ie Sta van 'I Sari. DONDERDAG 1 MAART "v©. 31 33e Jaargang &m7 jjitpsieFirrna f. VüN DE VELDE Ir, Kleine Markt 58, Vlissingen. Telefoon Interc. 10 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen gemeentebestuur FEUILLETON KAMEROVERZICHT. /LSSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ1.45 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ1.60. Voor België ƒ2.20 Voor overige landen der Post-Unie 3.35. Afzonderlijke nummers 3 cent Deabonné's, in 't bezit eener ft ft gulden bij levens- r* gulden bij dood O fl ft gulden bij verlies 4 p gulden bij verlies 1 ft ft gulden bij verlies rt r* gulden bij verlies polis, zijn GRATIS verze- i\ 10 111 lange ongeschikt- '"J I 9 door -Cllll van een hand, |*^ll van Mill van een van eiken kerd tegen ongelukken voor: Zj UP U M heid tot werken I een ongeluk ClUU voet of oog lUU een duim J.MM wijsvinger LjKJ anderen vinger ,)Me ultkeerlngen worden VERDUBBELD Indien de verzekerden, voorzien van geldig plaatsbewijs, een ongeluk bekomen op trein, boot of tram. De uitkeering wordt gewaarborgd door de „Holl. /Mg. Verzek. Bank" te Schiedam ADVERTENTIEPRIJS Van 14 regels ƒ0.48; voor iedere regel meer 12 cent Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Bij abonnement speciale prijs Reclames 24 ct. per regel. Dienstaanbiedingen en -aanvragen ct. per regel DISTR1BUTIEREGEL1NG. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen doen te weten dat door hen in hunne vergadering vau 12 en 19 Februari 1917 zijn vast gesteld de navolgende distributiebepa lingen Burg. en Weth. van Vlissingen gezien art. 8, 4e iid en .art. 17, 2e lid der Distributiewet 1916 hebben .goedgevonden, vast te stel len de volgende Distributiebepalingen voor Regeerings- goederen. Art. 1. (I). De hiernavolgende be palingen zijn van toepassing op de distributie van de volgende regeerings- goederen. lo. Aardappelen 2o. peulvruchten 3o. tok- en braadvet 4o. rij-st 5o. gort60. havermout 7o. zachte zeep 80. varkensvleesch. (2). Bij de .inwerkingtreding dezer bepalingen treden buiten werking de van gemeentewege vastgestelde distri butiebepalingen, welke betrekking heb ben op de in bet 1ste lid van dit artikel bedoelde regeeringsgoederen, voorzoo ver zij met de onderwenpelijke bepalin gen niet in overeenstemming zijn. Art. 2. iDe aankoop van de in art. 1 bedoelde regeeringsgoederen kan uit sluitend plaats vinden tegen overgifte van bons als in deze regeling bedoeld, en met inachtneming van de ter zake gestelde bepalingen. Art. 3 (1) Ten .behoeve van lederen belanghebbende, met uitzondering van kinderen beneden den leeftijd van één jaar diie in aanmerking komt voor het betrekken van regeeringsgoe deren uit de hoeveelheid, welke inge volge het bepaalde in art. 1 der D. W. 1916 door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ter beschikking van het gemeentebestuur wordt gesteld, verstrekt het gemeentebestuur bons als bedoeld in art. 2 en wel voor die regee ringsgoederen welke de belanghebben de zal wenschen te betrekken. Aan iederen belanghebbende wordt de gelegenheid gegeven aan het ge meentebestuur .bekend te maken, voor welke der in art. 1 bedoelde regeerings goederen hij in het bezit van bons wenscht te worden gesteld. (2) De wijze, waarop aan belang hebbenden gelegenheid zal worden ge geven van hunne wenschen, in het voorgaande lid bedoeld, te doen blijken, zoowel als de wijze, waarop hem de bons auKen worden verstrekt, wordt geregeld in de kennisgeving behooren de bij deze bepalingen. (3) De bons worden tegen den kos- tenden prijs, ,ïn meergenoemde kennis geving te vermelden, aan belangheb benden verstrekt. Art. 4. (1) Op iederen bon staat de naam en het gewicht van het regee- ringsgoed vermeld, dat tegen overgifte van den bon kan worden 'gekocht. (2) Voor ieder regeeringsgoed wor den te gelijkertijd zooveel bons ver- DOOR A. HANS. _o— (Nadruk verboden 27.) Jeanne, zei hij als angstig, je weet op wat je vader den avond van 't feest doelde. Van die verceniging, stamelde ze ontdaan. Ja. Wilt ge mijn .vrouw w,orden Dat was 't woord, dat ze zoolang verwacht had, dat hij haatte, maar spreken moest, O, Florent stamelde ze. Wilt ,ge Ja, dat weet je wel, Florent. Dan zal ik met je vader spreken. Vader zal natuurlijk toestemmen. We zullen gelukkig zijn, Florent. Ze greep zijn arm en keek hem vreemd aan. En ga je altijd vriendelijk zijn, hernam -te. Ja- En aan geen ander .meisje peinzen, ook niet aan dat van Vlissingen Natuurlijk niet. En .veel bij ons komen Ja. strekt als in meergenoemde kennisge ving nader zal worden vastgesteld. De aan iederen ingezetenen terzelfder tijd te verstrekken toons, geldig voor een zelfde regeeringsgoed, zijn doorloopend genummerd. (3) ,De bons kunnen verschillend van kleur zijn naar gelang het regeerings goed waarvoor zij geldig zijn. Art. 5. Aan het einde van iedere week wordt op de wijze, in de .bij deze bepa ling .behoorende kennisgeving vast te stellen, ten aanzien van ieder regee ringsgoed ihet volgnummer van den bon bekend gemaakt tegen overgifte waar van in den loop van de volgende week het regeeringsgoed zal kunnen worden gekocht. Art. 6. De verkooper van regeerings goederen .is verplicht de door hem in ontvangst .genomen toons in te leveren ter plaatse, in de bij deze toepalingen behoorende kennisgeving aan te wijzen uiterlijk den vierden dag na afloop van de week van geldigheid dier bons ten aanzien van die inlevering zal de ver kooper de voorschriften in acht nemen, te dezer zake in die .kennisgeving ge geven. Art. 7. Zij, d.ïe regeeringsgoederen ten verkoop in het klein in voorraad heb ben, zijn verplicht de daarvoor ingevol ge de .Distributiewet 1916 geldende maximumprijzen op een, voor het pu bliek duidelijk zichtbare wijze ter plaat se van dien verkoop op te hangen. Art. 8. (1) Onverminderd de straffen, door de Distributiewet 1916 op de over treding dezer bepalingen gesteld, is toet gemeentebestuur bevoegd den verkoo per, die de in verband met den verkoop van regeeringsgoederen op hem rusten de verplichtingen niet nakomt, uit te sluiten voor tijdelijk of voor goed van de verkrijging van regeeringsgoederen. (2) Onverminderd de straffen, door de -Dtstrifc'i.'Jju-et 1916 op de overtre ding dezer bepalingen gesteld, is het gemeentebestuur bevoegd een belang hebbende als bedoeld in art. 3 voor tij delijk of voor goed uit te stuiten van de verkrijging van bons en de nog in zijn bezit zijnde bons voor den koop van re geeringsgoederen gedeeltelijk of geheel ongeldig te venklaren en daarvan de teruggave te vorderen, bijaldien de be langhebbende zich schuldig maakt aan frauduleuze handelingen ten opzichte van regeeringsgoed, of regeeringsgoed gebruikt op eene wijze, welke uitdruk kelijk verboden is. Art. 9. Het is verboden 1,0. regeeringsgoed te koopen of te verkoopen anders dan tegen eenen bon, welke daarvoor op het tijdstip van de aflevering geldig is en tot hooger ge wicht dan o.p dien bon staat vermeld 2o. bons voor regeeringsgoederen op eenige wijze te vervreemden. Art. 10. Het is aan verkoopers van re geeringsgoederen verboden bons aan het gemeentebestuur te verantwoorden, waarvoor niet eene overeenkomstige hoeveelheid regeeringsgoed werd ver kocht. Slotbepaling. Deze bepalingen treden in werking na hare afkondiging op de wijze, als En we gaan niet lang wachten van trouwen Och, neen. In haar vreugde merkte ze niet, hoe koel 'hij was, ontging het haar, dat hij trilde als door koorts bevangen en bleek zag. Kus me drong Jeanne aan. Nie mand ziet ons. Hij deed het gelaten, en toen sloeg ze haar armen 0,111 zijn hals en zoende hem terug, maar 't was Florent of hij stikken zou, en haastig bevrijdde hij zich van den greep. Pas op, waarschuwde hij, de men- schen zouden ons toch kunnen zien. Och, de mensohen Ja, we moeten voorzichtig zijn. Vergeet niet, dat je vader in politieken strijd is en voor de vijanden alle mid delen .goed zijn, om hem te beschimpen en zwart te maken. Ze zouden ook op ons gedrag zinspelen. De kiezingstrijd is zoo laag. ik ben gelukkig. Gij ook Zijn hart bonsde, maar toch ant woordde de jongeling Natuurlijk, Jeanne... Wat zal Antoine Vanbussche ko- leerig zijn, als ie 't hoort De snoeverij begint weer, dacht Florent. Peins niet aan hem, zei hij. O, n,een... Maar ie had ine willen trouwen om ons geld. Al m'n rijkdom is nu voor u, Florent voorgeschreven door de plaatselijke verordening, bedoeld in art. 172 der Gemeentewet, mits te voren goedge keurd door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel. Aldus gedaan door Burgemeester en Wethouders van Vlissingen en in twee voud ter goedkeuring toegezonden aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel o.p 12-19 Februari 1917. De Burgemeester, (get.) VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, (get.) J. P. v. ROSSUM Jr. Vorenstaande bepalingen ingevolge art. 8, 4e lid, der Distributiewet 1916 door ,mij goedgekeurd. 's-Gravenihage, 23 Februari 1917. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Voor den Minister, de Secretaris-Generaal, (get.) VERSTEEG. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 1 Maart 1917. Burg. .en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secrëtaris, J. P. v. ROSSUM Jr. KENNISGEVING behoorende bij de distributiebepalingen door Burg. en Weth. van Vlissingen vastgesteld dd. 12-19 Februari 1917, A. no. 213. Burg. en Weth. van Vlissingen gezien hunne beschikking van 12-19 Februari 1917, A no. 213 brengen ter algemeene kennis a. in verband met art. 3, 2e lid van dat besluit, dat de bons zullen worden uitgereikt op de navolgende wijze Op Zaterdag 3 Maart 1917, tusschen 912 en 2—5 uur aan hen, wier namen t'.ginnen met een der letters A, C, D en E in het gymna stieklokaal .van school B, aan de Hen drikstraat B in het gymnastieklokaal van school D aan de Groote Markt F, G en H in de Groenten- en Fruit veiling 1, J en K op het Politiebureau; L, M, N en O op het Stadhuis. Op Maandag 5 Maart 1917, tusschen 912 en 25 uur P, Q en R in het gymnastieklokaal van school B aan de Hendrikstraat S in het gymnastieklokaal van school D aan de Groote Markt. Op Maandag 5 Maart 1917, tusschen 912 uur T en M in de Groenten- en Fruitvei ling. Op Maandag 5 Maart 1917, tusschen 912 en 25 uur V op het Politiebureau W, X, ij en Z op het Stadhuis, to. in verband met art. 3, 3e lid, van dat toesluit dat voor de bons de navolgende kos tende prijs moet worden vergoed door alleenwonende personen per stel bons ƒ0.10 door gezinnen van 2 personen 0.20 door gezinnen van 3 personen Ja, Jeanne en wat ik bezit voor jou. O, ik heb genoeg voor ons bei den. En gij blijft commercant. Ja... Willen we nu in huis gaan Wacht nog wat Zoioals ge wilt. Waarom zicli verzetten Hij was im mers een willoos werktuig geworden. Ze wandelden daor den hof en over 't erf. Lieftink kwam juist aan. Daar is viader, zei Jeanne. Spreek nu. met .hem. Ja, kom Neen, doe het alleen... ik volg wei. Zij niet benauwd, vader zal geen neen zeggen. Tiens, Florent riep de boer wel gezind. Kom in huis, jongen Ik zou je eens willen spreken. Mij alleen Met madam. Wel, kom dan in huis En zeg, wat je zeggen moet. Florent zat dan tegenover de mees ters van 't Beukenhof. En wat heb je nu op 't harte vroeg Lieftink. Wel, ge zult al weten, dat Jeanne en ik elkander veel zien en spreken. Ha, ik hoor hem komen Maar doe voort I,k heb Jeanne dezen avond ge vraagd .of zij m'n vrouw wil worden* en ze heeft toegestemd, maar natuurlijk f 0.22)4 en zo° vervolgens voor 1 per soon meer 0.02, tot een maximum be drag van 0:40 dat zij, die finantieel niet in staat meenen te :zijn, deze prijzen te betalen, kunnen zulks aan het .bureau van af gifte kenbaar maken, .waarna nader zal worden onderzocht, of er redenen zijn om vrijstelling van betaling te verlee- nen c. in verband met art. 4, 2e lid van dat besluit, dat tegelijkertijd zullen worden uitgereikt voor aardappelen twintig bons peulvruchten bak- en braadvet rijst gort havermout zachte zee,p varkensvleesch d. in verband met art. 4, 3e lid van dat besluit dat de bons naar gelang van het regeeringsgoed, waarvoor zij geldig zijn, verschillend van .kleur zul len zijn en wel voor aardappelen, geel. peulvruchten, oker. ba,k- en .braadvet, oranje. rijst, wit. .gort, paars. havermout, groen. zachte zeep, tolauw. varkenisvleesoh, rood. e. in verband ,met art. 5 van dat be sluit dat telkens aan het einde v.an iedere week 'in de „Vlissingsche Courant" en door aanplakking aan het gemeente huis ten aanzien van ieder regeerings goed za! worden .bekend gemaakt het volgnummer van den toon, tegen over gifte waarvan in den loop v,an de vol gende week het regeeringsgoed za! kunnen worden gekocht tot eene maxi mum hoeveelheid, als daarbij dan te vens za! worden vermeld f. .in verband met art. 6 van dat be sluit dat de verkooper van regeeringsgoe deren verplicht is de door hem in ont vangst genomen bons, nadat de afge leverde hoeveelheid daarop is vermeld, in te leveren ten kantore van het Distri butiebedrijf (Stadhuis) uiterlijk den vierden dag na afloop van de week van geldigheid der bons, en wel, voor eik regeeringsgoed afzonderlijk, in een ge sloten enveloppe, waarop eigenhandig zijn naam, de soort van het regeerings goed en het aantal in de enveloppe aan wezig zijnde toons zijn vermeld. Vlissingen, 28 Februari 19!7. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. P. v. ROSSUM Jr. BEKENDMAKING. Gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. Burg. en Weth. van Vlissingen maken bekend dat opVrijdag 2 Maart 1917 en voorts op den eersten Vrijdag van elke maand des voormiddags tusschen 8>/2 en 9 uur de gelegenheid zal bestaan tot koste looze inenting en herinenting van de hangt liet van uw toestemming af, van u en madam. Ja, ja, Florent, 't zijn ernstige za ken. Plots kreeg de jongeling hoop, dat de boer weigeren zou. Jeanne is de eerste de beste niet, hernlam Lieftink. Er zijn er veel, die haar zouden willen. Jeanne is wel op gebracht, eenig kind, rijk. De familie Lieftink mag er zijn... en de naam zal nog hooger worden. We beliooren tot de beste familie's van Vlaanderen. Ben ik 's Zaterdags te Brugge, 's Maandags te Kortrijk, ',s Dinsdags te Rousselare. boeren en kooplieden komen me be groeten... Ze zullen me lid van 't pro vinciaal landb,ouw-comité .maken... En fin, je kent .me Neen, Jeanne is de eerste de beste niet. Ze had notaris vrouw kunnen worden... ,De zoon van een koopman uit Ramibeke. Zelf advo caat, draait ook altijd rond .me en vleit den vader om de dochter. De jonge dokter van Denterlaar vroeg laatst ook zoo belangstellend naar Jeanne. Ja, schepene Lieftink is bekend... Maar Jeanne ziet jou geerne..., dat weet ik en je zijf de zoon van m'n politieken vriend, .m'n medewerker. Neen, Florent, ik ben er niet tegen, dat je m'n schoon zoon wordt. Je zijt nu deelgenoot van een der beste firma's van Vlaanderen, een treffelijk koopman. En als Jeanne's kapitaal je steunt, kun je de baas wor den van veel huizen nog, die nu door ingezetenen, die zich daartoe aanmel den bij den gemeente-geneeskundige, den heer J. BE1JERS, arts, ten zijnen .huize, ingang Palingstraat. Vlissingen, 1 Maart 1917. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, J. P. v. ROSSUM Jr. Vergadering van Woensdag. De discussie over de distributie werd vandaag geschorst ten einde even de te behandelen het wetsontwerp, hou dende een .bepaling ter voorkoming van imbreuk op id-e volkenrechtelijke ver plichtingen van den Staat .in .zaken van burgerlijke rechtsvordering men zal zich het Rotterdanische vonnis .herinne ren, .waarbij de uitspraak was foeslag- 1 egging op een D.uitsch schip, aange zien schade was toegebracht aan Ne- derlamdisch eigendom. De Minister liet ide .beslaglegging niet doorgaan om in ternationale .moeilijkheden te voorko men. Ten einde voor het vervolg derge lijke zaakjes te voorkomen stelde de Minister n.u deze bepaling voor „de regtsmagt van den regter en de uitvoer baarheid van regterlijke vonnissen en van authentieke akten worden .beperkt door die uitzonderingen in het volken- regt erkend." .De .kwestie was eenvoudig. De re- geering wil voorkomen 'dat de Neder- landsche rechter beslissingen nemen zail, die de buitenlandsche betrekkingen raken. Niet .minder dan zes juristen, de heeren de Beaufort, V.isser van Yzen- doorn, Beumer, Loeff, van Doorn en Limiburg, lieten .hun licht schijnen en het werd ons eer duisterder dan helderder. Uleen de rede van den heer Loeff maakte een uitzondering. Hij zette dui delijk .uiteen dat de regeering verant woordelijk als ze is voor de buitenland sche betrekkingen, niet kan .dulden dat haar rechterlijke macht beslissingen neemt, die deze in gevaar kunnen .bren gen. Met die korte uiteenzetting was de kwestie voldoende afgehandeld en de rest kunnen wij den lezer gevoegelijk besparen. Het wetsontwerp werd zonder stem ming goedgekeurd. in den namiddag .begon de discussie over de distributie weer opnieuw en was de heer Duijs aan .het woord. Hij fulmineerde .krachtig tegen de .organi satie van de distributie. Vooral de ge meentelijke organisaties zijn zeer anar chistisch meende hij en het was z.i. noodig dat een bedrijf vo.or iedere ge meente verplichtend moest worden ge steld. In de tweede plaats laakte -hij .het te laat komen van allerlei beslissin gen van den Minister. In dit verband drong hij aan op 'de spoedige invoe ringvan den zomertijd, die z.i. 'n groo te besparing zou zijn. Scherp critaseerde .hij de daders van het graantoureau, waarnaar thans een onderzoek wordt ingesteld. In die com missie is echter als secretaris aange- de concurrentie veel moeite hebben... Je zijt een goede jongen, wat droomerig van tijd tot tijd, maar in de commerce slijt dat wel. Wat peinst gij, moede Ik geloof, dat Florent m'n dochter gelukkig zal maken, ik geef m'n toe stemming. En ik ook... Wel ja, Florent, kom in onze familie en werk mee om de Liefrinks en de Uitenhage's meer en meer te verheffen, maak onze Jeanne gelukkig... Waar is ze? ik zal ze roepen, zei de boerin. Het meisje trad wat blozend binnen. Jeanne, een gewichtige dag, her nam haar vader, de dag dat je fiancée wordt... Ik en moeder stemmen toe in je verkeering .met Florent Uitenhage Proficiat, Jeanne, proficiat, Florent Hij kuste zijn dochter en drukte Ui tenhage de hand en zijn echtgenoote volgde dit voorbeeld en 't ging plecht statig, maar zonder aandoening, 't was alles vormelijk, en niet hartelijk, het sdheen of inen een zaak besloot, na het eens te zijn geworden over de voor-' waarden. Morgen spreek ,ik met vader Ui tenhage, hernam Lieftink. 't Ware het beste, 't huwelijk rap te sluiten, ik was ook gefianceerd en getrouwd binnen de vier weken. Wat goed is, mag niet lang uitgesteld worden. En nu, Jeanne, haal een der beste merken op, we zul len op je geluk eens klinken. (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 1