ingezonden" stukken gemenofmeimr ding er op wijst dat wij aan den voor avond staan van een nieuw dramatisch oogenblik in deze grimmige oorlogs tragedie, want Holland kan nauwelijks leven op deze voorwaarden." De .„Haagsche Ct." merkt naar aan leiding hiervan het volgende op De overdrijving ligt stellig dik ge noeg op dit .bericht. „Wanhopig" is de toestand hier .gelukkig nog allesbehal ve. En zoo zal ook de voorstelling, dat we „voor een nieuw dramatisch oogen blik" staan, meer als tendentieus dan als direct met de feiten kloppende, mo gen beschouwd worden. Onze diplomatie zit stellig voor groote moeilijkheden. Doch... 't is niet de eerste maal. En zonder twijfel zal ze ook hier wel weer den juisten uitweg weten te vinden. De kolenaanvoer uit Engeland. De afdeeling Rotterdam van de Ne- derlandsche vereeniging van gezag voerders en stuurlieden ter koopvaar dij, heeft met op twee na algemeene stemmen besloten, voor de kolenvaart op Engeland medewerking te verleenen ook al kan geen waarborg voor de vei ligheid van de navigatie in het ver sperde gebied worden gegeven. Men is tot dit besluit gekomen, wijl de gezagvoerders en- stuurlieden van de zijde der reeders steeds een goede behandeling hebben ondervonden. Dr. Kuypers 80e verjaardag. Naar de „Rott.' verneemt, heeft zich een comité van oud-leerlingen en leer lingen der Vrije Universiteit gevormd, bestaande uit de heeren prof. dr. F. W. Grosheide, te Amsterdam (voorzit ter), prof. dr. A. G. Honig te Kampen, prof. dr. P. A. E. Sillevis Smitt, te Am sterdam, dr. J. Hania, te Steenwijk, en H. de Boer, te 's-Gravenhage (secreta ris-penningmeester), die -dr. A. Kuy- per op zijn 80sten verjaardag willen huldigen in zijn stichting en in zijn werk voor de geref. beginselen. Zij willen daartoe aanbieden een ge denkraam, voorstellende episoden uit de Doleantie, de Vereeniging van 1892, de portretten van alle professoren der Vrije Universiteit.van haar stichting af tot heden, enz., welk gedenkraam dan bestemd zal zijn voor het nieuwe ge bouw der V. U„ zoo mogelijk reeds in het oude te plaatsen. De bedoeling is dr. Kuyper den 29en October het volledig ontwerp in de lijst aan te bieden. Huwen van onderofficieren. Door den minister van oorlog is be paald, dat aan onderofficieren van uit stekend gedrag, die na het volbrengen van hun 18e levensjaar ten minste drie jaren als zoodanig hebben gediend, met machtiging van den minister van oor log, op gemotiveerd voorstel van den Jcorpscommandant, bij uitzondering vergunning tot huwen kan worden ver leend. De minister van oorlog zal in elk bijzonder geval bepalen, of en in hoe verre de gebruikelijke voorrechten zul len worden genoten vóórdat daarop krachtens de bestaande bepalingen aanspraak ontstaat. Uniform vrijwillige landstorm. De minister van oorlog heeft bepaald dat aan ieder vrijwillig landstormman, beneden den rang van adjudant-onder officier naast een olijfkleurig uniform, een uniform van grijs laken kan worden verstrekt, in hoofdzaak om te worden gedragen gedurende het koude jaarge tijde. De katoenen kleeding behoort evenwel in de eerste plaats te worden benut. Stads- en Proviiiclenieuws VLISSINGEN, 13 OCTOBER. Betreffende het afhalen der Duitsche krijgsgevangenen uit Engeland door de „Sindoro" van de Rotterdamsche Lloyd, en de „Zeeland" en de „Koningin Regen tes" van de Zeeland, vernemen wij, dat de drie booten in convooi zullen varen. De afstand van de Engelsche haven Bosten naar Rotterdam is 220 mijl en daarom zal telkens twee dagen over de reis gedaan worden en 's nachts zullen de schepen op een geschikte plaats voor anker komen. Het mijnengevaar. Door den storm der laatste dagen blijven dagelijks mijnen aandrijven, die door de marine onschadelijk worden gemaakt. Zoo is gisteren een mijn aan gedreven aan den boulevard Evertsen, terwijl hedenmorgen een mijn werd ge signaleerd aan den boulevard de f?uij- ter. Teneinde ongelukken te voorkomen wordt dan door militairen en politie daar tijdelijk afzetting der wegen be vorderd. Wegens gabrek aan materiaal zullen voortaan ook de hoekijzersmeden der Kon. Maatschappij „De Schelde", om vattende ruim 40 man, des Maandags niet werken. Door de directie wordt aan hen voor dien dag 5 uur loon als vergoeding uit betaald. In de laatste jaren werd door den oorlogstoestand ook de Nuts-spaar- bank alhier in haar uitbreiding ten zeerste belemmerd. Het Bestuur der Spaarbank was van oordeel, dat dit op sommige plannen niet langer in vloed behoorde uit te oefenen en be sloot met ingang van 1 Januari a.s. tot invoering der dagelijksche rentebere kening, hetgeen nader in achterstaande advertentie wordt omschreven. Ook werd in beginsel besloten, even als dit reeds door meerdere spaarban ken geschiedt, de spaarders kosteloos medewerking te verleenen bij het in schrijven op, of het aankoopen van aandeelen .in leeningen ten laste van het rijk of leeningen, waarvan rente en aflossingen door 'het rijk zijn gewaar borgd, leeningen van Nederlandsche provinciën en gemeenten. Deze stukken' desgewenscht in bewaring te nemen, de coupons op de vervaldagen te ver zilveren, het bedrag op de spaarboekjes bij te schrijven en de uitlotingen te con troleeren. Ongetwijfeld zullen deze maatregelen door de spaarders met waardëering worden vernomen. Op Maandag 22 October a.s. hoopt mej. A. van der Vlies (Enka) voor de afdeeling Vlissingen van de Nat. Chr. Geheel-onthouders Vereeniging op te treden in een openbare vergadering in 't lokaal Noordstraat 34, alhier. Tot onderwerp koos spreekster „Geheel-onthouding in dezen tijd." Gisterenavond vergaderden in 't lo kaal Noordstraat 34 'alhier de verschil lende besturen der .plaatselijke geheel onthouders-organisaties. In deze ver gadering werd besloten een plaatselijk drankweer-comité op te richten. Uit alle besturen werden 2 afgevaar digden aangewezen tot 't samenstellen van een concept-reglement en zoo noo- dig ook statuten. Door den storm zijn eenige electri- sche lichtballen aan 'het eind der Bad huisstraat defect geraakt, waardoor dit stadsgedeelte in volslagen duisternis is gehuld. Door de politie is een 13-jarige loop jongen aangehouden, die ten nadeele van zijn patroon zich schuldig had ge maakt aan het zich wederrechtelijk toe- eigenen van gelden. Nog werden aangehouden een 17- jarige jongen, die brooden uit een bakkerswagen wegnam een 8-jarig meisje, dat na meerdere malen in een winkel de lade te hebben gelicht en het ontvreemde geld daarna te hebben versnoept, gisteren op heeterdaad werd betrapt en een tweetal jongens, die bezig waren planken te ontvreem den, teneinde deze als brandhout aan te wenden, zooals zij voorgaven. Aangifte werd gedaan van diefstal van een biervat uit een pakhuis en van konijnen van het erf van 'n ingezetene. Een onderzoek wordt ingesteld. Door de politie werd gisterenavond een tapperij ontruimd waar door ma trozen de orde werd verstoord. Voor het voorloopig machinisten di ploma is geslaagd de heer F. j. van Dierendonck alhier. Alen schrijft ons uit Middelburg Eenige maanden geleden is door den raad besloten met de beslissing om trent de inrichting van een centrale keu ken te wachten tot den wintertijd. B. en W. vragen thans aan den raad of hij er zich mede kan vereenigen, dat, indien eeri centrale keuken noodig blijkt te zijn, deze een gemeente instelling zal moeten zijn. Zoo de raad deze vraag bevestigend beantwoordt, zal het Dag. Bestuur met de voorbereidende werk zaamheden aanvangen. De graanbeurs was tot nu toe Don derdag open van 10 tot half een. Naar aanleiding van een desbetreffend ver zoek van belanghebbenden, steiien B. en W. den raad thans voor den markttijd te bepalen van 9 tot I uur. In de jongste raadsvergadering wer den door twee leden opmerkingen ge maakt over het niet innen van eenige huren en erfpachten en tevens over het bestaan van een achterstand bij het innen van gasprijzen en abonnementen. Thans is door Burg. en Weth. een rapport bij den raad ingezonden, waar in zij mededeelen, dat tot hun leedwe zen gebleken is, dat de geuite bewerin gen 'juist zijn en dat een viertal posten tot een bedrag van 432.20, verdeeld over 1914, 1915 en 1916 niet geïnd zijn, hetgeen veroorzaakt was door niet- opgave door de drukte van deze posten door de secretarie aan den gemeente ontvanger, die intusschen gelegenheid had gehad in de bijlage tot de begroo ting de posten te controleeren. Intus schen zijn deze posten geïnd en ook enkele posten die aan de gasfabriek en waterleiding behooren. Maatregelen zijn genomen, dat een abuis als dit niet meer voor zal komen en Burg. en Weth. zullen met voorstellen komen om geregeld accountants-onderzoek in te voeren. In de gisterenavond gehouden jaar vergadering van de vereeniging „Voor de Kunst" te Middelburg, werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat de vereeniging 195 leden telt, na melijk 176 gewone en 10 buitengewone leden en 9 donateurs. In den loop van het jaar vielen 9 leden af en traden 14 nieuwe leden toe. De vier tentoonstellingen werden ge zamenlijk door 704 personen bezocht. De rekening aanwijzende in ontvang en uitgaaf 420.58 werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden mevr. EversKeg en de heeren Jacq. Frank en P. W. Menaida van Schouwenburg, werden herkozen, terwijl' in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer E. W. Hendrikse, gekozen werd de heer jhr. mr. dr. W. A. 1. Snouck Hur- gronje. Voor 'het aanstaande seizoen is het volgende in voorbereiding Lezing inet lichtbeelden van Leo van Doesburg •over moderne kunst, Brouwers Aarde werk en Carola Machotte. Aan het strand te Koudekerke is aan gespoeld het lijk van een zeeman, flinke lengte, geen militair, gekleed in blauwe wollen trui, zwart vest, flanellen hemd, en jagerhemd gemerkt „Standard Flee ce", oliebroek, zwarte bovenbroek, jaeger onderbroek, blauwe sokken, 'al les ongemerkt, lederen koppel met ko peren gesp, geen schoenen. Hef lijk is na schouwing gekist en overgebracht naar de algemeene be graafplaats. De gemeente Ritthem hield gisteren middag een openbare vergadering. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten, dat het sala ris van den burgemeester met 1 Jan. 1918 475 bedraagt. Verder wensch een Ged. Staten bij de aanbieding der begrooting een afzonderlijke opgave der distributiekosten en ook met welk bedrag de salarissen van 't onderwij zend personeel zal verhoogd worden. De eerste opgave kan nog niet da delijk verstrekt worden. Het tweede punt werd aangehouden tot de volgen de vergadering bij 't opmaken der be grooting. Aan de geitenfokvereeniging en aan het Groene Kruis werd elk een subsidie vèrleend van 5. De salarissen der wethouders werden verhoogd van 10 tot 20, het presentiegeld der raads leden van 24 tot 35. Aan den secretaris werd voor de werkzaamheden door de distributiewet e,en gratificatie gegeven van 25 v.oor dit loopende 'halve jaar. KERK- EN SCHGOLN1EUVVS. Ger. Kerken. Ds. A. Scheele teVeere die het beroep naar Kapelle-Biezelinge heeft aangenomen, is voornemens Zon dag 18 November aldaar zijn intrede te doen, na bevestiging door ds. L. Bouma te Middelburg. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Middelburg stonden gisteren een zestal landbou wers terecht uit Noord-Beveland, alle wegens het niet of niet juist invullen van aangifte-biljetten voor de rijks-in komsten-belasting. De eerste C. H. v. d. B„ uit Wisse- kerke, had aangegeven 3124 en ver diende zeker in 1915 17000 1. W. uit Wissekejrke weigerde een bedrag te noemen, gaf eindelijk toe, minstens 2002 te verdienen, maar had zeker 13000 verdiend P. Z. te Kats gaf aan 3938.81, maar had zeker 14000 ver diend en W. de J. uit Wissekerke, gaf 7603.08, terwijl hij 16980.87 heeft verdiend. Eisch tegen al deze vier be klaagden 500 boete, subs, drie maan den hechtenis. in de zaak tegen H. v. d, M. uit Kats, die 9120 aangaf, maar 16000 had verdiend, luidde de eisch 400 of drie maanden, en ten slotte tegen J. P. v. O. uit Wissekerke, die volgens den in specteur der belastingen uit Zierikzee, het handelbaarste was, e'n die 7603.08 op gaf, terwijl hij 16980.87 had ge maakt, 50 of een maand. De beklaagden zeiden allen, geen boek te hebben gehouden en de mees ten hunner hadden alleen opgegeven wat zij overhielden, maar niet, wat zij ook verteerd of afgelost hadden op hy pothecaire of andere schulden. Tegen J. A. S. uit Vlissingen, die on der Axel doorreed toen hem, terwijl hij op een rijwiel zonder licht reed, bevolen werd af te stappen, omdat hij dacht dat het een grap van een burger was, luidde de eisch 10 of 20 dagen. Uitspraak in deze zaken 19 October. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt Dimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur 1 In uw blad van Dinsdag las ik van •de verwoestingen door den storm aan gericht voor de betrokkenen niet aan genaam en schadelijk, toch las ik met genoegen, dat diezelfde storm zoo wei- willend was geweest om zich ook met de muziektent te bemoeien. Ik ben het eens in oogenschouw we zen nemen, en dacht nu, kijk, wat de mensch niet wilt, heeft de wind ge daan, alleen jammer dat de tent, of in de wandeling genoemd vogelkooi, niet (geheel en al -is weggestormd, dan was ook in eens de lachlust der vreemdelin gen bedwongen en... daarvoor wellicht een betere kunnen komen (atiaar dan hopen wij dat ook het oordeel eens ge vraagd word;t van hen die er concerten in maken), de schaarschte aan brand stof kan er nu wellicht veel aan bijdra gen dat ze gesloopt wordt. Mocht ze moeten worden opgelapt, dan kan dit niet anders dan met ver bazende kosten en we behouden den ouden toestand. We hopen dan nu ook maar dat het ondoelmatig en onooglijk en veel kos ten medebrengende ding zal verdwij nen, maar... dan hopen wij ook, dat er iets waardigs zal verrijzen, wat werke lijk den naam van muziektent zal mo gen dragen. Wij wenschen dan maar, dat de nieu we wethouder van financiën nog wat in ■een 'hoek van het laadje .'heeft en... mis schien nog wel zoo veel, dat er nog ■een degelijke subsidie .af kan voor de harmonie „Ons Genoegen", dat haar een degelijk bestaan is verzekerd, want in een goede tent behoort goede mu ziek. Hopende dat deze eenvoudige inlich ting werkelijkheid mag komen', dank ik u, mijnheer de redacteur, voor de ver leende plaatsruime, EEN MUZIEKLIEFHEBBER. OK OORLOq DE TOESTAND. Omtrent het oorlogsdoel van Duitsch- land is men door de verklaring van mi nister Kuhhnann alweer iets wijzer ■geworden. Duitschland geeft, zoolang nog een man den trekker van een ge weer kan overhalen, Elzas-Lotharingen niet op. Natuurlijk zijn de Engelsche staatslieden, 't antwoord daarop niet schuldig gebleven. Lloyd George heeft verklaard, dat Kuhiman'n's uiting er toe zou bijdragen den oorlog te verlen gen. De Engelschen zullen de Fran- schen in hun eisch tot teruggaaf van El zas-Lotharingen steunen. Asquith, de oud-minister, de invloedrijke leider Van de liberale partij in Engeland, wees er in een rede 'te Liverpool op, dat von Kuhimann de Elzas-Lotharingsche- kwestie voorop schoof en de Belgische kwestie naar den tweeden rang ver wees. Deze handigheid om Frankrijk en Engeland vaneen te'scheuren, zai niet gelukken, voorspelde Asquith.Nog nim mer, zoo zei hij, heeft Duitschland zich duidelijk over België uitgesproken, ook von Kuhimann niet. De geallieerden vragen niet de Belgische ontruiming alleen, maar het volledig en blijvend herstel van zijn politieke en economi sche onafhankelijkheid. Asquith 'herhaalde wat hij vroeger zei, dat 't den geallieerden niet te doen is om vernietiging van 't Duitsche volk, maar dat zij oorlogvoeren tegen het Pruisische militairisme. Hij zag liever dat de oorlog werd voortgezet, dan dat er een niet-beslissende vrede zóu ko men met het vooruitzicht van een nieu wen wereldoorlog. Engelsche bladen wijzen er op, dat Wilson's woorden, dat de oorlog be hoort te worden voortgezet tot aan de nederlaag van Duitschland, goed aan sluiten .bij de jongste verklaringen van de twee voornaamste Engelsche staats lieden. De „Daily News" zegt o.a. Laat Duitschland verklaren dat 'het gereed is om zonder eenig voorbehoud België te ontruimen, dan kunnen wij vraagstukken, die overblijven onder de oogen zien. Totdat Duitschland het be zette gebied teruggeeft, behooren de geallieerden ervoor op te passen, niet in conflikten te worden gewikkeld, die 'hun afzonderlijke doeleinden betref fen. Dit is ten slotte niet het einddoel waarvoor de wereld aan 't vechten is. Waar het werkelijk op aankomt, is de vraag of de vrijheid op aarde zal be staan. Totdat het Pruisische systeem onder de hamerslagen van buiten en van binnen is ineen gestort, moeten de geallieerden waken voor de pogingen om verdeeldheid onder hen te zaaien, die tot .gevolg zou hebben dat zij een voor een zouden worden vernietigd. Bij de behandeling van de aanvul- lingsbegrooting voor den post van v.ice-rijkskanselier die intusschen tegen de stemmen der .beide sociaal democratische partijen werd aangeno men 'heeft liet politiek onweer in den Duitschen Rijksdag nog even nagerom- meld. Het was weer van socialistische en onafhankelijk-socialistische zijde, dat de boventoon gevoerd werd, om aan de ontstemming tegenover Micha- elis en zijn „rechterhand" Helfferich, lucht te geven. Een motie van wantrouwen, door den onafhankelijken socialist Ledebour in gediend, werd echter verworpen. Evenals Peru heeft thans ook (Uru guay de diplomatieke betrekkingen met Duitschland verbroken, DE ENGELSCHEN IN VLAANDEREN. Generaal Maurice, de leider der En gelsche militaire operaties, heeft in een interview met Reuter verklaard, dat het beoogde doel in Vlaanderen overal met groot gemak bereikt is. Op den heuvel rug ten oosten van Yperen werden goe de vorderingen gemaakt en slechts in de laagte, waar de modder te diep was, kwamen wij niet vooruit. De Duit- schers beweren, dat wij sedert 20 Sept. in drie aanvallen een half millioen man nen verloren zouden hebben. Dit cijfer is echter in het geheele jaar nog niet op alle oorlogsterreinen te zamen be reikt. Ik zal geen cijfers geven, maar wil wel zeggen, dat de Duitschers se dert 6 October 75 meer verliezen 'hebben geleden dan wij. De duikbooten hebben onze trans porten naar Frankrijk niets gehinderd. In Januari bedroeg de invoer van. En- gelsch oorlogsmateriaal in Frankrijk gemiddeld 11.4 ton per uur. In de laat ste week van September steeg dit cijfer tot 24.5. Het aantal treinen, dat hier voor per dag loopt is gestegen van 179 tot 259. Reuters correspondent in Frankrijk weet no,g mede te deelen, dat de 234ste Duitsche divisie, bestaande uit jongens van de lichting 1918, die in Januari 11. aan het front verscheen, in achtereen volgende gevechten bij St. Quentin, Yperen en St. Julien bijna geheel ver nietigd is. HET OORLOGSDOEL DER geallieerd^ De Engelsche bladen noemen <j» devoeringen van Lloyd Geor.ge en A quith, beschouwd in verband met tyjj" son's woorden, dat de oorloo- hot,!; +0 umrHon \rr\r\ri-rram4- 4-^4-'-'OtJ ;ch- hernieuwing vaH de ooriogsdo"ël7n<nie p^allieprdpn iMpn .hpRrhnm«r+ „1 te worden voortgezet tot aan"Duit!! land's nederlaag, de meest afdoen. geallieerden. Men .beschouwt alsem» het standpunt van V.on Kuhimann dl hij in de Elzas-Lotharingsche kwesti inneemt, als een poging om tweedra'u te zaaien tusschen Groot-Brittanniê Frankrijk. n Het antwoord van Groot-Brittanns is gegeven door Lloyd 'George's plech tige verklaring, dat Engeland Frankri v trouw bij zal staan tot het einde De „Times" schrijft, dat Asquit'h niet beter zou hebben gedaan, dan geliik deed, toen hij het volk herinnerde aan de noodzakelijkheid, dat het den oorlo? zal moeten voortzetten. Onze doelein den zijn nimmer veranderd, sinds As" quith die heeft neergelegd in zijn m" denkwaardige redevoering, 3 maanden na het uitbreken van den oorlog. De „Daily Telegraph" is van oordeel dat de redevoeringen een welspreken de vernieuwing zijn van de verklarin" gen omtrent datgene, waarvoor de oC- allieerden vechten. Uit nadere berichten omtrent den kindermoord en aanranding te Mierlo gepleegd, blijkt nog dat de arrestatie der beide deserteurs niet door de politie maar door een patrouille soldaten is geschied, die de onverlaten in dc Gel- dropsche heide aantrof. De inwoneis van Mierlo, die het eerst de achtervolging ondernamen, waren gewaarschuwd dooi een dochtertje van den veldwachter Lensen uit Mierlo, die de kinderen der weduwe joosten ging bezoeken, en de vrouw met haar kind op den grond zag liggen, waarop zij luidkeels om hulp begon te roepen. De achtervolgers werden nog door de Duitschers met een revolver bedreigd. Een der tersten bereikte spoedig per fiets Geldrop, waar hij den veldwachter waarschuwde, die echter niet vlug ge noeg in actie kwam, waarop hulp bij den luitenant der militairen werd aan gevraagd, die onmiddellijk 10 soldaten ter beschikking stelde. De schurken waren nog in het bezit van een dolk, patronen, revolver, goud en zilver. De menigte was zoo woedend, dat zij door de militairen op een afstand moest worden gehouden, anders zouden de inwoners de kerels gelyncht hebben. Het parket uit Roermond is te Mierlo aangekomen voor nader onderzoek. Te Leeuwarden is Woensdag morgen een 33jarige losse arbeider tegen wien ter terechtzitting van de rechtbank voor diefstal van drie rijwielen 1 en half jaar gevangenisstraf was geëischt, er in geslaagd uit het Paleis van Justitie te ontvluchten. Woensdagavond 9 uur werd de politie aan het bureau Witte de With- straat te Rotterdam gewaarschuwd dat zich op het dale van pand 59 aan den Binnenweg aldaar een man bevond. Door pand 61 en 59 begaven agenten zich naar boven en sommeerden den man zich over te geven. Toen deze daaraan geen gevolg gaf loste een der agenten een revolverschot op hem. De man ?ocht daarop een goed heenkomen, door de ruiten van een dakraam van nummer 6! te verbrijzelen en door hei aldus ontstane gat te kruipen, Bij on derzoek bleek hij zich verborgen te hebben op den zólder van pand 61 onder een bed. In zijn bezit werden een mes en een nijptang gevonden. Bovendien lagen op het dak eenige roilen lood gereed, om meegenomen te worden, tot een gezamenlijk gewicht van 100 KG. De dader bleek te wonen aan dc Chris- pijnlaan, een zijstraat van den Binnen weg. De politie vermoedt dat zij den dader te pakken heeft van verscheidene looddiefstallen op hetzelfde blok huizen. Reeds meermalen toch is Van dezelfde daken het lood afgehaald. De ges'toleri brandkast terecht. Toen Woensdagmiddag eenige arbeiders bezig waren met het baggeren in de Ringsloot nabij de Krijt- fabriek te Nieuwer-Amstel, stootten zij op een hard voorwerp. Onmiddellijk togen verscheiden werklieden aan den arbeid en met vereende krachten gelukte het hun een zeer zware kast te voor schijn te halen. In de kast bevond zich een bedrag van f 15 aan geld, een chéque ter waar de van f 10.000, voorts eenige contrac ten en andere bescheiden. Door den naam waarop de chéque stond kwam de politie ai spoedig er achter, dat de brandkast niet anders kon zijn, dan de kast, welke voor geruimen tijd ont vreemd was bij de Arbeidsbeurs aan de Heerengracht te Amsterdam. De brandkast werd dan ook herkend als te zijn de gestolene. Men neemt thans aan, dat de brandkast in den bewusten nacht per rijtuig naar de Kalfjeslaan is overgebracht en bij de Ringsloot geopend werd en daarna in de sloot geworpen was. In verband met het vervoer door een rijtuig is reeds de koetsier van dat rijtuig aangehouden, alsmede een ander persoon, die bij dezen belangrijken dief stal (de dieven hebben zich meester ge- maakt van f12.000) betrokken zou zijn- Het onderzoek wordt door de Am- sterdamsche politie voortgezet. DE „KB AMSTERDAM. art-MaatschappI ll„yen telegramrri Krakatau" den ll saki (Japan) aangi hfT TËLEGR/J tusschen n ENGlj LONDEN. (V. graph" zegt, dat I Indische regeerl ,clfe gemeenschapl af te breken, zondl wlttigen, 'groote jt wekt heeft. Het| maatregel is, dat men dagen lang zl der dat de afzendt# konden vermoederj verzonden. de SLAG IN I LONDEN. Onda jen, die gedurd slaagden onze trol den aanval voor tl fenochtend 5 uur 2 Er werden vordd Let geheele front! van den spoorweg! en naar het zuidetf met de Franschen I rand van het Houti Over dit geheeld aantal versterkte L en versterkte puntl en werd een groo! gemaakt. Er werd! gevochten aan de T Velrug ten westerj en op den heuvelrij dorp' r Het aantal dol maakte gevanged veer 500. de duitschI BRA LONDEN. De „E neemt uit Rio de Jl ting van Braziliël scheepvaartlijnen 1 42 door 'haar gel stoomschepen. DaJ den geëxploiteerd I sclren Amerika en I gen voor de vaart I Europa, of voor af naar gelang de scliikst oordeelen. l Alle schepen zuil vlag voeren. Burgerlï| Van 9- VLISSj ONDER" T. C. van de van der Steen, jd.l jm. 38 j. en M. Gl C. H. WillemseT der Weele, jd. 251 jm. 24 j. en J. Mei L. P. de Zwarte, jn jd. 29 j. GET1 A. Hoek, jm. 231 25 j. - A. 'F. de C. Baan, jd. 21 j. jm. 26 j. en C. J. M. Baan, jm. 20 30 j. B. R. Nierl C. de Kam, id. 301 BE Vl C. Everaers, getj van Rosevelt, geb. I J. Hontelé, geb. Pj bregtse, geb. Moer! A. de Ruijter, geb.l OVERI S. Jochmans, vrd 74 j. - J. E. Huy J. de Fouw, 51 j. SOU Geb. 3 Oct. Din van J. C. van Spli ONDER' Ondertr. 4 Oct. S. M. Quacgebeur, 9 Oct. J. Huibre rinisse, 22 j. 10 Oct. A. Mier Kam, 23 j. 6! 18! 1! Trekking van Vrij 6e klasee No. 15062 flOOO m< No. 8168 f3000. Prijawt 350 4139 5816 13167 13450 13676 18664 20303 20658 20! Nil 1C0 790 1138 2834 3884 3103 1002 4571 4686 6605 6829 6119 8740 9038 9377 J0V81 11234 11433 114 12843 13217 131 14169 14479 14649 14' 15312 15364 15679 161 17999 18412 1 8467 1 81 J9C62 19528 19663 19! 20128 20570 20756 WEER B Verwachting to OctoberMatige "ik wellicht stor 5wnd. Betrokken ®et regenbuien er Kon- Zelfde tempe

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2