Stads- en Provincieriieuws SPORT OE OOREOÖo GEMENGD NIEUWS moedigste reddingen wisten te verrich ten. Deze „wacht aan de Noordzee" heeft zich in al die jaren nimmer ver loochend en legio zijn de verslagen in de archieven der N.- en Z.-Hollandsche van de heldendaden der schippers, stuur lieden en matrozen in haar dienst. Maar nu en dan moeten de landge- nooten eens aangesproken worden tot volharden in de nobele taak om aan deze kloeke Maatschappij de noodige middelen tot onderhoud en uitbreiding van haar personeel en materieel te ver schaffen. In de jongste aflevering van „De Reddingboot", liet orgaan van de N.- en Z.-Hollandsche wordt weerver slag gegeven van een aantal schipbreu ken en heldendaden daarbij verricht door de „Brandaris" en andere redding- boolen, maar dan volgt een opwekking aan de menschen die van goeden wille zijn om de beurs geopend te blijven houden en ook hier mildelijk te offeren. De A. N. W. B. De Algemeene Ned. Wielrijdersbond, toeristenbond voor Nederland, heeft een serie van vijftig plattegronden uit gegeven, w. o. uit onze provincie voor komen Vlissingen, Middelburg en Zie- rikzee. Een vroegere uitgave van 37 platte gronden had voornamelijk ten doel wiel rijders en automobilisten de geschiktste verbindingswegen door de steden aan te wijzen. Thans zijn ook de verbindingen te water en de goede ligplaatsen voor pleiziervaartuigen aangegeven, doch voornamelijk onderscheidt deze uitgave zich daardoor van de vorige, dat deze in vier kleuren gedrukte plattegronden niet alleen dienen om den vreemdeling den weg door de stad te wijzen, doch ook om hem in de gelegenheid te stellen, hare merkwaardigheden te leeren ken nen. Mer het oog hierop zijn de be langrijke gebouwen, als merkwaardige oude kerken, raadhuizen enz. aange geven, terwijl er ook naar gestreefd is, bezienswaardige oude gevels te ver melden. Bij de keuze hiervan is eenige willekeur natuurlijk onvermijdelijk de samenstellers hebben getracht de meest karakteristieke gebouwen te kiezen, doch erkennen gaarne, dat in vele ge vallen ook een andere keuze zeer goed te verdedigen zou zijn. De voornaamste gebouwen zijn van een sterretje voorzien. Voorts is, zooveel mogelijk, door hef aanbrengen van verschillende tinten aangegeven, welke uitbreiding de ste den in den loop der eeuwen hebben ondergaan. De Bond vertouwt, dat dit velen toeristen belang zal inboezemen, niet alleen uit een geschiedkundig oog punt, doch ook omdat vele plaaitstelijke eigenaardigheden hierdoor verklaard worden en vooral omdat in de oudste deelen der stad doorgaans het meest karakteristieke te vinden is. VLISSINGEN, 27 DECEMBER. Uit de officieel,e gegevens is het der Huurcommissie gebleken, dat aangaan de vele verhoogingen van huurprijzen na 1 Januari 1916 geene verzoeken om goedkeuring zijn ingekomen. De huurders dier woningen hebben nu krachtens de wet het recht terugga ve van deze huurvenhooginigen te vor deren. Het is derhalve in het belang der bedoelde verhuurders om zoo spoedig mogelijk een verzoek om goedkeuring der huurvertiaogiingen aan te vragen deze verhoogingan kunnen alleen gel den voor den toekomenden tijd en heb ben dus geen terugwerkende kracht. De namen der verhuurders van wo ningen, die, ondanks hun verzuim om goedkeuring te v.ragen, <mog steeds doorgaan met den verhoogden huur prijs te vorderen, zullen niu aain de justitie worden medegedeeld, daar zij zioh aan overtedimig der wet schuldig maken. 'De mailboot „Zeeland" is heden morgen van hier naar Rotterdam ver trokken, om in het dok aldaar enkele voorzieningen, ite ondergaan. De „Zee land" is, zooals bekend, ook bestemd om Duitsohe krijgsgevangenen van En igeland naar ons tand over te brengen. In Ihet Concertgebouw werd op den tweeden Kerstdag in de stampvolle groote zaal, de in ons blad geannon ceerde Kerstuitvoering gegeven, welke uitnemend geslaagd mag heeten. Hoewel bedoelde uitvoering niet werd georganiseerd met gelijk doel als vele andere muziekuitvoeringen (het „Kerstwoord" (toch vormde er het hoofdnummer van), zoo werd zoo wel door de dames-solisten als door het a-capella-ikoor van de vereeniging „Looft den Heer" bijzonder goede muziek gegeven voor een overtafrijk publiek, hetwelk zeer aandachtig luis terde en voorzeker dankbaar voor het igeinotene de zaal verliet. Niet het minst was ihet succes >v,an den middag onder- tusschen ooik te danken aan ihet gloed vol uitgesproken korte Kerstwoord van den welbekenden kanselredenaar uit Middelburg, ds. J. B. Netelenbos, die 'helder de beteekenis van het Kerstfeest uiteenzette. Des avonds werd in het lokaal Bel- lamypark dezelfde uitvoering gegeven voor de militairen van de land- en zeemacht, iwaar door den heer A. Pe- tenmeijer, leeraar aan de H. B. school te Middelbung een Kerstwoord werd gesproken. Kerstfeest der Belgische en Britsche geïnterneerden. De Belgische en Britsche geïnter neerden alhier hadden gisteravond een zeer gezellig Kerstfeest in de Bomvrije kazerne. Wij zullen hierover een ver slag meededen in ons volgend num mer. Onder directie van den Weieenv. heer J. van. dier Sman, kapelaan van de St. Jacobuskerk, is een flinke mannen- zangve nee raging opgericht, met aan vankelijk 32 leden. Het bestuur bestaat uit de h'eeren Th. H. Pih. Hoste, F. G. Lemmers en W. P. Edelman. De repetities nemen een aanvang op Maandag 7 Januari a.s. Ook de tweede uitvoering van de V.lissingsche Postfanfare gisterenavond 'Wia® voor de vereeniiging een succes. De zaal was gebed bezet en het pu bliek gaf bij herhaling luide teekenen van goedkeuring. De klerk-surnumerair der Staats spoor S. Klap is met ingang van 25 de zer overgeplaatst van Vlissingen naar Middelburg. De klerk-surnumerair A. Schotman te Middelburg is overge plaatst naar Knuiningen-Ierseke. Sluiting der Tentoonstelling „De Oorlog in Beeld." Gisterenuamiddag werd de tentoon stelling „De Oorlog in Beeld" geslo ten. Het paviljoen „W'iilhelmima" was geheel bezet, toen om -drie u,ne het concert begon. Onder de bezoekers be merkten we kolonel Goozen, com mandant van Walcheren, de heeren consuls van België en Groot-Britanmië. Er heerschte een gezellige stemming. Een badpaviljoen, zoo levendig, zoo druk, daar aan de zee, in 't hartje van den winter, met Kerstmis, mag wel een eigenaardigheid heetan. Mej. A. Beniest, mej. De Paep, de jongeheer Fr. De Paep, de heeren Oh. Dubois, Vercauteren en Fl. Rlancke verleenden hun zeer gewaardeerde me dewerking en hadden veel succes met hun pianospel en leideren. De loten der tombola vlogen weg en waren zelfs al spoedig uitverkocht. De ze tentoonstelling is waarlijk opperbest geslaagd. Het bestuur der afdeelimig Zeeland van het Intern. Liefdewerk der Krijgs gevangenen (Vlissingen station) dankt allen, die zoo krachtig en ijverig heb ben medegewerkt tot het wel gelukken dezer tentoonstelling en tot de muziek uitvoering van gisteren. De opbrengst zal weer meniigen krijgsgevangene troost en verlichting brengen. De prijzen van de tombola zijn als "volgt gevallen le prijs no. 6814 2e mo. 2806 3e no. 2803 4e no. 4563 5e no. 2383 6e no. 0222 7e no. 0672; 8e no. 5297 9e no. 1208 10e no. 6841 lie no. 4800 12e no. 2608 13e no. 5482 14e no. 1672 15e no. 3468 16e mo. 0451 17e no. 1662 18e no. 2645 19e no. 1489 20e .no. 3656 21e no. 3645 22e no. 2261 23e mo. 6096 24e no. 1650 25e n,o. 0123; 26e no. 1050 27e no: 0235 28e no. 3885 29e no. 6480 30e no. 1078 31e no. 1428 32e no. 0892 33e no. 6237 34e no. 0025 35e no. 5011 36e no. 3607 37e no. 0428 38e no. 1436 39e no. 0603 40e .no. 2321 41e no. 2991 42e no. 1037 43e no. 2817 44e no. 0965 45e no: 5851 46e no. 4853 47e no. 3430 48e no. 3756 49e no. 6396 50e no. 7476 51e no. 1230 52e no. 0548 53e mo. 3495 54e no. 1031 55e no. 4646 56e no. 149! 57ie no. 1978; 58e no. 3851. Aan het gebouw van ihet provinciaal bestuur te Middelburg werd aanbe steed a.' het maken van een rijspakwerk met aansluitende kade en bijkomende werken iiin de haven, te Breskens, he li oor enide tof de havens in Zeeland. Raming 20.500. Inschrijvers de hee ren J. M. H. van de Sande, Breskens 27880 A. Timmerman Jr. Dordrecht 27420 A. Dubbelman, Dordrecht 27240 P. J. van de Sande 27000 N.V. Ned. Betonijzerbouw te Amster dam 26450 A. Kaan en H. 1. van de Velde 25400 lb. de verbetering onder de gemeente van den Rijiks-grootenweg der eerste klasse no. 3 op Walcheren, behoorende toit d'e werken tot verbetering van de rijkswegen in Zeeland. Raming 12250. Inschrijvers de heeren L. G. J. van de Ven te Ko-ude:kerke 11949 W. Wan del, Nieuwerkerk 11700 en P. Dekker te Veere 11675 c. het onderbond van de rijkszeewe- ringen en havenwerken te Vlissingen en Veere gedurende 1918, iin twee per- ceelem. Raming eerste perceel 5500 en tweede perceel 7000. Inschrijvers eerste perceel de Ireeren: A. Kaam en H. J. van de Velde, Ter- neuzen ƒ6750; P. Dekker, Veere 6600; J. N. D. Bijl, Vlissingen 6590 en H. Jansen Jz., Middelburg ƒ6490 Tweede perceel P. Dekker 7180 H. lansen Jz. 7390 P. de Voogd 7400 1. N. D. Bijl 7420 en A. Kaan en H. J. van de Velde 8200 d. hef vernieuwen en onderhouden van het verf, behang- en glaswerk van Kunstwerken, aanlegplaatsen, gebou wen en verdere inrichtingen, behooren de tot het kanaal door Walcheren, ge durende het jaar 1918, in twee percee- len. Raming eerste perceel ƒ2800 en tweede perceel 1555. Inschrijvers voor het eerste perceel de heeren A. F. Noest ƒ4010 G. Klitte, Utrecht ƒ3890 P. H. van den Bos, Heemstede 3675 H. Rieterse, Middelburg ƒ3590. Tweede perceel A. F. Noest 2095 G. Klitte 1888 A. J. van Miert, Middelburg 1860 H. Rieterse 1820 en H. Roeting, Veere ƒ1802. Aan den reserve-Ie luitenant J. J. Fanoy, van het 14e regiment infanterie, is onbepaald verlof verleend met ver gunning zich gedurende dat verlof naar Oost-lmdië te begeven. Arm den lanidiwieerpilichitige le luite nant der ianid'weer-infamiterie J. B. van Milaan, is vergunning verleend tot 1 Januari 1919 in Oost-lndië te verblij ven. De bommen op Goes. iDe heer J. Visser, die bij .den lucht aanval o.p Goes, door een scherf in den buik werd getroffen en naar het gast huis te Middelburg werd .overgebracht, waar hij een operatie heeft ondergaan, .is in den nacht van Dinsdag op Woensdag overleden. Aan de .militaire autoriteiten is ter hand gesteld een bomscherf, waaro.p zich een Engelsch etiquet bevindt. Al leen het woord „date" (datum) was nog duidelijk leesbaar. De bungemieester van Goes ontving een telegram van de Koningin met be tuiging van deelneming in de ramp, welke de stad heeft getroffen. H. M. verzocht haar met den toestand der gewonden op de hoogte te stellen en hun hartelijke deelneming over te bren gen. r Maandagavond zijn door den heer De Waait, wonende te Dreisohorfeiland Schouwen), die ongerust over 't lange uitblijven zijner beidie zoons, uitging om hen o.p te zoeken, even buiten het dorp ,in een schuunttje ide verkoolde lichamen van beid-en teruggevonden. In dan grond wias een diep gat gesla gen, terwijl 't dak van het huisje ver brijzeld was. Men vermoedt, dat zij aan de Böldert 't een of ander aangespoeld ontplofbaar voorwerp hebben gevon den en dit hebben willen demonteeren ■met het treurig gevolg. KERK- EN SCHOOI.NIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Ds. W. Kroese, pre dikant bij de Ned. Herv. Kerk te V.rou- wepoilder zal op Zondag 17 Februari 1918 afscheid nemen v.an zijn gemeente. Qp Zondag 24 Februari daaropvolgen de hoopt hij des namiddags zij.n imtrée te doen bij zijin nieuwe gemeente Den Burg (Texel), na des vooriniddags be vestigd te zijn door Ds. F. A. Visser v,an Den Hoorn (T.) Geref. Kerken, Beroepen te Rotter dam ids. W. den Hengst te Amsterdam. R. Kath. Kerk. In den Kerstnacht werd door den Z. Eerw. .heer Bruge- mamn, pastoor der parochie, ie Middel burg ingezegend het nie-uwe marmer koperen hoofdaltaar. Dit kunstwerk is vervaardigd in Brom's edelsniederij te Utreöht. VOETBAL. Zuidelijke 1ste klas. M.V.V.—Middelburg (1-0). Een zeer mooie wedstrijd, spannend tot het einde. Beide ploegen zijn vol ledig. M.V.V. is van begin af aan iets in de meerderheid, haar voorhoede speelt zeer goed, doch vindt in het prachtig spel van den Middelburgschen doelman en in Steur een struikelblok. Uit een vrijen schop doelpunt M.V.V. terwijl even later een doelpunt, dat door Hoenings mooi werd ingeloopen, wordt geannuleerd. Herhaalde aanvallen der M.V.V.'ers stranden op het prachtig spel van Boom en Steur en in den 1—0 stand komt geen verandering meer. RECHTSZAKEN. Een der smokkelgravinnen veroordeeld. De rechtbank te Arnhem heeft vonnis gewezen in de zaak van E. C. F., baro nesse van Alten, geboren I Aug. 1875 te Ridderkerk, echtgenoote van E. Graaf Platen Hallermund, zonder vaste woon- of verblijfplaats hier te lande, thans tijdelijk verblijvende ten huize van den onder-staatssecretaris von Stumm te Berlijn. Deze bek!, had terecht gestaan ter zake poging tot uitvoer van een groot aantal artikelen, verborgen in een aantal koffers, waarmede ze op 14 Oct. j.l. te Zevenaar aankwam, nadat den kom miezen telefonisch was verzocht van wege het departement van Buiteniand- sche Zaken deze dame met eenige on derscheiding te behandelen. Bij verstek werd tegen deze bekl. een gevangenisstraf geëischt van vier maan den, met last tot onmiddellijke gevan genneming. De rechtbank veroordeelde de be klaagde thans tot 2 maanden gevange nisstraf met last tot onmiddellijke ge vangenneming en verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen. DE TOESTAND. De vredesonderhandelingen te Brest Litowisk hebben aan liet vierde Kerst feest gedurende dien oorlog een bijzon dere stemming gegeven, welke -de vori ge jaren werd gemist. Hoezeer men zich ook de wonsohelijMheid voor oogen stelt niet te spoedig illusies te koesteren omtrent een weldra te slui ten algeroeenen vrede, gaat er van de offioheele besprekingen over den vrede, welke thans worden gevoerd, een sug gestie uit, die hoopvol stemt en het al gemeen gevoelen voedt, dat liet ko mende jaar liet lang verwachte einde zal brengen van dezen versohrikkelij- kien wereldoorlog. Door de algemeene belangstelling welke de gahieele wereld heeft voor de ontwikkeling der onderhandelingen, die vlot van stapel schijnen te lobpen, ra ken die' militaire gebeurtenissen meer dan ooit op het tweede plan. Het mag als een groot geluk wonden be schouwd, dat zij zich gedurende de af- geloopen christelijke feestdagen op bij zondere wijze deden gelden. Nergens werden operaties volbracht die de bij zondere aandacht vragen. De felste strijd woedde nog op het Zuidelijk front, wiaar de Italianen zich, hoewel telkens bier en daar wijkende, met hand en tand blijven verdedigen. Opvallend waren aan het Westelijk front de plaatselijke Duitsohe onderne mingen, waarbij zij hier en daar met eeniig s-ucces In. de Brifcche stellingen doordrongen. Verandering in den alge eenen toestand is echter nergens inge treden. VOOR BELGIE'S ECONOMISCH HERSTEL. iDe nieuwe economische .raad, ge voegd ibij (het .ministerie voor economi sche aangelegenheden heeft den 21 De cember te Parijs izijn tweede vergade ring gehouden, onder het voorzitter schap van den 'heer Hymans, hoofd van bedoeld minislteirie. De vergadering heeft zich bezig ge houden met de inrichting van een orga nisme, dat zal te zorgen '.hebben voor ihet aankoopen van nieuwe werktuigen en voorraden van grondstoffen voor' de Belgische industrie na den oorlog. Met algemeene stemmen is .het voor stel aangenomen, om in -den kortst mo.- gdijban tijd de combinatie te z,ien aan nemen, voorgedragen door een groep van talrijke industrieeien en .handels lieden ihet ge'id't het stichten, door den staat, van een vennootschap, een «na tionaal kantoor, dat zich zoiu .inlaten imelt alles, wat bet hervatten van. de economische beweging betreft en ge zamenlijk de aa.nikoopen zou doen. Deze vennootschap zou de "finan- cieele medehulp krijgen van den staat, en onder toezicht van de regeering staan. Zij zou echter .niet hetmono polie van de bestellingen krijgen. De vergadering beeft verder verslag géhoord over de werkzaamheden van de eerste commissies, die reeds werk zaam 'waren nil. van de commissie •voor oorlogsschade, de fiinancieele commissie voor het hervatten van den arbeid. Deze laatste commissie werd aange vuld, op verlangen van den .minister, niet afgevaardigden, die voornamelijk den, arbeidersstand vertegenwoordigen. DE KERSTGROET VAN HAiG. Veldmaarschalk Hai.g heeft op Kerst dag de volgende dagorder uitgegeven voor de troepen irn Frankrijk „Ik wemsch alle rangen der Britsche legers in Frankrijk alle goeds toe voor Kerstmis en Nieuwjaar. Ik weet maar al te goed wat onze troepen hebben doorgemaakt en ken hun dapperheid, vastberadenheid en uithoudingsvermo gen, die zij aan den dag hebben gele.gd bii alle zware gevechten van het laat ste jaar, waarvoor ik hiun mijn warm- sten dank en hartgrondige bewonde ring betuig. Onze overwinning en be haalde voordeden zijn zeer aanzienlijk ueweest en zouden, in verband met de inspanning van onze Fransche bondge- nooten zeer goed tot een vroegtijdige volkomen overwinning geleid hebben, indien de Russische regeering niet ware ineengestort en. d'e Russische legers daardoor niet waren uiteengevallen. Het past ons tban.s on.ze harten te ver harden. en ons te staten voor een .niieu- wie poging. In (ben vast overtuigd, dat dezelfde schitterende moed en vrooilijke vastberadenheid, die allen zonder uit zondering vroeger betoond hebben, ooik in liet komende jaar beerschen zal, om het hoofd te bieden aan elk verder beroep, dat op ons gedaan kan worden voor de veiligheid van hu.is en haard." TROTZKY EN DE FRANSCHE GEZANT. iDe bladen ontvingen de volgende nafta Trotziky diende zioh eernige da gen op .het Fransche gezaantschap te Petrograd aan, en werd door de Fran- schen gezant Noulens ontvangen. Tirotzky besprak met den Fraraschen ■gezant de relaties tuisscbe.n Rusland en Frankrijk. Natuurlijk droeg het gesprek slechts een, officieus karakter, diaar er vooralsnog geen officieele betrekkingen tussohen de maximaliistische regeering ien de regeeringen der geallieerden, be staan. Trotzky Iheeft zioh uitgelaten over den algemeenen toestand, waarin de volkscommissarissen en 'hun afgevaar digden aiich bevinden. Hij beeft o.a. ge sproken over de kwestie van de visa Ihunner paspoorten. Van den anderen kant heeft hij zijn vrees te kennen ge geven, dat de militaire «missies in. Rus land zich zullen mengen .in de hier en daar ontstane «moeilijkheden en ge vechten. Hij beeft zijn meening gezegd over den, vrede, dien de bolsjewiki zouden willen sluiten. Hij verklaarde vast te houden «aan een democratisdhen vrede, idiie aan de volkeren ihet recht toekent olm over bun, eigen lot te beschikken. Toen de Fransche gezant hem vroeg, wat 'hij doen zo«u, als Duitschland zijn 'toestemming tot zulk een vrede wei gert, antwoordde hij, dat dan de vrede ■niet zou geteakenid wonden en dat de maximalisten «zouden, kunnen worden genoodzaakt ee«n .revolutie-oorlog te voeren. Hij voegde «er bij,, dat, zoo de publie ke opinie zioli togen, zulk een oorlog zou verzotten, de kwestie .aan de con stituante zou worden voorgelegd. Voorts zeilde hij, dat, zoo de bolsje- ■wiikiiwiiki voor den tegenstand, d'iën zij .ontmoeten, zouden bezwijken, Rusland de prooi zou worden van ide anarchie. Het .gesprak, dat steeds in «correcte termen .gevoerd werd, mioet niet be schouwd worden als eeniige wettige re latie brengend tusschen de imaximalis- tische regeering en ons. EEN OORDEEL VAN DEN DU1TSCHEN RIJKSKANSELIER. De Berlijnscbe berichtgever van de „Neue freie Presse" had een onderhoud met den Rijkskanselier, graaf Hertling, die het volgende over den toestand zeide „Wij kunnen met goede verwachtin gen Kerstmis tegemoet gaan wij hebben reden tot tevredenheid over het resul taat van den gemeenschappelijke!! strijd. De daden onzer troepen aan de grenzen zijn enorm. Hoe werkten in oen Hal. veldtocht allen samen. Kracht en samen werking zijn alleen mogelijk bij zulk een engen vertrouwelijken toestand als tus schen onze bondgenooten bestaat. Dat stelt ons in de gelegenheid groote daden te verrichten. Ik gelosf thans zonder overdrijving te kunnen zeggen, dat onze gemeenschap pelijke strijd tot een goeden vrede voor de verbonden landen zal leiden." EEN AMERIKAANSCHE BESCHOUWING. 'De Amerikaanisohe minister van oor log zegt dial Ireit er niets toe doet, of de Duitscheins nu zulk een overmocht oip Ihet Westelijk Snout kunnen brein- gen, en zelfs .mieit of z«e er in Slagen «het front te wijzigen te hunnen gunste. Dat zulten plaatselijke successen zij.n, die geen invloed hebben op iden Joop van den oioulo'g. Na Vendun, nam Engeland de zwaarste last oip zich en nu is ihet de beunt van de Vereen,igde Staten. Als deze den oorlog toit een goed einde wil len, brengen, moeten ze de volle verant woordelijkheid aanvaarden en hun groote reserves aain mannen en kapi taal «in den strijd iwenpen. iDe Duitse hers hopen er op, door een nieuwe propaganda Italië te verzwak ken, «maar men kan vertrouwen op het Italiaamsche volk. .De Duitscbers willen de «wereld doen getooven, dat ze in staat zullen zijn den vrede .te dicteeren en dreigen. met «een doorbraak op het Westelijk tro.nt oim vre'de te krijgen. De verschillende geruchten over Du.iitsche vredesvoorstellen,, «die e.r nog al schap pelijk uitzien, mogen de Vereenigde Staten, niet eir toe brengen om iln, hun oorlogstoerusting te verslappen. EEN NEDERLAAG VAN KORNILOF. Een afdeeling van Kornilof, die uit doodsbataljons was samengesteld en in het geheel 6000 man, met 200 machi negeweren teide, is door matrozen van de Zwarte Zee-vloot en een Poolsch legioen, volkomen verslagen en honderd werst in het gouvernement Charkof achtervolgd. De verliezen der maxima listen bedragen 19 dooden en 92 ge wonden. In Charkof begon een aanval der Bolsjewiki, die zich meester maakten van den Zuiderspoorweg, den post- en telefoondienst naar Moscou, enz. Men verwacht de aankomst van regimenten Bolsjewiki. De controleurs van heit levensmid- delenbedrijf te Breda hebben in een pak/huis een voorraad van 30.000 K.G. cacaoboter, -gries est -poeder ontdekt, waarvan de eigenaar F. L. tie Parijs woonachtig is. Deze voorraad i,s op last van den burgemeester irn bezit geno men. Maandagnacht hebben .inbrekers zich toegang verschaft tot een der ge bouwen aan de Utrechfischedwars- s'traat, hoek Arnstel, te Amsterdam, waar vier magazijnen gevestigd zijn, nl. op de eerste verdieping de firma M. M. Blom, op die tiwieedc de Vennootschap Ar.oula, op de derde Goldberg's Confec tiemagazijnen e n op de vierde étage de firma Janssen. De inbrekers hebben «met een sleutel de straatdeur opengestoten en achter een vollgens de sloten van de resp. ma gazijnen gefarceerd. Van onider tot bo ven, doorzochten zij ihet gelheele ge bouw, dioich een grooten slag tonden zij niet slaan. Alleen bij d«e firma Goldberg op de derde verdieping hebben zij eenig suc ces gehad uit de verschillende open- gesloten lessenaars wordt 72 aan geld vermist, hetgeen de ge'heele buit is van de grootsoh opgezette inbraak. Bij Gebr. Reimeriniger, steen- en boekdrukkers in de Jan Hanzestraait te Amsterdam, is des nachts ingebroken. De daders zijn door het verbreken van een muit aan de zijde van de Wenslau- erstraat biin.nenigakoimen. Zij hebben al le lessenaars opengebroken en ook de

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2