GEMENGD NIEUWS INGEZONDEN MEDEOEELINGEN. Hosunnszuurafzaltm^n uitstrekte langs het dal tusschen den weg naar Kamerrijk en de Scarpe. Dichte sneeuwbuien maakten, dat men enkel kon zien, wat vlak bij was en dat de beweging kon worden uitgevoerd, zonder dat de vijand de uitgebreidheid 0[ de richting daarvan kon waarnemen. De aanval schreed in artillerie-formatie voorwaarts langs den Noordelijken oever van de Scarpe, die de onzen bij Roeux overtrokken. Toen de aanval zich daarna Zuidwaarts ontplooide, begon het garnizoen van Mo-nchy zich hardnekkig te weer te stellen. Van Duitsche zijde Bij Fampoux ten Noorden van de Scarpe zijn Engelsche infanterie-aan- vallen, bij Roeux verscheidene cavale- rie-aanvallen met groote verliezen mis lukt. Bij Monchy en Wancourt op den Zuidelijken oever over dag voor ons rrunstig verloopen gevechten. Ten Oos ten van Bullescourt en bij Hargicourt ten Noord-Westen van St. Quentin werden 1000 Engelschen gevangen ge nomen en 25 machinegeweren ver overd. DE SLAG BIJ ATRECHT. De Engelsche bladen staan alle vol van verhalen over den slag bij Atrecht en men verwacht thans dat 't offensief van Haig een grootere ontwikkeling zal nemen en zelfs zal leiden tot de ont ruiming van de stellingen bij Rijssel en Douai. De toestand is thans zoo, dat allerlei mogelijkheden te verwachten zijn. Men verwacht dat de Duitschers hevige pogingen zullen doen om hun verliezen weer goed te maken, terwijl de Engelschen van hun kant zich ten zeerste zullen inspannen om niet enkel tegenstand te bieden, maar door te gaan met den btoedigen aanval, om zoodoende de Duitschers te beletten, dat zij zich weer in het bezit stellen van permanente versterkingen, gelijk aan de thans door hen ontruimde. DUITSCHE BESCHOUWINGEN OVER HET ENGELSCH SUCCES BIJ ATRECHT. De militaire medewerkers der Duit sche bladen verklaren in hun beschou wingen over den slag bij Atrecht, dat het offensief der Entente, hetwelk sinds lang voor de lente aangekondigd was, langer op zich liet wachten, dan alge meen aangenomen was. Zij schrijven deze vertraging aan den onderzeeërs oorlog en den Duitschen terugtocht tusschen Atrecht en Soissons toe. Door dezen laatsten zijn de voorbereidingen der .Entente voor het voorjaarsoffen sief doelloos geworden en werden de geallieerden gedwongen om hun plan totaal om te werken. Daar een aanval in grooten stijl over het ontruimde gebied nieuwe maanden van voorbereiding zou geëischt heb ben, besloten de Engelschen op dat punt aan te vallen, waar het terugge nomen front bij het oude aansluit. De bladen wijzen op de openhartig heid, waarmede het Duitsche legerbe stuur de aanvankelijke successen der Engelschen bij Atrecht mededeelde en verklaren dit daardoor, dat de Engel schen klaarblijkelijk deze plaats na groote voorbereidingen voor hun len te-offensief konden benutten. Daaren boven toonden alle doorbraak-slagen welke op het Westelijk front in den loop der drie jaar plaats hadden, dat de aanvaller in den regel gedurende de eerste dagen door het plotseling in het vuur brengen van overmachtige krach ten op een zelfgekozen en daardoor den verdediger onbekende plaats, eerst plaatselijke successen behaalt. Deze plaatselijke successen zijn ech ter niet beslissend. Het komt er slechts op aan, of de aanvallers in staat zijn hun successen voortdurend uit te brei den, zoodat daaruit een strategische doorbraak volgt. Hierin zijn de Engelschen niet ge slaagd. Veeleer bleek uit de officieele communique's, dat de vijandelijke aan val reeds den tweeden dag opgehou den werd. Als in de vijandelijke com- muniqué's gezegd wordt dat de aanval zich tot de tweede en derde linie uit strekte en tot de verovering van de geheele Duitsche stelling leidde, zoo is daaronder slechts het eerste treffen in het geheele verdedigingssysteem te verstaan. De Duitsche verdedigers zul len hun tegenstand dan in de tweede en derde linie met versche, tot dusverre achtergehouden versterkingen voort zetten, terwijl voor den tegenstander 't voordeel der verrassing wegvalt. DE VEREENIGDE STATEN EN DUITSCHLAND. De medewerker voor marine-aange legenheden van de „Daily Telegraph", schrijft In Duitschland wordt nog steeds de bewering gehoord, dat de Duitsche regeering de kosten van den onbeperkten duikbootoorlog van te vo ren berekend heeft en daarbij ook de tusschenkomst van de Vereenigde Sta ten, Dit is grootspraak. Wanneer een volk van 45 millioen met een verachte lijk klein legertje het geheele karakter van den oorlog heeft kunnen wijzigen, wat moet dan niet de invloed zijn van een volk van 100 millioen, met hulp middelen, die evenredig zijn aan die be volking en zijn gebied. De Duitschers hoewel ze kundig zijn in wetenschap en industrie, kunnen niet vergeleken wor den met de Amerikanen wat organisa tie betreft. Een voorbeeld der Ameri- haansche methode levert de ontwikke ling van de haven van Boston, die bij net uitbreken van den oorlog de zeven de was in de lijst der Amerikaansche havens. Nu is Boston tweede, dank zij het initiatief van een Amerikaanschen spoorweg-magnaat, wien het voor kwam, dat de Vereenigdq Staten die haven noodig hadden voor den uitvoer van munitie en andere goederen. Deze zelfde methode zullen de Amerikanen op alle oorlogsmaatregelen toepassen en bij gevolg zal de oorlog aanmerke lijk verkort worden. Wat de duikboo- ten betreft, de bondgenooten kunnen daaraan op zijn minst het hoofd bieden tot aan het einde van 1917, wanneer de Engelsche standaardschepen begon- nen zullen zijn zee te kiezen. Van de Amerikaansche schepen varen er dage lijks gemiddeld drie uit, het aantal wel gewapende patrouillevaartuigen is toe genomen en er zullen onder de vlaggen der bondgenooten en onder Ameri kaansche vlag zooveel bewapende I schepen zijn, dat de Duitsche duikboo- ten hard aan het werk gehouden zul len worden. OOSTENRIJK EN AMERIKA. De Oostenrijksche bladen noemen het afbreken der diplomatieke betrekkingen met de Ver Staten een logisch gevolg van den ingetreden oorlogstoestand tus schen Duitschland en de Amerikaansche Unie, omdat de lang voor het uitbreken van den wereldoorlog bestaande basis tusschen Oostenrijk-Heng. en Duitsch land, door den oorlog gehard en ge staald, en ook voor de toekomst gel dend, geen onduidelijkheid toelaat. Oos tenrijk en Duitschland blijven solidair in alle opzichten en alle pogingen om Oostenrijk tot een andere houding te bewegen zullen steeds vruchteloos zijn Hoe betreurenswaard ook het feit is, dat de oude vriendschap tusschen de beide stalen voorloopig „uit" is, het was onvermijdelijk, daar Wilson, die juist in het laatste aide-memorie van den Oostenrijkschen minister van Bui- teniandsche Zaken een weg tot het be houd van den vrede had kunnen vin den, rechter over den vrede en niet beschermerervan wilde zijn. De bladen zijn er vast van overtuigd, dat ook de interventie van Amerika den oorlog niet zal beslissen. DE BELOOFDE KIESRECHT HERVORMINGEN IN DUITSCHLAND. De Fransche pers bespreekt het schrijven van keizer Wilhelm en ziet daarin een symptoom van toenemende vrees bij de Duitsche regeerende kaste. In de „Echo de Paris" zet Herbette uit een dat de keizer slechts het initiatief genomen heeft onder den druk der bui- tenlandsche gebeurtenissen en feitelijk toegeeft door de Engelsche blokkade- strategie, de nederlaag van Hinden burg in Picardië, de Russische omwen teling en de tusschenkomst van de Ver eenigde Staten. Met 't oog op de onop rechtheid wijst Herbette op twee merk waardige toevoegingen, nl. dat de her vormingen slechts na den oorlog zuilen worden ingevoerd en aangenomen moeten worden langs den gebruikelij- ken wetgevenden weg. De „Humanité", het voornaamste or gaan der Fransche socialisten, wijst op de valschheid der zoogenaamde beloof de hervormingen en zegt Niemand zal in de val loopen, als die er is. Wil helm belooft geen politieke hervormnig, maar enkel een electorale hervorming. Nu weet iedereen dat in weerwil van het algemeen kiesrecht, de Rijksdag gedurende de laatste 46 jaar slechts be perkt is in zijn invloed op het politieke leven in Duitschland. De keizer is de baas. De kanselier en de ministers zijn slechts aan hem verantwoording schul dig en niet aan de vergadering, op de zelfde wijze gekozen als de Rijksdag. De Landdag bezit geen werkelijke macht meer. Wilhelm gaf nog niets prijs van het erfgoed der Hohenzol- lerns. Iedereen in Rusland en elders zal begrijpen dat om de Pruisische monar chie democratisch te maken veel an dere schokken noodig zijn. ONLUSTEN IN BULGARIJE. Reuter's correspondent in Macedonië meldt Volgens vertrouwbare inlichtin gen zijn in verscheidene steden van Bulgarije, vooral in Sofia, onlusten uit gebroken. Duitsche cavalerie kreeg bevel de menigte te Sofia uiteen te drijven. Tal rijke slachtoffers. Bulgaarsche troepen sloten zich in sommige gevallen bij de bevolking aan en weigerden de betoogers aan te val len, ia zelfs maakten zij gemeene zaak met hen. AMERIKAANSCHE OORLOGSMAAT REGELEN. De regeering is bezig te confereeren met de geallieerden over de wijze, waarop aan den oorlog zal worden deelgenomen. Naar verluidt wordt een plan overwogen, om politiediensten te verrichten in volle zee. Men zegt dat waarschijnlijk een overeenkomst tot stand zal komen, mondeling, waarbij op eikaars woord vertrouwd wordt, zoodat op die wijze een schriftelijk ver bond wordt vermeden. De oppositie tegen den dienstplicht in 't Congres neemt toe en omvat twee derde gedeelte van het Huis, benevens de commissie voor militaire aangele genheden, welke ten gunste van het vrijwilligersstelsel gezind is. Het is nog niet bekend of Wilson zal trachten machtiging te krijgen om de dienst plichtwet af te dwingen. Naar verluidt is de Amerikaansche vloot begonnen met patrouillediensten te verrichten. ARGENTINIË EN DUITSCHLAND. Een telegram uit Buenos Aires zegt Ofschoon de Argentijnsche regeering voornemens is onzijdig te blijven tot de rechten van Argentinië zelf worden ge schonden, heeft zij een verklaring uit gevaardigd, waarin zij zich solidair verklaart met de politiek der Vereenig de Staten. Deze verklaring luidt „in verband met de redenen, die de Ver eenigde Staten hebben bewogen den oorlog aan Duitschland te verklaren, erkent de Argentijnsche regeering de rechtmatigheid van dezen stap uithoof de van de schending door Duitschland van de beginselen van onzijdigheid, be krachtigd in het volkenrecht, welke be ginselen werden beschouwd als een stellige vooruitgang der beschaving." DE RUSSISCHE REGEERINGS- PROCLAMATIE. De „Retsch", het orgaan, dat de meening van den minister van buiten- landsche zaken weergeeft, bespreekt de regeeringsproclamatie betreffende de oorlogsdoeleinden. Het blad schrijft o.a. Eenige par tijen van de uiterste richting hebben de grove dwaling begaan om aan het im perialisme de natuurlijke strevingen toe te schrijven om de veiligheid naar bui ten en de economische ontwikkeling' van Rusland te verzekeren. De voorloopige regeering verwerpt het doe! om de "niacin van Rusland te vermeerderen ten koste van andere vol keren, doch aanvaardt geenszins de mogelijkheid van een vernedering van het vaderland en een vermindering zij ner levenskrachten en rechten. Terzelf- dertijd heeft de regeering de nakoming van al haar verplichtingen tegenover de geallieerden ten volle toegezegd. De concrete vredesvoorwaarden zul len door den wil des volks in nauwe eenheid met de geallieerden worden vastgesteld. MOTIE VAN HET GARNIZOEN VAN PETROGRAD. In een vergadering, belegd door de partij van het nationale leger, hebben vertegenwoordigers van het garnizoen te Petrograd besloten de volgende mo tie ter kennis te brengen van den vas ten raad van afgevaardigden van arbei ders en soldaten en te overhandigen aan de voorloopige regeering. De oorlog moet voortgezet worden tot de door het volk en het leger ver kregen vrijheid gewaarborgd is. De oorlog moet voortgezet worden tot het zegevierend einde. De vergadering is van meening, dat zelfs een vrede, die de oude grenzen van den Staat herstellen zou, zoo hij zonder goedkeuring van de bondge nooten gesloten zou worden, een schandelijke vrede z,ou zijn, die de Rus sische vrijheid bedreigen, ons met het teeken des verraads schandvlekken, ons scheiden zou var. 't vrije Engeland, het republikeinsche Frankrijk, van Bel gië, Servië, Montenegro en Roemenië, die ter wille van hun vrienden verwoes tingen hebben ondergaan, en ons den plechtigen. eed zou doen breken tot her stel van het vrije Polen met inbegrip van het Duitsche en Russische gebied. Te Maastricht kwamen weder acht Duitsche deserteurs en drie ontvluchte Russen aan. Gisternacht zijn te Ubach- Over-Wqrms negen Russen en drie Duit sche deserteurs aangekomen. Later arri veerden aldaar nog twee Russen in uni form. Dit tweetal was zonder schoeisel en doornat. Om de Duitsche grenswacht te ontloopen, waren beiden de Worms overgezwommen. Te Enschede kwa men gisteren twee Russische krijgsge vangenen aan, die geruimen tijd in een kamp te Lübeck waren geweest en on langs voor het verlichten van landar beid waren uitgezonden in de buurt van onze grens. De politie te Zeist heefteen goede vangst gedaan door de aanhouding van een 21 jarig meisje. Ze nam er een goed leventje van, logeerde in pensions en huurde bij eenige rijwielhandelaars rij wielen, die zij daarna in een andere plaats ging verkoopen. Bij zulk een ver koop te Zeist werd ze gearresteerd. Zij is ter beschikking van de Utrechtsche justitie gesteld. In November van het jaar 1915 werd ten huize van een hovenier, wo nende aan den Lagen Oord te Utrecht ingebroken, tijdens afwezigheid van de bewoners. De daders namen een geld kistje weg, waarin geldswaardige pa pieren waren geborgen, effecten mee- rendeels en eenige spaarbankboekjes. De politie heeft toen met speurhon den gewerkt in de omgeving van de woning, waarin de inbraak was ge pleegd de honden gaven wel een spoor aan, een weiland in, maar raak ten dan in het onzekere. Als verdachten werden twee perso nen aangehouden, woonachtig in de buurt van de Roode Brug, tegen wie ernstige vermoedens waren gerezen. Deze lieden bleven geruimen tijd in voorarrest, maar moesten eindelijk we gens gebrek aan voldoende bewijs worden losgelaten. Na November 1915 werd van deze zaak niets meer vernomen. Totdat nu Dinsdag jl. de recherche nieuwe aan wijzingen kreeg en de rechercheur v. d. H. in die gegevens aanleiding vond, een nieuw onderzoek te beginnen. Er werd gezocht in een sloot, gele gen in een stuk weiland, waarvoor vroeger de politiehonden steeds bleven staan en hun spoor verloren. Na gerui men tijd te hebben gedregd, haalde de te verwijderen. Tot de kwade gevolgen van overtollig urinezuur behóoren niet alleen spit, ischias en rheumatiek, want ongetwijfeld is urinezuur pok de grondoorzaak van steenachtige afzettingen in de nieren en blaas. Kleine, Scherp gekante urinezuur kristallen, veel gelijkend op glassplinters, verzamelen zich rond de teere niercellen en vormen niergruis, dat zich een weg baant naar de blaas ep dikwijls zoo groot wordt, dat een operatie onver mijdelijk is. Maar een speciaal nierge neesmiddel, genomen bij het optreden der eerste verschijnselen, dient succesvol te zijn ter voorkoming en verwijdering der urinezuur afzettingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal niergenëesmiddel. Zij her stellen de werkzaamheid der nieren, spoelen de urinekanalefi door en reinigen deze, en verwijderen het urinezuur ver gift en de vloeistoffen, die zich ophoo- pen en ontsteking in de spieren en ge wrichten veroorzaken. Om bij het gebruik van Foster's Pillen de beste resultaten te verkrijgen, dient de lijder te helpen door voldoende melk te drinken, voldoende water, en slechts licht verteerbaar, gezond voedsel en weinig of geen alcoholische dranken te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uilsluitend voor nier- en blaaskwalen. Zij werken hoegenaamd niet op de in gewanden. Let er op, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Iedere echte doos draagt de handteekening van ja- mes Foster. Te Vlissingen verkrijgb. bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f10 p. zes doozen. (45.) politie eindelijk de vermiste geldkist naar boven. De inhoud was door het water in deze l'/2 jaar tijds tot pap geworden, een brei-achtige massa, waarvan men de samenstelling noch- thans, na alles te hebben gedroogd, hoopt te kunnen vaststellen met behulp van een deskundige. De geldkist was dus nu gevonden. Thans moest de re cherche de daders mag hebben. De in gestelde nasporingen leidden tot de conclusie, dat men dezelfde personen moest hebben die in November 1915 werden aangehouden, maar weer op vrije voeten moesten worden gelaten. De recherche meent nu vollediger materiaal tegen deze beide verdachten te hebben bijeengebracht. De zaak zal thans naar de justitie kunnen worden verwezen. Te Helmond waren een 30-tal Duitsche deserteurs van gemeentewege bij particulieren ondergebracht. Twee, die bij den heer H. waren gehuisvest, vertrokken Zaterdag jl. zeggende dat zij even de stad ingingen en dadelijk terug zouden komen. Zij keerden echter niet terug en spoedig bemerkte men, dai zij een bedrag van c.a. f600 hadden ge stolen. De politie zoekt deze Duitschers. Gisterennacht is ingebroken in 'n café-restaurant, hoek MaaskadeVan der Takstraat te Rotterdam. Vermoe delijk hebben de dief of dieven zich laten opsluiten, en zijn in den nacht te voorschijn gekomen en hebben op het kantoor ten zeerste huisgehouden, in de brandkast hebben ze bij het siot 'n groot gat gemaakt met behulp van een steekvlam, doch zijn er niet in geslaagd de brandkast te openen. Vervolgers hebben ze een tweetal lessenaars opei- gebroken en den inhoud door elkaar gehaald en over den grond gewor.pen. Ook in de restauratiezaal zijn ze ge weest en hebben daar o.a. het buffet opengebroken en uit de lade ongsveer 600 aan bankpapier en specie gesto len. Ook de vitrinekast hebben, re ge forceerd en daaruit de aanwezige cho colade en sigaren ter waarde \an on geveer 40 ontvreemd. Door een deur in de Van der Takstraat, die ,*isteren- morgen op een kier stond en 's avonds te voren steeds gesloten ep gegren deld wordt, heeft men het pVrceel ver laten. Een 4-jarig meisje, is aan den Laarderweg te Hilversum dJordeQooi- sche stoomtram overreder/ Het kind werd een voet afgereden rn is in zorg- wekkenden toestand na?f een zieken huis overgebracht Te Diffelen, gem. Ambt-Hardenberg, is aar,den oever van de Vecht het lijk gevonden van een se dert 21 Februari vernisten grijsaard. Nog wordt een andere man vermist, die ook vermoed wordt vrdrónken te zijn. Gisterenavond wejd op het rangeer terrein van het statig» D. P. te Rotter dam tusschen de speren liet lijk gevon den van een 34jan»en rangeerder. De oorzaak van den <toud is onbekend. Vermoedelijk is dt man tusschen de bufiers van een ^arigeerend treindeel beklemd geraakt. Op Kortendijk on der Roosendaal is.eeh smokkelaar door een milicien aangeschoten. Hem werd een arm verbrijzeld. Een 35jarige vrouw viel gisteren in de Hugo de Grootstraat te 'sGravenhage uit een raam. De vrciuw werd zoodanig ge wond dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk lüeek. Onder de gemeente Steenbergen is een laaghartige moord gep!(egd op den openbaren weg. De drie bnjers Marijn, L ndert en Piet Kr. keerden per rijwiel van een tochtje van Bergen-op-Zoom over Moerstraten naar het gehucht „de Kribbe" terug waar zij woonachtig zijn. Op korten afstand van hun woning ge naderd, werden zij eenklaps door eenige onverlaten overvallen, van hun rijwielen getrokken en met messen schandelijk toegetakeld, waardoor zij alle drie zwaar werden gewond. Een der gebroeders, de 28-jarige Lin- dert Kr., werd zoo ernstig mishandeld dat hij reeds aan zijn wonden is over leden. Hij had een doodelijken steek in het onderlijf. De drie gebroeders Kr. waren allen in militairen dienst. De aan randers, v. d. K. en de drie gebroeders A., zijn gearresteerd en naar Breda over gebracht. Wraaklust schijnt de drijfveer tot den moord te zijn. Omtrent de spionnagezaak aan het telegraafkantoor te Amsterdam deelt men nog mede, dat ook gebleken is, dat af schriften werden genomen vari telegram men scheepsbewegingen betreffende. Men kwam in het bezit van den inhoud van telegrammen in geheimschrift, doordat men zich des nachts den sleutel wist te verschaffen van de kamer, waarin de copieën dezer telegrammen werden op geborgen. De betrokkenen werden voor hun werk klaarblijkelijk zeer ruim be taald, daar een der betrokkenen een aanzienlijk bedrag bij een der banken a deposito had staan. Behalve de iri hechtenis genomen tele grafisten D., v. d. B., en mej. S., moeten er nog anderen bij deze zaak betrokken zijn. De „Tijd" meldt nog, dat een onder zoek aan het licht heeft gebracht, dat bij de spionnagezaak ook betrokken wa ren personen, die bij Holderts berucht anti-smokkelbureau werkzaam waren. Hoog water. Uit verschil lende gemeenten langs de Maas in Lim burg geeft men uiting aan de vrees voor overstrooming. Op enkele plaatsen is de rivier reeds buiten haar oevers getre den. Zaterdag was een halve meter was geconstateerd. In den loop van den dag viel het water weer enkele centimeters, doch den volgenden morgen was het opnieuw 8 c.M. gewassen. Het water is nog altijd wassende. De rivier de Geul is bij Rothem Meerssen ook bui ten hare oevers getreden en heeft ver schillende landerijen blank gezet. De kolennood is te Enschede, maar vooral in de gemeente Lonneker, zoo groot, dat er gezinnen zijn, die gedu rende drie weken geen warm middag maal konden bereiden. De eigenaren van bosschen, gelegen in laatstgenoemde gemeente, zijn van hun bezitting niet meer zeker, want geheele scharen ko men er met bijlen op af en vellen wat maar te halen is. Gisteren werd een geheel dennenbosch van den heer Ro- bers, nabij Glanerbrug, omgekapt en weggehaald. Gisterennacht hebben de rijksveld wachter D. van Weel en de gemeente veldwachter W. de Knegt te Capelle a/d. ijsel twee onbekend gebleven per sonen aangehouden, die op verdachte wijze rondliepen. Nadat de veldwachters enkele vragen gesteld hadden, losten de aangehoudenen revolverschoten op de politie. Terwijl de in het gelaat getrof fen .gemeenteveldwachter De Knegt door Van Weel werd geholpen, ontkwamen de aangehoudenen op de fietsen der veldwachters. De rijwielen werden later in het kanaal van den Prins Alexander- poider teruggevonden. De toestand van den veldwachter De Knegt is niet ernstig. Zaterdagavond kwam een café houder te Eindhoven tot de ontdekking, dat hem een ijzeren geldkistje met on geveer f400 was ontstolen. Het open gebroken geldkistje werd ledig terugge vonden op een kamer, gehuurd door eenige Duitsche deserteurs. De dieven werden gisterennacht te Rotterdam gear resteerd en gevankelijk naar Helmond overgebracht. Er werd nog slechts f35 op hen gevonden. De beide dieven leg den een volledige bekentenis af. Naar Duitsche bladen melden is de Duitsche vechtvlieger, luitenant Berr, den 6den April doodgevallen. Zijn vlieg tuig kwam tijdens een luchtgevecht in botsing met het vliegtuig van een kame raad, met het gevolg, dat Berr doodelijk gewond ter aarde stortte. Luitenant Berr werd den 20sten Mei 1890 geboren. Den 3den Maart 1915 trad hij in het vliegerkorps en ontving den 4den December 1916 de orde pour Ie mérite. Een aardbeving. Gisteren morgen om 14 minuten over drie werd een tamelijk hevige golvende aardbeving van korten duur waargenomen. Het centrum der beweging schijnt in het Z. van Stiermarken (Oostenrijk) bij Kami gelegen te hebben, waar de aardbeving ook het krachtigst werd gevoeld. Gisterennacht zijn op de Donau bij Teteny (bezuiden Boedapest) een passagiers- en vrachtboot op elkaar ge- loopen. Ongeveer 30 menschen kwamen daarbij om, ongeveer 20 werden ge wond. Het aantal is nog niet nauwkeu rig vastgesteld, zoo min als de oorzaak. Te New-York werden twaalf Duit schers in hechtenis genomen, te Cleve land in Ohio drie, te Chicage twee en vijftig. Te Cleveland zijn 200 geweren verder mitrailleurs, sabels en een Duit sche vlag in beslag genomen. Kolonel Pierkowsky, die dertig jaren in de Unie woont en naar het heet een agent was van Von Papen en Boy-Ed, is ook ge arresteerd. De politie deed een inval in de aan de Fifth Avenue gelegen woning van mevr. Hugo Reisinger, een dochter van wijlen den brouwer Adolphus Busch een Duitsch millionair. In deze woning

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3