Tweede Blad llissingsehe Count SN DE. ÖRT- KaneeL s uersch. elen e ver- eland.. Zitardai 23 December 1916. - Kt. 303 Kamer van Koophandel. BINNENLAND Stads=en Provincienieuws SPORT D worde» n de sctie ik of 11' de eder even aoorte af i» jliditeit kan iusch geen en gekocht n 106 onder ver ftechniek. Woensdag iddelburg. VAN DE VAN Zitting van Vrijdag 22 December, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer Jos. van Raalte. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heer Stevens met kennisgeving. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Mededeeiing werd gedaan van ver schillende ingekomen stukken en boek werken, welke in de boekerij zullen worden geplaatst. Nog werd mededeeiing gedaan van de goedkeuring der rekening van de Kamer over het jaar 1915. Van Burg. en Weth. was ontvangen een afschrift van de lijst van- kiesge rechtigden voor de Kamer van Koop handel alhier, voor het tijdvak 1916- 1918, zooals die op 20 October jl. is gesloten. Op deze lijst komen 167 kiesgerech tigden voor. Van den Commissaris der Koningin was een schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld dat tot secretaris der commissie van toezicht op het ver voer van landverhuizers is benoemd de heer A. J. Gooszen, ter vervanging van den heer C. A. Dominicus, aan wien op verzoek eervol ontslag is verleend en dat tot lid van bedoelde commissie is benoemd de heer J. W. A. Mulder, zulks ter vervanging van den heer T. M. Lucas. Nog werd mededeeiing gedaan van een schrijven van Burg. en Weth. waar in kennis wordt gegeven dat tot leden der Kamer zijn gekozen de heeren J. G. van Niftrik Jr., Jos. van Raalte, L. j. Polderman en L. C. Stevens, die ver klaard hebben hun benoeming aan te nemen. Van den minister van landbouw was nog ontvangen een schrijven, houden de' aanvulling van het reglement der Kamers van Koophandel. Ten slote werd nog mededeeiing ge daan van de goedkeuring der begroo ting van de Kamer voor 1917. Al deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Van de Nederiandsche Kamer van Koophandel te Brussel was een verzoek ingekomen om opgave van valsche le veringen van zgn. Nederlands.ch fabri kaat. J Dit adres is reeds afgehandeld. Door de heeren P. F. Auer en L. J. Polderman was rapport uitgebracht over het door de commissie tot herzie ning van de Schipperwet samengesteld ontwerp met begeleidend schrijven van den minister van landbouw, nijverheid en handel. In het rapport der commissie wor den verschillende opmerkingen ge maakt, welke opmerkingen zeer uitvoe rig worden uiteengezet en toegelicht en waarin de verschillende bezwaren wel ke de commissie tegen het ontwerp had duidelijk worden gemotiveerd. Overeenkomstig dat rapport werd destijds aan den minister geadviseerd. Van den heer Nierstrasz is een adres ingekomen om mede te werkeft tot op richting van een Internationaal Prijzen- hof van Apoèl. Dit adres is door 8 firma's te dezer stede onder'teekend, die aan'de oprich ting van dat Prijzenhof willen mede werken. Van de Algemeene Ned. Vereeniging voor Vreemdelingen-verkeer was een verzoek ingekomen om als lid tot deze Vereeniging toe te treden. De maximum-contributie als lid be draagt 50 per jaar, die voor het do nateurschap 5. Dit adres werd voor kennisgeving aangenomen. Door den heer R. Houwink, lid van de Kamer van Koophandel te Meppel, werd een schrijven gericht aan de Ka mer van Koophandel in die gemeente, waarin de klacht wordt geuit, dat de Kamers zeer weinig of geen deel geno men hebben aan de bespreking of de oplossing van verschillende belangrijke vraagstukken, die tijdens en door den oorlogstoestand in het economische le ven in Nederland zijn ontstaan. In dit schrijven worden de volgende vragen gesteld le. Zijn de Kamers van Koophandel en Fabrieken werkelijk instellingen die den handel in het algemeen vertegen woordigen Zoo ja, waarom zijn dan gèen adviezen gevraagd tijdens het treffen van de vele zoo hoogst belang rijke maatregelen gedurende den oor logstoestand. 2e. Indien het mocht blijken dat de inrichting of de werkwijze der Kamers van Koophandel en Fabrieken zich niet leent tot het geven van adviezen aan de autoriteiten, zou het dan niet wensche- lijk zijn over te gaan tot een reorgani satie van de Kamers van Koophandel en Fabrieken 3e. Zou het niet mogelijk zijn, dat tenminste eenige leden der Kamers van Koophandel als hare vertegenwoordi gers, zoowel de hoogere als de plaatse lijke autoriteiten alsnog raad en daad zouden kunnen verltenen bij het uit voeren van de zoo diep in het econo mische leven ingrijpende regeerings- maatregelen De commissie voor de algemeene za ken, bestaande uit de heeren Van Nif trik en Laernoes, is van meening dat 't volkomen juist is, dat men handels mannen moet raadplegen, wanneer men wenscht in te grijpen in den handel. Er zullen wellicht bezwaren geop perd worden wat betreft den afstand van Den Haag naar verschillende ge meenten waar Kamers zijn gevestigd, maar deze bezwaren schijnen de com missie niet overwegend toe. De commissie stelt voor aan de-Ka mer te Meppel te berichten, dat deze Kamer het 'met haar betoog eens en dat deze Kamer bereid is verzoeken te steunen welke zij daarmede in verband tot de regeering zou willen richten. De vereeniging „Handelbelang" te Middelburg heeft een adres aan de di rectie der Staatsspoor gericht tot ver vroeging van de aankomst van trein 7470 en 7471 te Rozendaal, waardoor de Hollandsche post nog in den morgen zou kunnen worden gedistribueerd. De commissie voor algemeene zaken uit de Kamer alhier geeft in overwe ging dit adres krachtig te steunen, doch inmiddels heeft de vereeniging „Han delsbelang" reeds bericht gekregen van de Staatsspoor dat afwijzend op haar verzoek is beschikt. De commissie voor algemeene zaken voor deze Kamer heeft rapport uitge bracht over het ook aan deze Kamer gedaan verzoek, hoe gedacht wordt over een evenfueeie herhaling yan een invoering van den zomertijd. Het rapport van deze commissie, uit gebracht 16 October, luidt als volgt Ter beantwoording van de vraag van den minister van binnenlandsche za ken, welke de economische en financi- eele gevolgen zijn geweest van de ver andering van den wettelijken tijd ge durende den afgeloopen zomer, hebben wij de eer U het volgende te berichten Bij den wettelijken tijd is het mid daguur juist het midden van den dag, de voormiddag is dus juist zoo lang als de namiddag. Bij den vervroegden wettelijken "tijd wordt het middaguur gesteld op 11 uur in den voormiddag,de voormiddag wordt daardoor twee uur korter dan de namiddag. Voor de stadsbewoners kan de ver vroeging van den wettelijken tijd wei nig bezwaar opleveren, omdat de ar beidstijd daar zelden langer is dan van 7 uur in den morgen tot 7 uur in den avond integendeel de twee uur lange re namiddag verschaft den stadsmen- schen de gelegenheid zich na den ar beid langer in de buitenlucht te bewe gen geeft hun ook een besparing in de kosten van kunstlicht. Door de invoering van den zomer tijd zullen dus gebaat zijn winkeliers, winkelbedienden, kooplieden, kantoor bedienden, fabrikanten, fabrieksarbei ders, ja,'schier alle bewoners der ste den. Anders is het echter gesteld met de plattelandsbewoners. Op het platteland wordt des zomers gewerkt zoolang het dag is en een tijd- regeling, waarbij de voormiddag 2 uur korter is dan de namiddag, is bedenke lijk, immers de morgens zijn in Mei en September tekort om al het ochtend werk te verrichten, daarentegen zijn de werktijden na de middagrust veel te lang. Het is dan ook op het platteland dat de invoering van den zomertijd veel te genstand heeft ontmoet. Wanneer wij de balans opmaken dan zullen er zeker veel meer voordeelen dan bezwaren aan den zomertijd ver bonden zijn en meenen wij dat men ge rust in dezelfde richting kan blijven voortgaan. In dien zin is aan den burgemeester door deze Kamer geantwoord. Ook deze stukken werden allen voor kennisgeving aangenomen. DE HAVENPLANNEN. Hierna was aan de orde de beant woording van de memorie van ant woord-van den minister van waterstaat op het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende de plannen tot ver betering van de haven te Vlissingen. De voorzitter meende ook in de Ka mer van Koophandel deze zaak ter sprake te moeten brengen, om den mi nister van waterstaat te verzoeken met eenige spoed deze zaak ter hand te nemen. De voorzitter meent dat den minister moet worden gevraagd of hij ook de Kamer van Koophandel rekent tot de belanghebbenden, wier advies in deze zal worden gevraagd. Hij heeft deze zaak met den heer Van Niftrik besproken, die zich bereid verklaard heeft deze belangrijke quaes- tie in te leiden. In de momorie van antwoord op het afdeelingsverslag betreffende de be grooting van waterstaat, aldus de heer Van Niftrik, tref ik het volgende aan „Haven van Vlissingen. De door de betrekkelijke commissie aanbevo len werken hebben aanleiding gege ven belanghebbenden over de plan nen tot verbetering te hooren, het geen er toe heeft geleid de commissie andermaal te raadplegen. In het daarna ontvangen antwoord wordt door de(commissie aanbevo len de bouw van een keersluis, naast de bestaande kleine schutsluis. De kosten van eerstgenoemde wer ken wórden, met de bijkomende werkzaamheden, op rond vier mil- lioen gulden geraamd, terwijl voor het vergrooten der buitenhaven, met inbegrip van een kaaimuur aan een .der lange zijden, worden begroot op drie millioen gulden. Dat de bouw der keersluis, ter plaatse is ontworpen, technisch uit voerbaar is, zou vooraf behooren te worden uitgemaakt door het nemen van een proef op beperkte schaal, welke ten doel heeft te beoordeelen of het mogelijk zoude zijn de fun deering der keersluis in den droge te bewerkstelligen. De kosten van bedoelde proefne ming, waaromtrent dezer dagen het gevraagde rapport is ingekomen, wordan globaal op 100.000 ge raamd. De Minister stelt zich voor om thans belanghebbenden in verband met de gewijzigde voorstellen der commissie nader te hooren." Blijkens de memorie van antwoord staat dus de minister blijkbaar nog ge heel vrij tegenover het door de com missie aanbevolen plan, en wenscht de minister, alvorens eene decisie te ne men, een onderzoek te doen naar de uitvoerbaarheid van het plan, welk on derzoek zal kosten 100.000. De minister wenscht allereerst ech- ter_belanghebbenden te hooren in ver band met de gewijzigde voorstellen der commissie. Vanuit 'deze Kamer behoort zeer ze ker in de eerste plaats eert woord van warmen dank gesproken te worden tot den minister van waterstaat, voor zijn streven om de Vlissingsche belangen te bevorderen door het verbeteren van den toegang tot de haven en door het vergrooten van de buitenhaven. Ik wensch er op te wijzen dat de Vlissingsche haven niet alleen voor on ze stad is bestemd, maar dat zij ook is de toegang tot de haven van Middel burg, feitelijk is de haven van Walche ren, ja behoort te worden de groote zeehaven van geheel Zeeland. De Vlissingsche haven kan dienst baar gemaakt worden aan het snelver keer (men leze daaromtrent de brochu re „Quick Ocean transit by two slow Dutchmen")\ en de Vlissingsche haven kan in hooge mate bevorderen de ont wikkeling van de industrie op Walche ren. Omtrent een en ander heeft de inge nieur van den waterstaat, G. J. van den Broek, een zeer belangrijke studie ge schreven in het tijdschrift van econo mische geographie van 15 Juni 1910. Waar het gaat om zoo groote belan gen van handel en de industrie, meen ik, dat het gewenscht is dat het oor deel van deze Kamer worde vernomen over de gewijzigde plannen der Staats commissie en stel ik u voor aan den minister van waterstaat het verzoek te richten, ook onze Kamer daaromtrent te hooren. De voorzitter stelde na deze toelich ting voor aan den minister te verzoeken de Kamer over het gewijzigde plan te willen hooren en in dien zin een adres aan den minister van waterstaat te enden. De voorzitter zeide nog dat hij op initiatief van den heer Van Niftrik deze vergadering heeft belegd. Hij was het geheel eens met den heer Van Niftrik en bracht hem dank dat hij deze zaak ter sprake heeft gebracht. Hij verzocht de Kamer machtiging te verleenen om deze zaak bij den minis ter te bepleiten, en daarvoor aan te wij zen de heeren Van Niftrik, Auer en Laernoes, welke drie heeren deze zaak bij den minister als der zake kundigen kunnen bepleiten. De heer Van Niftrik gaf in overwe ging dat de Kamer schriftelijk en dui delijk haar standpunt bij den minister zal bekend maken en dat rapport dan nader mondeling toe te lichten. Alzoo werd besloten. De heer Aqer zeide bij de rondvraag dat, wanneer des morgens half elf een brief op een der hulpbrievenbussen ge worpen wordt, deze brief eerst des_ avonds half acht wordt bezorgd, omdat de bus om 2.55 wordt gelicht en de be stelling om vijf uur is vervallen. Hij kon niet begrijpen waarom deze bussen zoo vreemd gelicht worden. Hij noemde dit onoordeelkundig en hij vroeg of daarin geen verandering ge bracht kon worden. Het was wel gewenscht dat hierin verandering gebracht werd. De voorzitter stelde voor aan den di recteur der posterijen te verzo.eken of daarin geen verbetering kan worden gebracht. Dienovereenkomstig werd besloten. De openbare vergadering werd ver volgens gesloten. Generaal Van Resteren f De te Rijswijk ontslapen luitenant- generaal b. d. Carel Otto van Resteren was 13 Sept. 1837 te Geertruidenberg geboren. Hij ving zijn militaire loopbaan in 1852 aan bij het instructie-bataljon en werd zes jaar later 2e luit.-adjudent bij- het 4e regt. inf. Na de subalterne ran gen te hebben doorloopen werd hij in 1886 majoor bij genoemd regiment, 4 jaar later luitenant-kolonel en in 1892 kolonel-commandant van het le regt. inf. Van 15 juli tot 15 Oct. 1896 werd hij tijdelijk belast met het bevel over de 2e divisie waarvan hij in hetzelfde jaar tegelijk met zijn bevordering tot generaal-majoor commandant werd. Ver volgens werd Van Resteren inspecteur der infanterie, welk ambt hij van 1 Ja nuari 1898 tot in 1906 vervulde na 1 Febr. 1899 te zijn bevorderd tot luit.- generaal. In 1906 werd hem op zijn verzoek een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend oqder dankbetuiging. Generaal Van Resteren was officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden en ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Verplichte winkelsluiting. De gemeenteraad van Schiedam heeft vastgesteld een verordening op de ver plichte winkelsluiting. Alle winkels, be houdens de uitzondering voor apothe kers, enz. moeten gesloten zijn van des avonds 9 tot des morgens 5 uur. Des Zaterdags, den dag voorafgaande aan Hemelsvaartdag, zoomede de week voor afgaande aan St. Nicolaas en Kerstmis en op 31 December zullen de winkels tot 's avonds 11 uur geopend mogen blij ven. Deze verordening geldt voor den tijd van één jaar en is als een proefmaat- regel te beschouwen. Ook de gemeenteraad van Amersfoort stelde een verordening vast, waarbij, be houdens kleine afwijkingen, de Amster- damsche verordening, is gevolgd. Op voorstel van B. en W. werd het sluitings uur bepaald ep 's avonds 8 uur, en op Zaterdag en enkele met name genoemde dagen, voorafgaande aan feestdagen op lO'/a uur. VLISSINGEN, 23 DECEMBER. De mailboot',,Prins Hendrik" wordt heden wegens stormweer niet uit Enge land hier verwacht. Van verschillende zijden is de op merking gemaakt dat de busrechthou ders des Zondags hun post kunnen af halen des morgens van 10 tot 12 uur, zoodat de correspondentie welke met den trein van 12 uur mede komt, tot den volgenden dag blijft liggen. Men vestigt er evenwel onze aan dacht op dat het overgroote deel van de Hollandsche post reeds met den trein van half. elf hier aankomt, welke trein des morgens 7 uur uit Amsterdam vertrekt. Onder verwijzing naar achterstaande advertentie kunnen wij onzen lezers mededeelen dat het bestuur van het Militair Te Huis sedert een 3 tal jaren telkens met Kersifeest een feestavond bereidt aan onze militairen van land- en zeemacht. Het dameszangkoor dat daarbij dan optreedt, heeft daartoe aangezocht door eene commissie bestaande uit de heeren H. J. Tichelman, dr. C. J, Colder, M. Verhorst, C. N. J. de Vey Mestdagh en P. G. Laernoes Jr. zich bereid ver klaard om ook 's middags in de groote zaal van het Concertgebouw te zingen op den 2en Kerstdag van 2—3,30 uur. De heeren Petermeijer en van Empel te Middelburg hebben zich bereid verklaard een kort Kerstwoord te spreken. Het stoomschip „Bussum" is heden hier, binnendoor van Rotterdam gesleept, aangekomen om aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier machines en ketels in te nemen. Hedenmiddag is in de Aagje Deken straat, ter hoogte van het kantoor van „de Schelde", een bakkerwagen door den hevigen rukwind, omgeslagen. De inhoud van den wagen, bestaande uit brood, beschuit enz. rolde over de straat, doch bereidwillige handen hielpen mede om een en ander weer in den wagen te deponeeren. Door den storm hebben ook ver schillende schoorsteenen het moeten ontgelden, terwijl tal vtTn dakpannen zijn afgewaaid. Abortus provocatus. Door de politie werd hedenmorgen in een woning alhier huiszoeking ge daan, waarbij instrumenten in beslag zijn genomen, terwijl de vrouw des hui zes is gearresteerd geworden, als ver dacht van abortus 'provocatus. Zij is hedenmorgen naar Middelburg overge bracht en ter beschikking van de justi tie gesteld. Hedenmiddag is een schoorsteen brand uitgebroken in een perceel in de Molenstraat, welke met eigen midde len is gebluscht geworden. Bij de politie, werd aqngifte gedaan door een jongnfensch dat zijn porte- monnaie met geld was gestolen, terwijl een ingezetene aangifte deed van dief stal van een spionnetje van zijn woning. Door dé politie is hedenmorgen ge arresteerd een man die zich in een café bevond met een geladen revolver, wat in strijd is met de wapenwet en met de thans heerschende militaire verorde ningen. Deze man, die trouwens beschonken was, had even te voren een vrouw met dit vuurwapen bedreigd. Voor de afdeeling der S. D. A. P. zal op Maandag 25 Decemker, des avonds 8 uur, in het Concertgebouw als spre ker optreden de heer H, Spiekman, lid van de Tweede Kamer, met het onder werp „Vrede op Aarde." Er zal gele genheid worden gegeven tot debat. Belgisch Athenaeum. Hedenmorgen had in het Belgisch Athenaeum alhier de plechtige bekend making plaats van de uitslagen der prijs kampen van den 1 sten trimesterstudie jaar 1916-1917. Wij doen hier de namen der bekroonde studenten volgen Wetenschappelijke RhetorikaAuguste Raes, van BrusselHandel- en Nijver- heidsrhetorika Aimé Demarest, van Vlis singen Grieksch-Latijnsche Poësis Philippe Dotremont, van Hoegaerde2de WetenschappelijkeCharles Verstraete, van Anrwerpen 2de HandelsklasChar les Maes, van Vlissingen 3de Grieksch- Latijnsche Gustave Installé, van Meche- len 3de HandelsklasAugaute Timmer man, van Vlissingen 4dé moderne Fer- nand Ceulemans, van Borgerhout5de Grieksch-Latijnsche Maurice de Wae- penaert, van Dendermonde5de mo derne René Grosemans, van Borger hout 6de LatijnscheLionel Maes, van Thielt6de Moderne Raymond Ocket, van Antwerpen 7de moderne Roger van Biesbrouck, van Nieuwpoort. De studenten gingen vervolgens met verlof tot Maandag 8 Januari. Het Athenaeum telt thans 97 studenten. Er circuleert te Middelburg een adres aan den gemeenteraad, waarin verzocht \yordt niet te besluiten tot. invoering van verplichte winkelsluiting. Men schrijft ons uit Terneuzen Door den gemeenteraad werd Vrij dag bij verordening bepaald, dat ge meente-ambtenaren, voor zoover daar in niet bij de wet is voorzien, geen bij betrekkingen mogen bekleeden in dienst van het rijk, de provincie of eenig van wege de 'gemeente gesubsidieerd li chaam. Deze bepaling wordt uitgevaardigd, in verband met een vastgestelde nieu we jaarweddenregeling. Door den raad werd ook als zijn meening uitgesproken, dat de gemeen te-ambtenaren die bijbetrekkingen be kleeden en daaruit nog geen ontslag aanvroegen, indien zij ook na 1 Janu ari a.s. die betrekkingen blijven beklee den, uit den dienst der gemeente be hooren te worden ontslagen. Gevraagd werd, of Burg. en Weth. nog geen maatregelen hadden overwo- gein verband met de omstandigheid, dat de hoogst aangeslagene in de ge meentebelasting, die.voor 1918 onge veer 25.000 zou hebben betaald, de gemeente verlaat. Wijziging der be grooting zal hiervoor noodig zijn. Overweging werd toegezegd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ger. Kerken. De drie kerkeraden van Middelburg A. B. en C. hebben Don derdagavond ieder met hun gemeente vergaderd, om het voorstel van kerk A. inzake de ineensmelting, dat door de beide andere kerkeraden aanvaard was, te bespreken. Het resultaat was, dat de kerkeraden vertrouwen mogen de ge meenten achter zich te hebben wel werden door sommigen nog bezwaren geopperd, doch elke oppositiegeest ont brak ten eenenmale. Het is dus te ver wachten, dat in Middelburg A. B. en C. spoedig tot het verleden zullen behooren. RECHTSZAKEN. Lotisico. De Hooge Raad veroordeelde de maat schappij „Lotisico" tot uitbetaling van een gevorderden prijs ad f 1314, aanne- mende dat in strijd met de beslissing der rechtbank én het gerechtshof te 's Gravenhage, het hier niet gold een vor dering voortspruitende uit spel en wed denschap, maar een vordering betref fende een gewone overeenkomst, waar van uitvoering kan gevorderd worden VOETBAL. De Roomsch Katholieke voetbalbewe ging heeft ook hier ingang gevonden. Gister werd als onderafdeeling van het R^ K. Patronaat „St. Aloysius" een voetbalclub „Concordia" genaamd opgericht met een 20tal leden. Voorzitter is de WelEerw. heer kapelaan van der Sman, secretaris de heer Ch. J. Bukkens, Hobeinstraat 9. Reeds a.s. Woensdag zal de nieuwe club een wedstrijd spelen tegen „Nep tunes". De Kerstdagen beloven den Vlis- singschen voetballiefhebbers niet veel. Alleen Zondag zal voor de Zuidelijke 2e klasse A alhier een ontmoeting tus- schen „Vlissingen" I en „Middelburg" 11 plaats hebben. Verder waarschijnlijk niets. Vlissingen heeft echter gedaan wat zij vermocht. Het Vlissingsche 2e elftal moet naar Goes „Zeeland Vooruit" gaan bekampen. Waarschijnlijk een gemakkelijke over winning voor „Vlissingen." De V. C. „Vlissingen" 1 moet nu nog een 3tal wedstrijden spelen, n.t. tegen „N.A.C." II, „Middelburg" II en „Velo- citas" II, vooraleer de eindbeslissing valt, die blijkens toelichting van gisteren nog zeer twijfelachtig is. In Middelburg zal het druk zijn. Zon dag speelt het 2e elftal tegen „Vlissin gen" I. le Kerstdag wedstrijd „Middel burg" 1„Edo" en 2eKerstdag wedstrijd „Middelburg" 'I„Quick." Zooals men ziet plannen genoeg en de eenige verwachting is nu maar of 'tweer zijn medewerking verleenen zal. 't Ziet er niet naar uit. KERSTSTEMMING. Men schrijft ons van Vlaamsche zijde Als ik zoo voor de ramen der winkels de Kerstboompjes, 't speelgoed, de al lerhande artikelen, geschikt voor ge-

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 5