelt ten slotte Amerika Voor het uitvaren der schepen zijn nu de verwachtingen even wat opge klaard'. Hopen wij, dat het met de le vensmiddelen spoedig mede wat geven zal. En dat onze geheele Nederlandsch- Aimarikaansche politiek voortaan min der m-et de h-aniden in d-en schoot en met mieer handigheid, zal worde,n ter hand geno.m-en Daarbij m-a-g dan oio-k zeker ook den Ameriika-nen wel e-ens geze-gd' worden, dat wij mot ail.le vriendschap en respect ons toch waarlijk te beklagen hebben over ee-ne nonchalante beoordeel i-n-g en behandeling, die zich niet eens de moeite gevc-n het o-niderechieid te be grijpen tusschen „Dutch" e,n „Dui-tsch", die aa-n onze politiek onmogelijke, ja, voor het Enten teb-atang ze-if funeste eisoh-e-n zouidte-n willen stellen, en die der dergelijke omsta-ndi-gheden de tee ming violteekend zal w-orden „Maar ge hebt immers terecht aan gewezen welk een machtigen invloed de woorden, zoo-w-al als het optreden vian mijn echtgenoot zouden hebben „Wij zullen daardoor reeds ve-el win nen, maa-r lang niiet alles. Man zal blij ven geloov-an, dat de graaf -de Suez niet op de ho-ogf-e wordt gehouden van het geen in óo-lu-mlhia omgaat. Men zal hem vol hewoniderimg aaolhooran, hem als een vorst ontvangen, maar het geld in den zak houden." „Maar riep de jonge vrouw han den-wringend uit, „-wat moet er dan noig m-eer geschieden „Gij moet den graaf tot e,en zwaar offer overhalen." „En dat i's.?" Bmaniuel, die Josach zag haar door dringend aan. Zijin gewone glimlach wias verdwenen, en hij vroeg op ge- s,moorden toon, alsof hij vreesde, dat de muren oore.n mioolrtén hebben „Is de voltooiing vain het kanaal u alles waiard „Op het leven van miij-n echtgenoot en dat mijner kinderen na, alles", ant woordde Ludtniiilita besli-ist. „iDan vrees ik ook niet, of gij zult uw doel bereiken. Ziehier, mevrouw om te sla-gen is het noodzakelijk, dat uw echtgenoot pbot-o-grafische afbeel dingen d-er werken bij zich zo-u hebben, om deze and-er zijne hoorders rond te laten gaan." over Nederland e.n zijne inwoners soms we.1 al te zeer schijnen heen te zien. W-ij wieten, dat Aimeriika op het oogein-bliik groiote e-n geweldige wereld pro,blêmen aan het hoofd heeft En wij wilden wel, dat d'e doo-rsnee-Holl-a-nder wat meer begrip kon ontwikkelen voor de roeping, waaraan de groo-te demo cratie bezig is gehoor te geven. M-aar 't zo-u den onzen ook wel ge makkelijker vallen voor z-u-llk een verhe ven stern,mi-mg te gevoelen, wanneer te vens aan onze kleine, dage-lijiksche be langen een beetje meer tegemoetko mendheid' bewezen werd. Hia-d mu ook bij het 'intrekken van ee-n aantal passen voor Nederlanders, dlie met de „N-ieuiw-Amsterdam" v.aren wilden, niet op een minder willekeurige en Ingrijpende wijze te werlk k-u-rinen zijn gegaan Men meent ten onzen toch, in begin sel no-g op een vrij verkeer voo-r ern stige belangen te mogen rekenen. De pa-ssenwei,gering wondt vo-o-r verschei dene belanghebbenden hier te lande, als de brave boSemkweekers en ande ren, hier n-iet gereed-elijik verstaan. Op deze manier varen er in de leeg gekomen hutten op de „N-ieuiW-Am&ter- dam" n-ie-uwe grieven mee. Hopen wij in elk geval, d-at zij, d-ie wél mee mo-gen, met kra-c-ht er toe zul len bun,mem bijdragen o-m jiu.isit oude griieve-n o-p te heffen, e-n b-etere, vlottere verlhouidlinige-n in het lev-en te ro-ep-en Op die verbet,eri-mg toch moet met al le kracht, en van weers-zijide-n, worden aangestamd.," De vrouw en het distributievraagstuk. D-e minister van l-andbojrw, nijver heid e-n handel heeft to.t de burge meesters een circulaire gericht, waarin hij herinnert aan een schrijven van 22 December 1915. Daarin had hij de weinscbelijlklheid uitgespr-okem, o-m bij i-nisltelinig va-n gemeente 1-ij'ke commis sies uiit de ingezetenen, die tot taak zo.uden hieblbien op de naleving der maximumprijzen een regelmatige con trole uit te oefenen, daa-riin op te nemen huisivirou'wein u-it de verschillende groe pen der bevolking. Aangezien van de zijde der huisvrou wen langs verschillende wegen bij den minister wordt aangedrongen op me dezeggenschap in het distributievraag stuk, schrijft de minister het op prijs te stellen, te mogen vernemen, in hoe verre met de hierboven uitgesproken w-ansehelijkheiid rekening is 'geiio-uden en welke res-u-ltaten z-ijin verkregen. Inscheping van Engelsche gewonden. Gisterenmiddag om 2 uur had op het terrein van den Rotterdamschen Lloyd de inscheping van het transport Engel sche invalieden uit de loodsen plaats in de schepen „Sindoro", „Zeeland" en „Koningin Regentes". Twintig zwaar gewonden werden per brancard over gebracht, 115 liepen op krukken, 162 op eigen beenen. Bovendien zijn inge scheept 10 officieren en 16 krankzinnigen. Het geheel staat onder leiding van den majoor van het Roode Kruis, jhr. dr. Gevers Leuven. Er heerschte uit stekende orde. De oud-minister Colijn was aanwezig. De gewonden gingen opgewekt huiswaarts. Moeilijkheden in de ijzerindustrie. Men schrijft main de „Maasbode" Naar wij- vernemen drei-gt er in de ij-zerindustrie - aUJhan-s in den scheeps bouw binnen korten tijd een tekort aan materiaal. Voor zoover deze nijver heid op aanvoer van ijzer uit Du-itsch- lan-d is aangewezen en dat is wel voor „Ik geloof niet, dat hij daa-r iets te gen kan hebben." „Oip de zaak zelve niet ma-ar ik ben wel gedwongen ronduit tot u te spre ken. D-e m-eni-gte is niet i.n stialat te be- oordeelien, wat a:l a-rbetd-s er noodig .is geweest o-m datgene tot s-tand te 'bneingen, wat reeds volbracht is. Voor hef ooig schij-n-t d-at in werkelijkheid nog bitter weinig." De gravin zag hem ontsteld aan. „Zijlt gij ze'ker van. hetgeen gij mij zegt vroeg zij ademloos. „Helaas m-aar ail te zeker. Ik héb de afbeeldingen hier, zij zijn genomen twee dagen 'voordat zij mij toegezon den werden, en o-p den o-nislag zult gij kunnen zien, dat zij mij pa-s gisteren gewerden." „M-aar d'an hebben de aan,nemers ons schandelijk bestolen, onvergeeflijk mis leid „Ziji wisten, d-at uw echtgenoot de rei-s niet nneer ondernemen ko-n en d-at uw stiefzoon hii-er weerhouden werd als hoofdadlminiistra-teuir. De wereld- is nu eenmaal n-iet anders. Het is een groote fout geweest, dat n-iet ten minste een uwer zoons voortdurend ter plaatse aanwezig was." „Ja, m-aar de laa-tste maai, dat graaf Karei er was, dreigde het werkvolk, zonder de minste aan,leiding zijnerzijds, hem te verdrinken." „Die onigeluikikigen (waren daartoe op geruid' en bietaaid door de aannemers, die alleen belang ha-diden bij zijn ver ibijina 100 wiordt er vo-o-r ied-er ika- -le-nid-er-tkwartaa-l een -bepaald percenta ge van -h-et normaal gebruik toegewe zen. Heeft d-ie toewijzing plaats gehad, dan kam -de bestelbrief w-onden afge geven en bij aankomst van de bestel de materialen kunnen deze, wanneer aan bepaalde voorwaarden is voldaan, in ontvangst wonden .genomen. Wij vernem-en, d-at tot mu toe zelfs nog n-iet Ihet over OctoberDecember gerantsoeneerde 'hier te lande is ont vangen, zoodat er door de industrieën reusachtig hooige prijzen betaald wor den, -vo-or de geringe voorrad-en welke nog in rfien v.rije-n hamd-el zijn. -Die voorwaarde waarop -uit -D.uitsch- -Ianid i-n te voeren waren wioriden -af,ge geven is, d-at voio-r leder KG. te ontvan-, gen ij-zer voor 11 -cent „Sc-hiatscheinen" worden genomen. -Deze ,,-sch-ein-en" krijgen de betrokken Hollands-Che fir ma's evenwel niat in han-den zij wor den -bij -een der b-ankin-stelilin-gem ge blokkeerd. Slechts kan men over het gestorte be-drag o-p een j-a-a-rlijiksch di vidend van 5 rekenen Die 'bl-oklkeering heeft uitstekende motieven, ikwamen tie stukken toch in handen der Hoilandsche industrieelen, dan zo-u -h-et geenszins te verwonderen zij-n, da-t zij zich -daarvan, zij 't tegen een aanmeukeilijikie lager koers dan "100 pet. -trachtten te ontdoen, daarmee de w-aiar-de d-er Sch-atsoheinien ernstig de- primeere-nd. Koniinenvleesch. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende Nu het vleesch al schaarscher gaat worden en zulks voor den middenstand en kleinen man bijna niet te bekostigen is, heeft het bestuur van den Nederl, pluimvee- en konijnenhoudersbond (N. P. K. B.) besloten de aandacht te ves tigen op het gebruik van konijnenvleesch, dat zoowel in voedingswaarde als in smakelijkheid niet voor dat van runde ren, varkens en schapen behoeft onder te doen. Te dien einde heeft genoemd bestuur met den restaurateur van den Dierentuin te 'sGravenhage eene over eenkomst getroffen om gedurende de dagen der gemeenschappelijke pluimvee- en konijnententoonstelling aldaar (18,19 en 20 januari) konijnenvleesch op ver schillende wijzen toebereid, van den een- voudigen burgerpol af tot het meest verfijnde schoteltje toe, ter beschikking te stellen om zoodoende tegelijk ook het in alie opzichten ongemotiveerde voor oordeel weg te nemen, dat menigeen tot dusver nog tegen het gebruik van konijnenvleesch heeft. Vooral in Duitschland moedigt de regeering het telen van konijnen, om daardoor in den voedselnood tegemoet te komen, zeer aan, terwijl van uit Bel gië onlangs nog de uitspraak kwam „de konijnen helpen ons door de moei lijke tijden heen." In Holland wordt de waarde ervan nog veel te veel onder schat. Schipbreukelingen te Scheveningen aangebracht. De motorreddingboot „Jhr. Rutgers van Rozenburg", van de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij, is gis terenmiddag ruim twee uur de Scheve- ningsche haven uitgegaan, omdat van den vuurtoren gerapporteerd werd dat er een boot met menschen op zee drij vende was. Te half vier is de reddingboot terug gekeerd in de haven, met 10 man on- gewond, 2 man zwaar gewond en 1 doode, vormende een deel van de uit 18 personen bestaande equipage van het trek en vooral bij zij-n besluit, da-ar nï-et weder te ke-eren." „Voor het vervolg zal i-k zorg dra gen, dat zijn broeder er tan ruimste aanlh-ouidenid is maar al,s gij zelf z-e-gt, dait die pthio-tograpHiieëm een nooidJot-ti- gen imdruk te wieeg moeten brengen „Ilk zeffl kan ze retoucheeren. Een bira-ndend' rood, bedleikite de sla pen der gravin. „Nooit riep zij uit. „Ooik al moet het mij,Tien kinderen e,n mij het leven k-osten, ïinn echtgenoot zal er nooit i-n toestemmen, valschie afbeeldingen te toornen." ,-,Oiok niet voor he-t beh-o-ud der zaak „Liever zou hij h-ala-r aa-nstoud's ten gronde ia ten gaan", en zij wilde over eind rijzer om te vertrekken. Maar Josach hield haar ter-u-g. „No-g slechts een ooigtehibïi-k, me vrouw", zeide hij op zachtem toon. „Wij kumn-en graaf de Suez desnoods geheel buiten spel, tatein. Het is lang geleden sedfert hij de landengte v-oo-r het laatst bezocht, z,ij,n ondergeschikten aldaar moeten hem in d-i-en tussc-hen-tijd met allerlei fabels he-bihen tevreden gesteld, hij zal dus miet verbaasd w-ezem over dc vorderingen, d.ie iik getrouw zal weergeven na<a-r hetgeen had kunnen en moeten zij-n, en van dat oogenb-lik af, staat gij nog slechts tegenover één enkel persoon." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1918 | | pagina 1