Firn A. Snefhlage Na Vi Mr Ki Bloed- IN KAMEROVERZICHT- HetMusl De Mm. Burgerlijke Stand metZOHPEH MEflEDECUHGEM. In de Jmgd moet mea voor den Ouderdom zorgen. ADVERTENTIËN veel last aanges te Ar ken ei Inll gelden gaarnt PRIMj G£K< GEK< Verderl ECJ1' GELD I-1- U» MSMAE c J. De tegen c f 1000. Te DE KQ slechts bloeien waar een uitgebereid en rijk veld van ontwikkeling bestaat. Geen boeken-kennis, geen snuffel-we- tenschap, maar die bijzondere ontwik keling die heeft geleid tot een zelfstan dig-wording van den geest, tot een scherp oordeel des onderscheids, tot een fijn vernuft. Wij zullen ons geen oordeel aanmatigen over kunst, welke ook, doch wij constateeren alleen dit verschijnsel, dat nog nooit de ware kunst in een armoedig geestelijk pakje is verschenen. En dat wordt vergeten op de koninklijke fabriek met den fraai- en Latijnschen naam. De piano-virtuo- sen worden er harddravers over de toetsen de zang-artisten zijn note- kweelers. En als zij volmaakt zijn in de techniek gaan ze de wereld in, die ma ling heeft aan de techniek, doch alleen vraagt wat zij daarmede tot stand kun nen brengen 1 Het eenige van ontwikkeling, dat wordt gedoceerd is de muziek-geschie- denis, die door den grooten Henri van uit de „hoogte zijner hoogheid" wordt neergedruppeld op de saam-gestroom de menigte. Zij zuigt dien honig op, voor zoover zij het kan en zij geurt er mede Eiber heeft altijd medelijden gehad met de bleek-neuzige juffertjes en de hol-kakige, langharige jongetjes, die dagelijks op dien kunst-Parmassus ver toeven om er te spelen of te kweelen. Zij denken zich den hemel nabij en straks storten zij neer op de aarde waar de pianoles veertig cents per uur opbrengt.* Nu sloven zij zich uit op Beethoven en Bach en straks tromme len zij „o Katarien" op een café-piano Maar de uitverkorenen Zij zijn er ondanks de fabriek. Zij zijn er geko men, omdat de mishandeling van de schoolsche opleiding langs hen is heen gegaan en zij hun oorspronkelijk ka rakter hebben behouden. Dat zijn de genieën en talenten, die moed hadden om die lange worsteling van het tech nisch geschoolmeester te doorstaan en toch zichzelf te blijven. Maar op de duizend die er komen, stijgt er één als ster. En de rest kwijnt als de nachtpit. Wie de straten van de residentie doorwandelt, zal verbaasd staan over de vele naambordjes, die vertellen dat daar een artist, gediplomeerd van dit of dat conservatorium woont. Den Haag baadt in de kunst, schre ven wij, den Hadg heeft neiging in de kunst te verdrinken. Helaas, wie schaft hier raad en scheidt het kaf van het koren EIBER. Vergadering van Vrijdag- Sleêhts een drietal ontwerpen waS' aan de orde. Twee ervan gingen onder den hamer door, nl. een buitengewoon ooflögskrediet van 135 milloen en' de beveiliging van menschenlevens op zee. Over de heffing van opcenten ten behoeve van het leeningsfonds 1914 maakte de heer Visser van Yzendoorn eenige opmerkingen. Het opcenten-stel- sel was een noodmaatregel bij de eerste leening, maar nu die eerste door een tweede en een derde is gevolgd, is het stelsel ondeugdelijk. Per jaar zal reeds een veertig milloen gulden noodig zijn. Dat bedrag uit opcenten te trekken, is een stelsel dat niet toelaatbaar is. Hij wenschte daarom dit stelsel niet verder door te voeren maar af te wachten de opbrengst van de bijzondere belastin gen en daarna een geheel nieuwe rege ling voor de oplossing te ontwerpen. De heer Ter Laan (Rotterdam) achtte de kleine salarissen te zwaar getroffen. Daartegenover betoogde de Minister van financiën dat zijn wetsontwerp geen wijziging brengt in het bestaande stelsel en feitelijk een formaliteit is. Hij zag dus niet in wat de oppositie op eens deed verrijzen. Op de personeele belasting zijn de opcenten voor som mige onderdeelen iets verhoogd en op en nog 'wat trappen durft klimmen Moede Dat gevoel heb ik zelden. Werkelijk zag men haar gelaat, waarvan de kleur slechts een weinig verhoogd was, geen spoor van ver moeienis aan, en hij bewonderde haar krachtige natuur. Zij stegen nog twee verdiepingen hooger, toen kwamen zij door enge smalle gangen en groote za len in een gewelfde holte, waarin een wenteltrap was aangebracht deze was zoo hoog, dat het oog beneden het eind boven niet kon zien. Ontelbaar waren de treden Elisabeth telde meer dan tweehonderd. Eindelijk stonden ze op de laatste, zij bracht naar een ronde torenkamer waarvan de drie groote boogvensters van den vloer tot den zolder reikten. Elisabeth trad binnen verschrikt trok de graaf haar terug. Er was geene borstwering, de vensters waren zonder traliën, en beneden gaapte eene onpeilbare diepte, want in duizelingwekkende hoogte, uitstekend boven het slot en de heele omgeving, was de toren gebouwd, waarin zij zich bevonden. Welk een uitzicht bood zich daar boven aan het oog. Elisabeth sprak geen woord, geen uitroep klonk, zij vouwde de handen en zag rond. Als iets geweldigen indruk op haar maakte, kon zij niet spreken, stom bleef de mond, doch des te welspre kender waren oogen en gelaatstrekken. De reusachtige bergmassa's, die in een halven cirkel ten hemel reikten, schenen nabij te zijn gekomen. Nu scherpkantig, dan kegelvormig, nu edel omhoogstrevend, dan vormloos op el kaar gestapeld, boden zij eene overwel- andere wijze is dit aangevuld. Uit een technisch oogpunt kon de Minister geen wijziging in dit ontwerp toelaten. De tijd dringt reeds tot spoedige afdoening. Door den heer Ter Laan werd daarop voorgesteld de salarissen beneden 1200 gulden vrij te stellen van de opcenten- heffing. Natuurlijk bleef de Minister zich daartegen verzetten. Het werd met 39 tegen 14 stemmen verworpen het wetsontwerp werd goedgekeurd met 46 tegen 7 stemmen. De wetsontwerpen tot heffing van rechten van zegel en registratie werden beiden zonder stemming goedgekeurd. De Kamer is uiteen tot 9 Januari. Van onze christelijke feesten neemt het Kerstfeest de belangrijkste plaats in het is met recht een feest voor oud en jong, voor klein en groot. Zelfs in minder godsdienstige streken, waar de groote beteekenis van de komst van den Christus niet zoo wordt gevoeld, daar wordt aan het Kerstfeest meer aandacht geschonken dan aan het Paasch- of Pinksterfeest. Verschillende zaken, min of meer met 't Kerstfeest in verband staande, komen omstreeks 25 December voor den dag. Men hoort van Kerstklokken, van Kerstkransen, van Kerstboeken, van Kerstgeschenken, en vooral van een Kerstboom. Is alzoo 't Kerstfeest 't eerste, in de beteekenis van ,,'t meest gevierde", het is ook het eerste feest, wat den tijd be treft. In het kerkelijk jaar, dat met de adventprediking aanvangt, komt spoe dig het Kerstfeest. En toch is dit feest in de christenwereld het laatst inge steld, nl, in de vierde eeuw. De mach tige Julius Caesar, die meer besluiten heeft uitgevaardigd, belangrijk voor 't nageslacht, heeft den 25 December vastgesteld als datum voor het Kerst feest. De heidensche volken, aan wie 't christendom werd gepredikt en die vaak gedwongen werden christenen te worden, konden moeilijk van hun hei densche gewoonten, vooral van hun feesten, scheiden. In onzen tij_d ziet men datzelfde ver schijnsel in de landen, waar de zending arbeidt, al wordt ook niemand meer ge dwongen christen te worden. De gees telijke overheid gaf spoedig een chris telijk feest als vergoeding voor 't hei densche. Het feest van den eersten dag, de tijd, waarop het licht (de zon) het zal winnen van de duisternis, was daar om bijzonder geschikt om in de plaats te treden van het feest, waarop her dacht werd de geboorte van Hem, die het licht der wereld", is. Maar al was dit dok van hooger hand bevolen, het is te begrijpen, dat het oude heidensche feest met al zijn ge bruiken niet gemakkelijk afgezworen of vervangen kon worden. Men bleef steeds aan de oude gedachte vasthou den. Leo de Groote, bisschop van Rome (440-461) klaagt althans er over, dat er in zijn tijd „voortdurend gevonden werden, die den 25sten December niet zoozeer in eere hielden, omdat Jezus geboren als wel omdat de zon geboren was." Werd later het Kerstfeest meer ge vierd ter herinnering aan Christus' ge boorte, de gebruiken van het vroegere zonnefeest bleven lang in zwang, ja zijn zelfs nog niet geheel uit dé mode, zoo als het branden van den Kerstblok, het bereiden van den zwijnkop, het eten van Kerstgebak (offerkoeken) enz. Inzonderheid behoort hier ook toe het feest vieren om den Kerstboom. De boomvereering is zeer oud. Het woud met zijn reuzenstammen boezemde reeds vroeg bij den mensch eerbied in. Vele wouden warftl bij de oude Ger manen heilig. Volgens de Noorsche go denleer werd 's menschen's levensdraad gesponnen onder den heiligen esch. Het digende afwisseling van vormen. En het heerlijke kleurenspel, daf zich voor het oog vertoonde, de met sneeuw bedekte toppen vloeiden in rozig licht, duizend vlammen schenen er op te spelen, want de zon begon te dalen en wierp lichten de stralen op den oostelijken horizon. Hoog boven gloeiden de koepels en hoekige kruinen, terwijl het beneden deel der bergen in blauwviolette tinten verdween. En diep beneden ging de ri vier in wijde bogen zijne hardgevro- ren, glanzende oppervlakte scheen met purper te zijn be.dekt. Alles leek purper en goud, velden en weiden op de da ken van het dorp, dat aan den voet van een berg lag, speelden duizende licht- vonkjes en straalden als vurige vlam men in de vensterruiten. En ginds, aan de andere zijde, de badplaats met de parken en de mooie, witte villa's. En nog verder over het park, over de vel den en weiden, aan de andere zijde van den stroom het stadje T. Als machtige roode zuilen leken de torens van de negen kerken, en het avondrood zweef de o'p de koepels en kruisen en spon gouden draden er omheen. De graaf zag dok naar buiten, maar steeds weer vestigde hij zijn blik op zijne geleidster. Zooals zij daar stond de hooge gestalte door licht overgoten, met bijna kinderlijke ontroering in de reine, zielvolle trekken, leek zij als om geven van een glorieschijn. Hij kon den blik nief van haar af wenden. Nooit had hij een zoo rein, hoog gevoel, zoo vol en diep ondervon den, als in dit oogenblik. Maar de klank harer stem riep hem weer tot zich. vaderland van den Kerstboom is te zoe ken in Duitschland en wel in den Elzas. Op 't einde der 16e eeuw kende men daar reeds den Kerstboom. Deze werd echter toen niet geplant, doch opge hangen. Van een verlichting van den boom was er nog geen sprake. Het prachtige groen der dennen, de kleur der hope, in 't hartje van den winter, deed den mensch denken aan 't ver wachtende groen van den zomer. Zoo zou de zomer het winnen op den win ter, evenals het licht op de duisternis. En om het laatste zinnebeeld ook weer te geven, heeft men later den boom met lichtjes behangen. Bekrompenheid en vooroordeel tegen zoo'n wijze van Kerstfeestvieren ont braken in die dagen van ouds niet, evenmin als in onze dagen. Een geeste lijke van Straatsburg noemde het „god deloos kinderspel, een nesterij, waar mee men den Kersttijd doorbrengt, in plaats van Gods woord te overdenken." Maar gelukkig waren er toen en zijn er thans nog talloozen, die er anders en... beter over denken. Evenals een schilde rij of een beeld een godsdienstige stem ming kan verwekken, zoo kan het in mogelijk nog sterkere mate de Kerst boom doen. Die stralende kaarsenpracht laat geen enkel mensch koud, daarbij nog die blinkende, glinsterende voorwerpen tusschen de groene takken. Vooral op een kind met zijn rijke fantasiën maakt het een machtigen indruk, 't Is geen wonder, dat de woeligste joligen een oogenblik stil wordt, en dat de slape rigste oogen helder gaan staan bij 't aanschouwen van zooveel heerlijkheid. Uiterlijke vreugde en bewondering moet de tolk zijn van innerlijke vreugd. Daarom op 't Kefctfeest niet alleen de schoonheid van oen Kerstboom bezon gen, maar ook de ware schoonheid van 't feest, nl. 't Kind in de Kribbe. Dus niet enkel de schoonheid van 't feest van den Christus, maar bovenal die van den Christus van het 't feest. Vinden wij het schoon en edel, ais een soldaat zijn leven geeft voor zijn vaderland, hoeveel schooner en edeler is het niet van Hem, die zich voor de gansche menschheid heeft opgeofferd. Bij 't aan schouwen van den Kerstboom, bij 't zingen van Kerstliederen, bij 't ontvan gen van en uitdeelen van Kerstgeschen ken moet de Christus niet vergeten worden. in Duitschland heeft de Kerstboom een populariteit als in geen enkel an der land ter wereld. Ieder, die maar kan, spoedt zich met Kerstmis naar den huiselijken haard om rond den Kerst boom 't „Heilige Nacht" te kunnen aan heffen. Zelfs in de loopgraven hadden de. soldaten hun Kerstboom. Ondanks vooroordeel en Bëkrompenheid vindt in ons land de Ker§tt)fiC|tv meer en meer ingang. Wie za) zeggen' iri hoeveel hui zen en kerken in deze dagen de Kerst boom zijn heerlijken glans verspreidt, vreugde en warmte afstralend. Wij be wonderen hem als het symbool van 't nieuwe leven, en 't nieuwe licht. d. M. van 19 tot 23 December. ONDERTROUWD E. P. Pasteels, jm. 23 j. en J. Goet- huijs, jd. 27 j. W. P. Kroes, jm. 32 j. en A. de Joode, jd. 26 j. J. H. F, van der Meer, jm. 22 j. en P. G. J. Kort, jd. 19 j. BEVALLEN: M. L. Leins, geb. Corthals, z. H. H. ScheijbqJer, d. M. de Geus, geb. Dingemanse, d. H. H. Scheijbeler, z. levenloos. OVERLEDEN: J. P. Zegers, vrouw van J. Hamelink, 52 j. V'. M. E. Manse, d. 13 j. HOOGWATER TE VL1SS1NGEN. Dec. vm. nm. Zondag 24 12.17 12.37 Het is- een onvergetelijken aan blik, zei Elisabeth met zachte stem, be vend van innerlijke ontroering. En u had gelijk, dit voor het laatst te sparen. Ik zou nu de geschiedenissen van moord en dood niet meer kunnen aan-' hooren. Hoe kon men ook van "deze hoogten, waar Gods adem gaat, afda len in de diepten van menschelijken hartstocht De ruwe ziel van den man vóór haar ontving een lichtstraal van de wijding die heel haar wezen vervulde. En al stond hij niet op de volle hoogte van haar rein gevoelen, om evenals zij dit oogenblik volop te genieten, toch kon hij haar tenminste verstaan. Het was merkwaardig, hoe het nieuwe, gewel dige gevoel in hem steeds meer het betere zijner natuur onthulde als 'n storm, die troebele golven voor zich uitdrijft en daaronder vast, stevig land toont Deze toren draagt een naam, heeft eene geschiedenis, die in volle overeen stemming is met deze omgeving, zei Geza na eene poos. Komt er niets van moord en bloed in voor Neen, slechts van liefde, van reine, verzoenende liefde, en ik ken niets roe render en meer poëtisch dan de ge schiedenis van zijn ontstaan. Elisabeth zag den jongen man bijna met verbazing aan. Had hij twee natu ren en kwamen deze bij verschillende gelegenheden tot hun recht Hij was toch per slot van rekening niet zoo on beschaafd, ruw en lichtzinnig,'als zij gemeend had. De manier waaróp hij vertelde was prettig, zijn uitdrukkingen Het bovenstaande is nu meer waar dan ooit. Tegenwoordig wordt door overspanning, buitensporigheden, eer zucht, dagelijksche zorgen, ons orga nisme ondermijnd en zijn wij te vroeg versleten, zoodat onze oude dag heel dikwijls een treurige periode van ziek ten en lijden wordt waar zijn de krasse oudjes van weleer 1 Om zijn krachten tot op vergevorder den leeftijd te bewaren, moet men er telkens weeraan de bronnen van ver- verschendeze bronnen zijn het bloed en het zenuwstelsel. Gij zult steeds een zuiver, rijk en krachtig bloed heb ben, Uwe zenuwen zullen sterk zijn en weerstand kunnen bieden en Uw orga nisme zal in goeden staat blijven verkeeren als gij U er aan gewent, U van tijd tot tijd met de Pink' Pillen te behandelen. Op alle tijdstippen des levens worden het bloed en de zenuwen op eene harde proef gesteld: de groei, de overgang, de verwisseling der jaargetijden en de talrijke ongemakken, die ons geregeld hinderen zijn even zoovele oorzaken dat het bloed verarmt en het zenuwstelsel verzwakt. Neem dan in alle omstan digheden uw toevlucht tot de Pink Pillen, die aan het bloed zijn kracht teruggeven, de zenuwen versttrken, het organisme op krachtdadige wijze op wekken. De Pink Pillen worden in het bij zonder aanbevolen aan degenen, die overwerkt, terneergedrukt, zenuwachtig of zwak zijn. Eene behandeling met de Pink Pillen is de steeds krachtda dige geneeswijze tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, zenuwziekten, maagpijnen, rheumatiek, algemeene zwakte. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 de doos, en f9.— de zesdoozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Da Costakade 15, te Amsterdam. Voor Vlis singen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, Nieuwstraat A. C. Beniest, Lepelstraatte Middelburg, bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K. 157, en in alle goede apotheken en drogisterijen. GEVONDEN GEDEPONEERD. De Commissaris van Politie te Vlis- singen maakt bekend, dat aan zijn Bureau als gevonden zijn gedeponeerd een gouden oorknopje ring met sleutels; yale-sleutel, sleutel met koperen plaatje en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent een glacé handschoen bij Rab, Ciuijverstraat 57een dafflgsparapluie bij van Fraaienhoveh, Bedrsstraat 5 een 'zwart gebrand dameshorloge bij Stroo, Oranjestraat 3insigne Scherrfi- vereen. bij van der Kop, van Hoorn van Burchstraat 31 een gouden hemden- knoop bij Timmerman, Boulevard de Ruijter 6een glacé handschoen bij Wed. Brasser, Bouwen Ewoutstraat 26een sleutel bij Bedet, Verkuyl Quakkelaar- straat 132 een grijs kinderhandschoentje bij Lubsen, Clijverstraat 33een zil veren broche met portret bij Embrechts, Bankertstraat 15een zilveren broche bij Kokelaar, Oranjestraat 25 een fietspet bij Nederhand, Winkelmanstraat 1 een portemonnaie met inhoud bij van der Kreken, Glacisstraat 126; een zwart lederen portemonnaie bij Peijpe, Ban kertstraat 49 een sigarenpijp bij Sch'if- fer, Kasteelstraat 3een wit kinder wantje bij Ratelband, Slijkstraat 5een koperen hangslot met sleutel bij Lagasse, Kasteelstraat 87een dames glacé hand schoen bij Timmerman, Paul Krugerstraat 6een vrouwenrok bij Breda, Paarden markt 38; een hondenhalsband met penning bijv. d. Buize, Verk. Qnakkelaar- straat 76een kinderhandschoen bij Groen, Groote Markt 11 een matro zenkraag bij Stefes, Nieuwstraat 6 een gladden ring bij Theune, Pauw 17. goed gekozen, zijn gedrag rustig en be zonnen en zijn gelaat had nu een uit drukking, die zij in de harde, ruwe trekken nimmer had vermoed Deze toren heet toren der liefde, zei Geza, want de,liefde heeft hem ge bouwd, de liefde voor eene reine vrouw. Doch... hier viel hij zichzelf in de rede en zocht een zitplaats voor Elisabeth want hij zag, hoe zij tegen den wand leunde, ên dat was hem een teeken, dat zij thans vermoeid was. In een hoek vond hij een laag, ruw blok hout, dat hij terechtschoof, toen nam hij zijn mantel af en probeerde met teedere zorg daaruit een zachte zitting te maken. Daartegen protesteerde Elisabeth, hij vroeg echter zoo lang en volhardend, dat zij eindelijk toegaf en met een lach je haar zitplaats innam, een loon, dat voor hem in dit oogenblik tegen alle schatten der wereld opwoog. In de elfde eeuw was het land nog bijna geheel heidensch, begon hij zijn verhaal, terwijl hij tegenover haar te- gén den wand leunde. Waik of koning Stefan I had eerst het christendom aan genomen, en ofschoon hij zeer bemind en geëerd werd, volgde men zijn voor beeld toch slechts zeer langzaam. De aard van het volk was te ruw, en ver wilderd, Vele legeraanvoerders trok ken uit het koningsleger weg, om de oude goden van hun stam te kunnen dienen. Onder dezen behoorde ook de voorvader van mijn geslacht. Hjj was de wildste onder de wilden, de schrik- kelijkste onder de schrikkelijksten, en verderf en gruwelen teekenden zijn we gen. Als hij met zijne wilde schare uit- MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 23 December 1916. Bij de gisteren gehouden groente- e» fruitveiling werden de volgende prijzeR besteed Andijvie 25 a 48 ct. per mand. Veldsla 25 a 38 ct., peterselie 33 ct., beiden per mandje. Prei 7'/2 a II1/., ct., selderie 41/. a 6y2 ct., bfeekselderie 81/* a 9b, ct., rapen 4'/a a 51/, ct., peen 81', a 9'/a ct., kroten 3V2 ct. alles per bos. Bloemkool 61/, a Ï91, ct., boerekool I'/ü a 41/, ct., savoye-kool 71/., a 121/, ct., roode kool 8'/„ a li1/, ct., witte kool 21/., a 41/., ct. alles per stuk. Peen 9 a 11ct., spruiten 29 a 31 l/a ct., witlof 65 ct., koolrapen 3'/2 ct., uien 9Vs a lOy, ct., wijnpeen 7'/»"ct„ goud renetten 28 a 30Va ct., campagne 21 a 22 ct., guldeling 291/, ct., roodbakker 20y, a 21y, ct., peperappel li1/, ct., huisman li1/, a 131/, ct., grauwztet 21 ct., hondsmuil 21 »/a ct., kleiperen 18 a 18'/a ct., bérgamotten 14y„ ct. alles per K.G. Middelburg, 23 December. Goud Reinette 24 a 30 ct., Reinette Monstrieuse 24 ct., zure bellefleur 22 a 25 ct., grauwzoet 13 a 19 ct., campagne zoet 13 a 17 ct., huismans zoet 15 ct., hondsmuil 22 ct., Adam pearmain 1# ct., kleiperen 19 ct., bergamotten 15 ct., pondsperen 15 ct., mispels 20 ct., uien 10 a 12 ct., kleine uien 8 a 9 ct., spruiten 18 a 33 ct., peen 4 a 85 ct., karoten 5 a 75 ct., rapen 3 ct., koolra- 2' a 36 ct., witlof 59 a 62 ct., alles per K.G. Bloemkool 5 a 24 ct., roode kool 4 a 11 ct., savoije kool 2s a 10 ct., witte kool 2s a 8 ct., boeren kool 1 a 4 ct., sla 1 ct., andijvie 5 a 3 ct., alles per stuk. Spinazie 25 ct., molsla 48 a 110 ct., veldsla 26 a 34 ct., broeisla 27 ct., postelein 19 ct., spruitenkoppen 16 a 26 ct., alles per mandje. Prei 9 a 12 ct., peen 6 ct., rapen 2s a 45 ct., ram menas Is ct., radijs Is a 2 ct., selderij 5 a 7 ct., pieterselie 4 a 10 ct., kervel 3 ct., alles per bos. Groote veiling. Uien f 12 a f 14, savoije kool f 6.99, fijne peen f8, alles per 100 K.G. HUIDARTS TE MIDDELBURG, is van 23 December tet en met 2 Jannari AF» WEZIG. vinnën eh steenpuisten veroorzaak ten den Heer J. J. v. D. MEULEN te Eenrum (Gr.) en pijn. Na gebruik van de Op rechte Winsuiner Zalf, was hij spoedig genezen. Bloedvinnen, steenpuisten, negen- oogen, brand-, snij- en andere won den, ring-, baard- en dauwworm, zwerende borsten, open beenen en winterhanden, genezen vlug en vol komen door Óprechte Winsumer Zalf. Alleen echt wanneer ieder busje voorzien is van onze handteeke- ningC. DE VRIES. Verkrijgbaar p. busje a 50 cent, bij Apothekers en Drogisten. Te Vlissingen bij A. C. BENIEST, Lepelstraat 13. Aan bovengenoemd adres ook verkrijgbaar P1L1NE, het Aambeien poeder, waardoor aambeien volko men genezen worden in doozen van f0.75 en f 1.25. trok ten strijde of om. roof, vluchtte uren ver de bevolking voor hem, als voor een verderfbrengend onheil. Wild als zijn aard was ook zijne gestalte, zijn baardig gezicht met de donkere, dichte wenktnauwen en de vlammende oogen daaronder en wie eenmaal het ge laat van den wilden Benta had gezien, die kon het nimmer vergeten. Eens kwam hij in eene streek, waar zich het christendom reeds had baan gebroken, en overviel den hof van een rijk, uit den vreemde gekomen man.. De kleine schare bedienden was spoedig overwel digd en verslagen, en Benta. met het rookende zwaard in de hand drong in het woonhuis, alles voor zich moor dend. Daar aan de verbrijzelde deur van de vrouwenkamer trad hem een vrouw tegemoet, half kind half jonk vrouw, een groote bijl in de teere han den, om hef zieke lichaam des vaders ie beschermen Wit was het gelaat der jonkvrouw, de kleur van haar oog geleek het diepe blauw des hemels en de gouden haardos viel tot op de en kels. Als in steen veranderde de wilde hoofdman, op de lichte verschijning sta rend de arm met het bloedige zwaard zonk omlaag. Achter hem stormden zijne dienstknechten'aan, en een van hen, wien het te iang duurde, slingerde zijn speer naar de jonkvrouw. Benta ving het doodbrengend staal op en doorboord viel de dienstknecht door zijn eigen hand... Daarna gebood hij, twee paarden te brengen, zette op het eene de jonkvrouw, op het andere den zieken man en (rok af, zonder ook maar eenig voorwerp aan te roeren. (Wordt vervolgd.) Wilkelr ST. JA< a 16 ets. per] Bellamypark Kassier ei] Belast zich Vorka Verzilvert Cl Neemt ge IncasJ Bezorgt Dagelijks tromen in divl Worden openg Kanaalstraat D3 Bé W ij n e n, alsl roode en witf t.w. Madera, Muscaat en A pagne van be mij in staat U N.B. Alle merl öloemiste Verzending

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 2