Toen het leven eeovoiidipru INGEZQHQEN MEDEDEELIHGEH, hef Oorlogsjaar 1916. LAATSTE BERICHTEN Burgerlijke Stand Complim Bij de bewoners van het perceel van der Veldestraat 7 te Amsterdam ver voegde zich een ongeveer 20 jarig per soon, die voorgaf het electrisch licht te moeten nazien. Onvoorzichtig genoeg werd naar geen legitimatiebewijs ge vraagd. De pseudo-electricien maakte van een onbewaakt oogenblik gebruik om een flinken slag te slaantoen hij verdwenen was, werd een hoeveelheid zilver en gouden voorwerpen vermist ter waarde van f 1200. De familie Manders, wonende Roemer Visscherstraat aldaar, is eveneens het slachtoffer geworden van een sluwen dief. Eenige dagen geleden meldde zich een man aan met de mededeeling, dat hij „naar de telefoon kwam kijken". In werkelijkheid echter nam hij mede een plat collier met 9 brillanten, een zilveren dameshalsketting, een platina damesring met grooten brillant, eenige kleinere brillanten, eenige gouden damesringen, twee kleine diamantjes. Te zamen heeft het gestolene een waarde van f800. Bij een landbouwer nabij Olden- zaal was sinds het begin van den oor log een Duitsch dienstmeisje in betrek king, dat sedert dien niemand van haar familie had gesproken. Per brief was ze met haar vader daarom overeenge komen, dat ze elkander Zondag aan de grens bij Glanerbrug zouden ontmoeten, wijl beiden geen buitenlandsch paspoort hadden. Vader en dochter begaven zich dan ook tegen het vastgesteld uur naar •Glanerbrug. De Hollandsche grenswacht gaf het meisje verlof, zich naar de grens scheiding te begeven, maar de Duitsche grenswacht was niet zoo toeschietelijk. Zij gebood den vader op grooten afstand van de grens te blijven. Daardoor kon de dochter haar vader slechts uit de verte toewuiven en moest ze weer ver trekken zonder een woord met hem te hebben gewisseld. - Bij het smokkelen moet men na tuurlijk er op bedacht zijn telkens kom miezen te kunnen ontmoeten. Koeien smokkelen doet men als volgt de dieren zijn gebonden aan een touw van ongeveer 40 meter lengte. Bij ontmoe ting van kommiezen snijdt men het touw door. Gewoonlijk zijn de drijvers, die op de kommiezen stooten, dan ongeveer 40 meter van de dieren af. Een drijver leidt deze snel in het bosch. Aan den draad wachten de inmiddels gewaar schuwde Duitschers. De smokkelaars winden het touw op en werpen het naar den overkanl.Op sommige plaatsen, bij de smokkelaars goed bekend, zijn de draden zoo ingericht, dat ze onmid dellijk afgeschakeld kunnen worden. Dit gebeurt, en de koeien worden over de grens gehaald. De betaling regelt men overdag. Te Delft is gisteravond het maga zijn van den heer Dalmeijer in de Voorstraat geheel uitgebrand. De schade, begroot op ongeveer f 13,000, wordt niet door verzekering gedekt. Gisterenmorgen werd een café houder, wonende in de Oranjestraat te Rotterdam, in zijn café aan de Glasha ven door vier bezoekers aangevallen en mishandeld. Men maakte zich meester van een paar sleutels, een trommel, waarin zich eenige polissen bevonden en een bedrag van f65. De daders maakten zich daarna uit de voeten. De caféhouder werd verwond en is in het ziekenhuis verbonden. De groote Fransche administratieve lichamen, alsmede de ministers, hooge geestelijken, prefecten enz., zullen de Nieuwjaarsgebruiken ditmaal geheel ach terwege laten. Zelfs hebben zij er van afgezien om visite-kaartjes te wisselen. Een voorbeeld dat, hopen zij, navolging vinden zal, ten einde den dienst der posterijen zooveel mogelijk van onnoo- dig werk te ontlasten. Wat van de pos terijen alleen voor den dienst tusschen het front en het land gevergd wordt, bewijzen de officieele cijfers, fn f915 werden naar en van het front in totaal 4 milliard 15 miilioen brieven of post stukken verzonden, hetgeen een dage- lijksche verzending van 11 miilioen be- teekent. Inmiddels was de verzending per dag tot 4.156.000 stuks afgenomen, doch in den laatsten tijd is dit cijfer opnieuw gestegen en wel tot 6.844.000. Daarom luidt thans in Frankrijk het pa rool met a.s. Nieuwjaar geen visite kaartjes Te Parijs is op 72 jarigen leeftijd de beroemde waarzegster, madame De Thébes, wier eigenlijke naam Anna Victo ria Savigny was, overleden. De jaarlijk- sche almanakken met voorspellingen van madame De Thébes, waren een evene ment in Parijs, haar laatste boek met voorspellingen voor 1917 kondigt o.a. den afloop van den oorlog in dat jaar aan. Madame De Thébes was maar niet de eerste de beste in haar vak. De Pa- rijsche journalist Chancel heeft er dit jaar nog van verteld in het „Petitjour- nal" hoe hij bij een bezoek aan de groote dame, die de waarzegster was, foto's vond met handteekeningen van George Sand, Eleonora Duse, Emma Calvé, den hertog van Aumale en zelfs van den Duitschen kroonprins, die een paar maan den voor den oorlog de beroemde vrouw geconsulteerd zou hebben. Een zwaren val op een harden grond, had ze uit de lijnen, van zijn hand ge lezen. „Verdun vroeg de journalist. Of ze Verdun bedoeld had „Misschien, zei ze, mischien Mis schien wel van den trqon Haar eigen dood heeft de in het vak vergrijsde waarzegster niet in de lijnen van de hand gelezen. Uit Oppeln in Silezië wordt aan de Duitsche bladen gemeld, dat in de Dat zijn met de bleekheid van gezicht en een gevoel van algemeene afmatting en zwakte de eerste teekenen der bloed armoede bij diegenen wier verzwakt en versleten bloed onmachtig is geworden om aan de verschillende organen het noodige te leveren voor hunne regelma tige werking. Tal van personen vooral vrouwen hebben geregeld koude han den. Zeer dikwijls zelfs hebben de nagels in plaats van de natuurlijke tint een bleeke onaangename kleur. Terzelfder tijd heeft men een gevoel van verstijving in de vingers. Die koude handen, die bleeke nagels, die verstijving der vingers zijn de zekere teekenen van een slechten bloedsomloop slaat wel acht op die teekenen. Gij zijt reeds bloedarm, past op, dat gij het nog niet meer wordt. Uw bloed heeft een kracht- dadigen hersteller noodig, die het zijn zuiverheid en rijkdom zal teruggeven. De Pink Pillen zijn de herstellers van het bloed en der zenuwkrachten bij uitstek. Bijna iederen dag kunt gij in de bladen de voorbeelden lezen der door die pillen bewerkte genezingen, die hun ne bijzondere hoedanigheden bewijzen als bloedhersteller en zenuwenopwekker. De Pink Pillen zijn het allervoornaam ste middel tegen alle aandoeningen, die haar oorsprong hebben in een verarming van het bloed of in een verzwakking van het zenuwstelselbloedarmoede, neurasthenie, zenuwziekten, rheumatiek, maagpijnen, hartkloppingen, gebrek aan eetlust, algemeene zwakte. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 de doos, en f9.de zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Da Costakade 15, te Amsterdam. Voor Vlis- singen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, Nieuwstraat A. C. Beniest, Lepelstraat; te Middelburg, bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K. 157, en in alle goede apotheken en drogisterijen. Hildebrandschacht bij Antonienhiitte een mijnbrand is uitgebroken, waarbij twaalf man gedood en twee gekwetst zijn. Er zijn 'tot dusver zeven lijken gevonden. Tien der verongelukten waren gehuwd. De oorzaak van de ramp is daaraan te wijten, dat tien cylinders met vloei bare lucht omvielen, zoodat de vloeistof zich over den grond verspreidde en in verbinding kwam met kolenstof. Een werkman, die onvoorzichtig met een brandende lamp omging, kwam te dicht bij het gasmengsel en veroorzaakte een ontploffing. In verschillende deelen van Zwit- land, vooral in 't westen, hebben aard schokken en overstroomingen plaats ge had. De spoorbaan BernSchwarzen- burg is over een zekeren afstand ver broken. in Chamborry is de toestand nog steeds gevaarlijk. Bij het uiteinde van den Simplon-tunnel werden ver scheidene hutten door een lawine weg gerukt. De straatweg Romont—Bouloz is over een grooten afstand onbegaan baar geworden. De Saone is buiten haar oevers getreden. De dijk werd weg geslagen. De „Secoio" verneemt uit Kairo, dat aan boord van een groot Engeisch schip aldaar een hevige brand uitge broken is, waardoor het bijna totaal vernield werd. 21 inlanders zijn zwaar gewond en 80 verbrand. ALGEMEEN OVERZICHT. JANUARI. I Jan. De Russen dringen bij Tsar- torysk tot op den linkeroever van de Styr in Wolhynië door. Koning Peter van Servië komt te Saloniki aan. 9 Jan. Het schiereiland Gallipoli geheel door de Engelschen en Fran- schen ontruimd. De' Turken omsinge len de Engelschen te Koet-el-Amara. II Jan. In Montenegro bezetten de Oostenrijkers den berg Lovcen. De Franschen landen troepen op Korfoe. 14 Jan. De Oostenrijkers bezetten Cettinje. 17 jan. Graaf Tisza deelt in de Hongaarsche Kamer van afgevaar digden mede, dat Montenegro heeft verzocht om vredesonderhandelingen aan te knoopen. 19 Jan. De onderhandelingen tus schen Oostenrijk en Montenegro worden afgebroken. Het Montegrijn- sche Hof vertrekt naar Lyon. 23 Jan. Skoetari door de Oosten rijkers bezet. 24 jan. Het Engelsche dienstplicht wetsontwerp in derde lezing aange- FEBRUARi. 1 F e b r. De Russische premier, Goremyksi treedt af en wordt door Stiiriner opgevolgd. 6 F e b r. Kameroen in Afrika ge heel door de Duitschers ontruimd. Bijlegging van het „Lusitania"-ge- schii tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland. 9 F e b r. Generaal Smuts neemt het bevel der Unie-troepen op zich. 10 F e b r. De Duitsche regeering verklaart in een memorie, dat gewa pende koopvaardijschepen als oor logsschepen zullen worden be- beschouwd. 16 F e b i'. Erzeroem in Armenië door de Russen bezet. 22 F e b r. Aanvang van het offen sief der Duitschers op Verdun. 25 Feb r. De Duitschers veroveren het fort Douaumont ten Noord-Oos ten van Verdun. 27 F e b r. De Oostenrijkers ver meesteren Durazzo. 29 Feb r. Verdun door liet Duit sche geschut beschoten. o MAART. 9 Maart, Duitschland verklaart Portugal den oorlog. 15 Maart. Admiraal von Tirpitz treedt af. 16 Maart. Generaal Galliéni als minister van oorlog in Frankrijk af getreden. Generaal Roques volgt hem op. 21 Maart. De Russen bezetten de Perzische stad Ispahan. o APRIL. 1 April. Luchtaanvallen op Enge land. 15 April. Hardnekkige strijd op den Westelijken Maasoever bij den Mort Homine en Heuvel 304. Ver scherping in de betrekkingen tus schen de Ver. Staten en Duitschland, naar aanleiding van het torpedeeren der „Sussex". 18 April. Trebizonde door de Russen vermeesterd. 21 April. Russische troepen te Marseille aangekomen. Von der Goitz Pasja overleden. 25 April. Opstand in Ierland komplot der Sinn-Feiners. 29 April. Het Engelsche leger on der generaal Towshend capituleert in Koet-el-Amara. o MEI. 1 Mei. De Iersche opstandelingen geven zich over. 10 Mei. Delbrück, staatssecretaris van binnenlandselie zaken in Duitsch land, afgetreden en door Helfferich opgevolgd. 18 M e i. Offensief der Oostenrij kers in Zuid-Tyrol. De Italianen wor den tusschen de Brenta en de Etsch tot aan de grens der vlakte van Ve netië teruggedrongen. 22 Mei. Voedin'gsdepartement on der leiding van Von Batocki in Duitschland opgericht. Graaf Von Rödern, Duitsch minister van finan ciën. 29 Mei. Het Oostenrijksche offen sief in Trentino maakt snelle vorde ringen de vestingen Asiago en Ar- siero zijn gevallen. De Bulgaarsche troepen bezetten de Grieksche ves ting Demir-Hissar. o JUNi. I Juni. Zeegevecht tusschen de Engelsche en Duitsche vloot aan de kust van Jutland. 6 J u n i. De „Hampshire" met Lord Kitchener aan boord, bij het Orkney- eilend vergaan. 7 Juni. De Russen trekken op in Wolhynië zij bezetten Luzk. 9 Juni. De Russen steken in Gaii- cië de Strypa over en staan voor de llota Lipa. 10 Juni. De Russen bezetten Buc- zacz, aan de Strypa. Bij Luzk over schrijden zij de Styr. II Juni. De Oostenrijkers trekken in de Boekowina terug. De Russen bezetten Doebno in Wolhynië. 13 Juni. De Russen bezetten Tor- tochin, ten Westen van Luzk aan den Dnjester veroveren zij Zalescyzkï en Horoderka. 18 Juni. De Russen vermeesteren Czernowitz, hoofdstad der Boekowi na. Nieuw Italiaansch kabinet onder Boselli. 25 Juni. De gebeele Boekowina is in handen der Russen. Moeilijkheden tusschen Griekenland en de Eentente; kabinet-Zaïmis. 26 Juni. Tegenoffensief der Italia nen in Trentino Asagio en Arsiero heroverd. 28 J u n i. De geallieerden besluiten de gedeeltelijke toepassing van de Declaratie van Londen te staken. o JULI. 1 Juli. Begin van het Somme-of- fensief der geallieerden zij verove ren Mametz, Contelmaison, La Boi- selle, Hardecourt, Dompierre en Fay. 3 Juli. De Engelsche dringen aan de Ancre op. 6 Juli. Lloyd George minister van oorlog. 10 J u 1 i. De handelsduikboot „Duitschland" te Baltimore aangeko men. 26 J u I i. Geheel Turksch-Armenië is in Russisch bezit. De Engelschen bezetten Pozières aan de Somme. 28 juli. Kapitein Fryatt te Brugge ter dood gebracht. o AUGUSTUS. 2 Aug. Von Hindenburg neemt het opperbevel over het geheele Ooste lijk front. Sir Roger Casement te rechtgesteld. 9 Aug.'Görz door de Italianen be zet. 12 Aug. De Oostenrijkers ontrui men hun geheele Strypa-linie, van Tarnopol tot Buczacz. 14 Aug. Turksch offensief in Per- zië. Hamadan opnieuw bezet. 22 Aug. De Buigaren zetten in Ma cedonië een offensief in en werpen de Engelschen over de Etroema. Liebknecht veroordeeld. 26 Aug. De Bulgaren bezetten Ka- walla. 27 A u g. Roemenië verklaart Oos tenrijk den- oorlog. Italië verklaart Duitschland den oorlog. 29 A u g,. Von Hindenburg chef van den grooten generalen staf. Von Fal- kenhayn' treedt ais legeraanvoerder op. 30 Aug, inval der Roemeniërs in Zevenburgen. Kronstadt (Brasso) bezet.. o SEPTEMBER. 1 Sept. Bulgarije in oorlog met Roemenië. 3 Sept. Von Mackensen treedt met zijn Duitsch-Bulgaarsche troepen in de Dobroedsja op. Troebelen in Grie kenland. 4 Sept. Dar-es-Salam, de hoofd stad van Duitsch-Oost-Afrika capitu leert. 7 S e p tDe Centralen bezetten Toetrakan, de Roemeniërs Orsowa en Hermannstadt. 9 Sept. Silistria gevallen. 13 Sept. Offensief der Serviërs aan de Vardar in Macedonië. Russen en Roemeniërs bij Dobritz verslagen. 17 Sept. De Belgen bezetten Ta- bora in Duitsch-Oost-Afrika. 20 Sept. Aanvang van het Duitsch- Oostenrijksche tegenoffensief in Ze venburgen. 26 Sept. De Vulkaan-pas en de Szurduk-pas weer in het bezit der Centralen. 30 Sept. Rooden-Torenpas aan de wijkende Roemeniërs ontrukt. o OCTOBER. 4 Oct. De bij Rabovo op den rechter Donau-oever gelande Roe- meensche troepen worden terugge worpen. 8 Oct. Algemeene terugtocht der Roemeniërs uit Zevenburgen. Lambros Grieksch Mir.ister-president. 12 Oct. Uitlevering der Grieksche vloot aan de geallieerden. 21 Oct. De Oostenrijksche minister president graaf Stürgkh vermoord. 22 O c tNieuwe aanval van Von Mackensen in de Dobroedsja. Toprai- sar bezet. 23 O c tConstanza bezet. 24 O c tVon Falkenhayn's leger betreedt de vlakte van Walachije. Predeal bezet. Stormaanval der Fran schen op het front van Verdun. Hau- droment, Thiamont en Douaumont door hen heroverd. 25 Oct. Gernavoda door Von Mackensen vermeesterd. Donaubrug opgeblazen. o NOVEMBER. 4 N o v. Polen tot zelfstandigen staat geproclameerd. 19 Nov. Monastir door het leger van Sarrail bezet. 21 Nov. Keizer Frans josef overle den. Staatssecretaris Von Jagow door Zimmermann opgevolgd. De gezanten der centrale Mogendheden in Grie kenland door de^ Geallieerden uitge wezen. 24 N o v. Trepoff vervangt Sturmer ais Russisch Minister ^president. De Roemeniërs in den slag bij Turgujiu verslagen. Zij trekken uit West-Wa- lachije terug. 25 N o v. De Duitsche troepen over schrijden den Donau bij Svistow. Al gemeene opmarsch naar Boekarest. 26 N o v.Venizelos' regeering verklaart Duitschland en Bulgarije den oorlog. 27 N o v. Alexandria aan de Roeme niërs ontrukt. De Alt is door Von Falkenhayn's leger overschreden. 29 N o v. Sir Jellicoe Eerste Zeeiord. DECEMBER. 2 Dec. Straatgevechten te Athene tusschen Koningstroepen en Fransche marine. Burgerlijke dienstplicht in Duitschland. 5 D e c. Asquith treedt af. 6 D e c. Boekarest gevallen. Ploesci ook bezet. 10 D e c. Lloyd George premier. De oorlogsraad bestaat uit George, Cur- zon, Henderson, Milner en Bonar Law. 12 Dec. Aanbod der Centrale Mo gendheden tot het aangaan van vre desonderhandelingen. Lyauty, Fransch Minister van oorlog, Generaal Niville, opperbevelhebber in het Westen. 15 Dec. Nieuwe stormaanval der Franschen bij Verdun. Buziu in Wala chije door de Duitschers bezet. 16 Dec. Potrowsky, Russisch mi nister van buitenl. zaken. Admir. Dar- tige du Fournet door admiraal Gauchet vervangen. 20 Dec. Oostenrijksch Kabinet onder Clan-Martinitz geformeerd. Nota van President Wilson tot de oorlog voerenden. 23 Dec. Tulcea en lsaccea, in de Dobroedsja achtereenvolgens doorVon Mackensen's leger bezet. Nota van Zwitserland. 26 Dec. Instemmend antwoord der Centr. Mogendheden op Wilson's nota en op die der Zwitsersche regeering. Zweden zendt eveneens een nota aan de oorlogvoerenden. 29 Dec. De groote slag in Wa lachije eindigt met.'t terugtrekken der Russen op de Sereth. Aan de geabonneerden op het „Ge ïllustreerd Zondagsblad" wordt mede gedeeld, dat dit heden niet door ons ontvangen is. Het zal zoo spoedig mo gelijk bij de abonné's worden bezorgd. Hei gebrek aan steenkolen vooi Staatsspoor alhier, waarvan wij geleden melding maakten is thans geruimen tijd afgewend. Dezer dagen zijn twee schepen steenkolen voor de Staatsspoor aai komen, terwijl dagelijks een groote 1 veelheid per spoor wordt aangebrt DE „THEMIS" VERGAAN AMSTERDAM. De directie var Kon. Ned.Stoomvaart-maatschappij li op 'telegrafisch verzoek aan Lloyd's inlichtingen omtrent het stoomsc „Themis", antwoord ontvangen, sedert het vertrek op Donderdag September niets meer omtrent het sc vernomen is. De hoop op behoiu thans uitermate gering. Men zal zich herinneren dat er tijds een zware storm op de zee h gewoed. ONTSNAPTE BELGEN. BERGEN OP ZOOM. Heden zijn Belgische mannen over de grens ge men. Een hunner bleef echter aan doodelijken draad hangen. BEZETTING VAN DJAMBI EN PALEMBANG. 's-GRAVENHAGE. (Off.) Kolc Kroese keert weder naar Java ter De militaire bezetting van Djambi Palembang is bepaald op 800 man. EEN BALLON AANGESPOELD, KATWIJK AAN ZEE. Heden is all aangespoeld een groene luchtbal van Engelschen oorsprong. De afsta nieter en verder materiaal waren in den mand aanwezig. De ballon w onder militaire bewaking gesteld. DE ROEMEENSCHE PETROLEUA BRONNEN. AMSTERDAM. Hei Persbureau f Dias- verneemt uit Weenen dat volgt berekening door vernietiging der pet leumbronnen meer dan y4 milliard H landsch kapitaal is verloren gegaan. \mmm medeseelingeh. JPB Palingstraat Handel in Beleefd a Onze hartel onze geachte den aanvang v FEIJ Vlissingen, 1 mos de levensduur langer. Als de organen beginnen te verzw; ken, hetzij vroeg of laat in het lev raken de hard werkende nieren gewoo lijk het eerst uitgeput en vereischen in de eerste plaats verzorging. Achteruitgang van het gezicht, stij en pijnlijke gewrichten, rheumatisc pijnen, rugpijn en bedroevende wati stoornissen zijn vaak alleen te wijl aan zwakke nieren. Geef bij het eerste teeken van vc zwakking onmiddellijk hulp aan de n' ren. Drink vrij water om de nieren-do te spoelen en gebruik Foster's Rugp Nieren Pillen om ze te versterken. Kt terug tot een eenvoudige leefwijze, t de verstandige gewoonten van uwjeuj; Eet minder vleesch, vermijd overwi king, en neem meer lichaamsoefening de buitenlucht, rust en slaap, iedereen vreest een nierkwaal,, ma Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen nieren in goeden staat houden. Deze verstandige behandeling die uw leven te verlengen, het aangenair te maken en allicht ernstiger nierziekt te voorkomen. Eisch de echte Foster's Rugpijn Ni ren Pillen, voorzien van de handteek van James Foster op de verpakking. J Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Benit Lepelstraat 13. toezending geschie franco na ontv. van postwissel a fl. per doos of flO. per zes doozen van 23 tot 30 December. ONDERTROUWD M. Bijlsma, jm. 29 j. en J. de Brt jd. 28 j. C. B. Koole, jm. 26 j. M. D. J. Baljé, jd. 26 j. D. Corv ieijn, jm. 22 j. 'en E. Minderhoud, j 23 j. C. J. M. Hontelé, jm. 26 j. M. J. J. Pyckevet, jd. 23 j. GETROUWD: A. Roos, jm. 24 j. en j. P. H. Asp slagh, jd. 23 j. J. Boer, jm. 22 j. W. van Vlijmen, jd. 27 j. BEVALLEN: W. M. Bok, geb. Weug, d. A van Driel, geb. Stoker, z. J. A Monteny, geb. van den Eeckhoute, T. M. van der Hoeven, geb. Braanis d. A. P. de Bree, geb. Koets, d. D. j. j. Lichtenberg, geb. Lagace, d. L. Zeijlemaker, geb. Zeijlemaker, z. A. de Ridder, geb. Kosten, z. levenloc OVERLEDEN: J. W. D. Trampe, man van F. P. Bei der, 57 j. M. M. Brouwers, vroui van W. J. van der Woerdt, 22 j. M. van der Staal, ongeh. d. 18 j. Wed. J. J. DE Rund-, Var Modern N. B. Handel Vrouwestra Wed. M Spelcslag Palingstraat. GEBRs Schoen- en Maat- en R Wa CHR Ho F. Veel Heil en van dit jaar aan gers. Bouw. Ewout JOZs. OVAA, F Bellamypar' W. VAN Sigar Oude Markt J. Joost de Moo AMSTERDAMS Ter gelegenhe wordt door onde den, bekenden Heil en Zegen to W. F. M Hande! in Vi MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 30 December 1916. Bij de gisteren gehouden groente en fruitveiling werden de volgende pri zen besleed Andijvie 27 a 45 ets. spruitkoppe 25 a 26 cis., alles per mand. Veldsla 2' a 34 ets. kropsla 10 a 13 cis., alles p> kleine mand. Selderie 4/2 a 6'/2 cis. prei 6>/2 a I0l/2 ets. rapen 4'/2 ets. peterselie 5'/2 a 7 ets. peen 6j/2 a 8V; ets. bleekselderie 8!/2 ets. kroten 3f ets., alles per bos. Eieren 1.50 a 1.5 J. VAN DEN BE Kolon Joost de Moors GEZ. L Manufacturen- Glacisstraat 10' Ondergeteekenc den en Beguns Nieuwjaar. Handel Hellebardierstr; J. GO Sleper en Arsenaalstraat. J. A. Vlissingsche Stoomz „Maison Chic' Hótel-Café-Resti EMILE Hoek Nieuwendijk Telef. Pli J. DE R< Café Emmastraat 24.

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 8