best. Want wilt ge ons land op zijn schoonst aanschouwen, spoedt u niet des zomers noch des winters door zijn steden en dorpen, door zijn weiden en zijne beemden, langs zijn stroomen en kanalen, maar tijgt door uw land in den tijd, dat de zonne reeds verre onder haar zenith is teruggeweken, in den tijd, dat hare niet meer zoo krachtige stralengloed, door de herfst- waterdampen uit onzen' vruchtbaren bodem ontstegen, de zonnepeilen in een kleurengamma van in einde- looze schakeeringen brekend, én stad én dorp, én land én wateren in een rood-geel gouden glans dompelt, schooner dan welke geen schilder, hoe groot en grootsch zijn talent ook zij, aan zijn palet te ontleenen weet. Het kleine Nederland verliest iets van zijn kleinheid in zulk een herftsiicht bezien, gelijk wij deze week op ver scheiden uren van den dag mochten genieten, maar wordt groot en zijne naam gaat de gansche wereld rond, gedragen door het bewonderend woord van eigen en uitheemsche dichters, gedragen door het bewonderend pen seel van eigen en uitheemsche schil ders 1 En zoo wij het nog uit ons zelf niet wisten, laten wij dan voor hen leeren dat om het schoone om oiis henen te waardeeren en te kunnen genieten, men al wat rond om ons is vooral met liefdevolle aandacht moet aanschouwen. Aldus ook zullen wij leeren, dat te midden van veel leeds, om hetgeen qps ontnomen wordt, nog vaak zooveei goeds over blijft, dat onze aandacht, onze liefde vraagt. Gelijk het gaat met de schoone herfsttinten, in de natuur daarbuiten, gaat het ook met den naderenden herfsttijd daarbinnen in ons. Hoe me nigeen, voor wien de zomertijd des levens heeft afgedaan, en de ouder dom begon, heeft den herfst onge bruikt laten voorbijgaan, tot het einde kwam, enkelen alleen omdat hetziele- oog geen blik te slaan wist op de schoonheid, die ook in zulk een phase van ons leven, veler, zoo niet aller deel kan zijn. Slechts, men stelle ook aan dezen herfsttijd dezelfde eischen niet, aan den vol-rijpen tijd van 's levens zomer gesteld, maar hebbe niettemin geest en hart open voor de zachte milde herfststemmin- gen, die den rijkdom uitmaken van een schoonen levensavond. Hoevelen onzer blijken zelfs dan nog niet ge leerd te hebben, zooveel levenswijs heid uit vaak toch zoo bittere erva ringen te hebben geput, dat zij het den dichter kunnen nazeggen, dat zij zijn, gelijk hij, die „zonder morrend klagen," „het onbereikbare missen kon." Wel hem of haar, die in het leven vroeg of laat, zulke levenswijsheid deelachtig wordt en die den herfst tijd zijns levens niet in dorre be schouwingen doorbrengt, maar volop genietend van het vele schoone, dat ook dan r.og den mensch is geschon ken, gelukkig kan zijn en geluk ver spreiden kan. Het is waar, de tijden welke de menschheid thans doorleeft zijn er niet naar, hen, die van aard al niet opgeruimd en tevreden zijn, een blij geestige stemming bij te brengen. Daar wordt te veel op bloedige wijze in de landen om ons henen geleden door tallooze onzer medeschepselen, dan dat wij ons aan louter genot van welke schoonheid der natuur of des levens ook, kunnen overgevendaar voor wordt ook door ons allen te zeer de druk der tijden in allerlei zorgen en beslommeringen tot uiting komend, gevoeld. Deze herfst, wij weten het, hoe schoon zijn dagen nog mogen zijn, is slechts de voorbode van een met angst en beven verwachten tijd van een winter, waarin wij allicht voor moeilijkheden worden gesteld, die niet of ter nauwernood te overkomen zul len zijn. Maar wij weten ook, dat zoo iets ons daarbij helpen kan, het onze geestkracht moet zijn, waarmede wij de moeilijkste vraagstukken zullen moeten oplossen, een geestkracht, die deze vraagstukken in al hun omvang bevroedend, deze niet te licht, maar ook en vooral niet te zwaar mag op vatten. Het is waar, de handen der volkeren zijn als het ware met sterke koorden aan het zwaard gebonden, en voor het behartigen van andere zaken dan die des oorlogs hebben zij de handen allerminst meer vrijmaar daarnevens is de zorg der regeerin gen, óók die der onze, zooveel mo gelijk gericht op maatregelen om te voorkomen, dat de nood der tijden door economische rampen niet nog grooter wordt, dan zij het reeds door den oorlogsgruwel is geworden. Zulk een algemeene inspanning geeft hoop, althans doet de verwachting niet gansch en al denkbeeldig zijn, dat nog wellicht veel van hetgeen zich thans als onvermijdelijk laat aanzien, metterdaad zal blijken, niet in die mate als wij nu vreezen, werkelijkheid te zijn geworden en dat de bittere be ker van den nooddruft aan onze lip pen zal voorbij gaan. Daartoe is, wij wezen er reeds voor dezen op, een drachtig samenwerken van alle wel- gezinden dringend noodigdoch niet minder dienstig is, behalve onderlinge hulpen wederkeerigensteun, daarvoor een geestkrachtig volk van noode. Een geestkracht, die eensdeels gebo ren onder den drang der omstandig heden, anderdeels gevoed wordt door een zoo min mogelijk vergrooten van denkbeeldige gevaren en moeilijkhe den een geestkracht bovendien, die gesterkt wordt zoowel door de her stel brengende rust in de uren, die ons van onze dagelij ksche beslom meringen resten, als door de ver kwikking brengende lafenis aan rein natuurgenot, dat overal te smaken is, waar thans de herfstpracht haar on vergelijkelijk kleurengamma over bosch en beemd, over stad en dorp uitgiet en de wonderzachte herfst tinten op haar rijk palet dooreen mengelt. BINNENLAND Nieuwe spoorwegkaartjes. Ten einde te voorkomen, dat bij over stelpende drukte aan de stations-loket ten, het afgeven van gewone enkele reiskaarten voor de heenreis en tevens één voor de terugreis op denzelfden dag de reizigers te lang zouden moeten wachten op het afstempelen, zullen 1 October a.s. door de Spoorwegmaat schappijen plaatskaarten worden afge geven van het inodel der retourkaarten, geldig voor heen- en terugreis op den zelfden dag, doch kostende tweemaal den enkelen reisprijs. Wel verwarmde treinen. Wij vernemen, dat gedurende de a.s winterperiode de treinen we! verwarmd zullen worden. Sluiting cafe's en publieke vermakelijkheden. De burgemeester van Rotterdam heeft, als hoofd der politie, aan den raad me degedeeld dat de café's en publieke ver makelijkheden des avonds om elf uur gesloten moeten worden, behalve des Zaterdags en Zondags. De wethouder van Aalten wilde hier over eerst het oordeel van den raad vernemen, doch de voorzitter zeide dat hij zijn recht zou handhaven om deze zaak zelf te regelen en geen inmenging van den gemeenteraad zou dulden. Stads= en Provincienieuws VLISSINGEN, 29 SEPTEMBER. De Duitsche vliegtuigen. De ambtelijke rapporten betreffende het gebeurde met de Duitsche vliegtui gen in de Wielingen komen in hoofd zaak overeen met de feiten zooals die in de persverslagen zijn vermeld. Nadrukkelijk kan echter worden te gengesproken dat uit de Duitsche vlieg tuigen op de Nederlandsche torpedo boot zou zijn geschoten, en eveneens dat er onder de bemanning van de Ne derlandsche torpedoboot gekwetsten ten gevolge van dat schieten waren. Verder kan nog worden gemeld dat de twee vliegtuigen, die in zicht kwa men nadat de vliegenier, wiens water vliegtuig de noodlanding had moeten doen, aan boord was van onze torpe doboot, zich verwijderden toen de tor- pedobool er heen stoomde. Daarna verschenen er echter weer drie, die evenwel niet alle drie, doch waar van twee boven Nederlandsch gebied vlogen. Bij de nadering der torpedo boot verwijderde zich een der vliegtui gen het andere streek neer. Twee waarschuwings-saivo's om te stoppen werden toen afgegeven en gin gen over het vliegtuig heennadat de bestuurder blijkbaar weigerde te stoppen werd een salvo op het vliegtuig gelost. Toen daarbij een der inzittenden ver wond werd is dadelijk om nog een tor pedoboot geseind met een dokter, welke laatste bij aankomst den getroffene verbond. Door het bataljons*-muzi,ekkorps wordt hedenavond van half 8 tot half tien op den boulevard Evertsen het laatste concert in dit seizoen gegeven in de tent op den boulevard Evertsen. Het programma luidt als volgt „Siegesboten", marsch „Ouverture militaire" „Vlaamsche Groet", fanta sie „Am Fruhlingsmorgen", wals „Dona Flora", fantasie „Voix Rou- maines", wals „l'Improviste", Schot- tisch Finale. me de Cour", ouverture, C. Duval „Retour de Roubaix", marsch, Jules de Wolf. Binnenkort zal voor de donateurs en donatrices een extra concert gegeven worclen, met opvoering van eene ope rette. Bij het Belgisch Voordeel, kantoor Wilhelminastraat, zijn thans aangesloten de R. Kath. Volksbond met de daarbij behoorende onder-afdeelingen, de S. D. A. P., Vlissingsche Bestuurdersbond en de afdeeling Vlissingen van „Patrimo nium." Aan de leden dezer vereeniging zullen binnenkort in hun eigen verenigings lokalen kaarten worden verstrekt ten behoeve van het Belgisch Voordeel. Wij mogen er wel op wijzen dat deze vereeniging haar taak op practische wijze aanpakt. Slechts enkele dagen was zij opge richt of zij heeft reeds een slagerij ge opend, waar de leden het vleesch tegen verminderden prijs kunnen bekomen. Blijkens achterstaande advertentie is thans brandhout tegen verminderden prijs verkrijgbaar eri eerstdaags zullen goedkoope onderkleeren verkrijgbaar worden gesteld. Met ingang van 25 September jl. is de sergeant le klasse A. j. Versluis van den staf van het 14e reg. inf. bevor derd tot sergeant majoor administrateur bij het 16e reg. inf. Heden werd in het polderhuis te Middelburg de najaarsvergadering ge houden van het polderbestuur van Wal cheren. Ter goedkeuring werd aangeboden de rekening van den polder over 1916, aan- j wijzend aan inkomsten f464.483.79 en aan uitgaven f 458 810 88 alzoo een goed slot van f5672.91. Onder de inkomsten I komt een bedrag voor van f 28.335.32 j als goed slot over 1915, van f 224.672.39 J als opbrengst van het gewoon en f25.369.04 als opbrengst van het bui- 1 tengewoon dijkgeschot. De tollen brach- ten op f8.940 597». De buitengewone werken vorderden alleen voor de Noord watering f81.744.06Het herstel van stormschade kostte aan de Noord watering fl9.091.0dV2, Oostwatering f 1.257.66, Zuidwatering f 1.425.45. West- 1 watering f6.249.97 samen f 28.024.17'2. j Het onderhoud der wegen vorderde f !0370.40'/s. Teneinde het dijkgeschot voor 1918 te kunnen vaststellen, heeft het dage- 1 lijksch bestuur volgens gewoonte een voorloopige raming der kosten van de werken welke in 1918 aan de verschil- lende wateringen van den polder be- hooren te worden uitgevoerd, doen op- j maken. Voor de gezamenlijke werken aan de vier wateringen is uitgetrokken f149700, terwijl de begrooting voor 1916 f 112650 en die voor 1917 f 150700 daarvoor aan- j wees. In het bedrag van f 149700 zijn j begrepen gedeeltelijke kosten van wer ken, vernieuwingen en verbeteringen van bestaande, die als niet regelmatig terugkeerende, niet tot de eigenlijke ge- wone werken behooren, namelijk voor j de Zuidwatering f9500, en Westwatering f4100, samen f13600. Voor gewone 1 werken blijft dus f136100, waaronder yoor nieuwen aanleg f26000. Verder is noodig voor rente en af- j lossing f75.794.25. De totale uitgaven j van den polder worden voorloopig ge- 1 raamd op f291.338.30, waaronder f4903.55 als onvoorzien. De inkomsten buiten het dijkgeschot worden geraamd op f 24377, zoodat f266.961.30 moet worden opgebracht. Voorgesteld wordt daarom te heffen f 16.50 per H. A. over 15437 H. A. schot- baarland is f224710.54 en f8 30 per H. A. vrijland over 1476 H. A. is f 12250.80, samen juist f266.961.30. De vergadering besloot na uitvoerige discussies aan een commissie van des kundigen nog een nader onderzoek op te dragen inzake de voorstellen be treffende bet oprichten van een bema lingsstation op Walcheren. Tot inspecteur van politie tweede klasse te Nijmegen is benoemd de heer R. A. Avink, thans inspecteur van po litie tweede klasse te Middelburg. bevestigd werd in zijn eerste gemeente te Haatten. In 1897 vertrok hij naar Rijsenberg bij Leeuwarden. Den 13en November 1904 deed ds. Talma alhier zijn intrede. De Vlissingsche Postfanfare, direc teur de heer J. A. Holtaers, zal ter her denking van haar vijfjarig bestaan morgenmiddag van 46 uur een con cert geven in het Bellamypark. Het programma luidt ais volgt „Jubeimarsch", Jules de Wolf „Re connaissance", fantaisie, J. Benoodt „Adel", valse de concert, H. Colint Mosaique sur L'Opera .„Martha", Flotow „Vlaamsche Marsch", C. Abeele „Schelde Vrij", pas redouble, L. Vermaelen „Bellatrix", ouverture, M. Coldery „Belle Bergère", divertis- sehent .pastoral, Fr. Fran?ois „La Da Voor de gemeente Oost- en West- Souburg is vergunning ontvangen, om de volle broodkaarten te gebruiken als meelkaarten. Hierdoor kunnen ingeze tenen .die ver uit de kom der gemeente wonen weder zelf hun brood bakken, mits zij hun broodkaarten vooraf op het gemeentehuis laten afstempelen. Dit geldt voor ieder ingezetene die zelf wil bakken. De hoeveelheid meel wordt be rekend naar het op de broodkaarten aangegeven gewicht van 27a H.G. per 4 H.G. brood. Gisterennacht werden door de rijks- en gemeenteveldwachters te Domburg fwee militairen op heeterdaad betrapt, die ingebroken hadden in het Café „De Roode Leeuw". Het ontvreemde werd bij beiden bevonden. Na verhoor werden zij ter beschikking van den militairen autoriteit gesteld. Heden zijn bij Sas van Gent twee Duitsche vliegtuigen geland. De inzit tenden, waarvan er een was gewond, Zijn geïnterneerd. KERK- EN SCHOOLN1EUW5. Ned. Herv. Kerk. Dinsdag a.s. hoopt ds. A. S. Talma alhier den dag te her denken waarop hij voor 25 als predikant RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Middelburg stond gisteren terecht de Belg C. D., wonende te Breskens. Het betrof hier het verzenden van een aangeteekenden brief op 18 April met een aangegeven geldswaarde van 10.000, waarin bij ontvangst te Rotterdam in piaats van bankpapier courantenpapier zat. Er werden in deze zaak niet minder dan 19 getuigen gehoord, de voor naamste was wel de kapitein-apothe ker Van Wageningen uit Breda, die als deskundige een zeer uitgebreid che misch en microscopisch onderzoek had ingesteld en daaruit de overtuiging puite, dat bekl. en niemand anders de papieren er in had gedaan. Bekl. ontkende pertinent, maar gaf toe, in België 16 jaar geleden reeds eenmaal wegens postdiefstal te zijn veroordeeld. .De officier achtte bekl. schuldig en vroeg zijn veroordeeling tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf en vorderde tevens zijn onmiddellijke ge vangenneming. De verdediger, mr. Adriaanse, be pleitte uitvoerig bekl.'s onschuld en vroeg vrijspraak. D,e rechtbank gelastte de gevangen neming van bekl. en bepaalde de uit spraak op 5 October. f VROUWENKIESRECHT. Om kwart na zeven opende de ver eeniging „Oefening baart Kunst" gis teravond in „de Oude Vriendschap" de bijeenkomst, door het uitvoeren van een tweetal nummers, waaronder het kies rechtlied, dat door de talrijke aanwe zigen staande werd meegezongen. Daarna sprak de presidente dér vereeniging, dr. Aletta Jacobs, een kort openingswoord, wijzende op het feit, dat binnen korten tijd het algemeen mannenkiesrecht zal zijn ingevoerd. Wil de nieuwe regeering zoo spoedig mogelijk het vrouwenkiesrecht invoeren, dan is harde strijd noodig. Ze herin- aerde aan den wereldoorlog, den toe stand, door regeeringen van mannen geschapen, een toestand, die er zeker niet zijn zou, ais in de verschillende landen vrouwenkiesrecht was ingevoerd geweest. Daarna was het woord aan Mevr. Mulder—van der Graaf, daar Mevr. Van Balen—Klaar verhinderd was te spreken. Meer dan ooit is liet tijdstip daar, om het kiesrecht voor de vrouw te vragen, en dan vragen wij rechten terug, die wij eertijds hadden. Vrouwen uit den ouden tijd hadden rechtstreeks invloed op het bestuur van land en stad. Vóór de Fran- sche Revolutie werd er gestemd per haardstede, dus per hoofd. In de 17de eeuw hadden grondbezitsters het recht te kiezen. In de Middeleeuwen bestond het gezinshoofdenkiesrecht. Er werd vergaderd na de Heilige Mis. Aan de stemming namen vrouwen deel. Voort gaande betoogde ze, dat de wetten, door den man gemaakt, altijd weer ten goede komen aan den man. Door recht vaardigheidsgevoel gedreven vragen we daarom het kiesrecht. Nimmer mag even wel de gehuwde vrouw uit het oog ver liezen, dat ze in de eerste plaats haar huisgezin verzorgen moet, opdat haar nooit plichtsverzuim ten opzichte van haar gezin verweten kan worden. Ze herinnerde aan het feit, dat zoovele jonge meisjes verloren gaan, voordat ze beseffen, v/at er met haar gebeurt. Door wetten en verordeningen, waaraan vrou wen moeten meewerken, dienen ze be schermd te worden. Ze bracht in herinnering, hoe treurig het met de rechtspositie der vrouw ge steld is. Ze heeft geen recht op haar eigen persoon, haar geld, op haar kin deren, wat de spreekster nader met voorbeelden toelichtte. Ten slotte wekte ze op tot aansluiting bij de Vereeniging Voor Vrouwenkiesrecht. Alsnu was het woord aan Mr. P. Die- leman. Spreker zeidede kwestie van het kiesrecht is een sociaal vraagstuk, is in de eerste plaats een zedelijke kwestie. Het kiesrecht is daarom van zoo groot belang, omdat het beslist o.a. welke lasten de natie zullen worden op gelegd, en omdat er in de maatschappij zooveel is, waar de vrouw belang bij heeft, moet zij ook haar invloed kunnen doen gelden. Nu wordt de eene van zijn vrijheid beroofd ten koste van den an dere. Dat mag niet; de vrouw moet haar stem kunnen verheffen, opdat de zwakke niet onderdrukt worde. Het vuistrecht is uit de maatschappij reeds lang verbannen. De vrouw vertegen woordigt de liefde, de teederheid in het leven, en al mag er groot onderscheid zijn tusschep man en vrouw, we hebben allen moeders gehad, we hebben zus ters, we hebben vriendinnen, die we liefhebben. Geen enkel argument is tegen het vrouwenkiesrecht in te brengen. De tegenstanders worden gedreven door blind vooroordeel. Spreker wekte ten slotte op tot het meestrijden voor vrou wenkiesrecht. De vrouw is het ten volle waard. Mevr. van der Meer-Van Kuffelen, alsnu het woord verkrijgende, zeide, dat de algemeene menschelijke eigen schap, die man en vrouw eigen zijn, deze is, dat ze zich beiden gemakkelijk aanpassen bij toestanden, die vroeger ondragelijk schenen. De regeering rant soeneert gas, kolen, brood, enz. Onze kinders worden al reeds 3 jaar onttrokken aan hun beroep p- gaan verloren, en we passen bii d<is lijke toestanden ons aan. HterrlrvT86" het bewijs geleverd, dat ons innL'? geluk niet athangt van uiterlijke 'lk standigheden. Zoo is ook de vrouw"1" aan gewoon geraakt, eeuwen lan„ een minderwaardige behandeld te den. De uitsluiting der vrouw van hl', kiesrecht is een groot onrecht ml' nog is de stem om politieke r'ecS met krachtig genoeg, ai ontstaan ook overal bonden en vereenigingen v» vrouwenkiesrecht. De grondswetsher ziemng is aan de orde geweest. Hebhl de Kamerleden degelijke aroumentp? aangevo rd tegen het kiesrecht von, de vrouw Het wasangst voor he nieuwe. De vrouw mag niet onverschillig blijven. Ontzettend wordt erdoorvrou wen en kinderen in de oorlogvoerende landen geleden. Eb ook in de neutrale rijken kunnen de moeders hun kinderen niet geven, wat ze toekomen. Onder voeding heerscht allerwege. Toch klin" ken hoopvolle tonen. Het is de stem van de stijgende democratie. Het ban kroet der beschaving roept om de hulp en steunvan a'e vrouw, de predikster van liefde. Ze herinnert aan den arbeid der vrouvi in de munitie-fabrieken, aan het feit dat spoedig zes millioen Engelsche' vróuwen het kiesrecht zullen hebben dat de Nationale Synode met grooté meerderheid besloten heeft tot vrouwen kiesrecht in de Hervormde Gemeente aan de rede van prof. Bavinck, gehouden in de Eerste Kamer, om te besluiten dat elke vrouw, die haar waarde voelt' in de rijen der strijdsters tnoet plaats nemen. Ten slotte sprak de heer Herman Snijders. Spreker was dankbaar dat spoedig het algemeen mannenkiesrecht ingevoerd zou worden, maar hij was niet voldaan, want het vrouwenkiesrecht diende ook finaal geregeld te zijn. Hij ging de verschillende a'rgumenten tegen het vrouwenkiesrecht na, als daar zijn: de vrouw behoort in de huishouding; door de invoering van het vrouwen kiesrecht komt er tweespalt in het gezin; de gehuwde vrouw mag het kiesrecht niet hebben, v/ant dan heeft de man twee stemmen de vrouw moet vrouw blijven. Al die argumenten werden stuk voor stuk onder handen genomen en weerlegd, zoodat spreker tot de con clusie kwam, dat zoo spoedig mogelijk het vrouwenkiesrecht dient te worden ingevoerd. Komende tot het soort van kiesrecht, betoogde hij dat als het kiesrecht wordt ingevoerd, het niet dames-kiesrecht mag zijn, maar algemeen vrouwenkiesrecht, met uitzondering van haar, die om per soonlijke redenen moeten worden uitge sloten. De presidente der Vereeniging sprak een kort slotwoord. Ze dankte vooral de beide sprekers, voor den steun, ver leend, zoowel hier als te Middelburg, en dankte ook de vereeniging „Oefening baart Kunst" voor de uitvoering van eenige muzieknummers. BLOEMENDAG. Morgen, Zondag, wordt een bloe mendag gehouden ten voordeele van de schamele armen in België. Schamele armen, zoo noemt men in 't Vlaamsch „les pauvres honteux". In België drukt de ellende zwaar op de kleine burgerij, op den middenstand. Wie verbergt niet tot 't laatste zijn ontberingen, zijn nood? 't ls niet zoo gemakkelijk, als ,men steeds door eer lijken arbeid een zekeren welstand ge noten heeft, om dan de hand uit te strekken en hulp te vragen. En omdat velen niet vragen kunnen, lijden ze ge brek. O, kon men in menige achter kamer zien, welk een triestige toone.e- len zou men er aanschouwen Men heeft er velen ontdekt, schamele armen. Zij moeten geholpen worden. Voor hen ook werd in Nederland een liefdewerk gesticht, dat van.. „Be scheiden hu!p"of „Assistance discrete". En om dit werk te steunen, zullen he denavond en morgen dames in Vlis- singens straten bloemen verkoopen. Weer een bloemendag... 1 Och, ja, waar allerwegen de ellende toeneemt, mag de liefdadigheid niet versagen. Honderden Vlissingers hebben deze week van op den boulevard naar Bel gië gestaard. En huiverend zagen ze het indrukwekkend... ontzaglijke vlam menspel boven Vlaanderen,elkaar krui sende zoeklichten, regen van vonken, barstende granaten, alles onder aller geweldigst gedonder... Wie dacht dan niet met angst en deernis aan de bevol king, reeds drie jaren levende in alle ellende van den oorlog Herinner u die tragische avonden, waarop ,,'t vuurwerk" u naar boule vard of strand lokte, denk aan de be woners van dat geteisterde iand, als heden of morgen dames u een b!oenipje te koop aanbieden En wie zou dan kunnen laten, 'e's ,e offeren voor hen, die in stilte lijden en heldhaftig de stormen frotseeren, ho pend, altijd maar hopend op betere da gen, op de verlossing... Wie geen gelegenheid heeft morgen een bloempje te koopen, kan zijn g"1 bezorgen aan het werk door tusscnen- komst van den heer Fr. De Roover, Belgisch consul, 'die ten zijnen huize Boulevard Evertsen 38, of op lid kan toor, Groenewoud 62, de gelden gaa ne in ontvangst nemen zal. Weer nadert October... in onze ne - innering steeds de tragische Hullebroeck zong het deze week m n lied van de Maeght

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2