Stads- en Provincienieuws SPORT PE OORLOG. er van in burgerkleeding mag reizen, zoo moet de identiteit van den reiziger worden vastgesteld en zijn deze gege vens met de strook op te zenden. Militaire administratie. Op 5 Mei zullen te Kampen bij het instructiebataljon drie cursussen aan vangen, ieder van 25 leerlingen, respec tievelijk voor reserve-sergeanten-ma joors, tot reserve-2e-luitenant kwartier meester voor dienstplichtige sergeanten en tot res.-sergeant-majoor-administra- teur. Ontmoeting met een Duitsche duikboot. De bemanning van een te ijmuiden binnengekomen stoomtreiler heeft, zoo wordt aan het „Hdbl." gemeld, gerap porteerd, nauwelijks aan een vernieti ging van haar schip te zijn ontkomen. Het vaartig bevond zich op 56 gr. 9 min. N.B. en 5 gr. O.L. (dit is even be noorden Doggersbank-lichtschip), toen een Duitsche duikboot den treiler tot stoppen sommeerde. Onmiddellijk werd aan dit bevel voldaan, en werd geroeid naar de duikboot, om den commandant de scheepspapieren ter inzage te geven. Bij aankomst op de duikboot werden de papieren doorgekeken en deelde de commandant den schipper mede, dat zijn schip zich 20 mijlen westelijk van de westgrens van het vrijgelaten gebied ophield, en dus tot zinken moest ge bracht worden. De schipper protesteerde daartegen, omdat hij juist eenige oogen- blikken vóór de aanhouding peiling ge nomen had en precies lengte en breedte kon opgeven. De door den duikboot commandant opgegeven peiling ver schilde nog al aanmerkelijk met die van de vissc erlieden, zoodat de comman dant maar niet kon aannemen, dat de treiler zich op de piaats bevond, door den schipper voor de juiste gehouden. Na verschillende besprekingen gaf de commandant toe, dat het mogelijk kon zijn, dat zijn peiling, wat de Ooster lengte betrof, niet precies met die der visschers overeenstemde en nam hij het door den schipper opgegeven bestek als het werkelijke aan. De treiler had 7 mijlen Z.Z.O. gestoomd, toen men bij het Doggersbank-vuurschip aankwam, hetgeen de juiste peiling van den schip per bewees. Gevolgen van den duikbootoorlog. De scheepvaartbeweging ophetNoord- zeekanaal blijkt door den verscherpten duikbootoorlog in belangrijke mate te worden gehinderd. In dt eerste vier maanden van dit jaar kwamen te Ijmuiden 216 stoom- en 10 zeilschepen met 182,419 register ton, tegen 398 stoom- en 24 zeilschepen met 407,243 register ton in dezelfde periode van het vorig jaar. VLISSINGEN, 3 MEI. Wij vestigen de aandacht op de be kendmaking van Burg. en Weth. be treffende de uitreiking van broodkaar ten, waarvoor een andere regeling is getroffen. Het besluit van den gemeenteraad tot verhuring van het terrein aan den Kou- dekerkschan weg aan de voetbal-ver- eeniging „Vlissingen" is thans door Ged. Staten goedgekeurd. iDe mailboot „Zeeland" is hedenmor gen van hier vertrokken en wordt mor genmiddag hier terugverwacht. Slachtoffers der Zee. De Belgische Vakvereeniging alhier verzoekt ons opname van 't volgende: Onder verwijzing naar achterstaande advertentie herinneren we, dat de lief dadigheidsavond ten bate van nage laten betrekkingen van slachtoffers dei- zee plaats heeft op Maandag 7 Mei a.s., in het „Concertgebouw". De beide op gevoerde stukken zijn in de Nederland- sche taal. De lezers van 't feuilleton „De Stem van 't Hart" gevoelen dagelijks hoe de schrijver het leven in Vlaanderen door en door kent. Uit dat leven put hij steeds de stof voor zijn stukken. Er is verder voor een flink muzikaal gedeelte gezorgd. „Zijn Offer" wordt voor de eerste maal opgevoerd. Het is een stuk, waar in verschillende karakters tot uiting ko men, zooals het trouwens in 't gewone leven 't geval is. De vroolijke huisknecht Pierre, en zijn meisje Mathilde, de goedzakkige hande laar de Bom, zijn vrouw, die den schep- ter in huis zwaait, maar 't ook gaarne buitenshuis zou doen en haar man een hooger rang wil bezorgen, baron de Lategem, de bloode, verlegen dochter Clementine, Frans Montens, die allen ernst van 't leven gevoelt, al deze per sonen vertoonen een brok uit de sa menleving, in een reeks tooneelen, waarin de humor niet ontbreekt, maar die vooral op ernstige wijze de ijdel- heid geeselen. „Kerstmis in Oorlogstijd" is een beeld uit het Vlaanderen van onze da gen. 't Spel zal met aandacht en ont roering worden gevolgd terwijl de kerstliederen „Adeste Fidelis" en „Hei lige Nacht" door een koor uitgevoerd, diepen indruk maken. De bijval van het Belgisch kinder koor is van te voren verzekerd. Op den avond van Maandag 7 Mei hopen we in het Concertgebouw een volle zaal te zien. Het programma en het doel verrechtvaardigen die ver wachting. Laten we, zoo Nederlanders als Belgen, doen wat ze kunnen om den nood van stille behoeftigen, die hun kostwinner op zulk een ontzetten de wijze verloren, te lenigen. Algemeen Belgisch Vluchtelingen- Comité „Troost in Nood." Liefdadigheidsfeest. Talrijke Nederlanders en landgenooten schonken reeds hunne milde bijdragen tot deelneming aan de feestuitvoering, welke Vrijdag 4 Mei, te 7 uur, zal plaats hebben ten bate van het liefdewerk der behoeftige krijgsgevangenen. Aan allen onzen hartelijken dank. Nog enkele plaatsen zijn beschikbaar. Wij rekenen er op, dat ook deze ten spoedigste besproken worden, in dank zullen wij elke gift aanvaarden. Ons bureau, Breestraat 6, is nog ge opend tot het bekomen van toegangs bewijzen, morgen, Vrijdag, van 10—12 en van 3—5 uur; ook den avond der uitvoering vanaf 6 uur. Met ingang van 1 Mei is de com mies-titulair der posterijen en telegra fie J. M. van Linschoten verplaatst van het telegraafkantoor te Middelburg naar het postkantoor alhier. Met ingang van 1 Augustus wordt de adjunct-commies der post en tele graaf j. A. Salomé verplaatst van het post- en telegraafkantoor te Bergen op Zoom naar het postkantoor alhier. De tot luitenant-kolonel der infante rie benoemde majoor W. H. C. Boel- laard, komt hier ter stede in garnizoen. Het Duitsche stoomschip „Magdale- na Fisher" is weder ledigscheeps hier gepasseerd, komende van Zeebrugge, met bestemming naar Antwerpen. In de Spaarbank aan de Nieuwstraat alhier werden in de maand April 405 inlagen gedaan tot een bedrag van f16.932 05 en 181 terugbepalingen tot een bedrag van f 16.985.38. Er werden in die maand 22 nieuwe inleggers in geschreven, waardoor het aantal spaar ders werd gebracht op 3152 en hun tegoed op f440471.90 Ter lediging werden 39 spaarbusjes aangeboden, in houdende f 191.39. Met 712 spaarzegels werd bespaard f 26.29, welk bedrag op de spaarboekjes werd bijgeschreven. Voor de Belgische Krijgsgevangenen. in hartelijken dank ontvangen inhoud van de bus in het tentoon- stellingspavillioen van den Vlissingschen kunstkring te week 5.82 gl., aangerond tot 6 gl.verder de twee maandelijksche bijdragen April en Mei van A. P. 2 gl. Pi. 4 gl., V. d. V. 2 gl., Al. D. 2 gl., An. D. 2 gl., Verm. 2 gl., allen te Vlis singen. Maandelijksche bijdrage van Mej. van T. 1 gl., H. L. 1 gl. te Vlissingen. Dhr. V. O. te Nijmegen 2.50 gl. Van W. Sch., Zaamslag 5 gl., Mevr. Sch., Breskens 5 gl., rar. P. D., Middelburg (maandelijksche bijdrage voor 5 krijgs gevangenen) 15 gl., van P. M. te H. 5 gl. Totale opbrengst 723.55 54.50 778 50 gl. A. HANS Badhuisstraat 28. Beheer van Belgische Staatsspoor wegen, Posterijen, Telegraaf en Telefoon. De uitbetaling der maand April 1917 zal plaats hebben den 5den Mei (Zater dag) van 1 Va tot 4 uur in de gewone en volgende orde(lokaal „Inlichtings- bureel" bij de statie) de gepensionneerde werklieden van den trekdienst der exploitatie en van wegen en werken de gecom- missionneerde de functionnarissen en bedienden ijzeren weg Posterijen telegraaf en telefoon, (koers 42.50). in de gisteren gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Mid delburg werd naar aanleiding van een ingekomen verzoek van den Middel- burgscben bestuurdersbond en de af- deeling der S. D. A. P. om een gemeen telijke centrale keuken op te richten en weer gelegenheid te openen om gas leidingen aan te leggen of te verande ren, en tevens in verband met opmer kingen van de heeren Onderdijk en Sprenger, medegedeeld door den bur gemeester, dat het gemeentebestuur van het rijkskolendistributie-kantoor reeds toestemming heeft gekregen, tot het doen brengen van wijzigingen in het aantal aangesloten electriciteits- verbruikers, terwijl thans stappen ge daan worden om ook toestemming te krijgen om nieuwe aansluitingen voor kookgas te mogen toestaan. Als die toestemming verkregen wordt, zal dit te danken zijn aan de groote bezuini ging te Midelburg en de genomen dra conische maatregelen, maar dan zeker wel niet kunnen worden voldaan aan het verzoek van de Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenver keer om met het oog op het vreemde- lingenbezoek gedurende de zomer maanden langer verlof te geven voor het branden van gas en electrisch licht in winkels en café's. Mogen er meer aansluitingen voor kookgas komen, hetgeen volgens de meening van den burgemeester tot minder kolenverbruik zal aanleiding geven, dan zullen B. en W. zeker met voorstellen komen om den prijs van kookgas te verlagen. Bij het aangenomen voorstel om :n de verordening op de heffing van een belasting naar het geschatte inkomen het maximumpercentage op 8 te bepa len, zeide de burgemeester, naar aan leiding van een opmerking van den heer Gratama, dat bij de vaststelling van het kohier kan worden besloten het geld voor de distributie uitgegeven, zijnde een buitengewone uitgaaf, te ieenen. Keuren Ged. Staten dit besluit niet goed, wat niet onmogelijk is, dan kan bij de Kroon in beroep worden gegaan. De vier jonge mannen, die verleden week te Middelburg werden aangehou den, als verdacht van diefstal van ko per op het terrein van de gasfabriek, zijn na verhoor door den rechtercom missaris naar het huis van bewaring overgebracht. De vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg heeft evenals verleden jaar weder een wedstrijd ia gevelversiering uitgeschreven. In de commissie uit het bestuur heeft ook zit ting genomen een bestuurslid van de afdeeling Walcheren van de Neder- tandsche maatschappij van tuinbouw- en plantkunde, -namelijk de heer F. A. Hansen. De Vrijzinnige Propaganda-vereeni- gin-g te Middelburg heeft na uitvoerige discussie met op één na algemeene stemmen besloten de vereeniging om te zetten in een Vrijzinnig-Democratische propaganda-vereeniging en werden naam, statuten en huishoudelijk regle ment in dien geest gewijzigd. De minister van staat, minister van binnenlandsche zaken, brengt ter alge meene kennis, dat het Rijksarchief in Zeeland, te Middelburg, met ingang van 3 dezer wederom voor het publiek toegankelijk zal zij-n. De bomaanslag op Zierikzee. Ook de Koningin-Moeder heeft den burgemeester van Zierikzee schriftelijk doen blijkon van haar deelnemende be langstelling in het groote onheil, dat zijn gemeente getroffen heeft en haar zeer groot leedgevoel betuigd, dat be halve de drie ongelukkige slachtoffers die deze ramp gemaakt heeft, nog bo vendien grpote verwoestingen werden aangericht. Gisterenmorgen had de- begrafenis plaats van de slachtoffers, die bij de nootlottige ramp, welke Zierikzee door het werpen met bommen heeft getroffen, zijn omgekomen. Onder groote belangstelling werd het lijk van den gareelmaker Leijdekkers en dat van zijn pleegkind, een 3-jarig knaapje, naar de St. Willibrorduskerk gedragen, alwaar door den Zeereerw. lieer H. F. Heijtveldt, pastoor der paro chie, de Requietq-Mis werd opgedragen. In de kerk en op het kerkhof was de belangstelling eveneens zeer groot. Om 10 uur werd het lijk van de echt- genoote van Leijdekkers op de alge meene begraafplaats ter aarde besteld. Het aantal min of meer beschadigde huizen te Zierikzee is ongeveer 300, dus niet 50 of 60 zooals eerst was opgegeven. Naar het „Vad." verneemt, heeft de heer Patijn aan de regeering de vraag gesteld of reeds vast staat van welke nationaliteit de vlieger was, die op Zie rikzee bommen liet vallen en welke stappen de regeering denkt te doen, om vergoeding van de inaterieele schade te verkrijgen. Bij de firma F. B. den Boer te Mid delburg zijn een achttal prentbriefkaar ten van den bomaanslag verschenen, welke een aanschouwelijk beeld geven van de groote verwoesting door deze corlogsprojectielen aangericht. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Voor de akte-examens werden giste ren te Middelburg geëxamineerd 8 mannelijke candidates Geslaagd de heeren T. Burger, Wemeldinge P. A. van Dam, Baarland J. J. van der Graaf, Scherpenisse E. D. A. Joost-en, Hulst J. Schipper, Wilhelminadorp. Biljarten. Bij het bezoek van groep II aan groep I werden Zon dag door „Internationaal", gevestigd bij den heer Reinders 682, „Gezellig Sa menzijn" gevestigd bij den heer Adri- aansen 551 en „Lust tot Vermaak" ge vestigd bij den heer Lommers 462 pun ten behaaldlaatstgenoemde vereeni ging speelde met één invaller. In het concours bij den heer C. Kes- teloo bedraagt tot heden de hoogste kaart 66 punten. DE TOESTAND. De Duitschers stellen den nieuwen Franschen aanval ten Oosten van Reims voor als een zware nederlaag. Ondanks de groote aantallen gevange nen die de -geallieerden in de afgeloo- pen maand aan 't Westelijk front heb ben genomen en de aanzienlijke buit de Engelschen geven op 257 kanonnen en 470 machinegeweren kunnen de Franschen en Engelschen in het Wes ten, volgens de Duitsche legerleiding niets anders bereiken dan „zware ne derlagen" >en „kolossale verliezen". De Duitsche voorstelling der feiten hebben wij aldus op te vatten dat het tegen houden van -den vijand in de tweede of derde aangevallen linie gelijkstaat met een nederlaag. -Het Wolff-bureau gaat ook tornen aan de waarheid der offi- cieele Fransche communique's betref fende het aantal gevangenen. De Fran schen geven op dat zij sedert 16 April aan de Aisne en in Champagne om en bij de 20.000 Duitschers gevangen na men. Wolff zegt dat van 16 tot 28 April (het tijdperk van de krachtigste aanvallen der Franschen) in 't geheel 7500 Duitschers vermist zijn, waaron der de dooden en gewonden die de te rugtrekkende troepen moesten achter laten. De Duitschers zullen ongetwij feld het best kunnen oordeelen over hun verliezen, vooral wat de dooden en gewonden aangaat, er is voor de neu tralen echter geen reden om te twijfelen aan de meedeelingen van de offcieele Fransche communique's. Overigens worden door -de Duitschers voortdurend Fransche communiqé's. Overigens wor den door de Duitschers voortdurend (niet-officiee!) opgaven gedaan over de groote bloedige verliezen der geal lieerden. Zoo zegt Wolft dat op 28 en 29 April de Engelschen verliezen ten Noord-Oosten van Atrecht bedroegen 20.000 dooden en gewonden. Het -s duidelijk -dat deze cijfers slechts o-p schatting berusten en stellig op onbe trouwbaarder gegevens berusten dan de mededeelingen in de offcieele hoofd- kwartierberichten. Langs het Engelsche en Fransche front werden Dinsdag plaatselijke aan vallen uitgevoerd. Voorloopig blijven op de aanvalsfronten de kanonnen aan 't woord. Aan 't Italiaansche front wederzijd- sclie bombardementen -door vlieg-eska- ders De Oostenrijkers wierpen bom men op Villa Vicentia -en Valona de Italianen op de militaire depots in den omtrek van Triëst. In Armenië is jde strijd iets levendi- ger geworden. De -Koerden (Turksche hulotroepenx maken 't den Russen las tig, zoodat zij Moesj moesten ontrui men dat door de Turken is bezet. Naar uit Berlijn en Weenen overeen stemmend gemeld wordt, is de 1 Mei dag bij de centralen rustig verloopen. Terwijl in Duitschland nergens het werk stillag, is het in Oostenrijk wel tot stakingen gekomen. Er werden te Weenen 's middags, zoo meldt het Korr.-bureau, meer dan twintig arbei- dersvergaderingen gehouden. Daar werd dus wel gestaakt. Te Boedapest lag het werk stil in alle bedrijven. De bladen kon-den niet verschijnen. DE STRIJD AAN HET WESTELIJK FRONT. Van Fransche zijde Op het -front Cerny—Héurtebise— Craonne hebben de -Duitschers herhaal delijk Fransche loopgraven en kleine posten aangevallen. Zij werden door het Fransche vuur teruggedreven. In Champagne nam de artillerie- strijd 's nachts tot groote hevigheid toe in den sector van Mont Cornillet en Mont Haut. Hevige handgranaten-ge- vechten in de bosschen ten Westen van Mont Cornillet, gedurende welke de Franschen aanmerkelijke vorderingen maakten. Bij Eparges drongen Fransche afdee- lingen op verscheidene punten in de Duitsche linies door, brachten vernie ling teweeg en wonnen oorlogsbuit. In Lotharingen patrouille-actie bij Moncel en Emberménil, waar de Fran schen gevangenen maakten. Van Duitsche zijde Ten Zuiden van Yperen nam de vuuractie van tijd tot tijd toe. Op het gevechtsterrein van Atrecht mislukten des ochtends Engelsche aanvallen ten Westen van Lens, bij Monchy en Fon taine. Vanaf 's middags is de artillerie- strijd weer heviger geworden en bleef ook des nachts sterk. Hevig vuur bij het aanbreken van den dag werd door sterke verkennin gen der Franschen bij Cerny en aan de Aisne gevolgd de vijand werd terug geslagen. Des middags begon het vuur gevecht over het geheele front weer met volle kracht. Nachtelijke ondernemingen van onze aanvalstroepen ten Noorden der Aisne leverden ons gevangenen en mitrail leurs op. Bij zuivering van een Fransch nest werden den vijand zware verlie zen toegebracht. Wij maakten 50 ge vangenen. Hernieuwde aanvallen der Fran schen bij den Chemin des Dames wer den afgeslagen. Bij de gevechten in Champagne op 30 April zijn meer dan 400 gevangenen in onze handen geble ven. Volgens hun zeggen was den Fran sche -divisies bevolen tot eiken prijs de hoovtestelling-en ten Zuiden van Nan- roy en Moronvillers te nemen. Het doel is niet bereikt. DE DUITSCHE RIJKSDAG. In de gisteren gehouden zitting van den Rijksdag hield -de president een toespraak waaraan het volgende is ontleend Een nieuwe, machtige tegenstander voegde zich bij het aantal der vijanden. Wilson verzekerde op 2 April in zijne boodschap aan liet Congres, dat hij oorlog voert tegen Duitschland in het belang der menschheid om redenen van rechtvaardigheid. Wilson verloor het recht, dit te verzekeren, nadat hij geen vinger uitstak om Engeland tegen te houden, toen het den uithongeringsoor- log tegen Duitschland, die liet oude menschenrecht en het volkenrecht schond, aankondigde en begon. Wilson verloor dit recht, toen hij het Duitsche voorstel weigerde, om op bepaalde we gen het leven van Amerikanen on rikaansche schepen, die geen rr»r bande verVoeren, te beveiligen en a deze weigering zijne eigen landgeno^ ten aan doodsgevaar blootstelde Wilson schildert het Duitsche vmi als een willoos, door -een groen zuchtigen m den oorlog gedreven volt" Hij zegt echter niets van de intriw tientallen jaren lang gedreven om an te omsingelen en niets van den onland krachtig uitgesproken wil tot vernietf ging onzer vijanden. -Het Duitsche volt stond op 4 Augustus 1914 als één min op en strijdt nog thans ter verdediging van zijne vrijheid, onafhankelijkheid en leven. Wilson zegt Amerika heeft gee„ geen geschil met het Duitsche volk koestert voor dit volk slechts gevoe lens van sympathie en vriendschan Zijne handelingen zijn weinig in over eenstemming -daarmede. Wanneer Will son door zijne boodschap tweedracht wil zaaien in Duitschland, zoo zal dit niet gelukken. Als president van den Duitschen Rijksdag, door het meest vrij-e kiesrecht ter wereld geboren, acht ik mij ais ver tegenwoordiger van het Duitsche volk verplicht, te verklaren, dat deze pogin gen door het gezond verstand van ons volk zuilen mislukken en Wilson on een granieten muur zal stooten Met het trouwste hartebioed des volks heb ben wij het Duitsche keizerschap on gericht, met het trouwste hartebioed strijden wij voor keizer en rijk Ook door de machtspreuk van Wilson zal mets vergaan van datgene waar onze voorvaderen voor streden en naar ver langden en wij op de slagvelden be haalden. De president besloot Gelijk de eer ste ambtenaar van het Duitsche rijk verklaarde, dat Duitschland zich niet mengt in de binnenlandsche aangele genheden van Rusland, zoo willen" wij geen ingrijpen in onze binnenlandsche aangelegenheden door een vreemde re geering welke ook. Wanneer niet alles bedriegt, nadert de beslissing van den wereldoorlo» Wij zien onze tot den dood heldhaftige troepen- standhouden tegen den woe denden aanval der in aantal sterkere vijanden. Onze duikbooten en hare den dood verachtende bemanning zullen Engeland toonen, welk eene vergelding Duitschland kan uitoefenen voor den roekeloozen uithongeringsoorlog. Wij bewezen door het schitterende succes der zesde oorlogsieening op nieuw onze financieele kracht. In weer wil van alle moeilijkheden- trotseeren wij de ontberingen, die de verdedi gingsoorlog ons oplegt. Wij in het va derland staan pal in onwankelbaar ver trouwen. Wij gelooven aan de ster van het Duitsche vaderland, aan den vrede die de veiligheid en gelukkige ontwik keling van het vaderland waarborgt voor nu en voor altijd. DE VREDES-ACTIE. De „Neue Freie Presse" publiceert ■een interview met den Turksclien grootvizier Tala-at Pascha. 'De grootvizier zeide o.a., dat de cen trale mogendheden steeds naar vrede gestreefd hebben. Wij zijn niet als veroveraars ten oorlog 'getrokken. Wij voeren een defensieven oorlog en stre ven -een eervollen vrede na en hebben dien steeds nagestreefd. Voorts memo reerde de grootvizier de mededeeling, welke indertijd aan Wilson was ge daan en de uitnoodiging tot onder handelingen, welke aan de vijanden was gericht, doch die werd afgewezen. Nop steeds staat hun de weg open. Wij zijn nog steeds bereid over een eervollen vrede te onderhandelen Ik behoef wel niet uitdrukkelijk te zeggen, dat wij en de verbondenen het geheel eens zijn over alle punten. Mei moet afwachten, maar ook verder strij den. De vrede kan slechts door onder handelingen tot stand komen. De vre desonderhandelingen zijn echter een „zaak dat moet in het oog gehou den worden. De Russische revolutie en alles wat er mee samenhangt, is een te delicate aangelegenheid dan dat ik daarover nader kan spreken. Ik kan echter wel zeggen, dat wij den val van het Tsarisme als een gunstig teeken voor Turkije beschouwen, wijl liet Tsa risme noodgedwongen een vernieti gingsoorlog tegen Turkije voerde. Een vrij Rusland heeft het niet noodig de pan-Slavische macht aan te hangen. Ten slotte zeide de groot-vizier, dat hij de economische ontwikkeling van 1 li i k i j e met vertrouwen tegemoet zag. Deze gewichtige taak voor den vredes tijd zou in het bijzonder er toe bijdra gen, de banden tusschen Oostenrijk- Hongarije en Turkije nauwer aan te halen. AMERIKA EN DE ENTENTE. De eerste formeele conferentie van de Engelsche missie met de Amerikaan- sche regeeringspersonen is gisteren te Washington gehouden. Besproken wer den de verstrekking van levensmidde len door de Vereenigde Staten aan de fcntentelanden-, en de kwestie van de scheepsruimte voor het vervoer der voorraden. -Men achtte het waarschijn lijk dat een plan zal worden uitgewerkt om (iet toezicht op het transport van levensmiddelen rechtstreeks van Wash ington uit te doen geschieden. Ook de kwestie van den uitvoer naar de onzij- digen is besproken. Het schijnt dat Noorwegen en Zweden ongerust zijn over de vooruitzichten en overwegen om hier kantoren in te stellen om de voorziening met levensmiddelen van hieruit te regelen. Lord Eustace dat de Engelscl scheepsbouw onl de eisclien te vol den diiik-bootooricf worden gesteld, eenigde Staten te te zal het evenwii in deze mededes dat de scheepsru die van de geallit voegd om de Du ging te verijdel voorts gezegd d; departement van ke medewerking van het dringen- heeft getoond. 0E VREDESV( enI Het Duitsche verneemt van de uit een bericht v| te leiden, zoudel neigd zijn, hun of te matigen. Ook zij-n af te zien val uite imperialistis" meer willen aanp iingen van Frarl Vereenigde Statel Gazette" -v-erneenf schen en Engelscl trograd niet gelul scire socialisten ta den de Fransche geerden langzan toegeven aan de| EEN SUCCES IN MESd Van Engel-schel In Mesopotamia het 13e Turkschf krachtig verschd oevers van de Sj| and werd volkor Wij namen in stormaanval de el alsmede een v-el krachtigen tegerj het dorp w-eer, ui heroverd. De vija ven tot de Jiib-el -namen 359 man r een regiments-col EEN ENGELSCI GETO| De Engelsche Het troepen-tl rat", dat zich opl met een groot aal pen aan boord, J door een duik'b| een afstand van Tengevolge van pline en het flinll kregen alle soil booten -een plaatf een onzer patri spoedig opdaagdl bracht. Er kwan ven. DE ONDERGANl ln verband me| den Engelschen 21 April door twl gevechts-vliegtuil het volgende Op het berichl luchtschip waarl twee onzer eensj droplaans op. luchtschip op gl aan, en begon o| meter te vuren, mitrailleur-vuur, schoten op .ballof hij op ongeveel was, begon het lif te branden. De vlieger haal rechts om en tof opnieuw in het 1 deze even en strf het water. Op 21 dween de gondej De rest van dei) ongeveer 3 minui der. golven. De tweede vlil schip op ongeif oog, en vervoigdf te. Even voo-r evenals die van I uiterst snel afspl een weinig bovJ gedaalden stuuif van vlakbij 150 wending te hebtf vlieger eveneens steigeren, en zijm De ballon wasf meter groot en type. DUITSCHEI GEAR Twee Duitsch en Wolff Hirsch hen werd gevor krinezuur. Zij he gelegd, dat het om in Wallstreet Amerikaanschen nieling aan te ri ten omtrent een betreffende een doen verspreidt gemeenschap te doende -een fin Meyringer is ee was vroeger een Beiden werden van den oorlog financieele kr echter voor, Hirsch valsch is bedoelingen nel

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2