ingezonden stukken gemengd nieuws laatste berichten advertentïen Jhter meer artillerie ire artillerie. Het is ;elij,k te staan met te overtreffen met de Ik er i s of and eed journalisten, of aanstaande was en de Duitsche linies irbroken, antwoord- o.a., dat het wei- begon de Fran- de Engelschen. izou willen be- hem te ontvan- zeide Haig, of wij zullen doorbreken, 'ij dit doen en met plaatsen. De Duit hun front om zich machtig netwerk eerste aanvallen isief zullen op som- ichien beperkt zijn, zonder rust, tot- geheel vernield dit jaar nog ge- lordde de generaal ,end zijn in dien zin ;veld de beslissing I d.w.z. de gebeur- ichiand blijken zal zijn. het jaar der be- van den vrede is. het en zullen alles staat zijn, om het verkrijgen. Vrede door de absolute ir de kracht onztt verkregen. De ge- bedrogen wor- 's voorstellen of ger lat (iet nd'i n van den vrede, Heen aan de voor volgenden oorlog, igerwijze toegaven ïtigen oproep, zou ren opnieuw begin- un gezond verstand dat deze mannen, den wil bezegelen ren door overwin- ik volkomen vev- oepen. Hun moreel denking verheven, ft, klemmen wij al- Ik bedoel, dat wij wil bezitten om tot SCHEPEN. omschip F. D. Lam- e Engelsche treilers in den grond ge- Italiaansche stoom- ton) en luigi Chi- smede het Italiaan- (1250 ton) in den 3 showen Head (3050 geboord, chten over 't in den et stoomschip „Sa- duikboot 25 gra- ip heeft afgevuurd, apitein is gevangen n aan zijn wonden 4 gewonde leden Amerikaan Wey- lichtstbijzijnde land rerd de bemanning in twee booten te na 68, de ander na erikaansche onder- re en John Suffrand levenden, die allen voor hun redding. VARIA. mt uit Petersburg, proclamaties aan- de recruten van de >e wapenen geroe- annen van 20 jaar leden opgeroepen, zullen binnen en- veer een millioen en. den bezuinigings- n in velerlei ricli- met het doel het beperken, met in- et aantal bladzij- rminderd worden, ouden zal worden prijzen van ver- nde formaten. ter Fransche Ree- te nogmaals een de regeering, om voor scheepsbouw ellen, daar anders rijk in den meest oet komen. ndsraad zal dezer en in de quaestie agen, nadat in een undigen werd uit- eschlooze dag on- or andere levens- igheidsmaatrege- ig" verneemt uit ansche gezant te 1 ontvangen, de in rtoevende Spaan- schuwen geen zee ij de verzekering onder gevaar de ndernemen. het lichtgebruik irticuliere wonin- het tramverkeer begint ihedien. Ook in andere Oosten- rïiksc.he plaatsen zullen dergelijke maatregelen worden .genomen tenge volge van de kolenschaarschte. In het land zelf zijn kolen genoeg aanwezig, maar tengevolge van de groote aan houdende koude ontbreekt de mogelijk heid van transport. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt nimmer teruggegeven VLISSINGSCH STEUNCOMITÉ. Geachte Redactie Met buitengewoon veel genoegen nam ik kennis van het ingezonden stuk in uw blad van gisteren, getiteld „Een groot schandaal" en dat handelt over §e bijdragen aan het Vlissingsche Steuncomité. Juist omdat hetgeen de schrijver beweert, helaas maar al te waar is, besloot het bestuur in zijne vergadering van den 13den dezer de navolgende circulaire te doen uitgaan In de vergadering van 13 Februari 1917 bleek het aan het bestuur van liet Vlissingsch Steuncomité, dat dank zij het ijverig en aanhoudend werken met bonnen aan het Dames-comité was gelukt, tot leniging van den nood, voor de werkeloosheid op te halen over de le week 138,58, over de 2e week 74.45 en over de 3e week 67.80, doch dat de uitgaven wekelijks 100 a 125 bedragen en dus de inkomsten bij lange na niet voldoende zijn om on ze uitgaven te bestrijden. Met aigemeene stemmen werd daar om besloten eene circulaire te zenden tot onze 'medeburgers om hen op te wekken tot meerderen steun Hoevelen zijn er die nog niets deden, die met ijzige ongevoeligheid zicli van ons keeren Hoevelen kunnen ons niet in dezen moeilijken tijd van strenge koude helpen inet hunne gift te ver- grooten Natuurlijk ziet men weinig of niets van onzen arbeid en wordt daarom zoo gemakkelijk de verzoekster afgewezen en toch ons geheele bestuur besloot met aigemeene stemmen om op Maandag a.s. onzen steun aanmerkelijk uit te breiden, omdat het moet daar de fond sen ontbreken. Ge hadt ze ook moeten zien, die man nen in de volle kracht des tevens, die door werkeloosheid tengevolge van gebrek aan werk door ijsgang brood kwamen vragen voor vrouw en kinde ren. De een vader van 5 kinderen, de ander vader van 4 kinderen, terwijl de 3de brood vroeg voor zijne vrouw, die een kindje van 5 weken zelf voedde, terwijl nog 2 andere kinderen door ge brek aan eten ondervoed waren. Ge ihadt ze ook .moeten zien, lezer, die mannen die werken willen, doch niet kunnen werken, en gij zoudt ge daan hebben ais wij, gij .zoudt het be sluit genomen hebben om te steunen, ook waar de fondsen nog ontbreken. Stel u bij de nijpende koude de zor gen voor, gebrek aan eten, aan kleeren, aan huishuur, aan brand, ja gebrek aan alles Met vrijmoedigheid doen wij daarom een beroep o,p Vlissingen om steun. Helpt ons door uwe gaven, helpt ons door uwe woorden, helpt ©nis omdat wij geholpen moeten worden. N.B. Gaarne verklaren de bestuursle den zich bereid persoonlijk giften in ontvangst te nemen, in de Courant ho pen wij voorshands in het nummer van Dinsdag het bedrag mede te deelen, dat in de voorafgaande week werd opge haald. Commentaar is hierbij overbodig. De feiten spreken voor zichzelf. Eenerzijds veel werkeloosheid in dezen tijd, ander zijds een zich onttrekken om liefst op de schouders van anderen te leggen een plicht welke wij allen te vervullen hebben tegenover onze naasten. Den onbekenden schrijver dankend voor den ©«verwachten steun dien hij biedt en U, Mijnheer de Redacteur, voor de welwillendheid waarmede U uw ter beschiking stelt om daarin giften te verantwoorden, verblijf ik volgaarne, H. J. TICHELMAN, Voorzitter Steuncomité. Mijnheer de Redacteur.' Nogmaals dringen we bij de plaatse lijke organisaties er op aan, om adhesie te betuigen met het adres aan den Mi nister van Landbouw, dat gezonden zal worden door de plaatselijke drankbe strijders organisaties. Dit is iets waar toch wel iedere ver- •eeniging voor heeft te vergaderen. We hopen dan ook, dat de secretarissen der vereenigingen, als zij meenen dit te kunnen doen, vóór Zaterdag 17 Febr. aan een der onderstaande adressen de adhesiebetuiging inzenden, met naam der organisatie, en namen van voorzitter en secretaris. Deze zaak roept toch om oplossing Hiervoor zullen we allen, die het brood gebrek zoo aan den lijve gaan voelen, toch wel willen ijveren. Het volledig adres is geplaatst in de „Vlissingsche Courant" van Zaterdag 10 Februari, 2e blad. Persoonlijke adhesiebetuigingen die we reeds enkele ontvingen zijn niet noodig. Maar alle Secretarissen nemen het initiatief met hun voorzitter en zende adhesiebetuiging aan een der onder staande adressen vóór of op 17 Februari aanstaandeC. Snoep, Pluimstraat 4, W. M. de Korte, Aagje Dekenstraat 117, W. J. van der Klift, Kolvenierstraat 6, W. de Wolf Jr., Koudenhoek 41, A. van Steveninck, Koudekerkscheweg 115. De gezamenlijke drankbestrijders organisaties te Vlissingen. Te Coevorden is een 18 jarige Duitsche deserteur aangekomen. Te Maastricht kwamen weder negen ontvluchte Russen, allen burgergevange nen aan. Dinsdag kwam te Zevenaar een Duitsch deserteur in burgerkleeren aan. De man was afkomstig uit MünchenGladbach, had aan Oostelijk en Westelijk front tal van gevechten medegemaakt en had r.U verlot om naar huis te gaan. Hij maakte daarvan gebruik om te deserteeren. Te Assen zijn zes Russische krijgs gevangenen aangekomen, die te Bour- tange over de grens waren gevlucht. Te Maastricht kwam gisterennamiddag een ontvluchte Rus aan, die bij 's Gra venvoeren over de grens was gekomen. Hij had een Duitsche overjas aan en een veldmuts op, welke beide kleeding- stukken hij gekocht had. Ook werd daar op de hoofdwacht gebracht een Pruisische bewapening en jas en helm, die in een bosch op St. Pieter bij de Belgische grens gevonden waren. In de „Tel." wordt een heel ver haal gedaan over de koude, die hon derden soldaten, ondergebracht in me talen vliegloodsen te Amersfoort, gedu rende de vriesnachten hebben geleden, daar men hen niet van voldoende de kens kon voorzien. Twee mannen zou den op een morgen niet in staat zijn geweest om op te staan. Ze waren bevroren. Direct werden zij naar het militair hospitaal vervoerd. Na dien tijd hebben hun makkers niets meer van hen gehoord. Als deze inlichtingen juist zijn, mag men stellig van een zeer ernstig ver zuim spreken. Dat onze soldaten, toch reeds vaak op zoo gebrekkige wijze ondergebracht, niet voldoende tegen de koude worden beschermd, is ongehoord. Het lijkt ons wel noodig, dat deze zaak grondig wordt onderzocht en, eventueel, worde nagegaan wie in dezen verant woordelijk, en dus schuldig, is of zijn, In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan het kantoor van de Vereenigde Blikfabrieken te Weesp. Door het intrappen van een deur aan het fabrieksgebouw, hebben de daders zich toegang weten te verschaffen. In het kantoorlokaal werden alle kasten en lessenaars opengebroken en een klein bedrag aan postzegels medegenomen. Waarschijnlijk zijn de daders in hun werk gestoord, want de brandkast vér- toonde weinig of geen sporen van braak. Nekkramp. Te Amersfoort zijn wegens een geval van nekkrramp in het kamp Vlasakkers en vijf gevallen in de infanterie-kazerne, de verloven van de bewoners van die kazerne inge trokken de bewoners zijn in de kazerne geconsigneerd ter isoleering. Bij een kind in het vluchtoord Ede is een geval van besmettelijke ziekte ge constateerd, waarschijnlijk nekkramp. In verband hiermede is een transport vluch telingen naar het kamp te Ede voor- loopig uitgesteld. Te Kalkwijk heeft zich een geval voor gedaan var, nekkramp bij een 17-jarig meisje. Het kind is overleden. Te Vollenhove is bij een met verlof vertoevend militair een geval van nek kramp geconstateerd. In de Keizerstraat te Gorinchem heeft een geweldige gasontploffing plaats gehad, die een ruïne in. het huis veroor zaakte. Een vrouw werd tegen een muur geslingerd, doch bekwam geen letsel. Overigens zijn geene persoonlijke onge lukken voorgekomen. In de Budel- sche bosschen is het lijk gevonden van een 55-jarigen man uit Weert, van wien men veronderstelt, dat hij bij de hevige koude der laatste dagen is doodgevroren. Te Delft is een werkman aange houden wegens diefstal van een partij lederwerk ter waarde van ongeveer f 1000 ten nadeele van een winkelier op de Wijnhaven aldaar. De man had zich laten insluiten en heeft de goederen op een handwagen vervoerd naar een schuur onder Hof van Delfi, waar ze door de recherche werden gevonden. De wagen was tot brandhout gehakt en verbrand. Gisteravond kregen twee knapen van 12 jarigen leeftijd te Arnhem ruzie. Een van de beide driftkopjes trok een zakmes en bracht zijn tegenstander daar mede een zeer ernstige wonde in den rug toe. Per brancard werd de jongen naar het kinderziekenhuis gebracht, waar bleek, dat de wonde tot in een der lon gen was doorgedrongen. Gisterennacht heeft een brutale inbraak plaats gehad in de kantoren van de firma Scholten, te Hoorn. Het juiste bedrag, dat ontvreemd werd, is nog niet op te geven. De inbrekers hebben hun daad kunnen volvoeren onder begun stiging van de Egyptische duisternis, die, door het ontbreken der straatverlichting in de straten heerscht. Dat allerlei slechte elementen van dezen toestand gebruik maken, bewijst het feit, dat bij verschillende winkeliers en particulieren een huissleutel, welke hier meestal aan de binnenzijde van de deur in het slot steekt, wordt vermist. Deze sleutels worden gestolen om er later zoo mo gelijk bij insluiping gebruik van te maken. De gemeenteveldwachter te Tege- len heeft gisterenmorgen in wettig zelf verweer met een revolver neergeschoten Hub Kolders, geboortig van Weert, ge domicilieerd te Viersen in Duitschland, van beroep smokkelaar. Dinsdagavond had de veldwachter Kolders met nog drie andere smokkelaars aangehouden, terwijl zij vijf zakken meel trachtten uit te smokkelen. Den volgenden dag kwa men zij hem over deze bekeuring lastig vallen, blijkbaar met het doel veldwach ter eens onderhanden te nemen. Terwijl drie van hen zich tegenover den veld wachter opstelden, probeerde de vierde van achter op hem in te dringen. Op dit oogenblik ontving hij het doodelijk schot. De verslagene staat zeer ongun stig bekend. Denzelfden ochtend nog had hij een ambtenaar met een mes be dreigd, maar deze kon hem met een revolver in bedwang houden. Dat 't gevaarlijk wordt voor een man om levensbehoeften voor het huis gezin mede te brengen, bleek, zegt het „Rott. Nwsbl.", Zaterdagavond een heer op onaangename wijze. Hij vervoegde zich bij een spekslager in de Jonker- fransstraat te Rotterdam en bestelde een kilo spek. Hij kon slechts vijf ons krij gen. Maar hoe kwam hij nu aan de ontbrekende vijf ons? Hij vroeg een meisje of zij vijf centen wilde verdienen om vijf ons spek voor hem te koopen. Maar toen begon de rampHet meisje gilde, publiek er om heen, politie in actie „Waarom hij jonge meisjes aansprak?" Hij verklaarde het geval, toonde zijn vijf ons en gevoelde zich gelukkig dat hij er zoo afkwam,maar verzekerde zijn vrouw toen hij thuis kwam, dat hij nimmer meer een commissie voor haar zou meebrengen. Te Dordrecht zit het ijs voor de stad grootendeels nog vast. Aan het Zwijndrechtsche Veer is het naar bene den toe blank water. Tot zoover is de rijkswaterstaatsboot „Caland" aan het breken geweest. Met de eb is het ijs weggedreven. Gistermiddag zag men aan het Zwijndrechtsche Veer zelfs de stoompont weer dienst doen. Vooral voor het goederenvervoer is het dienst doen der veerpont van groote waarde. Als de vloed doorzet, zal het verkeer wel weer tijdelijk stilstaan. Natte couranten als brandstof. Men schrijft aan het „Vaderl." Van verschillende zijden werd in dezen tijd van brandstoffennood het stoken van witte kolen (naite couranten) aan bevolen. Aanvankelijk scheen deze raad mij niet meer dan een schouderophalen waard, maar toen mijn laatste turf ver stookt was en mijn brandstoffenhandelaar liet weten dat hij mij er voorloopig geen kon bezorgen, heb ik de proef eens genomen. De uitslag was verrassend en daar velen met mij iotgenooten zijn in turfgebrek, laat ik voor hen hier een handleiding volgen. In een emmer met koud water, waarin indien mogelijk een beetje zout werd gedaan, duwde ik, langzaam aan, uitgevouwen couranten. Zoodra de em mer geheel hiermee gevuld was, „karnde" ik de couranten met een stok, totdat alle, bij het induwen meegenomen lucht, uit het water verdwenen was. Ik iiet het mengsel toen een paar uur staan. Nadat het een goede pap geworden was, en de couranten zoo doorweekt waren, dat de stok zonder moeite tot op den bodem van de emmer gestoken kon worden, gooide ik alles in een ver giet. Na het uitlekken maakte ik van de pap ballen, ter grootte van een goe den sneeuwbal, na er zooveel mogelijk water uitgeknepen te hebben. Deze ballen vervangen de turf heel aardig. Staat de kachel goed warm, dan moet een bal op het vuur gegooid worden. De couranten vlammen niet, maar gloeien door totdat de geheele bal verkoold is. Het vuur blijft intusschen aan; een weinig toevoegen van anthraciet ver dient aanbeveling. Met drie ballen en één schep anthra ciet heb ik al een paar nachten lang een vulkachel aangehouden. Men neme de proef eenscouranten zijn er genoeg en een emmer water is ook nog te krijgen. in het dorp Heesch (bij Oss) werd gisternacht getracht bij verschillende personen in te breken, hetgeen alleen gelukt is bij den ongeveer 70 jarigen H. v. d. Poel, die met een zijner doch ters samenwoont. Gedruisch in huis hoorende, gingen vader en dochter met een lamp zien wat er gaande was. In den kelder komende, zagen zij eenige personen die direct de dochter de lamp uit de hand sloegen, terwijl de vader een zoodanigen slag met een bijl op het hoofd kreeg, dat hij bewusteloos ineen zakte. De daders hadden een zakdoek, bij wijze van masker, voor hun gezicht gebonden en zijn zoodoende tot dusver onbekend gebleven. In een kali-mijn te Ehmen (Duitsch land) had een ernstig ongeluk plaats. Bij het aansteken van ontploffingsstoffen brandden deze, zonder te ontploffen, langzaam uit. Daarbij werden verstik kende gassen ontwikkeld, waarin 31 werklieden omkwamen. Het bedrijf on dervindt geen stoornis. Een gashouder van den Caledoni- schen spoorweg is gisteren te Glasgow ontploft, waardoor aanmerkelijke schade is aangericht en dooden gevallen zijn. Tal van ruiten in woonhuizen, fabrieken, winkels en kantoren gingen aan scher ven. De schok werd in een wijden om trek gevoeld. Er braken ook eenige branden uit, maar die had men spoedig in bedwang. Door de ontploffing leden verscheiden pakhuizen. De gashouder bevatte gas, dat uit petroleum gestookt wordt, om de spoorwegrijtuigen te ver warmen. Ten tijde van de ontploffing waren de beambten gelukkig in het re tortgebouw. Na den vreeselijken knal van de ontploffing zag men vlammen uitslaan en dikke rook opstijgen. GEMEENTERAAD SOUBURG. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Souburg deelde de voorzitter mede, dat zich geen sollicitanten hadden aangemeld voor onderwijzer met verplichte hoofd- acte. Besloten werd de jaarwedde met 100 te verhoogen en een nieuwe op roeping te doen. Verder werd ihet toesluit genomen om een leening van 5000 aan te gaan, ter voorziening in de behoefte aan kas geld. Vervolgens ontstond een scherpe woordenwisseling tusschen de heeren de Pagter en Jobse, over het gemis aan samenwerking tusschen Burg. en Weth. en de levensmididelencommissie. TWEEDE KAMER. 's GRAVENHAGE. Het hedenmiddag voortgezet comité-generaal van de Tweede Kamer werd ook nog bijge woond door eenige andere ministers, o.a. door de ministers van marine en buitenlandsche zaken. ONZE SCHEEPVAART. 's GRAVENHAGE. (Off.) Het depar tement van Marine deelt mede, dat met het oog op een veilige scheepvaart om de Noord een lichtschip zal Jworden uitgelegd op ongeveer 55° 12'N. Br. en 4» 28' O. L. van Greenwich. Datum van uitleg en de juiste breedte der ligplaats zullen nader worden medegedeeld. Het lichtschip „Schouwenbank" zal worden ingehaald en vervangen door en lichtbrui boei. AMERIKAANSCHE SCHOENER GEZONKEN. WACH1NGTON. Volgens ontvangen bericht is de Amerikaansche schoener „Lyman M. Law" door een Oostenrijk- sche onderzeeër in de buurt van Paggiari door een bom in brand gestoken en ge zonken. Er gingen geen menschenlevens bij verloren. NOTA VAN BRAZILIË. De Braziliaansche zaakgelastigde overhandigde den Oostenrijksche mi nister van buitenlandsche zaken een no ta, waarin wordt, gezegd Ik ontvang zoo juist de opdracht Uw Excellentie te verklaren, dat de bondsregeering van Brazilië er stellige waarde aan hecht, dat er tot het einde van 'den oorlog in de neutraliteitsbetrekkingen tot de be vriende naties geenerlei verandering treedt. De onverwachte mededeeling, welke de bondsregeering zoo juist ont ving, namelijk, de aankondiging van de uitbreiding van het gebied der blok kade van landen, waarmede Brazilië 1 zeer levendige economische betrekkin- gen onderhield, maakte terecht een die- i pen indruk. Onder deze omstandigheden legt de bondsregeering de verklaring af, dat zij de zoo plotselinge afgekondigde blok kade niet als een werkelijke (effectief) kan toeschouwen. De reden daarvoor is: lo. de middelen, die aangewend worden om de blokkade te verwezenlijken 2o. de onmetelijke uitgebreidheid van het 1 afgesloten gebied." Voorts omdat elke beperking daaronder de voorafgaan de waarschuwing aan neutrale schepen niet uitgezonderd ontbreekt en de I vernietiging met alle middelen wordt aangekondigd. Zulk een blokkade is noch gerechtvaardigd, noch werkelijk (noch volgens den regel noch effectief) en is in strijd met de beginselen der krijgsverrichtingen van dezen aard. De Braziliaansche regeering houdt het daarom voor haar plicht, ondanks haar levendigen en oprechten wensch om wrijvingen met bevriende naties, die j zich tegenwoordig in strijd bevinden, te vermijden, tegen deze blokkade protest aan te teekenen. TOT HET BITTERE EINDE. In de „Lok. Anz." heeft de bekende legeiaanvoerder vor. Kluck een oproep tot het Duitsche volk gericht, die ook in andere bladen wordt overgenomen. Zij luidt aldus Vlammende woorden van den keizer als antwoord aan de hoonende, mislei dende staatslieden van den vijand wek ken opnieuw den geestdriftigen Augus- tustoorn van 1914 tot in de verste diep ten van het Duitsche volk op. Thans eischt hij oorlog tot het bittere einde den uitersten uitzet van alle krachten, hij klopt bevelend aan iedere deur om het vaderland alles, het eigen ik slechts weinig te geven. „Voor zijnen koning moet het volk zich offeren dat is het lot en de wet der wereld." Geweldige driftgolven vloeien uit het land het kamp binnen van onze tegen standers, wier gidsen leugen, bedrog en zelfzucht zijn. Met opgewekten zin zul len onze helden aan het front in hunnen gigantischen kamp naar den roep uit 't vaderland luisteren „Wij allen willen alles geven en wagen, den inzet van onzen eer met zwaard, kanonnen, daden en puntige pen." „Nietswaardig is de natie, die niet alles blijmoedig voor haar eer inzet„Niets van verdragen van edele gezindheid, voortaan slag en zege en ijzeren greep als prijs voor offers van niet te meten omvang. Den hoofdvijand in het hart te treffen is ons doel. Meer ruimte voor het Duitsche ras, dat alles waagt om rijke vruchten te winnen.,, JAPAN EN DE OORLOG. De „Vorwarts" wijdt een hoofdartikel aan Japan's oorlogspolitiek, naar aan leiding van het regeeringsprogram, dat onlangs door Motono den premier be kend gemaakt is. Japan heeft van den oorlog veel voordeel getrokken. De „Vorwarts" wijst er op, -dat het rijk van den Mikado na den oorlog met Rusland geheel uitgeput was. Het over wonnen tsarenrijik heeft zioh in een eco nomisch opzicht van zijn .nederlaag veel sneller hersteld dan het zegevierende Japan. Maar in den oorlog is het anders 'geworden. Terwijl de Europ. staats lieden elkaar aan toet verscheuren wa ren, profiteerde Japan van oorlogsleve ranties en van .hooge vrachtprijzen der koopvaardij, zoo, dat het niet alleen zijn buitenlandsche leeningen ten deeie afloste, maar zelfs als geldschieter van Engeland optreden kon. Japan heeft bovendien het rijke Kiautsjau veroverd en onbelemmerden invloed op China gekregen. In de buitenlandsche politiek van Ja pan is echter één gevaarlijk punt, dat is de verhouding tot de Vereenigde Sta ten v.an Amerika, De woorden van Mo tono over de betrekkingen van Japan tot Amerika klonken minder bemoedi- gend dan al het andere, zegt de „Vor warts" en vervolgt Japan doet wel zijn best om oprechte en vriendschap pelijke betrekkingen met de Vereenigde Staten aan te houden, maar niettemin zijn er kleine moeilijkheden gekomen, ofschoon zij weer uit den weg zijn ge ruimd. „Natuurlijk kunnen er_ altijd kwesties rijzen, die tusschen beide re geeringen een meeningsverschil doen ontstaan. Maar met groote vreugde wijs ik op opmerkelijke teekenen van sym pathie tusschen ibeirie volken", zeide Motono. ]n de diplomatieke taal, gelijk dit tusschen bevriende naties gebruike lijk is kan men nauwelijks duidelijker en grover spreken," méént de „Vor warts". „Den laatsten tijd schijnt weer een dier „moeilijkheden" opgedoken te zijn. In de Vereenigde Staten is de nieu we landverhuizerswet van kracht ge worden, waarbij analphabeten uitgeslo ten worden. Daar het Japamsch niet toegelaten wordt om het bewijs van de kundigheid van lezen en schrijven te leveren, volgt hieruit, dat alle Japan ners, die geen Europeesche taal schrij ven of spreken, door de nieuwe wet van emigratie naar Noord-Amerika uitge sloten zijn." MARKTBERICHTEN. Middelburg, 15 Februari 1917. De aanvoer op de graanmarkt was gering witte boonen werden 3 gulden hooger en kroonerwten 2 gulden lager verkocht.Witte boonen ƒ40 a ƒ43 p.HL. Bruine boonen ƒ31 a ƒ33 en kroon erwten 29 a 31 per 100 K.G. Boter ƒ2.10 a ƒ2.14 per K.G. Particuliere prijs 2.22 per K.G. Eieren ƒ8.10 per 100 stuks. Particuliere prijs ƒ8.50 per 100 stuks. WISSELKOERSEN. 14 Februari. Londen f 11.74'/4; Berlijn en Hamburg f41.071'»Parijs f42.271/»; Weenen f 25.37ys. WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 Februari Zwakke tot matige wind, in 't Noor den uit Westelijke tot Noordelijke, in het Zuiden uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot licht of half bewolkt. Wei nig of geen neerslag, 's Nachts lichte vorst in 't Noorden, in het Zuiden lichte tot matige vorst. Lichte dooi overdag. CORRESPONDENTIE. Motor. Wij zullen uw stuk in het volgend nummer opnemen. Het kwam voor heden te laat. Red. Heden overleed, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, EMILIUS LODUVICUS MEIJER, in den ouderdom van 48 jaar. Uit aller naam, Wed. e. l. meijer—Demoor. Vlissingen, 15 Februari 1917. Ill—H lllillli BI li" I* Wil lllllli—H Voor de vele bewijzen van deelne ming bij het overlijden van onze lieve Dochter, Behuwdzuster en Tante, ADRIAN A PIETERNELLA NOBELS, be tuigen wij hartelijk dank. Wed. C. M. NOBELS— de Lange. M. LAERNOES. A. GRAF—Laernoes. J. C. GRAF en Kinderen. Vlissingen, 15 Februari 1917. NETTE JONGEDAME omstreeks 22 jaar WENSCHT KENNISMAKING met NET PERSOON, ongeveer denzelfden leeftijd. Brieven met portret letter B.C. V. Bureau „Vliss. Courant".

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3