Stads- en Provincienieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN DG OORLOG. VLISSINOEN, 29 MEI. De Pinksterdagen hebben ons heerlijk zomerweder gebracht. Vooral Maandag was het buitengewoon warm voor den tijd van het jaar en de dreigende wol ken in den namiddag voorspelden niet veel goeds. Het is evenwel bij dreigen gebleven want het weer klaarde op en bleef den geheelen dag zooals het maar gewenscht kon worden. Dat velen van dit prachtig weer geno ten hebben laat zich wel begrijpen. Op strand en duinen was het buitengewoon druk en de electrische tram heeft hon derden herwaarts gebracht, doch ook uit andere deelen van Zeeland, zoowel uit Zeeuwsch Vlaanderen als uit het Goesche land waren velen van defris- sche zeelucht komen genieten, terwijl het aantal fietsers dat onze gemeente bezocht, legio was. Met de electrische tiam werden den eersten Pinksterdag vervoerd 4634 pas sagiers en den tweeden 9415, totaal 14049. De Walchersche tram heeft met de Pinksterdagen eveneens een zeer groot aantal passagiers vervoerd. Naar wij vernemen heeft de Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging alhier besloten om niet in te gaan op het voorstel om de verkiezing voor ieden van den raad bij enkele candidaatstel- ling te laten afloopen. De vereeniging zal in het Ie district behalve den heer dr. A. Staverman, ook stellen den heer J. G. van Niftrik en in het He district eveneens den heer van Niftrik. In het 111e district zullen geen candidaten worden gesteld. In de Zaterdag te Middelburg gehou den vergadering van het Centraal Vrij zinnig Propaganda-Comité op Walcheren werd besloten aan de aangesloten ver- eenigingen en groepen te adviseeren, den heer mr. E. E. van Raalte, aftredend lid, wederom candidaat te stellen. De mailboot „Zeeland" is hedenmor gen niet van hier vertrokken. Waar schijnlijk zal de eerstvolgende afvaart Donderdag plaats hebben. De „Zeelandia" kapel die het vorige jaar met zoo buitengewoon succes is opgetreden in het badpaviljoen „Wil- helmina" alhier, zal vanaf 1 Juni daar gedurende het geheele seizoen dage- lijks concerten geven. Aan de kapel is als solo-cellist venbonden de heer Okko Bekker. Gisteren maakte de Christ. Jongelie den- en Knapenvereeniging „Samuel" alhier een reisje naar Zeeuwsch-Vlaan- deren. Om kwart over zes waren de deelnemers, ongeveer 110 in getal, in het gebouw der Christ. Jongelings-Ver- eeniging bijeen. Om half zeven vertrok de stoet naar de provinciale boot. Onder weg werd echter op de trappen van het stadhuis eerst nog een foto genomen. Ondtr het zingen van verschillende liederen werd de Schelde overgestoken naar Breskens. Van hier ging het over Groede naar Nieuwe Sluis. Tusschen laatstgenoemde plaatsen rustte men op een groote weide eenige oogenblikken uit. Bij Nieuwe Sluis werd een goed plaatsje opgezocht om den meege- brachten mondvoorraad te nuttigen. Nada't de honger wat gestild was, wandelde men nog een eind verder, tot een geschikte plaats op het strand gevonden was om den dag verder door te brengen. Hier werden wedstrijden in 't hardloopen, Ioopen met hindernissen, touwtrekken en vèrspringen gehouden, waarvoor 24 aardige prijzen beschik baar waren gesteld. Om 5 uur werd de terugtocht naar Breskens aangevangen, vanwaar de 'boot van 7.05 allen weer naar Vlissin- gen terugbracht. Na een wandeling door de stad arriveerde men om ruim half negen in het gebouw der C. J.V. Het bijzonder mooi weer, de gezel lige reis en de veelvuldige tractaties, hebben er zeker in niet geringe mate toe bijgedragen, dat allen recht vol daan huiswaarts keerden. Voor het examen van tweeden stuur man is geslaagd de heer C. A. van der Eijk Jr. Op 76-jarigen leeftijd is te Ritthem na een korte ongesteldheid overleden de heer j. Walrave, die reeds veie jaren wethouder der gemeente, president-kerk voogd der Nederlandsche Kerk en lid van het burgerlijk armbestuur was. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk beroepen te Leiden ds. B. Batelaar te De Bildt. In het Schuttershof te Middelburg werd Zaterdag 'n algemeene vergadering gehouden van het onderwijzersgezel schap in het arrondissement Middelburg Na afdoening van enkele huishoude lijke zaken werd door den heer J. N. Pattist te Aarder.burg, schoolopziener in het arrondissement Middelburg, zijn bekende lezing over Zeeuwsch-Vlaan- deren gehouden. Op de voordracht ter benoeming van een leeraar in het teekenen aan de H. B. school voor jongens en aan de kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen te Leiden, is als no. 1 geplaatst de heer j. H. Wattez, leeraar aan de ambachtsschool en de Christ, kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen te Middelburg. SPORTFEESTEN. Moest het programma voor den len Pinksterdag een week uitgesteld worden, dat van Maandag kon, onder begunsti ging van een prachtig zomerweer, van 't begin tot het eind zonder stoornis afgewerkt worden. Circa half twee marcheerden voet ballers, turnsters en turners der vereeni- gingen „Vlissingen", „St. Quadratus" en „V. T. V.", voorafgegaan door de har monie „Ons Genoegen", af naar het sportterrein aan den Koudekerkschen Weg. Gaandeweg werden de rangen flink bezet en 't zal allen zeer aange naam geweest zijn dat met het talrijke publiek de commandant van Walcheren, de heer Goossens, de sportdemonstratie bijwoonde. Met den heer Kieviet als leider voer den meisjes, adspiranten en leden der turnvereenigingen zeer accuraat eenige fraaie series vrije oefeningen uit, waarna tot de toesteloefeningen werd overge gaan. Afwisselend kregen wij brugoefe- ningen, hoogspringen, bokspringen en knotsoefeningen te zien, eenige hoogte standen op bruggen en bok, die allen een welverdiend applaus ten deel vielen. Nadat de V. T. V. en St. Quadratus (meisjes) een paar keurige standen had den uitgevoerd werd er een oogenblik gepauzeerd en het veld in orde gebracht voor den voetbalwedstrijd VOETBAL. Vlissingen 11—Oud E. M. M. Men begon met den aanvoerder der veteranen een lauwerkrans aan te bieden waarna van het elftaf een kiekje werd genomen. De commandant van Walcheren, die al meermalen zijn sympathie voor de voetbalsport bij de militairen deed blij ken, deed den aftrap. Niettegenstaande de hitte ontwikkelt zich van 't begin af een vlug spel met de jongere generatie iets in de meerderheid. De veteranen laten zich echter de kaas niet gemak kelijk van de boterham afhalen, althans hun verdediging sluit als een bus. Voor namelijk vielen daarbij de middenhalf en het achtertrio op. Eindelijk nadat een goed half uur gespeeld is weet de on gedekt staande Vlissingsche middenvoor het eerste puntje te fabriceeren (1—0). De Vlissingers zijn nog iets in de over macht, doch weten in den stand voorde rust, evenmin als hunne tegenstanders, verandering te brengen. Direct na de rust forceeren de 2e elftallers een corner waarna de rood- witten het welletjes vinden en eens met den bal een bezoek aan de overzijde gaan brengen. De rechtsachter is daar echter nog al tamelijk ongenaakbaar, maar wanneer een der withemden den bal in het beruchte gebied met de han den bewerkt weten de veteranen uit den benutten strafschop den stand gelijk te maken (1 —1) waarin geen verandering meer komf. Na den wedstrijd kregen we 100 M. hardloopen, waarvoor een gouden en een zilveren medaille waren uitgeloofd. De hesren Burgel en Steur wisten na een hardnekkigen strijd onderling en met den heer Dingemanse de herinneringen in de wacht te sleepen, waarna het sportfeest geëindigd was. Met veel genoegen kunnen de heeren Kieviet en Lemmers op het door hen ondernomen werk terugzien en we ho pen dan ook dat zij, aangemoedigd door het succes, dat zij gisteren hadden nog vele malen zullen mogen samenwerken en met al onze Vlissingsche Turnver eenigingen en Voetbalclubs, het publiek te doen genieten zooals Maandag het geval was. Kampioenschap van Nederland. Groningen Be Quik—Go-ahead 3—5 Utrecht: U. V. V.—Willem II 4-0 Pinksterkamp. Het mooie weer van de laatste dagen heeft het zijne bijgedragen om het Pinksterkamp, dat door de Walcher sche padvinders betrokken werd, uit stekend te doen slagen. Ditmaal was besloten, een kamp op te slaan bij de Oranjezon, waarvoor toestemming werd verkregen van 'den commandant van Walcheren. En zoo vertrok de Mid- delburgsche troep onder leiding van de hoplieden ten Kate en Touburg Zater- middag met tenten, dekens, kookgerei, met alles wat noodig is voor een huis houden van een kleine 40 man in de buitenlucht. Ook de Viissingsohe jon gens 'hadden zich aangesloten. Menig zweetdroppeltje is dien dag gestort, voor dat alles in orde was. Maar toen 's avonds alle tenten bijeen stonden, rond de vlaggesto'k waaraan overdag de vlag wapperde, en de maan over de donkere .duintop in het Westen een bleek schijnsel wierp op de witte tentdaken, toen voelden allen de beko ring, eens ver weg te zijn van het ge roezemoes van de stad, weg van het geratel van wagens die over straat- steenen rammelen, en te rusten onder het tentdak, dat zoo goed beschermt tegen de morgendauw, maar dat het zachte geruisch van de zee, die achter de duinen kabbelt, en het doffe dreu nen uit het Zuid-Westen, waar weer een deeltje van den dollen wereldkrijg gestreden wordt, en de gedempte stap pen en fluisterstemmen van de kamp wacht toch doorlaat. Heerlijk vrij, zoo'n kamp. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur Mag ondergeteekende naar aanlei ding van het ingezonden stuk van een zich noemend arbeider van ,,de Schel de", in uw 'blad van jl. Zaterdag, u eenige plaatsruimte verzoeken? Deze inzender vindt het de natuur lijkste zaak van de wereld, dat hij aan de uitnoodiging van de vaikorganisa- tie's om de vergadering bij te wonen, geen gevolg heeft gegeven. !k kan dit inzidht niet deelen en meen in tegen stelling van hem, dat dit ook een kwestie is die o.ok hem aangaat. Ik had het dan ook heel wat ruitertij'ker van hem gevonden, dat hij zijn inzichten kenbaar had gemaakt, daar waar het ter sprake kwam en daarvoor niet een courant 'gebruikt, daar deze ruimte be ter gebruikt kan worden voor belang rijker vraagstukken dan voor inzichten van iemand, die niet meer met zijn tijd meeleeft en volgens mij minstens hon derd jaar te laat geboren is. Wat toch is het 'geval Hoe langer zoo meer zien wij de vak organisatie^ in kracht en invloed toe nemen en in verschillende bedrijven en fabrieken met de patroons overleg ple gen op welke manier de toestand voor de arbeiders kan geregeld worden, het zij door het afsluiten van collectieve contracten, of door het regelen van stukwerkprijzen. Wij hebben dit al het beste kunnen constateeren in de dia mant-, typografen- en sigaren-indu strie. Daarin is met de patroons-orga nisaties overleg gepleegd. 'Dat ook de patroons in 'de metaal-industrie zich organiseeren, schijnt voor dezen arbei der niets bijzonders te wezen en dat ze dit doen om hunne belangen te be hartigen, schijnt hij niet te willen be grijpen. Zou deze arbeider nog niet snappen, dat, als de organisaties der arbeiders niet hadden bestaan, wij aan de willekeur van deze patroons waren overgeleverd. Gelukkig, dat de organi saties op andere plaatsen zooveel in vloed hebben, dat zij de patroons die richting uit kunnen drijven en dat ze die verbeteringen invoeren die de or ganisaties voor hunne leden noodza kelijk achten. Zou die arbeider denken, dat de directie van ,,de Schelde" deze maatregelen genomen had als dit op andere fabrieken ook niet ingevoerd was, maar dan met overleg van de vak organisaties. Want de directie is wel zoo snugger om te begrijpen, dat ze met andere fabrieken mee moet anders raakt zij 'haar beste werklieden kwijt. Is er op „de Schelde" ai eens een goede maatregel ingevoerd die op andere fa brieken nog niet bestond Neen im mers. De z'g.n. „kern" moest altijd als ze met een verziek kwam, kunnen wij zen op andere fabrieken. Wij komen dus op „de Schelde" altijd achteraan en dat is mede de schuld van dezen ar beider die meent de wijsheid in pacht te hebben en mede parasiteert op het werken der organisaties. Zou hij mee- r.en, dat de honderdduizenden georga niseerd waren en van hunne tekorten nog contributie betaalden, als de orga nisaties toch niets deen Ik hoop dan ook dat hij zijn reactionaire gedachten zal laten varen en zich zal scharen in de rijen van hen, die streven voor een betere positie voor zich en hunne ge zinnen. Want ook deze arbeider zal het ons moeten toegeven dat er nogal heel wat verbeterd moet worden, ook op „de Schelde". Ik hoop dan ook voor dezen arbeider, dat hetgeen .hij ge schreven heeft, geen ingeving van de directie is en dat het werkelijk niet gaat om in het gevlei te komen. Ik zal het hierbij voorloopig laten en U dankend voor de verleende plaatsruimte tee- ken ik, EEN GEORGANISEERD ARBEIDER VAN „DE SCHELDE". DE TOESTAND. De strijd aan het Italiaansche front is buitengewoon verbitterd en zoowel de hardnekkige aanvallen der Italianen als de taaie tegenstand der Oostenrij kers wijzen er óp dat beide partijen el kaar niet toegeven om te trachten een succes te behalen. Ontegenzeggelijk is het grootste succes tot nog toe aan Italiaansche kant en wij verwijzen daarvoor verder naar het hieronder op genomen legerbericht. Aan het Westelijk front doen de Duitschers plaatselijke tegenaanvallen, zoowel tegen de Engelschen ten Oos ten van Atrecht als tegen de Franschen ten Noorden van de Aisne. Volgens een Zwitsersch blad zou Pétain een her groepeering van de Fransche strijd macht tot stand brengen, om meer in verbinding mei de Engelschen te kun nen optreden. Een plan dus voor een gemeenschappelijken, gelijktijdigen aanval. Ook van Engelsche zijde is er op gewezen, dat het offensief in hef Westen weer zal hervat worden. Een belangrijke mededeeling seint de correspondent van de „Daily Chron." te Petrograd omtrent den toe stand in Rusland. Volgens deze mede deeling zou Kerensky op het oogenblik het volledig vertrouwen hebben van den Raad van arbeiders en soldaten, althans van de groote meerderheid der gedelegeerden, en zou deze tot zijn standpunt zijn bekeerd, dat bij het stre ven naar den vrede toch intussclien niet de steun aan de bondgenooten mag worden verwaarloosd en met kracht de I oorlog ter verdediging van de vrijheid van Rusland moet worden voortgezet, in afwachting van den vrede zonder veroveringen, welken de Russische so cialistische partijen nastreven. Maar volgens het bericht van den Engelschen correspondent is het met de mannen aan het front anders gesteld. Hier be- heerschen, zooals hij het uitdrukt, „pa cifistische agitatoren" het terrein. En aan het front schijnt de ooriogslust on der een groot deel der troepen verdwe nen te zijn. Hier heerscht de meening bij vele soldaten, dat een voortzetting van den oorlog slechts zou beteekenen een opoffering van eigen leven ten bate van Britsche en Fransche kapitalisti sche .belangen en de mededeelingen van den Engelschen correspondent geven den indruk, dat 't Russische leger een voudig weigert te vechten nu Engeland en Frankrijk niet evenals Rusland van alle verovering hebben afgezien. Na de eerste vreugde over de vorming van het coalitieministerie en het optreden van Kerensky als minister van oorlog en marine, zullen deze mededeelingen ongetwijfeld weer een groote teleur stelling zijn in de landen der Entente. Zij bevestigen echter wat wij reeds eer der meenden te mogen opmerken, dat voor de oorlogvoering van het inwen dig verdeelde Rusland nauwelijks iets meer is te hopen. Zelfs een man als Kerensky kan geen wonderen doen. LUCHTAANVAL OP ENGELAND. Een groot eskader vijandelijke vlieg tuigen ongeveer 16 in getal deed Vrijdagavond tusschen kwart over 5 en half 7 een aanval op het Zuid-Ooste lijk deel van Engeland. Op een aantal plaatsen werden 'bommen geworpen. Bijna alle schade werd aangericht in een stad, waar de bommen in de stra ten vielen en een aanzienlijk aantal slachtoffers maakten onder de burgers. Een aantal winkels en particuliere hui zen werden ernstig beschadigd. Zes- en-zeventig personen werden gedood, waaronder zeven-en-twintig vrouwen en 23 kinderen 174 personen werden gewond, waaronder 43 vrouwen en 19 kinderen. Onze vliegtuigen stegen ter achter volging op en zeevliegtuigen van Duin kerken vielen de terugkeerende aan vallers aan. De Engelsche admiraliteit meldt Marine-vliegtuigen deden Vrijdagmor gen een aanval op het aerodroom van St. DenisWestrem en wierpen vele bommen uit. Onze machines kwamen des avonds boyen de zee in gevecht met verscheidene vijandelijke vliegtui gen, welke van een aanval op Engeland terugkeerdeh. In een gevecht tusschen een Britsch en drie vijandelijke vliegtuigen midden boven hef Kanaal werd een der laatste vernield. Twee groote vijandelijke ma chines werden neergeschoten in den loop van verscheidene gevechten ter hoogte van de Belgische kust. Al onze machines keerden behouden en wel terug. DE BELGISCHE „RELIEF"-SCHEPEN. De „Nordd. Ailg. Ztg." schrijft in de aangelegenheid van de zich in En geland bevindende schepen van de Bel gische Relief-commissie heeft door be middeling van de Nederlandsche re geering een gedachtenwisselnig piaats gehad. De keizerlijke regeering had de sche pen der commissie, die zich in Engel sche havens bevinden vóór 1 Mei vei ligheid voor een overtocht naar Neder land toegestaan. Met het oog op het feit, dat het ver trek der sChepen niet is geschied, ten gevolge van de weigering van den eisch hun voor den terugtocht een „ga rantie sans réserve" toe te staan, heeft het ministerie van buitenlandsche za ken den loop der geheele zaak uiteen gezet in een nota aan het Nederland sche gezantschap te Berlijn. Hierop heeft het Belgische steun comité door bemiddeling van de Ne derlandsche regeering wederom eene goedkeuring van de „garantie sans ré serve" verzocht, op grond, dat de En gelsche regeering onmiddellijk na het toestaan van deze garantie het vertrek van de schepen van het steuncomité zou toestaan. De „garantie sans réserve" zou voor de schepen van het steuncomité met de toestemming ibeteekenen, om zich naar verkiezing in de afgesloten zone, vrij te bewegen, maar bedoelt veeleer uitslui tend, dat de Duitsche zeemacht deze schepen op hun reis van de Theems naar Rotterdam en terug, niet zou aan vallen en dat de schepen korten tijd na de aankomst in Nederland weder naar Engeland mochten terugkeeren, zonder aan den dienst van de schepen der Maatschappij „Zeeland" te zijn ge bonden. De keizerlijke regeering heeft op dit voorstel geantwoord, dat zij tot haar leedwezen niet in staat is aan dit voor stel in den gegeven vorm te voldoen. Zij gaf ter toelichting de volgende ver klaringen Wanneer de keizerlijke regeering aan den wensch zou voldoen om de schepen van het steuncomité op be paalde dagen tusschen Nederland en Engeland het verkeer toe te staan, zou het noodzakelijk zijn de duikbooten oorlogvoering gedurende die dagen in dit gebied volkomen te laten rusten, teiwiji dit alleen het gevaar voor ver wisseling uitsluit. De Engelsche regee ring zou dan deze dagen gelegenheid hebben levensmiddelentransporten van Nederland naar Engeland zonder ge vaar voor duikbooten te verzenden Daarentegen is het verlangde doel langs anderen weg gemakkelijk te be reiken. Gelijk reeds vroeger werd me degedeeld is aan het steuncomité door de keizerlijke regeering aangeboden de schepen van de Maatschappij „Zee land" voor zich te charteren. Nadat be doelde maatschappij de voor eigen ri sico te ondernemen vaarten van haar schepen naar Southwold thans heeft gestaakt, is de commissie zeer goed in staat deze schepen te charteren en ze met de thans voor deze schepen voor geschreven beschildering als escorte schepen te gebruiken voor haar stoom schepen op den heen- en terugweg op den vrijverklaarden weg Southwold-— Vlissingen. 'Het tot nu toe aangegeven voor wendsel, dat deze schepen sneller va ren, dan die van de commissie, vervalt daardoor. Op die manier zouden de nog in En geland liggende levensmiddelen voor België en Noord-Frankrijk, zonder ge vaar aan de noodlijdende bevolking kunnen worden toegezonden en was de terugkeer der schepen naar Enge land gewaarborgd. De keizerlijke regeering koestert daarom met vertrouwen de verwach ting, dat ook de Nederlandsche regee ring zal medewerken aan de totstand koming van deze eenvoudige oplossing van het geheele vraagstuk, door het steuncomité. Intusschen wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat bij dit verkeer der sche pen van het steuncomité tusschen En geland en Nederland slechts sprake is van den weg tusschen Vlissingen en Southwold. DE VEROORDEELING VAN BELGISCHE GEESTELIJKEN. Het Havas-bureau beidt Kardinaal Mercier heeft den 31 en Januari een krachtig protest gericht tot den waarnemenden gouverneur-gene raal van België, von Hüne, naar aanlei ding van de veroordeeling van leden der Belgische geestelijkheid te Meche- len, die hadden geweigerd de verkla ring te teekenen, waarbij de deporta tie van de beoefenaren der vrije beroe pen werd uitgeschakeld. Thans komt de bevestiging, dat het protest vruchteloos is gebleven. Er werden 19 priesters tot boete veroor deeld. Allen hebben geweigerd de boete te betalen en moeten 20 dagen gevan genisstraf ondergaan. Zij zijn in groe pen van vier ingedeeld. Reeds hebben de kanunnik Vrancke, particulier secre taris van den kardinaal, de abten Tes- sens, professor in de theologie, Néarbe en Cornelis, vicarissen te Mechelen, hun 20 dagen uitgezeten. Vier andere priesters hebben iiun cel betrokken. DE GEWELDIGE SLAG AAN HET ITALIAANSCHE FRONT. Van Italiaansche zijde De geweldige strijd duurt voort op het Karstplateau, waar onze dappere troepen een nieuwe machtige vijande lijke verdedigingslinie veroverden. Zij namen ongeveer 3500 gevangenen en veroverden veel oorlogsmateriaal. Het totaal aantal "gevangenen dat wij van 14 Mei tot Zondag gemaakt hebben, bedraagt volgens de tellingen 22.419, waaronder 487 offcieren. Op den vierden dag na den slag op het Karstplateau he'ben onze troepen door nieuwe hardnekkige aanvallen het bezit van onze veroveringen in den Zuidelijksten sector van het plateau uitgebreid. In de andere sectoren hand haafden zij de veroveringen der laatste dagen artillerieduel op liet geheele aan valsfront. In den namiddag drong onze infan terie tusschen Jamiano en de zee door successieve verwoede aanvallen tot achter den spoorweg Monfalcone- Dwino in den sector ten Noord-Oosten van Sanzio-Vrenni door, nam stormen derhand de zeer versterkte hoogte 45, ten Zuid-Westen van Abedeazza en nestelde zioh daar krachtig. Gedurende deze actie kwamen eeni ge afdeeiingen door resolute stooten den vijand op de hielen, veroverden een batterij van zes veldkanonnen met overvloedige munitie. Zij maakten bo vendien 812 gevangenen, waaronder 31 officieren. Van Oostenrijksc.he zijde Sinds 23 Mei zijn op 'het Karstplateau 250 officieren en meer dan 7000 onge- wonde Italianen als gevangenen bin nengebracht. Een der essentieelste voorwaarden voor een zegevierenden afweer is de rijke voorziening der verdedigers met kanonnen, machinegeweren, schietma- teriaal en ander technisch oorlogsmate riaal. Als de vijand aan de Isonzo in 15 dagen er niet in slaagde eenig door slaand voordeel ie behalen, zoo komt een rijk deel van dit succes toe aan de duizenden mannen en vrouwen, die in de oorlogsfabrieken van liet achterland, met een patriottischen geest bezield, trouw en onverdroten zwaren maar voor het leger beslissenden arbeid ver richten. De voortdurende dank van het vaderland is hun verzekerd. AMERIKAANSCHE TROEPEN VOOR HET WESTELIJK FRONT. Reuter's bijzondere correspondent bij het Fransche hoofdkwariter op liet Westelijk front seint, dat de eerste Amerikaansche afdeeling die in dezen oorlog zal mede strijden, vertrokken is. Het is de auto-transport-sectie. Deze

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2