Stads-en Provincienieuws SPORT DE OORLOG. hoeveelheden brood btijven van het rantsoen over, terwijl die resten door verkruimeling, vervuiling enz, niet meer voor menschelijk voedsel in aanmerking komen. Met het oog op de groote schaarschte aan tarwe heeft de regee ring een verbod uitgevaardigd, tarwe voor andere doeleinden dan voor het gebruik als menschelijk voedsel te be stemmen. Het spreekt vanzelf, dat waar eenigszins belangrijke broodresten worden verkocht of weggewerpen in strijd met die verbodsbepaling wordt gehandeld. In verband met het vorenstaande is het mijn wensch, dat maatregelen wor den getroffen, opdat in den vervolge niet méér brood en andere levensmid delen worden beschikbaar gesteld dan inderdaad worden genuttigd. Opvoeding van de jeugd. In een Zaterdag te 's Gravenhage ge houden vergadering van den Bond ter behartiging van de belangen van het Kind, is een conceptplan vastgesteld voor een tentoonstelling van alles wat betrekking heeft op de opvoeding, ont wikkeling, opleiding, enz. van de jeugd van 12 tot 18 jaar. Voordrachten en demonstraties zullen aan deze tentoon stelling worden verbonden. Zoo spoedig mogelijk zullen deze voorloopige plannen aan de aangesloten vereenigingen ter definitieve goedkeuring worden aange boden. Indien de tijdsomstandigheden het toe laten, zal de tentoonstelling in den zo mer van 1918 gehouden worden. VL1SSINGEN, 19 DECEMBER. De burgemeester heeft voor 23,24,25, 26, 30 en 31 December en 1 Januari ontheffing verleend van de bepaling dat de koffiehuizen, tapperijen en andere voor het publiek toegankelijke lokalen, benevens sociëteiten, des avonds 11 uur zullen moeten gesloten zijn en het siui- lingsuur voor die dagen bepaald op des avonds 12 uur. De „Zeeland". De mailboot „Prins Hendrik" wordt hedenmiddag omstreeks 5 uur uit En geland verwacht. In verband met de Kerstdagen zal Maandag 25 dezer geen mailboot van Vlissingen vertrekken, zoodat de vol gende week slechts twee afvaarten van en naar Vlissingen zullen plaats hebben. De benoemde kapitein H. M. W. L. van Bennekom, te Assen, wordt inge deeld bij het 14e reg. inf. alhier. Hulpbetoon. Het bestuur van de „Belgische Vak- vereeniging" alhier verzoekt ons op name van het volgende Kerstmis nadert..., de tijd, zooals Dickens in zijn Kerstlied in proza zegt, waarop gebrek scherp wordt gevoeld en de overvloed feest viert. Hoe waar is dat in dezen tijd 1 En we denken bij de nadering der feestdagen, aan zoovelen, die het minder hebben dan wij, heel wat mindef. We denken aan soldaten in de loopgraven en ge vangenen in hun kampen. Aan strijders en gevangenen zouden we wat willen zenden, aan zooveel mogelijk van hen. Dat is het doel van onze tooneelop- voering op Zaterdag 23 December a.s. Deze opvoering werd reeds aange kondigd. De tooneel-afdeeling der Bel gische vakvereeniging speelt dan „Het Graf aan de Zee", tooneelspel in 5 be drijven, door A. Hans naar zijn, ook hier ter stede welbekenden roman, be werkt. Vijftien dames en heeren heb ben bereidwillig het stuk bestudeerd en we mogen een goede opvoering ver wachten. De toegangsprijs werd in 't bereik aller beurzen gesteld 50 cent eerste rang, voorbehouden plaats 25 cent tweede rang. Van 10 tot 12 en 4 tot 6 uur kan men eiken dag in 't Concert gebouw, Emmastraat 10, kaarten ver krijgen. Men toeve niet te lang. De op voering begint zeer stipt om 7 uur Op het bureau van het regeerings- comité voor de belangen der vluchte lingen, Groote Markt 22, berusten de volgende onbestelbare brieven Mme Thomas De Bisschop, Mej. Pauline Gabriels, Merchie, Mme Jos. Van Hui- derdael, A. F. Vincentelli. Gedurende de eerste helft van De cember werden als uitgewekenen 64 personen op dit bureau ingeschreven, komende 8 uit Engeland, 49 uit Bel gië en 7 uit plaatseri in het binnenland. In dezelfde periode werden 3 personen afgeschreven 2 door overlijden en 1 door vertrek naar het binnenland. De commissie tot huldiging van de nagedachtenis van den heer Vorster- man van Oijen, gevormd uit de ver schillende vereenigingen, waaraan deze een werkzaam aandeel heeft genomen, heeft besloten, te Aardenburg een obelisk te plaatsenj waarop een me daillon met portret van den overlede nen. Het eventueele overschot van de ingekomen gelden zal besteed worden om in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen instellingen op land- of tuinbouwgebied te steunen. Zaterdagavond zijn aan den steiger van de provinciale boot te Hansweert door het uitglijden van de loopplank. twee passagiers én één matroos met een postzak op den rug van de provin ciale boot „Zeeuwsch-Vlaanderen" te water gevallen. - Zij werden gelukkig spoedig gered maar hadden een frisch bad bekomen, dat verre van aange naam was. Door de kommiezen onder de ge meente Clinge is ten bate van het rijk beslag gelegd opeen zestal koeien, die blijkbaar bestemd waren om naar België te worden gesmokkeld, waarvan de ge leiders bij de komst der belastingamb tenaren op de vlucht waren gegaan. De beesten waren gekniehalsterd om het wegloopen te voorkomen bij het afwach ten der gunstige gelegenheid om ze uit te voeren. Voor het Rijk een buitenkansje van plm. f3500. Bij het „Wachie kloppen." Door de belastingambtenaren te Clinge is uit de ransel van eenige soldaten die de wacht aan de grens zouden betrek ken een voorraad van 180 reepen kwatta chocolaad te voorschijn gehaald. Ze gaven voor deze stukken chocolaad tij dens hun „wachie" zelf te willen cor- sutneeren. Waar het evenwel verboden is zoo'n voorraad in je ransel te dragen, hebben de kommiezen beslag gelegd, blijkbaar ook wel vermoedende dat het voor an dere doeleinden was bestemd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Er worden weer po gingen aangewend tot samensmelting van de Geref. Kerken A, B en C te Mid delburg. Ger. Gem. Bedankt voor het beroep te Rotterdam, door ds. I. Fraanje te Goes. Aan de Christ, school voor M. U. L. O. te Goes is tot onderwijzer met hoofdakte en akte Engelsch benoemd de heer J. C. Ruitenbeek te Koudekerke. RECHTSZAKEN. Heden deed de rechtbank te Middel burg weer uitspraak in een zestigtal za ken betreffende overtreding der verbo den van uitvoer, vervoer en nederlage. De straffen varieeren tusschen f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis en een maand gevangenisstraf. Tevens werden weer een zeventigtal nieuwe zaken behandeld waarin het O. M. requireerde van f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis tot 3 maanden gevan genisstraf. Het meerendeel der beklaagden was niet verschenen. Enkele zaken werden uitgesteld tot 2 Januari a.s., welke da tum tevens werd aangewezen voor de uitspraak der overige behandelde zaken. Voetbal. Op den tweeden Kerstdag zal hier een ontmoeting plaats hebben tusschen de eerste elftallen van „Vlissingen" en „Middelburg". DE TOESTAND, Het optreden van generaal Nivelle als oooerbevelhebber der Fransche troe pen aan het Westfront is reeds dade lijk zeer gelukkig geweest. Het blijkt, dat hij aan de Maas inderdaad een suc ces van beteekenis heeft behaald en dat de geallieerden 3 K.M, vooruit kwa men over een front van 10 K.M. Zij ne men thans de linie Vacherauville-Be- zonvaux in. Het is opmerkelijk, dat het verschijnsel, dat zich onder den vorigen opperbevelhebber Joffre voordeed, nl. dat een offensief steeds zeer kort duur de en spoedig door een periode van be trekkelijke rust werd gevolgd, zich thans weer voordoet. Behoudens be schieting der nieuwe linie door de Duit- schers, is in het Westen na het offen sief van Vrijdag weinig van beteekenis voorgevallen. Generaal Nivelle heeft na afloop daarvan een rede tot den generalen staf gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat het tweede Fransche leger overwegend de meerdere was van de Duitsche troe pen, wat moreel en materieel betreft. De balans van de overwinning bij Ver dun is niet alleen ten gunste van Frank rijk veranderd door terreinwinst, maar ook door de genomen gevangenen en den gemaakten buit. De Duitsche ver liezen schatte hij volgens zekere gege vens op 25.000 man. De voorbéreiding in het moeilijke terrein was zeer zorg vuldig en werd belemmerd door het slechte weer. Vijf Duitsche divisies werden verrast en onder den voet ge kropen. De Fransche vliegers stichtten verwarring achter de Duitsche linies en verspreidden de bijeengebrachte hulp troepen. Tot het laatste oogenblik bleven de Duitschers in het onzekere omtrent net puni van den aanval. De centralen zetten intusschen hun opmarsch in Walachije en de Dobroed- sja voort. Ten Zuid-Oosten van Buzeu zijn ze de Calmatiiie overgetrokken en thans hebben'ze, naar uit'Sofia wordt gemeld, de linie van het nteer Golovitza over Testemele en Duran naar Doltu- zacca bereikt. Zooals verwacht werd heeft Grieken land de door de Entente gestelde eischen (o.a. troepenverplaatsing) aan genomen en reeds een begin gemaakt met de uitvoering daarvan. Te Athene wordt jacht gemaakt op de leden van een Venizelistisch complot. Over den inhoud van de Duitsche nota betreffende het vredes-aanbod hebben we weinig meer vernomen. Al leen wordt uil Washington gemeld, dat ze volgens een verklaring van Bern- storff geen fornteele vrdesvoorwaarden bevat, daarmee vroegere berichten in dergelijken zin bevestigend. De nota is door de Amerikaansche regeering door gezonden naar de Entente-mogendhe- den. Verwacht wordt, dat de Engel- sche premier Lloyd George heden in het Lagerhuis een verklaring zal afleg gen over de vredesvoorwaarden der geallieerden. In de Russische Doema is, wel eenigs zins voorbarig, een motie aangenomen tot een besliste weigering van het vre des-aanbod. De minister van buiten- landsche zaken hield een rede ten gun ste van voortzetting van den oorlog. Minder afwijzend dan de pers der overige Entente-landen laten de Ita- liaansche bladen zich over het vredes aanbod uit. Het heeft er wel eenigszins den schijn van of de verdeeldheid, waarvoor gevreesd werd, reeds begint te ontstaan. VAN HET WESTELIJK FRONT. Van Fransche; zijde Ten Zuiden van de Somme is een Duitsch detachement dat de Fransche linies ten Zuid-Oosten van Berny trachtte aan te vallen met handgranaten verdreven. Op den rechter-Maasoever hebben de Duitschers Zondag bij 't einde van den dag na een bombardement een hevigen tegenaanval gedaan, op de nieuwe Fransche stellingen. Zij slaagden er slechts in voet te krijgen op één punt bij de Chambrettes-hoeve, waarvan de Franschen den omtrek bezet houden. Het cijfer der gevangenen door de Franschen op het front van Verdun ge maakt sedert 15 dezer is thans vastge steld en bedraagt 11.387, waaronder 284 officieren. Het genomen of vernielde materieel omvat 115 kanonnen, 107 machinege weren, 44 mijnenwerpers. HET FRANSCHE SUCCES BIJ VERDUN. De correspondent van de „Liberie" in Noord-Frankrijk zegt in een beschrij ving van den slag bij Verdun De inbezitneming van de Cöte de Poivre was een beslissende gebeurte nis, die tot de overwinning moest lei den. De Duitschers hadden deri heuvel wanhopig verdedigd en streden met groote geestkracht, toen plotseling op hun flank een krachtige beschieting van geweer- en mitrailleurvuur begon, Een regiment van de divisie van generaal Muteau was lan^s. het kanaal geslopen en was er in geslaagd achter den Cöte de Poivre te komen en de Duitschers in den rug te vallen. Onze troepen, links van het dorp Louvetnonf oprukkend, sneden den terugtocht der Duitschers af, en bij honderden waren zij genood zaakt zich over te geven. Meer naar het Oosten werd de krachtig versterkte hoeve Chambrettes bestormd en binnen een kwartier waren zestig mitrailleurs in de ruïnes van het dorp vernield of buit gemaakt. Op geen enkel punt van het front was de vijand in staat tegen stand van eenigen duur te bieden. De kelderverdiepingen van Bezonvaux werden vol ammunitie gevonden, die de vijand niet in staat was geweest weg te ruimen. De „Daily Chronicle" schrijft De overwinning bij Verdun behoort zoowel de onzijdigen als de geallieerden te herinneren, dat ondanks hun zegepra lende veldtocht in Roemenië, 1916 voor de Midden-staten geen overwinning maar een nederlaag is geweest. Zij zijn thans de zwakkeren en het eenige wat belet, dat hun zwakheid wordt omgezet in voortdurende nederlagen en' alle fronten, is de tijd van het jaar en het weer. De „Times" zegt De Duitsche over heid vreest haar hongerig volk de waarheid omtrent Verdun mede te dee- len. De correspondent van het blad, die den strijd bijwoonde zegt dat de Duit schers waren verslagen voordat de eigenlijke strijd was begonnen. Zij stre-, den slechts met artillerie en deze schoot in het wilde. Het blad voegt er aan toe, dat deze verpletterende nederlaag volgt op die aan de Somme, waar de Duit schers sedert van den zomer 18.000 ge vangenen verloren. De „Times" besluit met te wijzen op den ongunstigen toestand van de Duit schers en te verzekeren, dat de eenige veilige weg voor de geallieerden is, vast te blijven bij hun besluit hun zwaard niet in de schede te steken voordat hun wapendoel volkomen is volbracht. De „Daily News" zegt De Fransche overwinning kwain op 't goede oogen blik, om de ware vooruitzichten van den oorlog in het licht te stellen. De ware beteekenis der overwinning ligt in de uitwerking, die het moet heb ben op het moreel aan beide zijden. De veldtocht in Roemenië oefende tot nu toe een invloed, die in wanverhouding stond tot zijn beteekenis, terwijl in werkelijkheid de bedreiging van Duitschland uit het Oosten en het Wes ten niet is verminderd door het Roe- meensche avontuur. De militaire medewerker van de „Daily News" wijst erop, dat de strijd bij Verdun van beteekenis is, om dé afwezigheid van Duitsche reserves en dat zich hier spoediger dan velen ver wachten de toestand op merkwaardige wijze zal ontwikkelen. DE WEGVOERING VAN BELGEN. „De Tijd" bevat den tekst van het tweede protest van kardinaal Mefcier tegen de wegvoering van Belgen naar Duitschland. Het is een repliek op het antwoord van baron von Bissing op het eerste protest. In dat antwoord zei- de de gouverneur o.m. „Bij de uitvoering van de verordenin gen, getroffen met het oog op de werk- loozen, zijn er voor mijn Bestuur een reeks moeilijkheden opgerezen, die ook voor de bevolking onaangenaamheden medebrengen. Dat alles had kunnen vermeden worden, als de gemeentebe sturen het door een gepast optreden hadden mogelijk gemaakt, de uitvoe ring dezer maatregelen eenvoudiger en doelmatiger te doen geschieden: Onder de tegenwoordige omstandigheden moest tot 'n meer omslachtig handelen worden overgegaan, zoodat er voor eerst een breeder kring van personen in betrokken wordt. Maar er zijn voor zorgen genomen, om vergissingen zoo veel mogelijk te beperken. Bepaalde klassen van beroepen zijn vrijgesteld van de verplichting, om zich te komen aanmelden en gegronde klachten van afzonderlijke personen worden ofwel dadelijk in aanmerking genomen door gezonden, om elders onderzocht te worden. Uit het voorgaande zal Uwe Eminen tie wel willen inzien, dat het onmoge lijk is aan uw wensch tot intrekking der genomen maatregelen te voldoen dat echter, ook ondanks de moeilijkhe den, die zich hebben opgedaan, datgene geschiedt en wat bij de uitvoering der "maatregelen in 't belang van allen kan geschieden." Kardinaal Mercier spreekt er in de eerste plaats zijn teleurstelling over uit, dat na zijn eerste protest de toepassing van de maatregelen, waartoe het Duit sche bestuur zich verplicht acht, niet is opgeschort, tot die maatregelen aan een nader onderzoek waren onderworpen. DE STRIJD AAN HET BELGISCHE FRONT. Het Belgisch departement van oorlog deelt het volgende over de operaties van 10 en 16 December mede ln het begin der afgeloopen week heeft zich eene grootere bedrijvigheid van de wederzijdsche artillerie en het loopgravengeschut voorgedaan. Daar door had op dit gedeelte van het front een voortdurend gevecht plaats, waar bij de Belgische batterijen zware scha de aan de Duitsche werken toebrach ten. Ten einde het verkregen resulaat te voltooien, hebben Belgische batterij en van elk kaliber op de vijandelijke verdedigingswerken een geslaagd ver- nielingsvuur gericht, in 'de omstreken van Dixntuiden. De doeltreffendheid van het vuur is geconstateerd in de sec toren van Het Sas en Steenstraete. Da gelijks hadden partieele gevechten tusschen de artillerieën en het loopgra vengeschut van beide partijen plaats. Geweer- en mitrailleurvuur werden voortdurend des nachts gewisseld, vooral in de omstreken van Steen straete. Duitsche patrouilles trachtten de Belgische vooruitgeschoven posten van Oud-Stuivekenskerke en het Veer huis (Maison du Passeur) te naderen. Zij werden echter gemakkelijk terugge dreven door geweervuur en door gra naten. Het slechte weder en de mist hebben de bedrijvigheid onzer vliegers bijna volkomen belemmerd. DE DUITSCHE VERLIEZEN. De tot en met November gepubliceer de Duitsche verlieslijsten wijzen in to taal de volgende cijfers aan Gedood of aan wonden overlèden 889.957 Aan ziekte overleden 56.070 Gevangen genomen 214.739 Vermist 285.041 Zwaar gewond 521.203 Gewond 293.170 Licht gewond 1.453.870 Gewond, maar bij den troep gebleven 207.819 Totaal 3.921.869 DE VERLIEZEN AAN DE SOMME. Van volledig betrouwbare zijde ver neemt de „Berl. Ztg. am M." over de verliezen aan de Somme. De totale verliezen der Franschen en Engelschen sinds het begin van den oorlog bedragen respect. 3.800.000 en 1.300.000, te zamen 5.100.000 man. De verliezen aan zwarte en bruine Fran schen zijn bij deze cijfers niet ingere kend, doch moeten zeer aanzienlijk zijn daar deze troepen, vooral bij verlies- rijke offensieven gebruikt worden. De totalen zullen daardoor wel met eenige honderdduizenden vermeerderd wor. den. Sinds den Isten Juli hebben aan den Somme-strijd 104 Fransche en Engel- sche divisies deelgenomen. Sommige dezer divisies werden tot vier maal in den strijd geworpen. De Fransche verliezen bedroegen tot einde November minstens 250.000, de Engelsche 550.000 man, te zamen dus 800.000 man. Onze verliezen worden door den vij and op 690.000 man berekend, zijn ech ter aanzienlijk geringer dan een half millioen. Daarbij komt, dat een groot aantal gewonden na korten tijd weer genezen aan den strijd kan deelnemen. HET VREDES-AANBOD. Verschillende Russische bladen zijn het er over eens, dat de vredesvoor stellen niets dan bluf zijn en dat zij er op genchf zijn liét Duitsche volk en-de neutrale landen te bedriegen door hun schijn van vredelievendheid. De Duit sche regeering kan er volkomen ver zekerd van zijn, dat hare voorstellen, die bovendien in een onbeschaantden toon gesteld zijn, niet zullen worden aangenomen maar verworpen door de Entente, die er niet in kan toestemmen de rechtvaardigheid en de beschaving, waarvoor zij de wapenen heeft opge nomen en ontzettende offers heeft ge bracht, op te geven, en die dan eerst zal gezegevierd hebben, als het Duit sche militairisme overwonnen zal zijn. De „Times" zegt De Duitsche over heid is bang om aan het hongerige Duitsche volk de waarheid omtrent Verdun te brengen. De correspondent van de „Times", die getuige is geweest van den slag, zegt, dat de ontmoedigde Duitschers verslagen waren voor de slag begon. Zij vochten alleen met hun artillerie en die schoot in het wilde. Het blad zegt verder Deze knakkende nederlaag volgt op die aan de Somme, waar de Duitschers sedert den zomer tachtigduizend krijgsgevangenen ver loren. Uit de toenemende behoeftigheid van Duitschland blijkt verder wel, dat het vredesaanbod een teeken van zwak heid is en dat Von Bethinann het niet gedaan zou hebben, zoo hij niet voelde, dat de kracht van Duitschland snel aan het afnemen was. De „Times" zegt ten slotte, dat de eënige veilige weg. dien de bondgenooten kunnen inslaan, is hun doel te handhaven en te volharden in hun besluit, het zwaard niet in de schede te steken voor hun oogmerken geheel vervuld zijn. De „Vorwarts" deelt mede, waarom de meerderheid van den Rijksdag geen bespreking van de nota der regeering heeft verlangd. De stemming .over het voorstel-Spahn, om de zitting te slui ten, was in werkelijkheid een stemming over de zooeven bekend geworden daad van de centrale mogendheden. De sociaal-democratische Rijksdaggroep keurde deze daad goed. De conserva tieven en een gedeelte van de natio- naal-liberalen niet. Daarom waren deze laatsten voor het openen der debatten. Het volk zal de houding der socialis ten, zoo betoogt het blad verder, zeer goed begrijpen, want het heeft het spreekwoord „Spreken is zilver, maar zwijgen is goud". Dit geldt ook voor de parlementen. Parlementen hechten de voornaamste beteekenis aan het spre ken alleen zoolang, als zij machteloos zijn. Om deze reden heeft de minder heid altijd meer behoefte aan platen dan de meerderheid, want de meerder heid kan meer doen dan praten, zij kan handelen. Dat de Rijksdag de nota van de cen- tralè' mogenüeheden zonder lang ge praat over doeleinden varf den oorlog de wereld in liet gaan, was een 'daad. Al moet men in het algemeen niet al leen vasthouden aan het recht van de minderheid om zich te uiten en dit zelfs verdedigen, op groote historische oogenblikken, kunnen er omstandighe den zijn, waarvoor het recht van de minderheid moet wijken. Westarp en Bassermann zullen nog aan het woord komen. Eerst echter moeten diegenen antwoorden, aan wie de nota gericht is. De Rijksdag heeft dus alleen de lijst van redenaars gewijzigd. SCHEIDEMANN'S REIS NAAR NEDERLAND. De Duitsche bladen bevatten het be richt,.dat Scheidentann te Keulen in een druk 'bezochte vergadering het woord gevoerd en bij die gelegenheid een be richt in de „Times" tegengesproken heeft, dat hij, alvorens met Ebert naar Nederland te gaan om een onderzoek naar de wegvoering van Belgische ar beiders naar Duitschland in te stellen, een onderhoud met den rijkskanselier zou gehad hebben. Scheidemann verklaarde, dat hij op grond van berichten uit Nederland om- tient de bedoelde wegvoering daarheen gereisd was, doch de juistheid van het hem daar medegedeelde niet heeft kun nen vaststellen Hij heeft daarom de Duitsche regeering om inlichtingen ver zocht. Indien het mocht blijken, dat Belgische arbeiders die reeds werk hadden, gedwongen naar Duitschland zijn weggevoerd, dan zou daartegen geprotesteerd moeten worden. Omtrent het Duitsche vredes-aanbod verklaarde de socialistische leider, dat de vijandelijke pers niet de stemming van het volk weergeeft en dat men in de eerstkomei/de weken wel andere stemmen zou hooren. Voor het geval dat het aanbod niet aanvaard wordt, zijn ook de sociaal-democraten volko men eensgezind van meening dat Duitschland tot den laatsten man den strijd moet voortzetten. Bovenstaand bericht, dat in de Ber- lijnsche bladen in gelijkluidenden tekst voorkomt, komt in Scheidemann's eigen orgaan, de „Vorwarts", niet voor. DE ITALIAANSCHE KAMER. Toen Sonnino in de gisteren gehou den zitting van de Kamer opstond om zijn rede te houden, werd hij met toe juichingen begroet. De Kamer bracht hem een langdurige en warme ovatie. De rede werd talrijke keeren door tee kenen van goedkeuring, toejuichingen en ovaties onderbroken. Op het eind verhieven de Kamerleden zich van hun zetels en brachten Son nino een grandiose ovatie, „aanplak ken" werd er geroepen De ministers en algevaardigden wenscliten den minister geluk. Presi-

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 2