MAANDAG 22 OCTOBER. SSe «laar garag BINNENLAND FEUILLETON - No. 249 1917 SINGSCHE COURANT Open brief aan President Wilson. De „Amsterdammer" 'bevat een open brief van den 'heer C. J. K. van Aalst, president der Nederlan-dsche Handel maatschappij, aan den heer W. Wilson, president der Ver. Staten. Het voor naamste uit dien ibrïef laten wij bier volgen. Ongetwijfeld, zoo schrijft de heer Van Aalst, beginnen de verhoudingen tusschen de Vereemrgde Staten en Ne derland eenigszins minder aangenaam te wonden. Van onzen kant bezien is dit zeer zacht uitgedrukt. Verontschuldig mij, als i,k zeg, dat wij het gevoel iheb'ben alsof uwe regee ring ons de-n voet op den mek zet zon der 'het toonen van eenige consideratie. Ik zou 'het niet wagen zoo vrij-uit te spreken, ais ik niet steeds een vriend geweest was wat ik nog ben van uwe inatie en van uw ras. Daarom voel ik mij gerechtigd, om u onomwonden mijn meeniing kenbaar te maken, en ik kan miet gelooven, dat 'het Amerikaan sche oor doof zou blijken voor mijne opmerking. Amerika tracht ons tot rede te bren gen, niet met behulp van argumenten of met vriendelijkan aandrang, doch... door Ihet afsnijden van onzen toevoer. Het 'houdt onze schepen vast door de bum'kerfcolen te weigeren, die 'het ove rigens best missen kon. Gij 'belet ons in aainraking te blijven met onze koloniën, die tot de voornaamste bronnen ibehoo- ren van on-s nationale leven. Eenige duizenden ton levensmiddelen en veevoeder, door onze regeering ge kocht en betaald, maar opgehouden in uwe Ihavens, waren bestemd voor ons volk en voor ons volk aileen. Zij w-aren geconsigneerd aan onze regeering op condities van de Overzee Trust-Maat schappij. En zij vormt slechts een deel va,n de hoeveelheid, welke schriftelijk overeengekomen was met bet Britsche Gouvernement. Deze overeenkomst werd aangegaan langen tij'd vóórdat uw land partij koos voor de geallieerden. Onze Idistribufie- bureaux en onze huisvaders 'hebben zich op dat contract verlaten ten be hoeve van 'hen, die aan 'hum zor.g zijn toevertrouwd. Door het optreden van de regeering der Vereenigde Staten 'heeft deze. over eenkomst in het oog vatn vele Nederlan ders feitelijk de waarde verkregen van „een vodje papier". Niemand In Nederland ihad van uwen kant zulk een politiek van „vreesaanja- ging" ten opzichte van een 'klein volk verwacht. De schrijver wijst er op, 'dat Neder land er niet aan denkt, zijn stoomiboo- tcn en goederen aan te wenden tegen 'de zaak die de president voorstaat. Ge steld dat wij Duitschlan-d zouden willen voeden, wij zouden het riiet kunnen. Maar onze vrijheid wordt belemmerd. Ons .nationale bestaan wondt bedreigd, wanneer oins belet wordt onze noodza kelijke levensbehoeften van buiten te betrekken. Past 'het aan 'het Amerikaansohe volk een kleine natie als de onze aan haar lot over te laten, misbruik van 'haar te maken, 'haar onnoodig te drijven tot 'n staat van verslagenheid De schrijver wijst op vele 'historische banden op de 'hulp die Nederland verleende, toen Amerika zich vrij vocht hoe vele Ne- derlandsche officieren daarna dienst namen i.n het leger van de onafhanke lijke republiek. Hij besluit met :een treffende herin nering uit don oorlog van 1812 toen de Een beeld der werkelijkheid. 1) (Mrt£ wMlu.) I. Op zijn geboortedorp, ergens in het Noorden van Friesland, had men Onno Holdius al vroegtijdig als ee,n wonder kind 'besChouwd. Zijne ouders, kleine burgers, die Ihet geluk hadden gehad in 'den 'handel eenig vermogen bijeen te garen, juist genoeg om rustig van te leven, hadden nimmer eenigen tijd of lust gevonden zich met 'het beoefenen der sahoone kunsten 'bezig te houden, en zij gevoelden zich even verbaasd als een ieder, toen de knaap reeds als een klein kind, eene groote voorliefde voor de muziek toonde te bezitten. De vader verklaarde dat hij hem vrij wat liever zonder bepaalden aanleg had gezien. Het was zijn droom een flink koopman van hem te maken, niets zou hem daarvoor te veel zijin, want zijn -eenig Ikind moest fortuin maken en hun ouden naam weder opheffen uit het verval, waarin hij, dank zij de ar moede en den tegenspoed van eenige achtereenvolgende geslachten, was ge raakt. Hijzelf had nog door zijn groot stad Baltimore i.n nijpenden voedi-ngs- nood verkeerde. Een Hollander, Klaas Taan geheeten, brak de -Britsche blokkade en kwam den burgers -te hulp met een aantal Ne- derlaindsChe graanschepen. Zijn nu de Vereenigde Staten van zin-s 'het 'tegenovergestelde te bereiken en het Nederl-andsohe volk voor zidh neer trachten te doen buigen door een w.reCd stelsel van uithongering en el lende Dit stelsel zou zeker -niet slagen Voor ons zou het slechts beteeten en een voorbijgaande slag van het nood lot voor u edhter een -eeuwige on rechtvaardigheid. Ik bou-d vol evenwel, dat men niet bdhoort 'het te -beproeven. Waar wij aanspraak op maken is... een billijke politiek. Amerika en ons land. Desgevraagd deelde men aan het mi nisterie van buiteniandsche zaken aan 't Haagsch Correspondentiebureau mede, dat de voorstelling van den Washing- tonschen correspondent van de „Mor ning Post", dat de Nedcrlandsche re geering halsstarrig weigert een schik king aan te gaan nopens de in Ameri- kaansche havens liggende Nederiandsche schepen, geheel onjuist is. Van Neder iandsche zijde zijn integendeel bij de Amerikaansche regeering voorstellen aanhangig gemaakt om tot een schik king te komen, het eene betreft eene verdeeling der thans in Amerika liggende schepen met hunne lading tusschen com mission for relief in Belgium en ons, het tweede stelt eene regeling voor de toe komst voor en heeft tot strekking een bepaald aantal schepen voor den dienst van de Reliefcommissie beschikbaar te stetlen. Ofschoon deze voorsteilen reeds eenige maanden geieden aanhangig zijn gemaakt, is ondanks het aandringen van onzen gezant en onze delegatie in Ame rika nimmer eenig antwoord of tegen voorstel van Amerikaansche zijde ont vangen. Het stoomschip „Parkhaven". Zoo-wel de ,N. Rott. Ct." als de „Nieu we Ct." gevein hun verontwaardiging te kennen over de torped-eering van dit sdhip, -dat in ballast op weg naar En-ge land was om daar steenkolen te gaan llialen. De „N. Rott. Ct." -noemt liet de meest onhandige -daa-d welke o-p 'het oogen- iblik -van Duitsche zijde ko-n worden gepleegd. De „Nieuwe Ct." zegt, -dat -de gealli eerden er den betrokken commandant dankbaar voor zijn, dat -hij -den Neder landers weer eens, voor den geest br-engt, 'da't de Du-itschers in den wed strijd i.n -onrecht nog steeds meedoen. Het verlies van -het schip beteekent voo-r ons '.n sdhadepost van 1.300.000, daar de regeering tegen een molest van 500 per ton verzekert en de „Parkha ven" rui'm 2600 ton mat. Boter. Naar wordt vernomen, zal met ingang van 22 dezer de maximum-kleinhandel- prijs voor boter worden vastgesteld op f 1.75 per '/s K.G. en zullen de maxi mumprijzen voor boter resp. in den groothandel en in den tusschenhandel prijs bedragenbij verpakking in wit fust van 50 K.G. groothandelprijs f3,25 per K.G., tusschenhandelprijs f3,30 per K.G.bij verpakking in wit fust van 25 K.G. resp. f3,26 en f3,31 bij verpak king in wit fust van 121/;. K.G. en 10 K.G. resp. f3,27 en f3,32;* bij verpak king in Üelftsch of Leidsch fust van 20 K.G. resp. f 3,30 en f 3,35bij idem van va-der hooren vertellen van een Holdius, die een oude -ridderzathe -had bewoond, en zidh ook wei omhoog willen wer ken maar zijne opvoeding was te ge brekkig geweest en hij had te hard voor den Ibroode -moe-ten arbeiden, om Zidh ooit verstandelijk te kunnen ont wikkelen. Met zij-n zoon zou dat iets geheel anders zijn vain -den aanvang af zou hij uitstekende lessen ontvangen en eenmaal tot -sto-ute vlucht de wieken mogen uitslaan. Met de -moeder was het anders ge steld. Zij 'behoorde 'tot eene -zeer gewo ne familie en liet zich nooit op vroege re grootheid voorstaan. Haar eenig en vuri'g verlangen was haar jongen ge lukkig te zien. Hij was de jongste van het haar geschonken zestal de ande re kinderen waren gestorven hij allee.n bleef 'haa-r over, en ook al mocht hij er later niet in slagen fortuin te -maken, zij zou-den hem immers genoeg nalaten om zidh i,n zijne .geboorteplaats te ves tigen en -daar onbezorgd voort te be staan. Dit laatste was eigenlijk haar liefste wensch, want al durfde zij het niet zeggen, -het denkbeeld dat hij hen eenmaal verlaten zou, o.m -de wijde we reld -in -te gaan, vervolgde -haar als -een spookbeeld en toen zij zijne liefde tot de -muziek opmerkte, dacht zij onwille keurig 'dat hij misschien eenmaal ge noeg aan zijn kunst zou hechten om zich met 'hiaar alleen -tevreden te stellen, zelfs een stil oord als dat, waar 'haar 10 K.G. resp. f3,31 en f3,36. In andere verpakking, behalve blikverpakking of geleverd bij kleinere hoeveelheden dan 10 K.G., bedraagt de tusschenhandelprijs f 3,36 per K.G. Voor boter in blik zal boven den vo- renvermelden maximumprijs in rekening mogen worden gebracht voor hoeveel heden kleiner dan 400 gram 30 ets., voor idem van meer dan 400 gram tot 1 K.G. 40 ets., voor idem van 1 K.G. tot 2 K.G. 60 ets., voor idem van 2 K.G. tot 5 K.G. f 1,25, voor idem van 5 K.G. tot 10 K.G. f 2,40, voor idem boven 10 K.G. f2,80. De aardappel-distributie. De distributie der regeeringsaardap- pelen is gelijk men weet op 9 October j.i. begonnen. In de eerste dagen haper de er in sommige gemeenten aan deze distributie nog iets. Uit den aard der zaak zal zich dit ook in de toekomst nog wel eens kunnen voordoen, maar alles wordt gedaan om daaraan het hoofd te bieden. Daartoe zal ook me dewerken dat ditmaal niet, als verleden jaar, door ééne organisatie de bestel lingen zullen worden uitgevoerd, maar dat die verdeeld worden over zeven organisaties in verschillende deelen des lands, zooveel mogelijk provincies-ge- wijze verdeeld. Het kwam soms voor dat het gemeen telijk distributiebedrijf nog niet gereed waseiders had men in plaats van voor vier weken slechts voor een week besteld, zoodat er stagnatie kwam in den aanvoer; ook vergissingen in de aanvragen werkten belemmerend. Spoe dig echter heeft de uitvoering der be stellingen geregeld verloop genomen. Thans zal een begin worden gemaakt met de verzendingen voor de reserve- voorraden voor zes weken, die de ge meenten zelf zullen hebben te bewaren. Gedistribueerd worden thans alle geel- vieezige soorten zandaardappelen, de Eigenheimers en Borgers en de indu stries van de klei. Voorioopig kan het rantsoen van 4 K. G. per hoofd nog niet worden ver meerderd, terwijl men meent te mogen aannemen dat de boeren al moeten zij hun oogst wat langer bewaren, 't wel zullen laten daarvan aan liet vee te ver voeren, wijl ze daardoor leeiijk in bot sing zouden komen met de distributie- wet. Eigen belang verbiedt het hun dus. Distributie van rundvleesch. Het bericht, aari „de Veehandel"ont leend, dat er binnenkort, wellicht reeds de volgende week, begonnen zal wor den met de distributie van rundvleesch, is, naar de „N. R. Ct." meldt, geheel onjuist. Kanaal van Ter Neuzen. Bij een onderzoek van de Midden- en Oosisluizen in het kanaal van Terneu- zen te Terneuzen, ingesteld naar aan leiding van verlies aan kanaalwater, zijn belangrijke gebreken aan het licht gekomen. Teneinde het waterverlies zoo veel mogelijk te beperken, is her stelling van bedoelde kunstwerken drin gend noodig. De gezamenlijke kosten van deze werken worden geraamd op f 120.000, waarvan f80.000 ten laste van de loo- pende begrooting zullen moeten wor den gebracht, terwijl de overige f 40.000 op de begrooting voor 1918 worden aangevraagd. Begrafenis luit.-ter zee J. A. de Jongh. Onder buitengewoon groote belang stelling i-s Zaterdag te Amersfoort de laatste eer 'bewezen aan 'heit stoffelijk edhtgenoöt voor -de som van drie dui zend gulden een 'huis met grooten tuin had gekocht en waar zij zich -dus voor eeuwig .gebonden achtte. Zij was dan ook bijna even Wij als het kind, toen O-nne, op zekeren Sint Nioolaas-avond van een hunner over buren, een zonderling, die -het mooie joingske steeds met vriendelijkheden -overlaadde, ee.n klein-e viool ten ge- isohen'ke kreeg. -De oude Holdius was lang miet inge nomen -met het geschenk, ma-ar 'hij zag <toch iin, dat men het reoht ni-et had den 'gever te beleedigan door het af te slaan -en 'hij poogde zich te (troosten met de -gedachte, dat Onno 'het toch nooit ver -zou -brengen -op een instrument, zoo- Hang men hem -geen muziekles liet ge- Wen. Hoe groöt was zijine verbazing dus niet, toen Ide knaap, .reeds enkele 'dagen later, allerlei bekende liedjes aan het speeltuig ontlokte en weldra a-1 zijn •vrije-n tij'd doorbracht ;met zich daarop He oefenen. -De organist verklaarde dat het een won'der wias, en dat man zulk eene ga ve iniet -moch't laten sl-ui-meren de pre dikant -zelf bemoeide er zi-ch mede, en poogde den Ihard-nekkigen -weerstand -des va-ders aan het wankelen te bren- -gen wat 'den jongen zelf b-etrof, hij smeekte dagelijks zijne moeder toch -zijne -voorspraak te zijn en beloofde, 'zoo men hem sleohts muziekles liet -geven, nog -eens zoo goed pp school oversdhot van -de-n -luit. -ter zee J. A. de Jongh, die bij een poging tot het red den van -een schepeling te Den Helder het ieven verioo-r. Aan het hoofd -van den Stoet, welke o-nder leiding stond van luitenant-adj. J. -H. A. He-ere, gi-ng een -mi-lita-ir -mu ziekkorps. Als sliippendragers gingen ter weerszijden van -de koets de luite nants t. z. Van den Bosch, Von Kühn, Van Hengel en Hanebri-nk, terwijl tien leden van -d-e „Pangrango" als drager fungeerden. Admiraal -De Booy, namens den mi nister van Marine, em generaal Snijders, voerden het ee-rst het woord aan de ge opende groeve. Daarna spraken kapi tein-luitenant D-e Haes, luitenant Le Rutte em -ds. Poort, terwijl vervolgens -do-or verschillende deputaties kransen op de baar werden neergelegd. De vader van den overledene dankte ten slotte voor -de groote eer, aan het stoffelijk hulsel van zijn zoon bewezen. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het -Kantongerecht te Middel burg zijn veroordeeld wegens het niet toegelaten tot de uitoefening van een beroep, waartoe d-e wet -eene toelating vordert, 'buiten .noodzaak dat beroep uitoefenen J. p., Middelburg, tot 100 b. s. I maand hechtenis als winkel- houdende opkooper .geen doorloopend register houden W. V., Vlissingen, tot 15 b. s. 15 d. 'h. im eene voor het pu blic toegankelijke localiteit, waarvoor door burgemeester en wethouders eene vergunning is verleend, personen bene den 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerderjarige toelaten C. M. H. W., huisvr. van P. S., Souburg, tot 10 b. s. 10 d. h. niet op eerste vor dering van een daartoe bevoegd be ambte als 'bestuurder va-n een 'rijwiel dat rijwiel doen stilhouden A. J. van de K„ huisvr. van P. J. W., Middelburg, tot 10 b. s. 10 d. h.; overtr. Leerplicht wet B. A., Vlissingen, tot 3 -b. s. 3 d. li. G. S„ Arnemuiden, tot 1 b. s. 1 d. 'h. M. L„ h-uisvr. van J. G., Sou burg, tot 5 b. s. 5 d. 'h. sfrooperij D. D., Souburg, tot 3 b. s. 1 w. t. j. A. van W., Vlissi-ngen, tot 2 b. s.l w. t. zonder noodzaak zitten op den keermuur van het droogdok te Middel burg C. D., Middelburg, to-t 0.50 b. s. 1 d. ih. in de maanden Juli en Augustus ioopen op eenig weiland zon der vergunning J.' B., M. de J., beiden Vlissingen, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. zich op de bolwerken buiten de paden bevinden E. C. J. de R., Middelburg, tot 0.50 b. s. 1 d. -h. op verboden plaatsen zwemmen A. S., Vlissingen tot f 0.50 b. s. lw.t; E. L. P. D„ Vlis singen tot teruggave aan de ouders wateren 'buiten de bakken L. Th. W„ Vlissingen, tot teruggave aan ouders met een rijwiel rijden over wandelwe gen A. W., Kou-dekerke, tot 1 'b. s. 1 d. 'h. met een rijwiel rijden over klinkerpaden J. de B., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. 'h. op een rijw-iei meer personen vervoeren dan waarvoor het bestemd of gebouwd .is J. van O., Middelburg, tot teruggave aan ouders A. J. van O., Vlissingen, -tot 2 b. s. 1 w. t. J. E., Vlissingen, J. de J., Ter schelling, J. R., Kamperland, D. M. G., Middelburg, allen tot 1 b. s. 1 d. h„ J. W. K., F. H. van der L., -beiden Vlis singen, ieder tot 0.50 b. s. 1 w. t. den 'openbaren 'weg in verboden rich ting berijden J. J. van D„ 's-Heer Arèndskerke, tot 1 b. s. 1 d. h. te Middelburg -in de kom der gemeente zitten op een hondenkar F. ter L., zwervend, tot 2 -b. s. 1 w. t. op -te zullen leeren. Waarschijnlijk zou dit alles echter in het geheel niet gelbaat h-ebben, zon der eene gebeurtenis di-e Holdius voor goed verteederde. Men -had een ruwen winter gehaid ma veel sneeuw en ijs was de dooi op koimen zetten, gepaard met hevige stormen. De bevroren ri vieren scheurden tot reu-saChfige schot sen, -diie -huizenhoog te-gen elkander op kropen -en daarna met doin'd-crend ge raas meiderstortten. Zij maaiden alles weg wat zij 'ontmoetten, gan-sohe wo- -niingein vi-elen in puim, de zwaarste boo-mstammen werden omvergewor pen, het vee werd meegesleurd -door d-en angstwekkenden storm en' er 'heersolite eene onbeschrijfelijke armoe de en droefheid in -de geteisterde stre ken. Overal in het tand zamelde men geld -bijeen voor de slachtoffers,' en ook ■op het Friesche dorp bedacht men van allerlei om te Ihelpen zooveel men slechts kon. De rederijkerskamer zou eene buiten gewone voorstelling geven. Twee klei ne comed'iestukjes e-n -een paar voor drachten maar -men had ongelukkig „de twee Doo-ven" en „-d-e Blinde" al heiihaalidelij'k gehoord, er moest i-e'ts nieuws gevonden worden Gelukkig bedacht -men dat de candidaatnotaris een tenorstem bezat, e,n verzocht men hem het programma af te willen wisse len -met twee zijner lievelingsstukken ,ie Lac" en „Adelaide". straat openbare vermakelijkheden ge ven zonder vergunning: F. terL., zwer vend, tot 3 b. s. 1 w. t. vervoeren zonder de vereisc'hte vergunning J. K. C., Arnemuiden, tot 3 b. s. 2 d. 'h. rijden met een motorrijwiel z-onder dat nummer -met letter aan de achterzijde v-an dat rijtuig aangebracht verlicht zijn J. A., Vlissingen, tot 3 ib. s. 3 d. h. 'binnenvissöherij uitoefenen zonder geldige acte en vissdhen -i.n eens anders vischwater zonder -vergunning J. T„ Dordrecht, tot 3 b. s. 1 w. t.,met ver beurdverklaring van -den aai,reep zon der toezicht een ladder op de straat anders dan behoorlijk vastgemaakt la ten staan P. D., Middelburg, tot 2 b. s. 2 d. -h. te Vlissingen een paard, het welk men onder den man rijdt in -de ko-m der gemeente in draf houden J. W. B., Vlissingen, tot 1 'b. s. 1 w. t. als bestuurder van een vierwielig mo torrijtuig een -rijwielpad berijden W. M. van der H., Middelburg, tot 3 b. s. 3 d. 'h. in October ioopen over wei land C. W., R. J. W., 'beiden Seroos- kerke, A. A. de L., C. K,, beiden Mid delburg -n-o. 1 tot 2 b. s. 1 w. t„ no. 2 tot teruggave aan zijne o-u-ders, no. 3 en 4 -tot teruggave aan hun moeder een 'hondenkar op verboden wijze ge bruiken -en door Ihet -bevoegd gezag naa-r zijn naam gevraagd een valschen naa-m opgeven J. T., zwervend, tot ƒ3 10 Ib. s. 2 X 2 w. t. niet zor gen dat flessühen -met melk die -ten ver koop vooihandbn worden gehouden le voorzien zijn van opschriften vermel dende d-e namen -der melk -zoomede den naa-m en woonplaats der leveranoier, 2e niet geopend kunnen worden -dan door verbreking van -een, de sluiting bedek kend, zegel of merk M. W., Souburg, tot 3 'b. s. 3 d. h. op de botermarkt boter met een te laag gewicht voorhan den 'helbben C. de V., huisvr. van A. de V., Meliskerke, tot 2 b. s. 2 -d. h. te Souburg als muzikant in het open baar zidh doen hooren D. R., Middel burg, tot 1 b. s. 1 d. h. fietsen zon der -licht L. C. F. graaf van L. S., 's- Gravenlhage, tot/2-j-/3-(-/5-j-/10 b. s. 2 3 5 10 d. h. J. P., Kou- dekerke, tot teruggave aan ouders N. C. B., Souburg, tot 1 b. s. 1 d. h. P. C., Veere, W. van der H., Koudekerte, S. J., Nieuwland, T. van W., F. R., bei den Vlissi-ngen, J. R. van O., Middel burg, C. van der M., Oostkapelle, allen tot 1 'b. s. 1 w. t. G. A., T. de J., M. J. S.. C. van A., M. V., P. P., B. G., al ien Vlissi-ngen, J. H. P.. D. R., J. M. H., W. V., C. van der P., E. D., allen Mid delburg, M. G., J. de B., beiden Veere, J. D., J. D., ibei-den Wissenkerke, H. M., J. van -den H., 'huisvr. van H. J. C., M. H„ huisvr. van A. de S., alle-n Seroos- kerke, H. J., P. M„ P. M., allen Oostka pelle, P. S., A. P. W., beiden Vrouwe polder, D. V., Zoutelande, A. W., J. H. L. B„ E W. T„ A. W., C. C., N. J„ N. B., allen Koudekerte, A. C„ Ritthem, allen tot 2 b. s. 2 d. h. -dronkenschap L. V., Middelburg, P. S., Vlissi-ngen, ieder tot 5 ib. s. 5 d. 'h. J. D., Middelburg, tot 10 b. s. 10 d; h. C. van E., Mid delburg, M. R., Nieuwland, ieder tot 15 b. s. 15 d. 'h., W. F., Middelburg, tot 5 b. s. 3 d. h. C. F. V., Roosen daal, P. J. de H., J. B., J. de K„ J. J. A., allen Middelburg, allen tot 2 b. s. 2 d. h. Th. R., Middelburg, tot 10 dagen hechtenis. Vernietigd zijn de verstekvonnissen, gewezen 21 Juli 1917 Ca. P. P. de K., Middelburg, -doch alleen voor zooveel de opgelegde stra-f -berfeft, waarbij be klaagde wegens openbare dronken schap bij 6e herhaling gepleegd, is ver oordeeld tot 2 X drie weken 'hechte- De jonge man verklaarde het voor stel slechts aan te 'willen -nemen op ééne einkele voorwaarde me-n moest inog iemand a-n-ders vinden -die oo.k iets op muzikaal gebied ten 'beste gaf. Helaas op het heele -d-orp was nie mand a-n-ders te ontdekken als -d-e orga nist en deze', idiie tevens muziekmeester wa-s, achtte de zaak beneden zijne waardigheid -maar na la-n-g overpein zen, zéid-e ihij „Waarom vraagt gij den 'kleine Onno Holdius niet ee-n stukje op d'e viool te spelen. Het zal nog wel niet prachtig zijin, maar -ik 'ben verstomd over den aanleg van den jon-gen, en het zal veel mensdhen van buiten af lokken, als gij aankondigt -da't hier een wonderkind te hoo-ren iis." Men juichte -dit denkbeeld ten zeerste toe, maar zag er toch wel wat tegen op de toestemming des vaders te gaan vragen. Tot -ieders verba-zing gaf de gewezen kruidenier aamstond-s toe. Men mocht -nooit weigeren zijn medemen- sohen te helpen, zeilde hij. De waarheid was, -dat 'hij zich voor het eerst trotsch begon te gevoelen op -li-et aangeboren talent van zijn zoon zelfs liet 'hij voor die gelegenheid eene zwiart zijden ja pon vo-or zijne vro-uw uit Parijs ko-men, en verzocht -hij eenige vrienden uit de om'Ii-ggende plaatsen tegen den -dag der uifvo-erimg bij zich te eten. Zij -moesten tooh ooik -eens hooren, w-at er in den jongen zat. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 1