HJjTwai Massage, I D afp,',TO3rsWJ-wj.iha ontvangen boven de hiervoor genoemde 25 pet. Bij weigering van verbruikers otn aan deze navordering te voldoen, zal hun moeten worden medegedeeld, dat zij geen brandstoffen meer zuilen ontvangen zoolang tie koler.distributie van rijkswege geschiedt. Wat de gascokes aangaat, zuücu de na 30 December geproduceerde op de basis van een normaal-detailprijs van ten hoogste f3 per H.L. ter beschikking der Brandstoffencommissies worden gesteld. De op ultimo November bij de gasfa brieken aanwezige voorraden zullen echter nog tegen de oude prijzen moe ten worden afgeleverd. De prijs waar voor de gascokes aan het publiek op de eerste 10 eenheden zal worden ge leverd, wordt op ten hoogste f 1.80 per H. L. gesteld, zoodat een bedrag van f 1.20 per H.L. zal worden toegelegd op de hoeveelheden gascokes na 30 No vember geproduceerd en op de eerste 10 eenheden afgeleverd. Wanneer ge meentebesturen de gascokes tegen lage- ren prijs dan op de basis van een nor- maaidetailprijs van f3 per H.L. wen- schen te leveren, zpiien natuurlijk de verkoopprijzen voor afievering aan ver bruikers op de eerste 10 brandstoffen- eenheden in gelijke mate moeten wor den verlaagd. Overigens zullen aan de verbruikers van groep A voor hetgeen hun aan gascokes boven de 10 eerste brandstoffeneenheden wordt afgeleverd, en aan de groepen B, C en D de hier boven genoemde verhoogingen boven den normaal-detailprijs in rekening moe ten wordert gebracht. De prijzen, waarvoor de turf aan de brandstoffencommissies wordt toegewe zen, ondergaan geen verandering. Voorzoaver evenwel de turf wordt afgeleverd aan de verbruikers van groep A"op hunne rantsoenen boven de eerste 10 eenheden en aan de verbruikers van de groepen B, C en D boven de 25% van hun rantsoen, zullen de toepasse lijke verhoogingen hiervoor aangege ven, moeten worden in rekening ge bracht. In verband met vorenstaande regeling zullen wegens verdere aflevering op de eerste !0 brandstoffeneenheden aan groep A tekorten ontstaan. Daarentegen ont staan overschotten wegens de verhoo gingen boven den normaaldetailprijs op alle" verdere in rekening gebracht en wegens navordering. De brandstoffen commissies moeten nauwkeurig boek houden. Aan de brandstoffencommissies is opgedragen bij het vaststellen der normaal-detailprijzen er reke ning mede te willen houden, dat de verhoogingen beperkt blijven tot het strikt noodzakelijke en dat dus winst cijfers en andere lasten, welke op de verbruikers naoeten worden verhaald, niet in evenredigheid met de verkoops prijzen stijgen. Stads° es Pro'v mcienieuws VLISSINGEN, 8 DECEMBER. De broodkaart. De broodkaart voor het 36e tijdvak ioopt van 10 tot en met 20 December. Donderdagmorgen voer het transport schip „Vlissingen" naar het lichtschip „Noord Hinder" om volk af te halen. In volle zee bemerkte de bemanning een drijvend watervliegtuig, 't Was een Duitsch toestel. Twee mannen bevonden er zich op in zeer hachelijken toestand. Niet alleen was de machine reeds zin kend, maar beide aviateurs waren ge heel uitgeput. Reeds vierentwintig uur klemden ze zich op het wrak. Een ge- heelen dag en nacht hadden ze zonder eenig voedsel of drank in de nijpende koude doorgebracht. De hydroplaan was Woensdagmorgen van Ostende vertrokken. Om tien uur in den voormiddag moest ze op zee dalen en geen bijstand daagde op. Onder 't angstig wachten verliep de dag, daarna de nacht. Donderdagmorgen om zes uur begon het toestel langzaam te kapsijzen en ter juister ure verscheen, drie uur later, het Hoilandsch vaartuig. De vlie geniers werden aan boord genomen en men heesch ook de machine op. De Nederlanders voorzagen de drenkelingen van droog goed, spijs en drank en ston den hun een kooi af. Onderlusschen vervolgde de „Vlissin gen" de reis naar hei lichtschip. 'sAvonds iaat keerden ze alhier terug. De hydro plaan is zeer beschadigd. De twee Duitsche vliegers zijn vrij gelaten, terwijl het vliegtuig is geïnter neerd. In de gisterenavond gehouden verga dering van het Christelijk plaatselijk- Arbeids-Secretariaat is besloten boven' genoemd Secretariaat om te zetten in een Christelijken Besturenbond. Tot dezen Besturenbond is toegetreden de afdeeiing Vlissingen van den Ned. Ciir. Bouwvak-arbeidersbond en zijn nu zes vereenigingen aapgesloten. Voor het voorloopig machinisten-di ploma is geslaagd de lieer D. H. D. van Gent, leerling van de De Ruyterschool. Tweede opvoering van „De Stem van 't Hart". De tweede opvoering van het tooneel- stuk van A. Hans „De Stem van 't Hart" heeft plaats Maandag 17 Decern- |j ber a.s. in het Concertgebouw. De oorlog in feeeld. Van 15 tot 22 December a.s. wordt in het Paviljoen Wilhelmina, Boulevard Bankert, een tentoonstelling gehouden van ongeveer 2500 origineele oorlogs foto's. Aan deze tentoonstelling is een tombola verbonden. Alles geschiedt ten voordeeie van de Belgische krijgsge vangenen en het Roode Kruis en wordt ingericht door de afdeeiing Zeeland van het Internationaal Liefdewerk voor krijgs gevangenen (Vlissingen-staii'bn) onder bescherming der heeren Percy Jur.es, consul van Groot-Brsttanië en F. De Roover, consuiair-agentvan België alhier. Heden werd ten kantore der N. V. i V-. h. Gebr. Polak de dag herdacht, waarop de heer P. Roldanus 25 jaar geleden in haren dienst is getreden. In tegenwoordigheid van het personeel werd door den directeur, den heer A. H. Polak, namens de maatsch. de ju bilaris toegesproken, terwijl hem daar bij tevens namens de Mij. een gouden remontoir-horloge met opschrift en lof felijk getuigschrift werd overhandigd. De bok „Albatros" der firma W. A. van der Tak te Rotterdam is hier aan gekomen om de in de buitenhaven ge zonken bak der firma Volker te lichten. :De in positie met den rang van 2e luitenant gelijkgestelde landstormplich- tige vaandrigs J. A. van Cruyningen en J.' Fortuin zijn ingedeeld 'bij het 14e reróment. Bij het 3e reg. zijn ingedeeld K. j. G. Kobus en F. Wisbrun. Te Middelburg is na eene lezing van het Tweede Kamerlid, den .heer mr. An kerman, een Christelijk-Historische kiesvereeniging opgericht met aanvan kelijk 35 leden. Tot commissarissen van den polder Walcheren zijn gekozen de heeren mr. M. C. van der Minne te Middelburg en Pieter Wisse te Souburg met 82 en 83 van de 97 uitgebrachte stemmen. 'De te Domburg gestrande Zweed- sciie bark „Maoriland" is 30 Meter hoogerop geslagen. Gistermiddag dreef boven Oostburg een groote kabelballon uit Zuid-Weste- lijke' richting voorbij. Onder de ge meente Schoondijke is de waarnemer uit de ballon gesprongen, aangehouden en naar Oostburg overgebracht. De nationaliteit van het vliegtuig dat Donderdag te Sas van Gent twee bom men heeft geworpen, kon niet worden vastgesteld, doch er zijn stukken der bommen gevonden, welke ter beschik king van de militaire autoriteiten zijn gesteld. SOUBUR G, Verkrijgbaarstellir.g regeeringsgoe- deren van 1016 December 1917. Op bon no. 8 4 K.G. aardappelen bon no. 3 2i/2 H.G. erwten bon no. 3 1 H.G. gort bon no. 5 y2 H.G. zeep. Dezer dagen is te Oost- en West- Souburg opgericht een Christelijke Be- stuurdersbond, waarbij aangesloten zijn de volgende vereenigingen afd. Souburg van „Patrimonium", Chr. Nat. Werkmansbond, Roomsch-kath. Volks bond „St. Martinus" en Chr. Metaalbe- werkersbond. Het 'bestuur is als volgt samenge steld J. C. Smits voorz., Suurmond secr., iL. Davidse, P. Roelse en J. Stockx. GEMEENTERAAD VAN SOUBURG. Vergadering van Vrijdag 7 December, des namiddags ten 3 ure. Voorzitter de heer P. S. Buteux. Aanwezig 10 leden één vacature. De notulen der voorgaande vergade ring werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. ingekomen was een schrijven na mens de S. D. A. P. te Souburg, verzoe kende tot samenstelling eener 'huur- commissie. Burg. en Weth. zijn van meening dat voor net oogenbiik hier nog geen opdrijving van huur plaats vindt, zoodat een commissie als be doeld wordt, nog geen reden van be staan heeft. De heer Visser is van meening dat een commissie kan voorkomen dat in de toekomst huuropdrijving plaats vindt. De heer Holthuijzen verwijst naar art. 3 der Huurcommissiewet, waar de macht om een huurconrmissie aan te stellen berust bij het college van Burg. en Weth. Hij zet een en ander nader uiteen. Hij stelt voor dit schrijven in handen van Burg. en Weth. te stellen. De heer Holthuijzen heeft eenige klach ten omtrent huur onderzocht en bevon den dat althans deze ongemotiveerd waren. De raad vond geen reden om een huurcommissie in te stellen. Hierna kwam in behandeling een verzoek- van de onderwijzeres der be waarschool om verhooging van salaris. Burg. en Weth. stellen voor haar sa laris gelijk te stellen met het aanvang- salaris van een gewoon onderwijzeres, zijnde 600. Mej. Hondius heeft o.a. ook haar hoofdakte behaald. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Van de levensmiddelen-commissie j was een verzoek ingekomen om toeslag voor petroleum. Een gelijkluidend ver- j zoek was ingekomen van de S. D. A. P. I Burg. en Weth. stellen voor hier niet j op in te gaan. De kosten die ook hier weder voor de gemeente uit voortvloei en zuilen hoog zijn. Bovendien gas is ook duur. De heer Cijsouw vroeg of het niet beter zou zijn toeslag op petroleum te o-even in plaats van op melk. Van dit laatste wordt grof misbruik gemaakt, met olie gaat dit niet. Verder diende een weistandsgrens te worden aange nomen. De heer Kodde was 't hiermede eens. Na nog eenige discussie werd het verzoek aangehouden tot nader onder zoek, nadat in principe toeslag was aangenomen met algemeene stemmen. Van de Kon. Maaisch. „de Schelde" was opnieuw een verzoek ingekomen, alsook van eenige werkliedenvereeni- ginuen om terug te komen op het be sluit, waarbij besloten werd geen steun te verieenen bij eventueeie werkloos heid. De maatsch. „de Schelde" wijst er op, dat wanneer zulks kan, het door de gemeente betaalde zal worden terugge geven. De voorzitter wijst er op dat de leden goed moeten weten hoe zij tegenover dit verzoek staan. De billijkheid brengt mede dat,- waar wij steun geven aan werklieden der „Schelde", wij dit ook moeten doen aan onze andere werk lieden, en die zijn er zeer vele, en niet alleen deze maar allen die tijdelijk wei nig of geen inkomen hebben. De heer HoUhuijzen wijst er op, dat waar wij niet steunen, wij daardoor „de Schelde"-atbeiders ook nog drie uur onthouden van steun van het Nat. Steuncomité. Steunen wij niet dan steunt ook het comité niet. Hij erkent echter 'het zeer moeilijke in deze, om niet onbillijk tegenover onze andere ingezetenen te zijn, die ook zoo hoog noodig steun behoeven. Verder wordt opgemerkt dat sommige arbeiders, wat zeker lof verdient, in hun vrijen tijd er wat bij verdienen. in stemming kwam hierna het voor stel van Burg. en'Weth. om op het ver zoek om steun niet in te gaan. Dit werd aangenomen met algemeene stemmen, behalve die, van den heer Holthuijzen. Van Ged". Staten was bericht inge komen dat de aangevraagde leening in 5 jaar moet worden afgelost. Zoodat per jaar ƒ800 moet worden afgelost. Alzoo werd besloten. Van Ged. Staten was voorts inge komen een schrijven, adviseerende tot overname der straten en riolen in het tuindorp. Met algemeene stemmen werd beslo ten te berichten dat slechts overgeno men zal worden, wanneer straten en riolen in orde zijn. De raad blijft bij zijn ingenomen standpunt ten deze. De salarisregeling betreffende de on derwijzers is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Besloten werd de regeling conform het voorstel van Ged. Staten te wijzi gen. In behandeling kwam thans het in de voorgaande vergadering aangeno men besluit tot verhooging van school geld. De voorzitter deelde mede dat het verschil in schoolgeld bijv. tussche,n de openbare school en de school van den heer Calliber slechts 5 ct. bedraagt. De heer Kodde gelooft dat het schoolgeld op de openbare school best verhoogd kan worden boven, althans iets boven het schoolgeld der christelij ke school, daar deze school spoedig haar schoolgeld zal moeten verhoogen, zoodat voor concurrentie geen gevaar bestaat. Hij zette een en 'ander nader uiteen. De heer Holthuijzen is tegen verhoo ging- De heer Cijsouw istegen het voorstel van den heer Kodde, voorzoover deze boven het schoolgeld der christelijke school wil gaan. I,n stemming kwam het voorstel van Burg. en Weth. om het schoolgeld ge lijk te stellen met dat aan de school voor christelijk volksonderwijs. De stemmen staakten, vijf vóór en vijf stemmen tegen. Tegen stemden de heeren Daniëlse, Pieterse, de Visser, A. de Pagter en Holthuijzen. De geloofsbrieven van het gekozen raadslid, den heer W. N. Jobse, werden na onderzoek goedgekeurd, waarna tot zijn toelating werd besloten. RONDVRAAG 'De heer Cijsouw wees op den slech ten toestand van den Nieuwen Vlissing- schen weg, ter hoogte van de Nieuwe Abeele. Voor de' woningen aldaar is het een modderpoel. Burg. en Weth. zijn reeds doende om verbetering te krijgen, zoo spoedig als er materialen te krijgen zijn dit zal in het voorjaar zijn. De heer de Visser brak een lans voor beteren .toestand ter plaatse waar De Vlieger woont de straat is daar slecht en moet daar een goot komen voor af watering. Vergunning zal aangevraagd worden. De heer Holthuijzen vraagt of er niets aan te doen is, om een imelkslij- ter aan de N. Vliss. weg, die thans geen melk kan krijgen, op de eene of andere wijze aan melk te heipen. Geantwoord werd, dat hier weinig aan te doen is. De heer Arendse zag gaarne een betere controle op de melkbons. Een en ander zal onderzocht worden. Hierna sloot de voorzitter deze laat ste vergadering in dit jaar met dank gebed. RECHTSZAKEN. De diefstallen in de loods aan het station te Viissingen. Van de tweede zaak betreffende de diefstallen in Het magazijn van het Pro vinciaal Vluchtelingen-comitéalhier, kon den wij gisteren alleen den eisch melden en wij iaten daarom thans een meer uitvoerig verslag volgen. De eerste getuige was mr. A. Bolie, die ook nu een uiteenzetting gaf van de wijze waarop de loods is afgesloten. De goederen bij de verschillende bekl. in beslag genomen herkende zij als afkomstig uit het magazijn. De iweede getuige, de magazijn- meesier A. P. de Smet, herkende de goederen ook. De getuige H. Th. Koppen, stations- assistent, werd in dén nacht vau 15 op 16 Augustus door den nachtwaker j. Koets gewaarschuwd, dat er iemand in de loods was. Men ging met den agent van politie Dingemanse kijken en trof bekl. van G. aan in de reinigingsloods, naast het magazijn -. op de omheining zat ook iemand, die men meende te herkennen ais beki. K. Getuige liet toen a! 'net personeel bij eenkomen en toen ontbraken K. en J. op het appèl. j. was echter met toestem ming afwezig. Verschillende artikelen waren bij elkaar gezet om mede te nemen. De iaaiste getuige was J. Koets, die verklaarde als de vorige getuige. De bekl. bekenden allen zich eer\ of meermalen aan diefstal te hebben schul dig gemaakt. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen, maar vond alle aanleiding voor een voorwaardelijke veroordeeling, hij vorderde daarom voor ieder drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De verdediger, mr.j. Adriaanse, meen de dat ook in deze zaak het in de dag vaarding ten laste gelegde niet juist is bewezen. Spr. wees er opdat hier zeker van toepassing is, dat de gelegenheid den dief maakt, het voorbeeld werd ge geven, ieder gapte daar, het is niet ver dedigbaar wat bek), deden, maar het is begrijpelijk. Met de voorwaardelijke ver oordeeling gaat pleiter gaarne mede, maar hij meent, dat de straf van drie maanden te hoog is. - De bekl., voor zoover bij de S. S. in betrekking zijn Ontslagen, maar zijn nog in beroep bij het scheidsgerecht en als zij niet te zwaar worden" gestraft is er wel kans zij in hun betrekking hersteld worden. De vijfde bekl. uit de vorige zaak, J. A. V., stond nogmaals terecht en wel wegens diefstal van enkele borden, kop jes en schotels uit een der restauratie wagens. Bekl. is in dienst bij de Wagon Lits en is daar in gehandhaafd, De "in specteur der Wagons Lits, de heer C. Robbing, noemde hem nu ook een goed werkman. Bekl. bekende, de eisch luidde een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Ten slofte werd nog behandeld de zaak tegen M. P. wagenmeester 4e Vlis singen, die bekende schoenen uit de loods te hebben weggenomen. De officier vorderde tegen dezen man twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Ook voor deze twee laatste beklaag den riep mr. Adriaanse, vooral voor P. die 33 jaar dienst heeft en op wien niets was aan te merken, de clementie der rechtbank in. De uitspraak in deze zaken werd be paald op 14 December. Staande de zitting werd nog uitspraak gedaan in de zaak tegen j. d"e L. tegen wien door den officier 3 dagen hechte nis en drie jaar opzending wegens land- iooperij te Vlissingen, was* gevorderd. De rechtbank veroordeelde beki. tot drie dagen hechtenis en vier maanden op zending. KERK- EN SCHÖOLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Kampen door ds. C. B. Hol land te Raamsdorik. Ger. Kerken. Aangenomen het beroep naar Numansdorp en Klaaswaal door ds. E. J. van Voorst te Borsele-Driewegen. of' tl ff „<r% »■"*- DE TOESTAND. Gisteren is voor het geheele Russi sche front de tiendaagsche wapenstil stand ingegaan. Hoewel van Entente zijde 'bestreden wordt dat de Roeme- niërs aan den wapenstilstand deelne men, zal dit over 't geheel weinig kun nen uitmaken of de Roemeniërs al dan niet meedoen. Uit 't Roemeensch com muniqué van 4 dezer blijkt, dat ver broederingspogingen door de Roeme niërs werden afgeweerd en dat de Duit- schers zelfs nog de Russische loopgra ven bij Halta Vadeni beschoten. Een ,,Times"-correspondent, die be gin December de Russische legers in Roemenië bezocht, kreeg den indruk, ■dat ook daar de Bolsjewiki steeds meer de soldaten op hun hand kregen. Het feit is nu 'eenmaal, dat het Russische leger den strijd moede is en elke partij aanhangt die ijvert voor den vrede. Omtrent de gevolgen van Rusland's afscheiding van de Entente is te ver wachten dat de Centralen zich niet zul len binden aan de leiders van de ma ximalisten. Bij de onderhandelingen over het rusten der wapenen hebben de Duitsehers te kennen gegeven, dat zij zich niet verbinden om geen troepen van het oosten naar het westen over te brengen. Dat behoorde, volgens hun opvatting, tot eischen die men aan een overwonnen land stelt. De maximalis ten schijnen dan ook dezen eisch reeds te hebben Iaten vallen, want in dej tekst van het wapenstilstand-vcrdra» tusschen de 67e Russische divisie en de 31e Duitsche divisie gesloten, welke tekst te Petersburg is openbaar ge maakt, staat geen woord over een ver- bod van het overbrengen van troepen naar andere fronten. Behalve dat de Duitsehers troepen vrijkrijgen, hébben zij tevens tijd ge wonnen om ze over te brengen. Een ander gevolg van den Russischen war boel is de mogelijkheid van de uitwis seling der krijgsgevangenen, waaruit Duitschland nieuwe reserves kan put ten. Een en ander zal ten gevolge heb ben, dat de Entente 'haar oorlogsdoel aanzienlijk zal moeten wijzigen. De slag bij Kamerijk heeft de Duit sehers in het bezit gebracht van ver scheidene dorpen, die 'bij de gevech ten tusschen 20 en 24 November ver loren waren gegaan. Bij het Duitsche tegenoffensief van 4 December werd de Engelsche linie bijna overal iets te ruggedrongen en werden de Engeische troepen in het noorden teruggeworpen uit het bosch van Bourlon op de dor pen Graincourt, Anneux en Cantaign. Masnières werd aan hen ontrukt, even ais 'bij Gouzeaucourt de dorpjes Gon- nelieu en Villers Guislanin. De tweede tegenaanval heeft Donderdag de Duit sehers in het 'bezit gesteld van een aanmerkelijk breedere terreinstrook. drie bovengenoemde dorpjes in de noordelijke linie der Engelschen wer den, evenals Noyelles, veroverd. Uit het oosten rukten de Duitsehers over Mas nières naar Marcoing op, dat, blijkens het avondstafbericht uit Berlijn, even eens veroverd werd. De Engelschen hebben met deze vorderingen der Duit sehers nu ongeveer de helft van het terrein verloren, dat hun bij het groote November-offensief in handen was ge vallen. De correspondent van de „Morning Post" troost zijn lezers ermede, dat de terreinwinst die nu nog in Engelsche handen is, nog altijd zeer groot blijft. Volgens dezen correspondent is de ont ruiming van de plaatsen die thans door de Duitsehers bezet ziin, in den nacht van 4 op 5 December, du§ onmiddellijk na het Duitsche succes van 4 December vrijwillig en na zorgvuldige voorberei ding geschied, daar de verste linie die bereikt was, geen waarborgen voor voldoende weerstandskracht gaf, ter wijl de stellingen, die thans door de Engelschen ingenomen worden, zeer sterk worden geacht en tot de befaam de Hindenburg-linie behooren. Het is natuurlijk niet onmogelijk, dat zijn le zing juist is. Immers de opmarsch van de Engelschen in November werd tot staan gébracht vóór Kaïnerijk bereikt was en het kan dus zeer goed zijn, dat de stellingen, die zij tenslotte moesten innemen toen hun offensief stilstond en gestuit werd, voor defensieve manoeu vres niet zeer gunstig waren. Hetgeen echter niet wegneemt, dat Kamerijk thans weer in veiliger bezit der Duit sehers is en dat een doorbraak op dit punt van het front voorloopig geea kans op succes meer kan opleveren. BE ONDERHANDELINGEN OVER DEN WAPENSTILSTAND. Van Duitsche zijde wordt officieel' gemeld De vertegenwoordigers der vier ver bonden rijken en de achtergebleven le den der Russische deputatie hielden gisterenmorgen en gistermiddag com missiezittingen, waarbij de redactie van het zittingsprotocol en de voorbe reidende werkzaamheden voor de eerstvolgende plenumzitting beëindigd werden. DE WAPENSTILSTAND. De onderteekening van het verdrag omtrent den wapenstilstand tusschen de maximalisten en de centralen, schijnt, naar het Havas-bureau meldt, ernstige moeilijkheden op te leveren. Het blijkt, dat de opvatting.der maxi malisten over de afwikkeling van den oorlog, tamelijk veel verschilt van die van .Berlijn en Weenen. Men kan, zon der nog te hopen, dat de onderhande lingen zullen mislukken, alle mogelijke verrassingen verwachten, i eiegram- men bevestigen, dat Trotzky een wa penstilstand weigert waarbij den Duit sehers wordt toegestaan, troepen naar 'het Westelijk front te dirigeeren. Zon der de ernst van Trotzky's bedoelin gen in twijfel te trekken, wordt er op gewezen, dal 15 divisies van het Rus sische front aan het Engelsche front zijn aangekomen. Verscheidene daar van nemen reeds deel aan den strijd in den sector van Kamerijk, terwijl ande ren thans geconcentreerd zijn achter Reims. Er is bovendien eer, geweldige concentratie van pas aangekomen troe pen geconstateerd, die onze dappere bondgenooten voorzichtigheidshalve deed besluiten een kleine rectificatie van hun front aan te brengen, wat Berlijn in zijn overwinningsbulletin ais een vrhcht van de kracht der Duitsche wapens noemt en waarbij zich de Duit sehers met roem zouden hebben over laden. Men vergeet echter te zeggen, dat de deuk in de Hindenburg-linie blijft bestaan. DE GEALLIEERDEN VERWACHTEN EEN DUITSCH WINTEROFFENSIEF Volgéns een bericht uit New-York aan de „Daily Telegraph" in het offici- eele overzicht van den militairen toe stand, wekelijks door de regeering te Washington uitgegeven, wordt ook ge sproken van Duitsche voorbereidingen voor een nieuw winter-offensief aan •q westelijk front „euit, dat de Duit! door een mobieP beslissing te krija yoor actieve deelil gereed is. L De „Mormng PI Amerikaansche n| diet heel gerust. I zeker, imeent dat L dan dat het noodl mannen op te rel productie tot het T {jet wil daarom L rot Ierland uitbrel ste een kwart ml daten leveren. T De corresponds Post" meldt, datl het Britsche fronf en Noyelles in deL 0n Woensdag gel de vijand iets dal Pas gevuimen tijl Duitsehers het. Dl „oed voorbereidl niets verloren is f EEN FRANSCH cenI Omtrent den inl stilstand in Duitsl maakte, schrijft dl ienrijksche bevoll tingen koestert, tl leiden zal tot eenl De verklaringen I Oostenrijk-Hongal tregiteit en de el keüjkheid opeiscl openbare meenirl schouwe! en vera volks, dat de ooi vreugde-betooginf ken omvang aanl bevolking tot kal met officieele not| Een machtig volk, na 3 jarl strijd, om te wel Franschc, Engelstr troepen te strijdd Minister Czernil trokken, waar I Duitschland openl trachten te krijgt zijn meedeeling ia In Duitschland I wapenstilstand ed Noch de Duitse! de Duitsche regel van veroveringen! eenstovting spoorr nieuwe militaire d van zij groote rl Daarentegen heeif gen een andere tal dagen word eerst werkliedend den, waarop de ol é'ischt wordt. El üant van Maagdel ge afkeuring uitgl treden van hen I denken te verha| betoogingen en uitgevaardigd. BE STRIJD OP F! Van ttaliaanscH Op het plateau! slag zonder tussq durende den nach derdagmorgen wl onze troepen val Meletta naar de f ■dedigingslinies scherming van oprukken der vij| ietten. Een detachemd terie, dat poogdd vallei af te dalen! van mitrailleurs! moest in wanord ln den namiddl hevige vuurvoortf Noorden van de Kaberlaba met 4DVER1 Jht. en Mevrou BERCH VAN HEl kennis van de g Zoon ETIE Vlissingen, 8 Dec KASTEELS' VLI S Sa Lee final. Pianos 54 KASTEE! Circulaire dities, wo toegez Spreekuur Maandag, Zaterdag

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2