GEMENGD NIEUWS Burgerlijke Stand LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIËN Een beleefde vraag. •anaat vlak er boven len tien en elf uur in rdeerde de vijande- n middelmatig en loopgraven met on- jers vlogen den ge- mze posities. Zij wa- idden liet vuur. On- schijnt zeer weinig :gers verschenen al- |nd, naar de vijande- zich niet laten hin- Niets is van onze lieven. De vijand type kanon en gra- Een roode vlam is ij kunnen den afslag poren. De ontploffing [lijkt op die van een lelingskracht is zeer als mijn plicht de bataljons-staf te ves- 8at wanneer morgen met dezelfde hevig, ^zet geen enkele on- schuilplaats zal kun- jndent voegt er aan Ie officier bleek een flZER IN WEENEN. jag is de Dnitsche gevolg te Weenen It keizerlijk paar een lln het feestelijk ver- Ition waren ter be de aartshertogen, den Duitschen ge- [eel van het gezant- lir arriveerde keizer pn. Op den geheelen rijen van menschen, zijn auto-tocht van station geestdriftig lielm den salon-wa- leen zeer innige be- "lien, die elkaar lier- de hand diukien. :r droeg de uniform -Hongaarsch, keizer |n zijn Pruisisch hu- de teekenen van den Duitschen kei lde Duitsche gezant, |arine-attaché's, die tegemoet gereisd, len Hofburg werden geestdriftige wijze ipen van den Hof- lin Zita haren gast. Itusschen den Duit keizerin was zeer RSCHE NOTA. IGenève" verneemt kestnota, welke de fijn gezonden heeft, rsche volk goedge kende op hei inter- lert Zwitserland de Isblokkade te aan- 1 zich dan ook vóór bht ligt, te floer om foor zijn bevoorra- 1 geblokkeerde zone ISPAANSCHE EN IE NOTA'S. bsp. Norden" is de |he nota nog steeds Ingen en bestaat er bid, om den tekst, lp-Havas gegeven, 1st zal zijn, te toet- fn den tekst, door volkomen correct men in politieke |land niet, waaruit en de correspon- I bladen te Londen Ingen hebben kun- Ipaansche nota ais 1 ng tegen Duitsch- eersten stap tot Iriwikkelingen voor bei de wensch de |te. Wie de Spaan- Tht leest, kan daar in dan een overi- hoffelijkheid uit- Irotest tegen den j]-oo,rlog. Over de laarhcid van den i de meeningen se- Iden wereldoorlog Veest. Duitschland leerden van naam pchtmatigheid be- botenoorlog in den It dusver gevoerd and waren bij de I duikbooteooorlog litspunten minder I noodzakelijkheid let bestaan, tegen- nteinte om het te iclfde middelen te •Engeland die te- Itoepast. phe nota betreft, wordt de vriendschappelijke vorm, waarin het juridische protest is inge kleed, buitengewoon gewaardeerd, VERKLARINGEN VAN GENERAAL DE CASTELNAU. Generaal de Castelnau, de chef van de militaire delegatie op de conferentie van de geallieerden is door den corres pondent van de „Temps" geinterviewd. Hij heeft de volgende verklaring ge daan Men behoeft den militairen toe stand van de geallieerden in de maand Januari 1916 slechts,te vergelijken met dien van Januari 1917 en men zal'ge- dwongen zijn te erkennen, dat de om standigheden die zich voor de naderen de voorjaarscampagne aankondigen, veel gunstiger zijn dan het vorige jaar. Iedere dag brengt ons nader bij de ver wezenlijking van ons pian. Onze eindoverwinning moet binnen niet al te langen tijd komen. Het jaar 1916 is in het algemeen gunstig ge weest voor de geallieerden. Het ernstig oogenblik is doorgemaakt in den loop van de operaties bij Verdun. De Duit schers lieben niet opgehouden te herha len, dat van de inneming van onze ves ting, al het militaire prestige van Duitschland afhing. Nietoganstaande de werkelijk vreeselijke verliezen, die zij geleden hebben, niettegenstaande een ongehoorde krachtsinspanning, zijn zij er niet in geslaagd, onze roemrijke cita del te doen vallen. In de militaire balans van 1916, be treffende de Roemeensche campagne, kan men er zeker van zijn, dat de ver liezen door de geallieerden geleden, niet anders dan tijdelijk zullen zijn. De Duit- schers hebben over het geheel slechts successen behaald op de ondergeschik te fronten. Wat de hoofdfronten betreft, waarop de beslissende actie gevoerd zai worden, hebben onze vijanden zich onmachtig betoond er iets ernstigs te verrichten. Ten slotte heeft de generaal ver klaard Ik verlaat Petrograd met het volledig vertrouwen, dat alle geallieer den bezield zijn door dezelfde beginse len en dezelfde plichten en dat allen een eenig en .gemeenschappelijk doel na streven. Generaal de Castelnau is door den Tsaar aan een intiem dejeuner uitge- noodigd, waaraan slechts de Tsarina, de kroonprins en de groot-hertogin aanzaten. DE OORLOGSKOSTEN. In de „Rheinisch-Westphai'schc Zt." heeft Fabio.n Landdau een berekening gemaakt van de oorlogskosten. De se dert den aanvang van den oorlog door de oorlogvoerende stat'en gemaakte schulden (door leeningen enz.) bedra gen voor zoover zij bekend zijn gewor den, 235.407 milliard mark. Daai mede zijn echter de totale oorlogskosten nog geenszins aangegeven. Er moeten nog de uitrustingsk'Osten der onzijdige lan den worden bijgerekend, voorts de oor- logscredieten der gemeenten, de verlo ren gegane en niet te berekenen waar den, door de vernietiging van produc tie, van schepen en ladingen, van ver woestingen op de oorlogsterreinen enz. Landau geeft dan een opsomming over het winnen van ede! metaal in de we reld sedert 1493, hetgeen tezamen slechts een bedrag oplevert van U6.U0 milliard mark eveneens een bereke ning van de waarde der spoorwegen over de geheele wereld, die slechts 2887 milliard mark bedraagt, en van de waarde van den geheeien oogst van Europa in 1 jaar, die gemiddeld kan worden gesteld op 31.665 milliard mark. Er zijn dus de oogsten van 10 jaar noodig om het bedrag der oor logsschulden te dekken. Landau besluit zijn berekening met de volgende woor den „De enorme sommen, die deze oorlog verslindt, bedragen tof begin 1917 per dag 323.548.740 mark per uur 13.481.197 markt per minuut 224.687 mark iedere seconde, dat de oorlog voortduurt, kost hij, afgezien van alle andere onschatbare verliezen, 3745 mark aan directe uitgaven. Dat zijn cijfers, die geen verdere toe'icliting behoeven. EEN ENGELSCHE BESCHOUWING. in een te Greenwich gehouden pio- pagandavergadering voor de oorlogsiee- ning las het parlementslid Benn de vol gende boodschap van admiraal Bacon, admiraal van het Dover-patrouille-es- kader, voor „Trekt u niet teveel van de onder zeeërs aande marine zai het hun wel zoo lastig maken als eenigszins mo gelijk is. De heerlijke moed der zee lieden onzer handelsvloot zal Duitsch- iands berekeningen in de war sturen, evenals ons „verachtelijk kleine leger tje," in het begin van den oorlog deed. De Duitschers beoordeelen anderen naar zichzelven. Zij denken dat het land nu door panischen schrik bevan gen is en dat de Engeische zeelieden der handelsvloot door hun nieuwste staaltje van bluf angstig zijn geworden. Maar gij zult niet door paniek bevangen, noch uitgehongerd worden, als gij aan land evenzeer uw best zult doen door op de leening in te schrijven, als wij net ter zee doen tot het vernielen van onderzeeërs en het verijdelen van andere snoode plannen, Gij zult de leening doen slagen, dat dit de genadeslag voor den vijand zal zijn." DE HOUDING VAN BRAZILIË. Volgens een Havas-bericht uil Rio de Janeiro geeft het antwoord van Brazilië op de Duitsche nota den wensch te kennen, dat de Duitschers Brazilië en zijn regeering niet zullen noodzaken, de vriendschappelijke betrekkingen met Duitschland te breken. Het protesteert tegen de bedreiging van Brazilië's handel en scheepvaart. Het protest is de volgende vier punten gebaseerd 1. De ontoelaatbare uitbreiding der blokkade. 2. De korte duur van den termijn (5 dagen), welke aan de Braziliaansche schepen gegund werd, welke zich op zee of in een buitenlandsche haven be vinden. 3. De minachting van alle regelen van het internationale recht en de beginse len der verdragen en overeenkomsten, die door Brazilië en Duitschland plech tig ondeiteekend zijn. 4. De verklaring, dat geen land er genoegen mede kan nemen, dat Duitsch land niet aarzelt, alle middelen aan te wenden, om de blokkade onder de in de Duitsche nota genoemde voorwaarden effectief te doen zijn. Tot slot verklaart de nota, dat Bra zilië hoopt, dat Duitschland de beweeg redenen van zijn protest zal overwegen. De nota stelt Duitschland aansprakelijk voor de gevolgen, welke kunnen ont staan, als Duitschland zijn dreigementen tegen de scheepvaart der nonbellige- renten waar maakt. OORLOGSV ARIA. De verliezen aan oorlogsschepen der Entente-mogendheden bedragen tot dusver 822.535 ton. Daarbij zijn hulp kruisers en andere hulpschepen niet meegerekend. De verloren tonnemaat is 100.000 ton grooter dan de Fransche vloot bij het begin van den oorlog mat. Het Engeische stoomschip „Ballach" van Belfast is door een duikboot in den grond geboord, die zonder waarschu wing begon te schieten. Toen de machi nist uit de machinekamer aan dek kwam, werd hij door het kanonvuur ge troffen en op slag gedood. Twee an dere leden der bemanning werden zwaar gekwetst. De kleine reddingboo ten waren vol kogelgaten. Acht leden der bemanning hebben negen uur in de reddingboot doorgebracht voor ze op- gepikt werden. Naar het „Pet. Tel. Ag." uit Tokio verneemt, is in de buurt van Jokohama j een munitiefabriek door een ontploffing totaal vernield. Verscheidene woningen in de buurt zijn ingestort en meer dan 200 menschen zijn bij de ontploffing gedood. Te Serajewo (Bosnië) is Banjac, de burgemeester van het Servische stadje Ljesnica, veroordeeld tot 12 jaren zwa re kerkerstraf, omdat hij de moorde naars van aartshertog Frans Ferdinand gastvrijheid had verleend en hun de reis naar Bosnië had vergemakkelijkt, terwijl hij bekend was met het doei hunner reis. Bij Enschede kwam gisteren een Duitsche deserteur met zijn vrouw over de grens. De man was te Gronau in het ziekenhuis vepleegd en zou nu weer naar het front moeten vertrekken. Zondag zijn te Winterswijk tien Pool- sche burgergevangenen aangekomen, die in Borbeck bij Essen in de mijnen ge werkt hadden. Te Herwen arriveerden vier Belgen, die naar Duitschland gedeporteerd wa ren, doch naar ons land wisten te ont vluchten. Zij waren werkzaam gesteld in de „Nieder Rheinischen Stahlhiitte" te Duisburg. Te Maastricht zijn Zondag 3 ont vluchte Franschen aangekomen, die uit een trein ontsnapt waren en gisteren 3 Russen, burgergevangenen, die uit Essen hadden weten te ontvluchten. Gisterennacht heeft in de Nieuw- stad te Arnhem een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij flink van de messen werd gebruik gemaakt. Zekere F. V. liep eenige steken en sneden op, waardoor hij levensgevaarlijk is gewond, o.a. on der den schouder. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen. Tot des middags kon hij nog niet wor den gehoord. De vermoedelijke dader is nog niet gearresteerd, doch hij is bij de politie bekend. Gisterennacht te circa 3 uur hoorde een laat voorbijganger in de Raadhuis straat te Amsterdam het gerinkel van glasscherven op de straatsteenen. Af gaande op het geluid, zag hij enkele gedaanten wegvluchten en bemerkte hij, dat in een smalle gebogen zijruit van het magazijn van goud- en zilverwerken der Gebroeders Ba rends, in de Raad huisstraat een gat was geslagen. Hij waarschuwde daarop de politie van het bureau Westermarkt, die terstond een onderzoek instelde. Het bleek, dat de ruit verbrijzeld was met een stuk ijzeren pijp, gedeeltelijk met een lap omwoeld. Dit voorwerp was door de inbrekers bij hunne overhaaste vlucht achtergelaten en door de politie in beslag genomen. Vermist werd echter niets. Do poging tot inbraak is juist intijds gestoord. Wel was een gat in de buiten spiegelruit gemaakt, doch de eigenlijke vitrines, waarin de kostbare inhoud nog weer achter zware gesiepen ruiten wordt be waard, bleven ongeschonden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag vernamen twee rechercheurs van politie te Leiden op hun surveillance dat er dieven bezig waren in de Leid- sche Katoenfabriek. Voorzichtig zetten zij met behulp van agenten alle uitgan gen der fabriek af om daarna de onge- noode gasten te verrassen. Dezen wa ren juist bezig met den buit van een waarde van f 600 katoen enz. er van door te gaan. Ze bleken een paar be kenden van de Leidsche politie te zijn. De toestand op de eilanden (Kat tenburg, Oostenburg en Wittenburg) te Amsterdam was gisterenmorgen zooals de vorige dagen. Overal zag men vrou wen met boodschappenmandjes en tas- schen. Velen liepen van den eenen win kel naar den anderen om de zoo be geerde levensmiddelen machtig te wor den. Waar aardappelen te krijgen wa ren, stonden de huismoeders geduldig op haar beurt te wachten. Alles ging geregeld en ordelijk toe. Het afhalen van cokes en eierkolen aan de Steenkolen- handelsvereeniging ging eveneens orde lijk. Hoewel het in den vroegen morgen zeer druk was, werd tegen den middag het aantal karren minder, in de Doklaan en langs een groot gedeelte van de Middellaan stonden de aardappel-klein handelaars in een zeer lange rij van wagens en karren op de distributie van aardappelen te wachten. De vrachtwa gens waarop levensmiddelen, als erwten boonen en rijst worden vervoerd, wor den nu en dan begeleid door de politie te paard. Zaterdagavond brak bij den land bouwer Hop, aan de bij iederen Breda- naar bekende hofstede aan de Speel huislaan een hevige brand uit. De brand was begonnen in den stal, waar de runderen en paarden gestald waren. Deze was onmiddellijk een vuurzee en toen men den brand bemerkte, viel aan redden der loeiende koeien niet meer te denken. Alles wat daar leefde moest het slachtoffer worden. Inmiddels was men in dezen wanhopigen toestand be zig het huisraad der aan de andere zijde staande woning uit te dragen, daar deze ook reeds aan het branden was. Van het woonhuis zijn slechts enkele kale muren overgebleven. Door den N. O. wind kon de graan- en hooischuur be houden blijven. Van den prachtigen vee stapel is niets anders dan 32 verkoolde koeien overgebleven. De schade wordt gedeeltelijk door assurantie gedekt. Een der Friesche schaatsenfabrie- ken heeft dezen winter meer dan 15.000 paar schaatsen verkocht. In totaal mag men dus aannemen, dat er wel 60.000 paar door de Friesche fabrikanten gele verd zijn. Een paar beste schaatsen kost tegenwoordig f 4, gemonteerd f 6. Doch laten wij gemiddeld f5 rekenen, zegt het „L. Nwbl." dan is er dezen winter f300.000 aan schaatsen uitgegeven. Een twintigtal militairen liepen Zondagnacht zingend door de Voorstraat te Dordrecht. Een gunner weigerde op sommatie der politie, zijn gezang te staken, zoodat de agenten hem wilden arresteeren. Hiertegen verzette hij zich krachtdadig, daarin bijgestaan doorzijn krijgsmakkers. Het gevolg, was, dat een gevecht ontstond en de agenten duchtig van hun sabels gebruik maakten. Zij bleven tenslotte meester op het terrein, en, nadat de anderen op de vlucht wa ren gedreven, werd degeen, die gewei gerd had, met zingen op te houden, overgebracht naar het politiebureau. Hij had zoodanige verwondingen in den strijd bekomen, dat de ontboden poli- tie-geneesheer 't raadzaam achtte, den man in het militair hospitaal te doen opnemen, hetgeen geschiedde. Nog werd op de Kuipershaven te middernacht een jongmensch, dat ter plaatse met zijn verloofde wandelde, door vijf militairen aangevallen en mis handeld. Eén der soldaten gaf den bur ger met een mes een snede over de rechterhand, die geneeskundige behan deling ten politiebureele vereischte. Een streng onderzoek wordt door de politie ingesteld. Gelijk reeds met een enkel woord werd gemeld, zijn dezer dagen gearres teerd de daders en medeplichtigen van een diefstal van een postzak op het perron van het Hol!. Spoorstation te den Haag. De diefstal werd den 30sten Januari gepleegd, maar eerst den 3en Februari kwam de zaak ter kennis van de Haag recherche. Op het perron, richting Amsterdam, stond een perronwagen van de post gereed met een negental postzakken, waarvan één, naar Leiden bestemd, tevens een depêche met waardevoller, inhoud bevatte, welke bestemd was voor Amsterdam en die in den trein door den besteller uit den zak moest worden genomen, voordat deze te Leiden zou worden uitgelaten. Deze zak met de depêche bleek vol gens de op 3 Februari gedane aangifte gestolen. Een der inspecteurs van de Haagsche recherche herinneerde zich, dat bij zijn vader op een kweekerij woonde een zekere v. d. F. een gewezen brieven besteller, die bij de post niet ai te best aangeschreven was op't gebied van eer lijkheid. De bedoelde inspecteur begaf zich daarheen en vond den 5den Februari 's ochtends vroeg in een slootje bij de woning eenige aanwijzingen. V. d. P. werd daarop gearresteerd en in den Haag onder politiebewaking ge steld. Uit het verdere onderzoek bleek, dat v. d. P. veel omgang had met een postbeambte den treinbesteller S., die den bewusten avond dienst had gedaan op het station {Bij een ten zijnent ge houden huiszoeking werden op verschil lende plaatsen bankbiljetten, zilverbons j en ander geld gevonden tot een bedrag van ongeveer f400. Voorts bleek, dat een ander persoon, die eveneens met v. d. P. omgang had, in een nachtkroeg een bankbiljet van f 1000 had gewisseld. Dien persoon kende men slechts bij den voornaam, doch eenmaal op dit spoor slaagde de politie er weldra in, den man op te sporen. Het is een zekere P. H., die verklaarde van S. f 1000 ter leen te hebben ontvangen. In het geheel was men op 't spoor van 2 der 4 vermiste bankbiljetten van f 1000, nl. dat hetwelk H. voor v. d. P. had gewisseld, en dat, hetwelk hij van S. ter leen zeide te hebben ontvangen. V. d. P. en S. legden echter een vol ledige bekentenis af en verklaarden, dat H. alles van den diefstal afwist en als zijn aandeel in de zaak f 1000 had ge kregen, maar H. blijft volhouden, dat hij van de geheele zaak onkundig was. De moord te Havelte.— Dadelijk nadat Zaterdagavond de moord op Geertje Doggen bekend geworden was, is de echtgenoot, H. van den B., in verhoor genomen en gearresteerd. Zondagmorgen is de zoon, j. v. d. B., te Havelte gearresteerd. Des middags arriveerde het parket uit Assen. Beide verdachten zijn des avonds geboeid naar Meppel getransporteerd en in de mare chausseekazerne opgeborgen. Gisteren- morgen zijn ze opgebracht naar de ge vangenis te Assen. Omtrent het vreeselijk drama wordt nog gemeld, dat de moordenaars hun slachtoffer eerst bewusteloos hebben ge slagen met een ijzeren bout en het daarna met vlijmscherpe groote brood messen verder het hoofd en een arm grootendeels van het lichaam hebben gescheiden. Toen de politie ter plaatse kwam, gewaarschuwd dooreen familie lid van Hk. van den Berg, vond zij 't lijk der vrouw voorover liggen in een groote bloedpas. Op den vloer lagen verschillende moordenaarsgereedschap pen, waaraan duidelijk de bloedsporen waren waar te nemen. Deze zijn later in beslag genomen en op last van het parket uit Assen, Zondagmiddag ter plaatse gekomen, naar de griffie der Arrondissementsrechtbank overgebracht. De aangehouden echtgenoot, Van den Berg, en ae zoon uit diens eerste hu welijk hebben bekend den moord ge pleegd te hebben. Visschers doen in de Westlandsche vaarten en slooten goede zaken. Het gebeurt dat een man tot 250 pond visch uit de bijten haait die hij in het enorme dikke ijs hakt. Anderen komen met manden voi paling thuis, die zij met behulp van een bos stroo vangen. Een vrouw te Bristol, wier zoon in het Engeische leger als soldaat dient, telegrafeerde hem„Kom onmiddellijk over, vader ligt op sterven". Het ver zoek werd toegestaan, doch bij een in gesteld onderzoek bleek, dat dit tele gram volkomen verzonnen was, en de rechter te Bristol veroordeelde de vrouw tot een geldboete. Dergelijke gevallen schijnen in den laatsten tijd herhaalde lijk voor te komen en veel last te ver oorzaken aan de Britsche militaire over heden. Een origineele genees methode, Zooveel heeren, zoo veel wetten, zooveel artsen, zooveel kuren. Eentonigheid op het gebied van geneesmethode bestaat er niet. Origina liteit ontbreekt echter niet. Zoo had een Duitsch arts, die jaren geleden veel publiek trok, de hebbelijkheid zijn pa- tienten in drie soorten te verdeelen. Hij keek de menschen strak in het ge zicht en het dier, dat hem dan voor den geest kwam, vormde de basisvoor 's mans geneesmethode. Zag hij bij voorbeeld een aap in iemands physio- nomie, dan zou hij dien patiënt raden in boomen te klimmen, om b.v. vetzucht te verdrijven. Een „ezel" zou hij den raad geven, af en toe de kinderwagen te trekken, een „ossenkop" zou hij alle vleeschgebruik afraden, en een „kat" zou niet meer met water in aanraking mogen komen. van 10 tot 13 Februari. BEVALLEN: M. W. Malepaard, z. M. J. W. de Jong, geb. Dissen, z. L. Dobbelaar, geb. Vinke, d. C. Boer, geb. Vink, z. D. Boonstra, geb. van der Meij, z. OVERLEDEN: j. Aarnoutse, gesch. van C. Arense, 52 j. TWEEDE KAMER. 's GRAVENHAGE. In de heden gehou den zitting werd aangenomen het wets ontwerp tot vaststelling in de tegen woordige buitengewone omstandigheden van een bepaling in het belang van een meer afdoende beteugeling van den smokkelhandel. KOLENBESPARING. DEN HAAG. De Minister van Land bouw heeft in een circulaire aan de bur gemeesters medegedeeld, dat hij zich genoodzaakt ziet te bepalen, dal met ingang van 15 Februari a.s. aan alle in- dustriëeie bedrijven in Nederland slechts is toegestaan het verbruik van brandstoffen overeenkomende met 75 van de verbruikte hoeveelheid in het overeenkomstige tijdperk van de maand November 1916. Deze rantsoeneering geldt ook voor levering van, electrische stroom, al mocht daarvan thans door den direc teur der rijks-kolendistributie onthef fing zijn verleend. DE MOORD TE HAVELTE. ASSEN. Naar wij vernemen is het bericht, dat de verdachten inzake den moord te Havelte een bekentenis hebben afgelegd, beslist onjuist. ENGELSCHE SUCCESSEN. LONDEN (V. D.) Off. Door voor- waartsche bewegingen, afwisselend van 800 tot 8000 yards, over een front breedte van 5000 yards, hebben wij de Turken in de Dahrabocht, ten Wes ten van Koetelamara totaal ingesloten. DUITSCHLAND EN AMERIKA. WASHINGTON. Het departement van buitenlandsche zaken meldt De Zwitsersche gezant heeft Zaterdag mondeling medegedeeld, dat Duitsch land wilde onderhandelen. Deze mede- deeling werd Zondagavond op verzoek van Lansing schriftelijk herhaald in de volgende bewoordingen „Duitschland heeft verzocht aan Zwitserland, te willen zeggen, dat Duitschland alsnog bereid was met de Vereenigde Staten te o nderhandelen, mits de handelsblokkade van Engeland daarbij niet verbroken werd." In haar antwoord op het Duitsche voorstel, dat heden aan den Zwitser- schen gezant werd medegedeeld, ver klaart de regeering der Vereenigde Staten niet in onderhandelingen te wil len treden, tenzij Duitschland zijn be lofte bij de „Sussex"-kwestie gegeven, herhaalt en zijn proclamatie van den beperkten duikboot-oorlog intrekt. LICHTING 1918. DEN HAAG. Het wetsontwerp, hou dende bijzondere maatregelen voor de lichting 1918, werd heden aangenomen met 46 tegen 24 stemmen na een me- dedeeling van den Minister van Oorlog, dat de scheiding tusschen militie en landstorm later wettelijk zal worden ge kegeld na de oproeping. WEGVOERING VAN BELGEN. HAVRE. Werklieden uit Brugge zijn door de Duitschers in de straten der stad aangehouden en zonder uilstel naar het Duitsche front aan den Yzer gezon den. Zij worden daar gedwongen tot het verrichten van militaire werkzaam heden en het aanbrengen van ijzerdraad versperringen en het maken van loop graven. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 13 Februari 1917. Boter ƒ2.15 per K.G. Eieren ƒ7.per 104 stuks. WISSELKOERSEN. 12 Februari. Londen ƒ11.721/. Berlijn en Ham burg 40.92Parijs 42.20; Wee nen 25.20. WEERBERICHT. Hoogste Barometerstand 768.5 te Groningen en Helder. Laagste Barometerstand 751.2 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 14 Februari Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer. Lichte tot matige vorst 's nachts, over dag lichte dooi. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Febr. v.m. n.m. Woensdag 14 5.20 5.52 Donderdag 15 6.09 6.49 Vrijdag 16 7.11 8.01 Zaterdag 17 8.34 9.33 Zondag 18 10.10 10.48 Maandag 19 11.27 11.49 Dinsdag 20 12.— 12.20 Woensdag 21 12.39 1.06 Donderdag 22 1.23 1.50 Vrijdag 23 2.01 2.33 Zaterdag 24 2.42 3.14 Heden overleed, na een kort doch smartelijk lijden, mijn geliefde Echt genoot en der Kinderen zorgzame Vader, de Heer HENDRIKUS JOHANNES GEILMAN, in den ouderdom van 36 jaar. Wed. H. j. GEILMAN-Weeland en Kinderen. Souburg, 12 Februari 1917. (Vlissingschestraat.) iSSHj|^ Al wie het herstel van onze Nederlandsctie Hervormde Kerk en de zuivere verklaring van Gods Woord ter harte gaat, lezen met mij, het blad „DE WAARHEIDSVRIEND." De ondergeteekende wil er voor zorgen. C. VAN DER VOORT. Scherininkeistraat 18 (beneden).

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3