INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS INGEZDHOEH MEDEDEELIKGEH. Een zorgvuldige leefwijze LAATSTE BERICHTEN nks en andere tien aan burger; de denkbeeldei 'iuimfeerde te opvattin, voordeel .--- mecha- burgers toe se'den van ten slotte der milj. onzer strij- zijn n en >rt niet tot lien, die ge erwinning dit jaar zai 'ten aan de gevechts "'jwel gelijk. Het zou dit jaar op groote fensief over te gaan ;unstig is en de reser ■""in onder Britsch be- om een beslissend ïkeren. Daar er geen H:t jaar de beslissing zou het beter zijn onnen van Engeland vant ofschoon er een rachten aan de »e- ijn de hulpbronnen oneindig veel groo- -.1 vijand. Hij ried de oebereidselen te tref- tocht van 1918. heeft ontwikkeld tot redenaar, hekelde de loniki, op grond, dat veel sclieepstonnage d zonder daarmede 'oordeel. „Schepen", ider de huidige om- belangrijker dan ba- 'ersterking van onze gewichtiger dan het manschappen." rt ook geen groote het Saloniki-leger, ng met Pringle is hij roeping van het leger ns de groote belan- trokken zijn en zeke- door de eer opge- CIER NAAR ROME? aan de „Secoio" ge- de kringen van het vestigd, dat binnen- rcier naar Rome zal ind met de kerkelijke België betreft, onderhandelt de H. :he autoriteiten door :n nuntius te Brussel rop de reis van- den ts hebben, n de Duitsche autori- telijker dan ter gele ste reis van den kar- België voor eenige is speciaal door Z. Rome ontboden, in Pauselijk verzoek, rs geen bezwaren in J WILSON. ie rede heeft presi- en op de rol, die de venschten te spelen, rdedigen en te ver- aakt geworden ons re aanspraak te ia- zeker minimum van in actie. Wij staan tpende neutraliteit, ijnt, dat wij op geen :n toonen, wat het iraak maken en wat sgeven. Wij zouden ndigheden gedwon- actieve bevestiging n tot meer onmid- aan de groote wor- niets zal onze ge- aornemen wijzigen, veroveringen, noch then niets, wat al- tvorden ten koste waarvoor Amerika ilson o.a. de poli- vrije volken dat in vrede de werke- iaties-in alle zaken zeeën even vrij en >or alle volken on- dat bij gemeen- s vastgesteld dat de onderscheiden beperkt tot dat voor de orde en de Wilson, ons wijden die wij nu moeten OE OORLOG. met een vertegen- heeft lord Milner, afgevaardigden onlangs te Petro- edegedeeld dat de 'achtingen hebben en sprake van ge- ndere nieuwe ge- maar de bedoe- t algemeen een samenwerking te van den oorlog, de resultaten at tukken, waarover isseld, zijn opge- er een beter in- chte door is ont- gelijkheid, dat de .Ruslarid van in de voortzet- Milner, dat n op zeide irtzettihg van den dat Rusland igsverschillen l-.Jij alle partij- oel, namelijk den oorlog tot een spoedig en voordeelig einde te brengen. De eenige zaak, waarover werd ge sproken, was, of de daarvoor geschikte gedragslijn wel werd gevolgd en of het fand wel zijn grootste krachtsinspan ning aan den dag legde. Dit geschil punt is er eenvoudig een van regee- rïnCTsbeleid, zooals men dat ook in En- veland aantreft. Waar hij ook is ge weest, heeft Milner dezelfde vastbera denheid aangetroffen om den oorlog voort te zetten en het besluit om de ge- heele kracht des lands in werking Je stellen en het land niet te doen lijden door gebrek aan goede organisatie. DE GEALLIEERDEN EN CHINA. Naar wordt gemeld, bestaat er vol komen eenstemmigheid tusschen de ge allieerde mogendheden betreffende de toestand ten opzichte van China. Zij handelen in nauwe samenwerking en zijn bereid China in alle opzichten van raad te dienen. Er is totaal niets bekend omtrent een nota van de gezanten der geallieerden aan China, maar er zijn besprekingen aan den gang omtrent financieelen steun, die aan China verstrekt zal worden, wanneer het mocht besluiten de betrek kingen met Duitschland af te breken. Deze zou vermoedelijk bestaan in een uitstel van de betaling van de schade loosstelling aan de mogendheden ter zake van den boxer-opstand tot na den oorlog en herziening van het invoer tarief, zoodat dit feitelijk vijf procent zal worden. Alle leidende mannen in China zijn vóór het afbreken der betrekkingen met Duiischland, er zijn echter nog eenige technische moeilijkheden, die de presi dent uit den weg wenscht te ruimen alvorens zijn toestemming te geven. DE SCHIJVER VAN j'ACCUSE. De schrijver van het bekende boek „J'accuse" heeft thans een nieuw werk gereed, getiteld „De Misdaad". De schrijver deelde aan een Zwitschersch journalist mede, dat de quaestie omtrent het begin van den oorlog en de ver antwoordelijkheid voor het uitbreken er van van groot belang is en telkens op den voorgrond wordt geschoven. Dit is de reden, waarom men in Duitsch land tracht den oorsprong van den oorlog weg te moffelen. Maar volgens den schrijver is het duidelijk, dat de Duitsche regeering geheel voor den oorlog aansprakelijk is en die verant woordelijkheid moet dragen als een kruis. Er zal geen vergiffenis zijn, meent hij, voor zulk een misdaad. Zelfs thans herhalen degenen, die op allerlei manieren en in allerlei toonaard om vrede roepen, uit den treure, dat Duitschland aangevallen werd en dat het een verdedigingsoorlog voert. Dat is niet waar. Duitschland heeft, door onwaardige leiders bestuurd, den oorlog voorat' beraamd en is tot den aanval overgegaan, nadat het langdurig het vóór en tegen van zijn „coup" had overwogen. De schrijver had voorts ge zegd, dat hij zou blijven strijden, zoo lang zijn krachten hem dat toelieten, en dat hij zijn anonymiteit zou bewaren om de Duitsche regeering niet in de gelegenheid te stellen hem onschadelijk te maken. Zijn eenig ideaal was, te streven naar de waarheid. AMERIKAANSCHE VLOOTBEWAPE- NING. Het Amerikaansche departement van marine, dat langen tijd in twijfel was j of het de moderne slagschepen met ka nonnen van 35 of van 40 cM. zou be- waoenen, heeft thans volgens de „Mil. Pol. Corr." tot het kaliber van 40 cM. besloten omdat het 40 cM. geschut een belangrijk grootere werking en door dringingsvermogen heeft, welk voor deel rijkelijk opweegt tegen de ietwat geringere vuursnelheid. De nieuwe su per-dreadnoughts van 45.000 ton zul len met 12 40 cM. vuurmonden worden uitgerust en daardoor een gevechtseen heid vormen, welke alle tegenwoordige typen van slagschepen ver overtreft. De kosten voor een enkele dreadnought worden op minstens 25 millioen dollars geraamd. JACHT OP EEN DUITSCH KAPERSCHIP. De „Roeskoje Slowo" verneemt uit Dalny, dat thans 6 Japansche oorlogs schepen in den Stillen Oceaan op de jacht zijn naar een Duitschen kaper, die deze zee onveilig maakt. Tot dusver is het nog niet mogen gelukken, dit ge heimzinnige vaartuig, dat op dezelfde wijze als de „Emden" schijnt te operee- rcn, op te sporen. De verzekeringstarieven voor de vaart op de lijn San-Francisco-Japan- Wladiwostok en Seattle-Dalny zijn met 10 a 12 verhoogd. Eenige transportschepen, die munitie vervoeren, zijn reeds eenige dagen over tijd. Men gelooft echter dat deze kost bare schepen door in de Chineesche wateren heerschende orkanen, vertra ging hebben ondervonden. Sedert eeni ge weken zijn ook reeds eenige bewa pende japansche koopvaardijschepen uitgeloopen. Builen verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt nimmer teruggegeven leel, eenino en. Bij Geachte Redactie Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte voor onderstaande. Bij voorbaat onzen dank. In „de Baanbreker" van Zaterdag 24 Februari schrijft de heer L(indeijer) 'on der het opschrift „De autoriteiten en de Distributiewet". Er zijn onder de Zeeuwsche 'burgemeesters toch rare snuiters, aan een goede uitvoering en handhaving der Distributiewet schijnen de meesten maling te hebben. Dat L. daar ongelijk in heeft, zullen wij hem niet betwisten, maar dat hij daarmede afgeeft op een burgemeester, die in goed overleg in dezen benarden toestand, zijn gemeentenaren van al. het noodige voedsel, enz. voorzien heeft en de kleinhandelaren (vooral in aard appelen en groenten) in staat heeft ge steld, steeds te kunnen verdienen en hun zaken in stand te doen houden, dat vinden wij misplaatst. Ons dunkt, een burgemeester, die niet stipt de Distributiewet handhaaft, doch zijn gemeente voor de grootste tekor ten vrijwaart, is te prijzen, boven iemand, die de puntjes op de i zet, waardoor die gemeente van al het noodzakelijkste verstoken blijft, zooals b.v. te Vlissingen. Dat volgens L. door de slagers in Middelburg de één tiende der kosten moeten gedragen worden en deze ze weer verhalen op de verbruikers, dat vindt hij ongeoorloofd. Zoo ook de aardappelen worden er te duur ver kocht (wat niet waar is) alles ten na- deele der verbruikers. Doch L ziet wel den splinter in ander mans oog, doch niet den balk in eigen oog. Weet L. dan niet (als lid der Distri butie-commissie) dat wij hier de aard appelen en groenten, steeds te duur hebben moeten betalen aan de ge meente Zelfs eenmaal zoo sterk dat de prijs van 3.40 verkoop gelijk stond aan die van den inkoop. Bedoelde aardappelen had de gemeente toch zeker tegen re- geeringsprijs betaald. Zou L. nu denken, dat door dien toe stand de verbruikers ook niet het slachtoffer worden. Door die stipte handhaving der wet, zijn wij nu eenmaal verstoken van groenten. De boeren brengen niets meer ter veiling, zoodoende wordt de kle.n handel geruïneerd en de gemeente lijdt gebrek. De heerL. zal aantoonen, alle groen ten kunnen voor maximumprijs van de regeering vérstrekt worden. Maar waarom heeft L. dan niet mede gewerkt, en gezorgd dat hier steeds voldoende voorraad aanwezig was. Dan waren wij ook niet gebonden aan de veiling of boeren. Juist door het wachten met de bestellingen, totdat het aangevraagde er was, is ook het tekort ontstaan. Wij vragen aan L. (volgens de Distri butiewet mogen de handelaren niets re kenen voor thuisbezorgen of verpak king, doch mag de gemeente dat wel vorderen van den kleinhandel). Wij ge- looven dat zulks ook niet ten bate is der verbruikers. L. moet niet allee" werken in 't belang der groote massa, doch ook voor dien der neringdoenden. Aan het slot schrijft L. „Nu wordt Vlissingen het slachtoffer van zijn goe de naleving der wet omdat, volgens de boeren, de politie te Middelburg niet zoo streng optrad als te Vlissingen. Nu weet men ook, waar het aan te wijten is, dat Vlissingen is verstoken van groenten." Juist L., nu weet men het, en zou nu in Vlissingen niet eerder rare snuiters te vinden zijn als te Middelburg of Zie- rikzee DE KOOPMANSBOND. (Wij wijzen het bestuur van den Koopmansbond er op dat thans te Mid delburg even streng wordt opgeboden wat betreft de handhaving der maxi mum-prijzen als te dezer stede. Hiertoe is van hooger hand last gegeven. Dit blijkt trouwens ook uit het onder de rubriek „Stad- en Provineienieuws" opgenomen bericht van de gisteren te Middelburg gehouden vergadering van den Koopmansbond. Red.) Mijnheer de Redacteur! Beleefd zou ik U willen verzoeken voor onderstaande een plaatsje in uw veelgelezen blad te willen afstaan. Meermalen heb ik gezien dat de visch hier door de Arnemuiasche en Vlissing- sche visschers aangebracht, door een opkooper(ster) worden gekocht en di rect weggevoerd naar de Provinciale boot om, zooals men mij zeide te wor den gezonden naar België, resp. Duitschland. De politie staat paf, zoo als ik verneem, omdat die opkooper voorzien is van consenten tot uitvoer. Het kan toch echter niet in de bedoeling van de regeering liggen om alle hier aangebrachte visch weg te laten voeren of is het een of ander bureau belast met de afgifte van consenten niet goed frisch om alle visch te laten wegvoeren. Gisteren zag ik verschillende stadge- nooten met* emmertjes en vischnetten komen om te zien of zij ook een vischje konden bemachtigen, maar neen hoor, de visch werd in een dertig a veertig manden overgestort en ging per sle perswagen er van door naar de Pro vinciale boot of spoor. Moeten wij burgers van Vlissingen, zoo maar laten doen en zoo maar toe zien dat dergelijke grove onrechtvaar digheid plaats heeft. Worden die con senten wel behoorlijk gecontroleerd en heeft de gemeente zich nog nimmer tot den afgever der consenten gewend om te vragen met welk recht de visch zoo maar uit de gemeente mag worden weggevoerd. De bewoners der omlig gende dorpen mogen geen erwten en boonen en andere eetwaren van Vlissin gen medenemen, maar de visch mag per wagonlading worden weg- en uitge voerd als er nog eens een 20 uitge voerd mocht worden en de gemeente stelde de prijs per kilogram vast, dan was het voor een ieder, arm en rijk mogelijk om aan visch te komen. Dankend voor de plaatsing, Uw abonné X. Een laaghartige moord. De „Haagsche Crt." verneemt van bevoegde zijde, dat het bedrag, gevonden in de brandkast in het kantoortje der kantine te 's Gravenhage, klopt met de cijfers der kantine-rekening. Er is zelfs iets meer in de brandkast gevonden. Misschien was een klein deel van het daar aanwezige bedrag particulier eigen dom van adjudant Galle. In eik geval is er dus geen diefstal uit die brandkast gepleegd. Het bedrag was ongeveer 300 gulden groot en bestond o.a. uit zilver bons, rolletjes kwartjes en dubbeltjes en losse muntstukken, ook centen. Een en ander is nagezien door kapitein Van Boetzelaer, die het hoofdtoezicht over de kantine houdt, met den wachtmeester die met den vermoorden adjudant Galle samenwerkte. Men veronderstelt, dat de moordenaars hebben gedacht, dat het kantinegeld aan het einde der week zich op de kamer van den thans verslagene zou bevinden. Zij, die met adjudant Galle in diens naaste omgeving samenweikten, wisten echter wel, dat de adjudant in zijn par ticuliere kamer nooit ook maar een klein deel der kantinegelden bewaarde. Dat de moord is gepleegd, nadat de adjudant zijn maaltijd had gebruikt, is hieruit gebleken, dat de blikken etens- ketel leeg was en bord, lepel en vork van den adjudant gebruikt waren. Adjudant Galle had zijn ringen, een groolen, breeden ring met een steen en een gladden ring, benevens zijn arm band-horloge open en bloot op de tafel, in de nabijheid der waschtafel, neer gelegd. Waarschijnlijk heeft de adjudant rin gen en horloge afgelegd om zijn han den te wasschen. Niet onmogelijk heeft later de moordenaar zijn handen in dat zelfde waschwater gewasschen, want, gelijk men weet, bevond zich daarin bloed. De wond op den schedel is, naar zoo goed als zeker vaststaat, toegebracht met den pook, want de kromming van den pook werd geheel met bloed bedekt gevonden. De hoedanigheid van een andere, veel kleinere wond geeft aan leiding tot het vermoeden, dat deze is toegebracht met de spoor van een laars. Dat het misdrijf uitsluitend door bur gers zou zijn gepleegd, schijnt men vrij wel uitgesloten te achten. De verslagene, wiens halsslagader, naar men weet, werd doorgesneden, had een wond langs den hals, aan de linkerzijde, gaande van achter in den nek tot voorbij den strot. Deze wond schijnt eenvoudig toegebracht te zijn met een eenvoudig broodmes, aan den verslagen behoorende, en waaraan ook bloed kleefde. Het onderzoek wordt zoowel door de centrale recherche als door de recher che van het bureau aan de Archimedes- straat, met groote ijver en voortvarend heid voortgezet, doch blijft uiteraard met niet geringe moeilijkheden gepaard gaan. Naar de „N. Ct." verneemt is de dader van den moord gearresteerd. Bevestiging hiervan kon het blad bij informatie bij de politie niet verkrijgen. Maandagochtend arriveerden te Zevenaar wederom drie Duitsche deser teurs in burgerkleeren. Voorts kwamen aldaar aan vier Russen. Zij hadden ruim anderhalf jaar in het Duitsche industrie gebied gewerkt. Maandag is te Win terswijk een Fransche krijgsgevangene aangekomen, die uit het kamp te En schede ontvlucht was, in gezelschap van een kameraad, die echter weer aan gehouden werd. Hij had tien nachten geloopen. Te Oldenzaal kwamen over de grens twee Duitsche deserteurs, die te Gronau afgericht, afkomstig waren uit Dortmund en thans naar het front moesten vertrekken. Te Maastricht kwa men weder vijf ontvluchte Russen, bur gergevangenen, aan. Te Luijkgestel zijn twee Duitsche deserteurs over de grens gekomen. Zij kropen onder den electrischen draad door. Zij hadden een jaar aan 't oostelijk front gestreden en waren nu naar 't westen overgebracht. Als verdacht van straatroof zijn te Tilburg een tweetal in burger gekleede Duitsche deserteurs aangehouden. Ten einde het desertceren te beletten zijn alle wachtposten aan de Belgische grens telefonisch met de centralen wacht verbonden. Er moet elke 5 minuten een bepaald sein gegeven worden. Donker Amsterdam. Ter besparing van licht zijn te Amsterdam alle straten en grachten des nachts zeer spaarzaam verlicht. Zoo donker is het evenwel niet, of men kan overal nog wel zijn weg vinden. Toch moeten wij ernstig waarschuwen, de vreemdelingen die hier vertoeven voor hun zaken of plezier. Meer dan ooit is de stad thans het verblijf van gespuis, dat tot allerlei misdrijf in staat is. Bijzonder gevaarlijk zijn vooral voor mannen, jonge en oude, de stedelijke vrouwelijke indivi duen, die nu des avonds en des nachts langs de straten zwerven Die zich in en meer lichaamsoefening. Dat de vervaardigers van Foster's Rugpijn Nieren Pillen zooveel doen om een Betere Gezondheid Methode te ver spreiden, wekt verwondering. Zij toonen aan, dat niemand volle gezondheid kan genieten, zelfs niet met behulp van Foster's Pillen, tenzij hij zelf medehelpt. En zelfs iemand met drukke bezigheden heeft tijd om de korte gezondheidsregels, die zij week aan week in dit blad geven, te lezen en te beoefenen. Ofschoon zulke openhartigheid nieuw is, lijdt het geen twijfel of een der redenen van de toenemende populariteit van Foster's Pillen is te vinden in de omstandigheid, dat de vervaardigers laten zien HOE GEZOND TE WORDEN, en wat even belangrijk isHOE GE ZOND TE BLIJVEN, zonder genees middel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken hoegenaamd niet op de maag of inge wanden. Zij dienen uitsluitend voor de nier- en urine-organen. Dit geneesmiddel is van de hoogste waarde bij waterzucht, niergruis, rheumatiek, steen en alle ziek ten uit nier- en blaaskwalen ontspruitend. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstraat 13. Toezending geschiedt franco na ontv. van postwissel a f 1.75 per doos of f 10.per zes doozen. 38 haar gezelschap begeeft, staat gelijk met beroofd te worden. Wat worden de onvoorzichtige waag halzen van groote sommen gelds be roofd. Over het algemeen hebben deze roofpartijen niet plaats bij stedelingen, want de ondervinding leert, dat het meestal de bewoners van de provinciën, uit de dorpen en kleine steden zijn, die onbezonnen hun ongeluk tegemoet loopen. Na het sluiten van de café's, is het voor iedereen zaak om zijn eigen ver blijf op te zoeken. Het zou goed zijn, wanneer de bla den deze waarschuwing, die in de Am- sterdamsche bladen is geplaatst op ver zoek der politie, zooveel mogelijk onder de oogen hunner lezers brengen. Het is buitengewoon gevaarlijk in donker Amsterdam. Te Hintham (N.B.) had een kip, gedurende de jongste strengste winter vorst haar nest gezocht in een ledigen stal, tegen een dunnen buitenmuur op den grond en daar twaalf eieren be broed, waaruit elf kuikens ter wereld kwamen. Slechts een ei was mislukt. De kuikens, die thans ruim veertien dagen oud zijn, groeien zeer goed. Te Lunteren werd Zaterdag in een een arbeidersgezin een ongeveer 8jarig, buiten echt geboren knaapje vermist, dat in zijn jeugdig leven nog weinig liefde ondervonden had. Ongeveer 30 uur later vonden medelijdende buren het beklagenswaardige kind in de schuur achter een hoop hooi verborgen, waar het uit angst voor slaag was wegge kropen. Van koude en uitputting kon het arme knaapje toen niet meer op zijn beenen staan. Zaterdagavond kwam de familie de Jong, Linnaeusparkweg te Water graafsmeer tot de onaangename ontdek king, dat dien avond tijdens haar af wezigheid, ongenoode gasten zich toe gang hadden verschaft in haar woning. Buffet, kasten, enz. hadden zij door snuffeld. Er worden uit het buffet twee zilveren servetringen vermist. Bij onderzoek is de politie gebleken, dat de daders opensluiting hebben ge pleegd. Zij namen echter de vlucht, toen zij bemerkten dat zij ontdekt waren. Gisteravond tijdens een voorstel ling van de Timbertown Follies in den Schouwburg te Utrecht, werd door de politie een zakkenroller gearresteerd, juist toen hij bezig was een heer van zijn portefeuille te ontlasten. De gearresteerde, die als heer gekleed was, is een Rus afkomstig uit Warschau. Bij onderzoek bleek hij een belangrijk bedrag aan geld bij zich te hebben. Tijdens het verhoor verklaarde hij in hotel „Krasnapolsky" te Amsterdam te logeeren en thans voor zijn „genoegen" een. uitstapje naar Utrecht gemaakt te hebben. De politie onderzoekt thans in hoeverre een en ander waar is, en of hij betrokken is bij de rollerijen, die de vorige week op het station en in den trein te Utrecht hebben plaats gehad. Betreffende den diefstal der kas, inhoudende f3300 aan bankpapier en specie van het distributiebureau te Go- rinchem, verneemt men nog, dat het spoor van den dief door een politie- speurhond aangewezen is en leidde op een akker bouwland gelegen aan de Haarsche Kade een kwartier gaans bui ten de stad. Dit land is in huur bij den hoofdagent van politie R., die bekend heeft het geld ontvreemd te hebben en ook de plaats op zijn land heeft aan geduid alwaar het begraven was. Opdat men het spoor bijster zou worden, had hij het geldkistje, waarin het bedrag was geborgen, met f 70 daarin, aan de rivierzijde (in tegenover liggende rich ting der stad) op het ijs nedergezet. Ondanks de bekentenis van den be- wusten hoofdagent van politie is hij nog steeds op vrije voeten. In Friesland is het gebrek aan regenwater hier en daar zóó groot, dat bakkers voor hun bedrijf slootwater moeten gebruiken. Te Garijp voorzag de welgevulde bak bij de school nog in de behoefte van vele dorpelingen. Laag- hartigen hebben nu bij nacht petroleum in die bak geworpen. Voor het pakhuis van den Boeren bond bij Halsteren had een treurig on geluk plaats. Een 7jarig meisje, dat al spelende over den weg liep, werd door een motorrijwiel gegrepen en een eind- weegs medegesleurd. De kleine bekwam zulke ernstige kwetsuren, dat zij binnen eenige oogenblikken aan de gevolgen overleed.Te Wessem is gisteren uit de Maas het lijk opgevischt van een 30jarigen man, blijkens paspoort afkom stig uit Herstal. Uit de Niers bij Gennep is Maandag het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk van een ongeveer 50jarigen smokkelaar opgevischt. Op het lijk werd een zak met levensmiddelen en onder de kleeren nog spek gevonden. In een zieken huis te Rotterdam is overleden een militair uit Amerstol, die eenigen tijd geleden door den trein Gouda—Schoon hoven werd aangereden en ernstig ver wond. G em o e d e I ij k. 't Moet ge beurd zijn in ons land. Een stoomtram sukkelt kalmpjes voort tusschen de vel den, maar staat plotseling stil. Men komt tot de ontdekking dat men de reis niet kan halen wegens.... gebrek aan brand stof. Toch wil men de passagiers niet teleurstellen. Machinist en conducteur loopen het erf van een hofstede op en komen na eenige oogenblikken van on derhandeling ieder met een armvol hout terug. Na nog een korte spanne is er weer stoom en hortend en stootend vervolgt het trammetje zijn weg. Zwitsersche bladen hebben dezer dagen bericht, dat Clara Ward, eertijds prinses Chimay, te Padua is overleden. Dat bericht brengt de herinnering aan het avontuurlijk leven vari een met alle exentriciteiten, welke aan Amerikaan sche vrouwen worden toegeschreven, toegeruste dame. Clara Ward was de dochter van een houtkoning te Detroit, in deVereenigde Staten, en speelde indertijd in de Ame rikaansche geldkringen een groote rol door haar rijkdom en haar schoonheid. Zij huwde met den aan het Belgische koninklijke huis verwanten prins Chi may en ging er later vandoor met den zigeunermuzikant Rigo, bijgenaamd de Vioolkoning, met wien zij, na haar scheiding van prins Chimay, in het huwelijk trad. Van Rigo liet zij zich scheiden om met een knappen Italiaan, Peppino Ricciardo genaamd, te trou wen, dien zij te Napels had leeren ken nen. Hij was heel onmuzikaal, maar zij vond een ander soort poëzie in zijn beroep. Ricciardo was namelijk con ducteur op een zwevenden spoorweg, die den Vesuvius opgaat. Met den jon gen Italiaan leefde de voormalige prin ses Chimay, die met Rigo verscheidene' millioenen er snel had doorgelapt, eenige jaren, tot zij een anderen Itali aan, Cassalota genaamd, leerde kennen en haar liefde schonk in een vierde hu welijk, nadat het derde was ontbonden. Met dezen Italiaan heeft zij tot haar dood geleefd, maar in groote zorg. Nu eens trad zij in café-concerts in Ame rika op, dan weer vertoonde zij zich in tableaux-vivants te Berlijn. In armoede en ellende is zij te Padua overleden, DE „COPENHAGEN". Naar „de Tel." verneemt is het En- gelsche stoomschip „Copenhagen" nog drijvende. Hoewel het schip een groot gat aan bakboordzijde heeft zal het waarschijnlijk behouden kunnen blij ven. Het maakte deel uit van een con- vooi van 13 schepen. De bemanning van de „Copenhagen" werd door En- gelsche torpedojagers naar het licht schip „Maas" gebracht. Het is nog niet zeker of de „Copenhagen" op een mijn is geloopen of getorpedeerd werd. Het schip had mail aan boord. SUCCESSEN DER RUSSEN. Van Russische zijde wordt officieel gemeld Onze troepen, die de Turken achter volgen, welke van uit Bidjar terug trekken, bezetten de dorpen Housein- Abab en Ehariak. In de richting van Hamadan vielen onze troepen de Turken aan, die de hoogte van Assadabad bezetten. In de streek ten Zuid-oosten van het Algol meer trekken de Turken opNovletabad terug. WISSELKOERSEN. 6 Maart Londen f 11.80' Berlijn en Hamburg f 39.87' 2Parijs f 42.45Weenen f 25.38 WEERBERICHT. Hoogste Barometerstand 774,9 te Ha- paranda. Laagste Barometerstand 745 te Zuid Duitschland. Verwachtingtotden avond van 8 Maart. Aanvankelijk stormachtige O. wind zwaar bewolkt, weinig of geen sneeuw met matige tot lichte vorst inhetNoorden.

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3