Dr. VAN DER HOEVEN Centrale Keuken Hoogere Burgerschool Handelsschool RLOG. GEMENGD NIEUWS LAATST E RICHTEN Burgerlijke Stand ADVERTENTIËN niet meerte consulteeren Menu I I ns te richten en op een betere wijze noet worden reke- iat het ook de be IS 's de ,rus' in het i, doch dan is dezè :n allerminst in j,et iwerkende organi se HEEPERS, CUM o Voor^tter. SEN, Secretaris DERSE, Voorzitter ELSE, Secretaris. st SRUST. st bij de Posterijen larom is het perso- plaatsen reeds aan om hierin door de eenige verbetering 11 plaatsen hebben ucces. Walcheren van den gemeend een be- op het publiek 0111 :hoone doel „Zon- Met goedkeuiing perieuren zullen zn en bij de ingezete- up verzocht wordt te wenschen ont- zullen eveneens weer worden af ge- dat allen het nut ensch zullen inzien, vuid met naam en' LGHEREN VAN DEN id „de Post." tt ISTAND. ebben hun aanval rg-linie hervat op Noord-Oosten en recht. Zij drongen Noorden van Qué- e linie binnen en handhaven, on- tegenaanvallen 'er punten Noordelijk ector maakten de ;en. Zij namen ook vijandelijke stel- :n Zuiden daarvan engte. Verscheide- genen zijn in lian- gevallen. Dit is de rapport van gene den nieuwen aan- -ld een aansluiting Ische pogingen om ■an Lens verder in ofdkwartierbericht mislukken van de ging", die met de gepaard ging, n zou, dat de En- r een „zware ne- haalden. van gevangenen lschen ook zware en gewonden aan hers. Men kan er n, da.t aan weers- is aan de opdrij- ijfer niet alleen meldt, dat de resnoy uitgevoerd deezen, het korps root aandeel nam en bij Nimy op 9 bij Arleux. in Duitschiand geering te weten ar vredesdoelein- en zeggen in hun in den Rijksdag Duitsche volk on- igste verklaringen ie van geen inlij- atting willen we- elier bereid, zoo ifieven, om zijn maken en van hun kant en Oostenrijk be- ogsdoeleinden en vopr>i Duitschiand ami te zeggen wat zijp. - de tusseheiji die ije.n, de radikalen en het centrum en zich aan geen De rijkskanselier, genheid aangreep age termen over te spreken, voelt vrijuit te spre- ibinet ta en volgt het zal na liet den oorlog Een be naar Reuter door de Chinee- algemeene steni ngen klaren LIJK FRONT. lakten de Fran- ngen in de bos- n Mont Cornillet anaten een Duit- unner kleine pos actie ten Zuiden der Maas stelden der Duitsche li' Homme en ee" ocourt, de Fran- tsche aanvalspo- ging onmiddellijk tot staan te brengen. Van Engelsche zijde Meer dan 900 Duitschers, waarbij 28 officieren, zijn gisteren gevangen geno men. Gister versterkten wij de stelling van den sector der Hindenburglinie, die eergisteravond veroverd werd. Wij maakten vorderingen naar het Oosten langs de vijandelijke 'loopgraven, dood den vele Duitschér en namen verschei dene gevangen. Van Duitsche zijde Aan 't Atrecht-front, tusschen Ache- ville en Quétant, is een op een 30 K.M. breedte begonnen nieuwe Engelsche doorbraakpoging van 16 a 17 divisies na krachtige artillerie-actie, mislukt. Van 't aanbreken van den dag tot diep in den nacht werden de herhaalde En- aelsche aanvallen voor onze linies en door onze tegen-aanvailen afgeslagen, alleen in Fresnoy is de vijand binnen gedrongen. Bij Bullecourt zijn kleine gedeelten van onze voorste loopgraven in zijn handen gebleven. De strijd werd gisterenmorgen vroeg voortgezet. De houding van onze troepen was weder om onovertrefbaar. Behalve zware bloedige verliezen boette de vijand ruim duizend gevangenen in. Het gereed houden van sterke afdee- lingen Engelsche cavalerie ten Zuid oosten van Atreöht, bewijst welke ver wachtingen de Engelschen van dezen aanval hadden. Ten Noorden van de linie Soissons Reims is de artillerie-slag in vollen gang, bijzonder hevig aan de Aisne en bij Brimont. Onze batterijen namen de vijandelijke loopgraven onder vernie- tigingsvuur. La on werd opnieuw door de Fran- schen beschoten. DE DUITSCHE RIJKSDAG. In de gisteren gehouden Rijksdag zitting verklaarde de minister van oor log, bij de behandeling in tweede le zing van de legenbegrooting, in aan sluiting aan de mededeelingen van de rapporteurs Het leger strijdt aan 'het beslissende front met onvergelijkelijke dapperheid, toewijding en trouw. Wij kunnen nau welijks van hier uit de geweldige pres taties van allen, van den eersite tot den laatste juist waardeeren. Onze legers aanvaardden daarbuiten den strijd in het volkomen vertrouwen en in het be wustzijn, dat aphter hen het vaderland staat, het geheel,e volk, dat evenzeer bij den strijd betrokken is door den uit den oorlog voortvloeienden dagelijkscihen nood en desondanks met zijn arbeid voor de strijdenden datgene pesteerde wat ter voortzetting van den strijd noodig is. Het leger koestert het voile vertrou wen, dat dit zoo zal blijven. Ik koester niet de hoop, dat na den oorlog een volkerenvrede zal intreden. Zoolang de belangen der staten in ei kaar loopen, zal er oorlog zijn. De vooruitzichten voor een eeuwigen vre de zijn thans niet juist schitterend, waar twee groote volkeren die tot nu toe niet er aan dachten groote legers in stand te houden, thans er bij zijn om ze od te richten. Wij hebben den plicht ons ook na den oorlog te beveiligen om voor het nageslacht te 'behouden wat wij hebben verworven. De geheele opmerkzaamheid moet gericht worden op de strijders aan het front, opdat zij de middelen ontvangen om den reuzenstrijd door te zetten, op dat wij bereiken, wat wij allen wen schen een eervollen vrede. De chef van het ministerie van oor log, Gröner, verdedigde zijn voor 1 Mei uitgeviaardigden oproep aan de arbei ders tegen de critiek der soiciaal-demo- craten. Hij verklaarde Tusschen het leger in het vaderland en het leger te velde mag niemand staan. Van nu af tot het einde van den oorlog moet on der de arbeiders absolute rust heer- schen. De oproep was noodzakelijk, wijl het Duitsche volk zich op een noodlotti- gen tweesprong bevond, waarvan éé,n weg tot de nederlaag leidde. DE NOOD IN DUITSCHLAND. Een reiziger uit Duitschiand deelde aan den Roterdamschen correspondent van „dê Tel'." mede, dat hij te Mainz getuige is gewéést van ernstige onlus- teSff.'Tëhjfeiitète 'tb'pro,testeeren tegen de leWhSnliddeltenschharschte heeft een iroep van ongeveer 1600 personen, waaronder vele vrouwen een demon stratie gehouden, waarbij het zeer on ordelijk toeging. Winkels werden ge plunderd en overal werden ruiten inge worpen. In allerijl heeft men militairen ontboden, die met geweld er op in gin gen. Schoten werden gelost, waarbij 8 personen zijn gedood. Ongeveer 500 personen werden gearresteerd. Onmid dellijk werd druk gepatrouilleerd door militairen, die order hadden bij de min ste verdenking op de voorbijgangers te vuren. Men kon geen twee passen loo pen of men ontmoette soldaten, die met 't geladen geweer in de hand hét publiek dwongen midden op de straat en niet langs de huizen te loopen. Te Mannheim waar een bommen- fa'briek gevestigd is, werd op 16 April het werk gestaakt. Eerst nadat toezeg ging was gedaan, dat het rantsoen le vensmiddelen voor deze munitiearbei ders werd verhoogd, heeft men het werk hervat. DE TOESTAND IN SPANJE. In gesprekken met een vertegen woordiger van de „Petit Parisien", leg de Maura nadere verklaringen af om trent zijne rede van Zondag. Hij ver- Waarde, dat hij tussdhenbeide kwam, omdat hij meende te constateeren, dat de sympathie voor de geallieerden zoo levendig werd, dat 'zij de neutraliteit bedreigde en de kwestie der interventie stelde. Hij bevestigde de noodzakelijkheid dat de betrekkingen tusschen Frank rijk, Engeland en Spanje volkomen nauw, hartelijk en intiem zullen wor den en sprak met lof over de edele en heldhaftige belangeloosheid van Frank rijk. Garcia Prieto bevestigde zijne sym pathie voor Frankrijk en Engeland, die steeds ten opzichte van Spanje de meest correcte, loyale en onberispelijke houding aan den dag legden. EEN ENGELSCHE TORPEDOJAGER GEZONKEN. De Engelsche admiraliteit meidt Een torpedojager van het oude type is Woensdag in het Kanaal op een mijn geloopen en gezonken. Een onderof ficier en 61 manschappen worden ver mist. Te Maastricht kregen twee gebroe ders, die al eens meer met de justitie in aanraking kwamen, wegens mishande ling, in een hotel in de Smedenstraat een woordentwist, welke later op straat werd voortgezet. De ruzie liep zoo hoog dat het blanke wapen werd getrokken en de twee elkander te lijf gingen met het gevolg, dat een van hen een gewel digen stoot in het onderlijf ontving. De man is naar Calvariënberg overgebracht. Onmiddellijk na het misdrijf werd de verdachte, zekere L. G., door de politie gearresteerd. Hij beweerde door zijn broer achtervolgd te zijn en had nog eenige lichte schrammetjes aan den hals. De gewonde, J. G., deelde reeds tij dens zijn eerste behandeling in de apo theek mede, dat zijn 'broeder hem den gevaarlijken steek heeft toegebracht. In het begin dezer week werd te Tiel een vrouw, moeder van 6 jonge kinderen, plotseling krankzinnig, waar aan, aldus vertellen de buren, de tal rijke mishandelingen door den man niet vreemd moeten zijn. Deze bracht gistermiddag zijn kindertjes voor het politiebureau, sprong op een fiets en verdween. De openbare liefdadigheid Iheeft zich over de bloedjes reeds ont fermd. Gistermiddag te ongeveer 4 uren heeft onder de gemeente Oegstgeest op een terrein grenzende aan dat waarop het nieuwe academisch ziekenhuis wordt gebouwd, een buskruitontploffing plaats gehad in een gebouwtje, oehoorende tot de werkpaatsen der buskruitfabriek van de firma De Kat. Het gebouwtje is geheel vernield, de ontploffing werd op vrij aanmerkelijken afstand gehoord. De heer De Kat is vrij ernstig verwond in aangezicht en aan de handen, een zijner werklieden kwam er af met onbedui dende wonden aan het gelaat. Het on geluk schijnt ontstaan te zijn, terwijl de heer De Kat zich bezig hield met de verwerking van salpeter. De schade wordt geraamd op f 2000. Gisterenavond tusschen 9 en !0 uur, was het op den Ouden Binnenweg te Rotterdam bijzonder rumoerig. Opge schoten jongensscholden voorbijgangers uit, en dreigden een zich aldaar bevin denden politieagent. Het werd in korten tijd een oploopje. De politie, die inmid dels versterkt was, maande aan tot doorloopen, waaraan echter geen gevolg werd gegeven. Toen werd de blanke sabel getrokken en gechargeerd, waarop een formeele vechtpartij onstond. Ge voelige klappen werden van weerskanten uitgedeeld. Een der agenten verloor in het heetst van het gevecht zijn helm. De politie kreeg eindelijk de overhand en arresteerde een der belhamels, die naar het potitiebureau werd overge bracht. De smokkelaars zijn onvermoeid in het uitdenken van nieuwe trucs, om de kommiezen om den tuin te leiden. Als nieuwste snuifjes kunnen wij het volgende melden. Voor oud ijzer heeft een combinatie te Rotterdam zich uitvoerconsenten weten te verschaffen. De oud-ijzeren staven zijn echter hol en opgevuld met tin en rood koper, waarvan de uitvoer verboden is. De partij tin, die op deze wijze over de grens moet, is niet min der dan 7000 kilo. Dezelfde combinatie heeft een nieuwigheid uitgedacht om rubber te smokkelen. De blokken rubber worden eenvoudig onder de kolen bij de stookplaats van een Rijn-vrachtboot gemengd. Om de rubber te ontdekken, zal men de geheele kolenlading moeten verwijderen en de brandstof stuk voor stuk moeten nazien om te ervaren wat kool en wat rubber is. Onze ijverige grens-kommiezen zullen er zonder twijfel in slagen, deze smok kelaars te ontmaskeren. Gistermorgen, toen het personeel van het N. V. Technisch Bureau „Utile," Hoogeweg te Watergraafsmeer bij den aanvang der werkzaamheden de kan toren en werkplaatsen ontsloot, kwamen zij tot de ontdekking, dat er in den af- geloopen nacht een inbraak had plaats gehad. Het personeel waarschuwde den directeur, die op zijn beurt onmiddellijk de politie met het voorgevallene in ken nis stelde. Bij onderzoek bleek, dat de daders een ruit van een der achterdeu ren der werkplaats hadden uitgesneden, daardoor begaven zij zich in de werk plaats. Na alles te hebben doorsnuffeld, gingen zij langs een trap naar de kan toren, die boven gelegen zijn. De lade der bureaux en kasten zijn alle open gebroken, de papieren alle doorsnuffeld, sommfge papieren waren overgoten met inkt. De brandkast heeft men gepro beerd te openen, hetgeen mislukt is. Voor zoover thans is na te gaan zijn ontvreemd eenige bronzen voorwerpen en passerdoozen, benevens twee geheel nieuwe rijwieleneen dames- en een heeren rijwiel. Tusschen de Duitsche papierfa brikanten en de directies der groote bladen vinden onderhandelingen plaats omtrent de papierprijzen. De fabrikanten wenschen deze na het einde van het tegenwoordige kwartaal met 50 pet. te verhoogen, voor zoover papier voor de rotatiepers betreft. De directies der dag bladen verklaren, dat hun bedrijf deze verhooging onmogelijk zal kunnen dra gen. De fabrikanten gronden hun eisch op de verhooging der prijzen van hout slijp met 100 pet. in vergelijking met het vorige jaar. In Zuid-Duitschland zijn de prijzen zelfs meer dan verdubbeld. Voor den oorlog werd van het be- noodigde hout uit het buitenland aan gevoerd. Thans is men geheel aange wezen op het duurdere binnenlandsche product, dat bovendien door het gebrek aan arbeidskrachten en aan rollend ma teriaal moeilijk gekapt en vervoerd kan worden. In de Duitsche bosschen ligt meer dan 1 millioen kubieke nieter ge kapt hout, waarvoor geen vervoerge- legenheid bestaat. In November j.l. is een Reichsstelle ftir Papierholz opge richt, die echter tot nu toe geen mid delen heeft weten te vinden, tot afle vering van de noodige grondstoffen.'De fabrieken werken dan ook thans gemid deld slechts met 60 pet. van hun capa citeit, wat echter niet wegneemt, dat zij groote winsten maken. In de maand Augustus zal te 's Gra- venhage een examen worden gehouden voor de betrekking van telegrafist of kantoorbediende, bestemd voor den dienst der posterijen en telegrafie te Am sterdam, Rotterdam en 's Gravenhage. Aanmelding behoort schriftelijk te ge schieden bij het hoofdbestuur der Pos terijen en Telegrafie te 's Gravenhage, vóór 1 Juli a.s. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den directeur van het telegraafkantoor alhier. LIEFDADIGHEIDSAVOND VAN MAANDAG 7 MEI. Op den liefdadigheidsavond in 't Con certgebouw ten bate van nagelaten be trekkingen van slachtoffers der zee zal ook optreden de zoo gunstig bekende zanger Dubois van Den Haag, die reeds op vele plaatsen met uitbundig succes optrad. Zeer welwillend stelt hij zijn kunst ter beschikking van het door de zen avond beoogde doel. Ook hebben de inrichters voor het musicaai gedeelte de zeer gewaardeerde medewerking ver kregen van den heer Plus van Gent. Zooals gemeld werd, zal men ook het flink geschoolde Belgisch kinderkoor hooren. Met de beide tooneelstukken is er dus een prachtig programma. ONZE SCHEEPVAART. 's-GRAVENHAGE. Wij meenen te weten dat de na 1 Mei nog in Engel sche havens achtergebleven Neder- landsche trans-antlantische stoomsche pen, gelegenheid zullen krijgen naar Nederland terug te keeren. MET KLEIN VERLOF. 's-GRAVENHAGE. Den 15 Mei zul len de dienstplichtige korporaals en manschappen van de lichting 1910 der pantserfort-artillerie en torpedisten, alsmede de dienstplichtige onderoffi cieren, korporaals en manschappen van de lichting 1909 der bereden wapens, in het genot worden gesteld van onbe paald klein verlof. Den 16 Mei zullen de dienstplichtige korporaals en manschappen der lich ting 1911 van de onbereden korpsen met klein verlof gaan, uitgezonderd de pantserfort-arti'llerie en torpedisten. LOOISTOFFEN VRIJGEGEVEN. 's-GRAVENHAGE. Dank zij de be moeiingen van de N. O. T. zijn onge veer 140 ton looistoffen vrijgegeven. EEN ZEESLAG. IJMU1DEN. De opvarenden vdn dan te IJmuide.n aangekomen stoomtrawler „VI. 106" deelen mede dat gisteren morgen een zeegevecht plaats vond tusschen Duitsche en Engelsche strijd krachten. Hoewel men er zich tusschen in bevond en de kogels over en langs den beuger heenvlogen, kon men on gedeerd wegkomen. Later scheen het gevecht in Weste lijke richtinor opnieuw te beginnen. Over den afloop van het gevecht en eventueele schade kon men niets mede- deelen. CRAONNE VEROVERD. PARIJS. Op schitterende wijze maak ten onze troepen zich meester van Craonne en eenige steunpunten ten Oosten en Nocrden van deze plaats. Tot nog toe werden ,150 man gevan gengenomen. Ten Noordwesten van Reims vielen wij de eerste Duitsche linies aan, ver overden deze over een front van 4 K. M. en maakten 600 krijgsgevangenen. Craonne ligt ongeveer halverwege Reims Laon, 20 K. M. noordwestelijk van eerstgenoemde plaats. reau van politie als gevonden zijn ge deponeerd een touw 3 huissleutels ring met sleutels bonte kinderschort kettinkje mét sleuteltje en dat inlich tingen zijn te bekomen omtrent onder- volgende voorwerpen bij na te noe men personen koralen armband met slot bij Kranendonk, Bankertstr. 19 bril in doos bij Priem, Molenstr. 20 zilveren broche bij Voerman, Fles- schenstraat 12 kinderhandtasdhje bij de Vis, Molenstr. 8 handschoen bij Corré, Molenstraat 5 huissleutel bij Koopman, Hurgronjestr. 16 dames handschoen bij de Nooijer, Prinsenstr. 34 wit kinderbontje bij v. d. Velde, iDijkstr. 77 zwarte damestasch bij Meerman, Kromme Elleboog 7 rozen krans bij Veij, Breewaterstr. 36 huis sleutel bij Verlot, Molenstraat 3 mili taire muts bij Crucq, Groenewoud 4 nieuwe baalzak bij Laroy, Schot- senhoek 7 paar kinderhandschoenen bij Striem, Dokkade 45 gekleurde vrouwendoek bij Everaerts, Bakkers gang 1 bruin glacé dameshandschoen bij Back, v. Hoorn v. Burgstr. 21 wit kinderbontje bij Wisse, Breewaterstr. 23 blauw fluweelen collierhanger bij Meulmeester, Schoolstr. kinderporte- monnaie bij Fregeres, Callenfelsstr. 32; marinierspet bij Dingemanse, Paarden straat 29 groene heerendas bij Burg- meijer, Boulevard Barakert 4 porte- monnaie inh.3 ct. bij Stroo, Koudekerk- sche weg 24b kinderhemd, handdoek bij Wisse, Breewaterstr. 23 zilveren broche bij Salomé, Walstr. 41 kerk- bijbeltje bij Fontaine, Oprit 19 post duif bij Muurling, Bellamypark 7 bril bij Kievit, Aagje Dekenstr. 161 porte- monnaie 'bij Harder, St. Jacobstr. 24 bril bij Brasser, Schermi.nkels.tr. 2 portemonnaie met inhoud bij Dieren- idonk, Glacisstr. 123 .portemonnaie m. inhoud bij Hendrikse, Korte Zelke 20 oorbelletje bij Huiszoon, Molenstr. 19 'bril bij Garcia, Noordstr. 231 doublé damesring bij Lupsen, Cluijverstr. 33 kinderringetje bij Lupsen, Clijverstr. 33; kinderarmbandje bij Harder, Bad- huisstr. 129 zilveren broche bij Keste- loo, Nieuwstraat 58 mantelband bij de Groot, Prinsenstr. 29 zakdoek bij Petegem, Walstr. 85 rozenkrans bij de Reeper, Groenewoud 27 2 bruine kousen bij Janssen, Dormanslop siga renkoker met geld bij Visser, sergeant Kruiningen 1 tabakspijp-étui bij Sab- ben, Walstr. 79 vrouwenschort bij Timmerman, Gravestr. 10 fietspomp 'bij v. d. Want, Bankertstr. 10 dames horloge bij Kooman, Breewaterstr. 26 bruin lederen portemonnaie bij Goet- hart, Marinestr. 40 witte broodkaart bij Abrahamse, Winkelmanstr. 21 bontje bij Coppij, Breewaterstr 39 fietspomp bij de Mild, Groenewoud 52; huissleutel bij v. Zweden, Vrijdomweg damestasc'hje bij Figges, Noordstr. 48; zilveren schakelarmband bij v. d. Buuze, Prinsenstr. 25 gummiband van kinderwagen bij Aspesiagh, Badhuis straat 93 R.K. bijbeltje bij v. Vlijmen, Breewaterstr. 43 kinderringetje bij v. Gemert, Gravestr. 11 tortelduif bij Winkelman, Groote Markt 14 gouden oorbelletje bij de Nooijer, Nieuwstr. 21 matrozenmuts bij Goethart, Mannest''. 40 moer van sleperswagen bij Vos, Marinestr. 14 ring met sleutels bij v. d. Schaaf, Breewaterstr. 35 kinder pantoffeltje bij Heijdeiis, Slijkstraat 37. van 1 tot 5 Mei, ONDERTROUWD F. C. Tielrooij, jm. 21 j. en A. I. P. Vader, jd. 25 j. A. Verrijke, jm. 27 j. en E. Peute, wed. 25 j.K. de Haan, jm. 26 j. en A. Spee, jd. 36 j. H. L. Pieters, jm. 28 j. en J. van der Hoek, jd. 21 j. E. Schreij, jm. 31 j. en D. van Bel, jd. 27 j. H. J. Lubbers, jm. 31 j. en M. Francke, jd. 22 j. G. Trampe, jm. 28 j. en A. W. Gebuis, jd. 29 j. A. J. Kouwenhoven, jm. 26 j. en M. J. Kotvis, jd. 25 j. GETROUWD: C. C. Schütz, jm. 25 j. en L. C. Appel, jd. 26 j. G. joosse, jm. 24 j. en J. Baljé, jd. 24 j. A. Meijer, jm. 27 j. en J. Blokland, jd. 22 j. BEVALLEN; 1 \G. Meulmeester, geb. Marijs, z. B. P. Bblier, geb. van Aartsen, d. M. J. Aarken, geb. Pot, z. S. Vollemaere, geb. Ova, z. S. R. Oonsalis, geb. Gerijl, z. W. Buijs, geb. Prins, z. J. Mesker, geb. Kooij. d. levenl. OVERLEDEN: P. C. Geleijn, ongeh. d. 17 j C. van den Broeke, vrouw van C. Kodde, 73 j. A. Koppejan, man van B. A. van der Heide, 55 j. A. Goedhart, z. 14 m. RITTHEM. BEVALLEN: D. Koppejan, geb. Marijs, d. L. de Bree, ge'b. Dingemanse, d. OVERLEDEN: P. Willemse, 77 j., wedn. van N. Go deschalk. per klein rond mandje selderie 4y2 a 6J/2 ct. radijs 8 a 8</2 ct. peen 11 )'2 a 25 cit. rhabarber l/2 a 10 ct. raap stelen 3'/2 a 4 ct. kervel 5/2 a 6>/2 ct. prei 8 f2 a 10 f2 ct., alles per bos krop sla 4/2 a 6y2 ct. citroenen 3 a 3y2 ct., alles per stuk kroten 10y2 a II y2 ct. witlof 28 a 39 ct. spruiten 50y2 ct., alles per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 4 Mei 1917. Roode wagenaar 47 /2 ct. zoete bel lefleur 27 ct. huismanszoet 23'/2 ct. kroten 6 a 7 ct. peen 5 ct., alles per K.G. kropsla 5 a 10 ct. per stuk spi nazie (oude) 18 a 26 ct. spinazie (jonge) 28 a 52 ct. molsla 65 a 106 ct. baksla 31 a 44 ct. veldsla 19 a 24 ct. zuring 17 a 44 ct. andijvie (moskrul) 45 ct., alles per mandje sterrekes 23 ct. postelein 13 a 22 ct., beiden per klein rond mandje prei 4y2 a 10y2 ct. selderie 6 a 7 ct. rha barber 5 a 10 ct. radijs 6 a 7 ct. raapstelen 5 a 6 ct. pieterselie 26 ct. lelies 2 a 2/2 ct., alles per bos. WISSELKOERSEN. 4 Mei. Londen 11.65 Berlijn en Hamburg j37.62'/2; Parijs ƒ42.90; Weenen 23.70. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 6 Mei is de apotheek ge opend van Mevr. VAN OCKENBURG, Badhuisstraat. GEVONDEN GEDEPONEERD. De Commissaris van Politie te Vlis-, singen maakt bekend, dat aan het 'bu- MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 5 Mei 1917. Bij de gisteren gehouden groenten- en fruitveiling werden de volgende prij zen besteed jonge spinazie 63 ct. a ƒ1.06 per mand peterselie 30 a 72 ct. baksla 35 a 53 ct. veldsla 32 a 46 ct. snij- sla 28 a 43 ct. zuring 17 a 45 ct. oude spinazie 25 a 32 ct. moskrul 36 a 41 ct. kervel 19 a 22 ct., alles per kleine mand postelein 13>/2 a 14'/2 ct. Zondag 6 Mei a. s. hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders JACOBUS SINKE en PIETERNELLA PAAUWE j hunne 25-jarige Echtvereeniging j te herdenken. HUNNE DANKBARE KINDEREN i EN BEHUWDK1NDEREN. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, zacht en kalm, ons geliefd jongste Dochtertje en Zusje ELISABETH, in den ouderdom van ruim 9 jaar. Haar diepbedroefde Ouders, Broe der en Zuster A. GOEDEGEBURE. J. GOEDEGEBURE—OTTE. Vlissingen, 4 Mei 1917. (Singeiweg 25.) Eenige en algemeene kennisgeving. j—I iermede betuigen wij onzen harte- lijken dank aan allen, die ons blij ken van belangstelling gaven op 14 April j.l. Namens de familie, J. DAVIDSE. Weaens uertrek uit MIDDELBURG is na 12 MEI a.s., Vlissingen. van den 7 tot en met den 12 Mei 1917. Maandag Groentesoep, (Geen bon) ƒ0.10 Dinsdag Aardappelen en Snijboonen, (Aardappelbon 9) 0.10 Woensdag Gort, (Gortbon 3) ƒ0.10 Donderdag Aardappelen en Spinazie, (Aardappelbon 9) 0.10 Vrijdag Groentesoep, (Geen bon) ƒ0.10 Zaterdag Hutspot, (Aardappelbon 9) ƒ0.10 Zoodra van gemeentewege Aardap pelbon 10 geldig wordt, wordt deze bon op bovengenoemde dagen ook aangenomen. Vooruit bestellen met inlevering van de vereischte bon en betaling is ver plichtend. HET BESTUUR. met 3-jarigen cursus en daaraan verbonden met 2-jarigen cursus te Vlissingen. Aangifte voor het 1ste toelatings examen kan plaats hebben tot en met Zaterdag 26 Mei a.s. schriftelijk op formulieren verkrijgbaar bij den con cierge der school en mondeling eiken werkdag (behalve Woensdag en Za terdag) in het schoolgebouw tusschen 3.30 en 4.30 bij den DIRECTEUR DER SCHOOL. I hl

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3