LAATSTE BERICHTEN inze Gratis-Verzekering legen Ongelukken GEMEENTEBESTUUR steeds helpend ingrijpt, waar hulp noo- dig is, willen wij met blij hart toejube len voor haar zegenrijk werk en onuit- wischbaar dank toonen. iDe door den ouderdomspresident op keizer en keizerin uitgebrachte ,,'Hoeh's" werden door het Huis, dat opgestaan was, geestdriftig herhaald. Fhr. Fuchs herdacht dan de heldhaf tige strijders, die voor Oostenrijks be staan, eer en roem tegen den vijand stand houden, vooral hen, die op het oogenblik op het Karstplateau en aan de Isonzo een heldhaftigen strijd tegen een eerloozen vijand voeren. Met gloeiende geestdrift roepen wij de verdedigers van ons vaderland en hun bondgenooten, die nauw aaneen gesloten en verbonden in gemeen- schappelijken strijd tegen den vijand staan, een onvergankelijk dankwoord toe. Na de herdenking van de gesneuvel de en overleden leden van het Huis van Afgevaardigden, werd tot de presi dentskeuze overgegaan. DE CONFERENTIE TE STOCKHOLM. iDe correspondent van het ,,Hb! •seint uit Stockholm tk had met mr. Troelstra een onder houd over het besluit der Fransche so cialisten om deel te nemen aan de con ferentie, waarover hij zich als volgt uitliet Het verheugt me, dat de vraag over het of niet deelnemen aan de con ferentie, geen tweespalt heeft gebracht. Het bewijst de inwendige kracht der Fransche partij. Ik beschouw het zenden van delega ties naar Stockholm en Petersburg als een poging om de eenheid tusschen het Russische initiatief en het onze te hel pen bevorderen. iDe resolutie toont aan, dat men be reid is tot loyale samenwerking voor een gemeenschappelijke socialistische vredesactie. Zij wekt het vertrouwen op een prak tisch resultaat in den geest van de be kende principes der internationale en duidt op de mogelijkheid om specifiek nationale vraagstukken tot een oplos sing te brengen. De Fransche partij verrichtte, door het aannemen van deze resolutie, een* moedige daad van historische beteeke- nis, een daad die ook in andere landen de eenzijdige nationalistische opvattin gen zal verzwakken ten gunste van de versterking der internationale tenden- zen. Uit Berlijn wordt gemeld De afge vaardigden van het sociaal-demokrati- sche partijbestuur, de Rijksdagfractie •en het hoofdbestuur van het Verbond van Vakvereenigingenzijn gister via Kopenhagen naar Stockholm vertrok ken, teneinde den 3en Juni verschillen de besprekingen te voeren. DE VERSCHERPTE DUIKBOOT OORLOG. Van Duitsche zijde wordt officieel gemeld In den Atlantischen Oceaan en in het Kanaal zijn weer 26.000 ton in den grond geboord. Behalve kleine zeil- booten, waren alle vernietigde schepen van Engelsche nationaliteit. Onder de vernietigde ladingen was er onder an dere een van 6000 ton suiker, met be stemming voor Engeland. Van een der stoomschepen is de kapitein en de be manning, die het geschut bediende, ge vangen genomen. Ook in de Middellandsche Zee heb ben onze duikbooten een groot aantal •stoom- en zeilschepen, tot een geza- menlijken inhoud van 50.000 ton, in den grond geboord. Daarbij zijn de stoom schepen „Zanoni" (3851 ton), en ,,To Tung Shau" (3999 ton), elk met 6000 ton kolen, van Engeland naar Genua op weg de gewapende Engelsche koopvaarder „Locksley Hail" (3635 ton) met stukgoederen van Indië naar Marseille een gewapend, door 3 kon vooischepen verdedigd tankstoom schip, vol met olie. Voorts werd nog een ander gewapend stoomschip van 6000 ton uit een konvooi weggescho ten een diep geladen, gewapende transportvaarder van 4000 ton, een an der stoomschip van 2000 ton, een ge wapend Engelsch stoomschip van 5000 ton, dat door visschersbooten en tor pedojagers was begeleid, en een diep geladen gewapend schip van onbeken de nationaliteit van 4000 ton. ITALIAANSCH OVERZICHT. De „Agence Stefani" geeft een uit voerig overzicht van den op- en neer- golvenden strijd, die sinds 12 Mei is gevoerd om het massief van Vodice. Op 18 Mei bereikten de Italianen der 53e divisie hoogte 652, waarna zij dagelijks onder een verschrikkelijk vuur en on danks tallooze Oostenrijksche tegenaan vallen, met een bijzondere volharding en doodsverachting vooruit kwamen. Begeleid door nationale muziek werd op 23 en 24 Mei door merkwaardige sprongen de geheele Oostenrijksche ver schansing ten O. van de huizen van Vodice veroverd. Bij hun tegenaanvallen leden de Oostenrijkers geweldige bloe dige verliezen. Vooral op Vrijdag 25 Mei waren de Oostenrijksche tegenaan vallen verbitterd. De „Agence Stefani" merkt verder op, dat de Oostenrijkers, na een korte rust, in den nacht van 26 op 27 Mei en den dag daarop met verbittering en groote strijdkrachten nieuwe aanvallen ondernamen, die stuk sloegen op den taaien, onwankelbaren tegenstand der Italiaansche troepen, welke daarna op nieuw oprukten en er in slaagden zich stevig op de andere zijde der bergen te vestigen. Alleen op den top van hoogte 652 lieten de Oostenrijkers tot nu toe duizenden gevangenen in Italiaansche handen. De hardnekkigheid waarmede de Oostenrijkers zich in deze zóne ver zetten zou bewijzen welk een gewicht zij hechten aan de stellingen van de Vodice, waarvan het verlies, in de hoop op een herovering, nog niet in dc Oos tenrijksche legerberichten was vermeld. DE STEUN VAN ROCKEFELLER. Volgens een Havasbericht uit New- York heeft Rockefeller het plan een ge deelte van zijn zeer groot fortuin be schikbaar te stellen voor den weder opbouw van het verwoeste gebied in Frankrijk. Zijn eerste gift bedraagt 25 millioen gulden. Volgens berichten uit Engelsche bron zou hij aan het Rockfeller-instituut 187'/2 millioen gulden hebben geschon ken en 125 millioen gulden aan het Roode Kruis. UIT AMERIKA. De minister van buitenlandsche za ken heeft voor de handelscommissie uit het Huis van Afgevaardigden verklarin gen afgelegd, tot steun van het wets ontwerp tegen het handeldrijven met den vijand. Hij zei dat de regeering de bewijzen had, dat Duitschland, toen de Vereenigde Staten nog onzijdig waren, naar daar een agent had uitgezonden, die een stoomvaartmaatschappij orga niseerde, en aan Amerikanen geld leen de, om graan ter verscheping aan te koopen, met het doel met Engeland en Frankrijk een geschil uit te lokken over de inbeslagneming van de lading bij het verlaten van de haven. Er waren vele gevallen geweest, waarin Duitsch land ongetwijfeld de hand had gehad. Ook waren er Amerikaansche en neu trale organisaties in Amerika opgericht, uitsluitend met het doel om wrijving met Engeland en Frankrijk te verwek ken. Onweer. Een geweldig onwe- der woedde gisternacht en gistermor gen boven de gemeente Havelte en de omstreken. Een boerenschuur werd •door het hemelvuur getroffen en ging in vlammen op. Een zware eik werd geheel aan splinters geslagen. Te Zuid veen werd een boom getroffen, terwijl in een nabijstaand huis de bliksem in sloeg en de schilderijen van den muur werden geworpen zonder brand of an dere ongelukken te veroorzaken. Bij een ander werden de deuren openge slagen. Overal ging het onweder ver gezeld van een zeer weldadigen regen, waarnaar reeds lang verlangd was. Bij Meppel sloeg de bliksem in de wo ning van een landbouwer aan den Zo merdijk. De schoonsteen werd van het dak geslagen, in de woonkamer ont stond een begin van brand. Een juist passeerende fietsrijder werd later be wusteloos op den weg gevonden, maar kon na eenigen tijd weer bijgebracht worden. Midden in de stad werd een schoorsteen getroffen. Gisterennacht is een boerderij onder Ternaard, bij Dokkum, door liet inslaan van den bliksem, afgebrand. Een watermolen te Ferdwerd ging eveneens in vlammen op. Door 't inslaan van den bliksem in een boerderij te Veeningen afge brand. 't Vee is gered, de inboedel niet. Een paar varkens en een geit kwamen in de vlammen om. Maandagavond is de bliksem geslagen in een boerderij te Zenderen. Alleen de levende have en een landbouwmachine werden gered. Gisterennacht is een boerderij te Zuidwolde door den bliksem getroffen en afgebrand. Een kalf en een geit zijn mede in de vlammen omgekomen. Onder Leenderveld zijn door den blik sem 3 koeien in de weide gedood. De omgeving van Eindhoven is bij de onweersbuien der laatste dagen zwaar geteisterd door hevigen hagelslag. En kele zg. uithoeken liggen volkomen plat onder de groote ijskorrels, die op en kele plaatsen de grootte van duiven eieren hadden. De schade welke is aan gericht wordt op vele duizenden gul dens geschat. Te Haaksberg zijn twee Russische krijgsgevangenen aangekomen. Ze wer den" door een Nederlandsche grenswacht aangehouden. Dinsdag zijn te Win terswijk twee Russische krijgsgevangenen gearriveerd. Ook kwam daar een Duitsche deserteur aan. Bij Enschede kwam een Duitsche deserteur aan. Te Roer mond kwamen Dinsdag weer twee uit Duitschland ontvluchte Russische sol daten aan. Maandag arriveerden te Beek twee Duitsche deserteurs en te Zevenaar één Duitsch deserteur. Te Maastricht kwamen nag drie ontvluchte Russen aan en één Duitsch deserteur. Bij het hengelen is een negenjarig knaapje te Groningen in het Boterdiep gevallen en levenloos opgehaald. Te Echt is een landbouwer met het hoofd onder een geladen kar gevallen. Hij is aan de gevolgen overleden. Te Was senaar is een 2jarig meisje verdronken. Een schilder was aan het beneden gedeelte van de Schrijversbrug bij den Zijlsingel te Leiden werkzaam, zonder dat de brugwachter het wist. Deze moest bij het doorlaten van een vaar tuig de brug afdraaien met het nood lottig gevolg, dat de schilder bekneld geraakte en hem de borstkas werd in gedrukt. Het Nederlandsche loggerschip „Voorwaarts", uit Groningen, is volgens rapport van het gisterenmorgen te ljmui- den aangekomen schip „Hengelo", onder de Engelsche kust drijvende gevonden. Pogingen om het schip te Yarmouth binnen te sieepen, faalden, daar het schip, nadat het eenige uren gesleept was, omsloeg. De „Hengelo" zette daar op de reis naar IJmuiden voort. Het aantreffen van de „Voorwaarts" brengt men in verband met den duikbootaanval op een zeilschip op Zondag 20 Mei nabij de Haaks. De bemanning werd toen door een visschersschip gered en drie dagen later te IJmuiden aan wal gebracht. Te Delft is reeds geruimen tijd vaisch geld in omloop, voornamelijk guldens met het jaartal 1914. Thans nam de politie een vaisch kwartje met het zelfde jaartal in beslag. Het valsche geldstukje is tot in bijzonderheden nauwkeurig nagebootst. Een berucht persoon uit Enschede, die eenige dagen geleden (wegens mis handeling van een militair-kommies bij een smokkelpartij) onder hevig verzet in zijn woning werd gearresteerd en aan handen en voeten geboeid door de marechaussee naar de kazerne werd overgebracht, is gisternacht uit zijn cel gebroken en voortvluchtig. In een vlaag van waanzin heeft een uitdrager Dinsdagavond brand ge sticht in zijn winkel in de Waterloo- straat te Rotterdam. Daar hij het door de hitte niet kon houden, snelde hij naar buiten en deelde den omstanders mede wat hij gedaan had. Deze waar schuwden de brandweer, welke in drie kwartier den brand meester was. De winkel is gedeeltelijk uitgebrand. Dinsdag was een tweedekker uit Soesterberg genoodzaakt wegens motsr defect een noodlanding uit te voeren in de buurtschap Weerhorst, gem. Hoog land. De landing slaagde volkomen, maar daar het defect niet dadelijk te herstellen was, moest de machine, waarin twee vliegofficieren waren gezeten, worden gedemonteerd en naar Soester berg vervoerd worden. Een landbouwer keerde gisteren middag met zijn 2Ijarigen zoon van de markt te Steenwijk huiswaarts. Nabij het Steenwijker Pompstation sloeg het paard op hol, met het treurig gevolg, dat vader en zoon van den wagen slin gerden, waarbij eerstgenoemde een been op twee plaatsen brak, terwijl laatst genoemde het hoofd zoo ernstig ver wondde, dat voor zijn leven gevreesd wordt. Na door een dokter uit Steen- wijk en Kit Nijeveen voorloopig ver bonden te zijn, werden de zoo ernstig verwonden des avonds naar hun woning vervoerd. Ons natuurschoon. De „N. R. Ct." meldt, dat van de fraaie bosschen tusschen 's Heerenberg en Zeddam 1,250 000 denneboomen worden omgehouwen. Twee onder Amerongen en Leersum gelegen bosschen, lellende ongeveer 35.000 denneboomen, zullen verdwijnen 15 Juni worden ze bij ins'chrijving ver kocht. Naar de „Kölnische Zeitung" uit Kopenhagen verneemt, moet daar be richt ontvangen zijn, dat Andrew Car negie, die thans 82 jaar is, stervende is. De schatten van de familie Obre- novitz, het vroeger regeerende vorsten huis van Servië, waarvan Milan en Alexander de laatste vertegenwoordigers waren, zijn nu eindelijk teruggevonden en wel op een Zuid-Hongaarsch kasteel, dat toebehoord heeft aan de onlangs vermoorde barones Duka. De mode om geen hoed t e d r a g e n. In „Moleschot", weekblad voor gezondheidsleer, popu laire geneeskunde, enz., waarschuwt dr. E. van Dieren tegen deze mode, die hij allerbedenkelijkst vindt. De natuur heeft ons zooveel mogelijk tegen het zonlicht trachten te wapenen, schrijft hij we kunnen onze oogleden vrijwillig sluiten onze pupillen ver nauwen zich vanzelf als er te veel licht binnen dringt; in landen, waar het zon licht door een besneeuwden of zandi- gen bodem teruggekaatst wordt, vindt men menschen met sterk uitspringende jukbeenderen, waardoor de oogen van onderen af beter beschut worden waar de zon het krachtigst schijnt, daar hebben de menschen niet alleen véél lichtwerende kleurstof in de huid, maar ook in de oogen, daar vindt men de donkeroogigen. Normale menschen hebben met deze eeuwenoude ervaringen altijd rekening gehouden en droegen daarom hoofd deksels met kleppen of randen door zoo'n klep of rand wordt de hoeveel heid van bovenin vallend licht zeker tot de helft teruggebracht, wat niet an ders dan voorzichtig kan wezen en geen enkel gevaar oplevert. Vraagt men aan de zon-aanbidders waarom ze die eeuwen-oude ervaring in den wind slaan, dan krijgt men meestal te hooren, dat de natuurvolken immers ook geen hoeden dragen I Ja antwoord dr. v. Dieren dan maar deze menschen laten hun haren groeien 1 En niet enkel voor de aardig heid maken ze veel werk van hun kuif ze hebben er meer last, meer tijd voor noodiig dan ik (ik ben al lang kaalhoof dig)... met mijn hoed, want dien hoef ik slechts twee maal per dag af te bor stelen dat hebben dan ook alle vol ken, zoodra ze wijzer werden begre pen vandaar dat ze de ingewikkelde haardracht spoedig vervangen hébben •door één of ander hoofddeksel. En nu willen jullie warempel weer beginnen bij het begin Als je als wereldhervormers niets beters en practischer weet te bedenken, schei er dan maar gauw mee uit, want dan ben je niet voor wereldhervormer in de wieg gelegd en als je op dit gebied de natuurvolken wilt navolgen, doe het dan niet gedeeltelijk bescherm dan, net als zij het doen, niet alleen het bovenste gedeelte van je schedel, maar ook het voorhoofd en de oogen en... óók den nek. De Zweedsche regeering heeft verlof gegeven tot de opening van de graftombe van koning Karei XII, welke in den loop van dezen zomer zal plaats vinden, ten einde een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van den dood des konings. Karei XII viel in 1715 op zijn tweeden tocht naar Noorwegen in de loopgraven voor Frederikshald, als offer van een op hem afgeschoten kogel. Na zijn dood ontbrandde een nog steeds niet besliste strijd over de vraag, of de koning door een vijandelijken kogel werd gedood, dan wel of hij viel, getroffen door den kogel dien een moordenaar onder zijn eigen soldaten op hem afzond. Uit Madrid wordt gemeld, dat er 25 dooden en 250 zwaar gekwetsten zijn geweest bij de onlusten in Portugal. De schade aan eigendommen en materiaal is zeer aanzienlijk. De Spaansche mi nister van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat de regeering groote hoe veelheden brood van Valencia en Alcan tara zendt naar Lissabon, om de Por- tugeesche regeering een bewijs van vriendschap te geven. CONCERT IN HET BELLAMYPARK. Door het muziekkorps van het 39e bataljon landweer-infanterie wordt he denavond van half acht tot half tien een concert gegeven op de tent in het Bellamypark. Het programma luidt als volgt „Le Montagnards", marsch „Li'berté", ouverture „Suspinal", grande valse „Lodviska", fantasie „Granada- marsch" „Vers Ideal" Potpourri op de opera „Martha" „de Regiments dochter", fantasie „Per aspera ad astra", marsch. BIERRANTSOENNEERING. De brouwerijen hebben aan haar af nemers medegedeeld, dat de Bond van Nederlandsche Brouwerijen met het oog op de zeer beperkte voorraden en grondstoffen en de onmogelijkheid bin nen afzienbaren tijd nieuwe hoeveel heden aan te voeren, maatregelen heeft genomen om den bierafzet te regelen. Deze maatregelen hebben de strek king om zoolang mogelijk met de aan wezige voorraden toe te komen en voor de brouwerijen, wier voorraden uitge put mochten raken, benevens voor de afnemers van zulke brouwerijen, de daaruit voortspruitende nadeelige ge volgen zooveel mogelijk te beperken. Ter bereiking hiervan zijn de brouwe rijen overeengekomen noch direct, noch indirect, noch door haar agenten, ver tegenwoordigers, wederverkoopers e.d. onder welk voorwendsel ook, bier te leveren aan de klanten van andere brouwerijen, dan na daartoe de schrif telijke toestemming te hebben verkre gen van de leverende brouwerij(en) er zijn bovendien speciale maatregelen getroffen met het oog op de verplaat sing van bestaande zaken, vestiging van nieuwe zaken en dergelijke geval len. Naar „de Maasbode" verneemt, be staat de kans, dat binnenkort nog maar twee-derde gedeelte van de vroegere hoeveelheid bier zal worden geleverd. EEN NIEUWE BOMAANVAL OP GENT. Van de grens wordt aan „de Tel." gemeld Maandagavond, tweeden Pinkster dag, had een hevige bomaanval o.p Gent plaats. Er ontstond in de stad een ware paniek. Alarmsignalen klonken, maar reeds dreunden de zware slagen der neervallende bommen. Een geal lieerd escader was boven het St. Pie- tersstation verschenen. Dit station, knooppunt van de lijnen naar Brugge, Dixmuide, Kortrijk en Oudenaarde, naar liet Vlaamsche front dus, was het doel der vliegers. De vliegtuigen wer den zoo hevig beschoten, dat scherven der shrapnells op vele plaatsen midden in de stad neerkwamen en een paniek verwekten onder de talrijke wande laars. 't Station werd getroffen en be schadigd, maar grooter schade werd aangericht aan eenige naburige gebou wen. De gewonden van 't „Flandria"- hotel, niet ver van 't station, vluchtten in hun schuilplaatsen. De Duitschers hebben voor dit groote lazaret wel een zonderling punt uitgekozen, recht te genover een station, waar 't militair verkeer zeer druk is. Aeroplanes van het plein te Sint Denijs-Wettrem, dat in de omgeving van 't station ligt, ste gen op en ten slotte had nog een strijd in de lucht plaats, 't Gerucht gaat, dat juist voorname legerautoriteiten op hun doorreis in 't station waren. Er zijn dooden en vooral veel gewonden, doch het aantal is nog niet opgegeven. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Juni v.m. n.m. Vrijdag 1 11.13 11.31 Zaterdag 2 12.03 12.20 Zondag 3 12.47 1. WEERBERICHT. Hoogste Barometerstand 762.1 te Gro ningen en de Bilt. Laagste Barometerstand 746 9 te Ha- paranda. Verwachting tot den avond van I Juni. Zwakke tot matige wind, meest uit Westelijke l ichtingen, zwaarbewolkt, met tijdelijke opklaring, wellicht eenige regen of onweer. Zelfde temperatuur. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 31 Mei 1917. Bij de gisteren gehouden groenten- en fruitveiling werden de volgende prij zen besteed Kropverdunsel 14 a 24 ct.; zuring 18 a 24 ct.; spinazie 55 a 73 ct., alles per mand kervel 13 a 27 ct.; postelein 40 a 89 ct. moskrul 41 ct. snijsla 22 ct. peterselie 21 a 33 ct., alles per kleine mand postelein 6 a 6;/2 ct aardbeien 36 a 60 ct., beiden per klein rond mand je sederie 8/, a \0y2 ct. peen 17 a 19i/2 ct. radijs 1 a 2'/2 ct. prei 4/2 a 9 ct. uien 4/2 a 6 ct. rhabarber 2/2 a 9/2 ct. raapstelen 1 a 2/2 ct. rammenas 4 a 4'/2 ct„ alles per bos kropsla 3'/2 a 8 ct. bloemkool 16i/2 a 32 Z2 ct., beiden per stuk asperges 7 a 28 ct, witlof 15 a 15'/> ct., beiden per K.G. Middelburg, 31 Mei 1917. Op de heden gehouden graanmarkt was geen aanvoer cn werd geen notee ring opgemaakt. Boter 1.74 a 1.94 per K.G. Particuliere prijs ƒ1.94 per K.G. Eieren 8.50 per 100 stuks. Particuliere prijs ƒ8.90 p. 100 stuks. WISSELKOERSEN. 30 Mei. Londen 11.58 Berlijn en Hamburg ƒ36.45 Parijs ƒ42.60; Weenen 23.50. I11 hun eigen belang wijzen wij de polishouders er op, dat bij een eventueel ongeval daarvan ONMIDDELLIJK aan ons Bureau (Kleine Markt 58) moet worden kennis gegeven, ook al zou men meenen, dat er van uitkeering in dat geval geen sprake zou zijn. Kleine oor zaken hebben vaak groote gevolgen. Van het oogenschijnlijk nietig geval kan, door bijkomende omstandigheden, soms een amputatie 't gevolg zijn. Door de aangifte uit te Btellen, Vèr- loopt onwillekeurig de termijn, die daar voor op de Polis uitdrukkelijk is aan gegeven Men hoede zich daarvoor ZEGELWET 1917. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen, .in verband met het in wer king treden van de nieuwe Zegelwet op 1 Juni 1917, het volgende ter open bare kennis: OP ZEGEL MOETEN onder anderen WORDEN GESTELD VERZOEKSCHRIFTEN zelfs in den vorm van brieven gericht aan den Raad, Burgemeester en Wethou ders en den Burgemeester, tot het be komen van beschikkingen waarbij eene gunst verleend wordt (plaatsen van gedenkteekenen op graven, afstand van graf ruimten enz.), eene benoeming plaats heeft tot eenig ambt waaraan een salaris van meer dan 1000 's jaars verbonden is, of eene verhooging van bezoldiging, als de bezoldiging met de verhooging meer dan 1000 's jaars bedraagt. Deze verzoekschriften kunnen op ze gel (van 0.30) worden gesteld HANDTEEKEN1NGEN op aan ze gelrecht onderworpen stukken, kunnen slechts worden gelegaliseerd, voor zoo ver hét papier van zegel is voorzien. Daarentegen kunnen op ONGEZE- GELD papier worden gesteld VERZOEKSCHRIFTEN om vergun ningen, van administratieven aard, welke krachtens de wet of krachtens reglementen of verordeningen van po litie moeten worden gevraagd, fw. o. bouwaanvragen, verzoekschriften inge volge de Hinderwet, Drankwet, Ar beidswet enz.) Eveneens kunnen op ongezegeld pa pier worden gesteld bezwaarschriften tegen aanslagen in belasting en school geld, benevens verzoekschriften om ontheffing of restitutie van belasting of schoolgeld ingevolge de betrekkelijke verordeningen. Verder zijn o.m. vrij van zege! be wijzen van goed gedrag, verk'aiingen van oorsprong, stukken opgemaakt krachtens bewijs van onvermogen, ver zoekschriften om ontslag uit openbare betrekkingen en aanslagbiljetten we gens belastingen en schoolgelden. Alle vroegere wetsbepalingen betref fende het recht van zegel zijn afge schaft bij het in werking treden der nieuwe wet. Vlissingen, 25 Mei 1917. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. P. v. ROSSUM Jr.

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3