Stads= en Provincienieuws INGEZONDEN STUKKEN Opgave d DE OORLOG. DE LEVENSMIDDELENVOOR ZIENING. De afdeeling der S. D. A. P. hield gisteravond in het Concertgebouw een openbare vergadering, waar de heer Lindeijer sprak over de distributie-wet en de levensmiddelenvoorziening. De heer Van Hal opende de verga dering en deelde mee dat deze verga dering was belegd om tegenover de verdachtmakingen door het Christ. Ar beiders-Secretariaat van de soc. dem. raadsleden, en de oppositie van een aantal handelaars tegen het gemeente bestuur, het standpunt der soc. dem. raadsleden in het openbaar te verdedi gen. Hij hoopte voorts dat de tegen standers nu ook eens den moed zullen hebben in het openbaar met hun be zwaren te komen. De heer iLindeijer begon met er op te wijzen dat het niet de eerste maal is, dat van soc. dem. zijde hier ter stede een openbare vergadering ter bespre king van dit onderwerp is gehouden, maar nog nimmer kwamen onze tegen standers met hun kritiek, waartoe zij volop gelegenheid konden krijgen. Spreker geeft dan een uitvoerig overzicht van datgene, wat de soc. dem. Kamerfractie vanaf Augustus 1914 tot heden in zake goedkoope le vensmiddelen heeft gedaan. Gedurende de eerste oorlogsjaren werd daarbij geen steun, maar wel tegenwerking ondervonden van liberale en kerkelijke Kamerleden. Verschillende citaten uit „De Telegraaf" enz. werden voorgele zen, waarin erkend werd dat het altijd de soc. democraten waren, die het eerste en het krachtigste in deze zaak potraden. Eveneens werd met citaten uit „Patrimonium" en andere bladen der christelijke arbeidersbeweging aangetoond, hoe ontevreden men daar over de houding der christelijke Ka merleden is. Als dan ook d-e christelijke arbeiders critiek willen oefenen moeten zij dit niet in de eerste plaats op ons doen, maar op de mannen die zij in Kamer en gemeenteraad hebben gebracht. Dan geeft spreker een opsomming van datgene wat buiten de Kamer door de S. D. A. P. en het Nederl. Vakver bond voor verstrekking van goedkoo pe levensmiddelen is gedaan. Stonden deze organisaties hiervoor reeds vanaf 1914 op de bres, nog in Juni 1915 wer den de christ. organisaties door hun leiders geadviseerd de actie van S. D. A. P. van N. V. V. niet te steunen, en werd door hen zelf nog niets gedaan. Toen eindelijk einde 1915 de perma nente commissie uit de christelijke ar beidersbeweging werd opgericht, kon deze niets anders doen dan navolgen wat de moderne arbeidersbeweging reeds langer dan een jaar had gedaan. Ook dit werd weer met uitspraken uit de chiistelijke arbeiderspers bewezen. Terwijl de adressen der moderne ar beidersbeweging in de Kamer steeds door de soc. dem. Kamerleden werden verdedigd, hielpen de christelijke Ka merleden in den regel mee om de ver zoeken hunner eigen mannen af te wij zen. Dit is gebleken bij de behandeling der Huurcommissie-wet en van het 80 millioen-ontwerp. Daarna geeft spreker aan de hand der notulen van de raadsvergadering een overzicht van wat sedert Maart 1915 door de soc. dem. raadsleden in den raad, en door de S. D. A. P. en Be- stuurdersbond buiten den raad voor verkrijging van goedkoope levensmid delen, brandstoffen enz. is gedaan. Maar in den raad kregen wij nooit steun van de andere raadsleden en on ze ergste bestrijders was juist de chris telijke wethouder Tichelman. Daar schreven de christelijke arbeidersver- eenigingen echter geen stukken tegen. Deze christelijke organisaties weiger den steeds onze adressen aan den raad te ondersteunen, en zonden eindelijk in October 1915 na langer dan een jaar onder de duurte te hebben geleden een adres aan den raad tot uitbreiding van het aantal urinoirs. Het succes van dat optreden is wel op de Oude Markt te zien, maar de arbeidersgezinnen hebben er geen cent voordeel van ge had. Toen op aandringen der soc. dem. raadsleden reeds eenige maanden goedkoope cokes beschikbaar was ge steld, ging het christ. arb. secretariaat pas om goedkoope brandstof adres- seeren. Met al hun verzoeken kwamen zij als het hinkende paard achteraan. Spr. behandelde dan achtereenvol gens de oppositie der groentehande laars in het vorige jaar, de daarop vol gende spoedeischende raadsvergade ring, het instellen der levensmiddelen commissie, het oprichten van het ge meentelijk levensmiddelenbedrijf met een raadscommissie van bijstand, zoo dat ten slotte werd toegegeven aan wat de soc. dem. raadsleden reeds lan ger dan een jaar hadden bepleit. Erkend moet worden dat al gaat het meer en meer in de door ons aangege ven richting, de levensmiddelenvoor ziening hier nog niet volmaakt is. Was echter in de eerste jaren de onvoldoen de voorziening bijna geheel aan het ge meentebestuur te wijten, thans ligt de schuld hoofdzakelijk bij de regeering die langen tijd onvoldoende voor aan voer zorgde, terwijl nu de gemeente lijke organisatie uitstekend in orde is, al loopt door de tegenwerking van een deel der bakkers en andere handelaars, de zaak nog niet zoo goed als wel mo gelijk was. Nog werd medegedeeld dat de groo- te beperking in het verstrekken van goedkoope cokes vanaf 1 Januari te gen den wensch der soc. dem. raads leden was, terwijl spr. er zijn verwon dering over uitspreekt dat het christ. arb. secretariaat, dat steeds zit te kla gen dat de rijst goedkooper verkocht en de cokes ruimer moet verstrekt worden, hiervoor niet eens 'n adres aan den raad richt. Dan kan blijken wie hier voor en wie er tegen is. Het blijkt echter meer een relletje tegen de soc. dem. raadsleden, dan een ernstig streven naar goedkoope levensmidde len te zijn. In het kort werd nog de oppositie van een deel der handelaren bespl"oken, en aangetoond hoe ongemotiveerd deze is. Het gemeentebestuur is hen zooveel mogelijk ter wille en de verdienste op de regeeringsartikelen is zóó ruim, dat dagelijks aanvragen inkomen om ook als handelaar in regeeringsartikelen te kunnen optreden. Wij durven in het openbaar ons op treden te verdedigen en wij hopen dat onze tegenstanders nu ook in het open baar ons zullen bestrijden, hiermee ein digde spreker onder applaus zijn rede. De heer Van Hal als voorzitter sluit zich hierbij aan en gaf gelegenheid tot debat. Zelfs on vernieuwd verzoek maakte niemand hiervan gebruik. De voorzitter zeide dat zulks hem zeer te leurstelde, hij had verwacht dat de te genstanders nu eens in het openbaar met hun critiek zouden komen. Maar het schijnen slechts helden achter de schermen en met de pen te zijn, die den moed missen om in het publiek datgene te bevestigen, waarmee zij ons in het 'geheim belasteren, aldus eindigde de heer Van Hal. De vergadering we'rd daarna met een woord van dank aan de bezoekers en den spreker gesloten. VLISSINGEN, 3 APRIL. Een plechtige begrafenis. In storm en sneeuw werd hedenmor gen Frans Mortier, matroos van de „Haelen" grafwaarts geleid. Vrienden en kennissen haalden den doode aan de woning in de Kasteelstraat af. Leden van 't Belgisch loodswezen-personeel droegen de kist, die met de Belgische vlag gedekt was, in den lijkwagen. De scheepvaartcompagnie Deppe, 't Belgisch Loodswezen, het Belgisch Athenaeum, verwanten en vrienden toonden hun sympathie voor den gestorvene en de familie door het zenden van groote kransen, de meeste met de Bel gische kleuren getooid. De uitvaartdienst werd door een zeer talrijke, diep ontroerde menigte bijge woond. Ook de heer F. De Roover, Belgisch Consul alhier, was tegenwoor dig en vergezelde den stoet tot aan het graf. Toen in de kerk de doode een wijle voor het altaar rustte, en de dienst met eerbied gevolgd werd, weenden velen. Een groote schare, ook de leerlingen van 't Athaneum, volgden den betreur den Frans Mortier naar de groeve. Na de godsdienstige plechtigheid aldaar nam de heer L. Van den Broeck, directeur van 't Athenaeum, 't woord, herinnerde aan dezen oud-leeriing, die door de zee werd gelokt, en stierf op zijn eervollen post, de voedselvoorziening van België. Hij schetste zijn karakter en wees er op hoe Frans als stille held en als mar telaar gevallen is. Hij eindigde met een treffend troostwoord aan de familie. De heer A. Hans dankte namens de familie allen voor de eer aan den ge storvene bewezen, herdacht ook P. van Outtryve, E. Hubert en de andere slacht offers van de „Haelen", waarna hij ein digde met een troostwoord naar aan leiding van „Wat gij den minste mijner broederen hebt gedaan.dat hebt gij mij gedaan", en de weer naderende Paasch- belofte „De Heer is waarlijk opgestaan" die boven al 't oorlogsgewoel en kanon gebulder boven de talrijke graven klinkt. Als afscheidsgroet vielen eenige schop pen aarde op de kist, waarna allen heen gingen, de geschokte vader, ooms en neven, de dragers, de vrienden en land- genooten van Frans Mortier, over wiens graf de sneeuw een lijkwade weefde. De commissie der centrale keuken deelt ons mede dat gebleken is dat de stamppot niet kan worden gegeven voor fO.10. Zij ziet zich daarom genoodzaakt den prijs daarvan te stellen op f 0.127s- Daarmede worden dan alleen gedekt de kosten van het voedsel. De kosten voor het klaarmaken worden op andere wijze verkregen. Men zie achterstaande adver tentie. Internationale dief. Op telegrafisch verzoek der Duit- sche justitie werd op 25 Maart jh door de politie alhier een Duitsch boekhou der aangehouden, die in Elberfeld zich had schuldig gemaakt aan diefstal van 36000 mark. Na zijn arrestatie wist de verdachte te ontvluchten. Bij het voort gezet onderzoek, waarbij de politie den voortvluchtigen verdachte als het ware op de hielen bleef zitten, bleek Zon dagavond aan de Viissingsche politie dat de verdachte onder valschen naam zich bevond in het „Germania"-hotel te Venio. Telegritrisch is zijn aanhouding toen verzocht 'en werd hij in bedoeld hotel gearresteerd, waarop hij gisteren naar hier is teruggebracht. Hoewel geboeid zijnde, poogde hij aan het station alhier nogmaals te ont vluchten, wat hem evenwel niet ge lukte. Circa 19000 mark, gedeeltelijk ver stopt in zijn schoenen en in zijn das zijn nog in het bezit van den verdachte gevonden, terwijl nog gebleken is dat hij, vermoedelijk hier ter stede, zelf is bestolen geworden van 4 biljetten van 1000 mark. In afwachting zijner uitlevering zal de aangehoudene naar Middelburg worden overgebracht, waar hij ter be schikking der justitie wordt gesteld. In verband met dezen diefstal zijn nog aangehouden een tijdelijk hier ver blijvend Duitsch deserteur, zoomede een ingezetene die er van verdacht worden bedoelden Duitscben boekhou der behulpzaam te zijn geweest bij het ontkomen aan de nasporingen van justitie en politie. De winter schijnt ons dit jaar niette willen verlaten. Hoewel reeds bijna 14 dagen van de lente zijn verstreken blijft de koude en het gure weer nog dage lijks overheersehend. Gisterenavond vie len dikke sneeuwvlokken neer en heden morgen waren „straat en veld en boom en dak weggedoken in het witte win- terpak". Zooveel is zeker dat de winter van 1917 ons lang zal heugen. in de maand Maart werden aan het centraal telefoon bureau alhier 54773 aansluitingen tot stand gebracht. In hartelijken dank ontvangen uit Goes van den heer W. S., 1 gl. uit Den Haag, C. Z. R. 2 gl. uit M., van D. G. 5 gl. Totaal bedrag f 582.30 8 f 590.30. A. HANS, Badhuisstraat 28. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Maart 1917 Brieven binnenland: C. M. v. Andel, Naarden C. van Eek, Am- Sterdam; R. D. 320 Bureau Central, Den Haag D. J. Sommers, Dordrecht; Letters Y. Z., Bergen op Zoom. Briefkaarten binnen land A. Barendrecht, Rotterdam G. Denz, Rotterdam B. Drager, Am sterdam Mej. H. de Gilde, Vlissingen; Jean Hivens, Amsterdam H. v. d. Lin den, Amsterdam; F. Maas, Rotterdam G. Nolson, Vlissingen; Mej. M. Scheers, Rotterdam G. Verhaeghe, Middel burg Van der Walle, Troepen in Zee land. Brieven buitenland: Otto Graboh, Dortmund Max Hoekfeld, Londen A. Somers, Kennington (En geland). N.B. Aan de afzenders wordt in eigen belang aanbevolen, naam en adres op de cjgot; hen te verzenden stukken te vermelden, opdat deze, bij onbestelbaarheid, aan hen kunnen worden teruggegeven. Tot agent van politie 3e klasse te Hilversum is benoemd de agent van politie J. van Slooten alhier. Door de politie zijn aangehouden een tweetal dienstmeisjes, die zich in hun dienst aan diefstal hadden schuldig ge maakt. Na verhoor zijn zij in vrijheid ge steld. Gisteravond klaagde aan het bureau van politie een koopman uit Oostka- pelle dat hij in een café alhier door een anderen koopman uit zijn gemeente was mishandeld, beleedigd en bedreigd met een revolver. Bij een ingesteld onderzoek, waarbij de verdachte is gearresteerd, bleek niet dat hij in het bezit was van vuur wapens. Tot de lessen aan de Ambachtsschool te Middelburg is o. a. toegelaten C. L. van der Ploeg, pupil van het Bur gerweeshuis alhier, leerling van school A. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep te Koudekerke door ds. H. Jonker te Voorburgvoor Scharendijke door ds. E. J. van Voorst te Borsele-Driewegen. Te Middelburg is gisteravond op 76 jarigen leeftijd overleden de heer P. G. de Jager, dié meer dan 51 jaar werk zaam is geweest bij het onderwijs aldaar, het laatst, gedurende een reeks van jaren als hoofd eener openbare school, als hoedanig hij 1 Juli 1911 ontslag nam. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau. RECHTSZAKEN. Wegens overtreding der distributiewet werd heden voor de rechtbank te Mid delburg tegen P. L uit Vlissingen die in zijn winkel tarwebloem liet verkoo- pen zonder bons in te nemen f 20 of 40 dagen gevorderdwegens het te duur verkoopen van suiker tegen J. v. d. B., te Vlissingen f 10 of 20 dagen tegen M. van 't V., te Vlissingen, die beschuit in een gewone winkelzak deed en ze dan zonder bon te vragen verkocht, werd f 5 of 10 dagen geëischt. De pre sident wees er dezen bekl. op, dat dit geen origineele verpakking is en een der rechters vroeg of de zak verzegeld was, waarop ontkennend werd geantwoord. Nog werd wegens het vervoer van aard appelen f 10 of 20 dagen gevorderd tegen v. S., E. H. M. B., en E. L. M„ te Vlissingen. Uitspraak 17 April. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt nimmer teruggegeven Geachte Redactie Ik heb te veel respect voor mij zei- ven, voor de lezers der „Vliss. Courant" en vooral niet het minst voor de „tal van achtenswaardige ingezetenen" die in het gevolg van den heer van Bel loopen (daar zijn bepaald al de voet ballers bijom in te gaan op het al weer minstens één onwaarheid be vattend tweede stuk van bedoelden heer, die m.i. de voetbalsport nog beter zal dienen, als hij eens eenige colleges in logica en journalistiek heeft gevolgd. Ik laat den heer van Bel dus gaarne het laatst aan het woord. Wélk een woord was het weer! De „tal van ach tenswaardige ingezetenen" moeten het ingedronken hebben Zou het dan toch waar zijn, dat de voetbalsport haar be oefenaars ietwat ruw en onbehouwen maakt Al weer vriendelijk dankend voor de plaatsruimte. G. J. COLDER. Ik schreef in de „Vliss. Courant" van 20 Juli 1916 al dupliceerende „De heeren zagen m.i. over het hoofd, dat ik alleen schreef tegen de uitwassen van de voetbalsport (die sport zelve duidde ik zelf aan als te kunnen zijn een zegen voor ons volk.)" De heer van Bel schrijft op gisteren „de heer Colder heeft in Juli 1916 de zijne (d.w.z. zijne meening over voetbalspel) gelanceerd als eene on verdeeld ongunstige." OORLOGSWEE. 't Wroet in mijn hers'nen bij dag en bij [nacht: 'k hoor hulpgeroep en jammerklacht ik hoor een hartverscheurenden toon dat is zijn stem, de stem van mijn zoon. Hij roept, hij roept zijn jonge vrouw, die moordenaars dompelden in rouw hij roept zijn moeder, zijn zusters, [roept mij „Vaarwel voor eeuwig, allen gij 1" Ik zie hem worst'len met den vloed 't lafhartig werk van vuig gebroed, dat over de aard brengt oorlogswee, mijn kind een graf deed vinden in zee. Is, moordenaars, dan uw hart [versteend Ach, hoeveel tranen worden geweend om 't jonge leven, dat gij niet telt, dat u slechts als kanonbuit geldt. Voorzaagt gij, vorsten, niet 't eind'loos [wee, dat zich gelijk een bare zee stort over 't land en 't arme volk Voelt gij de pijn niet, die de dolk van d'oorlog priemt in 's menschen [ziel Dat u de schil van de oogen viel en dat ge, als mensch, gevoelig waart voor 't leed, dat de oorlogswaanzin [baart. 'k Weet wel, de plicht zegt vaak „Gij [moet 1" terwijl bij 't werk ons 't harte bloedt, want 't leven is soms hard en wreed wiens mond het vriend'lijkst lachte, [streed van binnen vaak den heetsten strijd, werd ongezien fel gekastijd, maar is krijgvoeren dan een plicht, u opgelegd door 't hoogst gericht Ge waant het wel, maar keert dien [waan, en droogt den millioenvoudigen traan, dien 't arme volk, dat toch reeds lijdt, door uwen grootheidswaanzin schreit. O wreede krijg, wat brengt ge ons [vrees 1 Hoevelen maakt ge tot weduw en wees. Ach, honderden ouders beweenen hun [kind, dat den dood door 't ooriogsmoordtuig [vindt. Zoo menig schoone, jonge bruid, ziet hoop'loos naar den geliefde uit. Verwoest zijn hun illusiën al heel de aard bracht de oorlog gift en [gal. Duizenden dolen dervend rond, beroofd van have en goed en grond, den grond, waar de akker werd [bebouwd, die rijkelijk voortbracht 't eetbaar [goud, de hamer werd gezwaaid voor 't brood, waar thans heerscht bleeke hongers dood. Miltioenen gelds wordt thans vermorst, waar de arme in vredestijd naar dorst. O volk, blijf toch niet langer kind, waarin de heerschzucht 't werktuig [vindt, dat zij hanteert naar kuur en gril de moord houdt op, zegt gij „Ik wil 1" Heil 't volk en 't land, welks wil en wet zich tegen d'oorlogsafgod verzet, hem onmeedoogend klooft het hoofd, voor eeuwig kracht en macht hem [rooft. Geen sterveling strekt die dood tot [schand integendeel, des daders hand, zij wordt gezegend -door heel de aam die smachtend naar den vrede staart Zoo wroet 't in mijn gespannen veest die nooit zoo helder is geweest," die nooit zoo klaar en duid'Hjk zag als na dien dag, zijn stervensdag. 'k Hoor weer zijn stem 'k zie zijn [gelaat, mijn hart vult zich met bitt'ren haat en wrok tegen dat moordgespuis, dat nacht bracht in mijn zonnig huis dat opstand wekte in mijn gemoed vloek, vloek over dat vuig gebroed dat 'k eenp geacht heb en vereerd maar wee,zoo achting in haat verkeert zij is tot alles dan in. staat dan... stil, 'k zie weer zijn flink gelaat ik hoor weer zijn doordringende stem die tot me spreekt met kracht en kient' „Tracht te berusten in uw leed, wees ed'ler dan dat tuig „vergeel, [vergeet i" J. LEFÈVRE. In den nacht van 2 op 3 April, deze de de G E M. Niei Kui DE TOESTAND. De geallieerden maakten aan hel front tusschen Atrecht en Vailly, weer vorderingen, voornamelijk tusschen Péronne en St. Quentin, en ten Noor den van Soissons. De Engelschen na men o.a. het dorp Savy, op ongeveer 6 K.M. ten Westen van St. Quentin, de Franschen veroverden eenige belang rijke stellingen ten Zuiden van de Ailette. Zij schuiven stelselmatig maar langzaam hun linies tusschen La Fère en Soissons, vooruit in de richting van Laon, waarvan zij echter nog een 20-tal K.M, zijn verwijderd. De Franschen maakten gister een 100-tal gevangenen. Van een verwachten grooten slag in 't gebied van het beweeglijke front is nog geen sprake. De Duitschers zeg gen dat de botsingen tusschen hun dekkingstroepen en de voorhoeden der geallieerden nauwelijks den naam vat gevechten kunnen dragen. Maar daar bij maken zij voortdurend melding van de zware en bloedige verliezen, die de vijand leed. Zoo meldt het Duitsche communiqué van Zondag, dat de En gelschen ten Oosten van Péronne 2 a 3 K.M. vooruit kwamen, ten koste van zware verliezen. De nieuwe vorderingen der geal lieerden doen zien, dat zij hun aanvat len verder zullen voorzetten en nog steeds blijft de Duitsche linie op de meest bedreigde punten terugwijken. Aan het front in Boekowina hebben de Russen een Duitschen aanval aan den weg Jacobeni-Valeputna gekeerd. Ook maken de -Russen melding van een aanval van. -een eskader van 22 Russi sche vliegtuigen op Braïla, in Roeme nië. Havens en schepen werden ge bombardeerd, waardoor branden ont stonden. De Oostenrijkers hebben in de ge vechten bij Bigiia, in de streek van Gorz, twaalf machinegeweren en drie mijnwerpers veroverd. Deze plaatselij ke aanval heeft zich echter niet verder ontwikkeld. Gewichtige krijgsverrichtingen heb ben plaats in Palestina en in Mesopo tamia. Wat het eerste betreft, de Tur ken blijven in hun berichten de nabij heid van Saza noemen en erkennen daarmee dat -de Engelschen een zeer aanzienlijk eind weegs in het Heilige Land gerukt zijn, maar daarnaast hou den zij vol, dat de Engelsche legers een échec geleden hebben bij een poging om verder vooruit te komen, en dat is natuurlijk lang niet onmogelijk. De Engelschen zijn zeer snel en langs weinige wegen vooruitgerukt door het schiereiland van Sinaï en over de grens van Palestina en 't kan wezen dat op zulk een expeditie in zulk moei lijk terrein en klimaat bij het naderen van -een grootere plaats een legermacht tegemoet komt die de voorhoeden een nederlaag toebrengt. Intusschen staan de Engelschen dan toch tien K.M. van Gaza. Uiterst methodisch en met groot succes zijn intusschen de Engelsche le gers in Mesopotamië aan het werk Van Bagdad uit hebben zij verschillen- j de groepen uitgezonden, waarvan er een naar het Oosten is gegaan langs de Diala en daar de stad Sjeraban be zet heeft, die slechts circa vijftig K.M. 1 gelegen is van de plaats Chanikin, welke de Russen uit Perzië komend, bezet hebben, zoodat de vereeniging tusschen beide legergroepen, nog slechts gescheiden door het gebergte dat den naam van Djebel Harmin draagt, een quaestie van dagen schijnt. VAN HET WESTELIJK FRONT. Van Fransche zijde In de streek van St. Quentin zijn de i Fransche patrouilles vooruitgedrongen ten Noord-Oosten van Dalion (3 K.M. van St. Quentin) en ten Noorden van j Castres tot aan de Duitsche linies, die i zij sterk bezet aantroffen. Ten Zuiden van de Ailette hebben de i Fransche troepen hun succes voortge zet en de Duitschers voorbij Vauxailjon teruggeworpen. Duitsche patrouille5 a. 1 die zich in vestigd ot gedurende I N A. C. M. Amsterdam C. Vis, korp, Helievoetsluis j van der I Amby, Nieuwen Mej. C. de Vr. Her Eminastraat H. W. Schröd voort, Boulevard p. J. Pardoen Haag, Boulevarc L. C. -Ribbens, zee, Kasteelstraa p. Meijer, Amsterdam, ;HJonkman a, b. „Donau". j. Lefeber, West-Souburg, N. J. Nijveld Nieuw Helvoet, straat 62. A. van Liere, van Rotterdam, S. van Aalten Amsterdam, Ba p. A. Pelie, f Lampsensstraat -C. de Visser, West-Souburg, S. Manheim, Coosje Buskensi A. M. Hogerh vrouw, van Slui L. Franse, w West-Souburg, 70. P. Danielse- van Koudekerke, A. Walrave, van Hellevoetslu J. P. Wetjen, naar met verlof Berg, Badhuissti R. J. de Hondt burg, St. Jacobs Mej. -M. F. Ameland, Bouw- J. C. Wittbei van Hellevoetslu V ERT J. W. van dei mestraat 20, na J. Bekkerinp-, Delfzijl. P. F. Steffen, Assen. L. P. J. Ewoutstraat 52, M. A. J. Bergs Kruiningen. A. M. Castei cisstraat 128, na H. J. Geldof, Rotterdam. A. Schonis- 38, naar Rottere j. Segers, v straat 31, naar Wed. M. J. straat 59, naar R. Metz, Spu lem. C. L. de Vries, Amsterdam. J. Boogaard, Cadzand. J. Moens, Sli delburg. C. J. .Bakker- gerstraat 7, naa 1 C. Coomans, Rotterdam. B. van den sen 34, Ginniken Mej. C. M. W 9, naar Amsterd A. Meijer, Helder. J. RoedeKI straat 6, naar D J. W. Clowtin Den Haag. J. Peet-ers, Jt naar Helder. H. N. Hansen naar Amsterda A. A. J. Lui naalstraat 86, J. W. Sorel, Middelburg. L. W. Kolp, Koudekerke. Mej. M. M. naar Deltt. J. H. M. van de Ruijter 46, i werden onder strooid. Het cijfer de door de Franse 120 de Franse geweren. In Champaj Duitsche tegen: gen die de Fi overden ten W Champagne, d- gestuit. Aanva Fransche poster rin zijn totaal r In den Elzas schen bij een bosch van Ca maken. Van Engelscl Wij hebben 'ency, Celency Wij maakten 31 zes stukken vel op minder den

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2