Stads= eu Provincienieows SPORT DE OORLOG. vallen onder groep C van het distribu- iestelsel van brandstoffen en zullen blijkens de circulaire van de rijkskolen- distributie van 14 Juli 1917 75 pet. van haar behoefte ontvangen. Bij uiterst zuinig en beleidvol gebruik mag worden verwacht, dat stopzetting van onderwijs kan worden voorkomen. Het Wittebrood. Naar de „N. Ct." verneemt, zal de samenstelling van het wittebrood over eenige weken weer een verandering ondergaan. Het ligt in de bedoeling de roggebloem te vervangen door gerste- bloem. Volkomen vast" staat dit laatste echter nog niet, omdat alles afhangt van de vraag of binnenkort weer scheper, met graan uit Amerika komen. In elk geval wordt de roggebloem over een week of drie door bloem van een andere soort vervangen. Petroleum. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft tot de burgemeesters het navolgende rondschrijven gericht Ten vervolge op mijn circulaire d.d. 7 dezer, heb ik de eer u te berichten, dat in verband met het uitblijven van petroleum-aanvoeren, alsmede de be staande onzekerheid ten aanzien van verderen aanvoer, met ingang van 18 dezer de beschikbaarstelling van ge noemd artikel voor licht- en kookdoel- einden ten behoeve van huishoudelijk gebruik tot nadere beschikking moet worden beëindigd. Zoodra nieuwe aanvoer heeft plaats gevonden zal een nieuwe regeling ter zake worden getroffen, waaromtrent u alsdan nader bericht zal geworden. Technisch ambtenaar bij den waterstaat. Bij Kon. besluit van 21 Juli 1917 is de titel van opzichter van den Rijks waterstaat veranderd in technisch amb tenaar. VUSSINGEN, 20 AUGUSTUS. De Huisuliit-Tentoonsleiling. De belangstelling, waarvan reeds op den eersten avond van de opening der Huisvlijt-tentoonstelling werd blijk ge geven, doet het beste verwachten voor het welslagen dier onderneming. Gedurende den ganschen avond toch bewoog zich een vrij groot aantal be zoekers in de zaal om de keurige éta lages van de tal van voorwerpen die aangebracht zijn, met aandacht te be schouwen. 't Is dan ook alleszins de moeite waard om zooveel mogelijk alles eens goed van nabij te bezien, want er is zeer veel, dat niet alleen getuigt van vlijt en geduld bij het vervaardigen, maar waaruit ook heel wat kunstzin spreekt. Ook in den tuin, op de Vlaamsche kermis, waar een mooi concert werd gegeven door de harmonie „Ons Ge noegen", heerschte een rustige gezellig heid, terwijl de vele jonge dames, die zich belast hebben met den verkoop van allerlei, alles tot liefdadige doeleinden, er ongetwijfeld wel in zullen slagen een aardig bedrag voor de krijgsgevangenen en verminkte Belgische soldaten af te dragen. Nadat de Harmonie haar taak had afgewerkt, trad in de zaal op het vroo- lijk met groen versierde podium een nieuwe orkestvereeniging op van dilet tanten. 't Was wel wat laat en vele bezoekers waren reeds heengegaan ook wij hebben maar één nummer ge hoord, maar dat heeft een goeden in druk gemaakt, zoodat dit orkest ook wel het zijne zal bijdragen tot een goe den geest en vooral tot afwisseling ten genoege van het publiek. Zondagmiddag, precies om vier uur opende de zangvereeniging van de V. K. O. C. onder leiding van den heer W. Spinnnaij de reeks van de uit te voeren nummers met een drietal cou pletten van het „Wilhelmus". Er was toen al heel wat publiek in de zaal, dat met belangstelling den zang aan hoorde. Vanaf het oogenblik, dat de toegang was opengesteld tot laat in den avond was de toeloop van bezoekers verbazend groot, zoodat tijdens het concert van „Ons Genoegen" tuin en zalen vol wa ren. „Vlissingen Vooruit" heeft alleen met dezen dag een prachtige reclame gemaakt en het werk der verschillende exposanten is door talloos velen bewon derd geworden, terwijl de roep van te vredenheid algemeen was. Om tien uur begon weer het concert van de spontaan nieuw geboren orkest vereeniging „Oefening baart Kunst", die met hare uitgevoerde nummers de aan dacht zoo wist te boeien, dat het pu bliek staande bleef luisteren. Met de solo voor fluit, die zeer mooi geaccom pagneerd werd, had de directeur veel succesdat was dan ook een mooi nummer, dat door de goede uitvoering uitstekend tot zijn recht kwam. Een vraag. Zou de opmerking, die ons zoo ter loops werd gemaakt, dat er nl. geen ge legenheid bestaat voor liefdadigheids- betoon voor Vlissingen, bijv. voor de Vereeniging „Hulp in Nood", geen recht van bestaan hebben Wij brengen in herinnering, dat op het laatst van deze maand reeds zeven termijnen voor de betaling van den Hoofdelijken Omslag zijn verschenen. Wij vestigen de aandacht op de be kendmaking van Burg. en Weth. betref fende de uitreiking der broodkaarten voor het tijdvak van 24 Augustus tot en met 28 September. In de week van 10 tot 16 Augustus werden hier 1701 zeebaden genomen, waarvan 652 door dames en 1049 door heeren. De temperatuur van het water varieerde van 60 tot 63 graden. De goederen in het magazijn van het provinciaal steuncomité voor Belgische vluchtelingen in de goederenloods op het eerste perron van het station alhier, werden des nachts door een Belg be waakt. De politie heeft bij dezen Belg ook een huiszoeking gedaan en daar een zeer belangrijke hoeveelheid van de gestolen goederen in beslag genomen, welke hoeveelheid laag geschat minstens een bedrag van f 1400 a 1500 vertegen woordigt. Onder de in beslag genomen goede ren bevinden zich verschillende stukken stoffen voor heeren-costuums. De Belg is door de politie gearres teerd. Ten einde het tonnengewicht en daar door het verbruik van brandstoffen door de locomotieven te verminderen zal in gaande Donderdag 23 dezer voor de samenstelling der reizigerstreinen van de gewone dienstregeling als regel nog slechts drie en tweeassig materieel wor den gesteld. Alleen in de D treinen en in enkele andere treinen zal 4 assig materieel mogen blijven loopen. Voor wat de Zeeuwsche lijn aangaat zal alleen de trein 340 die 's morgens 9.10 uit Vlissingen vertrekt, uit 4 assig materiaal bestaan. Ditzelfde materiaal keert denzelfden dag 's avonds met den trein van 11.35 te Vlissingen terug. In alle overige treinen komen dan vanaf a.s. Donderdag twee-en drieassige rijtuigen te loopen. De burgemeester van Rotterdam klaagt over het klokkenspel van den Middel- burgschen AbdijtorenDat doet hij echter niet als zoodanig, maar als mr. A. R. Zimmerman, bezoeker van Zee- iand's hoofdstad. Hij is vol lof over de straten, pleinen, oude gebouwen, den aanleg en de schoone omstreken van Middelburg; 't zou een stad zijn om er lang te willen blijven, maar er is een plaaggeesthet klokkenspel, dat wel mooi is, doch dag en nacht maar voort gaat en de vreemdelingen uit den slaap houdt. Hij meent dat het elk uur wel 20 minuten vroeger, naar men zegt, 30 minuten zich laat hooren en vraagt bij ingezonden stuk in de „Middelb. Ct." of het-carrillon niet 's nachts zou kunnen zwijgen, want zóó is 't niet te verduren, en de bezoekers zullen er om weggaan. De „Middelb. Ct." erkent de gegrond heid van de klacht en meent, dat langs electrischen weg het klokkenspel ge makkelijk in- en uit te schakelen zou zijn. Tevens herstelt zij het cijfer om trent den gezamenlijken duur van het klokkenspel't is niet 20, maar hoog stens 8 minuten gedurende een geheel uur. In Arnhem zwijgt het klokkenspel gedurende den nacht, evenals te Am sterdam de Oude Kerkstoren, en wel licht spoedig nog andere. De politie te Middelburg ontving aan gifte van een belangrijken diefstal van antieke voorwerpen uit de Old Dutch Galery aldaar. 'Bij een ingesteld uitge breid onderzoek werd te Vlissingen in beslag genomen een Fransch gouden Savonet dameshorloge, een antiek ko peren Engelsch horloge, een gouden slootje met antiek miniatuur en bij een huiszoeking twee antieke uurwerken uit zilveren horloges, waarvan de kasten verkocht waren. Dit laatste werd ge vonden ten huize van C. J. L., die Dins dag terecht moet staan wegens diefstal met braak in de melkfabriek „Walche ren" en die deswege gedetineerd is. L. heeft bekend, zich ook aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt en zich door middel van een valschen sleutel toegang te hebben verschaft tot genoemd magazijn. Ook is gebleken, dat L. nog een horloge van den heer V. heeft ontvreemd, hetwelk door L.'s vrouw in het kanaal is geworpen. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is de opening der jacht op klein wild bepaald als volgt a. in de Dames-, Anna Maria- en Völckerspolders op Zaterdag 1 Septem ber a.s. met zonsopgang, met uitzonde ring van die op hazen en fasanten, waarvan de opening wordt bepaald op Zaterdag 29 September d.a.v. met zons opgang b. in het overige deel van de provin cie, behalve voor eene strook van 5 K.M. breedte langs de Belgische grens, waar echter de jachtbedrijven, bedoeld sub a, b, e en g van art. 15 der Jacht wet, geoordoofd zal zijn, op Zaterdag 1 September a.s. met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op hazen en fazanten, welke op Maandag 1 October 1917, met zonsopgang wordt geopend dat de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de lange jacht op Maan dag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen, voor afgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van Zondagen een en ander met dien verstande, dat voor de uitoefening van alle jachtbe drijven eene bijzondere toestemming van den Commandant van Zeeland noo- dig is in het gedeelte van Zuid-Beve land ten Oosten van eene lijn van het stoomgemaal van Kattendijke af tot aan paal 10 van den zeedijk ten Zuiden van Biezelinge, alsmede in de volgende polders van Walcheren den Oranje polder, den Suzannapolder, den Hou- werpolder, den Clasinapolder, den Wil- helminapolder, den Elisabethpolder, den Nieuwerkerkepolder, den Middel- burgschenpolder, beoosten den Groene- weg en den Langeweg, het Noord-Oos telijk deel van den Oud-St. Jooslandpol- der, begrensd door den weg van 't Hof Reigersberg naar den steenen duiker bij den Groeneweg en den Rapenburgpol der, welke toestemming alleen aan Ne derlanders, houders van jachtakten, zal worden verleend onder de gedeelten van Walcheren en Zuid-Beveland moe ten begrepen worden de daaraan gren zende wateren en schorren. Bij Kon. besluit is benoemd tot plaats vervangend griffier bij den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering te 's Hertogenbosch mr. A. Mercier, grif fier bij het kantongerecht te Middelburg. Begunstigd door schoon weder werd gisteren, Zondag, door het muziekgezel schap „Geduld Overwint" te IJzendijke het 80-jarig bestaan met een goedge slaagd festival herdacht. Door 16 gezel schappen werd aan het feest deelgeno men. In het gymnastiek-lokaal werden de besturen der verschillende gezel schappen toegesproken en werd hun daar de eere wijn aangeboden. Elk ge zelschap ontving een mooie herinne- rings-medailfe. RECHTSZAKEN. Vrijdag 7 September a.s. zal voor de rechtbank te Middelburg worden be handeld de strafzaak tegen zekeren M., wonende te Middelburg en thans aldaar gedetineerd, beklaagd van den diefstal van 800 met braak, gepleegd in den nacht van 20 op 21 April jl. te Middel burg in het kantoor van de Zeeuwsche Kolenmaatschappij. Er zullen 16 getui gen worden gehoord, waaronder een aootheker-deskundige. Gisteren heeft de „Vlissingsche Turn- vereeniging" haar Zaterdag gemelden marsch gemaakt. Om 6.15 uur werd met vijftien leden van de Groote Markt afgemarcheerd en kwam men ongeveer 9 uur te Veere aan. Vandaar ging het langs een ande ren weg naar Middelburg en verder over Koudekerke naar Vlissingen tot de Groote Markt. Daar arriveerden alle leden waar mede men was vertrokken om 12.40 uur en was 35.15 K.M. afgelegd. Onder weg was uur gerust. Hoewel eenigs- zins vermoeid, zat de pas er nog goed in. Hiermede heeft de „V. T. V." vijf marschen achter den rug en wel, 2 van 25 K.M. 2 van 30 K.M. en 1 van 35 K. M., waardoor -alle leden die deze marschen hebben medegemaakt, .in het bezit komen van een zilveren speld en de vereeniging van een diploma, beiden beschikbaar gesteld door het Nederl. Gymn. Verbond. DE TOESTAND. Men verkeerde in de meening, dat de nota van den Paus grooten invloed zou uitoefenen op de opvattingen der Oos- tenrijk-Hongaarsche regeering en in staat zou zijn, althans een verzoening tusschen de Donau-monarchie en Italië tot stand te brengen door de minnelijke schikking in zake Trente en Triest. De officieuse „Wiener Allgemeine Zeitung" schrijft thans dat de Oosten- rijksch-Hongaarsche regeering geen grondgebied aan Italië zal afstaan. Op het Oostelijk front hebben de Centralen het offensief bij Okna en Gro- cesti voortgezet. .Bij laatstgenoemd punt werden den Russen en Roemeniërs zware verliezen toegebracht en boetten zij 1600 gevangenen in. Sedert het be gin van het offensief der Centralen in de Boekowina, Oost-Galicië en Molda vië hebben zij 655 officieren en 41.300 man gevangen gemaakt en 257 stukken geschut vermeesterd. In de richting van Foscani blijven de Russen en Roemeniërs "hardnekkige te genstand bieden en doen zij hevige te genaanvallen. 't Wordt moeilijk zich een denkbeeld te vormen van den gang van zaken aan het Westfront. Engelschen en Fran- schen doen ons weten, dat zij ginds vorderingen maken, al is 't dan ook niet OD groote schaal maar in een commu niqué als een juichkreet komen nu de Duitschers dadelijk vertellen, dat het resultaat van den strijd voor hen een volledige overwinning is geworden en dat zij zoowel het plaatsje Langemarck in Vlaanderen, als het verdere terrein op de Engelschen hebben heroverd en zelfs nog eenige winst hebben behaald. Vlak daar bovenop roepen de Engel schen in een officieele mededeeling uit, dat wij geen woord van die mooie Duit- sche berichten moeten ge'looven, want dat Langemarck niet heroverd is en de Engelschen zelfs een paar honderd meter benoorden dat plaatsje over een aanmerkelijke lengte een Duitsehe stel ling hebben bezet. Zij zouden al hun doeleinden, die door de Duitschers op zettelijk overdreven werden voorgesteld hebben bereikt. Intusschen heeft keizer Wilhelm den Duitschen kroonprins en den kroonprins van Beieren telegrafisch geluk gewenscht met de succesvolle af weer van de laatste vijandelijke aan vallen. De verdere ontwikkeling van den strijd zal ons wel spoedig doen zien, wie ons 't meest overeenkomstig de waarheid heeft .ingelicht. Ook de Fran- schen spreken van.een succes van be- teekenis in Vlaanderen zoo zouden ze in een stormaanval het schiereilandje Poesele geheel veroverd hebben en sa men met de Engelschen zich blijvend hebben genesteld in al de op 31 Juli veroverde stellingen. Ten noorden van de Aisne melden zij uitbreiding van hun linie zuidelijk van Ailes. In .Engeland hebben ministerieele ver anderingen plaats gehad. Roberts en Wardle, de beide tegenstanders van Henderson, die zich fel tegen hem ver zetten op de conferentie der arbeiders partij, waren de aangewezen personen om althans .een gedeelte der Labour- party in het ministerie te vertegenwoor digen na de breuk tusschen Lloyd Geor ge en Henderson. En daarmede is ook de breuk tusschen meerderheid en min derheid der arbeiderspartij in Enge land volkomen. -.Dit is een der vele zonderlinge uit werkingen van de conferentie te Stock holm, dat zij, die het herstel van de Internationale wenschen, als eenig re sultaat de splitsing in de socialistische partijen der Entente-landen veroorza ken, die te voren ten minste nog één geheel en onverbreekbaar blok hadden gevormd. Op deze wijze is dus de Inter nationale verder uiteengevallen dan ooit. Inmiddels dreigt in Engeland een spoorwegstaking, 't geen vermoedelijk ook niet zou zijn voorgekomen, indien Henderson nog deel uitmaakte van het oorlogskabinet. DE VREDESVOORSTELLEN VAN DEN PAUS. De „Ass. Press" zegt Lansing heeft verklaard, dat Amerika's antwoord aan den Paus zal worden verzonden, onaf hankelijk van de antwoorden der an dere oorlogvoerenden, maar hij geloof de niet, dat Wilson bij het samenstel len van zijn antwoord rekening zal hou den met de meening der andere gealli eerden. Lord Robert Cecil, ondervraagd naar het antwoord der geallieerden op de Pauselijke nota, zeide, dat alleen na raadpleging met de overige bondge- nooten een beslissing genomen kan worden. Als zijn persoonlijke meening gaf hij te kennen, dat hij verbaasd is geweest over het voorstel van den Paus, geen oordeel uit te spreken over de begane euveldaden. Onpartijdigheid beteekent niet, dat men zeggen moet, dat beide partijen in gelijke mate te laken zijn. Indien de Paus denkt, dat de geallieer den zich hebben schuldig gemaakt aan euveldaden, moet hij dit veroordételen. De Paus heeft niets gezegd over de euveldaden, die zonder voorbeeld in de wereldgeschiedenis zijn als de' torpe deeringen en de behandeling van het Belgische en het Armenische volk. 's Pausen motieven zijn zeer edel, doch ..voorbarige pogingen om te be middelen zijn gewoonlijk van geen nut. Indien de Paus Duitschland ertoe kon brengen, zijn oorlogsdoeleinden vast omlijnd mede te deelen, zou hij ver moedelijk goed werk hebben verricht. Op de vraag van een andere zijde, of Engeland Wilson het antwoord op de nota aan den Paus zou laten formu leeren, daar Amerika om .internationale redenen aan den oorlog heeft deelgeno men, wenschte hij geen antwoord te geven. De „Neue Freie Presse" schrijft De „Corriere d'Italia", die nauwe betrek kingen onderhoudt met Gasparri, is van meening, dat de Paus juist dergelijke vraagstukken tot oplossing wenscht te brengen welke voortdurend kiemen van nieuwe conflicten in zouden houden of in de toekomst zouden kunnen worden. Indien daarmede ook de bezitskwestie van Triëst zoude gemeen zijn, kan niet vroeg en beslist genoeg worden ver klaard, dat over dit vraagstuk bij ons geen bespreking mag worden toegela ten. Wij hebben het bezit van Triëst in tien Isonzo-slagen niet roemvol verde digd, om het ons te laten afnemen door onderhandelingen. Wij kunnen van Triëst niet afstand doen, omdat wij het niet mogen doen, omdat ons geheele gevoel zich hiertegen verzet en ook omdat onze levensvoorwaarden het niet toelaten. Wij zullen ons nimmer van de Adriatische Zee laten verdringen, want indien wij dit toelieten, zouden wij de stemming in de monarchie volkomen miskennen. Triëst is en blijft voor ons onaantastbaar. Het „Berliner Tageblatt" verneemt uit Bern De vredesnota van den Paus heeft in politieke kringen alhier, even als op de pers, diepen indruk gemaakt. Nog voordat de inhoud volledig bekend was, neigden toonaangevende persoon lijkheden over het algemeen tot de op vatting over, dat de stap van den Paus gekomen is op een oogenblik, dat nog meer dan anders de mogelijkheid van vredelievende overwegingen uitsluit. Volgens de in Zwitserland opgedane ervaringen twijfelt men hier aan de mo- B gelijkheid, dat het conflict door wel willend overleg beslecht kan worden" men .is integendeel overtuigd, dat dé wapenen de beslissing moeten brengen „Der Bund" spreekt in een commen taar over de vredesnota dezen twijfel zeer sterk uit. Evenzoo het „Berner Ta geblatt" en het „Intelligenzblatt". zij wijzen op het verschil in de opvatting over de vrijheid der zee tusschen Frank rijk en Duitschland en op de tegenstel ling, die bestaat ten opzichte van hel afzien van schadevergoedingen tus schen de Entente, Rusland en Duitsch land. -Het zwakste punt vinden de bla den in de passage over de teruggave van het bezette gebied en over het lot van Elzas-Lotharingen, Triëst en Tren te. Het is. niet onwaarschijnlijk, dat voor het afzenden van de nota in zekere mate voqling genomen is tusschen poli tieke kringen van Italië, misschien zelfs van Frankrijk, met den -Paus. De volksstemming in Italië, vooral onder de arbeiders in het noorden, moet als een gunstigen bodem voor de vre despoging worden beschouwd.Men weet hier, dat onlangs bewegingen van binnenlandschen politieken aard Cador- na belet hebben aan het gemeenschap pelijk offensief der geallieerden door 'n nieuwe Isonzo-slag deel te nemen. Vol gens de opvattingen alhier hangt ove rigens de beslissing over oorlog en vre de tegenwoordig af van Engeland en vooral van Amerika. HET OFFENSIEF IN VLAANDEREN. Van Fransche zijde De Fransch-Engelsche strijdkrachten hebben, nadat overal het doel bereikt en dikwijls overschreden wordt, zich in de nieuwe linie versterkt. De Duit schers, die gevoelen, dat over hun be zetting van Westelijk België en de Noordelijke Fransche departementen thans in den strijd aan het front in Vlaanderen en Artais wordt beslist, hebben krachtige tegen-aanvallen on dernomen, die hun niets anders dan zware verliezen en onbeteekenende voordeelen hebben opgeleverd. De tweede phase van het offensief toonde wederom de toenemende meer derheid van de strijdkrachten der ge allieerden boven die der Duitschers, die overal terrein verliezen, ondanks de enorme concentratie van hun artillerie en reservetroepen en in weerwil van de talrijke offers, die zij brengen. Aan den anderen kant liet de kroon prins, met het oogmerk de Fransche troepen vast te houden, een reeks aan vallen op den Chemin des Dames en aan de Maas uitvoeren, die echter hoe genaamd geen resultaat opleverden. DE VEROVERING VAN LANGEMARK. De „West-minster Gazette" schrijft Niets is van meer beteekenis dan de Duitsehe leugen over Langemark. Het is een bewijs van de paniek, die bij den Duitschen staf heerscht, want het be teekent dat Ludendorff tegenover zijn eigen volk niet wil uitkomen voor den omvang van zijn verliezen. Er was hier "een sprake van een vergissing, want de Britsche troepen houden niet alleen het dorp bezet, maar ook het terrein, een halve mijl er voorbij en alle aan vallen der Duitschers hebben hun greep niet losser kunnen makeh. Wij hebben van een correspondent een volledige beschrijving van den slag gekregen, voornamelijk van de wanho pige gevechten in het Polygoonwoud. Regimenten uit Middlesex drongen door tot aan de renbaan in het Polygoon woud. Hier werden zij door hevige te genaanvallen teruggeslagen. De strijd langs den geheelen weg van Meenen schijnt een buitengewoon hevig karak ter te hebben rehad, maar het doel is grootendeels bereikt en er zijn ons 1800 gevangenen met 24 kanonnen in handen gevallen. De Duitschers hebben werkelijk een klap gekregen, die hen verzwakt in menschenmateriaal en hen in een veel ongunstiger positie brengt, die niet verbeterd kan worden door het tegen over het Duitsehe volk voor te stelllen alsof 't werkelijk doel bestond in plaat sen, mijlen ver achter het huidige Duit sehe front. EEN TELEGRAM VAN KERENSKY AAN LLOYD GEORGE. Het volgende telegram is door Ke- rensky aan Lloyd George verzonden Ik ben zeer erkentelijk voor het tele gram, dat uwe excellentie mij op den derden verjaardag van Engelands deel neming aan den wereldoorlog heeft ge zonden. Ik stel er prijs op, u namens de voorloopige regeering hartelijk te dan ken voor dit bewijs van sympathie. .Rusland zal alle pogingen in het werk .stellen om de moeilijkheden van het oogenblik te boven te komen en den oorlog, in nauwe samenwerking met de bondgenooten, tot een einde te voeren, die alle volkeren de weldaden van een duurzamen vrede zal verzekeren, als mede den triomf van de groote demo cratische beginselen van recht en vrij heid. EEN TREFFEN OP DE NOORDZEE. De Engelsche admiraliteit meldt Onze lichte zeestrijdkrachten welke in den nacht van Donderdag op zoek wa ren naar Duitsehe zeestrijdkrachten, kregen een vijandelijken torpedojager in het zicht. Zij openden het vuur en dreven den vijand op de vlucht. De tor pedojager werd herhaaldelijk getrof fen en vloog in brand, doch ontsnapte in den mist over het mijnenveld. Kort daarna werden vijandelijke mijnvegers

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2