GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Burgerlijke Stand ADVERTENTIËN TSÊS TOONBANK (Winkel) Jjit de berichten blijk. beschouwt het fP I Duitsehers als g Ie t den voorgenomen lal leerden in de Wa, bebereidselen daartoe (waardeloos gemaakt j °P d,(;. gr°ote moei! ■e geallieerden zuijen Innen op 't stuk van |itie- en voedseivoor- Icludeert dat de Duit I beter gevechtsterrein ■ge reserves beschik- van de „Asturias" ■pitaalschip, heeft in verontwaardiging Ke lagt om repressaihe- 1,Asturias" had meer ■woonlijk aan boord testers na beëindiging ld buitenslands naar trden. ,De torpedee- Jts plaats en het schip ■erhchte, kenteekenen tuis. De duikboot- ■nade strekt zich nu liospitaai-schepen fronten is te vermel- Ivan de Oostenrijkers Görz, waar een 300- Ingen werden geno- ÏSTELIJK FRONT. jijde lkant van het bosch |elijk van de Ailette opnieuw gevorderd I beoosten Leuilly en rival, waar wij 'ver- Iten van belang be- Rheirns hebben de In Neuville een over- perd en gevangenen rakkerde gisteren de n het vallen van den pcht tot buitengewo- h de buurt van Butte pons de Champagne, kijde In Dinsdag voortzet- 1 cavalerie gisteren- Viilers Faucon en Ze maakte veel li vier machinegewe- |t is de aanval des leuwe stellingen van 1 De Duitsehers le- In. aarts hebben onze len kort gevecht, in ■punten van den weg 7 Lagnicourt genes- pzniden en bewesten 4 vil van forschen te- pwonnen. Je |es de Duitsche troe- hun gegeven taak luit het feit, dat op I van 26 Maart tus- |n Morchis ongeveer relschen zijn geteld, pken Oise-oever bij pn aanval mislukte, bloedige verliezen. Ijn wederom eenige pn ten Zuiden van kar werden alsmede |ten zuiden van het Tahure 360 Fran- Jiomen en verschei den en nrijnwerpers Lens en in de Ar- kche stellingen bin- Kenningsafdeelingen |anvallen verdreven. UITSCHLAND. iie Perstelegraaf- t uit New-York.dat [e", de meerderheid eenige senatoren orlogspartij zullen verklaart men, dat alle Duitsche na- ikheid is, maar die chts- eventueel ge- lie er van verdacht eden te willen uit- ier eigendom moet pecteerd.Te Wash- an een strenge cen- CHE KAMER. g der economische mer en den Rijks- inister van oorlog en militairen toe ring, dat de troe- 'en en in het zeke- nerlijke overmacht zagen. jnt de in de loop- orlogvoering haar hebben. De geni- oerste legerleiding den vijand in de s de vrijheid van en. In het oosten mver geworpen en opgebouwd. Een r de toekomst, eespiegel verricli- rs zwaren arbeid, vil van Engeland n zal. Als een len- t door het land. en op Gods hulp men, die nog over Slechts de zwak te wordt kleinmoedig en aarzelt, als de moeilijkheden zich voor hem opsta nden. De sterken worden nog sterker, naarmate de tegenstand grooter wordt, pet vertrouwen in ons zelf zal ons de kracht geven om overwinnaars te blij- ven in de ontberingen in het vaderland en bij de gevechten op alle fronten. ENGELAND EN DE NEUTRALEN. De Daily Chronicle" zegt naar aan leiding van het blokkade-debat De eenige taak, die nog hardnekki ge moeilijkheden oplevert, is het be nei ken van den toevoer, dien Duitsch= land niet door, maar van de naburige onzijdige landen ontvangt, een toevoer van artikelen die op hun eigen gebied gemaakt worden. Nederland, Skandi- navië, Zwitserland zijn landen met aan- merkelijken uitvoer van eigen artike len, niet slechts van voedsel, maar ook van andere dingen. Zij hebben het recht hun artikelen te verkoopen, waar zij willen, aan ons of aan onze vijanden. Tenzij wij bereid zijn een aanvallenden oorlog tegen hen te ondernemen, ten einde dat'recht weg te nemen. Een oorlog, die, behalve zijn mate- rieele nadeelen voor ons, heel onze mo- reele aanspraken voor de rechtbank der beschaving te niet zou doen. Wij kun nen niet meer doen dan met hen een koop aan te gaan over de beperking van hun uitvoer. Dit heelt de blokkade minister gedaan met groot, hoewel noodzakelijkerwijze beperkt, succes. OP EEN MIJN GELOOPEN. Het Engelsche transportschip „Tyn- dareus", dat een regiment infanterie overbracht, is den 9en dezer ter hoogte van kaap Agulhas op een mijn geloo- pen. Twee stoomschepen werden ter assistentie uitgezonden, en namen de troepen over. Het schip bereikte ver volgens ernstig beschadigd Sinton- stown. DE DUITSCHE LEZING OVER DEN TERUGTOCHT. In het door de Duitsehers ontruimde gebied komen Engelschen en Franschen slechts in langzaam tempo voorwaarts. De transportmoeilijkheden in het moe rassig gebied nemen toe. Geheele ko- lonnes blijven in den modder steken. Volgens verklaringen van gevangenen is de stemming onder de soldaten, die eindelijk ho'opten uit de modder van de Somme-stellingen verlost te zijn, wan hopig. -De Duitsche tegenstand wordt echter steeds sterker. Bij Ligniecourt en Roisel zijn aan de Engelschen be langrijke verliezen toegebracht. Ten zuiden van de Somme zijn de Fran schen, na den Duitschen tegenaanval op 23 dezer bij Seracourt, niet verder gekomen. ,Er zijn toen 120 Franschen gevangen genomen. De militaire medewerker van het „Stockholms Dagbladet" schrijft dat de Duitsche frontverlegging in 't westen een strategische terugtocht was, daar de geallieerden geen aantal gevange nen of buit opgeven. iHet front is met 40 a 50 KM. verkort en eenige hon derdduizenden manschappen zullen nu vrijkomen. DE STAATSGREEP IN RUSLAND De correspondent van de „Russkoje Slowo" te Stockholm heeft een telegra fisch bericht uit Moskou ontvangen, volgens hetwelk de uitroeping van de republiek spoedig verwacht werd. Het is niet aan twijfel onderhevig, dat Rus land besloten is, de monarchie defini tief op te geven. Uit Genève wordt aan de „Kriegs- zeitung" geseind, dat de Entente-diplo maten te Petrograd het erg vreemd vinden, dat hun voornaamste tegen stander, de leider der socialisten,Tseid- sje, benoemd is tot hoofd der commis sie, aan wie het toezicht is toever trouwd over alle regeeringshandelingen van het ministerie-Lwof. De correspondenten der Parijsche bladen te Petrograd beweren, dat de invloed van Tsjeidsje en diens vrienden in het binnenland op elk gebied zeer groot is. OORLOGSBETOOGING TE ST. PETERSBURG. Het Wolhynski-regiment, dat een groot aandeel had in de omwenteling, organiseerde een reusachtige betoo ging ten gunste voor den oorlog tot het uiterste. De soldaten verklaarden zich met vreugde aan te sluiten bij hunne broeders in de loopgraven. Deze betooging zal gevolgd worden door dergelijke manifestaties van de Overige regimenten in de hoofdstad. De arbeiders-leiders verklaren dat 't noodzakelijk is den oorlog te winnen, vooropgesteld dat er geen annexaties zullen plaats hébben. Gister kwamen regeerings-afgevaar- digden van het noorderfront terug en deelden mee, dat de soldaten gezwo ren hadden geen duimbreed te zullen afstaan van het nationale grondgebied. Uit Reval teruggekeerde gedelegeerden verklaren dat de vloot-bemanning zijn algeheelen steun aan de voorloopige regeering had beloofd. Dergelijke be richten komen uit Sebastopol. De bladen spreken de alarmeerende geruchten over de Baltische vloot tegen De omwenteling heeft op de vloot maar 23 slachtoffers geëischt. Alle oorlogs schepen zijn gereed om den vijand te bestrijden. DE DUIKBOOTENOORLOG. Van Duitsche zijde in de Middellancische Zee zijn tot zin- fcen gebracht tien schepen met globaal 31.000 ton inhoud. Daaronder bevonden zich het Engelsche stoomschip Euterpe (3540), een door torpedojagers gecon- voyeerd onbekend, ongeveer 8000 ton groot stoomschip, waarschijnlijk met olie of graan geladen, het Nederland- sche stoomschip Ares (3783 ton) met 4800 ton benzine van Suez naar Frank rijk onderweg, het gewapende Engel sche stoomschip Eptalofes (4431 ton), en een Engelsche boot van 4000 ton met 5000 ton lading, waaronder 1000 ton katoen, op weg van Bombay naar Mar seille. De Engelsche admiraliteit meldtIn de week die eindigde met Zondag 25 Maart, vielen 2314 sch binnen en voe ren er 2433 vaartuigen uit. Achttien schepen van meer dan 1600 ton zijn tot zinken gebracht, inclusief de „Asturia" en zeven onder 1600 ton. Dertien schepen zijn zonder gevolg aan gevallen. Tien visschersvaartuigen zijn tot zinken gebracht, waarvan negen zeil schepen. HET TORPEDEEREN VAN HOSPI TAALSCHEPEN. Van Duitsche zijde De Engelsche admiraliteit beweert, dat het Engelsche hospitaalschip „Asturia" in den nacht van den 28sten Maart zon der waarschuwing werd getorpedeerd. Naar aanleiding hiervanzij geconstateerd dat de „Asturia" op grond van de door de Duitsche regeering den 31sten Janu ari uitgevaardigde proclamatie tot zinken werd gebracht. in deze proclamatie werd gezegd, dat de Duitsche regeering niet langer kon toelaten, dat de Engelsche regeering munitie en troepen naar het hoofd front vervoerde onder de huichel achtige bescherming van het Roode Kruis en dat vanaf gemeiden datum geen vijandelijk hospitaalschip zou worden geduld in het zeegebied tusschen Flam- borough Haed en Terschelling eener- zijds en Ouessanten Landsend ander zijds. Verder werd verklaard, dat, indien in dit gebied nog vijandelijke hospitaal schepen aangetroffen werden, zij als oorlogsschepen zouden worden be schouwd en zonder meer zouden wor den aangevallen. Na deze algemeene waarschuwing was het een ongeëvenaarde brutaliteit, ge wonden en zieken en verplegingsper- soneel in het aangegeven gebied aan het gevaar van getorpedeerd te worden bloot te stellen. Het zou overigens een merkwaardig toeval zijn, indien de En gelschen juist bij de „Asturia" van de gewoonte, hospitaalschepen voor het vervoer van troepen en munitie te be zigen, zouden afgeweken zijn, aangezien ons voortdurend'de bewijzen in handen komen, dat de Engelschen voor en na hun hospitaalschepen voor oorlogsdoel einden misbruiken. DE „SLAPENDE" ONDERZEEER. In de „Daily Mail" beschrijft een marine-officier de gewaarwordingen van de bemanning van een onderzeeër die op den bodem der zee ligt te wach ten tot het gevaar voorbij is. De onderzeeër lag op den bodem te „slapen" als een vermoeide walvisch die een siesta houdt. Aan de oppervlakte leek hij een grijs stuk vechtlust. Maar liggend op den bodem der zee zag hij er zoo levenloos uit, dat de vreemde waterwezens het met ronde, nietknippende oogen aan staarden, wanneer de groote stroomin gen hen er langs voerden, hem met wantrouwen gadesloegen. Een paar van de meer brutale onder deze bewo ners der diepte lagen een oogenblik stil, raakten het vreemde monster met hun neus aan en vluchtten dan angstig weg. Een schepsel dat zoo volkomen bewegingloos, dat in het stroomende water lag, zonder een vin te verroeren, maakte een griezetigen indruk op hen, zoodat zij zoo ver mogelijk er vandaan gingen. Binnen in de boot, waar het electrische licht eene schitterende ver lichting gaf, brachten de leden der be manning van den onderzeeër den tijd zoek op de wijze die het best naar hun zin was en wachtte op den tijd, waar op het vaartuig veilig naar de opper vlakte en voort zou kunnen gaan. Eén man tokkelde zachtjes op een mandoline en neuriede 'n vroolijk lied je dat hij bij zijn laatste bezoek aan land in een café chantant had gehoord. De tweede bootsman las met diepe aandacht een oud nummer van „Ans wers", welks goudgele omslag groeze lig was geworden door de talrijke aan rakingen van de krachtige handen, die het gedurende deze reis aangeraakt hadden. Sommigen lagen op den vloer en sliepen zoo rustig alsof zij aan land in bed lagen. Anderen spraken over aller lei dingen, die niets niet den oorlog te maken hebben. Daar rooken niet geoorloofd is, doodde ieder den tijd op zijn eigen wij ze. De schipper, die bij de periscoop zat en met den tweeden officier sprak, toonde een onverschillige houding, ■maar toch kreeg men den indruk, dat ondanks al die kalme onverschilligheid zijn aandacht sterk gespannen en hij steeds gereed was om onmiddellijk als het noodig mocht zijn, in actie te tre den. „Sjt Hoor je dat?" vroeg een der mannen, den mandoline-speler aan stootend. De muziek hield onmiddellijk op en het gedreun van schroeven, daar in de hoogte werd duidelijk hoorbaar. Een van de slapenden op den vloer werd wakker en luisterde, steunend op zijn elleboog. „Over ons heen gevaren zei hij en ging weer kalm slapen. Geen van de anderen wijdde meer aandacht aan het incident. Van tijd tot tijd drong het geluid van scheepsschroeven weer zachtjes in den onderzeeër door, waar uit bleek, dat hij gezocht werd door vaartuigen, die hij liever niet ontmoette. En terwijl hij aldus „doggo" lag om hen te vermijden, toonde geen der le den van de bemanning op eenige wijze dat hij onder den invloed was van de gevaren, die hen omgaven. Ingesloten tusschen stalen wanden, waaruit het onmogelijk was te ontko men zoo het ergste mocht geschieden, vademen diep liggend in wateren, waar allerlei gevaren dreigden, niet in staat om te zien wat er buiten het vaartuig voorvalt, maar wel om veel verontrus tende geluiden te hooren, gedroegen deze mannen met ijzeren zenuwen zich zoo onbekommerd, alsof zij veilig en wel in een „steenen fregat" aan wal waren. Hoe zoudt gij het vinden om in een onderzeeër, die op den bodem der zee ligt, te zijn, wachtende op eene gele genheid om weg te komen van die ge vaarlijke plaats En toch behoort dit tot de dagelijksche taak van die merk waardige marine, die zooveel voor u doet, ofschoon gij er zoo weinig van hoort. DE VOEDINGSKWESTIE IN DUITSCHLAND. Volgens een bericht van het Persbu reau Vaz Dias, zou Von Batocki in de commissie van den rijksdag omtrent de voedingskwestie in Duitschland o.a. 't volgende hebben verklaard De tege moetkoming bij de vermindering van het broodrantsoen is natuurlijk onvol doende, echter was een andere oplos sing niet mogelijk. Ondanks alle tijdens den oorlog opgedane ervaringen, heeft men zich van de opbrengst van den oogst teveel voorgesteld. Deze te hoo- ge schatting heeft men, helaas, te laat ingezien. De ernst van den toestand rechtvaardigt noch scherpe critiek, noch utopistische voorstellen. Het getal varkens is niet toereikend voor het geen noodzakelijk geslacht zou moeten worden, daarom dienen de rundvee reserves sterk aangesproken te worden. Een vermeerdering van de productie is reeds uit gebrek aan arbeidskrachten onmogelijk, afgezien nog van de groote transport-moeilijkheden. In elk geval is het onmogelijk zonder broöd en zonder aardappelen te leven dit moesten toch de landbouwers inzien. Kindermoord. Te Oss zijn in hechtenis genomen een ongehuwde vrouw en haar moeder, te wier huize, in het hooi op den zolder, het lijkje ge vonden was van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht. Arrestatie vaneen krankzinnige. Ruim zes jaren geleden werd op de Bilzerlaan te Maas tricht, een moord gepleegd op zekeren Deckers. De moordenaar, zekere A. Engelbert, werd krankzinnig verklaard en te Venray in het krankzinnigenge sticht verpleegd. Na zes jaren aldaar doorgebracht te hebben, werd hij eeni- gen tijd geleden als genezen ontsla gen. Natuurlijk stond hij onder obser vatie van de politie. Een tijdje ging alles goed. Toen begon de man echter lastig te worden. Telkens als hij iets gedronken had, begon hij de personen, die toenmaals tegen hem hadden ge tuigd, lastig te vallen en uitte doodsbe dreigingen tegen hen. Meestal liep hij met een scheermes en een ander scherp mes in den zak. Somtijds achtervolgde hij de bewoners van de Bilzerbaan een heel eind en uitte dan allerlei bedrei gingen. Ten slotte kwant het bevel, den man met een zacht lijntje te arrestee ren en weer naar Venray terug te voeren. Eenige marechaussees van de briga de Maastricht en de veldwachter van Oud-Vroenhoven kwamen al vroeg in het huis van E. De bewoners waren pas opgestaan. De vader was eerst nergens te vinden, doch op 't laatst vond men hem in den paardenstal met een geopend scheermes in de hand.Het paard hield hij bij den kop vast, draai de het om, en liet het achteruit schop pen. Hij dreigde ieder die hem naderde met het scheermes en zeide zich nog liever den kop te zullen afsnijden dan dat hij zich. gevangen gaf. Met veel tact werd toen door de marechaussee en politie alles in het werk gesteld, om ongelukken te voorkomen en den man te 'kalmeeren. Na heel veel moeite wist men hem eindelijk zoover te krijgen dat hij uit den stal kwam. Men zei hem, dat de politie vertrokken was. Na wat ge geten te hebben, heeft hij zich toen zelf naar de justitie begeven. Dicht bij het gerechtsgebouw werd hij vastgegrepen en geboeid voorgeleid. Gisteren is hij naar het huis van bewaring overge bracht. Op de Zuiderzee, bij Marken, kwam des nachts omstreeks twee uur de Lemmer-nachtboot in aanvaring met een voor Delfzijl bestemd tjalkscheepje, genaamd „Nooit gedacht", schipper Stemler, beladen met bazaltslag. De aanvaring was zóó hevig, dat de tjalk in de diepte verdween. De opvarenden van het gezonken vaartuig konden in de sloep zich redden. Te Naarden is in arrest genomen een hulpbesteller der posterijen, die de vorige week was gehuwd en zich had schuldig gemaakt aan ontvreemding van een aangeteekenden brief, inhou dende 100. De man stond als zeer oppassend bekend, doch had wegens zijn huwelijk schulden moeten maken. Te Uitgeest hebben Dinsdagavond j.l. twee werklieden bij het vullen van een kalkoven op verschrikke lijke wijze den dood gevonden. Ver moedelijk door bedwelming is een hun ner voorover in den oven gestort en schijnt bij een poging tot redding ook de ander mede omgekomen te zijn. Toen de lange afwezigheid door den eigenaar werd opgemerkt, rees het ver moeden, dat er een ongeluk moest zijn gebeurd. Het bleek maar al te waar. Beide werklieden werden levenloos en met vreeselijke brandwonden overdekt uit den vuurhaard te voorschijn ge bracht. Door het vlamvatten van een flesch met zoutzuur, welke op een ben- zine-soideerlamp viel, kreeg te Oos- terhout de smid L. zeer ernstige brand wonden. Zijn toestand is zorgelijk. Een 7-jarig kind te Raamsdonkveer, trok een pot kokende soep van de ka chel, waarbij het zulke hevige brand wonden kreeg, dat het stierf. Door de politie te Meppel is een goede vangst gedaan. Bij een inval ten huize van M. H., winkelier in verlich tingsartikelen, kwam aan 't licht, dat deze over den gasmeter en langs een speciaal daarvoor aangebrachte leiding gas verbruikte. Dit laatste werd natuur lijk niet door den meter geregistreerd. De winkelier heeft reeds bekend, dat dit al geruimen tijd door hem is gedaan. Procesverbaal is opgemaakt. Twee grondbezitters te Strijp (N.-B.) hadden geschil over een grensscheiding van grond. De een plaatste daarop een bord met opschrift „verboden toegang." De andere vernielde het opschrift, rukte den paal uit den grond en ging daar mede in den vallenden avond zijn tegen stander naar hij meende te lijf. Deze bleek echter de rijksveldwachter te zijn, die wegens drie feiten proces verbaal opmaaktevernieling, loopen over andermans grond en bedreiging. Voor het hoog Millitair gerechts hof zou gisteren, naar het „Hbld." meldt, gehoord worden een Belgisch soldaat verblijvende in het kamp van Zeist aangezien uit de stukken was gebleken .dat beklaagde geen Hollandsch verstond was de tolk, een leeraar in de Fransche taal aan een onzer H. B. S., aanwezig. De president verzocht den tolk beklaagde de gebruikelijke vragen te stellen om trent zijn naam, woonplaats enz. De tolksont vos noms Beklaagde in goed Hollandsch ik versta geen Fransch mijnheer De oude rechtzaal daverde van den gullen lach het decorum was even verdwenen. Na ondervraging bleek dat er nog een Belg van dien naam te Zeist verblijf hield, die de schuldige was, en de ver keerde terechtstond. Bij de firma J. D. Co., in effec ten, inde Jonkerfransstraat te Rotterdam is door de politie in beslag genomen voor een waarde van ongeveer f20.000 aan effecten, meest buitenlandsche, die bij die firma ten verkoop waren aangeboden, met welk aanbod zij de politie in kennis stelde. Deze effecten, te Amsterdam door middel van braak gestolen, zijn ter beschikking der politie aldaar gesteld. Bij al de misère, die er heerscht, heeft men in Duitschland toch nog lust tot feestvieren. Er zullen, ter herdenking van 't 25 jarig regeeringsjubileum van den Groothertog van Hessen, in den Hof- schouwburg te Darmstadt feestvoorstel- iingen gegeven worden, waarvan vier door de opera emsembles uit Berlijn, Munchen, Dresden en Weenen. schepen uit de havens waar zij worden vastgehouden zullen kunnen vertrekken of omtrent het tijdstip, waarop de scheepvaart van Noord-Amerika naar Nederland geacht kan worden, weer eenigszins normaal te verloopen. ■Deze feiten zijn de oorzaak, dat tot een verminderd broodrantsoen moest worden besloten, om nog zoolang mo gelijk uit de aanwezige voorraden brood te kunnen verstrekken. VERMINDERD BROODRANTSOEN. De minister van Landbouw heeft zich genoodzaakt gezien, met ingang van 2 April het tot nu toe aan het Ne- deriandsche volk gegeven broodrant soen te verminderen. De oorzaak. Sinds 18 Februari wordt te Halifax vastgehouden de „Oosterdijk", van de Holland-Amerika-lijn, met 8000 ton tarwe en 700 tonAmerikaansche bloem. Dit is ook het geval, van af denzelfden datum, met de „Soestdijk", inhoudende 7100 ton tarwe. Van af 19 Februari ligt oo dezelfde plaats de „Noordam", met 8000 ton tarwe en 600 ton bloem sinds 24 Februari de „Beukelsdijk",met 9000 ton tarwe en 275 ton bloem, sinds 10 Maart de „Sloterdijk", met 1080 ton tarwe en 3250 ton bloem en sinds een onbekenden datum de „Megrez", met 3850 ton tarwe. Het kan ook zijn, dat de laatste boot nog in Amerika is. (De vorenstaande schepen hebben ook in 1090 ton lijnkoeken, verdeeld over drie schepen). Afgeladen om te vertrekken liggen in Amerika de „Rijndam", met 7900 ton tarwe en 1600 ton meel, de „Waaldijk" met 4350 ton tarwe en 2050 ton meel en de „Algenib", met 5400 ton tarwe. Deze schepen kunnen niet uit Amerika vertrekken, omdat er geen zekerheid bestaat, dat zij te Halifax aankomende, niet eveneens vastgehouden zullen wor den. Verder liggen in Engelsche havens de „Sommeisdijk", met 7700 ton tarwe en de „Gorredijk", met 2700 ton tarwe en 4000 ton rogge. Er bestaat tot op heden niet de minste zekerheid omtrent het tijdstip, waarop bovengenoemde HET S.S. „CHARLOIS". AMSTERDAM. De directie der Ame rican Petroleum Company bericht dat het s.s. „Charlois" vermoedelijk met man en muis is vergaan. Het schip kwam van Halifax met bestemming naar Rot terdam en was geladen met petroleum. De vorige week Donderdag had het schip thuis moeten zijn. Het is het laatst gesignaleerd aan de Deensche kust. Se dert is er niets meer van vernomen. FABRIEK STOPGEZET. HENGELO. De directie der Konink lijke Weefgoederenfabriek heeft aan het personeel bekend gemaakt dat met ingang van 14 April de fabriek moet wor den stopgezet wegens gebrek aan aard appelmeel. Op deze fabriek werken 1400 man personeel. HEVIGE AANVALLEN DER DUIT- SCHERS. PARIJS (Offic.) Tusschen de Somme en de Oise was de artillerie aan weers zijden krachtig in actie, er werd echter geen infanterie-aanval ondernomen. in Champagne deden de Duitsehers na een hevig bombardement op onze stellingen ten westen van Maison de Champagne, hedenmorgen een krachti- gen aanval en slaagden er in vasten voet te krijgen in onze eerste linie. Alle pogingen, die de Duitsehers de den om zich van laatstgenoemde plaats meester te maken, werden door ons vuur gestuit, dat hun bloedige verlie zen veroorzaakte. NIEUWE VREDESVOORSTELLEN LONDEN. Uit Milaan wordt aan de „Daily Mail" bericht dat de Oostenrijk- sche keizer plotseling een bezoek aan Berlijn besloot te brengen en is daar onverwacht met den minister van bui tenlandsche zaken aangekomen. Uit Zwitserland wordt vernomen dat dit verzoek verband houdt met nieuwe vredesvoorwaarden en waarvan de re volutie in Rusland een voorwendsel zou zijn. u— WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 760 te Z. Duitschland. Laagste barometerstand 739.2 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 30 Maart Krachtige tot stormachtige, la ter tijdelijk afnemende Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk re genbuien, aanvankelijk zachter. SOUBURG. van 22 tot 29 Maart. OVERLEDEN: te NoordwijkerhoutJan van de Dood, oud 22 jaar, zoon van Adriaan van de Dood en Apollonia Vermeule. Jo hanna Wielemaker, 40 jaar, echtgenoote van Hendrik van de Voorde. ONDERTROUWD: izaak van de Schraaf, oud 24 jaar en Neeltje Carolina Frederika de Jonge, oud 24 jaar. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 29 Maart. Wegens regeeringsmaatregelen werd er heden op de graanmarkt geen no teering opgemaakt. WISSELKOERSEN. 28 Maart. Londen f 11.771/-Berlijn en Hamburg f39.05; Parijs f42.35; Weenen f24.70. Ondertrouwd G. JOOSSE en JACOBA BALJÉ. Heden ontving ik de treurige tij ding, dat mijn trouwe Vriend JOHANNES ADRIAAN VAN GELDER, in den jeugdigen leeftijd van 20 jaar op noodlottige wijze om het leven is gekomen. Zijn diepbedroefde Vriend, CH. M. MULLER. Vlissingeri, Maart 1917. TE KOOP: een zoo goed als nieuwe een tweewiels HANDWAGEN met veeren en een mooie LIJST met glas (80 bij 70 c.M. AdresVrouwestraat 22, (beneden.)

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3