Kamer van Koophandel. Stads- en Provincienieuws SPORT DE OORLOa tember te Amsterdam een vergadering uitgeschreven met het oogmerk om te komen tot de stichting van een christe lijke volkspartij. De uitnoodiging tot deze bijeenkomst gaat uit van den heer Staalman en eenige bestuurders van protestantsch-christeiijke vakverenigin gen en tot de uitgenoodigden behooren ook de predikanten De Ligt en Kruyt van den Bond van Christen-Socialisten, benevens mr. dr. v. d. Laar en dr. Keu- chenius, leiders der Christelijk-Sociale Partij. De bedoeling is, deze beide laatste organisaties in de nieuw te vor men christelijke volkspartij te doen op gaan en ook hare organen „Opwaarts" en „Volkseenheid" op te heffen en te vervangen door een gemeenschappelijk nieuw orgaan. Reparatieleder. Het ligt in het voornemen de vol gende prijzen vast te stellen, tegen welke ten hoogste aan schoenmakers reparatie leder zal worden verkocht, en tegen welke schoenmakers aan de minder ge goeden, houders van daarvoor bestemde bons, reparaties zullen moeten verrichten. Eerstbedoelde prijs zal vermoedelijk worden bepaald op f4 per kilo, de prij zen ten tweede bedoeld zullen zijn f 1 f 1.30 voor kinderschoenen, f 1.60 voor vrouwen- of oudemannenschoenen, f2.10 voor mannenschoenen. Aan zelfreparateurs, houders van bons, zullen zolen en achterlappen worden verstrekt tegen prijzen van successieve lijk f 0.50f 0.60, f 0.70 en f 0.95. Jaarverslag Aan het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier over 1916 is het volgende ontleend Algemeene beschouwingen De" Europeesche oorlog oefende bij voortduring een zeer ernstigen invloed uit op den handel en de nijverheid in deze gemeente De arbeidsloonen stegen aanmerke lijk in verband met de duurte der eerste levensbehoeften en ook ten gevolge van de hooge loonen die heden ten dage in den landbouw en den tuinbouw worden betaald. De prijzen der steenkolen liepen op tot een voorheen ongekende hoogte, evenzoo de prijzen van ruwe olie, pe troleum en benzine, terwijl de voorra den steeds kleiner werden en levering bij voortduring gebrekkiger werd. Dit voortdurend stijgen van de prij zen van ruw materiaal en van arbeids loonen was oorzaak dat de nijverheids- producten steeds duurder werden, bui tendien bleek het schier onmogelijk prijsopgaven te verstrekken van wer ken die langen tijd van bewerking be hoefden, zoo als het geval is in den scheeps- en machinebouw. Eene gelukkige omstandigheid was wel, dat de groot-industrie overladen was met bestellingen, zoodat aan vele handen werk kon worden gegfeven en werkloosheid dus uitzondering was, doch gebrek aan voldoende materialen was oorzaak dat de werkuren in aantal werden verminderd, terwijl een niet on belangrijk aantal werkkrachten moes ten worden bedankt. Gelukkig konden vele arbeiders die zonder werk kwamen en als dienstplichtige met verlof waren, wederom in militairen dienst terugkee- ren, waardoor zij zeiven en hunne ge zinnen door de uit te keeren vergoedin gen voor gebrek werden gevrijwaard. iBij de Koninklijke Maatschappij „de Schelde", was geregeld bedrijvigheid waar te nemen, daar er voortdurend veel werk in opdracht werd gegeven. Ten gevolge der moeilijkheden veroor zaakt door alle landen die in oorlog zijn, werd echter groote stagnatie on dervonden in het verkrijgen van specia le machineriën en onderdeelen, waar door vele werken niet gereed gemaakt en afgeleverd konden worden. De re geering en de N.O.T. verleenden in dezen krachtigen steun. De scheepvaart ondervond groote moeilijkheden door de onveiligheid op zee. De Maatschappij „Zeeland" moest haar dienst herhaaldelijk voor korteren ■of langeren tijd stop zetten door het verlies van drie schepen harer vloot en het tot driemaal toe opbrengen harer schepen naar Zeebrugge door Duitsche zeestrijdkrachten. De schepen vervoer den uitsluitend passagiers en post het goederenvervoer werd geheel opgehe ven om alle moeilijkheden omtrent con trabande te ontgaan. Tengevolge van deze maatregelen werd een groot deel van het personeel der Maatschappij overbodig, maar de maatschappij slaagde er in voor dat overbodige personeel elders werk te vinden. De oorlog oefende voorts een zeer ongunstigen invloed uit op het bezoek van schepen aan onze havens. ift het visscherij-bedrijf werd met af wisselend geluk gewerkt. De aange voerde visch kon tegen zeer hooge prij zen worden verkocht, eveneens brach ten de garnalen door export hooge prij zen op. Een gedeelte van de garnalenvangst werd aan de garnalen,pellerij te Arne- muiden verkocht. Tengevolge van de mobilisatie moes ten de meeste schepen met een incom plete bemanning varen, enkele schepen moesten zelfs uit de vaart worden ge nomen. De groote marinevloot die in Vlissin- gen verbleef, maakte het verkeer in de buitenhaven bijzonder moeilijk, waar onder vooral leed de Provinciale stoom- bootdienst. Gedurende den tijd van den oorlog zullen er zeer zeker een groot aantal marinevaartuigen in de Vlissingsche haven moeten verblijven en het is niet onwaarschijnlijk dat dit ook ma het ein de van dezen oorlog het geval zal zijn in verband daarmede zou het zeer ge- wenscht zijn dat spoedig worde overge gaan tot eené belangrijke uitbreiding van de buitenhaven, waardoor grootere en kleinere marinevaartuigen daarin een rustige ligplaats kunnen vinden. De industrie begint zich langzamer hand op Walcheren te ontwikkelen en het zou zeer te betreuren zijn, wanneer de toestand van de haven die ontwik keling zou blijven beletten. In de bouwvakken was geen vertier, omdat men zoo dicht bij het oorlogs- tooneel, weinig vertrouwen in de toe komst heeft, en omdat de prijzen van bouwmateriaal zoo abnormaal hoog waren. Particulieren lieten dan ook weinig of niets bouwen ondanks het gebrek aan woningen. Gelukkig konden een aantal timmer lieden e,n schilders werk vinden bij den bouw van arbeiderswoningen, die door de Vereeniging tot verbetering van Volkshuisvesting alhier werden opge richt. Fabrieken ein Trafieken. De gasfabriek, behoorende aan de Imperal Continental Gas Association te Londen, deelt ons het volgende mede Tengevolge van de beperkende be palingen voor bet gebruik van gas, nam het gasverbruik af over de laatste maanden van 1916 en was de toename van het jaarverbruik gering in verge lijking met die in voorgaande jaren. De kolanaanvoer iin ons land was be perkt, maar dank zij de bemoeiingen van het Rijks-Kolenbureau werd toch een voldoende hoeveelheid ontvangen om door te werken. De prijs van de steenkolen was zeer hoog, waarom het noodzakelijk was alle redhctie's op den gasprijs in te trekken en des ondanks werd er met be langrijke verliezen gewerkt. Tengevolge van het algemeen gebrek aan brandstof, was de vraag naar co kes zeer groot, zoodat onmogelijk aan alle aanvragen kon worden voldaan dientengevolge werd het noodig eene regeling in te voeren teil einde de aan wezige hoeveelheid cokes zoo billijk mogelijk te verdeelen. Aan de Nederlandsche Petroleum- en Asphalt-Maatschappij werd de voor raad teer verkocht die gedurende de,n §eheelen oorlog was verzameld, omdat urt. Boulton Haywood Ltd., de vas te afnemers van de teer, hunne fabriek te Selzaete niet meer konden exploi- teeren. Met het oog op de uitbreiding van het gasverbruik te Domburg, werd in die gemeente een tweede gashouder geplaatst. De Naainlooze Vennootschap „Elec- tra" deeldt ons het volgende mede In tegenstelling met het jaar 1915, toen slechts weinig orders uitgegeven werden, kenmerkte het jaar 1916 zich door een ruimen toevloed van bestellin gen op installatiegebied, niettegen staande de verhoogde prijzen. Meende men aanvankelijk, de uitvoering van werken wegens den oorlogstoestand te moeten uitstellen, in 1916 is hiervan in ons vak slechts weinig meer te bespeu ren. De mieening toch vond ingang, dat de prijzen, oolcna den oorlog, voorioo- pig hoog zouden blijven, daar de vraag grooter is dan het aanbod. Het Rijk, provinciaal- en gemeentelijke autoritei ten zijn voorgegaan, orders, welke ge plaatst konden worden, in uitvoering te geven. De aanvoer van materialen had ech ter met zeer veel moeilijkheden te kam pen, doch dank zij de medewerking der regeering, N.O.T. en Nijverheids-com missie, zijn, zij het dikwijls met groote vertraging, toch alle binnengekomen bestellingen kunnen worden uitgevoerd. De omzet in het vorig jaar was grooter dan in eenig jaar vóór den wereldoor log, zoodat 1916 voor dit bedrijf onder de gunstige jaren mag worden gerang schikt. (Wordt vervolgd). VLISS1NOEN, 22 AUGUSTUS. uit de ademlooze stilte tijdens haren zang. Ook dezen avond nog is er gele genheid haar te hooren met afwisseling van het symphonie-orkest, dat op het podium in den tuin een nog frisscher. en vroolijker aanblik biedt. De Huisvlijt-tentoonstelling. Gisteravond was de groote attractie het optreden van de beroemde Vlaam- sche zangeres mej. Aerts, wier zang nummers werden afgewisseld door mu ziek van het symphonie-muziekgezel- schap „Volharding baart Kunst". De weersgesteldheid werkte op bijzondere wijze mede tot een druk bezoek aan dit concert in de zaal zou een uitvoering onmogelijk geweest zijn bij gebrek aan ruimte voor zooveel bezoekers, want de tuin was vol. Bij de rustige aandacht tijdens de uitvoering van de zang- en muzieknummers kwamen deze voldoen de tot hun recht, dat bleek uit het luid applaus van de toehoorders. Aan de qualiteit van een en ander werd dus, al geschiedde alles in de buitenlucht, hoegenaamd geen afbreuk gedaan ieder scheen de noodzakelijkheid van een uitvoering in de open lucht te be grijpen. De zangeres, met haar flink geschoold krachtig altgeluid en de mooie voor dracht van hare liederen boeide de aan dacht van het talrijk publiek, dat bleek Een bezoeker van onze badplaats, die dikwijls een wandeling over den boulevard maakt, beklaagt zich er over dat op den boulevard de Ruyter meer malen afval van garnalen en ander straatvuil wordt aangetroffen. Hij vraagt of de gemeente-reiniging dit vuil niet dagelijks behoorde op te ruimen. Daar wij zijn klacht moeten beamen brengen wij haar onder de aandacht van de gemeente-reiniging. Hedenmorgen heeft bij de Abeele een groot ongeluk plaats gehad. De 18jarige K. wonende alhier, wilde bij die halte op de tram stappen hij liep een eindje mede en toen de tram bijna stil hield stapte hij op. Hij kwam tegen een der boomen aan en viel tusschen den motor wagen en goederenwagen en werd door dezen laatsten aangereden. Ernstig aan het onderlijf verwond werd de onge lukkige opgenomen en met de tram naar het militairhospitaal te Middelburg en later naar het gasthuis aldaar ver voerd. De jongen is reeds overleden. Hedenmorgen half vier heeft op de Belgische kust wederom een vliegeraan val plaats gehad. Vanaf den Boulevard werden een 10-tal vliegmachines duide lijk waargenomen. Het ontploffen van de uitgeworpen bommen, zoomede het krachtig afweer geschut hebben vele bewoners van dit stadsgedeelte in hun slaap gestoord. De sergeant J. Boogaard, leerling van den hoofdcursus te Kampen, slaagde heden voor 2e luitenant der infanterie hier te lande. De justitie uit Middelburg vertoefden heden hier ter stede in verband met den onlangs ontdekten diefstal van goederen toebehoorende aan het „Relief Comité" uit de opslagloodsen aan het station alhier. Aldaar werd een plaatselijk on derzoek door haar ingesteld. Bij Kon. besluit is aan jhr. H. A. van Doorn op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Veere en Vrouwepolder. Verder is aan M. J. Bruigom op zijn i verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. H. B. school te Goes I en aan W. Kosten, eveneens op verzoek, als leeraar aan de R. H. B. school te j Bergen-op-Zoom. KERK- EN SCHOOLNfEUWS. Ger. Kerken. Beroepen te Hendrik- Ido-Ambacht ris. H. Brouwer H. Mz. te Schoondijkete Loenen-Vreeland de heer A. j. Fanoy, candidaat te Middel burg. RECHTSZAKEN. De rechtbank te 'sGravengage deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den 34 jarigen coupeur L. A. Th. F. Th. te Rotterdam, die 14 dezer terecht stond terzake van moord op zijn gewezen meisje Cornelia S., gepleegd op I Mei j.l. te haren huize aan de van de Velde- straat te 's Gravenhage. De rechtbank verklaarde Th. schuldig aan moord en veroordeelde hem tot 5 jaar gevange nisstraf. Om niet te noemen redenen en ter uitbreiding der vereeniging, is door de gymnastiek- en korfbalvereeniging „St. Quadratus" op de algemeene vergade ring van 19 Augustus jl. besloten een club te vormen onder den naam van „Sparta", waarbij nu ook niet-katholie- ken kunnen toetreden. Zij, die lid of adspirant-lid (dames en heeren) wenschen te worden, gelie ven zich schriftelijk aan te melden vóór 31 Augustus a.s. aan het secretariaat L. Aspeslagh, Wilhelminastraat 21. DE TOESTAND. De iFranschen zijn een nieuwen aan val over een front van 20 K.M. begon nen ten Noorden van Verdun. Zij kwa men op sommige plekken tot een diepte van 2 K.M. vooruit, hetgeen in het Wes ten reeds als een belangrijke vordering wordt heschouwd. Verschillende bos- schen, heuvels en ook de befaamde Mort Homme of de heuvel van den Dooden Man, zijn weer in Fransche hande-n. Het aantal van 5000 ongewon- de gevangenen dat in handen der Fran- schen viel, wijst er op dat de aanval goed voorbereid en uitgevoerd werd. Het is nog .niet te zeggen of het een zuiver plaatselijke beweging is dan wel het begin van een grootere beweging, die tén doel heeft, in aansluiting met den Engelschen aanval im Vlaanderen, den druk op de beide vleugels van het Duitsche front in Noord-Frankrijk zoo zwaar mogelijk te maken. De Duitschers erkennen de ontrui ming van den Talon-heuvel (ten Oosten van de Maas), met de bijvoeging dat deze niet meer tot de feitelijke verdedi gingslinie behoorde, maar dienst deed als vooruitgeschoven post. Zij geven thans ook het verlies van de Mort Hom- me toe. De eerste dag van het Italiaansche offensief leverde voor de Italianen, be halve buit aan kanonnen en machine geweren, 10.000 gevangenen op. Van hun kant maakten de Oostenrijkers een 5000-tal gevangenen en zij eischen het succes van den dag voor zich op. Men zal, om een betrouwbaar beeld van het verloop van den strijd te krij gen, .nog eenigszins geduld dienen te oefenen, want de strijd wordt langs het Julische front (waar de Italianen de Isonzo overstaken) .e,n langs het front in het kustland tot aan zee verwoed voortgezet. Toen het vorig Italiaansche offensief tot stilstand kwam, verwacht ten sommige Duitsche bladen een scherpe reactie in Italië zelf, en zij re kenden al op een krachtige vredesbe weging van het Italiaansche volk. Maar ,nu is er weer een nieuwe groote aanval aan den gang, zonder dat de strijdpauze benut is om de regeering tot den vrede te dwingen. Op het Russische front hebben de Duitsche en Oosfenrijksche troepen de Russische grens niet overschreden. Slechts wordt aan de Sbroetsj en ten Noorden daarvan .nog geschoten. Maar hardnekkig woedt de strijd aan de Mol- davische grens, waar de Oosfenrijksche troepen, die in de Moldavische grens- passen strijden, pogen de daar .nog aanwezige Russisch-Roemee.nsche af- deelingen in Oostenlijke richting te drij ven, waar zij in de val moeten geraken, die von Kövesc uit het Noorden en v. Mackensen uit het Zuiden bezig zijn te spannen. HET VREDESVOORSTEL VAN DEN PAUS. Naar de „B. Z. a. M," meldt, heeft de minister-president van Beieren, graaf Hertling, de commissie van den Bonds raad voor buitenlandsche aangelegen heden, voor een vergadering in 't paleis van den Rijkskanselier te Berlijn doer, bijeenkomen. De BeierSihe gezant te Berlijn, graaf Lerchenfeid, is te München aangekomen en door koning Ludwig ontvangen. Graaf Lerchenfeid is met minister-president Hertling naar Berlijn vertrokken. WAPENSTILSTAND? De „Köln. Ztg." meldt uit Zwitserland, dat de „Tribune de Genève" uit Bern verneemt, dat in zekere politieke kringen aldaar wordt gezegd, dat de Paus aan de oorlogvoerende i een nieuwe nota heeft gezonden, waarin hij een wapen stilstand voorstelt. De bisschop van Miiaan, kardinaal Ferari, bevindt zich in Zwitserland. Dit wordt in verband gebracht met de voor stellen van den Paus. DE VERBITTERDE STRIJD OP HET WESTELIJK FRONT. Van Fransche zijde Op het plateau van Cerny vielen de Duitschers de Fransche stellingen op drie punten aan. Tot tweemaal toe heeft het Fransche vuur de aanvallen gebro ken. .Met zware verliezen moesten de Duitschers naar hun loopgraven terug- keeren. Andere pogingen ten Westen van Hurtebise mislukten eveneens. .Op het front ten Noorden van Verdun waren de Duitschers 's .nachts hevig i.n actie. Hun buitengewoon hevige tegen aanvallen vooral in het bosch van Avo- court, ten Noordein van het Caurière- bosch, mislukten door het Fransche vuur. De Duischers leden zware verlie zen, zonder hun doel te bereiken. De Fransche troepen hebben hun ter reinwinst behouden en versterkten de veroverde stellingen. Het cijfer der ongewonde gevange nen door de Franschen op 20 dezer ge maakt, is reeds meer dan 5000, waar onder 116 officieren. Duitsche vliegtuigen bombardeerden gisterennacht achter 't front gelegen Fransche stellingen en troffen een kamp van Duitsche gevangenen, waarvan er .een groot aantal geraakt werd. Van Duitsche zijde De eerste dag van den slag voor Ver dun had voor de Franschen hetzelfde verloop als de groote Engelsclie aanval in Vlaanderen op 31 Juli an 16 Augus tus. Overmacht van materiaal en niets ontziend opofferen van menschen kon de Duitsche strijdkracht niet breken. Geringe plaatselijke terreinwinst staat tegenover het mislukken van den aan val op een front van meer dan 20 K.M. Op 11 Augustus begon de geweldige artillerievoorbereiding .voor den groo- ten stoot, die .eergister op verlangen van Engeland .door het .Fransche leger werd volbracht. Van het bosch van Avocourt af tot aan de.n Oostrand van het Caurièrebosch werden onze stellin gen door het, in de laatste uren vóór den aanval tot 't uiterste gestegen, .ar tillerie-vuur des vijands, in een breed, uitgestrekt trechterveld herschapen. In den vroegen morgen van 20 Augus tus deed de Fransche infanterie in dich te colonnes onder bescherming van het .naar voren verlegde kanonvuur, de.n aanval. Op vele plaatsen drongen de zwarte en blanke Fransche troepen in onze afweerzone door, waarin elke stap voorwaarts den vijand bloedige offers kostte. In verbitterde gevechten van man tegen man en door krachtige te genaanvallen werd de vijand bijna overal teruggeworpen De geweldige strijd golfde overdag heen en weer. Op den Westelijken Maasoever bleef slechts de heuvel van den Dooden Man (Morthomme) en de Zuidrand van het Ravenbosch in handen der Franschen. Wij liggen hier vlak tegen de Noor delijke helling van de heuvels. Op den Oostelijken oever is de strijd linie nog minder verschoven. Alleen bij hoogte 344, Zuid-Oosteliik van Samogneux, en in het Fosseswoud heeft de vijand eenig terrein gewonnen De taktiek van de legerleiding is schit' terend bevestigd naast de infanterie" die met voorbeeldig uithoudingsvermo gen en moed strijdt, moet ook alle lof worden gebracht aan de artillerie, wei- leer vernietigende werking aan de 'vijan delijke voorbereiding en dan opmarsch voor den aanval gevoelige verliezen heeft toegebracht en die aan de succes volle verdediging een werkzaam aan deel had. De andere wapens, vooral pioniers en vliegers, droegen tot liet goede besluit van den dag belangrijk bij. De verliezen van de Fransche in fanterie zijn in overeenstemming niet hum massaal optreden buitengewoon zwaar. De slag voor Verdun is nog niet ge ëindigd gisterenmorgen zijn op vele plaatsen aan het front nieuwe gevech ten uitgebroken leiders en troepen vertrouwen op een gunstigen uitslag. HET SCHELDE-VRAAGSTUK. Naar aanleiding van het bericht van de „Köln. Ztg." dat de Entente het Scheldevraagstuk wenscht te regelen schrijft de „Voss. Ztg." Men ziet hoé de Entente reeds thans ook hier voor het tijdperk ma den oorlog voorzorgen .neemt. Een vrij België moet in het bezit van de vrije Schelde een .nog gemakke lijker basis op het continent voor Eng land's plannen zijn dan het reeds was voor den oorlog. De Engelsche oorlogs schepen konden tot dusver .niet naar Antwerpen opstoomen, omdat Holland aan de Scheldemonding de wacht hield. Dit mo.et anders worden. De Hollan ders echter zijn te goede politieke kop pen om .niet reeds lang te hebben be merkt, waar het hier om gaat. EEN VERKLARING VAN DEN RIJKSKANSELIER. In de gisteren gehouden zitting van den Rijksdag deed de rijkskanselier uit voerige mededeelingen over het onver anderd voortbestaan van de bondge nootschappen, en over den oorlogstoe stand, waarbij hij .een lang, beslist hoopvol telegram van Hindenburg voorlas. Hij wees vervolgens, onder liet doen van verschillende nieuwe onthul lingen over geheime afspraken op de matelooze oorlogsdoeleinden der vij anden en eindigde aldus „Het is be grijpelijk, dat bij 'de houding onzer vij anden i.n de pers het standpunt wordt ingenomen, dat het voor ons niet moge lijk is met ean .nieuw vredesaanbod voor den dag te komen. Geheel in over eenstemming met den toestand schreej de „Vorwarts" bv. den 19den Aug.": „Geen enkel oogenblik van den oorlog is het zoo duidelijk geweest, dat een verlenging van den oorlog niet te ver mijden is en dat onze vijanden alleen de schuld voor deze verlenging treft. Het antwoord op de toegestoken vre- deshand is een dreigende boksersvuist geweest. Op het oogenblik is er voor ons slechts één mogelijkheid ons ver dedigen." Ik geloof, dat deze uitlatingen lp overeenstemming zijn met de algemee ne stemming van ons volk. In den toestand, dien ik u geschetst heb, is nu de vredesmanifestatie van den Paus gekomen. Den inhoud mag ik als bekend veronderstellen. .De grond gedachte van deze manifestatie is in overeenstemming met de houding, die de Paus naar zijn geheeie .persoonlijk heid inneemt, en de taak, die o.p hem als opperhoofd van d.e Katholieke christen heid rust. De Paus stelt bij zijn gedach- tengang op den voorgrond, dat in de plaats van de macht en de wapens liet formeele recht en de zedelijke wet moe ten treden. Op dezen grondslag ontwik kelt .hij zijn voorstellen voor scheids gerecht en ontwapening .en komt dan tot de verdere conclusies, die hij voor den tijd en de intrede van den vrede trekt. Wat den materieelen inhoud der ma nifestatie betreft, kan ik definitief en in détails .nog geen stelling nemen voor overleg met onze bondgenooten heeft plaats gehad. DE STRIJD OP HET OOSTELIJK FRONT. Van Italiaansche zijde Op 't Geulia-front duurt de strijd on afgebroken voort. Met bewonderens waardige doorzettingskracht trekken onze samenwerkende troepen, kracht dadig gesteund op hun rechtervleugel door vaste batterijen e,n monitoren en schepen van de koninklijke marine, de zege tegemoet, die hun tegenblinkt zelfs door den onverminderden tegenstand van den vijand heen. Aan den Noordelijken vleugel van het breede front onwikkelt zich de strijd regelmatig op het Karst-plateau en in de kuststreek. Onder den machtigen druk van de troepen van het derde le ger begint de vijandelijke linie op ver schillende .punten te wankelen. Tot Maandagavond bedroeg het aan tal gevangenen, voor zoover dezen de verzamelstations .passeerden, 243 offi cieren en 10.103 man. Een menigte an dere gewonde gevangenen werden M de veldhospitalen ondergebracht. .In den nacht op den 20en Augustus alsook gisterennacht, deed de vijand ■eenige partieele afleidrngsaanvallen op verscheiden punten van liet front in Trente ©n in Karenthië. Overal werd hij afgeslagen. .Een zijner storm-detache- menten werd vernietigd in het dal van Lagarina. 1 was voet t uitgeschov. van den ooganblikk rUgVfnWSJ ,De elfde gang. De vi kracht van or onoverwinneli te breken. D punt van de aan de zee ge vleugel de bet Versie en de Italiaanse ■rotsachtig ter len, die alle 1 Ten Zuiden van Canala sl. inzet van .nieu terug te drin; val werd bij enkele afdee hun posities zich door de gebaand. Tusschen D de dag .en na loopen tege,n de linies te pi De veroveri Selo is het e dat de vijand den mannen k Gedurende [bleven meer 50 itiachinege DE BRIEF Roda Roda ter Zeitu.ng" wereldoorlog op den 28stei tog-troonopvc Doch wanr zin van het heden begon 1914 in den n tenrijksche ge Servische reg dreing en gei Zaterdag 2. ten in den .n sitsj. Daar z niet voldeed, minuten in de plomatieke t broken. Dins graaf Berchto nister van 1 kort telegran tenrijk-Honga dit oogenblik Servië". F Het is on welk de Ser werd. V. zeggen avond", i middag r kregen, v avond", Het eerste Zigeuner-eilai eiland was O groote was S den, 5.2 en 1. tegenover .elk. kleine eiland bezet door pa infanterieregi dant van een te tusschen 6 smallen Save- dat

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2