GEMENGD NIEUWS kanonnen e hun Wij |elli.n positie aan- grof geschut Ij krijgen ook en hebben ■en waar- ie zich tot [Yperen bleven Pe Hen bord. J'k ichaete is er geen Engelschen aan- de werkzaam- 'i over geheel in de duinen ie bond overal Ze deed vijan- n verstom- .1 de plaat- en Deulemont aar kaliber ver- ;elschen met pa- ;safdeelingen ?er gnie probeerden ze averal afge- van Hollebeke, n aan weers- aanval op de Warneton, die zeven uur met werd bewerk- rnstigste veriie- ineen. werden aan- Op andere wel uit de k na mijnont- borste linies der werden ze op jgeworpen. HET 1SCHE FRONT. irrespondent bij Frankrijk seint t front van het België, dat wij 1914 heroverd van zeer groote hevige artiilerie- ritschers toonen eneigd de infan- lagavond te her- duur te staan aantal nieuwe ^bracht en ver- eschut, en daar 'in stelling bren- deze linie het >sitie en obser- al de artillerie- e wijze gevoerd ude stelling bij heerscht veel lier, waarop de troepen over- fei van den strijd het front van ■n men divisies Ijk vinden, maar (ras slechts één :en andere ten n met de Beie- Pruisische en an. |AN LUIK. pewoners van hoe treuriger fegen bijna on- pniddelen kun- s anders over |e soep, die-ze de mijnwer- oende. Er blij— ger hoe meer «lederlandsche de paar we id. De laatste lux, Herstal en |ien aard, dat is. 't Leek een a, die aan el- te wijten is, :t. Bij de bak- lliggen. In elk jdie dit brood Ide dupe van (vooreerst het vernemen is ïndi-gen naar rzoeken. Nog dat hier in cers als sup- irden en ge- :md voor den eetbaar was. /ER HET )FFENS1EF. ;che offensief tekende mili- le „Deutsche irath, liet na- ïstanders na erste groote |aar niet zou- aanvaisoor- |i Vlaanderen ■oorzien. De |hiermee van want thans door geheel bte onderne ger het ge- echten in de 'n gevechts- nden intrad, ld zich met 1, omdat de varen, heeft rliezen. De in den rug :e de legers laat hij zijn (volking der ivoelen". HOUWING. van de „Ti- uwing over Aan de Duitschers werd het verhaal oncredischt, dat de meedoogentooze dufkbootoorlov ons in 6 weken klein zou hebben gekregen, en voor dit ver wachte voordeel riskeerde Duitschland ae vijandschap der Vereemgde Staten en andere belangrijke landen, welke het zich dan ook sindsdien op den hals heeft gehaald. Het verwachte „qui pro quo is ech ter uitgebleven, en ofschoon de Duit schers nog steeds gesust worden met de verzekering dat wij verhongeren, kunnen sommigen al wel reeds aan het Duitsche oppercommando hebben me degedeeld, dat Engeland in vergelijking meöt Duitschland volstrekt niets te lij den heeft. Verder werd den Duitschers wijs ge maakt, dat wij bij Atrecht bezig waren «met het verschieten van onze munitie reserves, welke wij gedurende den win ter hadden opgezameld, en dat die voor raad spoedig zou zijn opgebruikt. De verdedigers van den heuvelrug van Meessen zullen echter deze zoete illusie wel niet onvoorwaardelijk dee len en ofschoon wij maar bescheiden amateurtjes zijn bij het groote spel van den landoorlog, zoo beginnen wq toch langzamerhand te vermoeden, dat wij er op ieder punt van de partij beter voor staan, dan de professionals. Wij begrijpen vol-maakt de behoefte der Duitschers, Hindenburg tot in de wolken te verheffen, maar wij voor ons hebhen hem daar niet zien rondzwer ven. Hij en Ludendorff hebben dezen veldtocht in het Westen, sedert zij er het bevel gingen voeren, als zeer mid delmatige generaals gevoerd, en behal ve het opmaken hunner blufferige en onjuiste rapporten, kunnen wij niets ontdekken, waarin zij uitmunten. Drie maal honderdduizend man plus vijf honderd kanonnen te verliezen, terwijl zii toch toegeven, in aantal bijna even sterk te zijn als wij, dat is niet bepaald een bewijs van bekwaamheid en over he. geheel genomen vinden wij dat Falkenhayn en Molkte hun zaakjes even goed opknapten. Wij bewonderen stellig de stoutmoe digheid waarmede de Duitsche pers nog maar steeds verklaart, dat onze verlie zen van drie tot vijf maal grooter zijn dan zij inderdaad waren, maar zij kunnen toch werkelijk geen reden voor deze verklaringen vinden, dan een simpele optelling van onze gepubliceerde ver- lieslijsten de waarheid zou hebben ont huld, verondersteld dat de waarheid het doel der Duitschers is wat ze nooit was. Wij kunnen de hunne afme ten, en dan moeten wij dit als dwaas heid brandmerken, daar wij ofschoon wij de toelichting van deze stelling tot een later tijdstip moeten verdagen thans op veel intelligenter wijze oorlog voeren dan zij." TOESPRAAK VAN DEN DU1TSCHEN KEIZER. De keizer heeft voor de eerste gar dedivisie onder bevel van prins Eitel Friedrich een rede gehouden, waarin hij zei De vijand wilde door gebruik van overmachtige technische middelen en menschenmassa's in de legnte van den Duitschen muur breken en tot een be slissing komen. Zijn verwachtingen zijn vernietigd door de dapperheid en ijzeren kracht van den Duitschen muur, welke gebouwd is uit steenen van alle Duit- iche stammen. De keizer wijst er op, dat vooral het gardecorps zeer dapper heeft gevochten. Het heeft zoowel in het O. als in het W, zich steeds daar bevonden waar het heetst werd ge vochten. Achter het leger staat het leger van het Duitsche volk. De verwachtingen van den vijand zijn vernietigd, ik hoop, dat zooals de Heer den Heirscharen steeds met ons is ge weest Hij ook voor de toekomst ons tot het einde zal bijstaan. Wij zuilen vasthouden aan die eenig gedachte, aat Hij den oorlogswil van onze tegenstan ders willen breken. Prins Eitel Friedrich antwoordde, dat de keizer te allen tijde op zijn garde kan rekenen. DE DUITSCHE DELEGATIE TE STOCKHOLM. De rol der Duitsche sociaal-demo craten op de door Branting geleide conferentie is weinig benijdenswaard, aldus verneemt de „Koln. Zeitung" uit Stockholm. Daar bij Branting haat te- gen Duitschland was te verwachten, aldus het blad, moet de conferentie tot een forum worden, waarvoor het Duit sche volk gedaagd en waar de bems- sing, dat Duitschland aan de ^amp van den wereldoorlog schuldig iS, reeds vooruit is gevallen. Een tweede axioma der anti-Duitschgezinde kriagen van de conferentie te Stockholm schijnt te we zen, dat de door Duitschland voer de vredesbemiddeling te betalen pnjs de verplichting is tot binnen!andsche her vorming in den geest der democrati sche opvattingen in buitenlanasche kringen. In zijn orgaan leest de voor zitter der conferentie, gelijk hij het ook heeft gedaan bij de vroegere bespre kingen, den Duitschen sociaal-demo craten, en door hen het Duitsche volk, de les, waarbij hij .onderstreept, dat volstrekt moet worden vevamderd hét tot stand komen van een afzon derlij xen vrede tusschen Duitschland en Rusland. Duitschland heeft volgens hem door zijn oorlogsverklaring aan België oor log verklaard aan de geheele onzijdige wereld. Deze overtuiging had het eer lijke vredesaanbod van Wilson to' ge volg. Op zijn grondslag van een vrede van vergelijk staat de geheele werke lijke democratie der onzijdige weveU. Het Duitsche vredesaanbod is voortge komen uit den overmoed, die het ge volg .was van de overwinning over Roemenie. De verscherpte duikbootoor log heeft de Duitsche kapitalisten en jonkers versterkt in hun voornemen, de Westelijke mogendheden neder te wer pen en van Rusland te scheiden. Maar dit spel is doorzien en zal worden ver hinderd. De grondslag is en blijft een bemiddehngsvrede in den geest van Wilson. iDe „Köln. Ztg." zegt, dat het voor Duitsche sociaal-democraten zeer moeilijk zal zijn, tegenover zulke idee- en een standpunt in te nemen, dat toe komt aan overwinnaars en een oplos sing te vinden, zooals alle vrienden van het Duitsche volk die wenschen. DE VREDESDOELEINDEN DER ENTENTE. De Parijsche correspondent van de „Secoio meldt, dat de Ententekringen, in alle haast een conferentie voorberei den van de geallieerden onderling. De ze conferentie zal een tegenhanger zijn van die te Stockholm en op deze con ferentie zal een plechtige, gezamenlijke verklaring worden afgelegd betreffen de de oorlogsdoeleinden. EEN NIEUW ITALIAANSCH OFFEN SIEF.. Van Oostenrijksche zijde De reeds sedert eenigen tijd ver wachte aanval van het zesde Italiaan- sche legercorps op de hoogvlakte van de /even Gemeenten en in het Sugana- dal is begonnen. Na een zorgvuldige artillerievoorbereiding van meerdere dagen wierp de vijand Zondag op het front tusschen Asiago en de Brenta ziin infanterie in den strijd. Ten Noordiwesten van Asiago slaag den de Italianen er met groote offers in onze loopgraven binnen te dringen, 's Avonds was de vijand er totaal weer uitgeworpen. Bij'zönder hardnekkig werd bij den Monte Casara, den Monte Zebio en in h.et Set)ied van den Monte Torno ge- streden. De Italiaansche stormloop mis- lukte door de dapperheid der Stier- nfarksche troepen. Ook in het Sugana-dal mislukten alle aanvallen van den vijand in ons artil lerievuur of in gevechten op korten afstand. DE EX-TSAAR. Volgens de „Times" zijn er wegens den stroom van zomergasten naar Tsar- koje beio buitengewone maatregelen genomen om den gewezen tsaar Nico- iaas en zijn gezin voor mogelijke onbe scheidenheden te behoeden. „Vadertje" mag per dag slechts 2 uur beweging nemen s ochtends en 's avonds. Een militair escorte volgt op slechts 25 pas al zijn bewegingen. De kinderen gaan afzonderlijk uit. De gewezen tsaar en de tsaritsa moeten dagelijks voor het venster verschijnen ten einde den officier van de wacht in S}aul ,te ,stellen hen te zien. Een drie- duBbele haag van troepen omringt het terrein rond het paleis. HET VREDES VRAAGSTUK. Een pacifistische arbeiders bijeenkomst te Liverpool gehouden ter herdenking van de Russische revolutie, heeft tot evendige tooneeltjes geleid. Verschil lende plaatselijke vakvereenigingen had den bi| voorbaat elke band met deze demonstratie ontkend, naar aanleiding van haar pacifistisch karakter, hoewel zij ten volle sympathiseerden met de Russische revolutie. Het werd al spoe dig duidelijk, dat de aanwezigen, Ae ongeveer ten getale van 8000 waren opgekomen, voor het grootste gedeelte uit tegenstanders van eiken voorbarigen vrede bestonden. De oppositie begon met het overschreeuwen van pacifistische sprekers en het zingen van het volkslied om te eindigen met de bestorming van de verschillende spreekgestoelten, van- ^aaf. '°en 'fplaats van de beoogde pa cifistische moties, patriottische moties werden voorgesteld, die met veel enthou siasme werden aangenomen. MAATREGELEN TEGEN DESERTIE. De Russische regeering heeft zich vereenigd met een wetsvoorstel van den minister van Justitie ter bestrijding van de desertie. s In dit wetsontwerp wordt bepaald, t bf.'?alve de bij de wet voorziene straf, die op de deserteurs zal worden toegepast zij verstoken zullen zijn van het recht, om deel te nemen aan de verkiezingen voor de constituante. WaJ het plan betreft, de deserteurs uit te schakelen bij de verdeeling van land na de invoering, van de agrarische hervorming, dit zal ter beslissing aan de constituante worden voorgelegd. De gezinnen van de deserteurs zullen van de maandelijksche uitkeering ver stoken zijn totdat deze zich bij hun troep zullen hebben gevoegd. RUSLAND EN DE BONDGENOOTEN. Het Petersburgsche blad „Dien" be spreekt in een artikel over den eisch der bondgenooten aan Rusland om het gemeenschappelijk offensief te steunen onder den titel „Afzonderlijke vrede" op critische wijze de houding van En geland. Het blad meent, dat Duitschland fei telijk ongetwijfeld gelijk heeft, zich de overwinnaar te achten, maar het Engel- sche imperialisme kan dit gevoel niet verdragen, daarom wil het Duitschland de overwinning ontrukken. Als slacht- otter heeft Engeland vroeger het oude imperialistische Tsarenrijk bestemd,' thans het Russische volk en de Repu bliek. Het nieuwe Russische bewind is liet slechts met de Engelsche democra tie eens, en in zooverre gingen vroeger de Russische en Engelsche oorlogsbe doelingen paralel. Als echter Duitsch land bereid is het bezette gebied van Rusland en zijn bondgenooten terug te geven, dan scheiden zich beider wegen. Wenscht Engeland dan voortzetting van den oorlog, dan zal Rusland dit weigeren. De „Novoje Dsjisn" (het blad van Maxim Gorki) schrijft in een artikel, waarin Kerensky scherp wordt aange vallen „In den Raad van Arbeiders en Soldaten heeft Kerensky verklaard, dat de quaestie van het offensief een stra tegische quaestie is en dat de eenige taak van den minister van oorlog is, het leger gereed te doen zijn voor den strijd. „Kerensky vat ongetwijfeld zijn taak als minister van oorlog volkomen juist op, doch iedereen zal moeten erkennen, dat Kerensky er verre van is zich met de rol van minister van oorlog te ver genoegen, daar hij niet alleen als orga nisator optreedt, maar tevens politicus, is. Als Kerensky het leger opwekt den vijand van het grondgebied van het rijk te verdrijven, is dat een politieke daad, die niet op het program der coalitie- regeering staat. '„Kerensky roept het leger op tot het offensief, en daardoor zouden millioe- nen Russen het leven moeten opofferen. Kerensky verzekert wel, dat de oproe ping slechts bedoeld is voor den strijd voor de vrijheid, maar in de verklaring van zijn oproeping wijst Kerensky op de gesloten verdragen met de bondge nooten, die slechts op geweld en an nexaties gericht zijn. Die oude verdra gen moeten worden opgeheven, of ten minste herzien, en niet dagelijks door Kerensky eri zijn ambtgenooten in de regeer.ing worden bevestigd. EEN ENGELSCHE NOTA AAN RUSLAND. Het volgende is de tekst van het ant woord der Britsche regeering op de Russische nota, betreffende het oor logsdoel der geallieerden Den 3en Mei ontving de regeering door bemiddeling van den Russischen zaakgelastigde een nota van de Russi sche regeering met een verklaring van haar oorlogspolitiek. In een nroclamatie aan het Russische volk, die in de nota vervat was, werd gezegd, dat „het vrije Rusland zich niet ten doel stelt, andere volken te over- heerschen, hun een nationaal erfgoed te ontnemen of vreemd grondgebied met geweld te bezetten." Met dit gevoelen stemt de Britsche regeering van harte in. Zij begon dezen oorlog niet als een veroveringsoorlog, en zet hem niet voor een zoodanig doel voort. Haar doel is van den aanvang af, het bestaan van haar land te verde digen en eerbied voor de internationale verbintenissen af te dwingen. Aan dit doel is thans gevoegd de bevrijding van volkeren, die door een vreemde tyrannie verdrukt worden. Zij verheugen zich daarom van gan- scher harte, dat het vrije Rusland zijn bedoeling heeft kenbaar gemaakt, Po len te bevrijden, niet alleen het Polen, dat geregeerd werd door de oude Rus sische autocratie, doch ook dat, het welk behoort tot het gebied der Mid- del-Europeesche rijken. In deze onder neming wenscht de Britsche democra tie Rusland voorspoed in elk opzicht. Wij moeten zoeken naar een rege ling, die het geluk en de tevredenheid der volkeren zal verzekeren en voor de toekomst alle oorzaken van oorlo gen zal wegnemen. De Britsche regeering sluit zich van ganscher harte bij de Russische bond genooten aan in de aanvaarding en goedkeuring der principes, welke door president Wilson in zijn historische boodschap aan 't Amerikaansche Con gres zijn uiteengezet. Dit zijn de doeleinden, waarvoor de Britsche volken strijden dit zijn de be ginselen, waardoor hun oorlogspolitiek geleid wordt en worden zal. De Brit sche regeering gelooft, dat over het al gemeen, de overeenkomsten, van tijd tot tijd met hare bondgenooten getrof fen, hiermede in overeenstemming zijn, doch zoo de Russische regeening zulks verlangt, is de Britsche regeering be reid met hare bondgenooten deze'over eenkomsten na te gaan en, zoo noodig, te herzien. DE OORLOGSDOELEINDEN VAN BULGARIJE. De „Neue Freie Presse" publiceert een interview van haar Berlijnschen correspondent met den Bulgaarschen minister-president Radowslavoff, die o.a. zijn groote tevredenheid uitte over zijn verblijf te Berlijn. Natuurlijk, zoo verklaarde hij, was er' in Berlijn ook over de vredesonderhan delingen gesproken, doch dit was op het oogenblik zonder onmiddellijke en practische beteekenis. Bulgarije zal, evenals de andere verbondenen, zijn oorlogsdoelen -eerst -dan vaststellen, wanneer de vredesonderhandelingen na in het vooruitzicht zullen zijn. Natuurlijk zijn wij, ging Radowslavof voort, over wat wij eischen zullen reeds geheel zeker. Wij willen Macedonië, dat door onze troepen reeds bezet is. Wij willen ver der voor altijd beveiliging der nabuur schap met Oostenrijk-Hongarije door het Morawa-dal. Wij verlangen einde lijk de Dobroedsja en dit met des te meer klem, sinds wij kennis gekregen hebben van geheime verdragen, die tusschen Roemenië en'Rusland gesloten zijn en waarin Roemenië zich een aan tal van onze steden, waaronder Roest- joek en Warna, waarin nooit een Roe meen heeft geleefd, liet toekennen. Sinds wij van deze ongehoorde aan matigingen hebben gehoord, kennen wij geen pardon meer voor Roemenië. Over de toekomstige verhouding tus schen Bulgarije en Turkije sprak Ra dowslavoff zich zeer hoopvol uit. Hij zeide Sinds de Macedonische kwestie niet meer bestaat, kunnen wij goede vrienden zijn en blijven. BRAZILIË EN DE ENTENTE. Een wet die de uitvoerende macht de bevoegdheid verleent om maatrege len te nemen in het belang van de scheepvaart >en de neutraliteit van de entente te laten vztan zal zi'ch weldra in hetl stadium der praktische toepas sing bevinden. De oorlogsschepen der geallieerden zullen dan- de Braziliaan- sche havens kunnen aandoen zonder dat dit het oponthoud zal veroorzaken dat door de neutraliteit wordt ver- eischt. Te Zaandam is een uit Heemstede afkomstige man aangehouden, die een 10-jarig jongetje uit Amsterdam had meegetroond. Een 13-jarig meisje, dat door de ma- nieren van dien man argwaan koesterde en kwaad vreesde voor het jongetje volgde het tweetal ongemerkt. Toen de man zich met het jongetje naar het z.g. eiland liet overzetten, en zij zich genoodzaakt zag op den kant te blijven staan, zag zij dat de man zich in het gras te slapen legde. Door aan houdend wenken wist zij het ventje te beduiden, dat hij weg moest loopen en bij haar aan deze zijde van het kanaal komen. Toen het jongetje den raad van zijn beschermster opvolgde en bij het meisje was, ging deze met hem naar het po litiebureau om te vertellen wat zij ge zien had. Het gevolg was, dat de man door de politie in arrest werd gesteld, het jongetje naar zijn ouders terugge bracht en het meisje een pluimpje kreeg voor haar flink optreden. Twee dames, die te Valkenveen baadden, bemerkten, dat uit hun reti cule welke bij haar kleederen aan een boom hing, ontvreemd was een gouden horloge, een zilveren knip en een por- temonnaie met f 3. Het gouden horloge werd door de politie teruggevonden bij een -opkooper te Bussum. Het bleek, dat twee knaapjes, echte boefjes, die reeds veel op hun kerfstok hadden, de daders waren. Zelfs werd door hen in het register bij dien opkooper een val- sche naam ingeschreven. Van het geld maakten zij goeden sier door een tram- reisie, bij welken tocht zij echter, vol gens hun beweren, de zilveren knip uit de tram lieten vallen. Met behulp van een valschen sleu tel is ingebroken in een woning aan den Crooswijkschen weg te R°tter^a(?- Vermist wordt een portefeuille met f 1400 die geborgen waren onder het hoofd kussen van een bed, waarin een zeven jarig meisje sliep. De portefeuille is later leeg teruggevonden op een handwagen in de Laanzichtstraat. Van de daders is geen spoor ontdekt. Aan het hoofdpostkantoor te Am sterdam is aangehouden een 46 jarige man, die in zijn spaarbankboekje het daarin geplaatst bedrag van f 26 had veranderd in f 261 en na reeds twee malen een bedrag van f 50 te hebben geïnd, thans wederom f 50 trachtte te rugbetaald te krijgen. Zondagmiddag kwamen de talrijke visschers, die aan de rivier de Dommel te 's Bosch zater. te visschen, eensklaps tot de ontdekking, dat zich een bijzon der verschijnsel onder de visschen voor- deed. Hadden velen heel den namiddag al gehengeld, zonder beet te krijgen of zonder een vischje te zien, plotseling ze konden haast hun oogen niet ge- looven begonnen visschen van aller hande soort en vooral veel groote en prachtige exemplaren snoeken, palingen baarzen, zeelten, brasems en andere, zeer onvast en onwijs dicht aan de op pervlak^ van het water rond te dwalen. Ze schenen machteloos om tegen den stroom op te roeien en dreven, breede kringen beschrijvende, met den stroom mee en kwamen zelfs vlak aan den kant van het water, waar de visschers ze met de handen konden grijpen. in een ommezien kwamen van alle kanten liefhebbers en gegadigden met schepnetten en bootjes opdagen, en maakten zich van prachtige quantums meester. Snoeken en palingen van veel ponden zwaar, werden geschept, zoodat deze visschers een mooien dag maakten. Ik zag een hunner een partij paling en snoek verkoopen aan een handelaar voor f60, en nog hield hij een mooie zooi over, en toog weer opnieuw ter vangst. Honderden en honderden arme gezinnen hebben gister volop visch ge geten die ze anders wegens de duurte niet kunnen koopen. Duizenden visschen zijn gistermiddag en ook heden nog ge schept. Deze vischmoord op groote schaal vond zijn oorzaak hierin, dat, evenals een paar jaar geleden, het water uit de rivier-De Leij te Tilburg, waar de fabrieken hun vuil water op uitloo- zen, in den Dommel is overgestroomd bij 'het hevig onweer met wolkbreuk op Vrijdagavond. De 2 gebroedrs D., thuisbehoo- rende te Oranjewoud en thans te Gro ningen verblijf houdende op een bag germachine aan de Westerkade aldaar, wandelden Zaterdagavond aan de Vischmarkt. Zij kwamen enkele andere jongemannen voorbij, waarvan één zoo brutaal was den 20-jarigen L. D. de pet af te slaan. Toen deze zijn pet terug kwam halen, werd hem met een mes een snede in den linker bovenarm toe gebracht. Zijn broer, de 21-jarige Y. D., kwam hem ter hulp en ontving een sne de over de hand, zoodat de pezen wer den doorgesneden. De beide gewonden werden door den politiedokter verbon den. De dader, de 19-jarige arbeider H. H„ is gearresteerd. Zondagmiddag geraakte de door en door droge duinbegroeiïng langs de spoorlijn Överveen-Zandvoort op de hoogte van de voormalige „Top" in brand, waardoor ook een stapel dwars liggers, langs de lijn gelegen, vuur vat te. Het eerste blusschingswerk werd verricht door een paar in het duin wan delende jongens, die het vuur met zand trachtten te blusschen. Spoedig kregen ze echter afdoende hulp van gemeente politie en van Haarlem per extratrein tje aangevoerd werkvolk. Verscheidene „biels" zijn door dit brandje tot brand hout gedegradeerd. Bij het ongeluk dat Zondagavond op het Noord-Hollandsch kanaal met een roeiboot plaats had en waarbij een meisje verdronk wordt nog een 16jarige jongen vermist. Door de politie woidt naar hem gedregd. Naar een gasthuis te Amsterdam werd vervoerd een 22jarige man, die in het IJ nabij de Javakade was gaan zwemmen en na een uur door de havenpolitie bewusteloos was opgehaald. Bij aankomst in het gasthuis bleek hij overleden.Te Wa- geningen was Zondagavond een dokter met zijn gezin uit rijden geweest, in de nabijheid der woning viel het 3jarig zoontje van den bok, waardoor het schedelbreuk bekwam en even later stierf. Te Purmerend had Zondagavond een droevig ongeluk plaats. Een man uit St. Pankras wilde op de in beweging zijnde tram naar Alkmaar springen. Hij kwam echter tusschen den 2den en 3den volgwagen te vallen, zoodat hij vermor zeld werd. Een dokter, die onmiddellijk ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Te Amsterdam is gis termiddag het lijkje van een pasgeboren kind uit het w^ter van de Ruyterkade opgehaald. TeBeemster is een knaapje te water gevallen en verdronken. Een gehuwde vrouw uit Cathen (Br.) kwam tegenover Meers-Elsloo in aanraking met de electrische draden langs de Maas en werd op slag gedood. Het kind van de ongelukkige was dien zelfden morgen gestorven. Haar mar. was hier te'lande geïnterneerd. Zij schijnt van plan ge weest te zijn naarNederland te vluchten. Een man te Leeuwen die een trap van een paard kreeg is aan de gevolgen overleden. Nabij Putten is gisteren een spoor wegongeval voorgekomen. Drie wagons van een goederentrein zijn uit de rails gereden en omvergevallen. De rails zijn vernield. De reizigers tusschen Har derwijk en Amersfoort moesten op het bewuste punt overstappen. Vermoedelijk is de warmte en het daardoor uitzetten van de rails de oorzaak. De wegens moord op den bosch wachter M. van Beek te Wolfheze en poging tot moord op twee militairen en eenige politiebeambten, Zaterdagavond te Arnhem aangehouden E. J. R., moet mede verdacht worden van den diefstal van ruim f 100 en een horloge ten na- deele van den concierge van de Katho lieke leeszaal te Breda. De verdachte was nl. bij dezen in de kost geweest en na het ontdekken van den diefstal verdwenen. De verdachte maakt geenszins den indruk krankzinnig te zijn. Hij ver klaarde ronduit, waarom hij had ge schoten. Van eenig berouw was geen sprake. De toestand van den inspecteur Lo- vink was gisteren bevredigend. Voor zoo ver is kunnen worden nagegaan, heeft de kogel geen edele deelen geraakt. Een operatie om den kogel te verwijderen, is noodzakelijk; ook de verdachte zelf, die een kogel in den arm heeft, zai moeten worden geopereerd. Gisterenmiddag half vier ontstond waarschijnlijk door zelfontbranding van carbid of olie, brand in het voorste ge deelte van loods III in de Rietlanden, in gebruik bij den Koninklijken Holland- schen Lloyd te Amsterdam. De eerste berichten waren buitenge woon alarmeerend en de brandweer zelf rapporteerde aanvankelijk een ernstige brand. De zware rookwolken, welke uit de loods opstegen en zich over de haven verspreidden, deden dan ook het ergste vreezen. Nu en dan, wanneer de rook even optrok, zag men, aan den rand der bebouwde kom van de stad staande, de contouren van een schip, zoodat velen geloofden, dat aan boord van een der schepen van den Lloyd brand was uitgebrokken. Gelukkig bleek zulks later niet het geval te zijn. De „Zeelandia" lag wel vlak voor de loods gemeerd, doch door nathouden met de eigen aan boord zijnde biuschmiddeien, werd het overslaan der vlammen ver hinderd. De brand woedde in een tweetal magazijnen der loods, waar scheepsbe- hoeften en benoodigdheden, als proviand, en verder technische oliën en vetten, carbid en machinedeelen lagen opgesla gen. Deze loodsen brandden geheel uit,

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3