lissinysebe Courant T weede Blad nin$ nden, NBIEDINGEC. Co. AANVRAGEN ROUWEN. -Bfeiers(steisj 7 0/ /o en ftOOO. terdag 30 December 1916. - Ho. 307 /ervolg Binnenland. itads- en Provincienieuws gmeisJE TBODE, 8JE, stbode ensfbode, SPORT DE OORLOG. GEMENGD NIEUWS~ OO. ten hunnen kantore eid opengesteld is egezonden. n voor verzorging, amvrouw. Bill. cond. Bel, Groote Markt 8. T O O R. aagd voor vluggen, arigen jongen, op kan- D. Bur. „Vliss. Crt." VAN DE VAN |w van een derden kruiser en drie onderzeebooten. A'erd reeds dezer dagen in de bij de ftmrie van toelichting nopens de ma- |begrooting voor 1917 gevraagde lede nota van wijzigingen door den riister van marine medegedeeld, dat jmet medewerking van zijn ambtge- qt van koloniën aan H. M. de Konin- ij in overweging had gegeven om dgezien de behandeling van bedoelde front werpen niet meer in dit Ualen- (ijaar kan beëindigd worden en de Kgevraagde fondsen alzoo niet tijdig n< eg ter beschikking zouden komen i ze voor het beoogde doel te kunnen nwenden de wetsontwerpen tot rhooging resp. van de marincbegroo- g voor 1916 en van de Indische be- ooting voor 1916 in te trekken, thans door genoemde Minister aan de veede Kamer medegedeeld dal door m, daartoe door H. M. de Koningin niachtigd bovenaangeduide wetsont- ;rpen, waarbij gelden werden aange- aagd voor den eersten termijn voor n bouw van, een derden kruiser en ie onderzeebooten worden ingetrok- n Een legaat met een toekomst. Burg. en Weth. van Amsterdam heb- n met groote waardeering van ifiand, die onbekend wenscht te blij ft, de mededeeling ontvangen, dat hij eft besloten aan de gemeente Am- ardam een bedrag groot 10.000 te lateeren onder zekere voorwaarden, e in hoofdzaak hierop neerkomen, dat gemeente de helft van hel gelega- ïrde kapitaal eerst zal mogen gebrui- n, wanneer liet zoo langen tijd op terest heeft gestaan, dat het acht aal in waarde is verdubbeld en dus •stegen is tot ruim twee en een half illioen gulden. De andere helft moet in op interest blijven staan, totdat de ft opnieuw tot achtmaal het dubbele in het oorspronkelijke is aangegroeid, p dezelfde wijze moet worden voort- ■gaan, zoodat telkens na een tijdsduur ipdig voor kapitaalsverdubbeling, on weer één en een kwart millioen gul- in voor onmiddellijke aanwending be- ■hikbaar komt. Dit kapitaal zal op uier omschreven wijze moeten Orden besteed in h'et belang van de mamelijke en geestelijke ontwikkeling n mindergegoede jeugd. VLISSINGEN, 30 DECEMBER. fJNCK, Baanuisstr. 67. orden voor het ver ken (nelten) en andere te bieden Bureau Groote Markt 22. teleurstelling. Adres pis.) uren. Adres Bureau rant." Amsterdam nette iken, flink loon. Brie- tkantoor Domburg. flink der tegenwoordige,. 15 Februari gevraagd. koken kan, Prot. of orden schriftelijk inge- :er B., bureau dezer Delft met 1 Februari, f 130. Waschgeld f 2<ï K. Bureau Vliss. Crt." De mailboot „Koningin Regentes" heeft Woensdag op de reis naar Engeland te ampen gehad met mist en dit was oor- lak, dat de boot niet dien dag, doch erst Donderdagmorgen te elf uur te ijavesend aankwam. Gisteren verliet de hot dus Engeland weer, het was aan- ankelijk goed weer, hetgeen echter :eeds minder werd totdat men in storm eer hier aankwam. Dit was ook oor aak, dat het aanleggen door het breken an een tros langer duurde dan gewoon- jk. Te ongeveer kwart voor zes lag de |ot echter gemeerd en verlieten de 78 'ssagiers de mailboot. Onder deze wa ft 34 Duitschers, namelijk een aantal iij gelaten geïnterneerde mannen en rder vrouwen en kinderen. 'Ook kwam mede de stoker H. van toethem, afkomstig uit Amsterdam. Hij évond zich aan boord van liet stoom- jhip „Michael Outchowkoff", dat onder ensche vlag met een lading mais van isario naar Denemarken voer. Op 17 December liep dit schip bij Har- iel) op een mijn en was in een kwartier j d verdwenen. De bemanning, bestaan- uit 26 koppen had alleen het leven de booten kunnen redden, maar niets ede kunnen nemen. Onder de geredden bevonden zich drie ederlanders, een hunner is reeds terug- keerd naar Nederland, de derde mon- erde in Engeland op een schoener. J De stoker beklaagde zich over de :hterstelling van de Nederlanders bij de eensche opvarenden, deze laatste wer- ;n veel beter van kleeren voorzien. De mailboot had 860 zakken mail aan lord, terwijl op vervoer naar Engeland achtten 500 zakken maii en ongeveer 100 zakken pakketpost. De minister heeft benoemd tot bui- ngewoon opzichter bij de werken van it kanaal door Walcheren W. G. Muis ihier. in den schouwburg ,,de Oude Vriend- hap" wordt Woensdag 3 Januari een lorstelling gegeven door het ensemble llser Hesse. Opgevoerd wordt „Kom j'ook op de bruiloft van Mietje Amstcrdamsche Ehets in 3 bedrijven van A Schmitz. Deze schets is te Amsterdam meer lan 300 malen opgevoerd on ook in vele plaatsen in ons land heeft het en semble Solser Hesse met de opvoe ring groot succes gehad. Op 13 December 1916 hebben zich naar in het „Alg. Politieblad" wordt gemeld op het Belgisch generaal consulaat te Vlissingen vervoegd drie personen een Nederlander en twee Belgen, die den generaal-consui door een samenweefsel van verdichlsels (o.a. zou de Nederlander de twee Belgen met veel moeite en kosten uit Duitsche gevangenschap hebben doen ontvluch ten), hebben bewogen tot afgifte aan hen van een bedrag van 400 Mark, 1 waarop zij zijn vertrokken. Zij gaven op,"genaamd te zijn Lemmens (Neder lander), Achille van Hauwert, geb. te Gulleghem, 10 Jan. 1886, en Victor Me lis, geb. te Luik, 3 Oei. 1887 (Belgen), terwijl verder gebleken is, dat zij zich in een hotel te Vlissingen hebben doen inschrijven onder de namen Martin Moor (alias Lemmens) en Alfons Dhondt en Hendrikus Thijs, komende van Born, nabij Sitfard. Vermoed wordt, dat zij zich in deze aan oplichting hebben schuldig ge maakt. Moor (alias Lammens) is van mid delmatige gestalte met blond haar, klei nen gekrulden lichtblonden knevel en spreekt Nederlandsch met Duitsch ac cent. Dhondt en Thijs (alias Van Hauwert en Melis) zijn middelmatig van gestal te, de een donker, de ander blond, en spreken West-VIaamsch. Allen zijn tusschen 25 en 30 jaar oud cn hebben een gezonde gelaatskleur. De commissaris van politie te Vlis singen verzoekt aanhouding en voor geleiding. Op de in de afgeloopen week te 's-Gravenhage nehouden examens van de Vereeniging van Modevakscholen in Nederland, zijn van de Modevakschool te Middelburg, directrice mej. J. C. Zonneveld, geslaagd voor coupeuse de dames L. M. Burger, N. van Driel, M. Holm, M. Leijnse, C. Ooms voor cos- fumière de dames N. v. d. Boogaert, J. Dekker, T. Goote, S. Koppejan, T. Malgo, J. de Regt en J. de Ruijter. Vrijdag 5 en Zaterdag 6 januari zal in de „Bogardzaal" te Middelburg een tentoonstelling gehouden worden o.a. van de voor dat examen vervaardigde kleedingstukken. Te Goes is tegen den koopman D. aldaar, procesverbaal opgemaakt wegens het doen vervoeren van veevoeder het geen bij de Distributiewet is verboden. Bekeurde is lid van de Prov. Staten van Zeeland. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Geref. Kerken. Beroepen ie Koude- kerke dl'. J. Brinkman te Velp. De nieuwe salarisregeling voor het onderwijzend personeel alhier heeft reeds tot resultaat gehad, dat zich voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan school B niet minder dan 60 solli citanten aanmeldden. RECHTSZAKEN. Vrijdag 12 Januri a.s. zullen voor de rechtbank te Middelburg 5 personen uit Vlissingen terecht staan wegens overtre ding der Distributiewet. Dienzelfden dag wordt behandeld de zaak tegen een tweetal bierbrouwers uit Sas van Gent, beklaagd van verboden uitvoer van ongeveer 300.000 K.G. gerst op 9 Januari 1916 te Sas van Gent. De rechtbank te Middelburg verlengde met 30 dagen den termijn van gevan genhouding tegen den te Middelburg ge- tineerden Beig, verblijvende te Vlissingen, verdacht van spionnage. Voetbal. Het Belgisch Athe naeum alhier bestaat thans een jaar. Er werden in het geheel 21 wedstrijden gespeeld, waarvan 14 werden gewon nen, 6 verloren en 1 gelijk gespeeld, al- zoo een gemiddelde van 1.38 werd be haald. DE TOESTAND. De Engelschen hebben met Kerstmis aan het Somme-front weer een stuk van de Fransche linie overgenomen. Een dergelijke nieuwe groepeering had plaats tijdens den grooten aanval der Duitschers op Verdun, en kort daarop begon het offensief der geallieerden aan Ancre en Somme. De aflossing aan het Somme-front is waarschijnlijk de voor bereiding voor een nieuw offensief der geallieerden. Wanneer dit komen zai is moeilijk te zeggen, maar de Engel schen staan wat hun artillerie betreft, er beter voor den een jaar geleden. Reuter's correspondent, die een be zoek bracht aan een Engelsche divisie aan de Somme, vertelt dat de kanon nen-voorraad vertiendubbekl is, verge leken bij 't begin van dit jaar. De Russen deelen mee, dat zij in de streek van Rimnicu Sarat (Roemenië) op de rivier de Rimnicu moesten terug trekken onder den druk van overmach tige vijandelijke strijdkrachten. De Rus sen bieden hardnekkigen weerstand bij Macin (ten Oosten van Brai'Ia) aan den rechter Donau-oever. Het Bulgaarsche communiqué meldt, dat bij Macin een levendige worsteling plaats heeft. in het Duitsche communiqué van gis ter komen nadere bijzonderheden voor over den strijd bij Rimnicu Sarat. Meer dan 10.000 Russen zijn als gevangenen in handen der Duitschers gevallen. Het communiqué meldt, dat de troepen der centralen in Noord-Oostelijke richting, d.w.z. naar Brai'Ia vooruit kwamen. Vermoedelijk is de val van deze be langrijke stad, een stapelplaats van den Roemeenschen graanhandel, spoe dig te verwachten. Van belang is ook de meedeeling in het Russische legerbericht, dat aan de Moldavische grens ten Zuiden van het Doftiana- en Oituz-dal, een „reeks hoogten" door de centralen zijn ver overd. Er blijkt uit dat de aanval op Moldavië zal worden doorgezet, die een gevaarlijke bedreiging wordt voor den Russischen linkervleugel, die op Moldavië steunt. In een legerorder aan tie troepen beeft de tsaar 'n onbewimpeld ant woord op 't vredes-aanbod gegeven. Rusland denkt niet aan vrede, zoo lang de vijand nog op zijn gebied staat. Tegelijk wordt het oorlogsdoel van Rusland officieel kenbaar gemaakt, nl. het bezit van Konstantinopel, de zee engten en de hereeniging van Russisch Polen met de vroeger door Duitschland en Oostenrijk ingelijfde deelen van het oude Poolsche koninkrijk. Er is wel 'n groot verschil tusschen deze eisehen en... de indertijd opgedo ken geruchten dat Rusland van plan was om een afzonderlijken vrede te sluiten, waarbij van inwilliging van zulke hooge eisehen natuurlijk geen sprake zal zijn geweest. VAN HET WESTELIJK FRONT. Van Duitsche zijde Op den Westelijken oever der Maas voerden gisteren bij hoogte 304 en aan den Zuidelijken kant van den Mort- homme deelen der infanterie-regimen- ten nos. 13 en 155 en van het fusilier- regiment 37, alle uit den Somme-strijd roemvol bekend, aanvallen uit op de stellingen der Franschen. Deze aanval len waren terdege voorbereid door de artillerie en dank zij hare uitwerking en dank de voor de infanterie onont beerlijk geworden beproefde mijnen- werpers baande de aanvaistroep zich een weg tot in de tweede en derde linie van de vijandelijke stellingen,, waaruit 222 gevangenen, waaronder 4 officieren en 7 machinegeweren werden terugge bracht. In de genomen loopgraven wer den meerdere ook des nachts herhaalde aanvallen der Franschen afgeslagen. Van Fransche zijde Op den linkeroever der Maas onder namen de Duitschers, na langdurig bombardement, welks hevigheid nog toegenomen was, gisteren tegen het einde van den namiddag een sterken aanval op een front van meer dan drie kilometer van ten Westen van hoogte 304 tot ten Oosten van den Mort- homme. De aanval werd gebroken door het versperringsvuur der infanterie en der Fransche machinegeweren. Enkele Duitsche afdeelingen drongen door in een Fransche loopgraaf ten Zuiden van den Morthomme. Op den rechteroever der Maas ver strooiden de Franschen een sterke Duitsche patrouille ten Oosten van het werk van Hardaumont. EEN FRANSCHE BESCHOUWING. Op het oogenblik, waarop Duitsch land met vredesvoorstellen komt tracht het den neutralen ervan te overtuigen, dat zijn overwinning volkomen is aan alle fronten. Men weet, hoe de Duit schers de verovering van Boekarest ge ëxploiteerd hebben, maar zij moeten ook nog de herinnering uitwisschen aan de bloedige nederlagen, die zij geduren de de periode van 1916, welke aan de Roemeensche campagne vooraf ging, geleden hebben. Over Verdun spreken zij geen woord meer en van de jong ste overwinningen der Franschen bij Douaumont, Vaux en de Cötre de Po- rire schijnen zij niets af te weten. En wat de slag aan de Somme betreft, trachten zij de wereld er van ie overtui gen, dat het eigenlijk een Duitsche overwinning geworden is. Sedert acht dagen bezingen de Duitsche draadlooze telegrammen op last van den Duit- sclien generalen staf de overwinning der Duitschers aan de Somme, De re sultaten van den slag aan de Somme liggen bij ieder echter nog versch in het geheugen. De aanval der Duitschers op Verdun werd er door tot staan gebracht en te vens zagen zij zicli gedwongen een groot gedeelte van hun strijdkrachten aan ons front te eoncentreeren, zoodat de Russen hun succesvollen aanval konden voortzetten, de vernietiging van verscheidene Oostenrijksch-Duitsche legers voltooien en 400.000 gevangenen maken. En de Engelschen en Franschen leverden de slag aan de Somme 105.000 gevangenen, 350 stukken zwaar- en veldgeschut en 1500 mitrailleurs op, terwijl de Duitsche verliezen 700.000 man bedroegen. Geen duim van het veroverde grondgebied aan de Somme hebben de Duitschers kunnen herove ren. Wel zagen zij bij Verdun zich liet grootste gedeelte van de behaalde ter reinwinst weer ontnomen. in den slag aan de Somme is ook de superioriteit van de Fransche artille rie boven die van de Duitsche geble ken, terwijl ook onze infanterie de meerdere van die van den vijand was. Geen enkele tegenaanval, welke laatst genoemde ondernam, kon geheel door gevoerd worden. Ook de kracht van het nieuwe Engel sche leger, welke voortdurend toe neemt, is schitterend aan den dag ge treden. De slag aan de Somme heeft de of fensieve kracht van het Duitsche leger aan het Westelijk front gebroken, ter wijl onze kracht intact gebleven is. HET SOMME-OFFENSJEF. De „London Gazette" publiceert een lang telegram van generaal Haig, geda teerd 23 December, waarin hij o.a, zent In Mei was reeds door alle geallieer den in principe besloten, tot oen offen sief gedurende den zomer. De voorbe reidingen hadden belangrijke vorderin gen gemaakt, maar de datum waarop de aanval zou beginnen, was afhanke lijk van veel twijfelachtige factoren, in verband met de noodzakelijkheid, een aanvang met de operaties te maken, voordat het te ver in den zomer was, en met het oog op den algemcenen toe stand, wenschte ik mijn aanval zoo lang mogelijk uit te stellen. De Britsche legers werden numeriek sterker. De aanvoer van munitie nam gestadig toe. Bovendien was een zeer groot gedeelte van de officieren en manschappen onder mijn bevel reeds lang voor het begin ten voilé geoefend en hoe langer de aanval kon worden uitgesteld, des te krachtiger zou hij worden. Aan den anderen kant zetten de Duitschers hun aanvallen tegen Verdun voort. De Oostenrijkers wonnen bij hun offensief terrein aan het ffaliaan- sclie front en het lag voor de hand, dat de druk te groot zou kunnen wor den, tenzij er tijdig maatregelen werden genomen om verlichting te brengen. Dienovereenkomstig werd ten slotte tusschen Joffre en mij overeengekomen, dat het gezamenlijk Fransch-Britsche offensief niet langer dan tot einde Juni zou worden uitgesteld. Het doel van dit offensief was drie voudig ten eerste den druk bij Verdun te verlichten, ten tweede de geallieer den op andere oorlogstooneelen te steu nen door ieder verder transport van Duitsche troepen van het Westelijk front te doen ophouden en ten derde de kracht van de troepen tegenover ons uit te putten. Dit drieledig doel is ten volle bereikt. Verdun is ontzet, de beste Duitsche troepen zijn aan het Westelijk front vastgehouden en de kracht van den vij and is zeer aanmerkelijk uitgeput. Elk van deze drie resultaten is op zichzelf voldoende om den strijd aan de Somme te rechtvaardigen en het bereiken van alle drie verschaft ruimschoots beloo ning voor het schitterend werk van on ze troepen en voor de gebrachte offers. Zij hebben ons een groote schrede na der gebracht tot de eindoverwinning van de zaak der geallieerden. EEN TWEEDE NOTA VAN WILSON. De „B. Z. A. M." meldt, dat volgens berichten uit Londen een tweede nota van president Wilson aldaar is aange komen, die ter opheldering van de eer ste nota moet dienen. De Engelsche bladen, ingelicht door diplomatieke kringen, berichten, dat deze tweede nota aan de houding der Entente-mogendheden niets zal veran deren. De mogendheden der Entente zullen met haar antwoord niet dralen, Enge land zal vermoedelijk Zaterdag ant woorden. Blijkens inlichtingen van de „Korres- pondenz Norden" bij diplomalieke krin gen te Berlijn geldt het hier niet een rondschrijven van Wilson aan de oor logvoerende mogendheden. Ten minste te Berlijn is geen nota der Ameri- kaansche regeering aangekomen. Daar entegen is inderdaad aan de Engelsche regeering en vermoedelijk ook aan de andere regeeringen Ier Entente een tweede nota overhandigd, welke ver schillende ophelderingen verschaft be treffende de eerste nota. Een tweede nota aan de Duitsche regeering zou overbodig zijn, aangezien de rijksre- geering de eerste nota van Wilson leeds heeft beantwoord en in haar ant woord uitdrukkelijk heeft te kennen ge geven zich met den stap van Wilson principieel té kunnen vereenigen. DE VOORGESCHIEDENIS DER VREDESVOORSTELLEN. Een speciaal artikel van F. N. Hall in de „New-York World" geeft de in nerlijke beteekenis van Duitschland's haastig beroep op de neutralen en het verzoek van den president om een ver klaring van de zijde der oorlogvoeren den. Hall zegt, dat de meerderheid van het kabinet in het begin van December het er over eens was, dat het in de nota van den president over de „Sus sex" ingenomen standpunt, nl. dat zoo Duitschland de toen gevolgde praktijk van den onderzeeërsoorlog niet opgaf aan de Vereenigde Staten niets anders overbleef dan de diplomatieke betrek kingen af te breken, gehandhaafd moest worden. De onderzeeërsactie bracht de meerderheid van het kabinet tot de overtuiging, dat het onmogelijk zou zijn niet over te gaan tot de actie, waarmede in de „Sussex"-nofa ge dreigd was. Graaf Bernstorff, die inzag hoe ern stig de toestand was, waarschuwde zijn regeering en het vredesvoorstel dat be stemd was voor de Kerstweek, werd gedaan op 12 Dec. Door deze daad hoopte de regeering fe Berlijn het Amerikaansche publiek er toe te brengen, dat het den .president niet zou steunen indien hij optrad tegen hervatting van den „rliksichtlosen" on derzeeërsoorlog. Het hoofdartikel van de „World" zegt, dat Duitschland's hoogste wenscli is Groot-Britannië streng te straffen wegens zijn blokkade en wel door on derzeeërsactie en vraagt dan „Wan neer dit geschiedt moeten de Amerika nen dit dan maar dulden of aan deze actie, zoo noodig, 'door geweld een ein de maken Het zou een dwaasheid zijn het gevaar fe licht aan te zien, want hef bestaat werkelijk in hooge mate." EEN VERKLARING VAN MINISTER HENDERSON. De Engelsche minister Henderson, die te Parijs het congres van de Fran sche soc. partij heeft bijgewoond, ver klaarde vóór zijn vertrek aan een mede werker van het „Ag. Econ. financière": ik ben te Parijs gekomen om tegen over de Fransche democratie de belof ten te hernieuwen van het Engelsche volk en de Engelsche arbeiders om den ons opgedrongen oorlog door te zetten tot de zege is bevochten zonder ons op te houden bij de huichelachtige ma noeuvre van onze tegenstanders. De Britsche arbeider, die slechts langzaam in beweging komt, heeft besloten tot alle offers, welke van hem gevraagd kunnen worden overwerk, geen va- canties, dienstplicht, nieuwe belastin gen. Het Engelsche volk keurt alles goed om het beoogde doei fe bereiken, waarvan niets liet meer kan afbrengen, ik keer naar Engeland terug met de vaste overtuiging dat er even volledige overeenstemming heerscht tusschen de beide regeeringen als tusschen het En gelsche en Fransche volk, teneinde de gemeenschappelijke actie voort te zet ten, waarvan onvermijdelijk het gevolg moet zijn de zege van onze rechtvaar dige zaak. OORLOGSVARIA. De eilanden Psara en Imbros hebben koning Constantijn van den troon ver vallen verklaard en zich bij de natio nale beweging aangesloten. De nieuwe Fransche opperbevelheb ber, generaal Nivelle, heeft een langdu- '■ive bespreking gevoerd met den minis ter van oorlog, Lyautey. De generaal houdt zich bezig met de quaestie van een nieuwe groepeering der Fransche legergroepen en der aanvoerders. Er is in Engeland een scheepvaart controleur en een commissie van ad vies bij de scheepvaart benoemd. De Oostenrijksche sociaal-democra tische Rijksraadfractie eischte met be slistheid herstel van den constitutio- neelen toestand. Naar fe Berlijn in welingelichte krin gen verzekerd wordt heeft de regeering der Vereenigde Staten niet alleen tot Brazilië, doch ook tot Argentinië en Chili langs diplomatieken weg het ver zoek gericht om eveneens aan de vre- desactie deel te nemen. Te Assen zijn 3 Russische krijgsge vangenen aangekomen, die teTerApel over de grens waren gevlucht. Onder Aalten zijn twee Russen en een Duitsche deserteur over de grens ge komen. Te Ter Ape) zijn drie Russische krijgs gevangenen aangekomen. Zij waren in de nabijheid der grens bij boeren werk zaam. Woensdag kwam nabij Doetinchem een Duitsch deserteur in burgerkleeren aan. De man had ruim twee jaren ge diend, werd een paar maal gewond en maakte thans van zijn verloftijd gebruik om de grens over te gaan. Hij had zijn tocht met groote moeite van tijd tot tijd wadende en zwemmende voltooid. Donderdag arriveerden te Zevenaar vier Poolsche jongelieden, die als burger naar Duitschland gedeporteerd waren. Zij hadden deeis in fabrieken, deeis in mijnen gewerkt en gingen als gevolg van de zeer slechte voeding ten slotte aan den haal. Tusschen 's Heerenberg en Doetinchem zijn nog meer Polen over de grens gekomen. Opmerkelijk is het, dat al deze lieden krachtige, jonge man nen zijn, in den leeftijd van 20 tot 25 jaar. Te Maastricht kwamen twee ontvluch te Russen aan. Door de Rotterdamsche politie wordt de opsporing verzocht van 114 aandeelen van 500 en 1000 francs in industrieele ondernemingen, ter totaal waarde van 67,000 francs, die te Zurich zijn ontvreemd. Gisternacht half één brak te Mij drecht door onbekende oorzaak brand uit in de biscuitfabriek „de Lin deboom" van de firma Doesburg. De brand greep vrij snel om zich heen. De pompers van de dorps-brandweer wil den in den beginne niet snel genoeg pompen, doch nadat fl per uur voor het pompen werd aangeboden, was het vuur spoedig gebluscht. Ongeveer een derde gedeelte van de fabriek is afge brand dat gedeelte waar zich een ge deelte van ovens en de machines be vinden. Het bedrijf zal echter kunnen worden voortgezet en alle arbeiders zullen aan de fabriek werkzaam blijven. Alles is verzekerd op beurspolis, doch de schade is desniettegenstaande aan zienlijk, daar de prijzen van machines op het oogenblik 50 a 60 pet. hooger zijn dan in normalen tijd.

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 7