Stads= en Provincienieuws SPORT DE OORLOG. L. L. H. de Visser, S. D. P. Weststellingwerf F. W. N. Hugen- holtf, S. D. A. P. (Aftr.) J. H. Kruyt, C.-S. ZaandamJ. E. W. Duys, S.D.A.P. (Aftr.) L. L. H. de Visser, S. D. P. ZuidhornE. M. Teenstra, V.-D. (Aftr.) Sterringa, S.D.P. ZutphenF. Lieftinck, U.-L. (Aftr.) Ds. M. C. van Wij- he, S. D. P. ZwolleF. M. Knobel, V.-L. (Aftr.) Nijhuis, S. D. P. Herkozen zijn dus 51 leden, terwijl in 49 districten op 15 dezer stemming moet plaats hebben. V.L. Vrij-Liberaal. U.L. =Unie- Liberaal. V.D. Vrijzinnig-Demo craat. S.D.A.P. Soc.-dem. Arb. Partij. R.K. Roomsch-Katholiek. -A.R. Anti-Revolutionair. C.H. Christelijk-Historisch. A.T.A.G. Actie tegen aanhangige grondwets herziening. Ag. Agrarieërs. S.D.P. Soc.-Dem. Partij. C.S. Christen-Socialist. Aanvoer van tarwe. De laatste dagen zijn o.a. aangekomen te Rotterdam: de „Brunswijk" en de „Randwijk" van de firma Erhardt en Dekker uit Philadelphia, resp. met 14,000 en 16,500 quarters tarwe voor de regee- ring; te Amsterdam de „Poseidon" van de Kon. Ned. Stoomboot-Mij. uit New-York, met 104,999 bushels tarwe voor de re geering en te Rotterdam de „Mizar" van Van Nievelt, Goudriaan en Co. uit New-York met 12,812 quarters tarwe voor de regeering. „Boaz". In de buitengewone algemeene ver- gadering dezer vereeniging, onder voor zitterschap van den heer H. Colijn, te Utrecht gehouden, werd een voorstel tot reorganisatie van „Boaz" door den secretaris, den heer P. Wielinga, inge leid en toegelicht, en na ampele be spreking bij acclamatie aangenomen. De kern der reorganisatie bestaat, overeenkomstig hetgeen in Utrecht in beginsel werd aanvaard, hierin, dat drie vereenigingen zullen worden gevormd, nl. een christelijke Boerenbond, een christelijke Werkgeversbond en een christelijke Middenstandsbond, welke drie bonden federatief in „Boaz" zullen samenwerken. In een onlangs te Amsterdam gehou den vergadering zijn deze plannen na der uitgewerkt en hebben zij in zoo verre reeds vaster vorm aangenomen, dat ter voorbereiding van de totstand koming dezer drie bonden benoemd zijn drie commissies, voor welke als secre tarissen zullen fungeerenmr. J. W. Goedbloed te Almelo (commissie Boe renbond), mr. G. H. A. Grosheide Jr., te Amsterdam (commissie Werkgevers- bond) en mr. J. N. Bremmer te Utrecht (commissie Middenstandsbond). De spoor- en tramondernemingen. Naar wij van bevoegde zijde verne men, behoeft het in de „Staatscourant" van Zaterdag jl. opgenomen Kon. be sluit, waarbij de minister van water staat, voor zooveel .noodig, gemachtigd wordt om wegens de heerschende bui tengewone omstandigheden tijdelijk af wijkingen toe te staan van bij algemee- ,nen maatregel van bestuur vastgestelde bepalingen voor het vervoer van den dienst op de spoorwegen, geen aanlei ding te geven tot ongerustheid. De bedoeling van dit Koninklijk be sluit is eenvoudig, den minister in de gelegenheid te stellen ten aanzien van allerlei detailzaken, welke in de be staande reglementen imperatief zijn voorgeschreven, doch welke de spoor- en tramwegondernemingen thans, dik wijls door den nood gedrongen, onmo gelijk kunnen naleven, de noodzakelijke ontheffing te verleenen; teneinde zoo doende te wettigen hetgeen thans in de practijk gebeurt en moet gebeuren als gevolg van den heerschenden abnor- malen toestand, die de bedoelde maat schappijen nu en dan noopt, met wette lijke voorschriften de hand te lichten. Zoo hebben de maatschappijen den minister van waterstaat o.a. verzocht, ■hun te vergunnen, met het oog pp den heerschenden petroleumnood, één lan taarn te laten branden aan de locomo tieven in plaats van twee. De minister kon echter geen afwijkingen toestaan van het desbetreffende reglementaire voorschrift, zoodat door het oogluikend toelaten van het branden van één lan taarn feitelijk een onwettelijke toestand werd geschapen. In dergelijke moeilijk heden wordt door het thans uitgevaar digde Kon. besluit voorzien. Centrale Keuken opgeheven. Zaterdag zal de centrale keuken in de Transvaalbuurt te Utrecht voorloopig worden opgeheven, wegens het geringe gebruik dat van de keuken werd ge maakt. PROVINCIALE STATEN. Verschenen zijn de eerste vier voor stellen van Ged. Staten om te behan delen in de op 3 Juli te openen gewone zomerzitting van de Prov. Staten. Het eerste betreft dat om af te wijzen het verzoek van den Raad van Com- missarisssen der stichting Oranje Nas sau's Oord, Sanatorium voor lijders aan tuberculose, om subsidie van f0,15 per verpleegdag voor iederen patiënt in de laagste klasse uit de provincie Zeejand. Ged. Staten hebben omtrent dit ver zoek het gevoelen ingewonnen van den waarnemenden Hoofdinspecteur der Volksgezondheid, die in zijn rapport tot de conclusie komt, dat de provincie reeds door de subsidie verleening aan dè Provinciaie vereeniging tot bestrijding der tuberculose, de vraag beantwoord heeft, dat het op den weg ligt van de provinciale besturen om gelden voor subsidieering van Sanatoria voor lijders aan tuberculose beschikbaar te stellen. De inspecteur meent daarom, dat indien de Staten meenen het voor de bestrijding van de tuberculose als volksziekte uit te geven bedrag te mogen verhoogen met naar schatting f 1200 per jaar, in williging van het verzoek aanbeveling verdient. Ged. Staten wijzen er allereerst op, dat f1200 te laag geschat is, daar ook andere sanatoria op subsidie aanspraak zouden hebben. Ged. Staten erkennen gaarne dat de sanatoria medewerken tot bestrijding der tuberculose als volks ziekte. Maar in dat medewerken ligt opgesloten, dat de bestrijding door ver pleging in een Sanatorium slechts éen van de middelen is en dat dus, wanneer de Staten van Zeeland voor dit eene middel f1200 of f1800 wilden voteeren, voor de andere bestrijdingsmiddelen naar verhouding evenveel zou moeten worden bijgedragen. Hoe langer hoe meer toch wint bij deskundigen de meening veld, dat in den strijd tegen de tuberculose als volksziekte de prophylaxis hoofdzaak is, in verband waarmede men, schoon de waarde eener doeltreffende behan deling in Sanatoria nog steeds erken nende naast de behandeling van vol wassen patiënten, het oog is gaan richten op voorkoming der ziekte in de gezin nen en op de zorg voor de allerjongste lijders. Oranje Nassau oord nu is eene inrichting voor volwassenen. Op grond van het vorenstaande onderschrijven Ged. Staten de meening, dat de vraag of aan het verzoek van Oranje Nassau's Oord zal worden voldaan, hierop neer komt of de Provincie bereid is het be drag, tot nog toe voor de bestrijding der tuberculose uitgetrokken, te verhoo gen. Want het subsidie aan de Provin ciaie Vereeniging strekt, om den strijd tegen de tuberculose in dit gewest in zijn geheelen omvang te helpen orga- niseeren. Hier zou men met verwaar- Ioozing van de andere, slechts aan eene zijde der kwestie de aandacht wijden. Ged. Staten meenen dan ook dat al leen die instellingen in aanmerking ko men voor subsidie, die zich met alie onderdeelen der tuberculose-bestrijding bezig houden. Ook achten zij een principieele inperking der subsidie-ver leeningen gewenscht, omdat het aantal aanvragen steeds grooter zal worden. Er is, naar hen voorkomt, iets voor te zeggen, om de gewestelijke instellingen, waar bij de opneming van patiënten de Zeeuwen de voorkeur zouden hebben, eventueel een subsidie toe te staan. Maar het ligt naar hunne meening in het algemeen minder op den weg der provincie, buiten haar gebied werkende instellingen, waar bovendien de inwo ners dezer provincie geen voorkeur ge nieten, te helpen. En zeker is er h. i. geen aanleiding tot subsidieering, indien niet in de eerste plaats het algemeen belang door de subsidie-aanvragende instellingen wordt gediend. Van de 14 Zeeuwsche plaatsen nu, die in de aan vrage van Oranje Nassau's oord worden genoemd omdat daaruit patiënten in de stichting worden verpleegd, zijn er 11, waar geen vereeniging tot bestrijding der tuberculose en geen consultatie bureau wordt gevonden. Er is dus vol strekt geen waarborg, dat in diezelfde plaatsen niet veel gevaarlijker patiënten in hunne omgeving worden gelaten, en zoo kan er alleen van het algemeen belang dier lijders of hunne betrekkin gen, maar niet van het algemeen belang sprake zijn. Hiermede wil niet gezegd zijn, dat de lijders niet moeten worden verpleegd, maar we! dat de provincie daarvoor moeilijk geld kan geven. Vervolgens stellen Ged. Staten voor overeenkomstig het verzoek van j. Leendertse te Wemeldinge een subsidie te verleenen van f500 voor een omni- busdienst van Wemeldinge naar het station Vlake. Evenals de hoofdinge nieur van den provincialen waterstaat meenen Ged Staten, dat er alle reden is om het bedrijvige Wemeldinge met het spoorwegnet te verbinden en de pogingen daartoe op provincialen steun aanspraak hebben. Daar de begrooting van de ambachts- teekenschool voor Noord-Beveland te Kortgene, zander provinciale subsidie sluit en er derhalve aan zulk een sub sidie geen behoefte bestaat, stellen Ged. Staten voor een verzoek tot het verlee nen van subsidie afwijzend te beant woorden, terwijl zij er bovendien nog op wijzen, dat de school slechts door 8 leerlingen wordt bezocht, waarvan maar 1 van buiten Kortgene, zoodat het pro vinciaal belang er maar in zeer geringe mate bij betrokken is. Ten slotte wordt nog voorgesteld om het renteloos voorschot verleend aan de gemeente Vrouwepolder voor de be strating van den Gapingschen grindweg te verhoogen van f14150 op f20050, daar de klinkers zeer in prijs zijn ge stegen en de minste inschrijver nog f 1748.80 boven de in verband met den hoogeren prijs gemaakte raming was. Op een tweede verzoek om het voor schot in 30 in plaats van zooals aan vankelijk was bepaald, in 20 jaar af te lossen, stellen Oed. Staten voor afwij zend te beschikken, daar dit zou zijn afwijken van den regel en scheppen van praecedenten. VLISSINGEN, 6 JUNI. Schietoefeningen. Schietoefeningen zullen worden ge houden a. in den Roompot op een of meer der dagen volgende op den lOden Juni a.s. Onveilig is het gebied ingesloten door de lijnentoren Vrouwenpolder Zuid Z.W., wrak Baidir Oost Z.W., stee- nen toren Westkapelle Zuid Z.W. en de kust van Walcheren. Een uur vóór den aanvang der schietoefeningen zullen op den kerktoren te Vrouwenpolder, Oost- kapelle en Domburg roode vlaggen halfstok worden geheschen, welke bij den aanvang der oefening worden voor- geheschen en na afloop neergehaald. b. in het Oostgat nabij Westkapelle op een der dagen volgende op den 1 lden Juni a.s. Onveilig is het watergebied langs de kust van Walcheren vanaf Domburg tot Zoutelande tot op een afstand van 3 zm. uit de kust. Een uur vóór den aanvang der oefeningen zal op den kerktoren te Westkapelle een roode vlag halfstok worden geheschen, welke bij den aanvang geheel wordt voorge- heschen en na afloop neergehaald. c. ter reede van Vlissingen op een der dagen volgende op den 12den Juni a.s. Onveilig is het gebied ingesloten door de lijn Westelijk havenhoofd bui tenhaven Vlissingen-hooge licht Nieu- wesluis, de lijn kaapduinen kruishoofd en de kustlijnen van Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Een uur vóór den aanvang der schietoefeningen zal aan den toren van Vlissingen een roode vlag halfstok worden geheschen, welke bij het begin der oefening wordt voor- geheschen en na afloop neergehaald. d. in het Oostgat op der. 13en Juni a.s. of een der volgende dagen. Onveilig is het gebied ingesloten door de lijnen toren Zoutelande Oost Z.W., lichtopstand ZHiderhoofd Noord Z.W., fort de Nolle Oost Z.W. en de kust van Walcheren. Een uur vóór den aanvang der schiet oefeningen zullen op den kerktoren van Zoutelande en op fort de Nolle roode vlaggen halfstok worden geheschen, welke bij den aanvang zullen worden voorgeheschen en na afloop neergehaald. e. ter reede van Vlissingen op den 13den Juni a.s. of een der volgende da gen. Onveilig is het watergebied inge sloten door de lijnen toren Middelburg en toren Ritthem, hooge licht Nieuwe- sluis West Z.W., de lijn, welke het Oost. havenhoofd der buitenhaven van Vlissingen verbindt met den toren van Breskens en de kust van Walcheren. Een uur vóór den aanvang der schiet oefeningen zal aan een der Westelijke mijlpalen een roode vlag halfstok wor den geheschen, welke bij het begin wordt voorgeheschen en na afloop neer gehaald. Het is verboden gedurende de schiet oefeningen in de hierbovengenoemde onveilige gebieden te varen, te ankeren of te visschen. Diefstallen. Een koffiehuishouder deed aangifte van diefstal van eenige biefstukken uit zijn kelder, terwijl een schipper kennis gaf van diefstal van zeilen van zijn vaartuig. Door een agent van politie is aange houden een 19jarige persoon die van een opslagplaats van steenkolen aan de haventerreinen een kruiwagen gevuld met steenkolen zich ten eigen bate had aangewend. Door de poiitie is in beslag genomen, waschgoed dat in januari j.i. aan een ingezetene alhier was ontstolen en thans, terwijl het te bleeken was gelegd, door een ander sedert jaren als haar eigen dom werd herkend. De justitie zal nu met Salomo's wijs heid moeten Kltmaken wie de rechtma tige eigenares der goederen is. Door een onbekend gebleven wielrij der is in het Beliamypark een 7jarig meisje omver gereden, waardoor van dit kind eenige tanden gebroken zijn. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt wegens het op noodeloos kwei- lende wijze vervoeren van een aantal kippen, die in 'eenige eierkisten opeen gepakt per trein verzonden moesten worden. Door de politie is een café ontruimd waar burgers en militairen twistende waren, terwijl in een ander café bij' een ontstane ruzie ruiten zijn stukgegooid. Voor de Belgische krijgsgevangenen. In hartelijken dank ontvangen van Mev. Z. 2 gl. (voor een bepaalden ge vangene), Mevr. v. D., 2.50 gl. (id.) beiden Vlissingen, Mej. J. K., Hattem 2 gl. Mej. M. H., Delft, 2 gl., Mej. v. M., Bergen op Zoom, 1.50 gl.. H. T„ Rot terdam, 5 gl., Mevr. v. d. H., Baarn, 2.50 gl., G. J., Meppei 2.50 gl. Totaal bedrag 962-{-20 982 gl. en 300 frank. A. HANS, Badhuisstraat 28. Dinsdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Ritthem. De voorzitter opende de vergadering en herdacht wij len den heer'j. Walrave met eenige waardeerende woorden. De ingekomen stukken van den Wo ningraad, van 't Vreemdelingenverkeer, van de Werkloosheid, van 'tN.O.G. en den Bond van Ned. Onderwijzers wer den voor kennisgeving aangenomen. De secretaris, niet ter vergadering aanwezig, vroeg wegens gezondheids redenen ontslag tegen 1 Juli a.s. als secretaris, ais gemeenteontvanger en als ambtenaar van den Burgerlijken St.nd. Dit werd hem eervol veijeend. Tot leden van het stembureau voor den gemeenteraad werden benoemd de heeren M. Barentsen en J. Mesu en voor de Tweede Kamer de heeren A. Cevaal en W. Cevaal. Als leden van 't Burgerlijk armbestuur werden benoemd de heeren J. Breei, L. Breel en J. Meliefste. Voor de vacature P. Wiilemse als zetter werden op de voordracht geplaatst de heeren C. de Visser en J. Meliefste. Tot tijdelijke boekhouder werd be noemd de heer W. Cevaal. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Amsterdam door dr. A. H. ae Hartog te Haarlem. Burg. en Weth. van Amsterdam stellen den gemeenteraad voor, dr. G. van Hasselt, leeraar aan de Rijks H. B. S. te Middelburg, te benoemen tot lee raar in de wis- en natuurkunde aan het stedelijk gymnasium. Biljarten. Ter herdenking van he) 10-jarig bestaan van de Biljart-club „Gezellig Samenzijn" gevestigd in het lokaal „Admiraal de Ruyter", heeft zij een medaille-wedstrijd uitgeschreven voor ciubs aangesloten bij den Bond, welke wedstrijd gehouden zat worden op 5, 7 en 8 Juni, waarvoor 4 prijzen en een serieprijs beschikbaar zullen wor den gesteld. Gisterenavond heeft de Biljart-club „Internationaal" 239 punten gespeeld, waarvan de hoogste serie 27 be droeg en „Ons Genoegen" te Middel burg 220 punten, hoogste serie 24. DE TOESTAND. De Vereenigde Staten zijn met een voortvarendheid op het daadwerkelijk ingrijpen in den wereldoorlog aan het voorbereiden, welke reeds op zich zelf als een teeken voor een langen duur van den oorlog kan worden beschouwd De Yankees zijn practische lieden en zij interesseeren zich niet voor onvaste ondernemingen. Al het kapitaal, dat thans in iwlustrieeie oorlogsbedrijven wordt gestoken, moet eerst nog pro ductief worden gemaakt. Tot dusver waren het slechts de fabrieken voor munitie en oorlogsmateriaal, die gou den dagen beleefden en uit den strijd op het Europeesche slagveld zoete win sten maakten. Thans zullen deze fa brieken mede voor het vaderland zelf gaan werken, de scheepswerven zullen aan den gang worden gezet, en de credietinstellingen zullen haar brand- kiuizen wijder openen. Dit alles ge schiedt voor den groei en den bloei van het democratisch beginsel, hetzelfde beginsel, waarop ook de Russische om wenteling is gebaseerd. In naam der democratie kunnen immers zoovele te genstrijdige beginselen worden nage streefd. v In Engeland en Frankrijk wordt veel verwacht van den steun der Ameri- kaansche Unie de Fransche minister president Ribot meende dat de Ver. Staten het de Republiek ernsti? kwa lijk zouden nemen, wanneer deze vrede zou gaan sluiten juist op het oogenblik dat het geheele technische raderwerk aan gene zijde van' den Oceaan in be weging wordt gezet. En in de Ver. Sta ten zelf is men zoo geestdriftig gestemd dat de regeering den socialisten niet eens verlof geeft om naar Stockholm ter conferentie op te trekken, daar zij een vrede op dit moment „ontijdig" acht.Dezelfde regeering, die nog slechts weinige maanden geleden haar geheele politiek op het bespoedigen van den vrede had géricht. De Ver. Staten hebben hun oorlogs bedrijf met het sluiten van een groot aantal leeningen ingezet. Op kwistige wijze zijn de millioenen over Engeland, Frankrijk, Italië en België verdeeld, en het democratische Rusland, de vijand van het kapitalisme, heeft een post van eenige millioenen op zijn schuldboek genoteerd. Sinds dien is het natuurlijk eenigermate aan de zaak der Ver. Sta ten de democratische zaak ge bonden, hetgeen zich stellig in de bui- tenlandsche politiek van het herboren Rusland gevoelen doet. ACTIE OP DE BELGISCHE KUST. De Engeische admiraliteit meldt: De vice-admiraa! te Dover rapporteert Gisterenmorgen in de vroegte heb ben wij de vlootbasis en de werkplaat sen van Ostende onder vuur genomen. Een groot aantal schoten hadden goede resultaten. De kustbatterijen beant woorden het vuur, maar onze strijd krachten kregen geen schade. Commandant Tyruhitt meldtGiste renmorgen in de vroegte kregen lichte kruisers en torpedojagers onder miin bevel zes Duitsche torpedojagers in zicht. Zij begonnen een gevecht od groeten afstand. Door ons vuur werd de Duitsche torpedojager S 20 tot ken gebracht en een andere zwaar be" schadigd. Wij hebben 7 overlevenden van de S 20 opgepikt. Wij hadden geen verliezen. DE GOUVERNEUR-GENERAAL IN BELG1E AAN 'T WOORD. De oorlogscorrespondent, Carl Ross- nerr, van de „Lokal Anz.", had een on derhoud met Von Falkenhausen, cr0u. verneur-generaal van België, waarin deze het volgende verklaarde Het vastleggen van vredesdoeleinden op de gegevens van heden beteekent, dat men zich voor den dag van morgen de han den bindt. Evenals vroeger, zoo bestaat ook nog heden de wensch naar vrede maar de vijand wenscht verder te strij den. Indien wij thans nog verder van vrede spraken, zou dit als een teeken van zwakheid worden uitgelegd en zou dit eerder aan een overeenstemming in den weg staan dan deze te bevorderen. Alles komt er op aan, gereed te zijn. Wij zijn het, zoowel tot verderen strijd als tot vrede, en onze vijanden weten dit ook. DE FRANSCHE KAMER STEUNT DE REGEERING. De Kamer heeft haar beraadslaging in vehband met de interpellatie over de conferentie te Stockholm, in geheime vergadering ten einde gebracht. Zij heeft in openbare vergadering met 453 tegen 55 stemmen een motie-Klotz aan genomen, waarin vertrouwen in de re- geering wordt uitgesproken en het plechtige protest van de bewoners van Elzas-Lotharingen te Bordeaux in 1871 in herinnering gebracht, de noodzake lijkheid bevestigend van de teruggave van Elzas-Lotharingen aan Frankrijk. De motie van vertrouwen luidt aldus: De Kamer van afgevaardigden, de di recte vertegenwoordigster van de sou- vereiniteit van het Fransche volk, richt haar groet aan de Russische en de ove rige geallieerde democratische volke ren. Zij bevestigt het eenparige protest, in 1871 kenbaar gemaakt door de na tionale vergadering en de vertegen woordigers van Elzas-Lotharingen, te gen zijn wil losgescheurd van Frank rijk. Zij verklaart na den oorlog, die Europa werd opgedrongen door het imperialistische Duitsehland, te ver wachten, behalve de bevrijding van de bezette gebieden, den terugkeer van Elzas-Lotharingen tot het moederland en een billijke schadevergoeding. Elk denkbeeld van verovering en onder werping van vreemde volken afwijzend rekent zij er op, dat de krachtsinspan ning van het leger der republiek en die der geallieerden tot gevolg zal hebben het neerslaan van het Pruisisch militai risme en 't verkrijgen van waarborgen voor den duurzamen vrede en de onaf hankelijkheid voor alle volken Aan het slot wordt vertrouwen uitge sproken in de regeering, die deze resul taten zal verzekeren door militaire en diplomatieke actie van alle geallieer den. Vóór de stemming verklaarde minis ter-president Ribot dat Frankrijk een voudig noodig had, wat tot zijn gebied behoorde. De openbare meening der geheele wereld keurde zijn daad goed. In 'n welsprekend betoog deed Ribot een beroep op de eenheid en werd hij luide toegejuicht. De socialist Renaudel hield een rede ter rechtvaardiginv van de socialisti sche bedoelingen inzake Stockholm. DUITSCHE DESERTEURS. Een decreet nopens de deserteurs zegt, dat de deserteurs na huu terug keer en nadat het tegen hen ingestelde proces, waarbij van preventieve hech tenis principieel zal worden afgezien, ten einde zal zijn gevoerd, opschuiving van hun straf zullen verkrijgen met het uitzicht op gratie indien zij zich in den verderen loop van den oorlog de gratie waardig betoonen. Conditie is, dat zij op zijn iaatst den 15en juli a.s. terugkeeren. Deze gelegenheid biedt zich slechts eenmaal. Het decreet wijst erop, dat de deserteurs op een latere algemeene am nestie niet moeten rekenen. De vijanden zullen het decreet als 'n teeken der moeilijkheden in de aanvulling der reserve eenheden uitleg gen. Dit is echter niet juist. Het decreet is een grootmoedigedaad van den Keizer. EEN OOSTENR1JKSCHE TORPEDO BOOT GETORPEDEERD. Van Oostenrijksche zijde wordt offi cieel gemeld: in den nacht van-den derden op den vierden Juni is in de Noord-Adriatische Zee een onzer tor- pedObooten door een vijandelijken on derzeeër getorpedeerd en gezonken. Het grootste gedeelte der bemanning is gered. VAN HET 1TALIAANSCHE FRONT. Van Oostenrijksche zijde iDe Oostenrijkers heroverden ten Zui den van Jamiano een aanmerkelijk deel van de voor twee weken door de Itali anen genomen loopgraven. Tevergeefs wierp de vijand reserves in den strijd, welke gisterenmorgen tot groote hevigheid steeg. De Oostenrijk sche infanterie bleef over de geheele linie overwinnaar. De vijand werd te ruggeworpen. Het aantal van de gisteren bij Jami ano gemaakte gevangenen bedraagt 171 officieren en 6500 man.

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2