Verzekerden Stads= en Provindenieuws INGEZONDEN STUKKEN DE OORLOG. manschappen, behoorende tot de voor- jaarsploeg der onbereden korpsen, uit gezonderd de pantserfort-artillerie, de torpedisten en de genie,, op 17 Augus tus as. met onbepaald (klein) verlof worden gezonden. Wanneer de onderofficieren van de lichting 1911 en volgende lichtingen der onbereden korpsen met zoodanig verlof zullen kun nen" vertrekken, is nog niet vastgesteld. Het laat zich aanzien, dat voor de lichting 1911 het vertrek der onderoffi cieren niet later zal plaats hebben dan half September e.k. Wijziging Militiewet. Bij Kon. besluit is thans bepaald, dat in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden bij de militie te land, ieder in vverke- lijken dienst zijnde ingelijfde, die voor opleiding tot officier, onderofficier of korporaal geschikt wordt geacht, tot het volgen van een opleiding kan worden verplicht. Salarissen onderwijzers. De Kamerleden Van Wijnbergen, Van der Molen en Gerretson hebben geza menlijk de volgende vraag gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken In verschillende provinciën is door meerdere Gemeentebesturen met het oog op de tegenwoordigheden eene herzie ning van ide salarisregeling .der onder wijzers aan de .openbare scholen ter 'hand genomen. Ook is door onderschei den colleges van Gedeputeerde Starten eene circulaire aan de .gemeentebestu ren-gezonden om, voor zoover zulks nog miat gesahiad was, alsnog aan te drin gen op verhanging 'der onderwijzers- salarissen. Ls de minister nu niet van oordeel, dat oo.k de 'besturen van bijzondere schalen .moeten worden in staat gesteld de salarissan van 'hun personeel te ver- ihoogen tot het peil, waarop ze onge twijfeld in deze omstandigheden door de gemeentebesturen te reahit izijn of zullen worden gebracht VLISS1NGEN, 19 JULI. Bij Kon. besluit van 17 dezer is met ingang van 1 Augustus benoemd tot inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen alhier J. W. Roskes, bij Kon. besluit van 8 Januari 1917 tijdelijk belast met de waarneming van die betreking. Door het muziekkorps van het 39e bataljon landweerinfanterie wordt he denavond van half acht tot half tien een concert gegeven op de tent in het Bellamypark. Het programma luidt als volgt „Batavierenmoed" „Liberté", ouver ture „Suspinal", wals „Martha", Pot- pourie sur l'Opera „Croix d'Honneur", ouverture; „Emination", wals; „Lafille du Regiment", fantasie en Finale. In een vergadering van de besturen der Christelijke vereenigingen „Patri monium", Chr. Nationale Werkmans bond, R. K. Volksbond, Chr. Metaalbe- werkersbond en St. Eloy, welke alle aangesloten zijn bij het plaatselijk Christ. Arbeids-Secretariaat, is besloten aan den directeur van de kolen-distributie-cen trale een schrijven te richten met ver zoek om de brandstoffen-commissie te dezer stede zoo noodig te herzien en tevens tot 5 personen uit te breiden. Tevens is besloten aan de permanente commissie uit de Christelijke arbeiders beweging, zetelende te Utrecht, het verzoek te richten, dat deze commissie bij den minister aan zal dringen, over te gaan tot een betere verdeeling der kolen-rantsoenen, zoodat net rantsoen voor klasse A 10 H.L. zal worden verhoogd, daar de verhouding tot de andere groepen zeer onbillijk is te noe men, terwijl aan den gemeenteraad een verzoek zal worden gericht over te gaan tot distributie van petroleum. Bij het gisteren te Utrecht gehouden examen voor klerk-telegrafist bij de Staatsspoor, .slaagde de heer C. J. van der Dussen, geboren te Souburg, thans surnumerair te 's Heer Arends'ke.rke. Men schrijft ons uit Middelburg: Gisterenavond laat werd door een agent van politie ontdekt, dat vermoe delijk door den vrij hevigen wind, we der vonken uit het Dinsdagavond af- gebrandde perceel op den hoek van de Singelstraat en de Schuitvlotstraat vlo gen. Door personeel der stadsschuur werd met een slang op de waterleiding weder water gegeven, terwijl een po litiepost bij het perceel werd geplaatst. De politie hield heden zekeren C. M. C. aan, die bekende ten nadeele van zijn patroon, de firma Denevers 30 flesschen wijn te hebben gestolen. De man wordt aan de justitie voorgeleid' Door een agent werd ook nog aan gehouden zekere P. J. B., zulks in ver band met diefstal van lood van het ten deele door hem bewoonde perceel.- Aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg werd heden aan besteed het uitvoeren van herstellings werk aan de middenschutsluis te Ter- neuzen behoorende tot de werken van het kanaal van Terneuzen. Raming f 12.100. Inschrijvers de heeren C. j. Balkenstein en G. A. van der Straaten Terneuzen f 13.805 en H. J. ten Sieppe Winterswijk f 12.995. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk bedankt voor het beroep te Tholen doords. Ph.J. Vreug- denhii te Sprang. Ger. Kerk. beroepen te 's Graveland ds. E. J. van Voorst te Borsele en Drie wegen. Tot de 2e klasse der Rijksnor maallessen te Vlissingen zijn na afge legd examen tusscheniijds toegelaten Nolly van Puffelen en Grietje S. de Vries, beiden te Vlissingen. Van de eerste groep zijn voor het eind-examen der H. B. Scholen in Zee land geslaagdW. C. Callenfels W. C. OroeningsA. W. graaf van Hogen- dorpF. J. van de PollW. F. de Priester, van Middelburg; J. J. Domini- nicus; J. C. W. Polak van Goes; J. de Bruijne, Pa. de Bruijne; H. van Dom- mele van Zierikzee. RECHTSZAKEN. De rechtbank te 'sGravenhage deed uitspraak in de zaak van den Duitschen slager, wonende te Rotterdam, rn den Duitschen koopman, wonende te Amster dam, beschuldigd, de eerste van poging tot oplichting van de Rotterdamsche Bankvereeniging tot een bedrag van f210.000, de tweede van medeplichtig heid aan dit misdrijf. Beiden werden daarvan vrijgesproken. Beklaagden wer den echter wegens het gebruiken als echt en onvervalscht van een door hen aan de Rotterdamsche Bankvereeniging gezonden telegram, inhoudende dat die som van f210.000 moest worden uitbe taald, veroordeeld de eerste tot een ge vangenisstraf van twee jaar, de tweede tot een gevangenisstraf van één jaar. Het Hoog Militair Gerechtshof deed in hooger beroep uitspraak in de straf zaak tegen een reserve-tweede-luitenant der infanterie, die in eersten aanleg door den krijgsraad te 's-Hertogen- ■bO'Sdh was vrijgesproken .van het te Mook op 29 Augustus 1916, terwijl hij dienst deed als officier van piket, een soldaat, die .gearresteerd was en aan de wacht ontvluchtte, met zijn revolver dood schieten. Hat Hof oordeelde het vonnis idoor den krijgsraad met juistheid gewezen en bevestigde dit in zijin géheel. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De cople wordt nimmer teruggegeven j. o. v. Sta mij .toe, geachte Redactie, eeni- ge regelen te wijden aan het vereeni- ginswerk der langzamerhand in Vlis singen zoo vermaard geworden J. O. V. De J. O. V. Bij 'het lezen dezer 3 letters komt ons onwillekeurig de herinnering te binnen van de flink aangepakte en goedgeslaagde uitvoering dier studie club op 9 Mei II. Toen hadden wij gele genheid den vriendschappelijken om gang tusschen de J. O. V.ers onderling op te merken, tóén ook werd bewezen, welk een nut en veraangenaming van 't jeugd-leven tevens, door eendrachtige samenwerking verkregen kan worden Tóén waren het alleen mannelijke studeerenden, die zich aaneensloten, thans is 't begrip studieclub min-be- perkt door verandering van den naam in „Jongelieden Ontspannings-Ver- eeniging". Daarbij werd dus toetreden van alle studenten van 1321 jaar mo gelijk gemaakt En... werke de J. V. O. steeds voort, zooals tot dusver, dan zal zij een groot- sclie toekomst tegemoet gaan, dan zal zij het toevluchtsoord van ieder stu dentje) worden. Haar 2e levensjaar is ten einde. Het 3e jaar is thans vol ver wachting en hoop ingetreden Ter vie ring van dit, voor hen zoo heuglijk feit, besloten de J. O. V.ers naar Domburg te gaan voor een driedaagsch verblijf aldaar Met bijna 40 lui zal Dinsdag ochtend om kwart voor 9 van 't Betje Wolffplein worden vertrokken 50 is 't getal der 'steeds in aantal toenemende J. O. V.ers De vrucht van een 2- jarig werken Kreeg dus 9 Mei 11. voor hen de ontwikkeling een beurt, thans staat de ontspanning op het pro gram. Wanneer nu mooi weer die da gen begunstigen wil, zuilen de J. O. V.ers, temidden van het prachtige bosch en duin, eenige recht .genoeglijke dagen doorbrengen. Zij hebben dit, door hun onvermoeid werken zeer ze ker verdiend Mogen zij zich dus in Domburg zeer vermaken-en terugkeeren met 'n flink... vermeerderde lief-de en belangstelling voor hun club. 'Ondertusschen nemen wij ons voor, voor -een kort verslag over dezen tocht, 'de welwillende 'gastvrijheid der „Vlis- singsdhe Coiuranf'-redactie nogmaals in te roepen. P. v. M. DE TOESTAND. Belangrijk zijn op het «ogenblik de merkwaardige betoogingen in Rusland. Regimenten weigeren naar het front te gaan en worden ontbonden en tegen die ontbinding worden toetoogingen ge houden, waarbij gew-apende troepeh, met mitrailleurs door de straten trek ken. De voorloopige regeering 'heeft in een proclamatie 'die betoogingen ver boden. Zij zegt, dat de actie ten gunste der ontbonden regimenten een strijd is tegen de troepen, die aan het front voor het vaderland vechten. Maar veel ba ten doen die proclamatie en de ver bodsbepaling niet. De berichten, die over de onlusten in Petersburg tot ons komen, zijn natuurlijk door de censuur zoo mishandeld, dat het verkrijgen van een juist oordeel moeilijk wordt. Maar er blijkt wei uit, dat er, ondanks het verbod, rtocli betoogd wondt in de stra ten van Petersburg, dat er wordt ge schoten, en dat er gewonden gevallen zijn. De soldaten maakten-zich meester van de bureaux van het blad de „No- woje Wremyia" een imperialistisch, Enge-lsch-ge-zind blad, 'dat gezegd wordt tot de Northcliffe-groep te be- hooren, en beletten de verschijning van dit 'blad, waarvan Miljoekof een der leiders is. Waaruit blijkt, dat de-ze toetoogingen, op touw .gezet door de Bolsjewi'ki, de aanhangers van Lenin, gericht zijn te- den -de imperialisten, de oorlogsgezin- de .groepen .en dus tegen d,e hervatting van het Russische offensief. Het zal den strijd der Russen aan het Oostelijk front niet gemakkelijker ma ker, wanneer in het land gewapend verzet tegen de aanvallen en weigering om naar het f-ront te gaan bij de troe pen voorkomen. In het Westen wordt gevochten aan den Chamin des Dames, bij Moronvil- liers en bij hoogte 304 aan de Maas. Het schijnt dat op de beide eerste plaatsen .eergister in hoofdzaak de Duitschers hebben aangevallen zon der belangrijk succes terwijl op hoogte 304 de Franschen de aanvallers waren en eenig niet onaanzienlijk voor deel. wisten te behalen, dat overigens -den toesrtaind ibij Verdun niet noemens waardig wijzigt. De Engeische pers is vol over de hel dendaden der Britsche vloot, die de Duifsche koopvaardij-vloot op onze kust joeg en 'daarbij hoogstwaarschijn lijk onze onzijdigheid ernstig schond, en zij stelt deze heldendaden tegenover de zeerooverij der Duitsche duikbooten. Hebt ge uw Polis at eens goed nagelezen Een ieder neme in acht dat, wil men 't recht op een uitkeering niet verbeuren, men gehouden is van een ongeval binnen 48 uren aan den Uitgever dezer Courant kennis te geven - -- -- -- -- Bureau „Vliss. Cour." Kleine JVlarlst 5® DE STRIJD AAN HET WESTELIJK FRONT. Van Fransche zijde De artillerie-strijd werd zeer hevig in de streek ten Westen en Oosten van Cerny. De Franschen hebben overrom pelingen o,p een van hun kleine posten ten Noorden van Vienne-le-Chateau af geslagen. Zij maakten gevangenen. Op den linker-Maasoever deden de Duitschers na hevig geschutvuur her haaldelijk tegen-aanvalien op de stel lingen, die de Franschen gister hebben veroverd van af het ibosch van Avo- court tot de hellingen ten Westen van heuvel 304. Alle pogingen mislukten ten gevolge van den krachtigen tegenstand der Fransche troepen, die den aanvallers bloedige verliezen toebrachten, zonder oo.k niaar 't minste van het terrein te verliezen. Een Duitsche overrompeling op de loopgraaf van Calo-nne had geen suc ces. Van Duitsche zijde •De geschutstrijd was aan de Vlaam- sche kust hevig. Van de Yser tot de Lys nam hij aanzienlijk toe. Tusschen Hollebeke en Warneton zijn Engeische verkenningsaanvallen in gevechten van man tegen man afgeslagen. Aan het Ia Bassée-kanaal, bij Loos en Lens, als mede op beide oevers van de Scarpe, was het vuur 's avonds levendig bij 't invallen der duisternis deden de Engel- schen ten Noorden van den straatweg AtrechtKamerijk een aanval. Zij wer den, behalve op een punt ten Westen van het Bois du Vert, waar zij binnen drongen, teruggeworpen. Gister-mor gen werd een Engelsch bataljon ten Noorden van Fresnoy door ons vuur verdreven. 0-p den linker Maasoever werd over dag gestreden. Na een krachtig bom bardement deden de Franschen op een front van 5 K.M. breedte van' het bosch van Avacourt tot ten Westen van Mort- homme, een aanval. Aan den Zuid- Oosthoek van het 'bosch van Malan- court en aan beide zijden van den straatweg MalancourtEsnes drongen zij, na verbitterden strijd, in de door ons onlangs daar veroverde loopgraven. Overigens zijn zij teruggeworpen. ',s "Avonds opnieuw aanvallend, poogde de vijand zijn winst uit te brei den. Deze aanval mislukte zonder suc ces, maar met zware verliezen. HET VERVOER VAN ZAND EN GRINT. Van de grens wordt aan de „Tel." gemeld 'De „Magdafena Fisher" vaart weer geregeld van Anrtwerpen naar Zeebrug- ge en terug. De kapitein van deze klei ne -boort is een voormalige gezagvoer der der Hamiburg-Amerika-lijin. De Ne- derlandsche loods, die het schip bege leidt, vaart tegenwoordig mee naar Antwerpen, waar (hij niet aan wal ko men mag. Bij de terugreis koerst hij weer liet vaartuig. Te Bailh komen dan Nederlandsche marine-officieren en manschappen aanboord. De Duitschers moeten ziüh dan naar beneden bege ven. De patrijspoorten worden zelfs ge sloten. Van Hamsweert tort Terneuzen rnoigein de Duitscihers echter weer bo ven vertoeven. Van Terneuzen af tot aan de grens der territoriale wateren zijn ze opnieuw verplicht naar bene den te gaan. Men weet dat de „Magda- lena Fisher" .hoofdzakelijk zand en .grind vervoert. Onlangs weid het schip nabij Zeebrugge aangevallen. Door be hendig manoeuvreeren ontweek de ka pitein een t'onpedoboot. Te Zeebrugge lost het schip nabij de fabriek Solivay, welke nu pas door bommen iwerd be stookt. Voor de loods is het geen piaiziier- tochtje, al ware het .slechts om 't on smakelijk voedsel, dat aan boord ver schaft wordt. NIEUWE ENGELSCHE AANVAL VERWACHT. Naar aanleiding van hert succes der Duitschers tegenover de Engelschen aan den Yser, schrijft baron v. Ardenne in het „Berk Tageblatt", dat ondanks dezen gedeeltelijken tegenslag, een her haling van een igrooten aanval der En gelschen spoedig <e verwachten is. Alle teekenen wijzen daarop. .In de eerste plaats een geweldig trommelvuur, het welk meestal aan de Engeische infan- terie-aanvatlen pleegt vooraf te gaan. Ten slotte schrijft Von Ardenne, dat Hindenburg en 'Lu'dendorff bij de be spreking van den algemeanen toestand de leiders de,r Rijksdagfractie met ge gronde hoop op de overwinning ver vuld hebben. EEN LUCHTGEVECHT. Dinsdagavond tegen 9 uur is, naar van Duitsche zijde wordt gemeld, aan het front in Vlaanderen een groote siag in die luch't geleverd, waaraan aan weerszijden .ongeveer 50 vliegtuigen deelnamen. De onzen hebben daarin elf vijandelijke (toestellen neergeschoten en bovendien een kabelballon geveld. On ze batterijen hebben 4 ballons tot lan den gedwongen. DE KANSELIERSWISSELING IN DUITSCHLAND. Naar woidt gemeld, heeft Ludendorff bij de besprekingen over den militairen toestand, welke te Berlijn tusschen de opperste legerleiding en de leden ,van den Rijksdag gevoerd werden, over den duikbooten-oorlog o.m. gezegd Het doel, dat hert oppercommando onzer strijdkrachten zich voorstelde, gold vooreerst de vijandelijke oorlogsecono mie, vooral het mumtievervoer te tref fen. De legers in het Westen ondervin den door de U-booten inderdaad ver lichting de vijandelijke munitie-aan maak is verminderd. De duikbooten hebben deze taak vol bracht. Het samenwerken van marine en leger is uitstekend geweest en komt volmaakt overeen met de ongehoorde eischen van den wereldoorlog, waarin wij nog imet beide voeten staan. Het opperste legerbestuur verwacht verder, dat de duiikbootoorlog de strijd vaardigheid van Engeland door de ver mindering van de scheepsruimte en 'de daardoor ontstane moeilijkheden zal toreken. Ook ideze tweede wensch zal in ver vulling gaan. Wij zullen ondanks Ame rika 'het einde van den wereldoorlog en 'den ook door ons legerbestuur ge- wenschten vrede bereiken. De „Deutsohe Kurier" publiceert een telegram, gericht door admiraal von Tirpitz aan den natlonaal-liberaien af gevaardigde Bassermann. Hierin' spreekt von Tirpitz er zijn voldoening over uit, dat de nationaal- liberalen zich tegen ide resolutie hebben verklaard. 'Hij zegt dan o.m. Het doel is zelfs dan mislukt, indien Duitsch- land op een vrede aanstuurt zonder schadeloosstellingen. Juist het omge keerde moet worden nagestreefd. Wij moeten vertrouwen hebben in de ver klaringen van von Hindenburg. Wij mogen .ons hoofd niet kwijt raken door een tijdelijke verscherping der moeilijk heden bij de levnsmiddeienvoorziening en wij mogen onze zenuwen niet den baas laten spelen. Wij moeten nimmer op e^n vrede hopen, die onze toekomst en onze economische belangen in ge vaar zou kunnen brengen. Het hard nekkig voortzetten van den duikboot- oorlog zal ons weliswaar niet vandaag of morgen, maar zeker nog bijtijds suc ces opleveren. BETHMANN HOLLWEG EN DE SOCIALISTEN. Over de 'betrekkelijk zeer nauwe be trekkingen tusschen den- afgetreden rijkskanselier en de sociaal-democrati sche partij, welke tot zoo talrijke com mentaren in de internationale pers aan leiding heeft gegeven, schrijft de „In ternationale Korrespondenz", het or gaan der soc.Hdemocratische meerder heid gedurende 'den oorlog is de ver houding van de groote meerderheid van onze fractie en onze partij tot den ver- trekkenden rijkskanselier zoo actief ge weest, dat rzijn en onze tegenstanders de „regeering Bethmann-Scheidemann" niet genoeg wisten te lioonen. Verblinding of politieke onkunde kunnen slechts deze eenzijdige bewe ring mogelijk maken, daar onze actieve verbintenis met den heer v. Bethmann Holliweg in eene uitsluitend van ons komende toenadering heeft bestaan. Veeleer zat een latere rechtvaardiger en objectiever historische beoordeeling der binnenlandsche politiek gedurende dezen oorlog het tegendeel kunnen vaststellen, op zijn minst echter erkennen dat het inzicht van de nood zakelijkheid eener mobilisatie der alge- heele volkskracht tot het heil van allen aan beide zijden even groot was. Wij hebben in dezen zin de Paaschbood- schap als een stap vooruit en de vre despolitiek van den kanselier als een moedige daad begroet en -ondersteund. EEN DUITSCHE VERKLARING. Naar aanleiding van beweningen vol gens welke .door een weten-schappelijk onderzoek zou zijn vastgesteld dat de Duitsche vliegers bij hun aanval op Londen v-an 13 Juni vergiftige 'bommen haldd-en gebruikt, waardoor bij verschil lende menschen, die ;het uit de bommen afkomstige poeder hadden aangeraakt een huidziekte optrad, merkt Woiff op, dat ieder vakman weet, dat .de vulling van elke toom en projectiel chemische bestamddeelien ibevat, -die, 'wanneer zij niet volkomen verbranden, bij aanra king ide huid aantasten. Volgens Wolft zal dan ook geen vakman en in ',t alge meen geen verstandig mensch de vul ling aanraken van bommen, die niet tot ontoloffing izijn .gekomen, zonder bij zondere voorzorgsmaatregelen ite ne men. De Engeische vergiftiginigsbeschüldi- gin'g wenscht Woiff niet de eer aan te doen van een weerlegging. EEN TOESPRAAK VAN DEN OOSTENRIJKSCHEN KEIZER. 'Een deputatie uit het Heerenhuis overhandigde den keizer een adres als antwoord op de troonrede. in zijn antwoord op de toespraak van den leider der deputatie, vorst Fürsten- ,berg, verklaarde de kei-zer het adres te beschouwen als een bewijs, dat zijn be doelingen door het Heerenhuis juist begrepen w-aren en ook meende hij er het bewijs in te im-ogen zien van de ge voelens van aanhankelijkheid aan het keizerhuiis en aan den persoon van den vorst, alsmede het bewijs van de aan hankelijkheid aan de belangen van het eenbiedwaardige Oostenlijksche staats wezen. De keizer -sprak de hoop uit, dat het Heerenhuii.s eendrachtig zal willen sa menwerken ,met de andere factoren der wetgeving en dat .het zijn inzicht en zijn krachten in dienst van het vader land zal stellen. De keiz-er verklaarde te vertrouwen op de goede samenwerking van het Heerenhuis ten opzichte van de groot- sche taak om op -de troebelen -van den oorlog de fundamenten te stichten voor een zegenrijke vrede en voor de ont wikkeling der verzoende cultuurvol keren. De toespraak werd imet geestdriftig gejuich begroet. EEN AMERIKAANSCH OORDEEL OVER ELZAS-LOTHARINGEN. Uit New-York wordt gemeld iDe „Evening Sun" schrijft dat de verklaringen van Ribot in verband met Elzas-Lothariirtgen overbodig waren, omdat de wereld sinds lang weet, dat Frankrijk onbetwistbare rechten op de verloren provincies heeft. Toen de Duitschers Elzas-Lotharingen aan Frankrijk ontrukten, maakten zij mis bruik van ihun macht. Hun daad was niet te rechtvaardigen. Sinds 1871 zijn Frankrijk's rechten dezelfde gebleven. Natuurlijk zijn er personen, 'die niet voor de billijke teruggave van de ge roofde provincies zijn, en zich verber gen achter de uitvlucht van een plebis ciet. Dit denkbeeld is een beleediging van het recht. Men vraagt geen refe rendum om te weten of 'gestolen kinde ren aan hun ouders teruggegeven moe ten worden Duitschland stond in 1871 geen referendum toe en thans willen zij de vrienden van Elzas-Lotharingen tus schen de gevangenen en hun bevrijding den muur van -het referendum oprich ten. ONGEREGELDHEDEN TE PETROGRAD. In iden avond van .den 17en Juli brachten liet passagiersschip „Kotlin" en een flottilile sieepibooten vele duizen den zeelieden, soldaten, arbeiders en arbeidsters 'van Kroonstad naar Pertro- grad -over. Gisterenmorgen, werden -banieren, met opsdhriften tegen de regeering, door zeelieden door de stad (gedragen. Ook ide 'banier van de anarehistenclub te Kr-oonstad wend mede-gevoerd. Zij droeg het opschrift „Weg -met het ge zag Lang .leve de commune Aan den -hoek van Ne.w&ky Prospect en de Pradoiwajastraaf -werd, evenals den vorigen macht, bij wijze van provo catie geschoten. Onmiddellijk daarop werd in het wilde imifrailleusevuur af gegeven. Een algemeene paniek ontstond. Het aantal slachtoffers is nog niet 'bekend. Later werd ook geschoten in Liteny- Prospect. Hat volk vluchtte naar de binnenplaatsen en de achtertrappen der buizen. DE NEUTRALITEITSCHENDING. De schending van de Holiandsche neutraliteit door Engeland wordt door de Zweedsche pers scherp veroordeeld. „Swenska Dagbladet" verklaart, dat de meegedeelde bijzonderheden aan dui delijkheid niets te wenschen overlaten. De grove Engeische schending is slechts een concrete illustratie van den toon

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2