[gelaal. ORLOg Opgave der personen, GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN te strekt die dood tot [schand, daders hand, id door heel de aard aar den vrede staart mijn gespannen Kee,t lder is geweest en duid'Kjk zas zijn stervensdag. stem 'k zie zijn met bitt ren haat it moordgespuis, in mijn zonnig huis in mijn gemoed dat vuig gebroed] :ht heb en vereerd bhting in haat verkeert in. staat weer zijn flink gelaa| doordringende stem t met kracht en klem en in uw leed, lat tuig „vergeet, [vergeet j. lefèvre. an 2 op 3 April, 3ESTAND. maakten aan he| recht en Vailly, weer 'ornamelijk tusschen Juentin, en ten Noor- s. De Engelschen na- p Savy, op ongeveer :n van St. Quentin, de erden eenige belang- ten Zuiden van de uiven stelselmatig hun linies tusschen issons, vooruit in de waarvan zij echter M. zijn verwijderd. De en gister een 100-tal chten grooten slag in beweeglijke front is De Duitschers zeg- isingen tusschen hun en de voorhoeden der velijks den naam van dragen. Maar daar- rtdurend melding van dige verliezen, die de k meldt het Duitsche Zondag, dat de En- ;en van Péronne 2 a 3 amen, ten koste van orderingen der geal- 1, dat zij hun aanval n voorzetten en nog Duitsche linie op de punten terugwijken, n Boekowina hebhen luitschen aanval aan ii-Valeputna gekeerd, issen melding van een skader van 22 Russi- op Braïla, in Roeme- schepen werden ge- ardoor branden ont- rs hebben in de ge- ia, in de streek van :hinegeweren en drie i verd. Deze plaatselij- ich echter niet verder jgsverrichtingen heb- estina en in Mesopo- rste betreft, de Tur- n berichten de nabij- noernen en erkennen Engelschen een zeer weegs in het Heilige maar daarnaast hoii- Engelsche legers een bben bij een poging t te komen, en dal is et onmogelijk. zijn zeer snel en wegen vooruitgerukt ind van Sinaï en over stina en 't kan wezen xpeditie in zulk nioei- maat bij het naderen ilaats een legermacht de voorhoeden een gt. intusschen siaan n toch tien K.M. van isch en met groot 'hen de Engelsche le- tamië aan hel werk ebben zij verscliillen- zonden, waarvan er >ten is gegaan langs de stad Sjeraban be fits circa vijftig K.M. de plaats Chanikin, uit Perzië komend, lodat de vereeniging legergroepen, nog door het gebergte van Djebel Harmin tie van dagen schijnt iSTELIJK FRONT. ijde n St. Quentin zijn de les vooruitgedrongen van Dalion (3 K.M. en ten Noorden vah e Duitsche linies, die introffen. de Ailette hebben de hun succes voortge- [Ts voorbij Vauxaillon Duitsche patrouilles die zich in deze gemeente hebben ge vestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft van Maart. INGEKOMEN: A C. M. M. Aspeslagh, typiste, van Amsterdam, Nieuwendijk 2. C. Vis, korp. kok Kon. Marine, van Hellevoetsluis, Molenstraat 51. j. van der KuijlPoppe, zonder, van Amby, Nieuwendijk 37. Mej. C. de Vroorne, zonder, van Hel der, Emmastraat 12. H. W. Schroder, kellner, van Zand- voort, Boulevard Evertsen 6. p. J. Pardoen, timmerman, van Den Haag, Boulevard de Ruijter 16. L. C. Ribbens, machinist, van Zierik- zee, Kasteelstraat 62. p. Meijer, assistent Apotheker, van Amsterdam, a. b. „Donau". iH. Jonkman, stuurman, van Hoorn, a. b. „Donau". J. Lefeber, werkman, van Oost- en West-Souburg, Hobeinstraat 23. N. J. NijveldPlanje, zonder, van Nieuw Helvoet, Verkuijl Quakkelaafr- straat 62. A. van Liere, leerling-machinist S.S., van Rotterdam, Groenewoud 51. S. van Aalten, winkelbediende, van Amsterdam, Badhuisstraat 77. P. A. Felle, teekenaar, van Utrecht, Lampsensstraat 13. C. de Visser, kellner, van Oost- en West-Souburg, Droogdok 1. S. Manheim, pianist, van Rotterdam, Coosje Buskenstraat 47. A. M. Hogerheide-Hillebrand, werk vrouw, van Sluis, Pluimstraat 7. L. Franse, werkman, van Oost- en West-Souburg, Koudekerksche weg 70. P. Danielsevan Rooijen, zonder, van Koudekerke, Lammenstraat 12. A. Walrave, korp. machinedrijver, van Hellevoetsluis, Onderstraat 15. J. P. Wetjen, Oost-Indisch ambte naar met verlof, van Nederhorst den Berg, Badhuisstraat 57. R. J. de Hondt, schilder, van Aarden burg, St. Jacobstraat 11. Mej. M. F. de Jong, zonder, van Ameland, Bouwen Ewoutstraat 58. J. C. WittbergBotterop, zonder, van Hellevoetsluis, Buitenhaven 1. VERTROKKEN: J. W. van der Mast, van der Swal- mestraat 20, naar Amersfoort. J. Bekkerinu. Kanaalstraat 112, naar Delfzijl. P. F. Steffen, Nieuwstraat 6, naar Assen. L. P. J. Kloosterman, Bouwen Ewoutstraat 52, naar Amsterdam. M. A. J. Bergs, Noordstraat 23, naar Kruiningen. A. M. CastenmillerFassaert, Gla- cisstraat 128, naar Hulst. H. J. Geldof, St. Jacobstraat 15, naar Rotterdam. A. SchonisCorthals, Noordstraat 38, naar Rotterdam. J. Segers, van Hoorn van Burgh- straat 31, naar Den Haag. Wed. M. J. WitteZuurveld, Wal- straat 59, naar Maassluis. R. Metz, Spuistraat 61, naar Haar lem. C. L. de Vries, Vrouwestraat 15, naar Amsterdam. J. Boogaard, Lange Zelke 34, naar Cadzand. j. Moens, Slijkstraat 22, naar Mid delburg. C. J. Bakkerv. d. Ploeg, Paul Kru- gerstraat 7, naar Helder. 1 C. Coomans, Nieuwendijk 4, naar Rotterdam. B. van den Berg, Boulevard Evert sen 34, Ginniken. Mej. C. M. W. Nuboer, Groenewoud 9, naar Amsterdam. A. Meijer, Giacisstraat 104, naar Helder. J. RoedeKlaassens, Scherminkel- straat 6, naar Den Haag. J. W. Clowting, Giacisstraat 33, naar Den Haag. J. Peeters, Joost de Moorstraat 21, naar Helder. H. N. Hansen, Boulevard Bankert 4, naar Amsterdam. A. A. J. LuitenWassenburg, Ka naalstraat 86, naar Helder. J. W. Sorel, Dormanslop 10, naar Middelburg. L. W. Kolp, Badhuisstraat 64, naar Koudekerke. Mej. M. M. Kusse, Badhuisstraat 63, naar Delft. J. H. M. van der Meulen, Boulevard de Ruijter 46, naar Helmond. werden onder vuur genomen en ver strooid. Het cijfer der gevangenen, Zondag door de Franschen gemaakt, steeg tot 120 de Franschen namen 5 machine geweren. in Champagne zijn verscheiden Duitsche tegenaanvallen op de stellin gen die de Franschen onlangs her overden ten Westen van Maisons-de- Champagne, door het Fransche vuur gestuit. Aanvalspogingen op kleine Fransche posten bij Auberine en Nava- rin zijn totaal mislukt. In den Elzas gelukte het den Fran schen bij een overrompeling in het bosch van Carspach gevangenen te maken. Van Engelsche zijde Wij hebben de dorpen Francilly Se- lency, Celency en Holno.n veroverd. ™ij maakten 32 gevangenen en namen 2es stukken veldgeschut. Wij staan nu op minder den twee mijl van St. Quen tin. Wij vermeesterden eveneens het bosch van St. Quentin, Templeux ie Grand en de Auclette-hoeve op twee mijl van Heudicourt. Verder vielen: we op een front van tien mijl een reeks heftig verdedigde schansen aan, die een onderdeel uit maakte van 's vijands vooruitgescho ven verdedigingslinie tusschen den weg van Bapaume naar Kamerijk en Atrecht, en stelden ons daarvan in be zit. Bij deze beweging, waarin de te genpartij zich krachtig te weer stelde en ernstige verliezen leed, namen wij de dorpen Doignies, Louverval, No reuil, Longatte, Ecoust, St. Mein en Croisilles. Wij maakten 182 gevange nen. Van Duitsche zijde Onder regenbuien gaan de gevechten tusschen Atrecht en de Aisne op de ge wone wijze door. Tot gevechten van beteekenis kwam het bij Croiselles, aan den weg van FinS naar Gouzeaucourt, bij Savy, aan beide kanten van de Somme alsmede benoorden Soissons. Op al die punten werden de voor- waartsche bewegingen van Engelschen en Franschen bloedig gekeerd. Bijzon der zwaar waren de verliezen der te genstanders bij den aanval op het bosch van Holnon. Ofschoon het heet, dat de geallieer den deze krijgsverrichting hebben be werkt, namen de Duitschers in de afge- loopen maand aan het Westelijke front 2900 man gevangen en maakten ze 39 machinegeweren buit. OORLOG TUSSCHEN AMERIKA EN DUITSCHLAND Wilson heeft het Congres gevraagd om te verklaren, dat de Vereenigde Staten, in staat van oorlog zijn met Duitschland. DUITSCHLAND EN AMERIKA. Het Amerikaansche Congres is gis teren in buitengewone zitting bijeen gekomen om te beslissen over de kwestie van een oorlog tegen Duitsch land. Het begon met een strijd tuschen de mocraten en republikeinen over de or ganisatie van het Huis. Als die beslist is, zal het Congres kennis nemen van Wilson's boodschap over de ernstigste internationale crisis, waarvoor de Ver. Staten sedert den burgeroorlog zijn geplaatst. Waarschijnlijk zal het Con gres eerst dan in 't laatst van deze week tot een besluit komen. Alle teekenen wijzen op een snelle •zege der democraten in het Huis zoo de herkiezing van Cark als voorzitter wiens republikeinsche tegencandidaat Mann in de minderheid bleef, en de daaruit voortvloeiende aanwijzing van de commissies door de democraten. Er heerscht veel vertoon van vader landsliefde in Washington; vlaggen waaien uit bijna elk venster mannen en vrouwen dragen de vaderlandsche kleuren en kinderen gaan met vlagge tjes naar school. Wilson's boodschap is gisterochtend vroeg naar de drukkerij gegaan. Hij zal ze uitspreken, zoodra het Huis is geor ganiseerd. Het jaarlijksche feestmaal, gister door een vereeniging voor de lucht vaart te New-York aangericht, is tot een grootsche betooging ten gunste van Amerika's intrée in den oorlog aan den kant van de geallieerden gewor den. Gerard, tevoren gezant te Berlijn, beval de invoering van algemeenen dienstplicht aan en haalde de vol gende woorden aan uit een gesprek, dat hij op een goeden dag te Berlijn met von Jagow voerde. „Denk eraan", zei deze, „wij hebben 500.000 Duitsche reservisten in Amerika. In geval van oorlog zouden ze het jullie leelijk las tig kunnen maken." „Denk er aan", antwoordde Gerard, „dat er in Ameri ka 500.000 lantarens staan, waaraan uw reservisten zonder moeite kunnen worden opgehangen, als ze ons hin deren." Voor het nationale Fransche comité sprekend over wat Frankrijk en zijn bondgenooten verrichten, zei Stephane Lauzanne aan dit feestmaal Frankrijk vecht door, totdat Duitschland op zijn knieën aan God en de menschen ver giffenis vraagt voor de misdaad, die het heeft begaan door den oorlog te ontketenen. Frankrijk zal, aldus ging hij voort, degenen verheugd ontvan gen, die, zij het ook ter elfder ure, zich aan zijn kant scharen, omdat ze daar mee de overwinning van recht en be schaving zullen helpen behalen. De gasten hieven daarop staande de Marseillaise aan en juichten ter eere van Frankrijk. DUITSCHE VERLIEZEN. De „Times" deelt mede dat het aan tal Duitsche verliezen tot einde Febru ari behalve de verliezen ter zee en die van de koloniale troepen, bedroegen 4.148.163. De verdeeling is als volgt Gesneuveld of aan wonden bezweken946.223 Gestorven aan ziekten. 61.177 Gevangen 264.050 Vermist 266.295 Zwaar gewond546.627 Gewond 301.986 Licht gewond1.533.104 Gewond maar bij den troep gebleven 228.701 4.148.163 DE RUSSISCHE PERS OVER DE KANSELIERSREDE. De heele pers bespreekt de rede van Von Bethmann Hollweg, en doet uit komen, dat de kanselier aan de libe rale meening in Rusland een strik wil spannen. Als de kanselier spreekt over den misdadigen aanval van Servië op Oos- tenrijk-Hongarije, speculeert hij blijk baar, schrijft de „Retsch", op de ver geetachtigheid van zijn gehoor en legt iiij een onuitsprekelijk cynisme aan den dag. De Russische democratie telt niet één man, die kan gelooven, dat keizer Wilhelm tsaar Nicolaas omtrent libe rale hervormingen inlichtte. Wij weten allen uit ervaring, dat de reactionnaire maatregelen in Rusland en Duitschland het gevolg waren van een weder- zijdsch verzekeringsverdrag tegen re volutie. Wij herinneren er aan, hoe warm Duitschland de opkomst van mannen als Stiirmer, Maklakof, Proto- popof begroette. Laat ons dankbaar zijn, dat Bethmann Hollweg ons een blik gunde van Duitschland's aan staande politieke manoeuvres, die de Russische democratie in verwarring willen brengen, maar tegelijk de vuist gereed houden. De „Nowoje Wremja" herinnert er aan, dat Duitschland zich altijd er op beroemde de steun der monachieën in het algemeen en die van de Russische autocratie in het bijzonder te zijn. Al len kennen den brief van keizer Wil helm, waarin hij Nicoiaas smeekt het autocratisch stelsel te handhaven, en dat de keizer bij zijn bezoeken telkens openlijk betreurde, niet denzelfden toe stand in Duitschland te hebben. Duitschland mengde zich altijd in de binnenlandsche aangelegenheden van Rusland, zelfs de voorstanders van vrede eischen voor alles ontruiming van het door de Duitschers bezette ge bied. Wij willen vrede sluiten met een Duitschland, dat zelf zijn lotsbestem ming in handen heeft genomen. De „Beurscourant" veronderstelt, dat ook het oude regeeringsstelsel in Duitschland zal vallen. De „Den" schrijft De Russische de mocratie verlangt een regeling in over eenstemming met de woorden van den kanselier. Zij kunnen een basis voor waren vrede worden, maar de mensch is goed, zooals een spreekwoord zegt, als alle menschen eerlijk zijn. Derhalve maakt Duitschland dit verlangen on vervulbaar. BETOOGINGEN TE PETERSBURG. Eenige tienduizenden soldaten van het garnizoen van Petersburg begaven zich Zondag naar het Taurische paleis, nl. het ie regiment cavalerie, het gar de-regiment van Moskou, het Preobra- jenski-regiment en het 3e regiment re serve, het 2e regiment marinesoldaten der Oostzeevloot, de garde-marine-sol- daten, en een eskadron van het Don- scbe kozakken-garde-regiment. Alle regimenten begroetten de voor- loopige regeering en uitten hun vol maakt vertrouwen ia haar beleid, on der de leuze „Oorlog tot de beslis sende overwinning". Tevens eischten zij een krachtigen arbeid bij de ver vaardiging van munitie. Alle troepen verklaarden zich eenparig ten gunste van een democratische republiek. Een der afdeelingen van het comité van arbeiders- en soldatenafgevaar- digden in een wijk van Petersburg, waar het meerendeel der werkplaatsen en fabrieken geconcentreerd is, die voor het leger werken, nam met alge- meene stemmen de volgende motie aan, die in het „Arbeidsblad" van 3i Maart gepubliceerd werd „Dé bevestiging der politieke vrij heid, welke door de revolutie verwor ven werd, eischt als volstrekte nood zakelijkheid de onmiddellijke hervat ting van den arbeid en de beëindiging van alle stakingen en geschillen, die de zaak van het oude regime begunstigen en de onmisbare productie der munitie desorganiseeren. Het oogenblik is daar om het Duitsche militarisme te over winnen, dat 't er op toe legt, de auto cratie weer in te stellen." PRINS FRIEDRICH KARL OVER ZIJN GEVANGENNEMING. Het volgende iseert uittreksel uit den eersten brief van prins Friedrich Karl van Pruisen Bij een luchtgevecht boven de vijan delijke linies werd mijn motor getrof fen, ongeveer vier kilometer voor onze lini s. Ik had een gevecht met een En- gelschman en werd van uit een wolk, van achteren door een tweeden aange vallen. ik daalde onmiddellijk in een bocht naar onze linies toe, maar kwant er bij den sterken tegenwind niet ge heel meer over. Bij 't landen werd ik in de lucht in den rechtervoet geschoten. Ik maakte echter niettemin een keurige landing, waarvan Freyberg (bedoeld is kapitein Freiherr von Freyberg, de vroegere vliegleeraar van den prins) pleizier zou hebben gehad. Ik had geen tijd meer om de machine te vernietigen, daar ik uit de loopgra ven krachtig beschoten werd. Toen ik wegrende, kreeg ik een schot in den rug, door de maag, en werd gevangen genomen. DUITSCHE SPIONNEN IN CHINA. Het Japansche blad „Jiji Shimpo", geeft bijzonderheden over de Duitsche militairen die in China verblijf houden. Zij vermomden zich ais Chineezen en trachtten vooral den Chineeschen spoorweg van 't Oosten te verwoesten. De spionnen konden hun misdadige ondernemingen niet ten uitvoer bren gen. Sommigen werden vermoord door ininne bedienden, anderen door de po litie gearresteerd in de omstreken van Kharbine en ontvingen de kastijding die zij verdienden. Ten slotte heeft de Chineesche regeering een serie krach tige maatregelen genomen om eene hardnekkige jacht op deze samen zweerders te maken, wier centrum van bijeenkomst Shanghai is. Het Meteor. Instituut te De Bildt pu bliceert het volgende voorloopige over zicht van het weer in Maart 1917. De maand Maart was in het geheel 3 gr. Celsius te koudslechts op enkele da gen was de morgentemperatuur boven de normale. In de Bildt kwam op 17 dagen vorst voor, tegen 10 vorstdagen normaal in de maand. De neerslag be droeg gemiddeld over het geheele land ongeveer drievierden van de normale maandsom. In de eerste 10 dagen was het groo- tendeels droog weer. Het aantal uren zonneschijn te De Bildt bedroeg 113 tegen 99 uren nor maal in Maart. Te Roermond kwamen gisteren een Rus en twee, Franschen aan, ontvlucht uit Duitsche krijgsgevangenschap. Een dier Franschen kwam in October 1916 eveneens aldaar aan. Het schip waarmee hij toen de reis naar Frankrijk zou ma ken werd getorpedeerd, waarna hij door de Duitschers opnieuw werd gevangen genomen. Te Posterholt (L.) kwam een Duitsch deserteur over de grens. Hij was reeds zes maal gewond ge weest. Te Enschedé kwamen drie Polen aan, die Duitschland ontvluchtten omdat ze niet in den militairen dienst wenschten te treden. Zaterdag zijn te Winterswijk twee Engelsche kapiteins aangekomen, die voor 2% jaar te Ber gen gevangen genomen en nu bij hunne overbrenging van Friebeck a/d Main naar een kamp nabij Giesse uit den trein gesprongen en in elf nachten naar ons land geloopen waren. Dienzelfden dag kwamen daar twee Fransche krijgsge vangen soldaten aan die onderscheiden lijk op 31 Maart en 16 Juni 1916 bij Verdun gevangen genomen en vier nach ten van het kamp te Duimen naar ons land onder weg waren geweest. Zon dag kwamen drie Fransche soldaten aan die den vorigen Dinsdag uit Kray bij Essen ontvlucht waren. Zaterdag kwam te Oldenzaal een Duitsch deser teur aan met zijn vrouw. De man was met verlof uit Roemenië huiswaarts ge keerd en had onmiddellijk besloten, naar ons land te vluchten. Hun kinderen had den ze bij een buurvrouw ondergebracht. De moeder wenschte dezen later ook naar ons land te brengen. Zondag kwam er wederom een Duitsch deserteur aan, die reeds een paar dagen in de ge meente Losser had vertoefd. Te Maastricht kwamen tien Duitsche deser teurs, twee Russen, twee Franschen en één Belg aan. Nekkramp. Zaterdagavond is weer een geval van nekkramp gecon stateerd in het militairhospitaal te Am sterdam. Het meisje aan den Zuider- weg te Hilversum, dat lijdende was aan nekkramp, is overleden. TeVel- seroord is in het gezin van den arbei der L. een geval van nekkramp voor gekomen. De vrouw, moeder van een groot gezin, is daaraan overleden. Te Maastricht is Zaterdag een geval van nekkramp geconstateerd bij een vrouw in de Bogaardenstraat. Te Meers- sen is eveneens een geval en te Maas tricht een tweede geval geconstateerd, beiden met doodelijken afloop. In alle drie gevallen had in het besmette gezin een militair met verlof den nacht door gebracht. Bij een der militairen van het garnizoen te Leeuwarden, te Assen gedetacheerd, is nekkramp geconstateerd. In het ziekenhuis te Zwolle is opge nomen, als lijdende aan nekkramp, een 27jarige gehuwde vrouw, wonende te Heino. Zaterdagavond 11 uur is te Gouda brand uitgebroken in een onbewoond perceel Oosthaven, dat kort geleden voor afbraak is verkocht. Dit oude gebouw, waarvan de betimmering voor een deel van bijzondere waarde was door het fraaie beeldhouwwerk, is geheel uitge brand. Het diende tijdelijk als bergplaats. In het naast het verbrande perceel ge legen Israëlitische oude mannen- en vrouwenhuis, waar allen reeds ter ruste waren, ontstond een paniekje, maar weidra waren allen weder gekalmeerd. Zaterdagavond is een 78jarige man te Werkhoven door de duisternis te water geraakt en verdronken. Het zevenjarig dochtertje van een koopman te Uffelte, geraakte Zaterdag bij het naar school gaan in de Drentsche Hoofdvaart en is verdronken. Zaterdag is te Heer Hugowaard een arbeider bij zijn wonirg in een sloot gevallen en in het slijk gestikt. Uit het water aan den Klo veniersburgwal te Amsterdam is het lijk van een militair opgehaald. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbrekers door een tui melraam zich toegang verschaft tot het kantoor der Tielsche Papierfabriek, en den lessenaar geforceerd, waarin zich de sleutels der brandkast bevonden. De inhoud der kast loonde de moeite niet; behalve de kantoorboeken bevatte zij slechts een gering bedrag in gedeel telijk vreemd geld, dat de dief zich heeft toegeëigend. Het getal zieken bij het garnizoen Amersfoort blijft groot. Het mag op 400 worden gesteld. Longontsteking heeft meer slachtoffers ten grave gebracht dan nekkramp, in de barakken zijn geen electrische ventilators, zoodat de lucht- verversching gedurende den nacht alleen plaats kan hebben, zonder dat er ramen moesten geopend blijven. Te Zaandam hebben Zaterdag ver scheidene ingezetenen daadwerkelijk on dervonden, dat de bedreiging van den wethouder voor de bedrijven, dat bij overschrijding van het toegestane maxi mum-verbruik van gas de leiding zou worden afgesneden, niet slechts bang makerij, doch hooge ernst is geweest. Zaterdagmiddag hebben de wethou der, de heer Duys, en de directeur van de bedrijven een bezoek gebracht bij een aantal gasverbruikers, om hun aan te zeggen, dat zij wegens overschrijding van het maximum worden afgesneden, in de eerste plaats gold dit bezoek de grootste overtreders. Alleen, wanneer kon worden aangetoond, dat bijzondere omstandigheden ziekte, geboorte als anderszins aanwezig waren, werd nog pardon gegeven. Bij de meesten volgde de afsnijding onmiddellijk na de aankondiging enke len kregen uitstel tot Maandag, omdat anders geen eten kon gekookt worden voor het gezin en een groot personeel. Tot degenen, die door den maatregel getroffen worden, behoort ook een soc.- dem. gemeenteraadslid. Een der grootste café's werd ook afgesneden. De straf duurt tot 7 April. Dan kan de aanslui ting weer verkregen worden, doch al leen tegen betaling van f 10. Bij de politie te 's Gravenhage heeft een aldaar wonend heer aangifte ge daan dat hem in den nacht van Zater dag op Zondag in een perceel aan het Oranieplein, waarvan hem het nummer niet bekend was, f 2000 is ontrold. Op het rijkstelegraafkantoor te Am sterdam zijn drie telegrafisten gearres teerd wegens ernstige schending van het telegraafgeheim. Te Naarden is een tijdelijke post bode op verdenking van verduistering gearresteerd. Hij had zich een aange- teekenden brief, een bankbiljet van f 40 en f 60 bevattende, toegeëigend. Door de toevallige omstandigheden, dat hij met een der biljetten een schuideischer had betaald, deze dit nog niet had uit gegeven en het nummer bekend was, moest de aangehoudene tot bekentenis komen. Net uitgevoerd Drukwerk is een aanbeveling voor uw Zaak Mogen wij U even herinneren aan onze, naar de eischen des tijds ingerichte, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij FIRMA F. VAN DE VELDE JR. HOOGWATER TE VLISSINGEN. April v.m. n.m. Woensdag 4 12.12.04 Donderdag 5 12.16 12.42 Vrijdag 6 12.44 1.10 Zaterdag 7 1.13 1.36 NIEUW VREDESAANBOD AMSTERDAM. („Tel.") De „Lokal Anzeiger" deelt mede dat door den Vierbond een nieuw vredesaanbod zal gedaan worden. Tot dit vredesaanbod is besloten op de laatste conferentie van vertegenwoor digers der Centrale mogendheden. Het initiatief schijnt te zijn uitgegaan van Oostenrijk. AMERIKA EN DUITSCHLAND IN OORLOG? WASHINGTON. De president ver klaarde dat de Vereenigde Staten ge noodzaakt waren in het conflict te tre den en. genoopt waren een tragische actie te nemen. Doch de gebeurtenis sen, die zich hebben afgespeeld in Rus land, hebben veel bijgedragen tot een toekomstigen wereldvrede. .De president verklaarde, dat het in lijven van een legermacht van 500.000 man ais noodzakelijk zal moeten wor den beschouwd. Het doel der Vereenig de Staten rechtvaardigt het principe van den vrede en gerechtigheid tegen de egoistische en autocratische mo gendheid. Het handhaven van de neu traliteit was niet meer mogelijk tegen de bedreiging van de wereld. Wilson adviseerde het Congres te verklaren, dat de Vereenigde Staten in staat van oorlog zijn met Duitschland, den geallieerden op bijzonder gunstige voorwaarden leeningen toe te staan evenals het verstrekken van al het mo gelijke oorlogsmateriaal. De vloot zal in het bijzonder tegen de duikbooten moeten toegerust worden. Wilson verklaarde, dat de Vereenig de Staten geen enkelen twist hebben met het Duitsche volk. De oorlog is veroorzaakt door dynastieke belangen, evenals ten tijde van onze voorvaderen. De naties kunnen de veroveringspo litiek van een naburigen staat niet dul den, er. evenmin afwachten tot voor hem de gelegenheid gekomen is om toe te slaan. De gebeurtenissen in Rusland hebben ertoe bijgedragen de Vereen. Staten in de overtuiging te sterken dat de Pruisische autocratie niet onze vriend was, noch ooit kan zijn. Flood, de voorzitter van de commis sie voor buitenlandsche zaken uit het Huis van Afgevaardigden heeft een mo tie opgesteld om den president machti ging te geven tot het voeren van den oorlog met Duitschland. De tekst van deze resolutie luidt

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3