WOENSDAG 19 DECEMBER. j{ieuwjaarswenscfien Nieuwjaarsgroeten. Fi GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND t narking mede te e .maand elijksche etaris d'er buur- oediilnig voor den die op de a/von- missie vergadert ons, alvorens "St (te stallen binnenland- igo.adlkeu.ring ng overleg is rziitter der hiuur- No. 299 1917 die mils «or vast van Wte daliing ud E N. art. 11 en 12. loogere Burger- indeilsischool. fffirng van even- eari/inigen, diie de en de Handels- r weldra uwen ie volgende ver- tge worden be- op ide hoofd- tasitinig. Zoo- on-s schrijven .mede,gedeeld, ran bimnaniiand- :ifd iheaft kunnen 'ein, dat ten be- •wetteJjjta toe- 1 om ma 31 De- aan met die hef- tgediistilileerd leit gedistilleerd iprt moeten wor- tevans madere akte ibereikanin- nband met /het erwqging ge-ge- er (gedeeltelijke luis gemiste -b,a- personeale be nban iwiij thans ■groinidis!l.ag zijn h kohieren der over het belas- eenten voor de- ijaarseh kojiie- snippletoiire ko- f 26.303.94. bepalingen der iinig tot heffing fidiso/m der per- toave van deze- d. 20 Augustus «fdisoim diier .be- iren) over .ge- voil|gt lopcen- nten -over een over een be ver een bedrag ƒ1258.85, 75 1254.89 en 85 dier voiljaarsch Stingjaar 1916 iet aantal aan geheven wer- :eid alls volgt :n gelheven 55 178 65, oip 57 op 205 85 op- 205 aanslagen ;en uitsluitend ndlen, dus aan- nitef maar den ronden aange tegen .volgens ;te lid van ar- wet ihet volle heven. centen zouden 9 aaingaslage- getroffen. weêtail wijzen, iiniing van de 247 der ge- «oglng van de hoofdsom der kulnnen ge- Bedrag der opcenten. 3355.87 2261.48 „2135.42 881.19 1270.44 1003.91 9073.25 19.981.56 3538.92 2487.63 2431.09 1032.25 1524.53 1229.79 11314.87 ƒ23559.08 t 3660.95 2638.40 2628.21 1132.96 1693.92 1380.38 12809.29 ƒ25944.11 er opbrengst 23.559.08, i fin geval B .981.56 of' een iklein kohieren. oofdblad).. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen -en de gemeenten op Walcheren 1.55 per drie maanden. Franco door het ge'heele .rijk 1.65. Afzonderlijke nummers 3 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels ƒ0.60 voor iedere regel meer 15 cent plaatsing 3|2 X bij abonnement speciale prijs. Recla mes 30 cent per regel. Dienstaanbiedin gen en dienstaanvragen 7'/2 cent per regel, bij contante 'betaling. Evenals vorige jaren zal in het nummer der Vlisssngsclse Courant dat verschijnen zal en bij de Abonne's bezorgd wordt op Maandag 31 Decem ber 1917, de gelegenheid worden open gesteld tot het plaatsen van Deze advertentiën worden opgenomen tegen verminderd tarief en wel van 1 tot 4 regels f 0.40iedere regel meer 15 cent. in de NaamlijstPer Naam en per regel 12 cent. Alles bij vooruitbetaling. Opgaven worden ingewacht vóór of op 29 December a.s. VET. De Burgemeester van Vlissingen ■maakt 'bekend, dat d.d. 13 December 1917 de Miimiiister van Landbouw, Nij verheid en Handel beeft goedgevonden te bepalen, dat van «het uitgevaardigde verbod oim plantaardige of dierlijke vetten of .samenstellingen, daarvan, be halve natuurboter te verwerken 1. fin producten van bakkerijen of banketbakkerijen 2. in hotels, restaurants en daarme de gelijkstaande inrichtingen bij het bereiden van .spijzen tot 1 Jam-art 1918 .ontheffing zal lommen worden verleend door den Bur gemeester van d'e betrokken gemeen te zuliks echter uitsluitend voor wat betreft hoeveelheden, iwetke ibij bak kers of banketbakkers, alsmede in ho tels, restaurants en daarmede gelijk staande inri'dhtingein, op heden nog in voorraad zijn. Viliissingen, 19 December 1917. .De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. VASELINE. De Burgemeester van Vlissingen -maakt bekend, dat d.-d. 13 December 1917 de Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen 1. de verkoop, de aflevering en het vervoer van vasetinium flawum (gele vaseline) is verboden 2. het verbod sub 1 gesteld -is niet ■van toepassing op hoeveelheden: .a.va,n ten hoogste 5 K.G., bestemd voor Zie kenhuizen en Apothekers b. van ten hoogste 2 K. G., bestemd voor -apo- itheeklhioudende geneeskundigen en vee artsen een en. ander onder voorwaarde, dat door d'e ontvangers aan (hunne leve ranciers van ihet artikel schriftelijk de verzekering izij gegeven, dat bedoelde /hoeveelheden alleen zuilen strekken voor .geneeskundig gebruik c. van ten 48) Een bééld der werkelijkheid. CNsflruk verluien.) „Mijn zoon, mijn zoon", hijgde de ongelukkige, „ik will Ihem nog'voor het laatst omhelzen." Geheet buiten ziohizelve van schrik ijtde Marcelle naar hef venster. Maar nergens was een levend wezen te be speuren. „Ga Ih-ern halen 1" gebood die- ster vende. „Ilk moet iin zijne armen den laatsten adem uitblazen." „Neem, vraag mij dat niet", snikte liiane gezellin, „ilk kan, i.k mag u niet alleen laten." „Ik wil mijn zoon bij mij hebben", sprak die zieltogende op gebiedenden toon. „In zijne kamer, hiernaast, hangt een horen. Misschien zal hij begrijpen, als ihij diien klank verneemt." Deze woorden waren op korten, af gebroken toom uii'tgebnaoht, tenwijl in die reeds starende oogen een vreese- Sijike zielsangst te lezen viel, -dat hij nie.t bij tijdis komen izo.u. Marcelle snelde op het aangeduide hoogste 50 igrarn .aam particulieren, ■tenzij blijkens over te .leggen dokters recept .groot-ere hoeveelheid wordt ver- eiisoht 3. van het .sub 1 gestelde verbod kan, zoo noodig onder daarbij .te stellen voorwaarden, ontheffing worden ver leend door den Minister v-an Land bouw, -Nijverheid en Handel 4. Aanvragen om ontheffing van het verbod als sub 3 bedoeld moeten- schriftelijk worden ingediend -bij -de af- -deeling Crisiszaken van het Departe ment van -Landbouiw, Nijverheid en .Hainidei, Kneuterdijk 8, 's-Gra.venha.ge. VWssdnigem, 19 December 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. WASSOORTEN. De Burgemeester van Vlissingen imaakt bekend, dat d.d. 13 December 1917 de Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, beeft bepaald, dat ingevolge art. 5 der Diistribufiewet 1916 een -ieder die zuiver geel bijenwas, ruw bijenwas, gebleekt bijenwas, .canidalli- iawas, ica-rnaubawasarfivail, fiberwas, Ja- pamwias, bijenwasafval, .m-ontanwas, oaokorit, ceresine en stearine, anders dan voor gebruik voo.r hem -zelf of -zijn 'gezin in voorraad had -op 15 dezer 12 uur 's imididags, aan den burgemeester van de gemeente iw.a,ar de wassoorten zidh bevinden, schriftelijk opgave te -doen op 20 .December a.s. van de hoe veelheid en den aard der partijen. De bedoelde opgaven moeten wor den gedaan door degenen, die deze w.assoorten onder -zidh hebben-, onver schillig of zij al dan niet eigenaar daarvan .zijn. Vlissingen, 19 December 1917. iDe Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. FERSONEELE BELASTING. Afkondiging van het kohier der Per- soneele Belasting no. 6, dienst 1917. Die Burgemeester v-an .Vlissingen miaakt bekend dat op ihedeln bij hem .ontvangen en aan .don .Rijksontvanger fis gezonden het executoir verklaarde kohier wegens de Personeele Belasting no. 6 dienstjaar 1917 ide daarop voorkomende 'belast.ing- sdhuldiigen worden uitgenood igd om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen, en 'herinnert, dat de bezwaarschriften 'binnen zes weken na heden faelbooiran te worden ingediend, terwijl .die aaogiften ter bekaming van ontheffing, ingeval van verhuizing, «loeten worden gedaan bij den Direc teur 'd.er Directe belastinigen, in -wiens directie de aanslag is vastgesteld bin nen izes weken na Ihet verlaten van liet perceel. En ii.s 'hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, 19 December 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. Tweede Kamer. De artikelsgewijze behandeling van de marine-begrootir.g werd gisteren voortgezet. De heer Kooien vraagt bij art. 29 in lichtingen omtrent de vliegkampen te Walcheren. De heer Van Raalte zou gaarne zien, dat men met het bouwen van vliegkam pen wachtte tot na den oorlog. De heer Nierstrasz vroeg of het vlie gen boven het vliegkamp te Texel ge vaarlijk is. De heer Hugenholtz ondersteunde het betoog van den heer v. Raalte. vertrek toe o zoo dit middel slechts mocht ba'ten, hoezeer zou zij den hemel danken. De horen was spoedig gevonden, zij kende dergelijke speeltuigen, o.dk Qnno liaid- er ee.n, zij dienden, wanneer men in de verte iemand voorbij, zag koiman en man had in diiie woestenij aan het een ofi ander -behoefte, om de aandacht van den reiziger te trekken. Haastig rukte zij eein der vensters open e-n tot diriamaal toe wieersohalde haar noodsein sonriber en klagend door dié liuohlt. „Het is goed zoo ik zal wadhten, misschien 'heeft hij ihet gehoond", luid- die het ais in gereutel va,n, het ziekbed. 'Maar hoe angstig de jonge vrouw ook naair alle kanitein bleef uitzien, ner gens vertoonde zich eeme mienschelijke gedaante. Loidewijk bevond zlich verre en die wind blies in eeme aindetie rich ting. Na verloop v.aln een kwartier r.iep de stervende .haar opnieuw tot ziich. „Komt hij nog altijd niet vroeg zij. „Helaas, neen I" „Dan kan hij u oolk niie't hooren, en het einde wacht niet, gij moet zonder uitstel handelen, ,ga to,t hem". „Waar moet ilk he.m zoeken „Om het even wala-r. Ga, zeg iik u". „O heb 'medelijden, met u zelve 1" „Ga 1 ik beveel het u Eene .moeder heeft recht op het .bijzijn van haar kind De Minister zeide, dat men te Veere een helling heeft gemaakt voor den zee- vliegdienst om watervliegtuigen te water te laten. Een andere geschikte plaats was moeilijk te vinden, nl. den a.s. zo mer zal een belangrijke uitbreiding van het militair vliegwezen plaats hebben, ter handhaving van de neutraliteit, maar de te houwen loodsen en ingerichte vliegkampen zullen natuurlijk een per manent karakter hebben. Verder verde digt spr. het vliegkamp bij Texel. De heer Bichon was omtrent het vlieg kamp te Texel, door den Minister niet gerust gesteld. De Minister gaf toe, dat men in Texel een slechte landingsplaats heèft omdat het terrein door het hooge zeewater drassig is. Daar wordt thans in voor zien, door een vliegkamp te vestigen in de gemeente Koegras, De heer Hugenholtz vroeg stemming over artikel 29. De heer Limburg zal vóór stemmen, maar alleen, omdat hij meent, dat het voor onze onzijdigheid noodig is. Het artikel werd aangenomen met 43 tegen 13 stemmen. De verschillende naturalisatie-ontwer pen worden hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen en wel het ont- werp-Brunklaus en 49 anderen het ont- werp-Stenz en negen anderen en Cohen en twaalf anderen. Hierna wordt de beraadslaging over de Marinebegroóting voortgezet. De heer Hugenholtz besprak de in standhouding van het korps mariniers. De Minister verdedigde deze instand houding met een beroep op de goede militaire geest van dit corps, maar voor spr. klinkt dit als een sprookje. De Minister verdedigde het bestaan van dit korps. Na de demobilisatie zal een concentratie plaats hebben van 't korps te Rotterdam en zullen officieren van de landmacht bij het korps kunnen overgaan. Bij de. 2e afdeeling (Loodswezen) maakte de heer v. d. Voort v. Zijp eenige opmerkingen omtrent de positie-verbe teringen van het loodspersoneel, door den heer Oud ondersteund. De heer Hugenholtz noemde de toe stand waarin het loodspersoneel ver keert, een noodtoestand. Het verleenen van een duurtetoeslag is niet voldoende, een extra toelage is hier dr.ngend noodig en hier mag niet gewafut worden op het rapport der betreffende Staatscom missie. Na nog eenig debat en nadat de heer Hugenholtz ook namens zijne politieke vrienden heeft veiklaard niet voor de begrooting te kunnen stemmen omdat deze op üe toekomst vooruitloopt, werd de begrooting zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De heer Hugenholtz had geen hoofdelijke stemming gevraagd. De aardappelvoorziening. •Door Ihet Rijks 'Centraal Administra tiekantoor voor die Distributie van le vensmiddelen As aan de gemeentebestu ren de volgende circulaire gericht „Wij, Ihab'taen .de eer iu te beridhten, dat inaar wij verwachten, hunnen 10 dagen alle orders voor die 3de periode zullen zijn uitgevoerd, terwijl ihetzielfde gezegd ik)a,n worden van den reserve- voorraad. Verder tdeeJen wij, iu namens den mi- ■n.iisrter van .landbouw, .nijverheid em handel mieide, dat m m,et de distributie van iden resarve-iv,oor,raad een aanvang tarnt maken jnet -ingang -van 15 Janu ari 1918. Mocht iu voor Ihet tijdvak I15 Ja nuari nog .aardappelen .noodig .'hebben dan verzoeken wij iu ons omgaand uwe ibesrtellinig daarvoor in te zenden en zulten wij iu diie .aardappelen dan toe- in uren als deze. Ga, zoo gij niet wilt dat i'k 'ti vlóéken zal imiijnie laatste bede onverhoord te hébben gelaten." Marcelle rees hopeloos overeind van den stoel w.aarop zij zidh aan de zijde der 'Oimgeluikkige had laten neervallen. „Ik zal gaan", sprak zij, op gesmoor- de.n 'toon, „,m.aar ia-at unij tenminste vooraf voor u zorgen." „Neon, nieen, ga terstond, ga onmid dellijk. i'k heb geen tijd toit wachten mie er." Het gelaat der kranke had zulk eene ontzettende uitdrukking aangenomen, dat zij .haar nliat langer durfde weer staan, miaar een hioad afrukte vnn een der kapstokken en in weerwil van de hitte, dfie zij zeilden ofi ooit trotseerde, het veld opsnelde. Zij liep zo,o haastig voort, alsof die gedadhite dat d-e onge lukkige vrouiw 'daar hulpeloos aéhter was gebleven, haar vleugelen, bijzette, aaintaudeinid Lodewijlk's onnadenkend heid venwe.nische'nde, hiaar imiet het juiste punt te hebben gegeven, waar hij ■biezèg zou zijn Toah van,d' zij hem eerst na verloop wan drie kwartier. Hij ontstelde hevig toen hij haair herkende, en spoedde zioli aanstonds naar haar toe. „Mijne moeder vroeg bij adem loos. „Zij li.iigt lneel, heel. sledht, en roeipt oim u. I.k heb te vergeefs iden horen ge- Mazen." .zenden ,iin .wiitvteeziige izand- of veen- aard appelen. Nu zou de distributie van aardappe len aldus tonnen plaats 'hebben, dat eerst gedurende een zestal weken werd doorgegaan ,met de distributie van ■zand- en veenaardappelen, waarvoor dam ook iwiitvtleeaige aardappelen toe gezonden izouden moeten wo-rden. Wiaar het evenwel mtinder gewenscht is, geruimen tijd achtereen witv.leezige aardappelen te diistribueeren en 'het verder iis -aan 1e 'bevelen den reservie- voorraad zoolang magel ij.k te doen strekken, Iheefit de .minister van 'land bouw bepaald, dat itussohen de distri butie v.an den reserve-voiorraad idoor ook wliMeeziige aardappelen zullen .moeten worden verkrijgbaar gesteld. U gelieve Ihiiervoor omgaand uiwe be stelling voor 4 weken aa-n ons kantoor in te .zenden, welke geleidelijk uitge voerd zal iworden. Wanneer u dan per ■week beschikbaar stelt 1 /2 Ikg. wit- wleezige zand- en veen'aardgppalen en 2% Ikg. aardappelen van uw reserve- voorraad, zult u tot 1 April a,s. vol doende aardappelen in uwe .gemeente aanwezig 'hebben. Wij teekenen hierbij nog aan, ,dat ,de wiitvleeziige .aardappelen van goede kwalitieit zijn en .uitstekend .geschikt .zijn voior stamppot. Met Ihet oog op de weersgesteldiheid is Ihet zeer aan te bevelem ons omgaand uwe bestelling (on) in te zenden." Zuinig met Zeep. De Minister van Landbouw heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat de vooruitzichten t.o.v. de zeepvoorzie- ning zoodanig zijn, dat het hoogst ge wenscht is de grootste zuinigheid te be trachten. De minister zal het dan ook op prijs stellen indien de gemeentebe sturen, ook al mochten de voorraden waarover de gemeenten nog beschik ken de distributie van meer dan 250 gram per hoofd en per 4 weken voor- Ioopig nog toelaten, zich strikt aan het thans door hem vastgestelde rantsoen willen houden en zij ook met het op geven van orders aan het Rijks Cen traal Administratiekantoor voor de distri butie van Levensmiddelen, rekening houden met hunne voorraden, opdat de hoeveelheden, die moeten worden afge leverd, inderdaad zooveel mogelijk wor den beperkt. Pensioenbetaiing. T.e,n einde tegemoet te komen aain de vele Miadhlten, door de g-epenskmneer- dem geuiiit over die uitbetali-mg van hun penstoein, is dotoir den minister van fi nanciën bepaald, dait ée pensioenen ten laste van .die Neideriamidsdhe Staatsbe- grootilng met uitzonderim.g van die der eerendiiensten en die ten laste vam de weduwen- en weazeinfio.nd.sen voor militairen en gepensiomineerde m'ilitWrein der .land- en zeemacht bene den dten rang van officier, te beginnen met d-e-n termijn over ihet eerste kwar taal 1918, zullen worden betaald in de tweede en de derde m-aainid van het kwartaal waarover zij v-ersdhuldigd zijn. De gBpenisionneerden, wier familie naam aanvangt met een der letters A tot en met K, kunnen op de wenkdagen dlile vallen tulssohen den lüdën tot en' met den 25siten van d'e tweede -maand zij wier faimdilienaiaim aanvangt met een de.r letters L tot en met Z op die werk dagen vattende tussdh-en den 4en tot en met den 9en van de darde .maand van ieder kwartaal hun pensioen ont vangen. De pensioenen der eereadiensten zijn van dezie regiettnig uitgezonderd, om dat zij iniet betaald, worden voor het „Groote God (En gij hebt 'haar al leen gelaten „Zij eisdhte ihet. Gij .weet niet, hoe veel bet mij kostte haar te gehoorza men." Reedis snelde bij aan hare zijdje voort, Zij spraken than-s geen woord meer. In wieerwlill van de warmte zagen beiden doodsbleek, wiairan hunne tanden op eengeklemd'. Karnmolen tuurde slechts in de riidhitimg, waarin zi-dh zijne wo ning bevwnd. Gedurende dii-en ontzet- te-nden todhlt, zag hij zijne g-ansdbe jeugd lain-gs zijne blikken beengl ijden. Hij was als knaap meestal lijdend .ge weest, dat w.a-s het wat zijin-e moeder ■zoozeer aan bem gehecht had terwijl de andere kinderen speelden en stoei den, laig hij' o,p eene rustlbanlk aan hare ziiide, en vrooilijkte zij hem o.p met hare verballen ofi met de voorspelling, .da.t hij als mensdh even krachtig zou zijn als zijine tijldgienoo'ten. Hij leerde hear vergoden en sdbeen slechts te leven als zij, bij hern was. Hioe trotsdh gewoelde hij ziich niet ais hij h.are buitemgwoine schoonheid lnooiide roemen. Hoe verteediend had hij zitih niet gevoeld, toen hij later het le ven had leeren kennen, an beg,repten had dat zij vrijwillig afstand ihad ge daan van aillle triomfen d-er wereld o.m sledbts .e0n liefderijke onvermoeide ziekenverpleegster te wezen H-are profetie had zidh bewaarheid volle kwartaal, waarin het overlijden pilaalts heeft, miaar tot e.n met den sterf dag. Vqor dezen bllijift de bestalande regeling van kracht, nl. diait zij worden oinitvamgen na afloop van Ihet -kwartaal waarover zij versdhiuldiigid zijn. De gemeentebesturen zulten voor het vervolg de betrokken attesten afgeven van den laten werkdag af van .ieder kwartaal waarover de betaling looprf. Voior de nieuw gepension,neerden mag die attestatie de vfita niet worden ge- dagitee.kend en algeigeven vóór den da tum van Ingang v.an het prensioen. De veestapel Het Bureau voor Mededelingen in zake de Voedselvoorziening meldt: De vooruitzichten voor den Neder- landschen veestapel worden steeds don kerder. Het kost de grootste moeite de uiterst karige rantsoenen voor de paar den in gebruik bij bedrijven van handel en industrie beschikbaar te stellen na dat tal van moeilijkheden zijn over wonnen, kan verwacht worden dat in Januari voor deze dieren melassevoeders beschikbaar zullen komen. De toestand voor melkgevend vee is iets gunstiger, vermits bij toekenning van niet meer dan 10 a 15 K.G. voederkoeken per maand voor elke melkgevende koe, het mogelijk zal zijn de wintermaanden door te komen. De varkens- zoowel als de pluimvee- stapei, gaat den ondergang tegemoet, de cijfers bij de Veevoederbureaux aan gehouden, wijzen op eene vermindering, die, bij vergelijking, tusschen Augustus en December, voor varkens aanzienlijk meer dan een half millioen, voor pluim vee zelfs eenige miilioenen bedraagt. De reden is waarschijnlijk, dat alle fok kerij opgehouden en de jonge dieren opgeruimd zijn. Voor varkens zal in de wintermaanden geen voeder beschikbaar komen voor pluimvee zal de verstrek king, die nu slechts 1/30 van de benoo- digde hoeveelheid bedraagt, wellicht geheel moeten ophouden. Spionnage Het „Hbld." bevatte het volgende be richt Eenige dagen geleden ontving het Duilsche consulaat te Amsterdam een schrijven van zekeren J. van Raan, wo nende in de Kinkerstraat, waarin deze aanbood belangrijke mededeelingen te doen. Er werd iemand van het consu laat naar zijn woning gezonden en dezen vertelde hij, dat de mededeelingen be troffen militaire werken in Zeeland. Het Duitsche consulaat stelde de po litie van een en ander in kennis en een inspecteur der recherche ging naar het opgegeven adres in de Kinkerstraat. Daar deed de inspecteur zich voor als Duitsch officier, die van het schrijven, dat Van Raan gezonden had, op de hoogte was. Aan den pseudo-officier toonde de man daarop een drietal teekeningen, betrek king hebbend op verdedigingswerken van Vlissingen en hij gaf er een uitvoe rige toelichting bij. Voor een en ander vroeg hij een som van f 1200. Afgesproken werd, dat men elkaar zou ontmoeten aan de leestafel van een hotel-café-restaurant te Amsterdam en j.l. Vrijdagmiddag te 2 uur had de ont moeting plaats. Een andere inspecteur der recherche en eenige rechercheurs hadden zich in de nabijheid opgesteld. De Duitsche pseudo-officier noodigde den bewoner der Kinkerstraat uit mee naar zijn slaapkamer in hetzelfde hotel te gaan, waar men de zaak vertrouwe lijker kon bespreken. Op de hotelkamer gekomen, herhaalde Van Raan zijn aan bieding en toonde hij een cahier, waarin hij de toelichting der teekeningen op schrift had gesteld. ihij was gezond geworden als de ande ren, maar dat .hoofidzaZkiClijlk dank zij ihare zorgen, en. diie ttef.de, welke zij hem zoo cup treffende wij.zie betoond had, wias oorzaak geweesit, dat zij va derland1 letn alles had opgeofferd orn Inent naar deze ee.nzaantlhe.id te volgen, toit he-t lOOigeinibM-k waarop eene andere teeder/held als de hare o-ver zijin leven ging wia ken. Helaas zij had hier niefis anders als ellende -en ontbering getand, e-n nu ging zij sterven aa-n liet heimwee, dat h.aar verteerde, gelijk een boom dien men te laat op een anderen bodem verplantte, en zij lag dala-r alleen, zon der eenige hulp, tegen dien dood te kampen, staöhts deze laatste gunst van •liet onwetlbiddelijike lot afsimeeiken.de, h'em nog eenmaal aan het hart te dir.ulkleen in zijine a.rmen te sluimeren, gelijk hij zelf aan hare iborsf die,n eer sten levieniskius had oimtvamigen. Eiih.del.ijik verrees het hiuiiis daar, zwij gend en döodisdh te midden der wil dernis. Een groote zwarte v.cgiel fladderde over het dak. Was hij gekomen om de ziel der stervende op zijine vleugelen mede te nemen (Wondit vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 1