GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIËN leven der neutralen. kunnen niet bewe- ils die tegen de „Lu- iic", de Sussex" en ■egd zijn, te veront- ischouwen uithonge- schelijk wapen. Wa- :ening toegedaan in ijs uithongerden laart voorts, dat het ;eallieerden gelegen r niet tot Europa is taar dat hij ook naar clit. Als dit waar is, Duitschers dan be- d in Zuid-Afrika te aardoor kwam het ka zoo aanmerkelijk ■en van machinegé- an de geallieerden hebben de onbe- ggen, dat de geal- 'schoten zijn bij de gevangenen en van bezette gebied. Men voorstellen dat deze ernst is, wanneer denkt, hoe zij in isgehouden en men onder de Armeniërs ;emakkelijk hadden ;en, zoo zij dat ge- zij gevangenen be- rindt men voorbeel- en elders. 'an den keizer. leeft uit het groote volgende manifest Ilebben het masker ebben zij met hoon woorden van vrij- ihelijkheid ons eer- ifgeslagen. in hun Vereenigde Staten verder gegaan en geven aan een ver ier schandelijkheid argumentatie nog m doel is de terne- litscliland, de ver plet ons verbonden knechting van de en der zeeën onder Griekenland thans it. Maar wat zij in i bloedigsten strijd ozen economischen lereiken, dat zullen ist niet volbrengen. en de ijzeren wils- ns strijdend volk thuis alle lasten en og heeft gedragen, at ons geliefde va niets heeft te vree- wairdiging en hei kracht van eiken rouw, verdubbelen, gewijd is aan den f het offervaardig heerlijken geest rt van ons dapper en onzen trouwen Ijoten ook een vol- over alle vijande en vernietigings- ilzer wilhelm. Jtg." schrijft Voor ran het vredesaan- lat de vijanden als jigslist hebben ge kende eigenhandig laan den Rijkskan- lan bijzondere be is, 31 Oct. 1916. tnann, heb ik nog ernstig idelijk dat de vol- i, door de oorlogs- n die met leugen ian van den strijd gehouden, geen in staat zouden moed hebben om i d te spreken. Het oorstel is een mo- lijk om de wereld, van de hen drak en. Voor zulk een ■r noodig die een verantwoordelijk pic hart heeft voor :e menschen een pekommeren over verkeerde uitleg- tl, bezield is met wereld van haar heb daartoe den 't vertrouwen op spoedig een nota lereiden Wilhelm I. R. |jft hier nog bij er staat op ma- van den wenscli in den brief des |met de niets ont- id waarmede wij ons gedwongen i, tot een zegevie- en te brengen. emmen over |e nota. spotten alle met de Centrale 1110- jtrale landen. De een slecht plei- jivocaten, die be- een onwrikbaar Het blad meent, |ch moet zijn aan- r geringen dunk neutralen moet hebben, wanneer men hun nu nog eens weer vertelt dat België den strijd be- 0,1 en wanneer men de geallieerden verwijt dat zij zich van zwarte troepen bedienen, terwijl Duitschland zelf Bul varen en Turken, de moordenaars der Christenen, tot bondgenooten heeft ge- k0De"',Matin" zegt, dat men tevergeefs het volk zou zoeken welks burgers den wensch te kennen hebben gegeven om in de Duitsche gelederen te strijden, ter wijl daarentegen uit alle vier ho^e"' 7elt van de Boeren, over wie Duitsch land treurt, zich machtige legers vrij willig onder de Fransche en Engelsche vlau hebben geschaard. Het „Journal" schrijft, dat het ge- heele document opgesteld werd om een nieuwe uitnoodiging voor een vredey con erentie uit te lokken de pachsti- sche beweging ontwikkelt zich meer en meeDe Petit Parisien" meent, dat de Centrale mogendheden door liet aajibie- den barer nota op denzelfden tijd dat de geallieerden dit deden, de «dwerking van de verklaringen der Ente"te-M® willen verzwakken. Deze truc heeft dan echter de tegenovergestelde uitwerking «ehad, want op het oogenbhk dat wij ons krijgsdoel bekend maken, blijven de Centrale mogendheden er nog steeds bij om liet hare te verzwijgen. Pichon zegt Men behoeft de beide stukken slechts aan de pubheke opime over te leveren en men zal een vrij en onpartijdig oordeel over deze stukken proza hooren. Herbette schrijft m „1 Echo Zij wil den reeds lang te voren liet vredes vraagstuk brengen op het terrein dat hun paste, zij wilden het publiek uit sluitend voor bepaalde vraagstukken warm maken en daardoor andere quaesties op den achtergrond schuiven Of veel liever nog de vraag, wie de kos ten zal hebben te dragen, geheel te ver- miiden. De «eallieerden dienen nu zoo spoe- die mogelijk het volledig programma in zake de economische en financieele noodzaken uit te voeren, en de Fran sche regeering moet beginnen met on middellijk een dienst in te stellen, die zal hebben te bestudeeren op welke wijze men den vijand de oorlogskosten kan laten betalen. verbitterde uitlatingen. Het „journal" publiceert een verkla- rina van den Duitschen schrijver van 'accuse", waarin deze de vredelie vendheid van Von Bethmann Hollweg een wanhoops-pacifisme noemt en vast stelt dat Duitschland het vertrouwen heeft verloren en niet meer gelooft een vrede te kunnen voorschrijven. Hij be schuldigt voorts Duitschland den oorlog te hebben ontketend. De bladen noemen het bemoedigend, dat de keizer, na eerst bij elke gelegen heid de onwrikbare kracht van Duitsch land te hebben verkondigd, er thans toe gekomen is te bekennen, dat de Duit schers genoodzaakt zijn den strijd voort te zetten en zich veel offers te ge troosten. In de „Homilie Enchaine schrijft Clemenceau, dat de wreede sensatie eener uitputting de Duitschers tot de tragi-comedie hunner vermeende vre desvoorstellen heeft gebracht. Gisteren waren zij nog van een verwoede ruw heid, heden zijn zij van een'groote zachtheid. de activiteit aan het britsche front. De Petit Parisien" de Britsche ac tiviteit aan de Ancre besprekende zegt, dat zij de krachtigste plaatselijke actie is sedert November. Zij is een nieuw voorbeeld van den vastberaden offen sieven geest der Britsche troepen, die van Yperen tot de Somme onophoude lijk den vijand harceleeren door toene mende plaatselijke gevechten en voort durende raids op de meest onverwachte plaatsen. De Britten zijn voortdurend offensief langs hun geheele front en houden zoo den vijand steeds in span ning, ontnemen hem alle rust, putten hem uit en doen hem in voortdurende onrust verkeeren. beieren en duitschland. De koning van Beieren heeft den kei zer het volgende telegram gezonden De krachtige woorden, die Uwe Ma jesteit in verontwaardiging ovei het aanmatigende antwoord van onze vij anden tot het Duitsche volk heeft ge sproken, hebben in het hart van ons allen levendigen weerklank. Hei heele Duitsche volk deelt met Uwe Majesteit de ijzeren vastberaden heid, den overmoed van onze vijanden te breken. Ik weet, dat ik eens van zin ben met al mijne Beieren, als ik Uwe Majesteit in dit noodlot zwangere tijdsgewricht opnieuw verzeker, dat wij in onverbre kelijke trouw, die wij als bondgenooten verschuldigd zijn, den ons opgedrongen oorlog willen voortzetten, totdat wij den vrede afdwingen, dien ons thans onze vijanden nog weigeren. Met hun oorlogsoogmerken onthulden onze te genstanders hun grenzenlooze verove- ringslust en den wil om ons en onze bondgenooten te vernietigen. De" heele wereld weet nu wien de schuld voor deze worsteling der volken treft en wie na 30 maanden oorlog de verantwoording voor de voortzetting van het bloedvergieten draagt. Wij waren bereid tot een schikking. Onze vijanden willen anders. De hel denmoed van onze zegevierende legers en de moed van het heele volk om zich op te offeren zal ook in de toekomst eiken stormloop en elke list van onze vijanden trotseeren en ons tot de over winning en tot den vrede voeren. God zij ook verder met ons en onze rechtvaardige zaak. griekenland en belgie. Havas wijst er nog eens op, dat de Duitsche nota Griekenland tegen België tracht uit te spelen. Duitschland had zich echter jegens België verbonden diens onzijdigheid te waarborgen, ter wijl Frankrijk, Engeland en Rusland je gens Griekenland het recht hebben van interventie. Het land staat onder de be scherming der drie mogendheden, door het verdrag van Londen van 6 Juli 1827, het protocol van 3 Februari 1830 en de overeenkomst van 7 Mei 1832. Het ver drag van Londen van 13 Juli 1863 plaatst in art. 3 prins Willem van De nemarken op den troon en waarborgt Griekenland als een monarchale, onaf hankelijke en constitutioneele staat. De verdragen voorzien formeel in een mili tair optreden der drie mogendheden op Griekschen bodem. Het Saloniki-leger is gezonden om het Griekenland moge lijk te maken zijn verdrag van 1913 met Servië na te komen. Daar Servië de, bij dat verdrag bepaalde 150.000 man niet beschikbaar kon stellen, zonden de ge allieerden troepen naar Servië om die te vervangen. Die troepen werden ge zonden op verzoek van Venizelos, die steunde op de meerderheid in liet Griek- sche parlement. het antwoord van grieken land op het ultimatum. Het Grieksche antwoord op het ulti matum luidt 1. Overwegend, dat de door de ver bonden mogendheden te land en ter zee geboden waarborgen een verdere uit breiding van de revolutionaire bewe ging uitsluiten en in het besef, dat het eigenlijke streven dezer mogendheden is de veiligheid van hun in het Oosten staand leger te verzekeren, stemt de Grieksche rëgeering er in toe de ge- wenschte troepenverplaatsingen en ver zendingen van oorlogsmateriaal te doen geschieden. 2. Qok verklaart ze zich bereid con trolemaatregelen toe te laten, voor zoo ver de veiligheid van dit leger der ge allieerden in aanmerking komt en het eigen bestuur en het algemeene verkeer in het land daardoor niet gehinderd worden. 3. Verder verklaart zij zich bereid, voldoening voor de gebeurtenissen van 1 December te geven. De vrijlating van de gearresteerde personen is op grond van een algemeene overeenkomst te re gelen. De regeering uit de hoop, dat de verbonden regeeringen maatregelen zullen nemen voor de vrijlating van per sonen, die door de opstandelingen ge vangen zijn genomen. Dan stelt zij voor de quaestie der schadeloosstelling van de door de gebeurtenissen van 1 en 2 December ten onrechte benadeelde per sonen in gemeenschappelijk overleg op te losen. 4. Daar de in het eerste ultimatum verlangde troepenverplaatsingen zoo goed als voltrokken zijn en de voor waarden van het tweede ultimatum door de bovenvermelde tegemoetko mingen zijn vervuld, verzocht de regee ring een opheffing der blokkade. Zooals wij reeds meedeelden zijn de geallieerden over dat antwoord niet te vreden en verlangen zij nauwkeuriger omschreven toezeggingen. verliezen der duitschers. der Duit- verliezen 1 Januari verdeeld 909.665 57.459 229.741 284.115 530.991 296.564 486.020 Volgens de officieele lijsten sclie regeering bedragen de van het Duitsche leger tot 1917 4.010.160 man, als volgt Gedood Door ziekte overleden Gevangenen Vermisten Zwaar gewond Gewonden Licht gewonden Aan het front gebleven gewon den 215.605 4.010.160 legerorder van den koning van bulgarije. Op 7 Januari is aan alle troepen voor lezing gedaan van de volgende dagor der, gedateerd 5 Januari Op last van Z. M. den koning deel ik mede dat het vredesvoorstel door Z. M. gedaan in vereeniging met de souveinen der ver bonden staten, door onze vijanden is afgewezen in hun onleschbare begeerte om nog meer onschuldig bloed te ver gieten. Zij willen niet alleen opnieuw onze niet lang geleden in Mecedonië bevrijde broeders de slaven-ketenen aanleggen, maar ook het vereenigde Bulgaarsche volk vernietigen. Officieren, onderofficieren en solda ten Het is alleen door de schuld van onze begeerige vijanden dat de oorlog voortduurt. Maar het Bulgaarsche volk heeft zwaardere beproevingen door staan en zal triomfeeren in de nog lang durige worsteling die de perfide vijan den het opleggen. Aan uwe handen zijn het lot van het Bulgaarsche volk, de vrijheid, de onafhankelijkheid en de eer van Bulgarije toevertrouwd. Onze taak is heilig, daarin is onze kracht en onze macht gelegen. Uw beproefde dapper heid en moed zijn voldoende waarborg vöor het eindelijk succes van het hooge werk der vereeniging. De Almachtige is met ons, want het recht is aan onze zijde. De vereenigde Bulgaarsche natie zendt aan haar waardige broeders en zonen de hartelijkste groeten en de vu rigste wenschen voor de definitieve ne derlaag der perfide begeerige vijanden. Leve het vereenigd Bulgarije de gezanten te boekarest. Aan de neutrale regeeringen, die di plomatieke vertegenwoordigers in Boe karest hebben, werd verzocht deze te rug ie roepen, daar na het vertrek der Roemeensche regeering uit Boekarest, de verovering der vesting en het in stellen van een militair bestuur voor de uitoefening der diplomatieke functies geen terrein meer overblijft. De neutra le gezanten verlieten Boekarest den 13den Januari in een ter hunner be schikking gestelden extra-trein. De in de vijandelijke pers verbreide geruchten van uitzetting der gezanten en de daaraan vastgeknoopte kwaad willige beschouwingen missen eiken grond veroverde duikbooten. Een communiqué van den Italiaan- schen minister van marine meldt De vijandelijke duikboot ,,V. O. 12" die de Duitsche marine aan de Oostenrijk- Hongaarsche had afgestaan, is in onze handen gevallen en maakt thans deel uit van onze eskaders torpedo-booten. Een andere duikboot, de ,,E. V. 12", behoorende tot de Oostenrijk-Hongaar- sche marine, is ook in ons bezit. oorlogsvaria. De Engelsche admiraliteit deelt mede, dat het Duitsche bericht, als zou den 28n Dec. een Britsch transportschip in het Kanaal tot zinken zijn gebracht, vol komen onwaar is. Te Weenen is een ambtelijke be schikking bekend gemaakt, waarbij wordt bepaald, dat alle personen, die de prijzen opdrijven of die woekeren in levensmiddelen en daarvoor door de rechtbank zijn veroordeeld, in het pu bliek bekend zullen worden gemaakt. Hun namen zullen openlijk worden aan plakt. Volgens Wolff verlangt de Fransche vice-admiraal Bessou in de ,,Gaulois" van 4 Jan. dat de geheele Fransche koopvaardijvloot in de marine wordt ingelijfd en dat de kapiteins van getor pedeerde schepen voor een krijgsraad zullen verschijnen, waarin zij hebben te bewijzen, of zij wel tot het uiterste te genstand hebben geboden, enz. Een Zwitsersch persbureau ontleent aan de „Rjetsj" het bericht dat de tsaar een koerier naar Frankrijk heeft gezon den met een eigenhandig geschreven brief, waarin belangrijke besluiten van Rusland inzake het vredesvraagstuk worden meegedeeld. Aan de Zeeuwscli-Vlaamsche grens zijn 5 Russen over de draadversperring gekomen. Een hunner bleef eenige oogen- blikken aan den draad hangen en werd in deerniswekkenden toestand door de Nederlandsche wacht opgenomen. Te Winschoten is een Duitsche de serteur aangekomen. Te Maastricht is een ontvluchte Rus aangekomen. Hij was ziek en is dadelijk naar het hospitaal vervoerd. Te Hengelo zijn twee Russische krijgs gevangenen over de grens gekomen. De politie en recherche te Amster dam deed Zondagnacht te 2 uur een inval in het perceel Verbindingsstraat 7, alwaar een clandestiene nachtgelegen heid gehouden wordt. Onder politie- geleide werden de houdster van het huis en verschillende mannelijke en vrouwe lijke bezoekers naar het politiebureau overgebracht,alwaar proces-verbaal werd opgemaakt. De overbrenging geschiedde zonder eenig verzet. Bij den inval bleek tevens, dat de houdster R. H., zich schuldig maakte aan overtreding van art. 250bis (gele genheid geven tot ontucht). Twee be zoekers, die zich inet vrouwen hadden afgezonderd, gaven hiervan het overtui gend bewijs. Tegen R. H. is proces-ver- baal opgemaakt wegens het houden van een nachthuis en wegens bovengemelde overtreding. Zij is in preventieve hech tenis gesteld en naar het huis van be waring overgebracht. Vrijdagavond is te Nieuw Weer- dingen, zooals we reeds in het kort meldden, na een kort gevecht de arbei der Neef door den postbode S. doodge stoken. Tusschen beide buren bestond reeds lang een veete over een woning kwestie. Neef had zich dikwijls uitgela ten, dat hij S. wel eens te pakken zou krijgen. De vader van Neef had den postbode gewaarschuwd. Deze had op aanraden van de politie een geladen geweer thuis klaar staan. Vrijdagavond ongeveer 8 uur, is het na lang tergen van Neef tot een treffen gekomen. S. fietste naar huis, toen Neef hem met geopend mes te lijf wilde. S. sprong van de fiets en greep zijn aanvaller beet, toen voerden beide jonge mannen op den eenzamen maanbelichten landweg een korte, doch hevige worsteling op leven of dood. S., zelf ongewapend, wist Neef zijn mes te ontrukken. Neef, woedend, viel weer aan. S. keerde het nies tegen zijn eigenaar, en stak hem in den hals. De linkerslagader was ge heel doorgesneden. De getroffene stortte neer en terwijl het uit de groote hals- wonde stroomende bloed de sneeuw roodkleurde, stond radeloos over zijn daad de postbode bij zijn aanvaller. Een in allerijl ontboden geneesheer kwam door den langen afstand niet vroeg genoeg ter plaatse, om Neef te redden. Een half uur na het gevecht overleed Neef door bloedverlies. De 32jarige S., die als oppassend man be kend staat, werd Zaterdagmorgen van zijn bed gelicht en voor de politie ge leid. Hij zeide alleen uit zelfverdediging gehandeld te hebben. Hij is gevankelijk naar Assen getrans porteerd en daar ter beschikking der justitie gesteld. De verdachte Bijlemans heeft in de gevangenis te Maastricht volledig be kend, den gruwelijken moord op Rou- mans te Amby te hebben gepleegd. Lang heeft hij zijn onschuld volgehouden. Ten slotte barstte hij in tranen uit en bekende zijn afschuwelijke daad. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de moorde naar in een vlaag van krankzinnigheid heeft gehandeld. Zijn vader wordt in een krankzinnigengesticht verpleegd en zijn zuster is eenige weken gelegen we gens poging tot doodslag tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld. (Zij had den man, waarmee zij leefde met een brood mes den hals willen afsnijden). Men schen, die den moordenaar van meer nabij kenden zeggen, dat, als hij drank had gebruikt, hij net deed of hij gek was. Het mes, waarmede de moord ge pleegd, en dat hij zegt weggeworpen te hebben, is nog niet teruggevonden. Door de politie te Amsterdam is een 21 jarige juffrouw gearresteerd, die er haar werk van maakte inzamelingen te houden ten bate van het Russische Roode Kruis. Bij onderzoek bleek echter dat, het bestuur der Amsterdamscheaf- deeling niets van die inzameling afwist. De juffer had dan ook tot dusver nim mer iets met liefdewerk van doen tenzij ja, ze was vroeger kelnerin in een café in de Warmoesstraat. De lijst, die in beslag genomen werd, was reeds van 400 handteekeningen voorzien. Bij een familie te Doodewaard (Gelderland) is een gezin uit Duitsch land aangekomen bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, die wegens ge brek aan levensmiddelen hun woon plaats hadden verlaten. De familie ver klaarde, drie weken lang niets dan knol letjes, zonder aardappelen te hebben moeten eten. Gistermorgen oin elf uur ontstond een uitslaande brand in een perceel in de Nieuwe Ebbingestraat te Groningen, waarin een broodbakkerij is gevestigd. De brandweer werd direct gealarmeerd. Om ongeveer één uur was men het vuur meester met twee slangen op de water leiding. De bakkerij brandde grooten- deels uit. Oorzaak nog onbekend. Zaterdagnacht zijn in de Boliestraat te Doetinchem drie schoten gelost ver moedelijk op den schildwacht voor het tot kazerne ingerichte pakhuis van den heer Mogendorff, die echter niet getrof fen werd. Onmiddellijk werd alarm ge maakt en de dader in zijn bed gearres teerd. De man, Bruggeman geheeten, staat ongunstig bekend. Te Rotterdam is aangehouden de varensgezel A. v. B., uit Boschkapelle, die verdacht wordt van oplichting en diefstal ten nadeele van zijn kostjuf- frouw te Rotterdam. In het „Politieblad" was zijn opsporing reeds gevraagd door de politie te Haarlem, Dordrecht, Schie dam en Leiden, den burgemeester van Hilligersberg en den officier van justitie te Middelburg. Te Nijmegen is van gemeentewege overgegaan tot inbeslagneming van erw ten, boonen en zachte zeep, welke arti kelen sinds eenige dagen niet meer te krijgen waren. De inbeslaggenomen goe deren waren door de winkeliers op de vrije markt tegen aanzienlijk hoogeren dan den jongsten verkoopprijs, ingekocht. De winkeliersvereeniging heeft telegra fisch de tusschenkomst van den minister van Landbouw ingeroepen. De trein uit Utrecht van 5 uur 36 was Vrijdag nog niet in het station te Gouda aangekomen, of één der reizigers, die waarschijnlijk haast had, wilde den trein reeds verlaten. Door de nog groote snelheid sloeg de man met een zwaren slag tegen de treeplank, waaraan hij zich met één hand krampachtig vast hield, in de andere hand een koffertje. Een heer, opmerkzaam gemaakt door den slag en het gegil, trok direct aan de noodrem, waardoor de trein plotse ling tot stilstand kwam, en de man met enkele builen en schrammen uit zijn benarde positie verlost kon worden. Geen twee seconden had het langer moeten duren, of de man had alle 12 wagens over zich heen gekregen. Nu komt hij er met een proces-verbaal af. Te Bussum zou Donderdagavond een voorstelling gegeven worden ten bate van het „Comité tot steun van blinde en gewonde Fransche militairen." De leider had kaarten rond verkocht en er waren vrij wat menschen. Doch de leider verscheen niet en de artisten wei gerden op te treden alvorens hun hono rarium voldaan was. De zaal liep leeg. Zij, die aaii de kas hun biljet genomen hadden, kregen hun geld terug. De overi gen, de directie van „Novum", die de zaal verhuurd had en de leverancier der drukwerken, schijnen slachtoffers te zijn van een oplichter. Helaas geen novum Nader meldt men dat de „impressa- rio" zich noemt Herman de Jongh, ge vestigd te Amsterdam en voortvluchtig is. De politie heeft de zaak in handen. In Engeland zijn nu ook de aan gekondigde voorschriften op de voed- selbeperking gepubliceerd. Het nieuwe standaardbrood zal van 29 lanuari af gebakken worden. Tenzij het brood ge bakken is van tarwe, die maar tot een graad van 81 pet. vermalen is, moet het meel vermengd worden met haver, mais, gerst of rijst. Tarwe mag alleen gebruikt worden voor zaaigoed en meel. Geen graan mag aan fazanten of ander wild gevoerd worden. De toevoeging van suiker aan verschillende artikelen moet tot de helft verminderd worden. Chocolade mag niet duurder verkocht worden dan tegen 4 sh. het pond en andere lekkernijen mogen niet duurder kosten dan 2 shillings 8 stuivers het pond. Er mogen geen cakes gemaakt, die met suiker of met chocolade ge glaceerd zijn. Ook mag voor chocolade geen melk gebruikt worden. Van 1 April is de uitvoer van haver uit Ierland verboden. De en-gros-prijs van de aard appelen van 1916, die nu gegeten wor den, zal 8 pd. sterling de 1000 K.G. zijn. Donderdagmiddag verschenen de gewone klanten in de volkskeuken no. 38 te Berlijn, om hun middagmaal te gebruiken. Het eenige wat zij echter kregen, was de mededeeling, dat er geen eten meer voorhanden was. Daar hun vleesch- en aardappelkaarten van te vo ren voor de geheele week afgeknipt wa ren, konden ze ook elders niets krijgen en moesten dus met ledige maag weer aan het werk gaan. Dat zij echter niet als makke lammeren afdropen, blijkt uit de zeer voorzichtige mededeeling van de „Vorwarts", dat de slachtoffers op ondubbelzinnige wijze van hun ontstem ming blijk gaven. belgische kinderen in neder land. Heden zijn in Roosendaal ongeveer 500 Belgische kinderen aangekomen uit verschillende plaatsen in België, o.a. veel uit Antwerpen, Dendermonde, St. Nicolaas en Leuven. Met den trein van half vier zijn 92 dezer kinderen hier aangekomen en zul len gedurende eenigen tijd door de af- deeling „Santé de l'Enfant" in het Strand-Hotel worden verzorgd. over de gre'ns gIkomen. Heden passeerden alhier een viertal Russen die over de grens waren geko men en een Duitsche deserteur. een gruwelijk misdrijf. HARDERWIJK. Zondagmiddag is op een stuk bouwland in den omtrek dezer gemeente na lang zoeken het lijkje ge vonden van het 6-jarig dochtertje van den arbeider Van de Velde. Het kind was Zaterdagmiddag door een Belgi schen korporaal, die dikwijls in huis vertoefde, meegenomen. Deze, de ver moedelijke dader, werd Zondagmorgen in een dennenbosehje aangetroffen. Nader wordt nog omtrent dit gruwe lijk misdrijf gemeld, dat de aangehou den Belgische korporaal eerst alles ont kende, doch later viel hij door de mand en legde hij een volledige bekentenis af. Hij beweerde in beschonken toestand te zijn geweest en niet geweten te heb ben wat hij deed. Men vermoedt dat hier zedenmisdrijf in het spel is. Het lijkje zal heden gerechtelijk wor den geschouwd. De aangehoudene zal voor den audi teur-militair worden geleid. een nieuwe verklaring van wilson. WASHINGTON. (Part.) President Wilson is voornemens in een verkla ring ten aanzien van de hem door de regeeringen van beide oorlogvoerende mogendhedengroepen toegezonden no ta, stelling te nemen, doch de verzen ding van deze verklaring aan de regee ringen van bedoelde mogendheden zal hij van de houding van liet congres af hankelijk maken. weerbericht. Verwachting tot den avond van 16 Januari Zwakke tot matige winden uit Oostelijke tot Noordelijke richtingen. Nevelig tot zwaarbewolkt, waarschijn lijk een weinig sneeuw. Temperatuur om het vriespunt. Ondertrouwd JOH. J. J. M. STOOKER, lc Officier Kon. Paketvaart-Maatschappij, en WILLY KRIJT. Weltevredeni Vlissingen, i Januar' '917. Scheldeitr. 42. Getrouwd: A. VAN DE POLL en ANTOINETTE WELSINK. Medan, 15 Januari 1917. Heden overleed na een korte on gesteldheid, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Beliu wd- en Grootvader JOHAN WILLEM DE WEKKER, in den ouderdom van 81 jaren. Wed. J. W. DE WEKKER- van der Kolk. J. W. DE WEKKER. C. DE WEKKER— Hoeksema. Rotterdam. Pa. JOHa. ROUW DE Wekker. M. ROUW en Kleinkinderen. Vlissingen, 15 Januari 1917.

Vlissingse Courant | 1917 | | pagina 3