GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIËN waarde verhoogt het de werkelijke waarde van het Duitsehe duikbootwa- oen dat de vijand er geen afweerinstru- ment tegenover kan stellen, sedert de nieuwste U-boottypen hun aanvallen geheel onder water ten uitvoer brengen. DE ENGELSCHE OORLOGSLEENING. In Engelsche financieele kringen ge looft men algemeen, dat de Engelsche oorlogsleening de grootste financieele triomf in de geschiedenis der wereld zal zijn. De geschatte opbrengst wis selt van 7.2 tot 12 milliard gulden, maar zelfs een kleinere opbrengst zou de verwachtingen van de financiers ver overtreffen. De overstelpende wijze, waarop het publiek aan den oproep ge hoor gaf, laat de banken vrij, om de re- weering bij verdere financieele opera ties in den oorlog ter zijde te staan, die noodig mochten blijken. Met andere woorden de groote financieele kracht blijft, op gemakkelijke wijze geconcen treerd, in het land. Het aantal inschrij vers op de leenin.g van 1915 bedroeg ongeveer een half millioen. Er zijn aan wijzingen dat het aantal inschrijvers op de tegenwoordige leening zeven mil lioen bedraagt, met een minimum-in schrijving van 9 gulden. HET NOODLIJDENDE BELGIE. Reuter verneemt, dat de herroeping van de bevelen, waarbij den vertegen woordigers van het Amerikaansche steuncomité in België en Noord-Frank rijk aangezegd werd, dat zij vertrekken moeten, beschouwd wordt als een be wijs dat Duitschland, niet de verant woordelijkheid wenscht te dragen voor de gevaren, welke het ondersteunings- werk tengevolge van die bevel bedreig den. Het nadeel, dat dit werk echter ondervonden heeft tengevolge van de beperkende bepalingen omtrent de be wegingsvrijheid van schepen, die la dingen voor de bedoelde commissie aanvoeren, hebben de Duitschers niet opgeheven. Daar de commissie maandelijks in het geheel 100.000 ton levensmiddelen koopen en versdhepen kan, en de aan voeren reeds sedert meer dan 'n maand gestopt zijn, zijn thans reeds 160.000 ton door de schuld der Duitschers op gehouden. Onder de bestaande omstan digheden komt dit hierop neer, dat tot heden toe 75.000 tot 80.000 ton levens middelen voor goed verloren zijn ge gaan voor de hongerlijdende bevolking der bezette gebieden. EEN ENGELSCHE OVERWINNING IN MESOPOTAMIE. Volgens een officieel telegram uit Mesopotamië hebben de Engelschen op 15 dezer het offensief tegen de Turken op den rechter over van de Tigris in de Dahrabocht hervat en een belangrijke stelling tegenover den Turkschen rech tervleugel bêzet. Bij een onderneming tegen ihet centrum en den rechtervleu gel van den vijand, veroverden de En gelschen vervolgens een deel der front linie ter breedte van 700 yards, dat la ter tot 1000 yards bij een diepte van 500 yards werd uitgebreid. De zwakke tegenaanvallen van de Turken werden gemakkelijk afgeslagen. Later gelukte ook een aanval op den linkelvleugel van de vijandelijke stelling over eene breed te van 850 yards. Slechts hier en daar hielden kleine vijandelijke détachementen punten aan den oever der rivier bezet. In den nacht van 15 op 16 Februari werden ook deze punten veroverd. De geheele Dahra bocht is dus thans in handen der Engel sehen. Het bij deze gevechten gemaakte aantal gevangenen bestaat uit 89 of ficieren, o.w. 2 regiments- en 3 batail- lons-commandanten en 1906 man. De buit bestaat uit 5 machinegeweren, 2500 geweren, een groote hoeveelheid munitie, uitrustingstukken en andere voorraden. De artillerie schoot verscheidene pontons, waarin de vijand trachtte te ontkomen, in den grond. Allerlei feiten bewijzen, dat er zoo wel door onze artillerie als door de Turken zeiven, veel materiaal ver nield is. Op 16 Febr. trokken de Engelschen ondanks het slechte weder, nog 1200 yards vooruit ten Zuiden van de Shum- ranbocht. ,De Engelsche voorhoede houdt thans den Zuid-Westelijken hoek van de bocht bezet. TOENADERING TUSSCHEN RUSLAND EN AMERIKA. Professor Bakhmotief hield in een economische vergadering een lezing over de toenadering tusschen Rusland en Amerika. Hij wees op de groote han delsbelangen, die beide landen den laat- sten tijd verbinden. Spr. deed een be roep op de Russische ondernemings geest om in nauwere relatie te treden met Amerikaansche handelskringen. De minister van buitenlandsche zaken Pekrovski heeft prof. Bakhmetiev en den voorzitter van het Centrale Comité voor militaire industrie Goutchkow ont vangen die hem plannen uiteenzetten van Amerikaansche handelskringen welke de vriendschappelijke banden tusschen beide rijken nauwer zouden aanhalen. De minister beloofde deze in overweging te zullen nemen. DE NOOD IN DUITSCHLAND. Een Hollandsche typograaf, die uit Berlijn is teruggekeerd naar zijn vader land, schrijft in het „Grafisch Week blad" het volgende „Het was wel jammer, dat ik van wege het levensmiddelengebrek in Ber lijn genoodzaakt was m'n boeltje te pakken en weer naar 't land van melk en boter te verhuizen, ik wou m'n li chaam, dat langzamerhand verschijn selen ging vertoonen, die 'n gevolg zijn van slecht en vetloos voedsel, er niet langer aan wagen. Ziet, dat had ik toch niet kunnen denken, dat 't in Berlijn nog eens zóó worden zou, dat de men- schen nog eens met leege en halfleege magen langs de straat zouden loopen dat de oorlo,gsmisére de volkskracht zóó kon ondermijnen. 't Is in Holland ook niet zooals 't wezen moet en ge hebt alle reden te klagen over de ontzettende duurte maar als ge eens wist, 'hoe 't er daar uitziet, hoe de bevolking daar leeft en ploetert en bijna verwordt in 'n sfeer van hon ger en ondervoeding, dan weet ik zeker, dat ge de handen ineenslaan en tot de stellige verzekering zoudt komen, dat 't hier, vergeleken met Duitschland 'n dorado is. Ik was, door den dagelijk- schen omgang met 't personele eener groote drukkerij, in de gelegenheid waar te nemen, hoezeer de arbeiders bevolking wordt uitgeput en ten gronde gericht door de schaarschte aan krach tige levensmiddelen, 't Is daar 'n ten hemel-schreiende ellende, die 't beste uit de menschen opzuigt. Dit zijn geen gezonde menschen meer. 't Zijn onder voede, zieke en zwakke lichamen, waar geen veerkracht meer inzit. Eeuwig lusteloos en vermoeid doen ze hun werk. Ik sprak met vakgenooten, die 20 tot 30 pond gewichtsverlies hadden. En dan die arme vrouwen en meisjes met hunne nóg zwakkere constitutie. Ze lossen elkander af in 't ziek-zijn. Je ziet ze soms in geen weken terug en als je ze weer ontmoet op de drukkerij, dan schrik je ervan, zoo mager en bleek zijn ze weer geworden. Daarbij wordt er, door 't gebrek aan geschoolde arbeidskrachten, op 'n on- menschelijke wijze overgewerkt. Dertig tot veertig overuren per week zijn cij fers, die volstrekt geen zeldzaamheid zijn. Ik ken zelfs drukkerijen, waar men werken kan zoolang men wil en zelfs ■op Zondag zijn de menschen hartelijk welkom. Slechts een weinig voedsel, lang en intensief werken dus het ligt voor de hand dat de menschen ganschelijk worden uitgemergeld en dat op deze wijze, wijl deze toestanden overal heerschen, 'n geslacht naar den kelder gaat. Meer en meer drukt de oorlog z'n stempel op de drukkerijen en vooral in de machinezalen merkt men 't aan de materialen. Papier met veel scheuren en gaten, slecht-drogende inkt, waschmid- delen van zeer inferieure kwaliteit. Zui vere machine-olie gebruikten we reeds lang niet imeer, we kregen de afgewerk te olie van de munitiefabrieken." OORLOGSV ARIA. Volgens een bericht uit Petersburg weigert de Poolsche bevolking zich vrijwillig op te geven voor de Duitsehe recruteering, die een mislukking wordt genoemd. Alle inrichtingen van openbaar on derwijs in Frankrijk zulten tengevolge van het kolengebrek, op bevel van den minister van onderwijs, van 19 tot 22 Februari gesloten zijn. Te Berlijn is een tentoonstelling inge richt van alles, wat de Duitschers in verband met den strijd in de lucht heb ben buit gemaakt. Aan de nagedachte nis van Bölcke en Immeimann zijn twee musea gewijd. Een schilder ontwierp voor een wand het panorama van een vliegkamp. Het gebrek aan klein-geld heeft het stadsbestuur van Söllingen in Duitsch land, aanleiding gegeven om voor 10.000 Mark stedelijk kleingeld te laten vervaardigen. Door den Volksbond tegen drank misbruik is met de medewerking van de Utrech.tsche Industrie- en huishoud school een blaadje uitgegeven, getiteld: „De voeding in het arbeidersgezin Nuttige wenken voor de arbeiders vrouw in tijden van schaarschte en duurte". Dit blaadje van 'n 8tal pagina's beval tal van wenken omtrent eischen, waar aan de eenvoudigste maaltijden zoo veel mogelijk .moeten voldoen, en om trent de middelen (hooikist en papier) om, met besparing van brandstoffen en gas, stamppotten gereed te maken en teri slotte recepten voor een 13-tal sma kelijke gerechten. De blaadjes zijn bij enkele exemplaren kosteloos en voor verspreiding tegen zeer lagen prijs ver krijgbaar aan het Centraal Bureau v. d. Volksbond te Utrecht. in korten tijd werden van dit prac- tisch blaadje en van een tweede over de hooikist meer dan 80.000 exempla ren door gemeentebesturen, groote ir>- dustrieelen en particulieren verspreid in de kringen van de arbeiders en den kleinen burgerstand. Na eerst te Amsterdam een aantal slachtoffers gemaakt te hebben, wordt thans in Graningen, Rotterdam, Den Haag en enkele andere plaatsen ge tracht goedgeloovige menschen geld uit den zak te kloppen door een rubber- zwendel. Zooals bekend staat alle rubber in Nederland onder N. O. T.-controle en kan buiten de N. O. T. geen rubber worden ontvangen. Nu bestaat er een complot Jat een partij rubber groot 150.000 K.G aanbiedt, welke zou zijn opgeslagen in een vrij pakhuis te Am sterdam'. buiten N. O. T.-verband (z.g. vrije rubber) en zou zijn binnengesmok keld. Getracht wordt met personen in relatie te komen die genegen zijn aan deel te nemen in de partij als kooper of verkooper en zich dan laten beweger, voor z.g. onkosten, provisie of zoo iels gelden te storten, waar het den betrok kenen alleen om te doen is, want de aangeboden partij „vrije rubber" be staat niet. Wel is er indertijd een partij van 150.000 K.G. rubber binnenge smokkeld in tabak, doch deze fraude werd ontdekt, de rubber werd aange houden en onder toezicht van de N. O. T. gesteld. Deze partij ligt in Amster- damsche veemen opgeslagen en wordt onder geen beding vrijgegeven. Bij de zen zwendel moeten niet minder dan eeft vijftigtal personen betrokken zijn uit Amsterdam, 'sGravenhage en Rot terdam. Reeds tal van slachtoffers moeten gemaakt zijn en bijna wekelijks komen er bij. De Amsterdamsche poli tie moet op de hoogte van de zaak zijn, doch geen aanhoudingen hebben kun nen doen, daar de heeren hun bedrijf buiten de strafwet weten te houden. De verslagenheid in Sittard en omgeving over het droevig drama in het naburige dorp Born is naar het „Centr." meedeelt nog algemeen. Het 5e kind, dat bij de 4 gedoode kinderen in de woning stervende lag, is dood. Van de 2 kinderen, die met den vader naar het hospitaal te Sittard werden overgebracht, is er één gestor ven, zoodat op het oogenbiik het eenige dochtertje van 4 jaar en 5 zoontjes dood zijn 1 zoontje leeft nog, alsook de vader, die echter ook vreeselijke wonden heeft bekomen, eene hand is nabij den pols als het ware afgekapt en vreeselijke wonden, vertoonen het gelaat en het hoofd men vreest ook voor zijn leven. De ongelukkige brave vader is op het oogenbiik nog onbewust van den dood der 5 kinderen, die in zijn woning te Bom zijn achtergeblevenhij meent, dat ze slechts gewond zijn en hoopt ze nog levend weer te kunnen zien. Helaas Daags na de misdaad is de krank zinnige moeder naar het krankzinnigen gesticht te Venraij overgebracht. De twee jongens van 10 en 8 jaar, die sedert Dinsdag jl. te Haarlem uit de ouderlijke woning in de Gast- hifislaan werden vermist, zijn bij de familie te St. Maartensdijk teruggevon den. Waarschijnlijk hebben de jeugdige avonturiers zich verborgen in een spoor wagen en een gedeelte van de reis per voet afgelegd. Twee rijksveldwachters hebben tusschen Laren en Lochem 17 smokke laars uit Zutfen aangehouden. Eerst ver zetten dezen zich, doch toen de rijks veldwachters van hun revolvers gebruik maakten, gaven ze zich over. Door eenige kommiezen in de ge meente Gennep werd dezer dagen de hand gelegd op een bende smokkelaars (meest Belgen), die een groote hoeveel heid zeep, circa 200 stukken, spek, cho colade, enz. vervoerden, om dit over de grens te brengen. Door den officier van justitie te Rotterdam is een bedrag van f 2000 uit geloofd, voor hem of haar, die aanwij zingen verstrekt, welke leiden tot het terugvinden van de som van f50.000, die verdwenen is, ten nadeele van den étappendienst. Zooals men zich herinnert, is in No vember van het vorige jaar bij een in braak in het bureau van den étappen- dienst aan den Oudendijk de brandkast met f50.000 gestolen. De kast is later teruggevonden in in een sloot, doch van het geld is sedert niets meer vernomen. De burgemeester van Gorinchem de heer Gaarlandt, heeft Vrijdagmiddag ongeveer half 6tusschen lichten donker een jongen gered. Deze bevond zich in de haven nabij de Vischbrug op het ijs, toen hij bij een kolk voorover in een open wrak viel. Hij zou zeker onder het ijs geraakt zijn, als niet juist de burgemeester in de nabijheid was, die het geval zag. Hij trok zijn jas uit, sprong op het ijs en had de voldoening den jongen nog net te kunnen grijpen. De makelaar Van E. uit Amster dam is Vrijdagavond op het traject Rot terdamDelft van zijn portefeuille, in houdende f8000 aan bankbiljetten, be roofd. De dieven zijn te Delft uitgestapt. De ledige portefeuille werd in de coupé teruggevonden. Een soldaat van den vrijwilligen landstorm, uit Haarlem reed met zijn meisje schaatsen op de Leidschevaart, toen beiden plotseling onder de Raaks- brug door het ijs zakten. Het meisje werd tijdig op het droge gebracht, maar de militair kon eerst na een half uur leven loos worden opgehaald. In een elec- trische metaalslijperij en vernikkelinrich- ting te Rotterdam, is een 15 jarige jon gen door een in beweging zijnd kamrad waar hij een riem wilde afwerpen, ge grepen en medegesleurd. Met een ver brijzelden linkerarm is de jongen naar het ziekenhuis gebracht. De uiterst strenge winter, die in Italië heerscht, heeft ten gevolge gehad dat, wolven, die anders uitsluitend in het gebergte huizen, thans naar de vlakte afdalen en daar rondzwerven om hun honger te stillen. Zoo is in de omstreken van Rome veel klein vee, geiten en schapen door wolven gedood. De onlangs gemelde ontploffing in de kruitfabriek te Neuville-sur Sa- one had, volgens nadere berichten, het karakter van een geweldige catastrofe. Volgens Fransche bladen was zij te ver gelijken met de groote munitie-ontplof fingen te Londen. Op het oogenbiik der ontploffing bevonden zich in de fabriek minstens 350 arbeiders. De explosie was 27 K. M. ver hoorbaar. De gasfabriek van Neuville vloog in de lucht en de daar werkzame arbeiders werden onder de puinen bedolven. Het was onmogelijk hulp te verlee- nen. Eenige brandweerlieden werden bij de reddingspogingen gedood. Een groote paniek maakte zich van de bewoners der nabijgelegen huizen meester. Mili taire autoriteiten verschenen met een groot aantal artsen ter plaatse. Een der italiaansche reederijen heeft een vrachtboot laten bouwen, die automatisch gelost kan worden. Aan elke zijde van het schip loopen op rails kleine wagens door een A.-vormigen tunnel, die door het openen van deuren in den tunnelwand gevuld worden. Is een wagen gevuld, dan sluiten de deu ren automatisch. De wagens rollen naar een schacht en worden door een stoom- kraan op het dek geheschen en op een platvorm gezet voor een goot, het wa gentje wordt aan één zijde opgeheschen en de lading glijdt langs de goot in de lichters of goederenwagens, die langs boord liggen of staan. Uit den aard der zaak is het schip alleen geschikt voor gestorte lading. Het schip is 512 voet lang en heeft bij volle lading een waterverplaatsing van 20.000 ton, terwijl de bruto tonnen- maat 14.000 ton bedraagt en het laad vermogen van stookmateriaal 4500 ton is. De reederij hoopt nog meer schepen van dit type in de vaart te brengen. In de jaren, onmiddellijk vooraf gaand aan dezen wereldoorlog schrijft Julie Elias in het Berl. Tageblatt heeft de mode meestal op de mooie dingen uit het verleden geteerd. Zij dook onder in oude modellen en haalde te voor schijn, wat haar luim van het oogenbiik toelachte en wat kans had te behagen. Men werkte wat behaagde, om, opdat het een glans van nieuw leven zou krij gen en liet zich ook verleiden, door wat leelijk en overdreven was. De her haling van vervlogen modes schrikte de modedame niet af, trok haar veeleer aan. Werd zij herinnerd aan klassieke voor gangsters, dan streelde dat te eer haar ijdelheid. Ln de dagen van die historische rich ting heeft de vrouw meer dan ooit lust gehad, zich te verkleeden. Een aantrek kelijkheid meer want uit den aard is de iusf, om zich te verkleeden, er altijd anders uit te zien, de drijfveer van de damesmode. Voor verandering is de vrouw niet in het minst bang. in tegenstelling met den man, die in den regel niet anders wil schijnen, dan hij is, streeft de vrouw er meestal naar, iets te willen zijn, wat vreemd is aan haar innerlijk wezen. Zij houdt van het incognito, het bont glan zend masquézij houdt van het begin tot het eind van de mode, haar drukke, door luimen en instincten geprikkelde helpster. Want, gesteund door de mode, meent de vrouw den indruk te maken, welken zij wil maken, hoewel zij feitelijk dien indruk maakt, welken de mode verlangt natuurlijk of ingewikkeld, bescheiden of opzichtig, vaag of bepaald, harmonieus of tegenstrijdig. „De ziel van de vrouw lijkt te ingewikkelder, naar gelang haar japon moeilijker opengaat", heeft eens een modekunstenaar gezegd. Ook ijetfpliekenland doet zich de schaarschte levensmiddelen gevolg van de maatregelen door de Geallieer den tegen dit land genomen, terdege gevoelen. De bevolking gaat al meer en meer gebukt ender de gevolgen der blokkade. Reeds zijn in verschillende districten gevallen van hongerdood voor gekomen o.a. 5 personen in het district Prévéza en 6 in het district Janina. De slechte qualiteit van het meel waarmede men, bij gebrek aan ander, het brood wel moet bakken, veroorzaakt vooral onder grijsaards en kinderen, vele ge vallen van dysenterie en vergiftigings verschijnselen, dikwijls met doodelijken afloop, Zelfs in Athene hebben zich dergelijke gevallen voorgedaan. DE KOLENNOOD. Door Burg. en Weth. van Amsterdam j is bekend gemaakt dat de kolenbespa- ring nog niet voldoende is. Bij de in gezetenen wordt er ten sterkste op aan gedrongen de grootst mogelijke zuinig heid te betrachten. indien op aanwijzing van daartoe 1 door de gemeente aangestelde ambte naren bepaalde lichten niet worden ge doofd kan de toevoer van gas en elec- triciteit afgesneden worden. Burg. en Weth. achten zich ten slotte I verplicht onder de aandacht der inge- zetenen te brengen, dat velen van hen o.a. blijkens ingekomen aanvragen tot het houden van feesten, klaarblijkelijk nog niet voldoende doordrongen zijn van den nood der tijden waarom zij de ingezetenen ernstig in overweging ge ven, zoowel in hun openbaar als in hun particulier leven meer soberheid te be trachten. EEN NEDERLANDSCH SCHIP BESCHOTEN. Het gisteren te Hoek van Holland binnengekomen Nederlandsche tank stoomschip „La Campine" rapporteer! in het Engelsche Kanaal twee keer door een Duitschen onderzeeër te zijn be schoten. Nadat de bemanning in de sloepen was gegaan, begaf de gezagvoerder zich met de papieren aan boord van den onderzeeër, na inzage waarvan men verlof kreeg de reis te vervolgen. ERNSTIG ONGELUK. WERKENDAM. Bij het opruimen van het ijs in de Merwede onder deze ge meente, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Luitenant Korff werd ernstig gewond en in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd, waar hij hedenmorgen is overleden. SCHEPEN GEZONKEN. LONDEN. Volgens hier ontvangen berichten zijn 3 Engelsche stoomsche pen gezonken en is een italiaanscii stoomschip door een Oostenrijkschen onderzeeër tot zinken gebracht. DE HOUDING VAN AMERIKA. NEW-YORK. Volgens berichten uit Washington zal president Wilson waarschijnlijk vóór het eind dezer week aan een gemeenschappelijke zitting van het Congres machtiging vragen en de middelen verlangen tot bescherming van Amerikaansche levens en eigen dommen tegen de verscherpte duik- booten-oorlogvoering. Men meent, dat het Congres zal be sluiten 50 millioen dollar ter beschik king van den President te stellen. POLITIEKE SAMENZWERING. BERLIJN (V. D.) Volgens Duitsehe bladen, meldt 'een te Gothenburg ver schijnend blad uit Haparanda, dat in Finland een groote politieke samen zwering is ontdekt, waarbij meer dan 100 personen zijn betrokken. WEERBERICHT. Hoogste Barometerstand 770 in Oost- Duitschland. Laagste Barometerstand 760.7 te Hernosand. Verwachting tot den avond van 20 Februari Zwakke tot matige Weste lijke tot Zuid-Westelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig regen. Iets zachter. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Febr. v.m. n.m. Dinsdag 20 12.— 12.20 Woensdag 21 12.39 1.06 Donderdag 22 1.23 1.50 Vrijdag 23 2.01 2.33 Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. C. M. W1LLEMSE, geb. Mommaas, in den ouderdom van 70 jaar. Namens de Familie, JOH. C. WILLEMSE. Vlissingen, 16 Februari 1917. (Kasteelstraat 52.) I Heden overleed plotseling, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- Grootvader en aanstaande Schoonvader, de Heer W. U. AUER, gepensionneerd loodsschipper 1ste klasse Nederiandsch loodswezen, in den ouderdom van 57 jaar. Wed. C. J. AUER— Hollebrands. P. J. RADSTAKE-Auer. H. J. J. RADSTAKE. Amsterdam. J. U. AUER. J. G. AUER—Arents en Kind. Vlissingen. ANTH. AUER. Batavia. S. AUER. Vlissingen. ADR. AUER. C. L. J. VAN DIEN. Vlissingen, 17 Februari 1917. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Heden overleed plotseling onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder, de Heer W. U. AUER, gepensionneerd loodsschipper 1ste klasse Nederiandsch Loodswezen, in den ouderdom van 57 jaar. Wed. M. AUER—de Kat. J. VAN DER EIJK. J. C. AUER. A. J. AUER—wlllemse. Utrecht. JOHs. AUER. A. AUER—Hendrikse. Vlissingen. P. F. AUER. A. J. C. AUER— van der Steen. J. P. WILLEMSE-Auer. C. H. WILLEMSE. Vlissingen, 17 Februari 1917.

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3