Stads= en Provincienieuws DE OORLOG. ebruik over tot Nederland. „Nijmegen Vooruit" is zeer zeker een van de eerste steden in Nederland die met dien naam overal pronkte en kon dit met recht doen, daar de stad zeer veel van haar schoons en van haar vooruitgang aan .Nijmegen Vooruit" had te danken. Wat omvat nu de naam eigenlijk van „Vlissingen Vooruit?". En het ant woord isalles wat maar eenigzins tot bevordering van den bloei van onze stad kan bijdragen. Een buitengewoon breed standpunt is het dus, waar deze vereeniging zich op plaatstAlles, let terlijk alles wat' tot den bloei en de ontwikkeling van de gemeente Vlissin gen kan bijdragen. De herhaling van dezen laatsten zin leek mij noodig om toch vooral de mis leidende gedachte weg te nemen, als zoude het organiseeren van feesten en feestjes het hoofddoel zijn waarop het bestuur van „Vlissingen Vooruit" zijne gedachten concentreerde. Dit is beslist niet het geval, en wordt, voor een groot deel, gedaan om ook naar buiten eenig teeken van leven te geven, en ook die aanhangers der vereeniging zooveel mogelijk te bevredigen als in het vermogen van het bestuur ligt. Maar wat niet zoo naar buiten door dringt En wat niet zoo de aandacht van „het groote" publiek trekt, is daarom nog niet minder waardevol, ik hoor het den energieken voorzitter van „Vlissingen Vooruit" nog zeggen in zijn toespraak tot zijne Excellentie den Commissaris der Koningin (waar hij in herinnering bracht wat zooal door „Vlissingen Voor uit" tot stand kwam)De dam van Zee land tot Noord-Brabant kwam, mede door het onvermoeide werk van „Vlis singen Vooruit" tot stand. Ziedaar een van de vele hoekjes van het terrein waarop „Vlissingen Vooruit" zich beweegt. En dat zoo'n succes, als het verkrijgen van dien bewusten dam voor onze stad een vooruitgang betee- kent, daarvan kan men zeker zijn. Het voordeel daaraan verbonden kan men niet onder woorden of cijfers brengen. Maar geen tien feesten, hebben bij elkaar nog een duizendste van dé waarde van genoemden dam. Zoodra straks de wereldbrand is ge- bluscht en het volk van Europa weer wat op adem zal zijn gekomen, eerst dan ('k bedoel dus binnen eenige jaren) zal men de enorme waarde van deverbindingtusschen Zeeland en Noord- Brabant kunnen taxeeren. Zoodra dus de gefortuneerden met hun anto's onze oude stad gaan overstroomen, en thuis aan hun vrienden het schoone, het schilderachtige van dit eiland gaan rond bazuinen en die weer langs andere wegen ons eiland bereiken eerst dan zullen wij de rijpe vruchten kunnen plukken van 't werk waaraan „Vlissingen Vooruit" zoo'n groot aandeel nam. En nu, geachte stadgenooten, nu gij (zoo wat ten minste) weet het hooge doel van „Vlissingen Vooruit", nu ook niet ge aarzeld, en U allen opgeven als één man als lid van „Vlissingen Vooruit." Weg met alle bekrompen gepraat, zooals ik onlangs hoorde„'k heb er geen voordeel van." Weg met al uw egoïstische ideeën als hierboven aange haald. Gij hebt er allen voordeel, of genoegdoening van. Voordeel in directen of indirecten zin, genoegdoening zoo u ziet dat uw stad steeds meer bloeit, en een grootsche plaats inneemt. Om dit alles te bereiken zijn twee dingen onontbeerlijken wei aansluiting bij de vereeniging en geld. Geeft u dus nog heden als lid op, de contributie is slechts f 1.50 per jaar, waarvoor men dan alle te organiseeren feesten en te houden vergaderingen kan bijwonen. S. VOLKSBAD-HEERENBAD EN DUIKPLANK. Geachte Redactie Beleefd verzoek ik U eenige plaats-- ruimte in uw veelgelezen blad. Als geregeld bezoeker van het volks- bad, ben ik er van overtuigd, dat mijne woorden de volle sympathie zullen dra gen van alle zwemmers, die dat bad bezoeken. Tot ongeveer een week geleden, was er in het z.g.n. „heerenbad" een mooie duikplank. In het „volksbad" was er geen. De bezoekers van het „heeren bad" vonden deze plank niet hoog ge noeg. Er werd een inteekenlijst aan gelegd, om handteekeningen te verza melen, en zoodra deze voorzien was van eenige „klinkende" namen, werd de lijst bij de gemeente ingediend, met het verzoek om een hoogere springplank. En ziet, ongeveer een week later was er een nieuwe plank. Sindsdien prijkt het „heerenbad" met twee springplanken en het „volks bad" moet het maar zonder doen. Daar de namen, welke wij op een in teekenlijst zouden krijgen vermoedelijk niet welluidend genoeg zullen zijn, en daar zulks bovendien te veel tijd zou kosten, probeer ik op deze manier ge daan te krijgen, dat wij in het „volks bad" dan tenminste de oude duikplank krijgen. In de hoop dat nog andere zwemmers die dit lezen, hunne instemming zuilen betuigen, en de geachte Redactie dan kend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik mij Een Zwemmer. VLISSINGEN, 24 AUGUSTUS. In de week van 17 tot en met 23 Augustus werden hier 2216 zeebaden genomen, waarvan 804 door dames en 1412 door heeren. De temperatuur van het water varieerde van 62 tot 64 graden. Ingevolge koninklijke machtiging is de heer Percy T. Jones erkend en toege laten als vice-consul van Groot-Britan- n-ië en Ierland te Vlissingen. Voor het examen van radio-telegra fist le klasse is geslaagd de heer j. Leniere, leerling van den cursus-Frelier. Naar de „Mid-d. Ct." van bevoegde zijde verneemt, is het bericht van het „Handelsblad" over het uitvallen der treinen op de Zeeuwsche lijn in hoofd zaak juist. Er blijven echter in iedere richting vier treinen behouden. In de richting Roosendaal-Vlissingen zal be halve de genoemde (12 uur, half vier en laatste trein) ook de trein van 9 uur 's morgens blijven rijden. De regeling zal op zijn vroegst half September ingaan. Men schrijft ons uit Middelburg Thans is ook alhier door de politie uit Vlissingen in sa nenwerking met de politie alhier een partij goederen in be slag genomen, afkomstig van den dief stal in het magazijn van het Provinciaal vluchtelingen comité. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Beroepen te Grijps- kerke ds. K. van der Beek te Ylst. Voor de akte Fransch lager onder wijs zijn geslaagd de heeren W. J. H. Salet, onderwijzer aan school C alhier' en mej. N. M. Verhulst te Middelburg. DE TOESTAND. De Fransche en Duitsche stafberich- ten stemmen in hoofdzaak overeen wat betreft het verloop van den strijd bij Verdun. Het Duitsche communiqué er kent, zooals reeds werd gemeld, de Fransche vordering bij het bosch van Avocourt, op den linker Maas-oever en het gedeeltelijk verlies van het dorp Sa- mogneux. Hoewel de gevechten nog met hard nekkigheid voortduren, zijn de Fran- schen volgens hun jongste berichten niet meer belangrijk vooruit gekomen. Alleen wisten hun verkenningstroepen nog tot het dorp Forges door te drin gen. De aanvallen op Heuvel 304 wor den voortgezet, zonder dat de Fran- schen er tot dusver in geslaagd zijn, om dit punt te vermeesteren. De tegenstand de,r Duitschers is hier uiterst vinnig, daar het prijsgeven van dezen heuvel hun strategische positie op den gehee- fen linker Maasoever ernstig schaden zou. In Vlaanderen zijn de Engelschen na een korte rustpoos opnieuw tot den aanvat overgegaan. Over een front van 15 K.iM. trokken de Engelsche troepen vooruit en veroverden verscheidene stellingen ten Oosten en ten Noord- Oosten van Yperen, aan den weg Ype renMeessen, alsmede tusschen de spoorlijn van Yperen en Langemarck. Onmiddellijk gingen de Duitschers tot verwoede tegenaanvallen over, doch, volgens, de Franschen althans, zonder succes. Ten Noord-Oosten van Yperen werd de Engelsche linie verscheidene honderden yards, aan den weg Yperen- -Meessen ongeveer 500 yard naar voren gebracht. Ook in de onmiddellijke nabijheid van Lens zijn de Engelschen opgeschoten. De stad zelf staat in brand en schijnt reeds grootendeels te zijn ontruimd. Het offensief aan het Isonzo-front is reeds een van de breedst opgezette aan vallen over zestig kilometer loopt daar d<e strijd en de Italianen schijnen er-alles oo te zetten om ditmaal nu eens meer te winnen dan een enkel dorpje en een loopgraaf hier en daar. Tot dusver zijn zij daar nog niet in geslaagd, maar zij geven de pogingen niet op en de elfde Isonzo-slag is verwoed-er dan een van de vorige tien. De winst bepaalt zich tot dusver tot een gehucht aan den bo venloop der Isonzo en een op het Karst- plateau. Daar is het -hoofd-tooneel van ■den strijd, want daar wordt de weg naar Triest gezocht. In de hoofdcommissie van den Duit- schen Rijksdag zijn merkwaardige din gen gezegd. Vooreerst heeft de nieuwe 'minister 'van buitenlandsche zaken de stelling ontwikkeld dat Duitschland's politiek gegrond moet zijn op „macht en recht" en dat het vierde oorlogsjaar het laatste zal zijn. Na rijpe overweging is de heer Von Kühlmann tot de slot som gekomen -dat de oorlog niet langer duren zal dan volgend jaar om dezen tijd. Als profetie zal deze uiting wel niet bedoeld zijn, maar alleen als een aan wijzing dat de vredesgedachte zich meer en meer baanbreekt. ■Nog belangrijker was een verklaring van den rijkskanselier, in de vertrouwe lijke zitting gedaan, waarin hij te ken nen gaf dat hij zich niet op hef stand punt van de vredesresolutie der Rijks dagmeerderheid had gesteld. Zooals te begrijpen, verwekte deze verklaring op schudding onder de linkerpartijen, die ivan meening waren den rijkskanselier voor zich te hebben gewonnen. In de namiddagzitting kronkelde Michaëlis zich echter weer uit het „incident" door te verklaren dat hij zijn rede van 19 Juli geheel handhaafde. De Duitsche bladen houden zich druk bezig met het inci dent. Het „Berl. Tbl." gaat zelfs zoo ver te zeggen dat Michaëlis de voldoen de autoriteit mist. De „Vonvarts" zoekt achter de veranderde houding van den rijkskanselier het stoken der Al-Duit- schers en annexionisten. „Het vuur, zegt het blad, dat even oplaaide, doofde spoedig, maar het is vuur dat een brand had kunnen veroorzaken, die niet zoo gemakkelijk te blusschen is." Die brand, dat is de binnenlandsche strijd tusschen de voor- en tegenstanders van ■annexatie, van machtsuitbreiding, die nog lang niet blijkt uitgevochten. De regeering zal duidelijker dan tot dusver dienen te verklaren wat zij met den oor log wenscht te bereiken. DE STRIJD AAN HET WESTELIJK FRONT. .Van Fransche zijde ■Op den linker Maas-oever was de Fransche artilerie 's nachts zeer actief. Zij was de meerdere van het Duitsche geschut. Od den rechter Maas-oever stelde een gedeeltelijke aanval de Franschen in staat een Duitsch weerstan-dspunt te vernietigen ten Noord-Oosten van de hoeve van Mormont. Zij maakten daarbij 17 gevangenen. Het cijfer der gevangenen, dat sedert 20 dezer gemaakt is, bedraagt thans 7640, waaronder 186 officieren en 600 gewonden. De getelde buit bedraagt 24 kanon nen van alle kalibers en meer dan 200 machinegeweren. Bovendien werden 9 kanonnen vernield. Van Duitsche zijde Na de vergeefsche gedeeltelijke aan vallen der laatste dagen gingen de En gelschen Woensdag tusschen Lange marck en Hollebek-e weder tot samen hangende groote aanvallen over, die den geheelen dag en tot diep in den nacht voortduurden en tot zware ge vechten leidden. ■Op vele plaatsen bestormden zij met het inzetten van versche krachten tot zesmaal toe onze linies. Steeds werden zij door onze dappere troepen in een taaien strijd van man tegen man terug geworpen. Van de talrijke gepantserde auto's, die den vijand de doorbraak door de stellingen moesten mogelijk maken, werd het grootste deel door ons vuur vernield. Tot op twee plaatsen na, ten Oosten van St. Julien en aan den weg Yperen Menin is onze voorste linie op het 15 K.M. breede aanvalsfront geheel behou den. Na een kort trommelvuur gister morgen tegen Lens oprukkende vijan delijke afdeelingen werden afgeslagen. Nieuwe gevechten zijn daar aan den gang. in den verbitterden strijd bij Verdun trad gister in den loop van den dag een stilstand in. Eerst 's avonds bereikte de artillerie-actie op beide Maas-oevers weder aanzienlijke sterkte. Daarop volgden aanvallen aan beide zijden van den straatweg VacherauvilleBeau mont. In zwaren strijd gelukte het de Fran schen slechts ten Westen van den weg op een smal front in onze voorste loop graven voet te zetten. Overigens wer den zij overal bloedig afgeslagen. Herhaaldelijk kwamen hun aanvallen tengevolge van ons vernietigingsvuur, niet tot ontwikkeling. DE DUITSCHE KEIZER IN VLAAN DEREN. Keizer Wilhelm heeft een toespraak gehouden tot de troepen in Vlaanderen. De keizer sprak vooral zijn dank uit je gens de marinetroepen, die den Engel schen aanval bij voorbaat een groot -deel van zijn kracht ontnamen. In d.eze gedachte aldus vervolgde de keizer heeft iedere Duitscher in gezien, dat Engeland de aanstoker van dezen oorlog en de voornaamste vij and is. Engeland vervult zijn bondge- nooten telkens opnieuw met haat en strijdlust. Iedereen weet, dat Engeland de vijand is, die hoofdzakelijk moet worden terneder geworpen. Het geldt hier een zwaren strijd. Indien Engeland trotsch is op zijn taaiheid, waarop het zijn onoverwinnelijkheid bouwt, dan zult gij toonen, dat gij evengoed, zelfs nog beter, kunt uithouden, want de prijs van d,en strijd is de vrijheid om te leven, de vrijheid ter zee en de vrijheid te huis. Met Gods hulp zullen wij den strijd zegevierend uitvechten. DE RIJKSKANSELIER EN DE VREDESRESOLUTIE. In de centrale commissie van den Rijksdag legde een lid der soc-dem. fractie uit naam der meerderheidspar tijen de volgende verklaring af „De vertegenwoordigers der partijen, die de vredesresolutie van 19 Juli 1917 ■bij den Rijksdag indienden, constatee- ren le. Bij de voorloopige besprekin gen over de resolutie tusschen de par tijen en den rijkskanselier kon niemand, na de gewisselde verklaringen, vermoe den, dat de rijkskanselier zich niet op het standpunt der resolutie zou plaat sen 2e. De opmerking van den rijkskan selier, dat den meerderheidspartijen iets zou zijn gebleken van zakelijke geschil len over de opvatting der resolutie, is onjuist Alle betrokken partijen waren het volkomen eens over de ondubbel zinnige beteekenis en over den inhoud der vredesresolutie." Thans blijkt dat in de hoofdcommis sie van den 'Rijksdag een belangrijk meeningsverschi'l is ontstaan tusschen den rijkskanselier en de meerderheid. De bladen, die aan de zijde der meer derheid staan, keuren in korte bewoor dingen de houding van den kanselier af en verklaren dat Michaëlis op die wijze niet langer het vertrouwen der meer derheid zou kunnen behouden. Het con flict berust op de houding van den rijks kanselier tegenover de vredesresolutie. EEN LUCHTAANVAL OP ZEE- BRUGGE. Van Engelsche zijde Britsche vliegtuigen hebben Woens dagmiddag de haven van Zeebrugge en de afweerbatterijen gebombardeerd, evenais liet vliegkamp van Ghistelles. Onze vliegtuigen keerden onbescha digd terug. EEN OORLOGSPROFETIE VAN H. G. WELLS. ■Het is op dit oogenblik interessant een profetie te lezen, welke de bekende Engelsche schrijver H. G. Wells in 1908 dus negen jaar geleden over den toen toekomstigen oorlog heeft ge schreven. „Wat mij betreft, ik kan mij voorstel len, dat 'n botsing tusschen groote mo gendheden, zooals Groot-Britannië en Duitschland, of Amerika, bijna alle an dere mogendheden ter wereld meeslee- pen, het g-eheele credietstelsel waarop ons tegenwoordig economisch leven be rust vergruizelen en de totale vooruit gang van ons maatschappelijk bestaan voor langen tijd ontwrichten zal. Men kan zich groote steden voorstellen, rood van verwoesting, terwijl reusachtige luchtschepen de lucht verduisteren men kan zich de botsing van geweldige gepantserde boderhs indenken, het ont ploffen van enorme granaten ver buiten de gezichtskring, in onbeschermde ste den'. Men kan zich de wegen voorstel len, gevuld met de stroomen verwoede strijders, maar ook van vluchtelingen voorts de veldslagen, waarbij de leiding aan de generaals" ontglipt en welke tot onverzoenlijke slachtingen, verworden. Men heeft de visie van verbroken ver bindingslijnen, van vernielde treinen met voedsel en tot zinken gebrachte schepen met levensmiddelen, van groo te massa's werkloos geworden men- schen, van duistere ordeverstoringen in de straten, van hongersnood en lieden, ■die door hongersnood tot opstand ge dreven worden. EEN DUITSCHE RIJKSRAAD. Naar het „8 Uhrblatt" verneemt, is op de bijeenkomst van Woensdag bij. den rijkskanselier het scheppen van een Rijksraad uitvoerig besproken. Er zijn teek-enen aanwezig, dat het vormen van zulk een Rijksraad vermoedelijk als een onder-commissie van de hoofdcommis sie uit den Rijksdag werkelijkheid zal worden. Men is het, naar genoemd blad ver neemt, eens geworden om een lichaam te scheppen, waarvoor alle partijen elk een harer leden, waarschijnlijk de par tijleiders, kunnen afvaardigen. Dit parlementaire lichaam zal reeds bij het antwoord der regeering op de pauselijke vredesnota in werking treden en medewerken aan het opstellen van dat antwoord. Het nieuwe lichaam zal ook bij de vraagstukken van meer beteekenis, welke de regeerin'g binnenkort ook bij zonder zullen bezighouden, meewerken. DE MACHTSVERHOUDING IN DEN OORLOG. Een statistiek over de machtsverhou ding in den wereldoorlog wijst uit, dat de centrale mogendheden tegen een zesvoudige overmacht strijden. De centrale mogendheden strijden op een totaal gebied' van 8.358.000 vierk. K.M. met 155.993.000 menschen tegen vija-ndel.-machten die over 85.892.800 vierk. K.M. met 988.091.000 menschen beschikken. Voorts bedragen de landen, welke de diplomatieke betrekkingen met de cen trale mogendheden hebben afgebroken 22.028.060 vierkante K.M., waarop 370.362.000 menschen wonen. Op 30 Juni 1917 waren 17.563.420 vierk. K.M. met 157.486.000 menschen neutraal. VAN HET ITALIAANSCHE FRONT. Van Italiaansche zijde De.n vierden dag van den grooten slag, maakten wij wederom aanmerke lijke vorderingen op den Noordelijken vleugel van het Guiiia-front, terwijl wij ook op den Zuidelijken vleugel nieuwe successen behaalden. De vijand rea geert krachtig op onzen druk, zijn te genaanvalten worden talrijker. Varf de veroverde stellingen uit slaan onze troepen de vijandelijke tegenaan vallen af en strijden zij dapper voort ter verovering van de vastgestelde doeleinden. Op het Karstplateau heeft de brigade van Pallanza zich met roem overdekt. Na den vijand een sterke stelling ten Zuid-Oosten van den Faite-Dosso ont nomen te hebben, wisten ze deze met heldhaftige hardnekkigen en het uiterst verwoede worsteling van drie dagen te behouden. De luchtvloot werkte eveneens mede tot het succes van eergister. Onze vlieg tuigen en luchtschepen bombardeerden den vijand met meer dan 10 duizend tons projectielen. ■Het aantal gevangenen is gestegen tot ongeveer 1350 officieren en meer dan 16000 man. Op het front in Tre-nte en in Karin- thië herhaalden zich kleine locale ge vechten van beperkt belang. Van Oostenrijksche zijde De aanvallen van het tweede en der de leger der Italianen ahn de Isonzo du ren met de grootste heftigheid voort. Veertig vijandelijke divisies op zijn minst hebben in wier dagen tusschen Auzza en de kust tegen onze linies stormgeloopen. Terwijl gisteren tus schen de Vodice en Vertoiba in het mid den van het gevechtsfront meestentijds alleen het kanon aan het woord kwam werd de slag in de vleugel-sectoren des te verbitterder voortgezet. Bij Auzza kwam de vijand telkens en telkens ver geefs op onze troepen aangestormd" Telkens werd hij teruggeworpen. Daar' ■entegen gelukte het hem op de hoog vlakte van Vrh zijn groote overmacht in aantal in de weegschaal te werpen en in Zuidelijke richting veld te winnen Om eiken stap voorwaarts werd zwaar hardnekkig, van man tegen man ge vochten. Even taai werd aan beide kanten van de beneden Wippach gestreden, met ■name op de Karst-hoogvlakte, waar de keizer onder zijn dappere troepen toef de. Telkens weer wier-pen nieuwe Ita liaansche aanvalsk-olonnes zich op den metalen muur van de verdedigers. Meer dan eens sloeg onze waakzame artil lerie -de bestormingen al neer. Wist de vijand ergens onze loopgraven binnen te -dringen, dan wierpen onze reserves hem met de baj-onet daar weer uit. Alle stellingen op den Karst zijn vast in ons ■bezit. De offers der Italianen naderen die der bloedigste gevechten aan de Isonzo. ENGELSCHE PERSSTEMMEN. in de voorloopige persbeschouwing omtrent.de rede van dr. Michaëlis in den Duitschen Rijksdag, wordt aan Mi- haëlis' -opmerkingen weinig gewicht ge hecht wat betreft de mogelijkheid, dat daardoor de vrede nader wordt ge bracht. De „Daily News" zegt, dat de gunstigste opvatting is, -dat de zaak van den vrede er niet door vooruit wordt gebracht en dat de minst gunstige op vatting is, dat door de redevoering een scheidsmuur wordt opgetrokken tegen de voorstellen van den Paus. De „Daily Express" wijst de door Michaëlis ge trokken conclusie van de hand, als zou den de geallieerden Duitschland wen- schen te vernietigen. De „Times" meent, dat Michaëlis de vredesbeweging be lemmert. DE OVERBRENGING VAN DEN EX-TSAAR. De .Times" verneemt uit Petrograd, dat de reis van den ex-tsaar met zijn familie naar het Oosten zoo geheim ge houden werd, dat zelfs de machinist en de conducteur hun passagiers niet ken den. Aan geen enkel station werd halt gehouden. Alleen in het vrije veld stopte de trein van tijd tot tijd om den reizi gers gelegenheid te geven zich te ver- poozen. Op den eersten en laatsten wagen waren machinegeweren geplaatst. Twee militaire treinen reden voor en achter den trein als escorte mee. De ex-tsaar werd op een stoomschip naar Tobolsk gebracht. Het heet, dat hij in een klooster in de nabijheid zal worden ondergebracht. Volgens som mige berichten zou hij nog verder naar het Oosten worden vervoerd. DE VLIEGERAANVAL OP ESSEN. In verband met de destijds gepubli ceerde bijzonderheden over den aanval van Fransche vliegers op Essen en hef Roergebied, en de tegenspraak van Wolff, die daarop volgde, is het interes sant den volgenden brief uit Essen te vermelden die naar het „Journal" meldt op een Duitschen krijgsgevangene is gevonden Dezen nacht, (7 Juli) dus dien van Vrijdag op Zaterdag, hebben wij be zoek gehad van een vijandelijke esca drille. Een weinig vóór 3 uur, ik was juist wakker geworden, begonnen de speciale .afw-eer-kanonnen een honderd schoten achter elkaar af te vuren. De sirenes van de fabriek begonnen te gil len, de klokken luidden, het alarm, het was vreeselijk. Van alie kanten stegen vuurpijlen op. Alle lantaarns werden uitgedoofd. Al -de etablissementen de den de lichten uit en de menschen na men de vlucht in de kelders. Vandaag beven wij er nóg van over al onze le den. Toen de kalmte was teruggeko men, ging men slapen. Maar toen kwa men er anderen en begon het weer op nieuw. Vandaag rapen de kinderen in de straten de scherven van de bommen oo. Er zijn bommen geworpen op de fabriek T-hyssen, te Mühlheim. Het nieuwe gebouw van de Krupp-strasse, ■de nieuwe munitiefabriek, is van onde ren tot boven vernield („total kaput"). Ik kan je nog geen volledige -bijzonder heden geven! AANVALLEN OP HOSPITALEN. Een correspondent van Hayas meldt, dat de Duitschers eenige malen 3 Fran sche formaties van den gezondheids dienst beschoten. -Ook wierpen Duitsche vliegtuigen 4 brandbommen -op hospi taal no. 6 te Verdun. Drie barakken ver brand-den het dappere personeel redde ■de gew-on-den. Een twieede -keer bescho ten -de vliegtuigen met machinegeweren de redders 7 ziekendragers zijn ge dood, 20 gewonden. Ook dog een derde keer kwamen ze terug -en beschoten met machinegeweren twee hospitalen, waar 7 gewonden zijn gedood i-n hun bedden; 10 andere zijn getroffen do-or projectie len. Een verpleegster en een ziekendra ger zijn gedood bij de bedden. Perso neel en gewonden gedroegen zich zeer moedig -en kalm. Ook een ander hospi taal is aangevallen. DE TOESTAND IN RUSLAND. De president van de Doema, dien men te Petrograd den vader der revo- hei lutie noemt, van de „inform «estaan, in dei in afkeurenden demagogische zen er over te ma haar gezag handhaven. Hij wrikbaar vertri landslievendheu en de deugdehjl Het jongste Uii, en het geva sche vaderland door het falen j,et front, licht- den omvang v£ de propaganda is, en -bewerker zielstoestand v vrees, dat het j< gissing is gewi |iek. Wanneer wanneer hii ijlt zegt men niet t< HET AMER1 De -data voor komen van het van 755.000 ma vastgesteld. Eei eerste 250.000 r September word gend derde deel fember -en het 1; September en 3 Zitting van Vri midc Voorzitter de van K-oudekerke Tegenwoordi heer Hensel me •cature. Mededeeling -goedkeuring do-c nomen raadsbesl Overgelegd w -gemeente-reinigi in het gemeente- genomen. De heer Linde zaak is dat de u te-reiniging tha een particuliere Rijksverzekering 'De h-eer M. bij een particulif winsten dier ma; de zekerheid het; ■De heer Linde bekend is, doch mogelijk is dat schappij minder de Rijksverzekeri Hij vroeg of overdracht gesel die tevens lid va of dit w-el to-elaa band ook met toelating van der De heer Hus maatschappij werklieden ontv; ring als bij de Hij zeide dat hij vertegenwoordig te dadelijk met d onderhandeld. De heer Lindei dat het afsluiten een particuliere voor de werklied hij nader uiteenz De heer Huscm - zit in de goe-dko een particuliere Rijksv-erzekerings De -heer Stave ien dat het than kan worden wel ren het beste is. den afgewacht ei de wijze van verz en Weth. kan wc De heer M. -Lai met het oog op gemeente -de ver; culiere maatschai De heer Linde laatbaar is dat de zekering heeft af De voorzitter Weth. dit zullen Het hoofdbestu van leeraren bij I wijs verzoekt de directeuren en lee felijke inrichtinge derwijs zoo spoe verhoogen, voor oog op de tijdsom is voorzien. Gesteld in ha Weth. om advies. Het bestuur der gemeenten heeft den. waarin het hebben adhaesie adres door den aan -den minister zaken gericht toi zomertijd -en wel de vereeniging ni het verzoek ee,n g oen, nu de ministi Seven dat een v-e mertijd niet gewe Dit adres we aangenomen. Door de afdeel !)- Kath. middens Hanze" is een a-di 'n wordt verzocht dat door Burg. -e Ivordt -ontworpen Paald dat alle wii S1garenwi'nkels

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2