Stads=en Provincienieuws SPORT OORLO& iHGEZBMH «mm. Als alles mis gaat. drogisten, hiervoor door de toewijzings commissie aangewezen, mag in afwijking van het vroeger bepaalde, bedragen, voor benzine f0.60 per liter, voor ter- pentina fO.65 per liter. Tot zinken gebracht Bij het ministerie van Buitenlandsche zaken is bericht ontvangen dat de te Vlaardingen thuisbehoorende visschers- vaartuigen „Thor" en „Proefneming" door een Duitsche duikboot zijn tot zinken gebracht en de bemanningen zijn geland. Prijsgerecht te Hamburg. Het Hambnrger Prisengericht heeft van de lading van de „Batavier VI", die indertijd naar Zeebrugge was opge bracht en later weer was vrijgegeven, ten spijt van het daartegen gerichte ver zet, verbeurd verklaard een partij kle dingstoffen en electrische lampen. Het Prisengericht heeft den eisch tot schadevergoeding, ten bedrage van 48/4 miltioen gulden, ingesteld door de ree- derij van de „Antwerpen", die den 16n September op reis van New-York naar Londen tot zinken werd gebracht, af gewezen. Inzake het Hollandsche stoomschip „Import", dat met stukgoederen van Rotterdam naar Londen, naar Zeebrugge werd opgebracht, waren te behandelen vijf en veertig vorderingen. De beslis sing daarover is verdaagd tot 27 Juli. De vorderingen in zake het Holland sche stoomschip „Zeearend", dat op 1 September 1916, met stukgoederen on derweg naar Londen, tot zinken is ge bracht, werden op één na afgewezen. Onbepaald verlof. De opperbevelhebber heeft thans be paald, dat op 13 Juli a.s. met onbepaald (klein) verlof zullen vertrekken de dienstplichtige korporaals en minderen der lichting 1913, der onbereden wapens, met uitzondering der pantserfort-artil lerie en torpedistenbenevens de kor poraals en manschappen der lichting 1911 der pantserfort-artillerie en torpe disten. Zij die voor eigen rekening wenschen te reizen, kunnen reeds in den avond van 12 Juli vertrekken. Overgang naar de landweer. De minister van oorlog heeft bepaald, dat indien niet nader het tegendeel wordt bepaald, op 1 Aug. a. s. naar de landweer overgaan de dienstplichti gen der militie behoorende tot de in fanterie de wielrijders hieronder be grepen de vestingartillerie, de pon tonniers, de genietroepen, de hospitaal soldaten en de administratietroepen van de lichting 1910 en van oudere lichtin gen, die ook in normale tijdsomstandig heden op 1 Aug. 1917 naar de landweer zouden overgaan. De groot-verlofgangers tot boven staande lichting en dienstvakken be hoorende zullen dus gehouden zijn in deze maand hunne zakboekjes bij den burgemeester hunner woonpjaats, waar zij in het militieregister staan ingeschre ven, in te leveren. Een rijke gift. Door de firma L. Hoynack Co. te Amsterdam is aan het gemeentebestuur een gift van f 10.000 ter hand gesteld ten behoeve van de gemeente-instellin gen van weldadigheid, naar aanleiding van het feit, dat de firma op 1 Juli jl. den dag herdacht, waarop zij honderd jaren geleden werd opgericht. Vredes-congres. De Nederiandsche Anti-Oorlogs-Raad is telegrafisch uitgenoodigd, om deel te nemen aan een bijeenkomst van perso nen uit de lauden der Entente en uit de neutrale landen, die 14 juli te Parijs zal worden gehouden, en waar verschillende onderwerpen in verband met den vrede besproken zullen worden. Bestuursleden van den Anti-Oorlog-Raad hebben daar- op een onderhoud gehad met den Fran- schen gezant te 's-Oravenhage, maar het bleek in de gegeven omstandighe den onmogelijk om Frankrijk te berei ken. Men moest dus van deelneming afzien. VLISSINGEN, 9 JULI. Tot hoofdingenieur, chef der at'deeling scheepsbouw aan de Koninklijke Maat schappij „de Schelde" is-benoemd de heer L. j. K. van Waveren en tot hoofdingenieur, chef der afdeeling ma chinebouw, de heer W. B. Fulton. Het Duitsche stoomschip „Magdalena Fisher" is heden van Antwerpen gela den met grint, hier gepasseerd met be stemming naar Gent. Op het strand is gisterenavond een zeehond aangespoeld en afgemaakt. iDoor de politie te Nijmegen is een 20-jarig persoon aangehouden en ter •beschikking van de politie alhier ge steld, die zich hier ter stede had schul dig gemaakt aan verduistering van geld tot een bedrag van circa 100. Door de politie te Middelburg werd Zaterdagavond aangehouden een inge zetene dezer gemeente, die op verdach te wijze olie en verf te Middelburg te koop aanbood. Nadat hij ter beschik king van de politie te dezer stede was gesteld, bleek dat de verf en olie ont vreemd waren van boord van een der hier liggende oorlogsschepen, in ver band waarmede een tweetal matrozen door de politie zijn aangehouden. Tegen de matrozen is procesverbaal opgemaakt wegens diefstal en tegen den man wegens heling. In het Bellamypark wordt heden avond door den heer H. Buning een nieuw café-restaurant geopend. Dit café is zeer netjes afgewerkt en in de ruime zaal heeft men een gezellig zitje. Men treedt het café, waarin een eerste klasse biljart is geplaatst, binnen door een mooie vestibule. Boven het café is een flinke zaai voor het houden van vergaderingen. De verbouwing van het pand is uit gevoerd door den heer J. Willemse, ter wijl het schilderwerk aan den heer J. Roelse was opgedragen. Gisterenavond werd door de poiitie een 19-jarige jongeling aangehouden, die in de ouderlijke woning zijn moeder en zuster mishandelde en vernieling aan het huisraad pleegde. Bij een nachtelijke controle over de spoorwegwagons zijn aangehouden een tweetal mannen, uit Rotterdam, die zich in een eerste klasse coupé bevonden, voorgevende daar nachtverblijf te zoe ken. Door den keurmeester zijn bij een slager 12 gezouten hammen voor de consumptie afgekeurd, waarna zij on der politie-toezicht zijn vernietigd. Een 83-jarige man, wonende te Mid delburg, werd Zaterdagavond in be- wusteloozen toestand vermoedelijk tengevolge van vermoeienis 'bij den Vrijdomsweg aangetroffen. Op medisch advies werd hij per rijwiel-brancard naar Middelburg vervoerd. Onder de werklieden der fabriek van de N. V. The Vitrite Works te Middel burg heerscht reeds langen tijd onte vredenheid over het loon en verschil lende bepalingen. Den laatsten tijd liep dan ook meermalen het gerucht, dat men aan de „fitting", zooals die fabriek in den volksmond 'heet, ging staken. Daar dit hardnekkig gerucht verle den week zeer toenam, zijn wij op on derzoek uitgegaan. Op dit oogenblik is er van staken echter nog geen sprake, wel echter wordt er door de samenwer kende vakorganisaties een krachtige actie gevoerd voor lotsverbetering van het personeel, waarvan thans ruim 90 pet. georganiseerd is. Reeds eenigen tijd geleden is aan de directie verzocht om een verhooging van loon. Voor het stukwerk werd 25 pet. verhooging ge vraagd met een minimum-loon voor stuk- en premiewerkers van 25 cent per uur, voor d'e overige volwassen werk lieden 25 cent per uur als minimum en voor de bankwerkers 35 cent, met dien verstande, dat de thans gekiende ioo- nen voorde bankwerkers in ieder geval met 5 cent .per uur worden verhoogd. Verder wordt gevraagd uitbetaling van het loon op Christelijke feestdagen, zulks volgens gemiddeld loon en her ziening van het fabrieksreglement in overleg met de organisaties. Wel is na de indiening van dit verzoek voor een 'deel van het personeel het loon met 10 pet. verhoogd, maar dit bracht niet het verlangde. De organisaties bleven aandringen op een conferentie en thans is door'de directie toegezegd a.s. Don derdag de afgevaardigden te ontvan gen. Van de dan te houden besprekin gen zal dus afhangen of er strijd komt of niet. Oisteren is te Middelburg een bijeen komst gehouden van afgevaardigden en leden der vrijzinnig-democratische organisaties in Zeeland, weike bijeen komst druk was bezocht. Besloten werd tot oprichting van eene centrale vrijzinnig-democratische organisatie voor den kieskring Zeeland en 'n voor- loopip bestuur werd gekozen, bestaan de uit twee afgevaardigden van ieder der aangestoten vereenigingen. Te Middelburg wilde gisterenavond een agent van politie een dronken sol daat arresteeren, toen andere soldaten zich hiertegen verzetten en den agent met messen bedreigden. De agent was genoodzaakt zijn arrestant los te laten en zich met zijn- sabel een weg te banen door de opdringende soldaten die zich verwijderden toen assistentie kwam op dagen. Gisterenmorgen is van den koertoren van het stadhuis te Middelburg aan de zijde der Noordstraat een der „Spu wers" naar beneden gevallen, in zijn val nog enkele andere stukken steen medenemende. Gelukkig, dat niemand ter plaatse was, want het was een ta melijk zwaar stuk steen, dat naar be neden kwam. Te Ritthem is onder de varkens van verschillende eigenaars de vlekziekte uitgebroken. Eenige varkens zijn reeds geslacht moeten worden. In dezen du ren tijd is dit een groote schadepost. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Aan het op 6 en 7 Juli gehouden toe latingsexamen voor het gymnasium te Middelburg werd deelgenomen door 8 candidaten voor de eerste en één voor de vierde 'klasse, die zich echter tijdens het examen terugtrok. Tot de eerste klasse werden onvoor waardelijk toegelaten Antoinette J. Dieleman, Maria A. Duvekot, Johan A. Ross, Jan J. Snoep, Frans D. Sprenger, George 'F. Voorhoeve, Simon van Wou wen en voorwaardelijk met herexamen rekenen Henri J. Tichelman. Mej. C. Overweg, onderwijzeres aan de Christelijke school te Biggeker- ke gaat met 1 Sept. a.s. het onderwijs verlaten. Het schoolbestuur heeft haar eervol ontslag verleend en heeft ook besloten geen onderwijzeres, doch een •onderwijzer te benoemen in haar plaats. Voor deze a.s. vacature hebben zich reeds een 9-tal sollicitanten aange meld. VOETBAL. Vlissingen I—Militairen 12. Stand bij de rust 0—2. „De aftrap zal om 3 uur plaats heb ben", zoo luidde het bericht inde „Vlis- singsche Courant" van Zaterdag. Om 3 uur waren wèl de militairen present, de Vlissingers evenwel schitterden door afwezigheid. Het bestuur had de spelers vergeten op te roepenEen philippica voor het Bestuur is dan ook reeht op z'n plaats. Nota benede militairen dachten om 3 uur tegen een flink elftal te kunnen spelen en dan om 6 uur te vertrekken. Om 4 uur konden zij tegen 10 Vlissingsche spelers, die zich vrijwil lig uit het Ie, 2e en 3e elftal hadden aangemeld, beginnen en konden daar door, de boot van 6 uur niet meer halen. Onder leiding van den heer De Jong stelde men zich op. Al dadelijk kwamen de militairen opzetten en al spoedig gaf de midden-voor met een fraai schot zijn partij de leiding (0—1). Een hoek schop gaf voor hen geen resultaat en 'tspel werd verder, met de militairen in de meerderheid, afwisselend gespeeld. De rechtsbinnen der militairen miste een pracht-kans. De gasten zaten herhaal delijk op Vlissing's doel, maar dank zij de goede verdediging strandden alle aanvallen. Een mooi schot van den Vlissingschen links-buiten ging rakelings langs. De aanvallen waren nu meestal voor de militairen. Met een keihard schot wist de midden-voor ten tweede male te doeipunten (0—2). Kort daarop kwam de rust. Na de rust trad Vlissingen meer aan vallend op. Zij gaven Hink partij, al moesten zij het tegen de overmacht afleggen. De doelman der gastheeren had al dadelijk de handen vol werk. Onder welverdiende toejuichingen werkte hij alle aanvallen kranig weg. Snel combineerend kwamen de militai ren vervolgens opzetten, doch de mid denvoor miste de hem geboden kans. Onverwacht wist Vlissingen nu het verlangde tegenpunt te maken (1—2), waarna beide partijen vurig verbetering van stand betrachtten. Geen der beide partijen was hiertoe in staat en toen 't einde aangekondigd werd was I2 het resultaat van een wedstrijd, die heel wat spannender had kunnen zijn. Gymnastiek. Aan het sport- feest dat hier op Zondag 26 Augustus wordt gegeven zal ook deelnemen de nieuw opgerichte heeren gymnastiek- vereeniging, die tijdelijk is aangesloten bij de dames gymnastiek-vereeniging „Juliana." Wandelen. Gisteren deden de leden der „VlissingscheTurnvereeniging" hun Zaterdag gemelden turnmarsch. Om 6.20 werd van de Groote Markt afge marcheerd. Ongeveer halfweg fusschen Middelburg en Arnemuided werden ze overvallen door een flinke regenbui wat hun echter niet verhinderde door te marcheeren. Na op Arne muiden gerust en zich gecontroleerd te hebben gingen zij verder over Nieuwland, Middelburg naar Vlissingen, waar de „V.T.V."ers mei een nat pak aankwarhen. Hiermede is de tweede turnmarsch, welke 26'/2 K.M. was, gedaan in 4 uur en 50 min., met 20 minuten rust inbe grepen, dat is dus 6 K.M. per uur. Over twee weken hopen ze bij goed weer hun derde inarsch te doen welke 30 K.M. moet zijn. DE TOESTAND. Het tweede gedeelte van den slag aan de Strypa is in vollen, gang de Russen hebben, na een pauze van twee dagen, met groote kracht nieuwe aan vallen ingezet, die tot ontzettend bloe dige gevechten hebben geleid. Want de Duitsch-Oostenrijksche 'troepen hebben zich spoedig van den eersten stoot her steld en talrijke versterkingen gekre gen. Volgens het Duitsche stafbericht zouden alle Russische aanvallen te plet ter zijn geloopen en zou de nederlaag der Russen bij deze offensieve bewe ging volkomen zijn geweest. Met bui tengewoon sterke strijdkrachten heb ben de Russen op dezelfde punten ais <bii den aanvang van hun offensief deze nieuwe aanvallen ingezet, om dezen tot in den namiddag te herhalen. Over de geheele frontbreedte in Galicië strekte de aanval zidh uit, van Stanislau tot Noordelijk van den spoorweg Zloczow- Tarnopol. Hij blijft voornamelijk op Lemberg gericht, alhoewel ook in de nabijheid van Pinsk en Zuidelijk, op het voorterrein der Karpathen, de actie hef tig is. De -mededeeling uit Berlijn maakt echter van geen enkel voordeel der Russen melding, doch de Russen deelen nieuwe vorderingen mede, nl. dc ver overing der krachtige dorpen Liakhovt- zy en Sveniatchi, die beiden op de linie BrzezanyKonouchy gelegen zijn. Het Duitsche communique vertelt nog dat er bij de Russische troepen le gerorders werden buit gemaakt, die in het Fransch waren opgesteld. Het le gerbestuur meent in dit feit een nieuw bewijs te zien dat de Russen door de Geallieerden tot het offensief gedwon gen werden. Van de overige fronten is geen nieuws van beteekenis. Het groote debat in den Duitschen Rijksdag, dat zich zal vastknoopen aan de nieuwe milliarden-kredietaanvraag, is tot 'heden uitgesteld. Volgens Berlijn- sche bladen is de oorzaak daarvan groot meeningsverschil in de hoofd commissie van den Rijksdag. Er schijnt in de hooge politiek van het Duitsche rijks iets te broeien, de „Vorwarts geeft zelfs een artikel onder den titel „crisis Zooals men weet, hebben de socia listen gedreigd, dat zij thans niet zon der meer voor de kredieten willen stem men. Zij krijgen langzamerhand hun spraak terug en eischen inwilliging van de hervormingsbeloften. De Rijksdag heeft Vrijdag al iets daarvan toege stemd, nl. betere indeeling der kies districten. Voordat de socialisten hun stem geven aan de kredieten, willen zij eerst hooren wat de rijkskanselier in zake de neu-orientierung te zeggen heeft. Het kan dus heden voor Duitseh- land een belangrijke dag worden. VAN HET WESTELIJK FRONT. Volgens de Fransche en Duitsche stafberichten wordt aan de Aisne, in Champagne en aan de Maas verwoed eestreden. De Franschen hebben vorde ringen gemaakt bij Cerny en op den lin'ker-Maasoever, terwijl de Duitsohers een geslaagden aanval bij de Chemins des Dames deden waarbij zij 700 ge vangenen maakten. Aan het front der Engelschen artillerie-actie en kleine gevechten. DE FRANSCHE KAMER. In de Kamer heeft minister Painlevé een geestdriftige rede gehouden, waar in hij wees op de prestaties van het Fransche leger en de door de leiders begane fouten niet verzweeg. Verder kondigde hij economische maatregelen aan en gaf als zijn stellige overtuiging te kennen, dat Frankrijk eensgezind den strijd tegen het pan-Germanisme en militairisme moest volhouden, waar bij hij zich volkomen aansloot bij Wil sons stelregel in den wereldoorlog overwinnen of zich aan de slavernij on derwerpen. De Kamer heeft met overweldigende meerderheid de motie van vertrouwen in de regeering aangenomen. EEN ENGELSCHE TORPEDOJAGER GETORPEDEERD. De Engelsche admiraliteit meldt Een onzer torpedojagers is in de Noordzee door een vijandelijke onder zeeër getorpedeerd en gezonken. Een officier en 7 man zijn gedood. LUCHTAANVAL OP LONDEN. Omstreeks halftien Zaterdagochtend vertoonde zich een sterke vijandelijke luchtflottille, waarschijnlijk uit l ge deelten bestaande, boven het eiland Thanet en aan de Oostkust van Essex. Nadat bommen op Thanet waren ge worpen, begaven de vliegtuigen zich in de richting van Londen. Zij bleven daarbij de Noordelijke Theemsoever volgen. Zij naderden Londen in Ooste lijke richting, veranderden toen van koers in Noordelijke en Westelijke rich ting en trokken over Londen van Noord-Westelijke tot Zuid-Oostelijke '"op"8verschillende punten werden bommen op de stad geworpen. Het aantal vliegtuigen wordt op on|^ve" 20 geschat. De artillerie en de Engel sche vliegtuigen, vielen .de vijandelijke vliegers aan. Marine-vliegtuigen bestookten de tc- rugkcerende aanvallers ter hoogte van de Oostkust. Twee vijandelijke machi- nes zagen wii in zee vallen, een derde stortte brandend boven den Schelde- mond neer. Al onze machines zijn te- rUv¥ekgeersd'te Duinkerken, die den te rugkeerenden vijand opwachtten, heb- b"n hem gemist. Zij hebben echter andere vijandelijke machines neerge- SCVofeéns de laatste opgave zijn bij den vliegeraanval 37 dooden en 147 ge- wonden gevallen. Er is 'n vierde vlieg- Cg neergeschoten boven den Theems- mond. OOSTENRIJKSCHE BESCHOUWIN GEN OVER HET RUSSISCHE OFFENSIEF. Het „Wiener Fremdenblatt' schrijft over het Russische offensief Velen dachten, dat met het verdwij nen van het tsarisme voor Rusland het oogenblik was gekomen waarop het zou weigeren zijn krachten langer in dienst te stellen van vreemde belangen. Oostenrijk-Hongarije en Duitschland lieten geen twijfel bestaan, dat de mid- denriiken er niet aan dachten het tsaris me te herstellen en dat zij besloten wa ren zich niet in 'de binnenlandsche aan gelegenheden van Rusland te mengen. Toen er zich in Rusland teekenen van een vredesstemming voordeden, ver zuimden wij niet ondubbelzinmg onze bereidwilligheid om vrede te sluiten te ■kennen te geven. De aanvankelijke loop van de Russische revolutie scheen ïn- Verschijnselen van nierzwakte, zooals onnatuurlijke vermoeidheid, schemerin gen voor de oogen,-rugpijn, waterstoor nissen, spit, niergruis, steen, rheumatiek en waterzucht, zijn voldoende om iemand het gevoel te geven of alles mis gaat. Hoe spoediger zulk een stand van zaken veranderd wordt, des te beter, want uit verwaarioozing komen vaak ongeneeslijke nierziekten voort. Mis schien hebt gij te veel vleesch of ander zwaar voedsel gebruikt, u te veel zor gen gemaakt, en niet voldoende lichaams oefening, frissche lucht en slaap geno men. Als dit het geval is, wees dan ge regelder in uw gewoonten en een poos zorgvuldig met uw dieet. Dit is een verstandige, nuttige raad, maar dat_ is niet voldoende, want de door een'of andere oorzaak verzwakte nieren kunnen niet van zelf beter wor den. Zij hebben behoefte aan een spe ciaal niergeneesmiddel. Het eenige, waarop de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen ooit aanspraak maakten, was dat zij een speciaal ge neesmiddel voor de nieren en blaas zijn. Als bijtijds met dit middel begonnen wordt, voor de nieren ernstig ziek wer den, dienen de goede resultaten duur zaam te zijn. Maar verwaarloos uw nieren niet te lang.. Te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstraat 13. Eisch de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de ver pakking. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10. p. zes doozen. 42 derdaad hen, die veronderstelden dat de binnenlandsche veranderingen in Rus land ook op de oorlogspolitiek hun in vloed zouden doen gelden, in het gelijk te stellen. Nauwelijks echter was Ke renski, vroeger een beslist tegenstan der van den expansie-oorlog benoemd of :hij ging ageeren voor het voortzetten van den strijd. Het Russische leger ging tot het of fensief «ver en dezelfde w.reede metho den die Broessilof in het vorig jaar had toegepast om de soldaten van den tsaar tot den aanval te dwingen, werden ook thans weder gebruikt. Het terrorisme dat men tijdens de Fransche revolutie op het leger toepas te vindt in Kerenski een ijverig navol ger. Het verschil bestaat alleen daarin, •dat de machthebbers van de Fransche revolutie het bloed des volks voor de belangen van hun eigen land opoffe- den, terwijl Kerenski Rusland's zonen ter wille van anderen naar de slacht bank drijft. Het verlangen naar vrede dat het Russische volk bezielt vindt voorshands bij de Russische regeering geen weer klank. Wanneer onze tegenstanders echter denken dat wij op den stormloop der Russische troepen niet voorbereid wa ren, zullen zij zeer teleurgesteld wor den want wij zullen hen overtuigen, dat 'Duitschland en wij overal op gerekend hebben. Als Kerenski den tsaristischen oorlog wil voortzetten, zal hij hem evenmin tot een goed einde kunnen brengen als tsaar Nicolaas. Het „Neue Wiener Tagebl." schrijft Even doelloos als alle maatregelen van onze tegenstanders is ook het jongste Russische offensief. Het kan aan den loop der dingen niets veranderen en wij moeten diep medelijden 'hebben met de arme misleide menschen die in plaats van de verlangde vrijheid onder nog zwaarder druk dan vroeger hun bloed voor het kapitalisme van de Entente moeten vergieten. Wij koesteren echter de 'hoop, dat 'misschien juist dit nieuwe bloedvergieten ons nader tot den vrede zal brengen. DE EISCHEN VAN DE SOC.-DEM. PARTIJ. De „Bert. Z. a. M." meldt De bij den Rijkskanselier verschenen delegatie van de 'soc.-dem. partij eischte van hem de strikte verklaring, dat de regeering staaf op het standpunt van 4 Aug. 1914 en steeds tot vredesonderhandelingen op den grondslag van den status quo in alle richtingen bereid is. Bovendien werd de invoering ver langd van het parlementaire stelsel eri van de onmiddellijke instelling van het Rijksdagkiesrecht in Pruisen. De afgevaardigde v. Payer droeg Vrijdag den kanselier de wenschen voor van de vooruitstrevende volks partij. Ook vertegenwoordigers van de nationaal-liberale partij confereerden met den rijkskanselier. DUITSCHE TORPEDOBOOT GEZONKEN. Het V. D.-bureau meldt, dat in het laatst van de vorige week in de nabij heid van de 'kust van Terschelling een Duitsche torpedoboot op een mijn is geloopen. De torpedoboot werd nog een tijdlang door 2 gewapende treilers gesleept, doch ter hoogte van strand- paal 18 zonk de torpedoboot plotseling in de diepte. EEN REDE VAN VEN1ZELOS. Venizelos gaf een. officieel diner, waarbij Jonnart en Sarrail aanzaten. De ipremier hield een rede, waarin hij zeide •dat de mogendheden, door de vestiging van het grondwettelijk regime en het herstel der waardigheid eener vrije na tie, de edelste haar hoedani mogendheden den en belang Hierdoor hi spraak op dc van Griekenk tuigd dat het leger ter best len van gener de overwinni: VLIEGER/ Men meldt Vrijdagavoi den 31 vliegt! sche boven D genomen. Zij vlogen GKlingen naai De aanval ken van Krupl berichten verll bomlbardemenl den. Ook te Frie bommen met de kanonfabr worpen. Vers totaal vernielt verre met zek personen gedd schen, waard die daar te wl tal dooden mol •ook' liet aantal Er moet enoif aangericht. L Het vliegesl sen gesplitst tl militaire gebol vallen. Een van di ■te Helden opl bied gedaald. F DE STRIJD Van Russisd Na een artil op 6 Juli des J fanterie-aanval and verdrevenj schoven loop punt van de lonkaiboscli •hoogte 388 en hovtzij' en Svd Bij Konoechl 'aan, hij biedtI Van OostenJ Bij Stanisla een allerhevid ding, verscheid die echter tot f De hoofüad •door het dapl ment. •Oo'k bij Huil sische aanvailf mislukt. In het gebid het Vrijdag sll andelij'ken aan! Van hoeveel s| hier strijdende pen en van 1 Honoed-infantl ■en 310 gedurel weest is, blijk if ongeveer 130CI rein vóór de lil Hun zeer bef 2 Juli behaald iets waartol hadden hoT een beslissinj Zborow te tof aanval. Een sche strijdkracl afdeelingen o| een front van streeks negen I aanvallen, hie| -diep. Op den held Duitsche regirj lange artille 's morgens vre ons gerichte resultaat afg 's vijands verli NIEUWE Van Russisd In de streel schanswerken I van de Pina vl Zloczow, Batl onze infanterifl bereiding de lingen van del er aanvankelil te bezetten, dT den 'dag wier» aanvallen onzf rug. Aan het frc| 'Noorden van f Travotloki-Bol chy gingen on| sief over en •geheelen dag I gewikkeld. Dl punten waren weer in hande Nadat de vi vuur had gebi gen-aanvallen, bitterde gerich lof en de bc Konioechy, waT lende sectoren! pen terug te Aan. het eiml ons bezit gebl ■van RressovtsJ Travotloki en| van Godvo. In den loop ■wij 17 officierej gen.

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2