Stads= en Provincienieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN DE OORLOG. ~GËMEN( Christelijke school Palingstraat maakten hun uitstapje naar Breda. Evenals vorige jaren werd in de win termaanden geregeld 3 maal 's weeks een warm middagmaal verstrekt aan d behoeftigste leerlingen. De behoefte aan schoeisel bleek op school B zeer groot, het aantal verstrekte klompen bedroeg ongeveer liet dubbele van dat van 't vorig jaar. Kleedingstukken werden niet uitgereikt. Omstreeks October waren op school B weieens enkele kinderen afwezig ten gevolge van huisarbeid. De kinderen werden toen thuis gebruikt om garnalen te pellen, waarmede goed geld was te verdienen. Gemeentelijke Handels-herhalings- onderwijs. Bij den aanvang van den vierden cursus (1916-'17) onderging het leerplan eenige wijziging, hoofdzakelijk beoogen- de een betere verdeeiing der lesuren over de 5 klassen te verkrijgen en daar door den ten vorige jare gebleken mis stand op Ie heffen, dat in de hoogere klassen sommige lessen na negen uur des avonds moesten worden gegeven. Het aantal leerlingen bedroeg bij den aanvang des jaars 102, bij het einde van den derden cursus 103 en op 31 December 1916 137, als volgt over de verschillende vakken verdeeld Klasse 1 39 (18 jongens 21 meisjes) Klasse 11 23 9 14 Klasse 111 39(19 20 Klasse IV 10 9 1 Klasse V 5( 2 3 enkele vakken 21 (16 5 Totaal 137 (75 jongens,60 meisjes) Wegens het groote aantal leerlingen werden de klassen 1 en III, met mach tiging van Burgemeesters en Wethou ders, voor de gewone vakken van On derwijs (Nederlandsch, Schrijven, Reke nen en Aardrijkskunde) ieder in twee parallelklassen gesplitst. Blijkens het overzicht van de ver zuimde schooltijden gedurende het tijd vak van 15 Januari 1916—14 Januari 1917 bedroeg het percentage van de ongeoorloofde verzuimen op school A 7, school B 6, school C 0,2, schooi D 3, school E '/s en school F p. m. 21'.,. VLISSINGEN, 5 JUNI. Tweeóe Kamerverkiezing. in het district Middelburg zal toch nog een stemming moeten plaats heb ben voor een lid van de Tweede Kamer. Behalve het aftredend lid, de heer mr. E. E. van Raalte, werd nl. heden tot candidaat gesteld de heer H. C. Hof man te 's Gravenhage, tegenstander van grondwetsherziening. Naar wij vernemen heeft het Comité voor de Centrale Keuken den Burge meester en leden van den Raad dezer gemeente uitgenoodigd tot een bezoek aan zijn inrichting op Donderdag a.s. De „Zeeland" in 1916. In de vergadering van aandeelhouders van de Stoomvaartmaatschappij „Zee land", weike op 16 Juni wordt gehouden zullen behandeld worden het verslag over 1916, de vaststelling van de balans en van de v/inst- en verliesrekening. In het verslag wordt herinnerd aan het verloren gaan van de mailbooten „Prinses Juliana" en „Meckienburg" wat ook reeds in het vorig jaarverslag werd gedaan, maar tevens ook aan het bij de uitreis op 31 Juli op een mijn loopen van de „Koningin Wilhelmina", waarbij tevens 5 menschenlevens te betreuren waren. Voor de nagelaten betrekkingen van deze 5 opvarenden is gezorgd door verzekering, terwijl daarboven nog een toeslag door de maatschappij werd toe gekend. De vaart ondervond weer groote moeilijkheden, telkens moest de dienst worden stop gezet, o.a. door het tot 3 maal toe opbrengen van booten der maatschappij naar Zeebrugge, een maai de „Koningin Regentes" zelfs van 10 November tot 17 December. Tot 15 Februari 1916 werd de dienst dagelijks uitgevoerd, later werden 4 en nog later drie reizen per week gemaakt, eerst naar Tilbury Docks, later naar de pier te Gravesend. Het aantal passagiers daalde van 100472 in 1915 tot 18947 in 1916. Indien de Staat der Nederlanden en de Maatschappij tot exploitatie der Staatsspoorwegen zich niet welwille d bereid hadden verklaard, ieder vooreen derde deel bij te dragen in de zeer hooge molestpremies, die gemiddeld 11 pet. per 3 maanden van de verze kerde waarde der varende schepen be droeg, zou de maatschappij nie: in staat zijn geweest de bedrijfsonkosten te dekken. Aan bovengenoemde bijdragen werd echter de voorwaarde verbonden, dat zoo voor de maatschappij in het boek jaar eenige overschot op het bedrijf werd verkregen, dit bedrag in mindering zou worden gebracht voor die bijdragen. Daar gebleken is dat dit overschot, na afschrijving van f99308.90, ontstaan door het aan de „PrinsesJuliana" over komen mijnongeval, een bedrag van f8349.62» aantoont, heeft de directie dat nog op het boekjaar 1916 onder de exploitatiekosten opgenomen, zoodat de winst en vei liesrekening geen saldo laat. Nog wordt herinnerd, ofschoon dat niet recht in dit verslag thuis behoort, aan het totaal stop zetten van den geregelden dienst op 1 Februari 1917, tengevolge van den verscherpten duik bootoorlog. Wel werd door Duitschland de vaart op Southwoid toegelaten, doch de Engeische regeering achtte deze open kustplaats geheel ongeschikt voor dit doel, hetgeen de ondervinding later ook heeft bewezen. Het wordt steeds moeilijker het tal rijke personeel te houden, voor eenigen werd tijdelijk ander werk gevonden. Het door de assuradeuren uitgekeerd bedrag van f 893.087.21 voor de veron gelukte schepen „Meckienburg" en „Ko ningin Wilhelmina", is in het reserve fonds gestort, daar dit fonds toch is bestemd voor de aanschaffing van nieu we schepen. Nog zij vermeld, dat in 1916 slechts 167 reizen werden gemaakt. De ontvangsten bedroegen in 1916 f 1 169 058.25" (tegen f 2.427.248 505 in 1915) en de uitgaven f 1.119.793.57», zoodat het voordeelig saldo ust de ex ploitatie bedroeg f 49 264.68. Hierbij komt het saldo van de interestrekening ad f 106.784.616, samen alzoo een be drag van f 156.049.29». Van dit bedrag wordt voor het verlies van de „Prinses Juliana" f 99.308.90 bestemd en het overige f 56.740.395 in het keteifonds gestort. «■Naar wij vernemen is op verzoek van Burgemeester en Wethouders een winkelier te dezer stede, wegens meer malen overtreden van de bepalingen inzake lichtbeperking, voor den tijd van 14 dager, door de directie van de elec- trische centrale afgesloten van toevoer van electrischen stroom. De vredige stemming in de natuur werd gisterenavond en hedennacht weer wreed gestoord door het meest ontzet tend kanongebulder. Het duurde den geheelen nacht en velen werden hier uit hun slaap opgeschrikt en begaven zich naar den boulevard, waar de vuur stralen duidelijk zichtbaar waren. De Belgische kust zal weer danig ge teisterd zijn en de vlootbasis te Zee- brugge zal het eveneens wel hebben moeten ontgelden. Van schade hoort men nooit iets, doch men kan zich gemakkelijk voor stellen dat die bij zulk een reeks van aanvallen zeer groot moet zijn. De opbrengst van den verkoop der bons ten bate van het steuncomité be droeg over de laatste veertien dagen f 163.20. Betreffende het ongeluk dat den land bouwer J. A. uit Koudekerke heeft ge troffen (zie het desbetreffende bericht in ons vorig nummer) wordt ons nader gemeld dat dit ongeluk reeds op den eersten Pinksterdag plaats had. De land bouwer, die doof is, werd door het veu len dat hij niet hoorde aankomen be sprongen. Het dartele dier wierp den man op den grond en hij kwam zoo danig terecht dat de steel van het pijpje dat hij in zijn mond had, hem in het oog drong. De man is reeds uit het gasthuis ont slagen en zal binnenkort een kunstoog krijgen. Het vervoer per scheepsgelegenheid van Belgische spoorwagens van Ter- neuzen naar hier is afgeloopen. De rest der wagens wordt nu door België naar hier verzonden. Een aantal werklieden der Staatsspoor van de werkplaats al hier zijn te Terneuzen om de wagens zoover te herstellen, dat ze naar hier kunnen loopen. Op het bureau van het Regeerings- Comité voor de belangen der vluchte lingen, Groote Markt 22, berusten de volgende onbestelbare brievenEmiie DumontJ. B. R. A. De LangenMme Mathiide (Badhuisstraat); Jac. Merken; Mme Thibaut; Jules Vuylsteke. Gedurende de tweede helft van Mei werden als uitgewekenen 16 personen op dit bureau ingeschreven komende: 1 uit Engeland; 2 uit België, 13 uit het binnenland. In dezelfde periode werden 19 personen afgeschreven 15 vertrok ken naar het binnenland, 3 zonder adres en 1 overleden. De heer W. P. S. Meijers, secretaris der gemeente Ritthem, heeft tegen I Juli a.s. als zoodanig eervol ontslag aange vraagd. De heer Meijers heeft genoemde functie 27 jaar vervuld. KERK- EN SCHÜOLNIEUWS. Ger. Kerken. Tweetal te Sliedrecht ds. B. Meijer te Ierseke en ds. K. Veen te MeHskerke. Gaaischieten. Gisteren hield de sociëteit „de Eendracht" haar jaar- lijkschen koningswedstrijd. De president, de heer A. Loekemijer opende, trots zijn 80-jarigen leeftijd, met een fraai schot op den Konings Vogel de schieting. Na een hardnekkigen strijd van 2l/i uur schoot de heer D. Fontaine hem er af. Na in de societeitskamer vereenigd te zijn onttroonde de president den oud koning. den heer M. J. Van Leke en werd de koningsband den nieuwen ko ning met een toepasselijk woord om hangen. Bulten verantwoordelijkheid der redactie De cople wordt nimmer teruggegeven HUISVLIJT-TENTOONSTELLING. Mijnheer de Redacteur! Dezer dagen werd melding gemaakt, dat de vereeniging „Vlissingen Voor uit" wederom voornemens is in de maand Augustus a.s. eene tentoonstelling van huisvlijt te organiseeren. Daar dit plan mij heel sympathiek is, zoudt U mij ver plichten wanneer U onderstaande korte aanbeveling daarvoor in Uw blad zoudt willen opnemen. Bij voorbij zeg ik U hiervoor dank. In het begrip huisvlijt ligt zeer zeker iets bekorends, want ofschoon vlijt op school, vlijt in fabriek en werkplaats, vlijt in betrekking en beroep van dege lijkheid getuigt, toch heeft niets een zoo vriendelijke klank als vlijt in huis, zoo nauw verwant aan geluk en wel vaart in huis. Ledigheid is de wortel van alle kwaad. Ledigheid te bestrijden daartoe ge voelt een ieder zich opgewekt, die zich gaarne onledig houdt, en het is daarom een gelukkige gedachte van de ver eeniging „Vlissingen Vooruit" wederom een tentoonstelling te willen organisee ren van die voorwerpen, welke in ledige uren gemaakt zijn. Hoevelen toch zijn er niet, die iets aardigs hebben geschapen, hetzij uit eigen vinding, of naar een ontwerpbeide zijn op zichzelf prijzenswaardig. Maar hoeveel meer wordt de lust om op den ingeslagen weg te blijven voortgaan niet aangewakkerd wanneer men het ver vaardigde in breederen kring kan laten zien, zoodat een ruimere belooning hem of haar ten deel valt voor de vele moeitevolle uren aan het werkstuk besteed. De vereeniging „Vlissingen Vooruit" heeft reeds twee tentoonstellingen op dit gebied georganiseerd en beide met succes, zoodat verwacht mag worden dat ook de derde zal slagen. Moge het haren voorzitter, die nog vol ijver en lust is,, om iets goeds voor de burgerij te doen, doch wiens gezond heidstoestand thans minder best is, ge geven zijn I ter ook op dit werk vol dankbaarheid te kunnen terug/ien. Een vriend van huisvlijt. Vlissingen, 5 Juni 1917. DE TOESTAND. Zoowel aan de Engeische als aan de Fransche linies op het Westelijk oorlogs terrein, is in de laatste dagen de ge vechtsactie weer opgeleefd. Aan het Britsche front was de artilleriestrijd vooral hevig in de streek van Wyt- schaete, terwijl in andere sectoren het geschut-duel met kracht voortgezet werd, waarbij de vliegeniers der beide strij dende partijen hun artillerie waarde- voilen steun boden. Op deze vuuractie volgden bij Loos en Souchez aanvallen der Engelschen en bij Cherisy stooten van Duitsche zijde. Aan de Fransche linies heeft de strijd vooral bij Craonne gewoed, waar de Duitschers tot den aanval overgingen. De hardnekkigheid, waarmede de troepen van den Kroonprins in deze streek hun pogingen herhalen, wordt van Fransche zijde hierdoor verklaard, dat het voor uitbrengen der linies op den kam van het plateau, waarover de Chemin-des- Dames loopt, de waarnemers in staat stelde geheel het achterlerrein der Duitsche stellingen ten Noorden daarvan te overzien. Met name de emplacementen der artillerie hij Chermizy en Chamouille, alsmede de verbindingswegen, waarover de troepen en convooien zich bewegen Dit maakte den toestand in de Ailette- vallei voor de Duitschers onverdraaglijk en de vele aanvallen op het plateau van Californië, dat van Vauclerc en in de streek van Hurtebise tot Cerny hebben ten doel den Franschen de hoogte-stel lingen te ontrukken, van waaruit zij de Duitsche verdedigingswerken bespieden en bestoken kunnen. Na het Fransch-Engelsche en het Italiaansche verwacht men nu een Rus sisch offensief. Berichten uit Rusland wijzen er op, dat de hooge legerleiding alles in 't werk stelt om de legers weer slagvaardig te maken. Kolonel Jakoe- bowitsj, die de leiding van den munitie- aanvoer heeft, verklaarde dat alles voor het offensief gereed is. Alleen ontbreekt het... aan 't noodige plichtsgevoel bij de soldaten, die van het front deser teerden. In een ander bericht wordt gezegd dat generaal Alexejeff, de opper bevelhebber, te midden van een afvaar diging van soldaten, hen aanspoorde den vijand weer te lijf te gaan. In 't Russische leger, zoo wordt verder gemeld, is een ommekeer gekomen. Langzamerhand is namelijk het gezag der hoogere leiding hersteld, waartoe Kerenski, de minister van Oorlog, die thans van een reis langs het front te Petersburg is teruggekeerd, een groot deel heeft bijgedragen. Dat men ook aan Duitsche zijde een actie van den Russischen kant verwacht, heeft men dezer dagen in een Duitsch communiqué kunnen lezen, waarin stond dat men rekening hield met Russisch-Roemeen- sche aanvallen. Er werden Vrijdag en Zaterdag in Moldavië aanvallen van Roemeensche afdeelingen gemeld, maar dit waren slechts plaatselijke acties. Aan het overige Russische front is van tijd tot tijd de artillerie-strijd hier en daar wat levendiger, er worden veel luchtgevechten geleverd, maar dit zijn alle nog geen aanwijzingen voor de groote gebeurtenis, die „offensief" heet. DE WEIGERING VAN RIBOT. Volgens de „Korr. Norden" heeft de aankondiging van Ribot om bladen uit Stockholm niet in Frankrijk toe te laten, in leidende socialistische kringen te Berlijn bevreemding en men kan zelf zeggen, oprechte spijt gewekt, omdat daardoor een van de kansen die het meeste succes beloofden voor een over eenstemming tusschtn de oorlogvoerende volkeren, n.l. door onderhandelingen van vriendschappelijk gezinde vertegenwoor digers der afzonderlijke landen, ernstig in twijfel getrokken.schijnt te worden; en tegenover Ribot's hernieuwde be weringdat Duitschland den wereldoorlog heeft oeraamd en met brutale snoodheid heeft tot stand gebracht, wijst men in bedoelde kringen met eenige bitterheid op het feit dat juist de regeeringen der Entente voortdurend willens en wetens alle kansen op vrede verijdeld hebben, terwijl Duitschland, dat zoogenaamd door de banden van het militarisme gekneld werd, herhaaldelijk den eerlijken wil om vrede te sluiten heeft kenbaar gemaakt, en ook thans weder de socia listische vredesbeweging te Stockholm, door bereidwillige verleening van passen zelfs aan beide groepen der sociaal- democratie, heefi aangemoedigd. Men verkeert in de socialistische kringen te Berlijn in spanning hoe men zich in Rusland zal houden ten opzichte van het besluit der Fransche regeering. TOESPRAAK VAN ADMIRAAL SIMS. Admiraal Sims van de marine der Vereenigde Staten is te Londen aange komen, waar hij met groote geestdrift werd ontvangen, in een redevoering op den herinneringsdag van den slag bij lutland, zeide admiraal Sims: „ik ben verheugd gelegenheid te heb ben mijn -bewondering uit te spreken voor ae dappere helden, die in den slag bij jutland hun leven gaven, om te maken dat de wereld een behoorlijke plaats zal worden voor menschen om te leven. Als vertegenwoordiger der Ame- rikaansche marine in Europeesche wate ren kan ik u verzekeren, dat de nage laten bloedverwanten de geheele sym pathie hebben van onze marine en van de groote meerderheid van het Ameri- kaansche volk, hetwelk inziet, dat het bloed gestort in den grootsien strijd der geschiedenis, niet alleen ten voordeele is van Engeland en de geallieerden, maar voor de zaak van vrijheid over de geheele wereld." De admiraal bracht verder hulde aan de nagedachtenis der zeelieden, die hun leven verloren in de Noordzee, terwijl zij hun dienst deden, en verklaarde, dat zoo de loop der gebeurtenissen een tweede slag bij Jutland zou noodig maken de Amerikanen gelegenheid zul len hebben zich de gelijken te toonen van de andere geallieerden. DE DELEGATIE DER'DUITSCHE SOCIALISTEN TE KOPENHAGEN. De „Times" verneemt uit Kopenhagen dat de delegatie der Duitsche socialisten gisteren een bezoek bracht aan het blad „Social-democraten". In een interview omtrent den wilden duikbootoorlog die den invoer in Denemarken in gevaar brengt, herhaalden zij hun militaire ar gumenten en voegden daar aan toe, dat zij, de socialisten, zich steeds tegen zulke methoden hebben verzet. Zij betreurden het, dat de Russische revolutie niet twee maanden eerder was gekomen, dan zou de Duitsche regeering den duikbootoorlog niet zijn begonnen, en Wilson zou een goede basis hebben gehad voor het aanbieden van bemid deling. Scheidemann verstaat de kunst der misleiding, wijl hij zeer goed weet, dat de Duitsche zeerooverij, ook tegenover neutralen, direct na het uitbreken van den oorlog begon. Het spreekt van zelf,dat Scheidemann met geen woord gewag maakte van het navolgen van het Russische voorbeeld ten opzichte der regeering. VERKLARINGEN VAN GENERAAL FOCH. De correspondent van de „Daily Telegraph", te Parijs meldt: Generaal Foch heeft mij gemachtigd om door tusschenkomst van de „Daily Telegraph", zijn onwrikbaar vertrouwen in de eindoverwinning van de gealli eerden bekend ie maken in dat ver trouwen deelt hij met het Engeische legerbestuur. Wij moeten zei hij, nog een eindweegs afleggen, maar aangaande onze eindoverwinning bestaat geen schijn of schaduw van twijfel. De generaal heeft mij ook zijn vol doening betuigd over het goede werk, dat het Engeische leger aan alle fronten verricht heeft en wenscht zichzelf geluk met de nauwe en krachtige samenwer king, die aldoor tusschen de Fransche en Engeische generale staven bestaat. De uitwerking er van is langzaam, maar zeker op den vijand merkbaar. Zij zal zich met onweerstaanbare kracht nog meer laten gelden, tot onze gemeen schappelijke vijand volkomen is ver slagen. VOOR EEN „DUITSCHEN" VREDE. Het onafhankelijk comité voor een Duitschen vrede hield in Essen een de monstratie, 3000 menschen, die 4 groote economische en nationale organen ver tegenwoordigen namen een motie aan om in het geheele land een sterke pro paganda voor een Duitschen vrede te maken. In dezen zin werden telegram men gezonden aan den Keizer, den Rijkskanselier, Von Hindenburg e'nTir- pitz. NIEUWE HONGEROPSTOOTJES IN PORTUGAL. In Portugal hebben de afgeloopen week groote hongeropstootjes plaats ge had, waarbij vele dooden en gewonden zijn gevallen en zeer aanzienlijke scha de werd aangericht, vooral in de op slagplaatsen voor levensmiddelen. Minister Alfonso Costa, wiens huis werd aangevallen, moest op een schip vluchten. Naar de auto van den chef van de Engeische militaire missie, die de Engeische vlag droeg, werden stee- nen geworpen. De Portugeesche regee ring poogt ter verbetering van den economischen toestand groote hoeveel heden graan en kolen uit Spanje te krijgen. Volgens de jongste berichten vielen er in Lissabon 138 dooden en meer dan 400 gewonden. Ongeveer 1200 personen werden gearresteerd. De materieele schade wordt op 50—60 millioen francs geschat. Daar het garnizoen te Lissabon on betrouwbaar is, worden er troepen uit de provincie gerequireerd. DUITSCH STOOMSCHIP VERNIELD. Het Duitsche stoomschip „Gamma", van Emden naar Narvick, werd Zater dagochtend om 9 uur bij Haar in Jade- ren, door drie Engeische torpedobooten, die uit het noorden kwamen aangetrof fen. Het stoomschip koerste dadelijk op de kust aan, door de oorlogsschepen vervolgd. Toen het schip midden in het vaarwater bij Koasheim was gekomen, vuurden de Engelschen, op twee kabel lengten, vier torpedo's af, waarvan er een den voorsteven en een tweede den achtersteven trof. Het stoomschip werd volslagen vernield. De bemanning van 18 koppen kwam behouden aan 'and. De Engelschen verdwenen, toen de Noorsche torpedoboot Garm arriveerde. DE MAATREGELEN VAN AMERIKA. In alle dtelen der Vereenigde Staten zijn tal van aanhoudingen en razzia's bewerkstelligd. Ze bewijzen, dat de regeering vast besloten is, kras op te treden tegen iederen onruststoker en eiken buitenlandschen agent, die opruit tot tegenstand tegen de wet. Het westen, dat vóór de breuk met Duitschland en de reis der Fransche missie voor erg Duitschgezind door ging, schijnt inzon derheid door volksmenners bewerkt te zijn. In den staat Missouri werden gis teren vijf menschen gearresteerd. Twee gevangenen werden beschuldigd, oproe pen te hebben verspreid voor een ver gadering op groote schaal om Gardner, den gouverneur, te verhinderen, tot het werk van de nationale inschrijving op morgen over te gaan. Drie personen zijn van hoogverraad beschuldigd. Dit zijn de eerste aanklach ten waarop de doodstraf kan volgen. Ze werden schuldig bevonden aan een samenspanning tegen de werving. Een heel pak aanplakbiljetten, die tot tegen stand aanhitsten, werd bij hen thuis gevonden. De tekst daarvan komt geheel overeen met dien op biljetten, waarop in- andere stukken van het land de hand is gelegd, waaruit schijnt te volgen, dat er een centrale organisatie van de be weging bestaat. Te Chicago, Springfield, New-York en elders zijn eveneens men schen in hechtenis genomen. De regeering wil alle propagandisten met de uiterste strengheid vervolgen. Tezelfdertijd tijd vermeerdert ze in den lande het aantal gedrukte waarschuwingen, waarop staat, dat de vrijheid van het woord niet ge lijk is aan de vrijheid om wederrech telijk op te treden. Ongehoorzaamheid aan de wetten, thans van kracht, moet en zal worden vervolgd als een misdaad tegen de veiligheid van den staat. HET RUSSISCHE LEGER. De troepen te Odessa hebben onder iuide toejuichingen voor minister Ke- rensky geparadeerd. Deze dankte voor de eerbewijzen en zeide, dat hij na zijn inspectie der legers aan het front, na aldus den geest der legerkorpsen te hebben leeren kennen, kon getuigen Jat ondanks een oogenschijnlijk naar buiten tredende zwakheid, deze legers meer dan ooit onoverwinnelijk zijn en bin nenkort de verwachtingen van het va derland zullen vervullen. BRAZILIË KIEST DE ZIJDE DER ENTENTE. Havas meldt uit Rio de Janeiro, dat de stemming van den Senaat vooraf gegaan werd door een redevoering van Ruy Barbosa, waarin deze het wetsont werp rechtvaardigde, welks aanneming hij aanried, en hetwelk de opzegging der neutraliteit ten gunste der Veree nigde Staten inhoudt. Hij besloot onder toejuichingen „Deze uiting van waarachtige eens gezindheid met Amerika mag ons echter het liberale Europa niet doen vergeten, ik ben voorstander eener niet minder volledige gedachten: isseling met Enge land, Frankrijk, België, Portugal, Italië, aan welke de geheele wereld, met in begrip van de Vereenigde Staten, haar veiligheid zal danken. Brazilië behoort niet alleen tot Ame rika, het behoort tot de wereld en tot het liberale Europa, onze moeder. Onze veiligheid schuilt niet in de overigens geweldige kracht der Vereenigde Staten, maar in de beginselen, ten behoeve waarvan president Wilson in zijn Bood schap het vaandel omhoog hief. Laat ons daarom afzien van de beperkende beginselen, dat oj maken hebben ml Laat ons solidair! Staten, onze grd ons solidair zijn I van het EuropeeJ slotte met al degl redding te dankel De president I -decreet geteekel schepen in Bral beslag te nemen. Op een der bol ceel in de z.g. Tl Linnaeusstraat ter Zaterdag een drod Dit perceel, bel waarvan een bef familie V.; bestarf 18 jarigen zoon. de vrouw alleen benedenburen om ren val, waarna I Even later nier# sterke brandlucht) V. opmerkzaam bellen en kloppel hoor gegeven, tl geluid in de wl Men begon nu ol stelde de politia kennis, die echte! ning niet wilde I heer V. ter plaats die op een kantl was, werd nu dl schuwd, waarna I waarts keerde. Vl en een der bif toen zijn woningl noote in ligggel grond vond. Hetl ernstige brandwol en verdere kleedl geheel verbrand! ontboden geneel dood constateerel Vermoed worij den val hoorden, i door den val gecL brandwonden reel dat de dood to| moest. Het lijk varj vermoorde vrou\l het gemeente-z! geschouwd. De I toonde zich bij I politie zeer onvel schikking van de| Zaterdagmc te Amsterdam d houden een vrel voren in een url had van een pl f 8200. De aangf tefeuille op straat I zijn weg vervol! gebeurd, doch wl Aan schipp# den voormaligen I 235", is voor zl renden van den f sche regeering ea zen van f 600 vd bemanning van I schoten Engelschl Nutten GN 69" \l and Wm. Carniel tijd na de reddl door een Dmtschf geschoten. De groote ral en „Holland" val huizen-Stavoren, I Frankrijk zijn ov| werden voor ko men meldt, onla torpedeerd. Op de hd Eemnes speelde val af. Een boerd schoonmaak wal inventaris naar I de spiegel stond| hoorde zij een vrouwtje snelde viei haar blik o scherven lag. De bebloede kam. spiegel een and zien en was da gegaan met liet In den tuin E. te Wierden hi rupsen een dertij kers geheel o tak is kaal gevi zich op den groi maaltijd te gaan. de heesters in di dik spinweefsel t geen eten meer naar de vruchtb der E. heeft eeni ken, de rupsen t vegen en verbrai te helpen tegen i Een kind t( tobbe met koke kwam zoo erns het aan de gevol kind is een Zusje dat onlangs door neerde werd ver afwezigheid der de kinderen van ferden met vuurt vatten vlam en den inboedel mi heele huis in vlai spoedig toegesct er niet in slagen zaodat ze jamme oudste was vier

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2