GEME het hout volgroeid is, om den anderen spar. Een nieuwe reddingboot. Van de Scheepswerf Nicolaas Witsen, firma W. F. Stoet Zoon te Alkmaar, is met goed gevolg te water gelaten de stalen motor-reddingboot met" huipzeil- vermogen „C A. den Tex", lang totaal 38 voet, gebouwd voor rekening van de Noord- en Zuidhollandsche Redding- maatschappij te Amsterdam. In het voorschip is een logies en verblijf voor geredden, in het middenschip de motor kamer, waarin de 3-cylinder 24 P.K. ruw-oliemotor is opgesteld, achter de motorkamer een ruime cockpit, waarin zich de stuurinrichting, motorhandles enz. bevinden. De boot, die als tunnel boot is gebouwd, heeft een complete reddingboot-uitrusting, ais reddinglij- nen, lijngeweer, stortclic-mrichting enz. In de boot zijn zoowel onder de vloeren als rondom de zijden van logies, mo torruimte en cockpit, luchtkisten ge bouwd. Het vaartuig zal worden ge stationeerd op het eiland Rottumeroog. Stads= en Provincienieuws Vï ISS1NGEN, 25 JUNI. Distributie van brandstoffen vanaf 1 juli a.s. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zullen Dinsdag, Woensdag en Donderdag a. s. verkrijgbaar zij.n be- stelkaarten, benoodigd voor verkrijgen van brandstoffen vanaf 1 juii a.s. Op vertoon van de reeds toegezon den bnandstoffenkaart zullen aan ieder hoofd van een gezin (of een lid daar van) of alleenwonend persoon 6,bestel- kaarten worden verstrekt. Bovendien worden dan tevens aan een ieder afgegeven a. -eene korte handleiding, waaruit de gang van zaken duidelijk te zien is b. eene controlekaart. Deze controlekaart moet zoo spoedig mogelijk behoorlijk ingevuld en onder teekend aam de brandstoffencommissie, alhier, worden teruggezonden. Zoolang de controlekaart niet terug is, wordt eene bestelkaart van den betreffend-en persoon niet afgewerkt, zoodat het in een ieders belang is de controlekaarten ten spoedigste in te zenden. Ten sterkste wordt aanbevolen slechts juiste gegevens te verstrekken. Blijkt, dat onware inlichtingen gegeven zijn, dam kan de schuldige gestraft worden, ingevolge bepalingen 'van de Distributie-wet. W. L. Winkelman f Hoewel de heer W. L. Winkelman nog tot voor enkele dagen helder van geest was, was hij lichamelijk reeds zoover achteruitgegaan dat ieder oogen- blik het einde kon worden verwacht. Zaterdagavond is hij, op bijna 73 jarigen leeftijd, overleden. De laatste jaren trad hij niet meer zoo op den voorgrond, doch vroeger heeft hij veel gedaan voor zijn vaderstad, waaraan hij zoo bijzonder gehecht was. Altijd was hij bereid zijn steun en medewerking te verleenen aan alles wat hij in het belang der gemeente achtte en vooral waar het gold het or- ganiseeren van feestelijkheden, waardoor het vreemdeiingenbezoek aan de ge meente werd bevorderd, was de heer Winkelman steeds een dergenen die met de leiding daarvan belast was. in den laad behartigde hij ruim 25 jaar de belangen der gemeente en alleen zijn minder gunstige gezondheidstoe stand noopte hem in 1915 voor een her kiezing te bedanken. Hij placht in den raad niet veel deel te nemen aan de discussies, hoewel hij toch met een ge makkelijkheid, die velen hem mogen be nijden, over de gave van het woord be schikte. Behalve lid van den gemeenteraad, was de heer Winkelman vanaf de op richting voorzitter van „Vlissing's Man nenkoor" en deze vereeniging lijdt door zijn heengaan een groot verlies. Ook was hij voorzitter van de vereeniging „Vlissingen Vooruit" en als zoodanig heeft hij nog een werkzaam aandeel gehad in de voorbereiding voor de in Augustus a.s. te houden huisvlijt-ten- toonstelling. Vroeger jaren was de heer Winkel man kapitein bij de d.d. Schutterij. Door zijn afsterven heeft onze ge meente iemand verioren, die vooral op jeugdiger leeftijd zeer veel voor haar heeft gedaan. De begrafenis is bepaald op Woensdag a.s., des middags 1 uur. Een oplichtster. Ingevolge door de politie te Ouden bosch gedaan telegrafisch verzoek om aanhouding van een jonge Duitsche vrouw, die zich in die gemeente zou heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van byouterieën, is gisterenmiddag op sig nalement op het strand alhier, waar zij badende was, door de politie een 18- jarig Duitsch meisje aangehouden, die nog in het bezit bleek van meerdere der gestolen sieraden, welke zij. terwijl, zij in het water was, in bewaring had gegeven aan de kas. Zij gaf voor kor telings heimelijk uit Duitschland, waar zij in een munitiefabriek moest werken, naar hier te zijn gekomen, om werk te zoeken en te Oudenbosch de op haar bevonden byouterieën van een haar on bekend heer te hebben gekregen, waar om zij den diefstal ontkende.Zij is ge vankelijk naar Oudenbosch geleid voor verder onderzoek. Gebleken is tevens dat het meisje hier haar intrek genomen had in 't hotel „Zee land" tegenover het station, hoewel bij visitatie slechts enkele centen op haar werden bevonden, zoodat zij onmachtig was haar kamerhuur en verdere verte ringen te betalen. Gelukkig is zij spoedig in handen der politie gevallen, waardoor voorkomen is dat meerdere personen de dupe zijn geworden van haar sluw op treden. Thans zijn ook de laatste stukken verschenen voor -de zomerzitting van de Provinciale Staten. Dato 3 Mei j). kwam een verzoek in van J. en K. Smit's Scheepsbouwwer- ven te Kinderdijk om gedeeltelijke ver goeding van schade door de tijdsom standigheden geleden bij den bouw van twee stoomschepen. Daar het onder zoek daaromtrent nog -niet is afgeloo- pen geven Ged. Staten in overweging het stuk in hunne handen te stellen, ten einde daarover in de a.s. najaarszitti-ng een voorstel te doen. Een wijziging in de begrooting voor 1916 .geeft eene verhooging aan van 402 voor de subsidie voor den stoom tramweg HontenisseBelgische grens in de richting Selzaete, waardoor die subsidie wordt -gebracht op ƒ13.461. De post onvoorzien wordt vermin derd met 402 en teruggebracht in totaal op 25.331.25)4, zoo-diat het eindcijfer onveranderd blijft. De voorgestelde wijziging in de be grooting voor 1917 geeft een verhoo ging in ontvang en uitgaaf van 18.000 ■en brengt hierdoor het eindcijfer op f 1.496.5Ö0.25y2 De verhooging -der ontvangsten komt uit eene verhooging van de leening voor buitengewone ontvangsten met 18.000, die daarop stijgt tot 135.000. ■De uitgaven worden in totaal ver meerderd met 25.300, waarvan uit on voorzien 7.300 wordt gevonden, wel ke post daalt tot 15.923.58. De vermeerdering der uitgaven spruit voort uit vérhooging van de jaarwedden van de ambtenaren bij de Provinciale wiaterstaat, verhooging van de posten reiskosten en presentiegeld van de leden der Staten, verhooging post, druk en bindwerk, subsidie voor de industrie en huishoudschool te Mid delburg, kosten van de provinciale sub commissie in zake de voeding van menscti en dier duurtetoeslag ambte naren en bedienden renteloos voor? schot aan Vrouwepolder voor wegs- verbetering en ten slotte -een som van 12.050 voor de verbreeding van den steigerdam te Walzoorden met bijko mende werken, tot welk werk in de na jaarszitting van 1916 is besloten. Gisterenavond is de groote schuur van den landbouwer De Jo-nge te Schoondijke totaal afgebrand. Vermoe delijk hebben kinderen met lucifers ge speeld. DE QfiflLOG., DE TOESTAND. Alleen het Westelijk oorlogsterrein vertoont eenige plaatselijke actie van beteeken-is. De -Duitschers hebben met succes een aanval ten Z.O. van Filain, bij den Chemni des Dames uitgevoerd. Zij veroverden daarbij. Fransche stel lingen ov-er een breedte van l/2 K.M. en een diepte van 500 M., en namen 300 Franschen -gevangen. Van Fransche zij de heet het dat nieuwe pogingen der Duitschers om de successen daar uit te breiden, mislukten. Minder dan ooit zijn de geall-eerden besloten om vrede te sluiten, hetgeen uit alle uitlatingen van staatslieden tel kens weer blijkt. De Russische Raad van Arbeiders en Soldaten heeft de uit- noodigin-gen voor de vredesconferentie te Stockholm, die tusschen 28 Juni en 2 Juli zal worden gehouden, rondgezon den en onmiddellijk van de socialisti sche vertegenwoordigers der centrale mogendheden -een gunstig antwoord ontvangen. Aanvankelijk heette het, dat het Nederlandsch-Sca-ndinavisch comité de uitnoodigingen zou verzenden, doch toen van de zijde der -geallieerden de bevoegdheid van het comité werd be streden, om uit naam van het Interna tionaal Bureau te spreke®, heeft de Russische Raad van Arbeiders en Sol daten voorgesteld om een internatio nale conferentie bijeen te roepen, die de eigenlijke Stockholmsche conferentie vormen zal. Een louter formeeie quaes- tie dus. Het blijft nog de vraag, of de geal lieerde socialisten aan de offcieele bij eenkomst deel zullen nemen. De Fran sche minister Albert Thomias schreef in het Zweedsche socialisten-orgaan de zer dagen, dat de geallieerden ook hun oude overleveringen moeten herzien. En de „Vorwarts", die de beschouwing van minister Thomas bespreekt zegt „wij willen ons niet schuldig maken aan -de leugen, dat -een overwinning van Duitschland de zegepraal der absolute gerechtigheid verzekeren zou." Ten tweede male heeft de Oosten- rijksche minister-president Clam Mar- tinitz zijn ontslag ingediend. Het is hem als Tsjech niet gelukt het vertrouwen der verschillende nationalisten te win nen, noch om in zijn kabinet een Poolsch-Duitsche meerderheid te vor men en er vertegenwoordigers der Po len, Tsjechen, Zuid-Slaven en Roethe- nen ais landsministers in op te nemen, ten einde het ministerie een duurzaam karakter te geven. De crisis -duurt dus voort en is zelfs in een geheel nieuw stadium getreden, daar thans op andere wijze moet worden getracht de natio naliteiten tot overeenstemming te bren gen. De Polen, die door hun weigering om het kabinet bij d<e voorloopige begroo ting te steunen de nieuwe crisis hebben uitgelokt, stelden scherpe eischen, daar zij hun positie duidelijk willen zien vastgesteld. BE GOUVERNEUR-GENERAAL VAN 8ELGIE. De Brusseische vertegenwoordiger van de „Kolnische Zeit." had een on derhoud met den -gouverneur-generaal van België. Deze zeide „Ik zal den weg, die mij® voorganger heeft inge slagen, volgen en zal de Vlamenpoli- tiek, die hij heeft ingevoerd, met alle tot mijn dienst staande -middelen voort zetten. Ik w-eet, dat tegenstand zal ont staan, maar ik zal dezen tegenstand weten tegemoet te treden. Ik zal mij niet van dezen weg laten afdringen. Daaraan zullen alle beschikkingen der Belgische regeering, welker rechtsgel digheid ik niet ontken, niets kunnen veranderen." DE TOESTAND TE ANTWERPEN. Over den toestand te Antwerpen deelde de heer M. Vintges, uit Antwer pen -in Nederland teruggekeerd, aan „De Grondwet" o.m. het volgende mede Voor de Antwerpsche bevolking wordt het nijpend en d.e honger staat bij velen voor de deur. Voor algemeene ondersteuning-krijgt een ieder 9 brooden per week voor 4 personen, voor de rest moet ieder maar voor zichzelf zorgen. Hoe cfat gaat, kan men wel begrijpen, als men weet, dat spek kost fr. 19, aardappelen fr. 2.50, witte en bruine boon-en fr. 12, bloem fr. 15, rijst fr. 18, chocolade fr. 36, thee fr. 40. koffie fr. 22, groene zeep fr. 16, alles ner K.G. Een stukje kwatta kos,t fr. 1.25, een stukje zeep fr. 3.75, een zak suiker fr. 600800, een paar schoenen fr. 65—100. Men begrijpt, dat bij zulke prijzen schraalhans keukenmeester is. Over den lalgemeenen toestand wist de heer V. slechts mede te deelen, dat de Duitschers nog steeds doorgaan met talrijke en zeer sterke verdedigingsmid delen om Antwerpen aan te leggen en de forten te verbeteren. Dezer dagen zijn op last van de Duit sche overheid alle telefoontoestellen weggehaald en naar verschillende plaatsen nabij de Nederlandsche grens overgebracht om daar voor iegerdoel- ein-den te dienen. -De hoofdzetel der Duitschers te Ant werpen is thans van het Gouverne mentsgebouw op de Groenmarkt over gebracht naar een van de paleizen op de Kunstlei no. 98, terwijl het burger lijk bestuur sinds 7 Juni is verhuisd naar het hotel Metropóle, hoek Lei- straat-Kipdorpsvest. BEHANDELING VAN BELGISCHE GEDEPORTEERDEN. Een Fransch gevangene, uit Duitsch land ontvlucht, vertelde, naar Havas meldt, het volgende Aan de lijnen bij het station Seelze, ten Westen van Hannover, werken 30 a 40 Belgische gedeporteerden. De mannen vervulden mij met diep mede lijden, zoo ongelukkig zien zij er uit. Met stompen en kolfslagen worden zij tot werken gedwongen, als war-en het beesten. Het zijn "bijna allen jonge mannen hun voeding is absoluut on voldoende. Ze zijn -er een maand lang en in dien tijd zijn er reeds zes gestor ven in hun loods of onder het werk, terwijl er im het hospitaal twee zijn overleden. In die maand hebben ze voor twee weken salaris gekrege-n 30 centi mes per dag. FRANSCHE BESCHOUWING. De vijand blijft voortdurend actief in Champagne.. Seder,t verscheiden weken gaat er geen dag voorbij, zonder dat hij de posities aanvalt, welke de Fran schen veroverden. Daarna werpt hij een aantal zware granaten op de verloren stellingen. Hoe verschillend ook de acties zijn, de afloop toont steeds de onmacht van den vijand om de taaie weerstand der Franschen te breken. iDe aanviall-en komen tegenwoordig veelvuldiger. Het communiqué van Vrij dag maakt melding van twee belang rijke. Bij de -eerste wierp de vijand een geheel regiment in den strijd over een afstand van 400 meter, nl. bij den Te- ton. Aangezien een krachtig bombar dement hun loopgraven had geteisterd, lieten -de Franschen ze tijdelijk in den st-eek, doch door een onmiddellijk on dernomen tegenaanval werden de vij anden er weer uitgeworpen. Over een front van 15 K.M. openden de Duitschers tegelijk hun artillerie vuur, waaruit wias af te leiden, dat wel dra een infanterieaanval zou volgen. De aanval kwam -en wel door vier re gimenten op een front van 2 K.M. Het resultaat er van was, dat slechts een kleine vooruitspringende stelling in het bosch van Chevigny door den vijand werd baeet. Die stelling heeft voor hem niet de minste waarde en is in geen ge val de verschrikkelijke verliezen waard waarmede ze werd gekocht. DE TOESTAND AAN HET RUS SISCHE FRONT. -De correspondent van de „Times" aan het Russische hoofdkwartier seint, dd. 18 Juni Gedurende mijn bezoek hier, had ik gelegenheid uit de eerste hand de feiten te leeren kennen, welke teekenend zijn voor den toestand der legers aan het front. Uit eigen waarne ming kreeg ik de overtuiging, dat een belangrijke verbetering heeft plaats ge had in -de laatste weke-n. Desertie is feitelijk geëindigd. De -mannen, die zijn gebleven, zijn zich volkomen bewust van hun plicht jegens hun ltand en zul len op het oogenblik, dat zij worden geroepen tot den opmarscli een loyaal antwoord geven. Het opperbevel is, in volkomen overeenstemming met den minister van oorlog maar al te begee- rig, om de geallieerden loyaal te steu nen en het mogelijke te doen, om sa men te werken met de Fransche en Britsche legers. Broessilofs machtige persoonlijkheid en welsprekendheid, zijn prestige en zijn succes in het ver leden hebben wonderen teweegge bracht onder de manschappen en hun een 'besef van plicht gegeve-n. Onder cle officieren heerscht ook een meer opti mistische geest. De kozakken en hun kameraden van de geregedle cavalerie bew-aken streng alle spoorwegstations in de'legerzone en werken samen met de dorpsoverheid om een einde te maken aan de daden van geweld van deserteurs. BELGISCHE MISSIE IN DE VER- EENIGDE STATEN. Naar aanleiding van de ontvangst der Belgische missie te Washington schrijft de „New-York Tribune": De diplomatieke vertegenwoordigers van -koning Albert zijn aangekomen en met de grootste offioieel-e eerbewijzen ontvangen. De -Belgische missie zal bij ons nog dieperen indruk verwekken dan de missies van onze groote bond genoot-en, want die Belgen zijn -de ver tegenwoordigers van d-e dappere, klei ne natie, welke het eerst weerstand heeft geboden aan den Pruisischen in dringer. Zij vertegenwoordigen het on tembare volk, dat zonder aarzelen is opgestaan, om zijn vrijheid te verdedi gen en dat voor zij® moed met vernie ling en ondergang gestraft is. DE TROONSAFSTAND VAN KONING CONSTANTIJN. De heer Diomede, de Grieksche ver tegenwoordiger van liet Voorloopige Grieksche gouvernement bij de Enten- te-mogendheden, die den 15en Juni II. uit Griekenland te Parijs aankwam, heeft de volgende verklaringen afge legd aan een redacteur van de „Petit Parisien", die wij hieronder doen vol gen, als van Grieksche zijde dus: „Door koning Consta-ntij-n af te zet ten heeft de Fransche regeering niet 'n succes behaald, dat woord is te zwak, maar een prachtige overwinning. Deze manifestatie van wil, deze da*ad van autoriteit waren hoog noodig gewor den. Alle Grieken, die hun land liefheb ben, wachtten er op. Hun geweten en hun hart zijn thans van een groot ge wicht ontheven. De troonsafstand van dezen souverein, die een soort luitenant was van den keizer, -en die de Duitsche politiek als de zijme beschouwde, zal een enormen terugslag hebb-en in het Oosten, vooral in Turkije. De onttroning van koning Constan ts® is het failliet van den Duitschen in vloed, het einde van een vijandelijke en verontrustende partij, die alleen re den van bestaan had, omdlat de tegen woordigheid van haar chef een aan moediging en -een stimulans was. Het vertrek heeft plaats gehad zonder schok, zonder straat-opstootje, bijna zonder incident, iri Athene zijn de agi tators met hun kosten blijven zitten. Constantij® 's heengegaan te midden der algemeene onverschilligheid, en de onverschilligheid is misschien wel de wreedste les, -die een volk aan zijn ko ning kan geven." -De „Petit Parisien"-redacteur vroeg „En nu, wat -gaat er nu gebeuren Men -hoopt in -Frankrijk, dat Venizelos en zijn vrienden de macht weer in han den gaan nemen." De heer Diomede glimlachte, dacht een oogenblik na en formuleerde dit antwoord: „Er besta!a.t een intact 'Griekenland, dat nog niet is aangetast door de Duitschgezindhei-d van den konin-g. Dit Griekenland zal het oudere absorbee- ren. Dan zal het vrije volk zijn bedoe lingen dicteeren en zijn souvereinen wil uitvoeren. De vorm van de toekomstige regeering ligt in de handen van het volk." En op -een vraag omtrent prins Alexander antwoordde de Griek „Hij is 23 jaar. Tot op heden is hij nooit gemengd geweest in de zaken en -heeft hij zich op een afstand van de gebeurtenissen gehouden. Hetgeen zijn va-der overkomt zal hem bewijzen, dat liet gevaarlijk is een persoonlijke poli tiek te voeren, en dat een souverein in gemeenschap van gevoelens moet blijven -met zijn volk." DE ZAAK-HOFFMANN. Naar de „Schweiz. Depeschenagen- tur" bericht, heeft de Bondsraad beslo ten, den gezant te Petrograd, Oider, te rug te roepen, teneinde zich in de zaak- Hoffmann mondeling door hem te laten inlichten. -De strijd tusschen de Duitsche en de niet-Duitsche Zwitsers om -de vacature- Hoffmann duurt voort. De liberaal-de mocratische partij -heeft Gustav Ador als candidaat aangewezen, doch kan het niet met hem eens worden over de vraag, wie de portefeuille van buiten- landsche zaken zal hebben. Ador eischt die voor zichzelf, terwijl de partij hem wel in den Bondsraad helpen, doch de verdeeling der portefeuilles aan dat li chaam zelf overlaten wil. Er is ook sprake van eene uit drie leden bestaan de commissie van contröle op de lei ding der buiteniandsche politiek ia te stellen. Met de eventueeie verkiezing van Ador zou de meerderheid in den Bonds raad niet-Duitsch worden. Van de ze ven led-en waren iotdusverre vier Duit schers en drie ni-etnDuitschers. -De ver houding zal dus omgekeerd worden. Waarschijnlijk zal de behandeling ■der repeeringscrisis in het parlement a.s. Dinsdag beginnen. De Italiaansch-Zwitsers zijn met den gang van zaken .tevreden. In alle ste den houden zij protestvergaderingen, waarin zij eischen, dat Hoffmann ver volgd zal worden. Te Lausa-nne had o.a. zulk een vergadering plaats, waar 3000 personen aanwezig waren. De voorzitter, professor Mercier, verklaar de, -dat Hoffmann zijn land verraden heeft. De vergadering eischte een on derzoek aangaande de houding der Bondsraadsieden Müller, Chalonder en Forster en nam ten slotte een motie aan, in welke zij -eischte, dat tegen Hoffmann, die niet in liet belang des lands heeft gehandeld, eene strafver volging ingesteld wordt. DE POLITIEK DER RUSSISCHE REGEERING. -De Russische minister van buiten iandsche Zaken, Te-restjenko, heeft te genover den correspondent' van de „Daily Express" het volgende ver klaard „Als wij thans vrede sloten, dan zouden al onze -offers ijdel geweest zijn en zouden wij den toestand besten digen, die -dezen oorlog mogelijk maak te. Het is onze politiek niet, een nieu wen oorlog onvermijdelijk te mak-en en de annexatie-politiek van Duitschland te begunstigen. Wij wenschen ten nauwste verbon den met onze bondgenooten te -arbei den. Wij willen Rusland sterk maken. Wij wenschen bij te dragen tot het toe komstig welzijn der menschheid. Wij verklaren ons volkomen eensgezind met Wilson, waar hij den wensch te kennen geeft, alle militarisme te vernietigen en een einde te maken a<an allen imperia listische® veroveringslust, opdat deze oorlog -de laatste zij, en opdat wij een duurzamen vrede zullen kunnen stich ten. -Het Duitsche volk heeft alle misda den -en alle aanvallen zijner regeering goedgekeurd. Het is te ver gegaan, om nu -nog terug te kunnen. Alle Russen moeten er van -overtuigd worden, hoe nutteloos het is, op het Duitsche volk te rekenen. En als zij daar eenmaal van overtuigd zijn, zullen zij zich stellig van ganscher harte aan -den oorlog wijden. Het Russische volk verstaat onder -een juiste vaststelling der nationaliteiten, dat het nationaliteitsvraagstuk door een volksstemming worden opgelost, indien dit mogelijk is, of anders door liet algemeen gevoelen der bevolking. Maar in vele gevallen is het mogelijk, dit beginsel toe te passen. DE ZWITSERSCHE CRISIS? De onlusten te Genève en te Lugano, waaruit blijkt welk een groote opwin ding in Tessino'en Fransch Zwitser land heerscht zoo schrijft de corres pondent te Zurich van het „Berliner Tagebl." moeten als het begin van een Zwitsersche crisis beschouwd wor den, Op nieuw staan de drie groepen, Fransch, Italiaansch- en -Duitsch-Zwit- sers, tegenover elkander. De opwin ding is zoo groot, dat de conservatieve pers militaire maatregelen verlangt. in de hoofdstad neemt de opgewon denheid no-g steeds toe. Ook onder de West-Zwitsersche leden van de Bonds vergadering -heerscht onrust. In Duitsch-Zwitsersche parlementaire kringen is de stemming gedrukt en maakt men zich bezorgd om d-e gevol gen, w-etke het geval-Hoff-mann naar binnen en naar buiten kan hebben. De West-Zwitsersche persorganen eischen de b-emoeming van nog een West-Zwit- sersch lid van den Bondsraad. Het Duitsche deel van Zwitserland ver langt, -dat een neutraal man tot Hoff mann's opvolger benoemd wordt. De bladen te Tessino eischen een stemmig een aanklacht tegen Hoffmann en het aftreden van Sprecbsr, -den chef van den generalen staf, wiens uitingen voor de Zwitsersche neutraliteit com- promitteerend geacht worden. 'De soc.-democratische fractie van den Natio-nalen Raiad heeft verklaard, dat zij alle verantwoordelijkheid voor het optreden van Grimm te Petrograd van zich afwijst en haar afkeuring daarover uitspreekt. EEN VERKLARING VAN RADOSLAWOF. De Bulgaarsche minister-president, Radoslawof heeft een medewerker van de „Neue Freie Presse" ontvangen. De minister was zeer tevreden over zijn verblijf te Weenen. Hij wees op de vriendschap tusschen Oostenrijk-Hon- garije en Bulgarije, die in en door den wereldoorlog nog hechter was gewor den. -De Bulgaarsche staatsman vestigde er de aandacht op, dat de monarchie en Bulgarije eindelijk elkaar over het Mo- rawa-dal de hand konden reiken. Deze nabuurschap is voor ons onontbeerlijk en -dit werd bereikt zonder schending van liet nationaliteiten-beginsel, waar van de Entente steeds de mond vol heeft, wapt de betrokken landen zij® evenals die door de trouwe bondgenoo ten véroverdreven Bulgaarsch. 'De -toestand aian alle fronten is uit nemend. De minister wordt niet beang stigd door de berichten over een aan staand Russl overweldiginj de militaire der niet grol op voorbereil DE TOE Een bijzo| Reuter die Ca bezocht, schi] da'ar overal het vóór den I een commercl liing. -De hanf ken gingen belemmerd volige van ovl Zulk een T natuurlijk el en onrust, ma ties vond Egj| oorlog. De vlucht. De millioenen in tels, winkels volking in hel deel vian den De landboJ prijzen. Nooitl zoo gelukkif algemeen wel verdrijven va| en belangen De houding over den Brit-I veranderd. Dj willige houdiil hee! verdwe| maak-t voor vertrouwelijk^ HOE DE HEERSCHEl De bewakil Selo -geïnter.nl der streng gl Mail" te verl mag uitgestrl nemen binnenl van zijn vrf doch al zijn q vuldig in 't wacht, die volgt. De vol verder „over| zijn gemalin, manof", zooal ofiicieele stuf dag aian hal Doch voorgel noch van he| gaan, noch buiten -mag slechts rechtol -houd hebbenl wachthebbenq hunner bewel De kinderen I mogen, welisl ouders bezoe« voorschriften f INGEZOr Buiten veraB De copie 9 uur- Mijnheer I Verzoeke bl eenige ruimte! Toen de afq Ned. Barbier^ veer drie jaarl dat de salons| sloten waren, Toen dacht il barbiers e® kj der moeten dl toch graag ef thans is mij hl weer een paail salons open r paar klanten op zoo'n mal Nog een pool biers en kapp het genomen 1 ken, beginnenl bij. ik zou hetl den, wan-neerl men en hun si sloten, of de: stelden, dan v leden zij kon regelen rieme eens flink aai nemen aan andere grooti wettelijke slu zal toch wel ten minste wa aanpakt, en succes er doo de Middensta schappelijk B aan nemen, u bestuur in de -actie voor water gevalle eens flink ter ken dat het 1 U, mijnheel voor de veris Een vs en in den m Zondag heeft ping van 'n pi te Amsterdan speeld, dat ec gekost. Op sie eei zich in elkaar W. J. van Gr j. van Hall, 2 -chauffeur, ben

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2