Stads=en Provincienieuws SPORT DE OORLOG. deuren open en stroomt de menigte het Godshuis uit. Het militaire rumoer op het kleine pleintje veroorzaakt een groote opstop ping en weldra staat de markt vol nieuwsgierige menschen, die verschrikt het ongeval vernemen en reeds in af wachting zijn van eene ontzettende ontploffing. Eindelijk marcheert een wacht van 6 man met een O. O. af naar de aange duide plaats, waar ze in stikdonker aan kwamen. Daar duidt men hun zoo goed mogelijk de plaats aan waar het schrik wekkende ding moet liggen, en al spoe dig stappen twee schildwachten langs den dijk in den kouden nacht op en neer, om de mijn, die daar ergens on zichtbaar in de duisternis half onder water ligt, te beschermen. Bij het aanbreken van den dag nadert de eb, en daar ziet men haar liggen een heel eind van de kust af. Zij steekt boven het water uit en schijnt daar vast te zitten tusschen zand en mosselen. Al lager en lager daalt het water, zoodat eindelijk de sergeant besluit eens pools hoogte te gaan nemen. Hij trekt putties, schoenen en kousen uit en waadt door het koude water, waarin nog stukken ijs drijven, tot vlak bij de mijn. Wat is die mijn echter vreemd van vorm, en waarvoor diemaar verd En daar uit de ontdekkingsreiziger een vloek en begint plotseling te lachen alsof hij de geestigste mop van de we reld hoorde tappen. Den manschappen, die hem op den dijk staan op te wach ten, roept hij van verre toe„Hang maar gauw jelui uitrusting om, dan gaan we naar huis, 't is geen mijn, 't is een verdwaalde boei." En zoo kwam Maandagmiddag om 3 uur de wacht in terug. Bij de candidaatstelling voor den gemeenteraad te Ter Neuzen is Maandag j als eenige candidaat gekozen verklaard, de heer G. de Ridder (lib.), ofschoon ook de rechtsche kiesvereenigingen een can didaat hadden gesteld. De secretaris der R. K. kiesvereeniging, die de lijst moest inleveren, had zich een dag vergist en was voornemens gisteren zijn lijst bij den burgemeester in te dienen. Er is thans weder een vacature in dien gemeenteraad ontstaan, door het bedanken van den heer dr. H. B. van Nes. Met ingang van 1 April a.s. is door den Commissaris der Koningin benoemd tot veldwachter in de gemeente Hengst dijk, C. Martinet te St. Jansteen, zulks ter vervanging van A. v. Gijsel, wien met ingang van dienzelfden datum eer vol ontslag is verleend. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Annaland ds. B. j. Werther te Hedel. Onder de. besturen der Christelijke scholen in Walcheren circuleert een adres, door het bestuur te Arnemuiden ontworpen en het eerst onderteekend, om den minister van binnenlandsche zaken te verzoeken de minima der on derwijzerssalarissen beduidend te ver- hoogen, wijl de besturen, waarvan som mige hun onderwijzers reeds een duurte- toeslag gaven, door de beperkte geld middelen hunner vereenigingen, niet een voldoend salaris kunnen geven, om hun personeel op den duur voor armoede te vrijwaren. Voor het te Middelburg af te nemen acte-examen lager onderwijs hebben zich 89 mannelijke en 67 vrouwelijke candidaten aangemeld16 tevens voor vrije- en orde-oefeningen en 3 voor nuttige handwerken. moord werd echter, en waarover de dader veertien jaar gevangenisstraf kreeg. Als verdediger trad op mr. E. v. Zin- nicq Bergmann, die er op wees, hoe deze jongen steeds te voren van goed gedrag was geweest en als zacht van inborst békend stond, doch thans ver ward was geraakt in de strikken eener duivelin, die hem tot de daad tegenover haar eigen man door herhaald aandrin gen had weten over te halen. Pleiter vroeg een clemente straf. VOETBAL. Programma voor Zondag a.s. Zuidelijke afdeeling. Eerste klasse. Middelburg—Willem II. V.V.V.—N.A.C. Velocitas—M.S.V. M.V.V.— Wilhelmina. 2e klasse A. Dosko—Willem II 2. 2e klasse B. Wilhelmina 11—M.V.V. II. 3e klasse A. Vlissingen III—Vlissingen II. 3e klasse B. N.O.A.D.—T.V.V. DE TOESTAND. De «resident der Vereenigde Staten heeft het nog eens uiteengezet, dat niet oorlog zijn doel is, al zouden de om standigheden ook van dien aard kunnen worden, dat de Vereenigde Staten zich tot meer actieve verdediging hunner rechten en tot meer onmiddellijke deel neming aan den strijd kunnen genood zaakt zien. Voor het oogenblik wil de president niets anders, dan de volmachten gere geld zien, die hij meent noodig te heb ben voor de verdediging der rechten van de Republiek. De grondwet der Vereenigde Staten is zoo vaag, en de omschrijving der rechten die de presi dent uit eigen bevoegdheid bezit, zoo onzeker, dat de uitspraak van de rech terlijke macht, van den attorney-gene ral noodig is, om te doen uitmaken wel ke bevoegdheid de president bezit. De gebeurtenissen in den Senaat heb ben echter.tevens een belangrijk gebrek in de organisatie van dit staatslichaam doen zien. Dat de Senaat in zijn regle ment van orde niet de gelegenheid biedt, om de debatten over een onder werp te sluiten, wanneer de meerder heid dat noodig oordeelt, zoodat de be slissing van een zaak door obstructie weken of maanden kan worden uitge steld, is onhoudbaar. En vandaar het voorstel van den president, om den Se naat in buitengewone zitting te doen bijeenkomen, om een wijziging van het reglement te behandelen, waardoor aan dezen misstand, met inachtneming der rechten van1 de minderheid, een eind wordt gemaakt. Het antwoord is bekend geworden dat de Oostenrijk-Hongaarsche regee ring naar Washington gezonden heeft over de houding, welke de Donau-mo- narchie aanneemt inzake den duikboo- ten-oorlog. Hoeveel handiger en hoeveel sug gestiever is dit stuk weer opgesteld dan de nota, waarin Duitschland van zijn plannen tot den onbeperkten onderzee ërs-oorlog mededeeling deed. Hoe too nen in dit document de Oostenrijksche diplomaten en politici in menig opzicht weer hun meesterschap boven hun Duitsche collega's. Maar 't gaat ten slotte niet om woorden en om wendin gen, het gaat niet om uitleggingen en verklaringen. Voor Amerika gaat het om een ja of neen. Stemt Oostenrijk-Hongarije in met den onbeperkten duikbooten-oor- lo?. of stelt het zich te dien aanzien op een ander standpunt Het antwoord, dat in het memorandum gegeven wordt, is ontwijkend. De Oostenrijksche regee ring zegt zich nog aan haar vroegere verklaringen te houden en tracht den nu ingetreden toestand als in bijkom stige omstandigheden slechts afwijkend van vroeger voor te stellen. Maar practisch zal Amerika ten op zichte van de Donau-monarchie dezelf de houding moeten aannemen als te genover Duitschland. Ondanks de meest treffende woorden zal immers Oostenrijk-Hongarije, zoo veel het tenminste in zijn vermogen is, naast Duitschland den onrechtmatiger U-oorlog in de practijk voortzetten. Zoo is tenminste herhaaldelijk met na druk verzekerd. De toestand aan de fronten is niet veel gewijzigd de koude, sneeuw en mist belemmeren den strijd. De oorlogs correspondent Gibbs zendt uit het En- gelsche hoofdkwartier een verhaal over den terugtocht der Duitschers aan de Ancre en den opmarsch der Engelschen, waarin hij zegt, dat de vijand besloot terug te trekken, en de bijzonderheden vooraf nauwkeurig overdacht en gere geld heeft, om den Engelschen op marsch zoolang mogelijk tegen te hou den en een groote slachting te voorko men. Daarin zijn de Duitschers volko men geslaagd. De fantastische verha len over gevechten met gasgranaten, en groote slachtingen bij de vermeestering van vijandelijke stellingen, komen al leen uit het brein van menschen, die er niets van weten, De terugtocht van de Duitschers, waardoor hun front verkort werd en een aantal divisies voor ver dere operaties vrij gemaakt zijn, is goed geslaagd. Tijdens de felle vorst werden de troepen, kanonnen en mate riaal weggevoerd, en de ontruiming werd voltooid toen de dooi inviel en het terrein in een modderpoel veranderde, waardoor de vervolging voor de Engel- sche manschappen en artillerie dubbel moeilijk is geworden. Het kan, zegt Gibbs, dus lang duren voordat wij voor de linie staan, waarin de Duitschers teruggetrokken zijn. AAN HET VERDUNFRONT. Van Fransche zijde Op het Verdunfront hebben de Duit schers, na een bombardement, waarvan de hevigheid de bedoelingen van het commando markeerde, verscheidene keur-regimenten in den aanval geworpen op een front van 3 K.M. van de Cham- brette-hoeve tot het dorp Bezonvaux. De poging liep op een nieuw echec uit. Alle pogingen der Duitschers om in het Caurières-bosch door te dringen, waren nutteloos. Het grootste deel der tijdelijk bezette punten werd weer spoedig door hen verloren. De onderneming had geen terugslag op het gezamenlijke van de linie en kostte den vijand zware ver liezen, die niet in verhouding staan tot de behaalde resultaten. DUITSCHLAND EN BELGIE. Uit Havre wordt aan de „N. R. Ct." geseind Volgens een draadloos telegram uit Duitschland zou de rijkskanselier te Berlijn eenige Vlamingen, vertegen woordigers van den zoogenaamüen Raad van Vlaanderen, in gehoor heb ben ontvangen en zouden ze een mani fest hebben voorgelezen, waarin ze aanspraak maakten op de instelling van zelfbestuur voor Vlaanderen. Ze berie pen zich daartoe op de rede, 5 April 1916 door den rijkskanselier uitgespro- te(Na het antwoord van den rijkskan selier, dat bekend is, te hebben samen gevat vervolgt het telegram Van gezaghebbende Belgische zijde wordt hiertegen in de volgende be woordingen verzet aangeteekend. De Duitsche dradelooze dienst doet het zwijgen tot de namen der zgn. Vlaamsche afgevaardigden.Dat spreekt. Indien er iemand van gezag onder hen was, zou hij niet in gebreke zijn geble ven, ze aan de groote klok te hangen. Inderdaad heeft men hier met een plom pe manoeuvre der Duitsche regeering te doen die zich inspant om ter wille van haar'politiek partij te trekken van de verblinding van een ontzettend klein aantal fanatieke menschen en van de omkoopbaarheid van eenigen, die ach ter de schermen stoken. Ze doet dat om de openbare meening in den vreemde op een dwaalspoor te brengen en haar einddoel te bereiken. Dat is het onaf hankelijke, ondeelbare en sterke Belgie te vervangen door een België, dat ver valt in twee brokken, die onder Duitschland's toezicht staan. Deze streek zal niemand misleiden. Het Vlaamsche volk houdt niet op met het leveren van schitterende bewijzen van vaderlandsliefde/Het Belgische le ger, dat drie jaar lang met grimmige vastberadenheid de Duitschers bestrijdt, bestaat grootendeels uit Vlamingen. In het bezette gebied zijn duizenden en duizenden Vlaamsche arbeiders en boe ren weggevoerd. Ze verduurden liever de ergste kwellingen, dan zich te leenen tot den .minsten arbeid, die den vijand ten goede zou komen. Alle leiders van de Vlaamsche beweging hebben her haaldelijk in het openbaar uiting gege ven aan het stellige standpunt der Vla mingen om, totdat het uur van het her stel is geslagen, geen anderen vijand te kennen dan die, welke zonder reden een klein en vreedzaam volk om hals heeft willen brengen en het vervolgens onbarmhartig martelde. Die onbuig zame vaderlandsliefde verzekert aan de Vlaamsche beweging de warme gene genheid niet alleen van geheel Belgie, maar eveneens van de daarmee ver bonden mogendheden. EEN REDE VAN CHURCHILL. Churchill heeft in het Lagerhuis een rede gehouden over het voorstel betref fende de vijf inillioen man voor het le ver. Hij sprak voor een talrijk en sym pathiek gestemd auditorium, dat oplet tend luisterde en zijn goedkeuring her haaldelijk door hartelijk applaus te ken nen gaf. Zijn raad aan het Huis om moediger zijn autoriteit te toonen werd luide toegejuicht. Het is thans een gewone opvatting in de Engelsche politiek, dat het parle ment heeft opgehouden mede te tellen. Churchill keurde af, dat het ministerie van oorlog een menigte cavalerie m Frankrijk houdt, daar volgens zijn mee ning in dezen oorlog voor bereden troe pen geen gelegenheid tot optreden zal bestaan. Met nadruk verklaarde hij niet te be- hooren tot hen, die gelooven, dat het eenige wat noodig is om den oorlog te winnen is iedereen in het leger op te Merkwaardig in de rede van Chur chill was zijn toespeling op het conser vatisme der militairen en hun afkeer van het aannemen van nieuwe denk beelden. Als voorbeeld haalde hij aan het verzuim om spoorwegen in Frank rijk aan te leggen in de eerste twee oorlogsjaren en dat men in plaats van spoorwegen de duurdere en minde doelmatige auto's gebruikte. Volgens Churchill kwam de verdienste voor de invoering van tanks en andere mecha nische hulpmiddelen aan burgers toe. „De invloed en de denkbeelden van niet-militairen triumfeerde ten slotte over de orthodoxe opvatting der mili tairen, tot groot voordeel onzer strij ders", zeide hij. Churchill behoort niet tot hen, die ge looven, dat de overwinning dit jaar zal komen. De krachten aan de gevechts fronten staan vrijwel gelijk. Het zou onverstandig zijn, dit jaar op groote schaal tot het offensief over te gaan, tenzij het weder gunstig is en de reser ves aan manschappen onder Britsch be vel voldoende zijn om een beslissend resultaat te verzekeren. Daar er geen zekerheid is, dat dit jaar de beslissing zal vallen, zeide hij, zou het beter zijn de beste hulpbronnen van Engeland te ontwikkelen, want ofschoon er een evenwicht van krachten aan de ge vechtsfronten is, zijn de hulpbronnen van de geallieerden oneindig veel groo- ter dan die van den vijand. Hij ried de regeering, thans toebereidselen te tref fen voor den veldtocht van 1918. Pringle, die zich heeft ontwikkeld tot een welsprekend redenaar, hekelde de expeditie naar Saloniki, op grond, dat veel menschen en veel scheepstonnage worden opgeofferd zonder daarmede overeenkomstig voordeel. „Schepen", zeide hij, „zijn onder de huidige om standigheden veel belangrijker dan ba jonetten en de versterking van onze zeemacht is veel gewichtiger dan liet inlijven van meer manschappen." Churchill koestert ook geen groote verwachtingen van het Saloniki-leger, maar in tegenstelling met Pringle is hij niét voor de terugroeping van het leger uit Saloniki, wegens de groote belan gen, die daarbij betrokken zijn en zeke re verplichtingen, door de eer opge legd. KARDINAAL MERC1ER NAAR ROME? Uit Rome wordt aan de „Secoio" ge meld, dat het in de kringen van het Vaticaan wordt bevestigd, dat binnen kort Kardinaal Mercier naar Rome zal vertrekken in verband met de kerkelijke plechtigheid, welke België betreft Op het oogenblik onderhandelt de H. Stoel met de Duitsche autoriteiten door bemiddeling van den nuntius te Brussel over de wijze, waarop de reis van den Kardinaal zal plaats hebben. Dezen keer toonen de Duitsche auton- teiten zich toeschietelijker dan ter gele genheid van de laatste reis van den kar- dinaal naar Rome. De kardinaal zou België voor eenige weken verlaten. Hij is speciaal door Z. H den Paus naar Rome ontboden. In verband met dit Pauselijk verzoek, hebben de Duitschers geen bezwaren in den weg gelegd. REDE VAN WILSON. In zijn inaugureele rede heeft presi dent Wilson gewezen op de rol, die de Vereenigde Staten wenschten te spelen, nl. den vrede te verdedigen en te ver sterken. Wij zijn genoodzaakt geworden ons te wapenen om onze aanspraak te !<i- ten melden op een zeker minimum van recht en vrijheid van actie. Wij staan vast in een gewapende neutraliteit, sinds het ons toeschijnt, dat wij op geen andere wijze kunnen toonen, wat net is, waarop wij aanspraak maken en wat wij niet kunnen prijsgeven. Wij zouden zelfs door de omstandigheden gedwon gen worden tot een actieve bevestiging van onze rechten en tot meer onmid dellijke deelneming aan de groote wor steling zelf, doch niets zal onze ge dachten of ons voornemen wijzigen. Wij verlangen noch veroveringen, noch voordeel. Wij wenschen niets, wat al leen kan verkregen tvorden ten koste van een ander volk. Als de beginselen waarvoor Amerika opkomt, noemde Wilson o.a. de poli tieke stabiliteit van vrije volken dat liet irrondbeginsel van vrede de werke lijke gelijkheid der naties in alle zaken van recht is dat de zeeën even vrij en veilig moeten zijn voor alle volken on der een reglement, dat bij gemeen schappelijk overleg is vastgesteld dat de bewapening van de onderscheiden staten moet worden beperkt tot dat gene, wat noodig is voor de orde en de veiligheid. Laat ons, besjoot Wilson, ons wijden aan de groote taak, die wij nu moeten aanvatten. RUSLAND EN DE OORLOG. In een onderhoud met een vertegen- wooriiiger van Reuter heeft lord Milne een van de Engelsche afgevaardigden op de conferentie, die onlangs te Petro- grad is gehouden, medegedeeld dat de uitkomsten zijn verwachtingen hebben overtroffen. Er is geen sprake van ge weest de een of andere nieuwe ge dragslijn te overwegen, maar de bedoe ling was alleen, in het algemeen een meer ineengrijpende samenwerking P'De'meeste vraagstukken, waar°"[ van gedachten is gewisseld, zijn opg lost 'in dezen zin, dat er een beter i - zicht te hunnen opzichte door is om ^Aangaande de mogelijkheid, dat de politieke toestand in Rusland van in vloed zou kunnen zijn op de voortzei ting van den oorlog, zeide Milner ctó hij, aangaande de voortzetting van oorlog en het aandeel, dat Rus daarin heeft, geen meeningsverschil en heeft kunnen ontdekken. Bij alle pa'J en is er maar één doel, namelijk VLISSINGEN, 7 MAART. Voor de Belgische krijgsgevangenen. In hartelijken dank ontvangen A... 2.50 gl., U. C. S..., Kamperland, 5 gl., N. N. 2 gl., N. N. 1 gl. Totaal bedrag 325.50 -j- 10.50 336 gld. Ontvangen lectuur verantwoord ik aan 't einde der week. A. HANS, Badhuisstraat 28. Belgische vakvereeniging. Aan den heer de Bueger, Den Haag' onder-voorzitter van het werk „de Weezen van den Oorlog" is de somma van 45 gulden overhandigd als opbrengst van twee maandelijksche bijdragen van den Franschen cursus. Toen gisterenmiddag de Belgische kinderen te Middelburg aankwamen, bevonden zich op het perron o.a. aldaar een paar geïnterneerde Belgische solda ten. die te Middelburg werkzaam zijn. Plotseling klonk het langs het perron „Mon Papa Mon Papa 1" Een der voor Vlissingen bestemde knaapjes had in een der soldaten zijn vader herkend. Een aandoenlijke ontmoeting volgde. De kleine mocht ruilen met een jongetje, dat te Middelburg zou blijven. Jammer dat de vader binnenkort naar het kamp zal moeten terugkeeren. In de gisteren te Middelburg gehou den vergadering van den Koopmans- bond, vereeniging van Middelburgsche groentenhandelaren, werd gewezen op de moeilijke omstandigheden, waaron der deze handelaren gebukt gaan. Tot voor korten tijd ging dit goed, omdat de Middelburgsche overheid een oogje dicht kneep, maar nadat in de „Vlissingsche Courant" een ingezonden stuk heeft gestaan en de heer Lindeijer de overheid er op gewezen heeft, is van hooger hand order gegeven de bepalin gen van de distributiewet streng te handhaven. Hierdoor zijn de kooplieden in voor hen zeer moeilijke omstandig heden gekomen en hoe meer zij thans verkoopen, hoe armer zij worden. Het bestuur stelde voor te staken met de levering van groenten, totdat de re geering andere maatregelen heeft geno men en de vrije handel beter gewaar borgd is. Na uitvoerige besprekingen, bleek, dat men hier niet algemeen mede in stemde. Medegedeeld werd, dat het bestuur der veilingsvereeniging besloten heeft, de leden-inzenders aan te raden, de groenten, die aan maximumprijzen on derhevig zijn, alleen op de groote vei ling te brengen dus voor export. Na ampele discussie werd besloten, dat eene commissie heden bij den bur gemeester den wensch zou verdedigen, dat de gemeente de regeeringsgroen- ten zelve opslaat en driemaal in de week voor de kooplieden verkrijgbaar stelt, waarbij de gemeente dan de risico van gewichtsverlies enz. op zich neemt. Nu doen de kooplieden dit en verdienen daardoor niet. De onvoorzichtige schutter, die Vrij dagmiddag tijdens de les een schot door een raam van een der klassen der R. H. B. S. te Goes loste, is gebleken een gevangenbewaarder te zijn. Eenmaal per jaar worden op de binnenplaats der naast de R. H. B. S. gelegen gevangenis de revolvers geprobeerd, bij welke in spectie het onvoorzichtige schot gelost schijnt te zijn. Het college van regenten der strafgevangenis heeft reeds maatre gelen genomen om .de inspectie der vuurwapenen voortaan op de schietbaan te doen plaats hebben. RECHTSZAKEN. Een duivelin. Een ont zettend tragische moordaanslag diende Maandag voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Daar stond terecht een 18-jarige jon gen, zekere H. M. uit Ginneken bij Bre da, nauwelijks de kinderschoenen ont wassen, die beticht was van poging tot moord op een man, met wien hij op eenzelfde boerderij in betrekking was. De omstandigheden, die dezen jongen tot den moordaanslag brachten, wer pen een schril licht op het duivelachtige karakter eener vrouw, die hier als groo te drijfveer werd beschouwd. De jongen was in betrekking bij ze keren L. Burg. De vrouw van dezen Burg, een vrouw van drie-en-veertig jaren, had, volgens de verklaringen, door den beklaagde afgelegd, den jon gen overgehaald en als het wa-e ge prest, haar man van het leven te be- rooven met de belofte, dat de jongen, dan verder met haar ongestoord kon leven en het kostuum en de fiets van haar man ten geschenke zou ontvangen. Herhaaldelijk had de jongen te ken nen gegeven, dat hij deze gruweldaad niet aandurfde, daar Burg veel sterker was dan hij. Het liep tegen 21 Septemne: en er zou dien dag hooi worden gelost in de schuur. De vrouw had den jongen voor gespiegeld, dat het nu de gciegenheid was om haar man te vermoorden. Zij gaf hem een hamer, waarmee hij boven op den hooizolder den man een verra derlijken slag moest toebrengen, oin hem dan door het hooigat naa; bene den te doen storten en zoodoende den schijn te wekken, dat de man door den val den nek had gebroken. De jongen vond den hamer te licht voor een doodelijken slag, waarop de vrouw hem een zwaarderen hamer zou bezorgen. De 22e Sept. ging echter voorbij en het plan werd niet ten uit voer gebracht. Den volgenden dag ech ter zou, volgens de vrouw, zich de lam ste gelegenheid bieden, daar dekjongen anders naar een andere boerderij zou gaan en niet zoo gemakkelijk meer de kans zou krijgen om den mT. uit den weg te krijgen. Terwijl de jongen met Burg in den stal aan het werk was, viel de jongen hem plotseling aan met een zware schop en sloe" hem daarmee op hei hoofd, zoodat Burg op den grond viel. De jongen sprong, terwijl Burg achter over lag, dezen op de borst, en sloeg diens hoofd tegen den sreen.-n vloe-, terwijl hij hem daarna weer n.ct de schop op het hoofd sloeg. Burg echter begon he"ig om hulp te roepen, waarop mannen kwamen op dagen, die den jongen de vlucht deaen nemen, voordat hij den man had kunnen vermoorden. Door de rechtbank te Breda was de jongen veroordeeld voor dit feit tot een gevangenisstraf van drie jaren. Hij had vroeger een volledige beken tenis afgelegd, dat hij den man had wil len dooden op aansporen en beloften van de vrouw, met welke hij van zijn komst af op de boerderij al dadelijk op goeden voet had gestaan. Thans ech ter kwam hij in zoover op die bekente nis terug, dat hij verklaarde, niet van plan geweest te zijn den man te doo den. Het Openbaar Ministerie te Breda kwam in hooger beroep, wijl het de op gelegde straf te licht richtte, en de ad vocaat-generaal van hel Bosche Hof, die het daarmee eens was, vroeg vijf ja ren gevangenisstraf. Spieker herinnerde aan een jaren geleden c.nder de dezelfde omstandigheden te Andijk gepleegden moord, waarbij de man mr'errtaad ver-

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 2