Stads= en Provincienieuws INGEZONDEN STUKKEN P' v' M' DE OORLOG. vervoeren van 100 passagiers f 25.000 ontvangt. Maar de billijkheid maakt het wen- schelijk ook eens achter de schermen te kijken. Dan krijgt men een heel ander inzicht, zegt de „Midd. Ct." In de eerste plaats heeft de maat schappij voor het molest-risico aan de regeering te betalen een verzekerings premie van f 18.000 per reis en boven dien nog een f2000 aan assurantie-pre mie voor het personeel. Bovendien zijn alle onkosten sterk ge stegen, zijn de gages veel hooger dan vroeger, en loopt de maatschappij ge vaar dat zij bij slecht weer te South- wold geen passagiers aan boord kan nemen, zoodat dan geen cent ontvangen zou worden, terwijl toch de bovenge noemde premies moeten worden betaald. Behalve dat waagt de maatschappij er haar schip aan. waarvoor zij bij ver lies wel de verzekerde som terug krijgt, maar dat zij op 't oogenblik met geen mogelijkheid door een nieuw kan ver vangen. Dat alles bijeengenomen maakt het duidelijk dat die passage-prijs geen bui tensporige verdiensten geeft, en geens zins een misbruik maken van de omstan digheden kan genoemd worden. Militielichting 1918. Op een vraag van mr. Marchant, heeft Minister Bosboom meegedeeld, dat het hem niet mogelijk is de iandstormlich- ting 1908 op te roepen na de militie- lichting 1918. Inschrijving 39- tot 40-jarigen. in de Tweede Kamer is gisteren mee gedeeld dat de inschrijving van de 30 tot 40jarigen alleen geschiedt om gereed te zijn indien er oorlog mocht komen. Zoolang er vrede blijft, is van oproepen geen sprake. Landweer 4 dagen onder de wapenen. In antwoord op een vraag, waarom de landweer gedurende 4 dagen moet opkomen, heeft de minister van oorlog gister in de Kamer geantwoord, dat het hier geen herhalingsoefening betreft en evenmin een mobilisatieproef. Het zal zijn voor een inspectie, en tot ineen schakeling van de elementen en kennis making met de officieren. Petroleum en benzine. Gisterenmorgen is het tankschip „Ame rican", van de American Petroleum Com pany, uit Amerika te Rotterddam aan gekomen met een lading, welke voor het grootste gedeelte bestaat uit petro leum en voor een klein gedeelte uit benzine. Crootere rantsoenen zullen er echter niet of nauwelijks het gevolg van kun nen zijn VLISSINGEN, 5 MEI. in een gehouden vergadering van de afdeeling der S. D. A. P. werd, naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van de R. K. kiesvereeniging om de a.s. raadsverkiezing bij enkele can- didaatstelling der aftredenden te doen geschieden, in beginsel hierin toege stemd op voorwaarde, dat alle partijen dit accoord aangaan. Voor de Belgische krijgsgevangenen. I,n hartelijker dank ontvangen Mej. A. H. v. H., Weesp ƒ2 mej. G., Rot terdam 2.50 de heer A. v. D., Rotter dam ƒ4.50 de heer D.. S., Luinjeberd ƒ2; de heer B., Vtissingen 6.50 maandelijksche bijdrage van S. ƒ2; Mas. ƒ2 De C. ƒ2 Huss... 2 A. v. d. W. ƒ2, allen te Vlissingen. Totaal bedrag 785 ƒ27.50 ƒ812.50. A. HANS, Badhuisstraat 28. Slachtoffers der zee. We herinneren nogmaals aan den liefdadigheidsavond van Maandag 7 Mei a.s. ten bate der nagelaten betrek kingen van sladhtoffers der zee. Maandag zijn nog kaarten te ver krijgen (aan 0.75 gereserveerd, en f 0.50 inkomkaart) in het Concertge bouw van 1012 en 46, en om 7 uur aan de kas. Begin 7>/2 uur. Algemeen Belgisch Vluchtelingen- Comité „Troost in Nood" - Liefdadigheidsfeest. Door het A.B.V.C. „Troost in Nood" werd gisteravond in „de Oude Vriend schap" onder groote belangstelling een luisterrijk liefdadigheidsfeest gegeven ten bate van het werk der behoeftige krijgsgevangenen in Duitschland. De heeren J. van Boven, consul van België, F. Deroover, consulair agent van België, beiden onder-eerevoorzit ters van het Comité, E. Michel, consul van Frankrijk en G. Galiath-Smith, consul van Engeland, hadden er aan gehouden dit feest met hunne tegen woordigheid te vereeren. Het eerste gedeelte van het program ma was uitsluitend aan zang gewijd. Na de openingmarch zong de heer Lé- on Cornells, de gekende baryton, wél ke reeds verscheidene malen, telkens met hernieuwd succes, te Vlissingen optrad, het grootsche „O Schelde" van Fl. van Duijse, en het droomerig „Heeft het Roosje milde geuren" van P.Benoih Mejuffr. Bertha Tits, van Mechelen, won ieders goedkeuring door het onbe rispelijk voordragen van „Samson en Dalila", cantabile du duo Saint-Saëns en „Meilied" van G. Huberti. De heer G. Herpoel zong ons vervol gens eenige frissche, gezonde volks liederen van den gekenden Vlaamschen toondichter E. Hullebroek. Dat deze liederen wel in den smaak vielen van het publiek bewijst het luide applaus waarop de zanger onthaald werd. Mevrouw A. De Smedt-Bouché be geleidde de zangers op onberispelijke wijze. Na een korte pauze werd het prach- tig drama „Servir" van H. Lavedan op gevoerd. Een diepen indruk brachten de aandoenlijke toaneelen van dit Cor- neliaansch tooneelstuk te weeg hij gend en ingetogen volgden de toe schouwers de psychologische uiteen zetting van de grootsche gedachte „Servir", welke het gezamenlijke be- heerscht. Mevrouw A. De Smedt, welke we reeds herhaalde malen toejuichten, le verde volmaakt en natuurlijk spel mi miek en uitspraak waren eveneens on berispelijk. Mejuffr. A. Meseure als „Pauline" toonde prachtigen aanleg en wenschen we meer op het tooneel te zien ver schijnen. De heer A. De Smedt, als colonel Eulin, was de echte type van den kai- men, vastberaden vaderlander, de grootsche figuur, de verpersoonlijking van de hoofdgedachte hij ook leverde mooi spel. De heer Ch. de Gomrée de Morialmé, in de ondankbare rol van luitenant Eulin, heeft aller bewondering opge wekt. De heeren P. Herpoel als „Général Girard", en J. De Waey, als „Minister de la Guerre" waren volkomen op de hoogte van hunne moeilijke taak. Ongewoon was dan ook de bijval, die „Servir" ten deel viel. Een wijl hing een plechtige stilte over de zaal bij het neerhalen van het doek, maar toen da verde door het publiek een storm van toejuichingen, want allen waren het eens met de overwinnende gedachte, dat alles leven en familie, goed en bloed voor het vaderland veil moet gehouden worden. Eene omhaling, gedaan gedurende de pauze, bracht de mooie som van 37.62 op. Het A. B. V. C. „Troost in Nood" verzoekt ons zijn tolk te willen zijn om aan allen, Nederlanders en Belgen, zij,n innigen dank uit te drukken voor de talrijke blijken van oprechte sym pathie en voor den milden steun door allen aan zijne liefdadige inrichtingen geschonken. Boefjes. Opnieuw zijn door de politie eenige jeugdige knapen aangehouden, die zich aan diefstal vian koper van een terrein alhier hadden schuldig gemaakt en in afwachting van een gelegenheid om het aan een opkooiper te Middelburg te verkoopen, hadden begraven. Een de zer knapen, die de vorige week reeds terzake van diefstal in handen der po litie was gevallen, maakte reeds eenige malen met de tuchtschool kennis. Een winkelier deed bij de politie aan gifte dat een circa 12-jari.g meisje ten zijnen nadeele oplichting had gepleegd door op andermans naam in zijn winkel artikelen te halen, terwijl een ander in gezetene klachten deed dat door kin deren geregeld brandhout van zijn op slagplaats wordt ontvreemd. Omtrent een en ander wordt een on derzoek ingesteld. Door de politie werd opgespoord en in beslag genomen een horloge dat reeds in September van het vorige jaar was gestolen. Gebleken is dat een 13- jarige jongen zich aan dezen diefstal had schuldig gemaakt. Door de politie alhier is een 13-ja- rige Duitsche jongen aangehouden, die zijn Heimat was ontvlucht, zooals hij voorgaf om bij Hollandsche boeren te gaan werken, waarom hij heimelijk de Duitsche grens was overgetrokken en na eenig rondzwerven hier was aange komen. Waar hij bij onderzoek te Dussel- dorf, zijn woonplaats, niet bekend blijkt te zijn, daar wordt- vermoed dat hij een valschen naam en valsch adres opgeeft, waarom een nader onderzoék naar zijn identiteit wordt ingeéteM, om zijn terugkeer naar zijn ouders of ver zorgers te bevorderen. De „Staatscourant" no. 104 bevat een uittreksel uit de statistiek der be volking betreffende de provincie Zee land. Onze provincie telde 121.462 mannen en 122.236 vrouwen, tottaai 243.698 in woners. Deze cijfers waren voor Vlis singen 10.589, 11.090 en 21.679 en voor Middelburg 8734, 9775 en 18509. In de hedenmorgen gehouden verga dering van het Polderbestuur van Wal cheren werd met 12 tegen 9 stemmen verworpen het voorstel van het dage- lijksch bestuur om dadelijk over te gaan tot de oprichting van een stoomgemaal en daarvoor f241,525 te voteeren en dit bedrag door een leening te dekken. Vervolgens werd met 14 tegen 7 stem men besloten dat het voorstel van het dagelijksch den voorrang heeft boven dat van de particuliere commissie en met 15 tegen 6 stemmen het dagelijksch bestuur opgedragen in de a.s. najaars zitting met nadere plannen te komen over de wijze waarop de kosten der bemaling zullen worden bestreden. De vrijzinnige kiesvereeniging „Voor gang" te Goes hield een buitengewo ne algemeene vergadering, om zich uit te spreken over de aansluiting bij een der vrijzinnige partijen. Na ampele be spreking werd besloten voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. Aan het bestuur werd opdracht gege ven al die maatregelen te nemen, die kunnen leiden tot de stichting van een vrijzinnige partij, waarbij de gemengde vereenigtngen in onze provincie, die zich nog niet uitspraken, zich kunnên aansluiten. De boniaanslag op Zierikzee, Gisterenmiddag is aan den burgemees ter dier gemeente door een Hofbediende namens H. M. de Koningin een prach tige grafkrans overhandigd om neer te leggen op het graf van de ongelukkige slachtoffers van den bom-aanval. De krans was vergezeld van een schrijven van H. M. Door de commissie daarmede belast, is thans vastgesteld, dat ruim 300 huizen min of meer schade hebben bekomen bij den bom-aanval, om nog niet te spreken van de schade aan meubilair enz., die ook vrij groot is. Het uitgestelde bezoek door den Commissaris der Koningin op 30 April jl., aan de gemeenten Kapelle, Kloetin- ge, Hoedekenskerke, Baarland en Oudelande zal thans plaats hebben op Maandag 14 dezer en zullen Dinsdag d.a.v. worden bezocht de gemeenten Scherpenisse, St. Maartensdijk en Poortvliet. Bij Kon. besluit van 3 dezer is be noemd t,ot redhter in de arrondisse ment-rechtbank te Zierikzee, mr. W. M. G. Jolles, thans substituut-griffier bij de arrondissememts-rechtbank te Amsterdam. Verder is benoemd tot kantonrech- ter-piaatsvervanger in 't kanton Goes, met ingang van 10 dezer, mr. C. M. Kegge, advocaat en procureur te Goes. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Voor den te openen cursus aan de handelsdagschool te Middelburg hebben zich 41 leerlingen aangemeld, waarvan 6 buiten Middelburg. Voor de akte-examens werden gisteren te Middelburg geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd zijn de heeren A. Neugöbauer te Middel burg A. Lindhoudt te Oud-Vosmeer J. Koole te Krabbendijke Jac. Deij en P. Kaan, beiden te Terneuzen. RECHTSZAKEN. Voor demrechtbank te Middelburg werd gisteren anderh'aif jaar gevange nisstraf gevorderd tegen C. F. G. uit Koewacht, wegens diefstal van een por- tefenille met ongeveer f 500 van een blinden man. Wegens overtreding der Distribuliewet in casu het vervoeren van aardappelen, terwijl men geen consent heeft, werd f 1® of 20 dagen gevorderd tegen H. G., M. F., T. en A. v. d. B„ allen te Vlissingen én f5 of 10 dagen tegen C. D. en G. B., eveneens te Vlissingen. Uitspraak 11 Mei. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De cople wordt Dimmer teruggegeven DE VERDERE ONTSIERING ONZER BADPLAATS. Wie iets gevoelt voor natuurschoon, zal het een voorrecht gevonden hebben, toen onlangs de kiosk van den heer Timmerman was afgebroken, dat hein weer een ruim zeegezicht werd gebo den, wanneer hij de steenen trap opliep. Gisteren kwam ik daar en moest ik waarnemen, dat van gemeentewege die ruimte helaas weer ingenomen wordt voor verdere ontsiering der bad plaats. Nog een paar badhuizen er bij en het krijgt daar het aanzicht van een achterbuurt. Van het zoo fraaie plateau komt .niets tot zijn recht, door de aan wezigheid van eene serie gebouwen, welke, als 't ware, met opzet geplaatst zijn, om elk uitzicht te benemen. Waar nu de gelegenlheid werd gebo den, om te breken met de plannen tot ontsiering, zou men ondersteld hebben, dat het gemeentebestuur die met beide handen zou aangegrepen hebben. Neen, zaotn volksbadhuis is zoo nuttig, dat elk ander bad'plaatsbelang daarvoor moet wijken. Waarom kon een dergelijke inrich ting, indien zoo gebiedend, niet worden geplaatst een eind voorbij het Grand- Hotel. Waarschijnlijk zouden daarmede alle partijen gebaat zijn, totdat nieu we toestanden nieuwe maatregelen noodzakelijk maken. Van de steenen trao op het plateau komende, was het vroeger zoo riant, om dat vergezicht te genieten. Waarom voortgegaan met de belemmering van het natuurschoon, dat Vlissingen in ruime mate heeft en waar niets tegenover staat dan Je hooestdenkbare belastingdruk. Met dank voor de plaatsing, t REAL. JONGELINGS ONTSPANNINGS VEREENIGING. Twee jaren reeds bloeit in allen een voud, voor velen een onbekendheid, een eenvoudig viooltje. Nietig, klein, teer aanvankelijk, werd het nu, door eigen wortels gevoed, eene forsche plant. Trots de vele voorjaarssiormen, die over haar hoofd hunnen machtigen adem heen streken, knakte de stengel niet af, bleef de plant staan, voelde ze zich sterk te gen het geweld van buiten. Verloor de plant al eens enkele blaadjes, nieuwe uitspruitsels baarde ze en thans bloeit zeze is in vollen bloei Ik spreek hier over een flinke Jon gensclub: „De Jongelings Ontspannings Vereeniging". Wat aanvankelijk in Augustus 1915 een jongensgril was, die oprichting van een club, werd later ernst. Er kwam sprake van vereenigingsleven, waaraan mer, zich geven wilde, geven kon. Werken deed men, werken op hoogere leerinstellir.gen als H. B. S„ R. N. L., enz. Men wilde het denkbeeld van een oud-NormalistHet stichten van een algemeenen Studiebond, door anderen voor onmogelijk gehouden, practisch verwezenlijken. Men werkte en slaagde er vrijwel in! Ontspanning en ontwikkeling kregen beurtelings haar deel. En thans achtte men den tijd daar, om de buitenstaanders Leeraren, ouders, mede-studenten e. a. te laten zien, hoe gewerkt werd, wat men geven kan Woensdag a. s. zal zij dan haren len Propaganda-Feestavond geven, waarop den bezoeker een mooi programma, ter aantooning van het innerlijk leven der J. O. V. zal geboden worden. Een twee tal tooneelstukjes, eenige tableaux staan o. m. op het piogram, terwijl boven dien het bestuur erin geslaagd is, zich de welwillende medewerking te verze keren van den heer Rijfkogel uit Rot terdam (viool) en mejuffr. Spapé uit Vlissingen (piano). Met volle gerustheid kunnen wij dus een ieder tot bezoek aan die uitvoering nooden. Weliswaar is het jongensarbeid, wat gegeven wordt, maar hoewel on volmaakt, teleurstellen zal het werk u nietDaarom onze verzekering Voor bijzonderheden zij gewezen op de in dit nummer voorkomende advertentie. Vlissingen, 5 Mei 1917. DE LOONACTIE DER SCHILDERS GEZELLEN. In de maand Januari van dit jaar werd door de beide samenwerkende organi saties van Schildersgezellen, te weten de afdeeling Vlissingen van den Nederl. Christelijken Bouwarbeidersbond, sectie schilders en de afdeeling Vlissingen van den Nederl. Schildersgezellenbond, een adres aan de schilderspatroonsvereeni- ging gezonden, waarin gevraagd werd het uurloon der gezellen te willen ver- hoogen met 4 ets, per uur en alzoo te brengen op 27 ets. per uur, een rege ling van den arbeidsdag en doorvoering der artikelen 1638 c. en d. van het Burgerlijk Wetboekeen en ander vast te leggen in een collectief contract. Het loon der gezellen bedraagt op het oogenblik 23 ct. per uur. Terwijl de levensbenoodigdheden sinds liet uit breken der mobilisatie buitengewoon sterk zijn gestegen, is er van een stijging van het loon der gezellen slechts in zeer geringe mate sprake geweest. Het bestaanspeil der gezellen is zeer sterk gedaald en er is geen sprake van dat zij ook maar in eenigerlei mate aan de behoeften van zich en hunne gezins leden kunnen voldoen. Slechts door verhooging van hun loon zouden zij in staat zijn hiertegen eenigzins iets te doen. Wat antwoorden echter de patroons? in etn schrijven van 27 Februari j.l. berichten zij ons onmogelijk aan ons verzoek te kunnen voldoen. Wij zijn er van overtuigd, dat de tijdsomstandigheden ook voor de pa troons moeilijk zijn, doch beide groepen, zoowel patroons als arbeiders moeten leven van het bedrijf en dan is het de plicht dat met beider belangen rekening wordt gehouden. Dit is door de patroons in een 50 tal plaatsen van ons land begrepen en in deze plaatsen werden de loonen op krachtiger wijze verhoogd, dan hier het geval is. In zeer veel plaatsen van ons land, die met Vlissingen ongeveer gelijk zijn te stellen, waren de loonen reeds hooger dan hier, doch gaven de pa troons toch nog bovendien beduidende verhooging. Het loon in Alkmaar bedroeg 25 ets. De patroons verhoogde i het tot 30 ets. Het loon in Leeuwarden bedroeg 29 ct., de patroons verhoogden het loon met i ets. en gaven bovendien 3 ets. extra loonsverhooging, met de duidelijk uit gesproken meening, dat dit gebeurde als gevolg der duurte. De patroons in Steenwijk verhoogden het loon met 5 ets. per uur. Men ziet wij halen slechts een paar voorbeelden aan, genoeg om te doen zien, dat deze patroons beter de belan gen hunner gezellen begrijpen, dan de patroons in Vlissingen. De materialen zijn schrikbarend in prijs gestegen en trots dat ondervindt het bedrijf geen noemenswaardige terug gang. Niet dat wij willen ontkennen, dat deze materialenprijzen van ongunstigen invloed zijn, doch wij halen het voor beeld aan, dat zonder eenige bezwaren aan de matige eischen der gezellen kan worden voldaan. Waar een wil is, is een weg. De gezellenorganisaties verklaarden uitdrukkelijk op hun eischen te blijven staan en thans ontvingen wij den 4en Mei van de patroons een hernieuwd schrijven, waarin zij verklaren wel een maximum loon a 25 cent te willen stellen, doch het minimum loon niet te willen verhoogen. Dit beteekent, dat de levenspositie der gezellen niet wordt verbeterd, alléén aan een enkele die zeer gunstig boven anderen uitsteekt, alléén ter beoordeeling van de patroons, een weinig hooger loon kan worden betaald. Hiermede kan door de organisalies onmogelijk genoegen worden genomen en deze hebben dan ook bestoten zich opnieuw tot de patroons te richten en er op te wijzen dat op een betere win» met onze belangen moet worden reke ning gehouden. Wij vertrouwen dat het ook de be doeling der patroons is de rust in tiei bedrijf te handhaven, doch dan is deze manier van handelen allerminst in het belang daarvan. Namens de samenwerkende organi saties N. C. B. j. j. D. SCHEEPERS, Voorzitter iz. JANSEN, Secretaris N. S. G. B. L. SANDERSE, Voorzitter W, ROELSE, Secretaris ZONDAGSRUST. Aan de Zondagsrust bij de Posterijen hapert nog veel. Daarom is het perso neel op verschillende plaatsen reeds aan het werk getogen, om hierin door de hulp van het publiek eenige verbetering te krijgen. Op tal van plaatsen hebben ze reeds zeer veel succes. Ook de afdeeling Walcheren van den bond „de Post" heeft gemeend een be roep te moeten doen op het publick om iets nader tot het schoone doel „Zon dagsrust" te geraken. Met goedkeuring van de betrokken superieuren zullen zij in deze maand kaarten bij de ingezete nen bezorgen, waarop verzocht wordt geen correspondentie te wenschen ont vangen. De kaarten zullen eveneens door het personeel weer worden afge haald. Wij hopen dat allen het nut van onzen billijken wensch zullen inzien, en de kaarten ingevuld met naam en adres zulien afgeven. Afd Walcheren van den bond „de Post." DE TOESTAND. De Engelschen hebben hun aanval op de zg. Hindenburg-linie hervat op een breed front ten Noord-Oosten en Zuid-Oosten va,n Atrecht. Zij drongen op één punt ten Noorden van Qué- tant die beroemde linie binnen en wisten zich daar te handhaven, on danks de verwoede tegenaanvallen 'er Duitschers. Op verschillende punten Noordelijk van den Quétant-sector maakten de Engelschen vorderingen. Zij namen ook het dorp Fresnoy en vijandelijke stel lingen ten Noorden en Zuiden daarvan over een paar K.M. lengte. Verscheide ne ihonderden gevangenen zijn in han den der Engelsdien gevallen. Dit is de voorstelling, die het rapport van gene raal Haig geeft van den nieuwen aan val. Het is ongetwijfeld een aansluiting bij de vroegere Engelsche pogingen om de linie ten Zuiden van Lens verder in te drukken. Het Duitsche hoofdkwartierbericht spreekt van' „het mislukken van de nieuwe doorbraakpoging", die met de „zwaarste verliezen" gepaard ging, zoodat daaruit volgen zou, dat de En gelschen zichzelf weer een „zware ne derlaag" op den hals haalden. Behalve het nemen van gevangenen vermelden de Engelschen ook zware verliezen aan dooden en gewonden aan de zijde der Duitschers. Men kan er dus vrij zeker van zijn, dat aan weers zijden hard gewerkt is aan de opdrij ving van het verliescijfer niet alleen op papier. De „Times" meldt, dat de vermeestering van Fresnoy uitgevoerd ■werd door de Canadeezen, het korps dat reeds zulk een groot aandeel nam in de vorige gevechten bij Nimiy op 9 April en dezer dagen bij Arleux. De uiterste partijen in Duitschland wensdhen van de regeering te weten hoe het staat met haar vredesdoelein den. De conservatieven zeggen in hun interpellatie, die zij in den Rijksdag willen houden, dat 't Duitsche volk on gerust is over de jongste verklaringen van de socialisten, die van geen inlij ving noch oorlogsschatting willen we ten. Is de rijkskanselier bereid, zoo vragen de conservatieven, om zijn standpunt bekend te maken De socialisten wijzen van hun kant op de door Rusland en Oostenrijk be kend gemaakte oorlogsdoeleinden en vinden dat het ook vopiy Duitschland meer dan tijd wordt.om; te zeggen wat zijn oorlogsdoeleinden ^Üh- Opmerkelijk is, dat de tussóhen die uitersten gelegen partijen, de radikalen en gematigde liberalen en het centrum zich muisstil houden en zich aan geen interpellatie wagen. De rijkskanselier, die eertijds elke gelegenheid aangreep 'om in min of meer vage termen over den naderenden vrede te spreken, voeit thans geen neiging om vrijuit te spre ken. Het Chineesche kabinet volgt het voorbeeld van Amerika en zal na het afbreken der betrekkingen den oorlog aan Duitschland verklaren. Een be sluit in dien geest is naar Reuter uit Peking meldt door de Chinee sche regeering met algemeene stem men aangenomen. VAN HET WESTELIJK FRONT. Van Fransche zijde In Champagne maakten de Fran- schen nieuwe vorderingen in de bos- schen ten Westen van Mont Corniljï' en sloegen met handgranaten een Duit- sdlien aanval op een hunner kleine p"s' ten af. Nu en dan artillerie-actie ten Zuiden van 'Moronvilliers. Op den linkeroever der Maas stelden twee overrompelingen der Duitsche nies, één op den Mort Homme en een bij het bosch van Avocourt, de Fran- sclien in staat een Duitsche aanvalspO' ging onmiddellijk Van Engelsche Meer dan 900 Du officieren, zijn giste men. Gister versterkten (jen sector der h eergisteravond vei maakten vorderinge langs de vijandelijke den vele Duitschér dene gevangen. Van Duitsche zijd Aan 't Atrecht-fr< ville en Quétant, is breedte begonnen doorbraakpoging v« na krachtige artil Van 't aanbreken in den nacht werde geische aanvallen door onze tegen-aa alleen in Fresnoy i gedrongen. Bij Bi gedeelten van onze in zijn handen gebit gisterenmorgen vri houding van onze om onovertrefbaai bloedige verliezen ruim duizend gevai Het gereed houde lingen Engelsche Oosten van Atreöht, wachtingen de En< aanval hadden. Ten Noorden van Reims is de artil' gang, bijzonder he\ bij Brimont. Onze 1 vijandelijke loopgr: tigingsvuur. Laon werd opnii schen beschoten. DE DUITSCI In de gisteren zitting verklaarde log, bij de behand zing van de leger sluiting aan de me rapporteurs Het leger strijdt front met onvergel toewijding en trou\ welijks van liter uit taties van allen, va laatste juist waan aanvaardden daart liet volkomen vertr wustzijn, dat aphte staat, het gaheele v den strijd betrokkei oorlog voortvloeie nood en desonda voor de strijdende wat ter voortzett noodig is. Het leger koeste wen, dat dit zoo z; Ik koester niet oorlog een volkere Zoolang de belanj kaar loopen, zal vooruitzichten voo de zijn thans nii waar twee groote toe niet er aan d< in stand te houden ze od te richten. Wij hebben det den oorlog te bev nageslacht te beho verworven. De geheele op gericlht worden op front, opdat zij de om den reuzenstrij dat wij bereiken, schen een eervol De chef van het log, Gröner, verdet uitgewaardigden o ders tegen de crit craten. Hij verkla leger in het vadei velde mag niemar tot het einde van der de arbeiders schen. De oproep was Duitsche volk zie gen tweesprong weg tot de nederl; DE NOOD IN Een reiziger aan deii Rotërdan van „de Tëll.?p nie getuige is gewees ton.!Tén'bin<ie fe I eV'ènsirl iddelenscli iroep van onge waaronder vele stratie gehouden, ordelijk toeging, plunderd en overa worpen, in allerijl ontboden, die met gen. Schoten wer personen zijn g( personen werden dellijk werd druk militairen, die ord ste verdenking op vuren. Men kon pen of men on met 't geladen gt publiek dwongen en niet langs de Te Mannheim fabriek gevestigd liet werk gestaak ging was gedaan vensmiddelen voi ders werd verb werk hervat. DE TOEST/ In gesprekken woordiger van d< de Maura naden •rent zijne rede klaarde, dat hij

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2