Stads= ea Proviedenieuws SPORT OE OORLOG. Opgave der personen, Duurtetoeslag. De uitbetaling van een duurtetoeslag over 1917 vindt niet overal zoo snel plaats als belanghebbenden wel zouden wenschen. De gedachte schijnt te be staan, dat daaraan niet met den ver- eischten spoed wordt gearbeid. Deze voorstelling is ten eenenmale onjuist. Een groot aantal ambtenaren houdt zich van den vroegen morgen tot den laten avond met deze omvangrijke taak bezig. Neemt men echter in aanmerking, dat alleen aan het departement van bin- nenlandsche zaken niet minder dan 50.000 formulieren onderzocht moeten worden, dat herhaaldelijk nadere inlich tingen zijn in te winnen over vragen van kostwinnerschap, het en pension wonen en dergelijke, terwijl bovendien op heel wat vergissingen de hand ge legd wordt, dan zal het duidelijk zijn, dat de omvang van den arbeid kwalijk te hoog kan worden aangeslagen. Noch tans zijn op 15 Juni en 15 Juli j.l. een groot aantal bijslagen betaalbaar ge steld, terwijl op 1 en 15 Augustus e.k. en vervolgens weder vele zullen volgen. Eenig geduld zal ook hier, door de om standigheden gedwongen, geoefend moe ten worden. De padvinders bij de Koningin. Toen Zaterdagnacht het onweer en de stortregen losbarstten liet H. M. de Koningin een groep Padvinders van den Colzu-troep, die dicht bij haar landhuis in de duinen kampeerden, aanzeggen, dat zij hun nachtverblijf aanbood. De Padvinders, ten getale van pl.m. 40, hebben daarop op een grooten zolder van het landhuis, waarop matrassen en dekens waren gebracht, heerlijk over nacht, nadat hun thee en koekjes waren aangeboden en nadat H. M. de Koningin hen in eigen persoon welkom had ge- heeten. Zondagochtend even na zessen kwam 't Prinsesje de Padvinders ver rassen en werden zij op thee en be schuit onthaald. De Colzu-troep kan er zich op beroemen, dat hij bij de Koningin heeft gelogeerd. („Vad.") Landstormjaarklassen 1900 en 1901. De minister van oorlog heeft de bur gemeesters uitgenoodigd vóór 25 Augus tus a.s. aan den betrokken Commissaris der Koningin een opgaaf in te zenden van het getal van alle voor de jaarklasse 1900 en 1901 in hunne gemeente voor den landstorm ingeschreven personen, onder mededeeling dat de keuring voor deze jaarklassen vermoedelijk in Sep tember en October 1917 zal worden ge houden. Voor zooveel noodig is er de aan dacht op gevestigd, dat van de inge schrevenen dier jaarklassen een deel wèl en een deel niet, althans voorloopig niet tot den dienst kan worden verplicht. Bevordering bij keuze. De benoeming tot kolonel bij den generalen staf van den luitenant-kolonel M. D. A. Forbes-Wels, chef van. den staf van het algemeen hoofdkwartier, is eene benoeming bij keuze. Door deze benoeming is de kolonel Forbes-Wels 11 luitenant-kolonels gepasseerd, waar van er nog verschillende in aanmerking komen voor bevordering. Vereeniging van Gemeentelijke Werkloosheidsfondsen. De vereeniging van Gemeentelijke Werkloosheidsfondsen hield een buiten gewone vergadering te Utrecht. Aanwe zig waren een groot deel der aangesloten fondsen, terwijl ook verschillende nog niet aangesloten gemeenten, daartoe door het bestuur uitgenoodigd, zich hadden doen vertegenwoordigen. De heer J. Gerritz uit Haarlem, gaf, aan de hand van door hem ontworpen formulieren, een duidelijke uiteenzetttng van de wijze, waarop volgens hem de administratie der gemeentelijke werk loosheidsverzekering onder het „Werk loosheidsbesluit 1917" zal moeten wor den gevoerd. Uit de daarna gehouden gedachtenwisseling bleek dat de aan wezigen zich in het algemeen zeer goed met de denkbeelden van den inleider konden vereenigen. Deze sprak de hoop uit, dat de ge meenten ter wille der uniformiteit, welke voor eene goede uitvoering der verze kering van veel belang is, zich zooveel mogelijk van dezelfde formulieren zou den willen bedienen. Het bestuur is voornemens maatregelen te nemen om het algemeen verkrijgbaar zijn dezer formulieren te vergemakkelijken. Middenstandsbond. In de gehouden vergadering van het bestuur van den Middenstandsbond werd door de Commissie tot onderzoek naar de wanschelijkheid an de moge lijkheid van evenredige vertegenwoor diging van den middenstand een ver slag uitgebracht, waarin zij tot de con clusie kwam, dat de wenschelijkheid en de mogelijkheid vaststaat, maar dat de commissie van. meaning is, dat de Mid denstandsbond niet het aangewezen li chaam is de evenredige vertegenwoor diging ter hand te nemen. Conform werd besloten. Definitief wordt vastgesteld, dat op het congres te Groningen, op 5 en 6 September e.k. zal worden behandeld 1. Het heden en de toekomst van den middenstand. 2. Mededeelingen en beschouwingen der vereenigingen over distributie, de maatregelen, door de vereenigingen ge nomen en de bereikte resultaten. De statuten eaner Middanstandshy- potheekbank zijn in bewerking. De Vereeniging van Handelaren in Glas, Porselein en Aardewerk te Utrecht werd als lid van den bond aangenomen. Nog een vijftal vereenigingen werden voorwaardelijk aangenomen. VLISSINGEN, 17 JULI. De opbrengst van den verkoop der bons ten bate van het Steuncomité, bedroeg over de afgeloopen week f47.70. Voor het voorloopig machinisten diploma is geslaagd de heer H. Dob- belaere, leerling van de De Ruijterschool. Aan den heer I. Boone, assistent ten postkantore alhier, is op verzoek met ingang van 1 October e.k. eervol ont slag verleend. Onze vroegere stadgenoot, de heerj. J. Meijer, rijksveearts, ter standplaats Hoek van Holland, is benoemd tot ad junct-directeur van het abattoir te Nij megen. Gisteren maakten de kinderen van de beide hoogste klassen der Christelijke school in de Palingstraat hun jaar- lijksch uitstapje. Ditmaal was Domburg het doel van de reis. Begunstigd door prachtig zomerweer werd een genot volle dag in de bosschen doorgebracht en in dankbaar-blijde stemming werd de terugtocht aanvaard. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders on bekend zijn, aan .het postkantoor alhier terugontvangen in de eerste helft der maand Juli 1917. Brieven binnenland: C. Brautigeen, Nijmegen Directeur kan toor Buitenhaven, Vlissingen Gemeen teontvanger, Helder Graal, Vlissingen; J. Winautse, Vlissingen. Briefkaarten binnen land N. Baljé, Rotterdam L. Bau- wens, Koudekerke de Graffe, Vlissin gen M. Geerls, Amsterdam A. Klink, Troepen in Zeeland B. Kooman, Man- gelvelt G. Meusema, Amsterdam MommaasSink, Zeeland H. Stevens, Vlissingen. Brieven b u i t e n 1 a n d W. Ragut, Falmouth. N.B. Aan de afzenders wordt ten zeerste aanbevolen naam en adres op de door hen te verzenden stukken te vermelden, opdat deze bij onbestel baarheid, aan hen kunnen worden te ruggegeven. Bij Kon. besluit is benoemd tot on derwijzer aan de rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg, de heer G. J. Stieber te Zutfen. Het „Stbl." r,o. 474 bevat een Kon. besluit van den 23sten Juni 1917, tot nadere wijziging van het Kon. besluit van 25 juli 1908 (Stbl. no 274), waarbij aan de Vereeniging tot Christelijke ver zorging van krankzinnigen in Zeeland, gevestigd te Middelburg, vergunning is verleend op een terrein in de gemeenten Bergen op Zoom en Halsteren een ge sticht voor krankzinnigen op te richten. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Eikerzee (toez.) de heer H. E. Beernink, cand. te Zeist. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep te Rotterdam ds> G. H. Kersten te Ier- ?eke. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstal.' D. H., dienstbode, 17 jaar, te Krabbendijke, f 10 boete subs. 3 weken tuchtschoolA. A., 24 jaar, zonder be roep te Vlissingen, 14 dagen gev. straf S. v. R., 44 jaar, brouwersknecht te Vlis singen, 2 maanden gev. straf voorwaar delijk met 3 jaren proeftijdM. P. F., 24 jaar, werkman te Kamperland, f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis verduisteringJ. M., 18 jaar, zonder beroep te Vlissingen, 3 maanden gev. straf voorwaardelijk met 3 jaren proef tijd mishandeling: Th. j. G., 22 jaar, machinist te Middelburg, f 3 boete subs. 5 dagen hechtenisA. V. S., 18 jaar, voermansknecht te Souburg, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; J. v. V., 26 jaar, arbeider te Goes, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenisJ. M., 39 jaar, schipper te lerseke, f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis; E. P., 24 jaar, huis vrouw van H., te Koudekerke, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; beleedigingJ. W., 33 jaar, koopman te Schore, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenisS. W., 51 jaar, huisvrouw van P. te Middelburg, f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis; wederspannigheidTh. V., werkman, zonder vaste woonplaats, 14 dagen gev. straf. Gaaischieten. Bij zeer mooi weer werd gistermiddag het jaariijksche concours geopend, dat geregeld in de kermisweek wordt gehouden. Ondèr een talrijke deelname werd geschoten, tot nu een groote, dan eene kleine vogel van zijn hoog standpnut werd neerge veld. Als een merkwaardigheid en ook zeker als zonderling geluk kunnen wij hieraan toevoegen dat door den heer P. Haaze niet minder dan 1 hoofdvogel, 3 zijvogels en 1 kleine vogel werden geschoten. De schieting werd om 8 uur gesloten. DE TOESTAND. De kanselierswisseling in Duitsch- land is in de eerste plaats meer een wisseling van persoon dan van. stelsel. Michaelis, de nieuwe rijkskanselier, wordt door Duitsche bladen genoemd de vertegenwoordiger van de groot- industrieelen, een „echte Pfuis, in de goede beteekenis van' het woord", en de verzekering van de „Kreuzztg." dat Michaelis op den steun der conservatie ven kan rekenen, zijn zoovele aanwij zingen dat de nieuwe kanselier een con servatief is, het zij dan dat hij ,niet bij deze partij is aangesloten. Het ,,Berl. Tbl." schrijft dat het bui tenland thans eenstemmig zal zeggen dat thans in Duitschland de reactie en de inlijvingszucht hebben gezegevierd. Maar het blad meent dat de „nood zakelijke ontwikkeling" niet door een enkele persoonswisseling kan worden gestuit. Andere Duitsche bladen nemen een welwillende, maar afwachtende houding jegens Michaelis aan. De nieuwe man is als een onbeschre ven blad. Hij staat echter voor een reusachtige taak om nl. Duitschland, van .hall-absolutistisch regime te her vormen in een parlementairen staat. Want dit laatste is de wil van de meer derheid van den Rijksdag, dus van de meerderheid van het Duitsche volk. Nu de Duitsche keizer zonder voorafgaand overleg met de partijen, weer een con servatief tot zijn eersten staatsambte naar verheft, is het de vraag of men hals-over-kop het parlementaire stelsel zal gaan invoeren. Veel zal afhangen van den Rijksdag zelf die zijn lot in eigen handen houdt. En tegen den vooruitstrevenden drang van de Rijks dagmeerderheid staat een sterk conser vatief verzet te wachten. Van een verdere minister-wisseling gaan nog steeds geruchten, maar iets definitiefs is niet bekend. De strijd aan het Oostelijk front, bij Kaloetsj en aan de Lomnitza wordt krachtig voortgezet. De Russen melden, dat thans de Duitsch-Oostenrijksche troepen tot het offensief overgingen bij Kaloetsj werden de troepen, die de lijn DobroslianyiNovitza bezet had den, aangevallen, doch zonder succes. Aan de Lomnitza poogden de Duit- schers, door krachtige aanvallen de Russen over de Lomnitza terug te drij ven. De regens deden de Lomnitza en de Dnjester zeer sterk wassen. De aan vallen der Duitschers werden afgesla gen, maar het Russische offensief on dervindt zeer veel tegenstand bij Jasin, waar de Duitschers krachtig opdringen. Het Duitsche bericht meldt, dat Rus sische aanvallen bij Kaloetsj werden af geslagen. Van de gevechten, in het Rus sische legerbericht genoemd, melden de Duitschers nog niets. Aan het Westelijk front is, terwijl de koning van Engeland het Engelsche front bezocht, aan het Fransche front hevig gevochten, voornamelijk aan den Chemin des Dames, waar de Duitschers eenige Fransche stellingen veroverden. Het Fransche bericht erkent, dat de Duitschers in de Fransche linies door drongen, maar het zegt dan, dat de Duitscherse behalve op enkele gedeel ten van de eerste linie, over een front breedte van 300 Meter weder werden verdreven. Het Duitsche bericht daarentegen zegt, dat de Fransche stellingen over een breedte van 1500 Meter en een diepte van 300 Meter werden genomen, en na hevige tegenaanvallen, konden worden behouden. Ook in Champagne werden hevige gevechten geleverd, waarin de Fran- schen aan den Mont Haut en den Teton eenige winsten behaalden, waarom nog wordt gestreden. DE STRIJD AAN HET WESTELIJK FRONT. Van Fransche zijde Tusschen de Somme en de Aisne de den de Duitschers een reeks krachtige aanvallen, voorafgegaan door geschut vuur. Drie pogingen ten Zuid-Oosten van St. Quentin en ten Westen van Ai- lemant, mislukten door het Fransche vuur. Ten Zuiden van Corbeny vielen ver scheidene aanvalsafdeelingen kleine Fransche posten aan. Na een hevige strijd werden de Duitschers geheel te ruggeslagen. .De Franschen hebben eenige vorde ringen gemaakt ten Zuiden van Ailles en gevangenen genomen. In Champag ne deden de Duitschers na hevige artil lerievoorbereiding in de streek van den Mont^Haute en Têt'on aanvallen met aanzienlijke troepenmassa's op de stel lingen, die de Franschen den 14en ver overden. De Fransche troepen boden hardnek kig weerstand aan den zeer overmach- tigen vijand. Bij den Têton bleven de Duitsche pogingen zonder succes. De aanvallers leden zware verliezen en konden de Fransche linies niet berei ken. Bij den, Mont-Haut ontbrandde een hevige strijd die den geheelen nacht voortduurde. De Duitschers die aanvankelijk een groot deel van het verloren terrein kon den hernemen, werden door schitteren de tegenaanvallen der Fransche troe pen teruggeslagen. Op het oogemblik zijn nog eenige loopgraafstukken in Duitsche handen. Van Duitsche zijde Zondagmorgen poogden de Engel- schen met een driemaal herhaalden aanval de bij Lombaertzijde verloren sfellingen te heroveren. Telkens werden zij met zware verliezen afgeslagen. Het matige vuur overdag nam 's avonds toe, zoowel aan de kust aan den Yser tot aan de Lys. Het kwam tot hevige geschutvechten, die ook 's nachts levendig bleven. Van het La Bassée-kanaal tot aan den Zuidelijken Scarpe-oever was de laatste dagen de vuuractie krachtiger, ten Noord-Westen van Lens en bij Fresinoy werden sterke Engelsche ver kenningstroepen teruggeworpen. Met hevige, maar vergeefsche aan vallen poogden de Franschen de door ons ten Zuiden van Courtecon genomen stellingen te heroveren. Hier en bij mis lukte aanvallen ten Zuiden van de Bo- velle-hoeve hadden zij zware verliezen. Ook ten Noord-Oosten van Sillery in het Vesle-da] mislukte een vijandelijke aanval. In Westelijk Champagne waren eeni ge onzer voorste loopgraven bij het ein digen der nachtelijke gevechten in han den des vijands gebleven. Terwijl aan den, Hochberg de 's avonds weer her overde loopgraven niet gehandhaafd werden, is bij den Pöihberg na een ver bitterd gevecht van man tegen man on ze oude linie weer bereikt. Een groot aantal gevangenen en eenige machine geweren zijn van beide gevechtsterrei nen binnengebracht. Met korte onderbreking gedurende dn nacht duurt de levendige vuurstrijd op den Westelijken Maasoever voort. DE NIEUWE RIJKSKANSELIER. De „Voss. Ztg." schrijft over den nieuwen Rijkskanselier Hij is de eerste burgerlijke rijkskan selier. Dit feit is voor ons in geen enkel opzicht een maatstaf van wat hij zal presteeren. Want als wij verlangen, dat de ministers slechts naar maatstaf van hun kunde werden gekozen, meenen wij, dat de burgerij daarin niets voor heeft boven den adel, evenmin als omgekeerd. Hij is echter ook de eerste rijkskanselier, die in zekere mate uit een tweede positie wordt gebracht op den hoogsten post van het rijk. Hij was noch gezant, noch generaal of admiraal. Dit toont reeds eerder aan, dat hij een eigen persoonlijkheid is en ongetwijfeld hebben wij met hem te rekenen als een persoonlijkheid van bijzondere kracht. Dat dr. Michaelis geen bureaucraat is in den slechten zin, van het woord, spreekt vanzelf, Maar hij heeft zich tot dusver toch slechts binnen het bureau cratische ambtenarendom bewogen. Niet eens de binnenlaindsche politiek, om niet te spreken van. de ingewikkelde paden der buitenlandsche politiek is door hem betreden. Desondanks kan hij zich ontpoppen als politicus. Ten slotte mag men niet vergeten, dat Bismarck bij den aanvang van zijn loopbaan eigenlijk niets meer was dan een ver knoeide refendaris en dat de staats lieden in andere staten dan Duitschland advocaten zijn geweest of alle moge lijke beroepen hebben bekleed. Indien zou blijken, dat hij behalve redenaars gaven, wilskracht ein zelfvertrouwen, ook nog de gave bezit politiek te ma ken, dan zou hij boven andere van het zelfde slag nog het voordeel bezitten, op financieel en economisch gebied, theoretisch evenzeer als praktisch thuis te zijn. Deze economische kennis was ook wel hetgeen den blik van personen, die hem hebben voorgesteld, in de eerste plaats op hem gericht heeft. Mocht blijken, dat Michaelis niet een rijkskanselier is, die met het Duitsche parlement kan werken, dan kan de rijksdag later daaruit zijn gevolgtrek kingen maken. Maar eerst zal deze moeten afwachten, welken geest de nieuwe man heeft. Wij zullen afwach ten, welke nieuwe ministers en staats secretarissen en andere personen de rijkskanselier zal kiezen. De „Köln. Ztg." zegt Het is blijkbaar geen toeval, dat de keuze van den keizer, ofschoon de buitenlandsche politiek thans meer aan dacht vergt dan ooit, niet op een diplo maat is gevallen, maar op den man, wien reeds de dringendste taak van het oogenblik, de volksvoeding, is opge dragen geweest. Daar ligt, als wij den toestand juist beoordeelen, de kern, van hier uit moet de verbetering uitgaan. Nog is het niet te laat, maar het is hoog tijd. De deskundigen zeggen, dat er levensmiddelen genoeg in het land zijn, niet om ons tot een leven van luilekker land in staat te stellen, maar om den honger te stillen. Alleen is het tot nog toe niet gelukt, ze alle te benaderen en gelijkmatig te verdeelen. Dat moge moeilijk, maar het kan niet onmogelijk zijn. Aan de woekeraars en sluikhande laars hun bedrijf te ontnemen en dan alle beschikbare voedingsmiddelen zoo te verdeelen, dat een ieder, vorst of daglooner, evenveel krijgt, dat schijnt ons het doel, dat in de eerste plaats de nieuwe kanselier zich moet stellen. Het blad vraagt zich dan af of dr. Michaelis de man van die herculische taak is. De toekomst alleen kan het zeggen. Men weet dat hij in zijn be trekkingen zich een zeer bekwaam, be hoedzaam en kundig ambtenaar heeft getoond. Als één ding in de voeding goed geregeld is, dan de broodvoorzie ning, en daarvoor heeft hij gezoïgd. Het blad gelooft, dat men dr. Michaelis kan vertrouwen. die zich in deze gemeente hebben ge vestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft van Juli. INGEKOMEN: J. van Belzen, visscher, van Arnemui- den, Gravenstraat 20. E. F. J. A. Schreij, chemisch was- sclier, van Utrecht, Glacisstraat 56. H. Verheij, werkman, van Pernis, Nieuwstraat 18. C. Stroo, schilder, van Borssele, Gra venstraat 5. H. A. Bak, koperslager, van Rotter dam, Nieuwstraat 49. H. J. Schreuder, officier-machinist le klasse, van Helder, Koningsweg 3. A. SimdornDoornhaag, zonder, van Helder, Kanaalstraat 142. W. M. J. ReijerMorien, zonder, van Helder, Sclierminkelstraat 30. Mej. M. J. de Keijzer, zonder, van Ginniken, .Scheldestraat 36. P. van Liere, machinist Staatsspoor, van Tilburg, Nieuwstraat 38. A. M. Westerweel, zonder, van Kort- gene, Badhuisstraat 77. L. de Bad, agent van politie, van Kat- tendijke, Aagje Dekenstraat 61. S. Knijper, werkman, van SchoorI, van Speijckstraat 10. Wed. A. NijsFreeke, zonder, van Zierikzee, Groenewoud 65. L. W. Goor, kantoorbediende, van Middelburg, Glacisstraat 37. J. H. Split, electricien, van Nijmegen, Groote Markt 17. Mej. F. Hulshof, verpleegster, van Deventer, Hellebardierstraat 2. Wed. H. van der WijkWalbaum, zonder, van Borne, Steenen Beer 1. H. M. Huijssoonvan de Kreke, zon der, van Rotterdam, Glacisstraat 146. VERTROKKEN: Mej. C. C. M. H. Kortebout, Coosje Buskenstraat 30, naar Rotterdam. M. C. Loof, Breestraat 6, naar Mid delburg. iH. HoffmannVogelvanger, Nieu- wendiik 23, naar Rotterdam. iC. F. E. Hoffmann, Nieuwendijk 23, naar Rotterdam. J. Huibregtse, Palingstraat 34, naar Rotterdam. A. W. de Broekert, Callenfelsstraat 15, naar Amsterdam. L. MoonenVerhaagen, Molenstraat 51, naar Hellevoetsluis. J. E. Prinsvan Reenen, Kanaal straat 128, naar Hellevoetsluis. A. Walrave, Onderstraat 15, naar Hellevoetsluis. Wed. C. Stei-nBekker, Slijkstraat 43, naar Middelburg. L. E. VosBal, Glacisstraat 46, naar Hellevoetsluis. M. J. Vader, Wijnbergsche kade 25, naaf Herpt. Wed. S, StruijckSchrier, Molen straat 51, naar Velsen. J. P. J. van Aartsen, Coosje Busken straat 62, naar Amsterdam. M. Kromwijkde Mooij, Kasteel straat 4, naar Amsterdam. Mej. S. de Ridder, Coosje Busken straat 5, naar Haarlem. A. Langendoen, Noordstraat 53, naar Nieuw Helvoet. J. K. C. EhbelLute. Joost de Moor straat 17, naar Rotterdam. J. Hollebrandse, Noordstraat 56, naar Koudekerke. J. A. le Bron de Vexela, Glacisstraat 43, naar Goes. M. Loekemeijer, Kerkhoflaan 18, naar Heusden. J. Ris, Badhuisstraat 22, naar Rotter dam. WAT BETHMANN HOLLWEG BETEEKENDE. De „Norddeutsche" wijdt aan den heengaanden kanselier een lang artikel, waarvan het slot luidt In meesterlijke redevoeringen, die zullen blijven be staan als een gedenkteeken van onze tijden, heeft de kanselier sedert het uit breken van den, oorlog de- Duitsche zaak voor de wereld gevoerd. Oprecht, mannelijk, dapper en eerlijk heeft hij voor zijn volk gestreden, steeds be dacht op de grootheid van ons vader land, zeker van de rechtvaardige zaak, nooit schijn voor waarheid aanvaar dend en steeds zich rekenschap gevend van het Verschrikkelijke gevaar, dat ons bedreigde. Onder de staatslieden van dezen oorlog zal hij de grootste plaats behouden. Haat en laster hebben hem uit alle vijandelijke landen bereikt en zijn hem ook in het eigen land niet gespaard gebleven. Dit donkere hoofd stuk van den wereldoorlog en van de geschiedenis van ons eigen land te schrijven zal aan een lateren tijd blij ven. Wij zullen eens rustiger en recht vaardiger leeren oordeelen. Dan zal ons volk begrijpen wat in zij.n zwaarste be proeving de rijkskanselier Bethmann Hollweg geweest is als mensch, als Duitscher, en als staatsman. DE KONING VAN ENGELAND AAN HET FRONT. De correspondent van Reuter aan het Fransche front meldt bijzonderheden over het bezoek dat de koning en de koningin van Engeland onlangs aan Frankrijk hebben gebracht. Den 3en Juli staken de Koning en de koningin naar Frankrijk over, begeleid door een flottielje torpedojagers. De aankomst geschiedde zonder ceremo nieel en hunne majesteiten werden slechts opgewacht "door een klein groepje Engelsche en Fransche officie ren, onder wie de prins van Wales. Op 4 Juli 's morgens ving de koning

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2