INGEZONDEN STOKKEN DB OORLOG. ten einde iedere afdeeling in staat te stellen ijs te verkrijgen, indien de be hoefte daaraan zich plotseling voor doet. Hiertoe schaft de vereeniging zich de noodige kisten en kistjes aan en neemt zij voor hare rekening de kos ten van vervoer, tqrwijl de kosten van het ijs door de betrokken afdeelingen worden betaald. Vastgesteld werd een reglement voor de districtscommissies. Bij de rondvraag werd o.a. aange drongen op het vragen van subsidies van rijk en provincie enz. De voorzit ter zeide, dat men daarmede gewacht heeft tot de vereeniging op vasteren bodem staat. Gevraagd werd ook nog of het voor de levensverzekeringsmaat schappijen niet van belang is dat het Groene Kruis, vooral op het platteland zoo krachtig optreedt en daardoor ve len redt. Ook brandverzekeringsmaat schappijen toonen hun dankbaarheid bij het voorkomen van branduitbrei- ding. De voorzitter deelde mede, dat in deze de Rijksverzekeringsbank reeds blijken van belangstelling toonde en samenwerking zocht. Bij Koninklijk besluit is P. W. Roest ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Veere, be noemd tot ontvanger der directe be lastingen en accijnzen te Woudrichem. Verder is met ingang van 4 juni, be noemd tot burgemeester der gemeente Woerden, H. G. van Kempen, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Wisse- kerke. Door wijlen den heer W. C. de Crane te Zierikzee zijn vermaakt aan de R. K. school f 500, aan het R. K. jongenspa tronaat f500, aan de Vincentiusvereeni- ging f500, aan het St. Cornelia-liefde- huis f500, aan R. K. zangkoor f250, aan de diakonieën der Nederlandsch- hervormde, der Gereformeerde, der Christelijk-gtreformeerde en derLuther- sche gemeente eik f 200, aan de ver eeniging Spijsuitdeeling f200 en aan de vereeniging Wijkverpleging f 200. KERK- EN SCHOOLMÏEUWS. Ned. Herv. Kerk. Door het classicaal bestuur van Middelburg is na afgelegd examen de acte van godsdienstonder wijzer in de Ned. Herv. kerk uitgereikt aan den heer J. G. Will, diacoon van Meer en Bosch, thans werkzaam in „Kinderzorg" te Middelburg. Ger. Kerken. Op de a.s. vergadering van de classis Utrecht der Ger. kerken komt o.m. ter tafel het volgende voor stel „De classis Utrecht der Ger. ker ken besluite aan de a.s. Part. Synode der Prov. Utrecht voor te stellen, dat zij verzoeke aan de Generale Synode, te houden te Rotterdam in Augustus 1917, om weer een ernstige poging te wagen om te komen tot eenheid van opleiding tot den dienst des Woords, opdat deze twistappel eindelijk uit het midden der kerken worde weggenomen." RECHTSZAKEN. Hooge Raad. De Hooge Raad deed gisteren in de volgende zaken uitspraak De stukken van „de Toekomst". Inzake het beroep in cassatie van G. A. M., administrateur van het weekblad „de Toekomst", te 's Gravenhage, door het Hof aldaar, wegens diefstal en ver duistering van stukken op het kantoor van genoemd weekblad, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, besliste de Hooge Raad overeenkomstig de con clusie van het O.M. tot vernietiging van het arrest van het Hof en verwijzing van de zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. Spionnage, Inzake het beroep van F. J. H. H. (Duitscher) stuurman te Vlissingen, en J. D., scheepsagent te Maassluis, tegen het arrest van het Hof te 's Gravenhage, waarbij zij tot resp. 5 en 9 maanden waren veroordeeld wegens het ver richten van handelingen, waardoor de onzijdigheid van den Staat in gevaar wordt gebracht, te weten het verstrekken van inlichtingen aan autoriteiten in Duitschland betreffende de beweging van Engeische oorlogsschepen en van Nederlandsche en Engeische koopvaar dijschepen, besliste de Hooge Raad eveneens overeenkomstig de conclusie van het O. M. tot vernietiging van het arrest van het Hof en verwijzing der zaak naar het Hof te Amsterdam. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt nimmer teruggegeven KONINKLIJKE WEGEN Mijnheer de Redacteur Waren het vroeger veelal Belgen, die met de Pinkster Vlissingen bezochten, nu deze Pinksteren zag ik zeer vele Hollanders „pogingen aanwenden" om langs onze Koninklijke wegen (o, bit ter noodlot) wandelende, onze goede oude stad te bereiken. Eerst langs den Prins Hendrikweg, dan de brug over, links af langs den „Koningsweg en zoo kom ik in het midden der stad Dat verhaal deed mij een bezoeker uit de Amstelstad. Zóó had men hem den weg uitgelegd om de stad Vlissingen te bereiken Alles was dat moet ge zegd worden vrij goed uitgekomen. Maar waarom was men hier zoo sar castisch Met welk doel waren zulke onbegaanbare en onberijdbare wegen naar onze meest geliefde vorsten (Prins Hendrik en Koning Willem de Derde) genoemd Hem in de rede val lend, zeide ik, maar die zijn nu toch beide al lang dood, en zullen dus zich hier aan de naar hen gedoopte wegen wel niet meer ergeren. Maar nu was het uit met het, tot heden getoonde geduld en koelheid van mijn bezoeker. Hij werd boos en voel de zich beleedigd Zoo cynisch, met zoo weinig respect had hij nog nooit over deze zoo populaire vorsten hooren praten, en zou dat ook niet geduld heb ben voegde hij er bij wanneer ik niet een goed vriend geweest was, van wiens patriottische gevoelens hij zeker was Ik trachtte dit netelig on derwerp te vervangen, en begon een praatje over ons mooi strand, met de dure strandstoelen, en vertelde hem, dat het vroeger toch zoo prachtig was op onze boulevards, toen nog de aller grootste steamers vlak langs ons strand voorbij voeren. Maar, ais in ge dachten staande, begon hij telkens weer over onze koninklijke wegen. Dat was toch wei moedwillig Nergens in de stad had hij zulke slechte wegen aangetroffen. Elkeen moest toch we ten (en zeker zij die aan het hoofd van de gemeente staan) dat de eerste indrukken van bijna alle zaken lang bij blijven Gaat eens eten, zeide hij verder, en laat de soep eens slecht zijn, dan moet wat volgt at buitenge woon goed zijn, om je goede humeur terug te krijgen dat door de soep be dorven was Ik kon hern in deze niet tegenspreken, en moest, na zijn betoog, eerlijk erkennen dat het strand en de stad wel veel moois moesten bieden, om de slechte stemming, na een half uur hobbelen langs de „vorstelijke we gen", weg te nemen. Mijn vriend vertelde mij hoe zij tien minuten stil hadden gestaan bij het kantoor van havengelden (ik vermoed dat hij het huis, bewoond door den heer Tichelman, bedoelde) om te zien hoe of de van het station komende rijtuigen en auto's over die groote putten zou den wippen, zonder veeren of assen te ibreken En voegde hij er ironisch aan toe wij hebben ons in geen en kele „break down" kunnen verheugen. Natuurlijk liep het verhaal nog veel verder door, doch ik vond dit gedeelte belangrijk genoeg om het onder de aandacht te brengen van hen die het aangaan. Dankend voor de plaatsing, S. Mijnheer de Redacteur Ik heb het stuk van de georganiseer de arbeider(?) gelezen, maar ik moet zeggen dat het, als antwoord op mijn stuk, past als een tang op een varken. De kwetsie waar het om gaat roert hij niet aan, maar hij gaat algemeene be schouwingen houden over organisatie. Percies er naast dus, zooals gewoon lijk. Hij had evengoed kunnen schrij ven, dat de lange Jan van Middelburg hooger is dan onze Vlissingsche toren, of dat de tram met de Pinksterdagen een druk vervoer gehad heeft. Daar was ik evenveel wijzer door geworden. Ik vróeg echter om te bewijzen hetgeen de bonden op de vergadering gezegd hebben, namelijk dat „de Schelde" niet van plan was om steun aan haren werklieden te geven, maar dat de di- iectie daar door het werken der bon den toe gedwongen werd. Daar gaat de geachten georganiseerden arbeider niet op in maar zoolang die bewijzen niet geleverd zijn, ben ik niet overtuigd van hun succes, en dan blijf ik bij mijn mee ning dat op die vergadering de werk lieden misleid zijn, dat er onwaarheden gesproken zijn en dat er gepronkt wordt met veeren, die hen niet toeko men, allemaal ter wille van de propa ganda. Ook over het feit dat „de Schelde" en de fabriekswerkloozenkas steun ver- leenen, maar de kassen der vakbonden niets doen voor hun leden, geen woord. Meer zal ik van het heele stuk niet zeggen, maar ik wacht op de bewijzen, kort en zakelijk, zonder er andere din gen bij te halen, want daar gaat het nu niet om. Meneer de Redacteur, mijn dank voor de mij verleende plaatsruimte, ik denk niet nog meer over dit onderwerp te zullen schrijven. EEN ARBEIDER VAN „DE SCHELDE". DE TOESTAND. Brazilië de groote Zuid-Amerikaati- sche republiek, heeft de onzijdigheid verbroken en partij gekozen tegen Duitschland. De regeering is door de Kamer gemachtigd om de Duitsche schepen in de Braziliaansche havens (een 38-tal) te gebruiken en maatrege len te nemen tot verdediging van de scheepvaart. Evenals de intrede van de Vereenig- de Staten, is de actie van Brazilië te wijten aan den verscherpten duikboot oorlog. Naar uit Rio de Janeiro wordt ge meld, is er weer een Braziliaansch schip, de „Lapa", in de Middellandsche Zee getorpedeerd. Zooals bekend, stond Brazilië al lang op den twee sprang, en mogelijk zullen nu ook de andere grootere republieken van Zuid- Amerika, Argentinië en Chili, volgen. Een officieel bericht uit Berlijn spreekt van nieuwe duikboot-successen in den Atlantischen Oceaan en de Mid dellandsche Zee. Maar wat zuilen al deze successen helpen, indien het aan tal vijanden voor Duitschland gestadig toeneemt Na vier maanden verscherp ten duikboot-oorlog, ondanks zware verliezen van zijn handelsvloot, geeft Engeland geen kamp. De verscherpte duikboot-oorlog blijkt na verloop van vier maanden toch .niet „het" middel te zijn om aan den oorlog snel een eind te maken, zooals het in Duit sche bladen in Februari heette. De Oostenrijkers en Italianen melden, •dd. 29 dezer, het voortduren van den strijd op den Karst en ook aan de lson- zo (ten Noorden van Görz) is na een strijdpauze het vechten weer hervat. Een aanval der Italianen ten Oosten van de Isonzo is, naar het zeggen der Oostenrijkers, Dinsdagavond mislukt. Op den Karst, bij Jamiano, mislukten dien dag nog vier Italiaansche aan vallen. Het communiqué uit Rome zegt, dat de aanvalspogingen der tegenpartij op niets uitliepen en dat de Italianen (op den Karst) voortgang van beteekenis maakten. Het cijfer der krijgsgevange nen is voor beide partijen gestegen. De Oostenrijkers geven op 14.500, de Ita lianen 23.500, benevens een vrij aan zienlijken buit aan kanonnen en machi negeweren. iDe Duitschers deelden gister in hun hoofdkwartierbericht mee, dat zij reke ning hielden met Russisch-Roemeen- sche aanvallen. Van dat frontdeel is echter nog geen actie van belang ge meld. Een aanval van den Russichen kant zou 'n eind maken aan de geruch ten over den slechten toestand, waarin het Russische leger zou verkeeren ten gevolge van de omwenteling. Een aan wijzing dat er aan 't Russische front iets van een aanval te verwachten is, vindt men in de aanwezigheid van den Russischen minister van oorlog, Ke renski, aan het front. Deze heeft, naar onlangs is gemeld, maatregelen geno men tot herstel van de discipline en den terugkeer van de vele deserteurs, en velen zien in Kerenski de krachtige per soonlijkheid. die het leger zijn bruik baarheid zal teruggeven, door de sol daten te overtuigen dat van hun strijd vaardigheid het wel en wee van het nieuwe Rusland afhangt. BELGÏE NA DEN OORLOG. De Belgische regeering is duchtig in de weer met alles wat het herstellen van het ontwrichte gemeenschapsleven in het België van na den oorlog betreft. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft een commissie ingesteld, die de maatregelen moet bestudeeren, welke men zat te nemen hebben in ver band met de noodige herstellingen in de verwoeste streken, en het onmiddel lijk bewoonbaar maken van die stre ken. De minister van oorlog heeft een de pot voor zeelieden ingericht. Al de sol daten, die zeevaarders zijn, worden van liet front teruggeroepen en bij een bataljon ingedeeld, waar zij zich ver der kunnen bekwamen in hun vak, ter wijl zij zich met de verdediging van de Belgische kust zullen bezig houden. OVER DE GRENS GEKOMEN. Wederom zijn vijf Belgische jongens aangekomen, die over de grens zijn gevlucht en zich hebben onttrokken aan liet gedwongen werken voor de Duitschers. Huri eerste woorden waren: Wij zijn uit de hel in den hemel geko men. En wat zij ons verder vertelden over de houding der Duitschers tegen over de tot werken verplichte Belgen, deed ons die uitdrukking begrijpen. Vier der jeugdige Belgen hebben al sedert langen tijd onder het juk ge staan, graven en zwoegen onder den dwang vag bajonetten en geweerkol ven, en daarbij slecht en weinig eten was hun lot. Dat er dan wel eens opstand in de gemoederen komt, is te begrijpen en dat toen een der soldaten zelfs.zoo ver ging een Belg met een bajonet" te ste ken. de soldaten met spaden enz. wer den aangevallen, niet minder. De jongens, kwamen er eerlijk voor uit, dat klachten bij de commandatuur meermalen wel degelijk paal en. perk aan het optreden stelden. Daar de jongens uit Zeebrugge en omgeving kwamen, vroegen wij hun naar de resultaten der vliegeraanvallen. Wat betreft de militaire werken konden zij ons geen inlichtingen geven, daar de Belgen steeds op grooten afstand daarvan werden gehouden. Wel zijn in de particuliere "woningen alle ruiten stuk en zit men achter planken. De vlucht uit België is gevaarlijk, hetgeen ook de jongens ondervonden, daar op hen meermalen geschoten werd, zelfs toen zij reeds op Neder landsen gebied waren, maar toch wa ren zij overtuigd, dat als de Belgen meer wisten hoe het in Nederland is, er nog veel meer het er op zouden wagen om te trachten hier te komen. Zeer gelukkig waren de jongens, te weten, dat nu bij hen thuis juist de voorraad meel, 3 K.G. per persoon en per 14 dagen, was gekomen en men dan toch ook van hun portie kon eten. iDe ondervoeding wordt groot in het bezette gebied en zij, die ongelukkig ziek worden hebben geen kans meer beter te worden, het weerstandsvermo gen is bijna bij ieder op. En zoo zetten zij hun mededeelingen over het leven daar in Vlaanderen voort, het bovenstaande geeft reeds aan, hoe droevig het is. DE VOEDSELKWESTIE IN FRANK RIJK. Minister Violette, het hoofd van het Fransche voedingsdepartement, heeft aan de Kamer belangrijke mededeelin gen gedaan over den toestand en de vooruitzichten van het voedingsvraag- stuk. Die mededeelingen waren uiter mate -verontrustend. Wij staan voor ernstige tekorten, zeide de minister, en zijn niet bij machte die aan te vullen. Wij moeten dus beginnen met het ver bruik te beperken, en in de tweede plaats vragen wat wij kunnen doen ter opvoering van de productie. Wat het graan betreft, wij hadden, volgens de prefecten, in April de beschikking over 10 millioen centenaar. Maar de theo retische schatting bedroeg 21 millioen. Er was dus een verschil van 11 milli oen, en pas 21 September kan men de nieuwe oogstopbrengst aanspreken. Wat het vleesch aangaat, in April 1.1. was de toestand aldus het leger vereischte 52.000 stuks vee per maand, de bronnen leverden slechts 26.000 stuks op ziedaar het tekort. De voor ziening met bevroren vleesch was sterk verminderd door de gebeurtenissen ter zee. Ik heb de verstrekking van dit ar tikel aan de burgerlijke bevolking moe ten verbieden. Het late voorjaar en het gebrek aan lijnkoeken heeft een nieuwe crisis aan het licht gebracht, die van het hooi. Wij hebben 27.000 centenaar hooi per dag noodig. Wij hebben slechts 17.000 centenaar. Na 1 Juli zulien. wij slechts beschikken over 10.000 centenaar. Wat de haver betreft, de invoer van Mei en Juni medegerekend, zullen wij op 30 Juni nog slechts voor drie en een hal ven dag haver hebben in onze maga zijnen. -De invoer van petroleum in April is 32.000 ton geweest. De behoeften van het hoofdkwartier bedragen 30.000 ton. Ook de toestand ten aanzien van den steenkolenvoorraad is verre van gun stig en de minister ontketende een storm van verontwaardiging door het onthullen van staaltjes van geknoei, waaraan sommige steenkolenhandela ren zich schuldig maakten. Ten slotte zei de minister wij kun nen rekenen op een oogst van 36 mih oen centenaar. Met het gebruik van surrogaten, zullen wij 9 maanden ver zekerd hebben. En die tijdsruimte zal ons in staat stellen, de graanvoorra den te ontvangen, die in het buiten land besteld zijn. Dit wat de volgende campagne betreft. Maar voor den tijd tot den volgenden oogst blijft het een open vraag of wij uitkomen. Als er niet te veel schepen tot zinken gebracht worden, zou het kunnen gelukken. EEN BEZOEK AAN ATRECHT EN OMGEVING. Een correspondent meldt aan het „Hibld." Gedurende een bezoek van twee da gen aan het hoofdkwartier in Frankrijk zag ik allerlei belangwekkends van den strijd bij Atrecht en op de slagvelden ten Oosten en ten Zuiden van die stad. Gedurende den oorlog had ik Atrecht nog niet bezocht, maar ik kon er nu gedurende eenige uren vertoeven en waarnemen hoe vreeselijk de oorlog heeft huisgehouden in deze oude Fran sche stad, die vroeger ongeveer 32.000 inwoners telde. Mijn geheele leven .zal de indruk bij blijven hoe deze schoone stad totaal verwoest is door de moder ne wiize van oorlogvoeren. Er is geen enkel huis, dat niet geleden heeft, ge heele -gedeelten van de stad liggen in puin. Atrecht zal na den oorlog van den grond opgebouwd moeten worden. Van het prachtige stadhuis zijn slechts enkele stukken blijven staan, de beroemde oude Spaansche huizen op de Grande Place hebben zwaar gele den sommige booggangen echter zijn behouden gebleven. De kathedraal en het daaraan grenzende bisschoppelijk paleis zijn bijna geheel vernield, de ka thedraal het ergst. Het mooie station, een gebouw on geveer als dat te Groningen, staat nog overeind, maar is zwaar beschadigd. Het was een eigenaardig gevoel rond te dolen door de bureaux, waar de spoorwegkaartjes nog in de vakjes la gen. Wij namen er eenige ais curiosi teiten mede. Er waren geen spoorweg ambtenaren, onkruid groeit er tusschen de rails. Atrecht is een stad van puin- hoopen. En met haar voorstad Beau- reins is het evenzoo gesteld. Deze plaats werd door de Duitschers, voor zij terugtrokken, totaal verwoest. Er is bijna niets anders overgebleven dan hoopen steenen, eenige nog -overeind slaande muren en een aantal diepe schuilplaatsen, waai zij vertoefd had den. Bapaume, dat ik ook bezocht, is eveneens een verwoeste stad. Het is onverklaarbaar waarom de Duitschers deZsf plaats op zoo moedwillige wijze hebben vernield. Zij hebben er, vóór hun terugtocht, alles stukgeslagen, ver brand en weggenomen. Van het stad huis staat geen steen meer op den an dere. Alle dorpen mijlenver rond-om Atrecht zijn verlaten. Het land is overal door sneden van loopgraven en vol van door granaten geboorde gaten en overal liggen de boomen verstrooid over de velden en wegen tusschen allerlei oor logsmateriaal. Ik kon tot dicht bij de tegenwoor dige frontlinie komen vlak bij de En geische batterijen, die bijna zonder on derbreking hare vreeselijke granaten in de Duitsche linies wierpen. De be antwoording van het vuur door de Duitschers was zwak, maar er ont ploften nu en dan toch eenige hunner granaten vrij diciit bij de plaats, van waar ik de beschieting kon volgen. Ik merkte overal op, dat het Brit- sche leger uitstekend toegerust is. Het ontbreekt den mannen aan niets, zij zien er allen krachtig, gelukkig en -wel gemoed uit en doen uitstekend werk. O.a. herstellen zij de wegen, die door -granaatontploffingen vernield zijn. Hun wensch is, dat de oorlog niet zal ein digen voor de Engelschen huiswaarts kunnen keeren als veroveraars en de Fransche bevolking is van hetzelfde gevoelen. ENGELAND DRAAGT DE SCHULD VAN DEN OORLOG Het te Kopenhagen verschijnend „Kristeliigt dagbladet" van 23 Mei be spreekt uitvoerig, dat Engeland geen vrede wil sluiten zoolang Duitschland niet overwonnen en Turkije niet aan zienlijk verzwakt is. Turkije is een te gevaarlijke -buur voor Indië en Egypte. -De Duitsche ondernemingsgeest in -Klein-Azië, Syrië en Mesopotamië is onverdragelijk voor Engeland, zelfs in dien 't het geheele Arabische schier eiland kreeg. Het kan zich niet bloot stellen aan de concurrentie, welke liet via Berlijn-Bagdad kan worden aan gedaan. De eveneens te Kopenhagen verschij nende „Sociaidemokraten" van 24 Mei schrijft woordelijk „dus dit Duitsch- vijandelijke en ententegezinde blad ver klaart, dat Engeland de schuld heeft aan de voortzetting van den oorlog, omdat het Arabië, Syrië, Mesopotamië e,n Zuid-Perzië wil veroveren om daar door Bgy-pte te verbinden met Indië om een wereld-handelspositie zich te ver schaffen. Het is dus niet het Russische imperialisme, dat den oorlog verlengt, want deze is verdwenen met het czaris- mê en volkomen met Miljoekof. Ook het Duitsche imperialisme, de Fransche revanche-politiek of het Italiaansche ir- redentisme dragen niet de hoofdschuid, doch het Engelsch imperialisme verhin dert den vrede en is dan ook eigenlijk het eenige imperialisme ter wereld. Het Engeische keizerrijk strekt zich uit over de 5 wereiddeelen en werd door den handel, de zending en de wapenen 2 of 3 eeuwen achtereen onder de leus „Rule Brittannia" gegrondvest. Terwijl Duitschland na 1871 slechts enkele kleine oorlogen voerde in Zuid- Afrika, heeft Engeland in hetzelfde tijd vak 34 oorlogen gevoerd en 30 millioen menschen aan zich onderworpen. Zijn oorlogsbudget was in 1914 ook het grootste in de wereld, doch het Brit- sche keizerrijk gevoelde zicli in den aanvang van deze eeuw bedreigd door de Duitsche concurrentie. Het gevaar dreigde niet van politiek—militaire, doch van mercantiel-industrieele zijde. (Duitschland wil niet Turkije, Klein- Azië en Mesopotamië veroveren, doch daar slechts handel drijven, spoorwe gen aanleggen en concess-ië-n hebben. Daarom en daarom alleen begonnen koning Edward en Edward Grey hun isoleerings-politiek. De Boerenrepu blieken werden veroverd, Egypte gean nexeerd, terwijl Frankrijk bij wijze van schadeloosstelling Marokko nam. Voor den oorlog schreef een Engelschman, dat als Duitschland wordt verpletterd, iedere Engelschman in het volgende jaar het dubbele verdient van thans. Deze oorlog is dan ook niets anders dan een handelsoorlog. Daardoor wordt tevens veel duidelijk. Men be grijpt nu het samenwerken van Enge land met Japan, dat een bedreiging vormt voor Rusland maar men be grijpt eveneens de oorzaak van den oorlog. Want als Engeland verhindert, dat de vrede wordt gesloten dan valt toch aan te nemen, dat het ook den oorlog wilde, omdat het vreesde zijn wereldhandel en wereldheerschappij niet in vredestijd te kunnen handhaven. HET OOSTENRIJKSCHE HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN. Het Oostenrijksche Huis van Afge vaardigden heeft gisteren de openings zitting gehouden. De toegangen tot hef parlement toonden het gewone beeld, de -galerijen waren dicht bezet. Vele af gevaardigden waren in uniform ver schenen. Op de plaatsen der op liet veld van eer gevallen afgevaardigden Fuchs, Poilauf, Seidl en Loessl waren bloemkransen neergelegd. Nadat het ministerie door den minis ter-president voorgesteld was, nam de ouderdomspresident, fhr. Fuchs, het praesidium. In zijn rede wijdde hij een diepge voeld woord aan keizer Franz Joseph en herdacht met diepe droefheid den door moordenaarshand gevallen aarts hertog Frans Joseph en diens gemalin, de eerste slachtoffers van den ramp zaligen wereldoorlog. -Dan -brengt hij de hulde van Oosten rijks volkeren voor keizer en keizerin over. Met liefde en vertrouwen zullen wij, aldus fhr. Fuchs, onzen nieuwen mo narch gehoorzamen, die reeds in korten tijd de liefde, vereering en het vertrou wen van zijn volkeren stormenderhand veroverde. Niet alleen op het slagveld was hij meester in den strijd tegen een verradertijken vijand, ook op het vreed zame veld van zijn keizerlijke regeering veroverde hij met gelukkige hand de liefde zijner volkeren, die den nieuwen heerscher in onwa-nkelbaren trouw en dankbaarheid toegenegen zijn. De jonge keizerin, die moedig haaf verheven gemaal ter zijde staat en steeds helpend ij -dig is, willen wil Jen voor haar zei wischbaar dank| -De door den keizer en k| ,,-Hoch's" -werdel opgestaan was,l Fhr. Fuchs hel tig-e strijders, diij staan, eer en stand houden, oogenblik op lie de Isonzo een hd een eerloozen vijl Met gloeiende! de verdedigers hun bondgenoot! gesloten en ve schappelijk-e-n stj staan, een onvj toe. -Na de herdenls de en overleden Afgevaardigden, dentskeuze overd DE CONFERENl -De corresponl seint uit Stockhcf ilk had met md houd over het bd cialisten om deell ferentie, waarof uitliet Het verh| over het of niet ferentie, geen tw| Het bewijst de Fransche partij. Ik beschouw ties naar Stockh| een poging om Russische initiatij pen bevorderen. ,De resolutie td reid is tot loyalj een gemeenscha vredesactie. Zij wekt het ve tisch resultaat ir kende principes] duidt op de mod nationale vraaga sing te brengen. -De Fransche het aannemen vl moedige daad vJ nis, een daad did de eenzijdige nal gen zal verzwakl versterking der zen. Uit Berlijn wc vaardigden van sche partijbestul en het hoofdbesl van Vakvereeniï -Kopenhagen naa ken, teneinde del de besprekingen T DE VERSCHB OC Van Duitsche gemeld ln den Atlantid Kanaal zijn we! grond geboord.! booten, waren a| van Engeische vernietigde ladin dere een van 60| stemming voor stoomschepen isl manning, die hct| vangen genomen Ook in de Mil -ben onze duikbsf -stoom- en zeilsf menlijken inhoud grond geboord, schepen „Zanonl Tung Shau" (3fr ton kolen, van op -weg de koopvaarder „Ll ton) met stukgo| Marseille een vooischepen schip, vol met een ander gewi 6000 ton uit eei ten een diep transportvaardev der stoomschip wapend Engelse ton, dat door v pedojagers was geladen gewapei de nationaliteit ITALIAANS De „Agence voerig overzicht golvenden strijc gevoerd om het !8 Mei bereikte divisie hoogte 6! onder een versi danks tallooze O vallen, met een en doodsverach Begeleid door op 23 en 24 sprongen de geh schansing ten Vodice veroverd leden de Oosten dige verliezen Mei waren de O vallen verbitterd De „Agence op, dat de Oost rust, in den nac den dag daaro groote strijdkrat ondernamen, dis taaien, onwanks Italiaansche tros nieuw oprukten stevig op de ans

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2