GEMENGD NIEUWS INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, LAATSTE BERICHTEN tal gevangenen en van het buitgemaak te materiaal. De prachtige buit en de mislukking van, vooral op den Cote de Poivre (Peperheuve.l) gerichte, zeer he vige tegenaanvallen hebben de beteeke- nis van het succes aanmerkelijk ver hoogd, en de houding van de onverge lijkelijke troepen die het behaald heb ben, moet het vertrouwen op de toe komst versterken. Volgens betrouwbare inlichtingen, moeten de verliezen van de Duitschers 25.000 man bedragen. Uit de laatste berichten blijkt ook, hoe zorgvuldig de voorbereiding van de artillerie is ge weest in een buitengewoon moeilijk terrein, dat krachtig versterkt was toch belemmerde het slechte weer de actie van de artillerie en van den vlieg- dienst. Geen enkele hindernis, als draadversperringen, gangen van beton, redoutes, schuilplaatsen, steunpunten •en de vesting die van de Cote de Poivre was genlaakt, kon de Fransche divisies tegenhouden. De vliegers vergezelden •de aanvalstroepen en richtten wanorde aan in de achterste linies van den vij and en verstrooiden troepenconcentra ties en versterkingen. Tot het laatste «ogenblik toe waren de Duitschers in bet onzekere ten aanzien van het punt van den aanval. De geduchte artillerie voorbereiding van de Franschen strekte zich namelijk ver naar het Westen uit <>p den linker oever van de Maas, waar de vijand zijn voornaamste afsluitings- vuur op richtte, in de meening dat de aanval zich op hoogte 304 zou richten. De aanval werd echter aan den rechter vleugel gedaan. VAN HET WESTELIJK FRONT. Van Duitsche zijde Bij Honnescamps ten Noorden van de Ancre beproefden Engelsche afdeelin- gen onder bescherming van eeti steik artillerievuur, in onze loopgraven bin nen te dringen. Zij zijn bloedig terug gedreven. Op den Oosteiijken oever van de Maas hebben de Franschen gister hun aanval voortgezet. Na een hardnekkig gevecht is het dorp Bezonvaux en het bosch ten Westen van dat dorp in hun handen '—bleven. Hunne aanvalsstoo- ten verder naar het Noorden zijn op cien heuvel ten Noorder. van Bezonvaux voor onze stellingen mislukt. HET VREDESVOORSTEL. Havas meldt uit Lyon, dat dd.'Don derdag II. uit Le Havre werd bericht, dat de leden der Belgische regeering, vergaderende onder leiding van De Broqueville, hoewel slechts op de hoog te van het Duitsche vredes-aanbod door draadlooze Duitsche mededeefingén, eenstemmig, de maeping, hqbjjen geuit, da('Cr riéen'drede, oiögeljjk'zal zijn dan die. welke de1'geallieerden' aan de Mid- den-Staten. zouden opleggen. De correspondent van de ..Tribune" te Washington meldt, dat Wilson's weigering om het vredesaanbod van Duitschland officieel te ondersteunen in Duitsche kringen groote ontgoocheling gewekt heeft, vooral nu bekend is, dat andere'neutralen zijn voorbeeld zullen vcilgen. Over de vredesvoorstellen confereer de eergister Sonnino met de Fransche, Fmgelsche en Amerikaansche gezanten. De Italiaansche pers staat reeds niet meer op het oorspronkelijk ingenomen standpunt, dat met het Duitsche vredes- voorstel botweg moet weigeren, maar vindt het goed, dat besprekingen zullen worden gehouden, vooropgesteld altijd, dat Duitschland zijn voorwaarden vooraf publiceert en aan zekere voor waarden voldoet, als b.v. de ontruiming van het bezette gebied. Ook de „Gior- nale d'ltalia" eischt het bekendmaken In een hoofartikel zegt het blad bij een bespreking van Wilson's houding Het is niet aan ons om onzen raad op te dringen. Wij kunnen alleen in het uiter ste geval helpen, en dat uiterste geval is nog niet aanwezig. Veeleer zullen wij geduld moeten oefenen, want het is voor Europa en de geheele wereld van minder belang, dat het groote con- tlict bijgelegd wordt, dan dat het blij vend en rechtvaardig bijgelegd zou worden. De „Weekly Dispath" verneemt dato 16 dezer uit New-York Hoewel men in zekere kringen van meening is, dat thans voor Amerika wel eens het tijdstip kan zijn aangebroken, om den oorlogvoerenden zijne diensten aan te bieden, heeft president Wilson aan eenige zijner vrienden, die zijn vertrouwen genieten, duidelijk ge maakt, dat hij geen stappen tot bemid deling zal doen, alvorens zekerheid te hebben, dat zijn poging zal slagen. Daarom heeft de president Lansing ge raadpleegd en onderzocht, of er feiten zijn, die er op wijzen, dat het psycholo gisch moment voor Amerika's bemidde ling is aangebroken. In regeeringskrin- gen gelooft men, dat de ontwikkeling der gebeurtenissen dit psychologisch moment spoedig zal doen aanbreken. GEEN FORMEELE VREDES VOORWAARDEN. Een telegram van de „Associated Press" uit Washington dd, 16 Decem ber meldt Bernstorff confereerde met Lansing. Hij ontkende kortaf, dat hij had gesproken over vredesvoorwaar den. Bernstorff zeide Ik heb hoegenaamd geen formeelc voorwaarden ontvangen en de Amerikaansche regeering weet officieel dat geer formeeie voorwaar den zijn voorgesteld. Mijn bezoek aan Lansir.g was uitslui tend voor een algemeene bespreking. DUITSCHE OPVATTINGEN OVER DE VREDESVOORWAARDEN. Naar aanleiding van de rede van den rijkskanselier heeft de Duitsche con servatieve partij een manifest gepubli- seerd, ten einde hare opvatting, om trent de vredesvoorwaarden bekend te maken. Die voorwaarden zegt zij moeten van dien aard zijn, dat zij voor Duitschland zoo volledige militaire, economische en financieele waarborgen bevatten, als de menschelijke voorzie nigheid slechts kan bedenken. Prins Otto van Salm schrijft in de „Goslarer Ztg." een artikel over het Duitsche oorlogsdoel, waarin hij o.a. zegtindien wij onze vijanden niet kunnen dwingen ten onzen gunste af stand te doen van vroeger Duitsch ge bied, dat men sinds betrekkelijk korten tijd aanduidt met den naam België, en wanneer de mijndistricten van Frank rijk en van Fransch Vlaanderen ons niet in handen vielen, zou het verval van Duitschland bezegeld zijn. PORTUGAL GAAT DEELNEMEN AAN DEN OORLOG. De „Journal" bericht, dat Portugee- sche troepen binnenkort zullen komen medestrijden op het Westelijk oorlogs- tooneel. Sedert Portugal tot den oorlog is toe getreden, dus van 8 Maart af, heeft het al het mogelijke gedaan om den mo gendheden een zoo krachtig en zoo volmaakt mogelijk oorlogswerktuig te verschaffen. Thans kan het Portugee- sche leger, goed uitgerust als het is en voorzien van het noodige materiaal, een schitterend figuur maken op de slagvelden van den modernen oorlog.. Dit is althans de meening-van de Fran sche missie, die onlangs uit Portugal teruggekeerd is. De Portugeesche troepen, die als expeditie-corps naar Frankrijk zullen komen zullen bestaan uit twee divisies GRIEKENLAND WILLIGT DE EISCHEN DER ENTENTE IN. De Grieksche regeering heeft het ul timatum in zijn geheel aangenomen. Ten aanzien van de inwilliging der eischen zijn reeds bevelen gegeven be treffende de bewegingen van troepen en oorlogsmateriaal, die zoo spoedig mogelijk zullen uitgevoerd worden, en de overbrenging van materiaal naar Jie't Noorden zal dadelijk ophoüden. Aangaande de' gebeurtenissen van 1 December legt de regeëring een voor stel tot scheidsrechterlijke beslissing van de zaak over en zij spreekt litet ver trouwen uit, dat- de1 Entente haar' be sluit tot voortzetting van de blokkade zullen herzien; daar deze eert spanning brengt in de betrekkingen en een on- gunstigen indruk op de openbare mee ning maakt. Ten slotte uit de regeering 'den wensch, dat de uitstekende traditio- ueele betrekkingen met de Entente, die op wederzijdsch vertrouwen gegrond zijn, hervat zullen worden. DE STRIJD IN ROEMENIE. Van Duitsche zijde wordt gemeld De linkervleugel van de in Walachije opereerende verbonden strijdkrachten dringt voorwaarts op den weg Boezoe- Rimnicul-Sarat, Het centrum over schreed den Zuzanstroom, de rechter vleugel forceerde den doortocht door de Cahnatujuklaagte. Daarmede is de hoofdmacht van het leger van Macken- sen in snellen opmarsch naar de laatste Russisch-Roemeensche stelling nl. de Seretiilinie, welke in het Oosten reeds aan de grens raakt. De hoop van de militaire deskundigen van de Entente dat het Russische Dobroedsjaleger zijn gunstige stelling tot een actie over den Donau in den rug van de verbondenen zou gebruiken, is niet uitgekomen. De Russen voelden zich zelf in de flank bedreigd en geven er de voorkeur aan hun met zoo veel bloed gekochte en zorgvuldig versterkte stellingen in het/ Zuidelijk deel van de Dobroedsja te ontruimen. De verbonden Bulgaarsche, Turksche en Duitsche vervolgers overschreden reeds de linie CogealacCartarivier Harsova. Daarmede kan men de opera ties in Walachije beëindigd achten. Met Boezoeo viel het laatste belang rijke spoorwegknooppunt van Wala chije in handen van de centralen, die thans reeds ruim twee-derden van het Roemeensche spoorwegnet in hun bezit hebben. De BoezoeoJalonitza-linie vormt nu in handen van de verbonden troepen een strategische tweede en derde linie ter bescherming van de ver overde korenschuur en petroleumvoor- raad. TRANSPORTSCHIP IN DEN GROND GEBOORD. Een Duitsche onderzeeër bracht den 12den December 55 zeemijlen O.Z.O. van Malta aan een Fransch linieschip van de „Patrie"-klasse door een tor pedoschot belangrijke schade toe. Een andere onderzeeër boorde den 11 en December ten Zuid-Oosten van het eiland Pantalleria het Fransche troepen-transportschip „Maghelan" (6720 ton) met meer dan 1000 man^ blanke en kleurlingen-troepen aan boord, door een torpedoschot in den grond. r DUITSCHE VERLIESCIJFERS. Van Fransche zijde De lijsten der Duitsche verliezen, tot 31 October gepubliceerd, d.w.z. de lijs ten der verliezen tot 30 September ge constateerd en toegegeven, gaven voor de troepen, die deelnamen aan den Somme-slag sinds Juli het volgende cijfer Dooden 55.512, gewonden 190.585, vermisten 74.150, totaal 320.247. De lijsten, in November gepubliceerd, hebben betrekking op de verliezen van October. Zij bevatten de volgende cij fers Gedood 18.503, gewonden 58.504, vermisten 20.543, totaal- 97.640, waar door het totaal tot November gebracht wordt op de volgende cijfers Gedoo- den 74.015, gewonden 249.179, vermis ten 94.693, totaal-417.887. Men herinnert zich, dat de bereke ning der verliezen geschiedde volgens de lijsten, tot 30 October gepubliceerd, waardoor het totaal op 700.000 wordt gebracht, wanneer men rekening houdt met systematische tekorten en veron derstelt, dat de verliezen in October en November gelijk waren aan die der vo rige maanden. DE VRIENDSCHAP VOOR FRANKRIJK. Een Zweed, die onbekend wenscht te blijven, heett aan de Fransche regeering 10.000 fr. doen toekomen met den vol genden begeleidenden brief Als zooveel anderen hier in Zweden lijd ik onder de gedachte aan de vele vvreede beproevingen, die het schoone en zoo edele Frankrijk moet doorstaan, en aan de cultureeie waarden, die ver loren gaan. Als dankbaar souvenir voor al wat de Fransche kunst en de Fran sche leterkunde aan de geheele be schaafde wereld hebben gegeven, en vooral aan ons, Zweden, die tot in den hoogsten graad genieten van den Fran schen smaak, zou ik, naar de mate van mijn middelen, wenschen een weinig goed te doen. Het geld is verdeeld onder verschil lende instellingen van algemeen nut en van liefdadigheid. Te Maastricht zijn Zaterdagmorgen 2 ontvluchte Russen aangekomen, die bij Heerlen over de grens gekomen waren. Te Maastricht zijn Zondag twee uit Duitschland ontvluchte Russen en een Franschman over de grens gekomen. Langs de geheele grens van Budel tot Reusen houden de deserties aan van Duitsche infanteristen, die op wacht staan. Gisteren zijn weer drie militairen, onder wie een sergeant, ontsnapt. Zij hadden eerst dqn dr^ad stroomvrij ge steld. De „Limb. Koerier" schrijft over ,'t bloedige smokkeldrama te Susteren nog liet volgende Vrijdagmorgen 10 uur werd hevig ge- échoten in de bosschen athier gelegen achter 't station. Kort na dien kwam men geestelijke hulp inrdepen. In allerijl spoedde zich onze Wel. eerw. heer kapelaan per fiets naar de opgegeven plaatshelaas, het was te laatMen vond daar het ontzielde lichaam van zekeren J. H„ die door een kogel was getroffen in den rug, en spoedig daarop overleden was. Het lijk lag vlak nabij de schuur van de pachthoeve IJzeren- bosch. Vrijdagmorgen keerde een troepje soldaten van de inspectie terug uit Echt. Op den Stationsweg alhier ont moetten zij een troepje dronken smok kelaars, die door den drank aangewak kerd ae soldaten te lijf wilden met open messen. De soldaten wilden zich door in de lucht te schieten verdedigen, het welk ook deels gelukte. Op het vallen der schoten komt sergeant W. toege sneld, om tusschen beide te treden. Juist op dat oogenblik werd weer geschoten met het ongelukkig gevolg, dat een kogel den ongelukkigen sergeant W. precies in het hoofd trof, en deze dood neerviel. Een ander soldaat werd door de smokkelaars zoodanig aan het hoold met een mes doorkerft, dat zijn toestand hoogst ernstig is. De marechaussees hebben de zaak in onderzoek, hetwelk in vollen gang is. Sergeant W. was benoemd tot rijks ambtenaar, welke functie hij na dienst tijd zou aanvaarden. Hij stond bekend .als een plichtbetrachtend man. Een nauwgezet onderzoek van ■prof. H. Burger, te Amsterdam ver meld in het Ned. Tijdschrift voor Ge neeskunde naar het verschijnsel dat harthoorenden te midden van gedruisefi beter verstaan dan in de stilte, leidde tot de slotsom dat het beter verstaan in den spoortrein niet berust op- beter hooren, maar uitsluitend op het niet hooren van de stoornis die normaal hoorenden van het treingeraas onder vinden, waarbij komt dat men in het gesprek niet alleen luider spreekt, maar zijn geluid ook hooger stemt. Daaruit volgt dat men, ook zonder geraas, met een doove op een „hooge- ren" toon dient te spreken. Zaterdagmiddag is een 62 jarige dame, die uit een in gang zijnde stoom tram stapte op de Conradkade nabij de Weimarstraat te 's Gravenhage onder de tram geraakt en met verbrijzelde bee- neit door wegwerkers opgenomen en het gebouw van de Sierkan binnengebracht Voordat de dokter van den gemeentelij ken eerste hulpdienst ter plaatse was, was de dame reeds overleden. Een timmerman te Kesteren is gisteren met zijn hoofd in een ijzerdraad verward geraakt en gestikt. Hij laat een weduwe met 5 kinderen na. Een driejarig meisje te St. Maartensdijk is al spe lende te water gevallen en levenloos opgehaald. Op den Terborgschen weg te Dinxperlo is een koopman, uit Bree- denbroek, dooreen motorwielrijder aan gereden. De ongelukkige brak een been terwijl hij op meerdere plaatsen gewond werd. Op den 's Gravendijkwal te Rotterdam is een zevenjarig knaapje door een automobiel overreden. De jongen werd ernstig gekwetst en kreeg een her senschudding. Hij is naar het zieken huis gebracht. Een 33 jarige schilder te Rotterdam wilde zich des avonds aan boord begeven van een in aanbouw zijnd schip. Hij viel van de plank te water, doch werd met een haak gered. Hij was bewusteloos, doch het gelukte zijn levensgeesten weder op te wekken. Daarna werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hi[ bij aankomst bleek te zijn overleden. Vrijdagavond wilde een lieer te Maassluis uit een nog in beweging zijnden trein stappen. Hij kwam evenwel te vallen en kreeg ern stige verwondingen aan het hoofd. Hij werd terstond per auto naar huis ge- gevoerd. —"Uit de Maas te Rotterdam is het lijk opgehaald van een 25jarigen man, die sedert 9 November vermist werd. Een 70 jarige vrouw te Tirns (Fr.) is bij het spoelen van goed te water gevallen en verdronken. Bij de politie te 's-Gravenhage heeft zich Vrijdag een ongeveer 30ja- rige persoon aangemeld, die bekende, dat hij circa één jaar geleden ten huize zijner ouders te Strijen zijn krankzin nigen broeder door verworging van het leven heeft beroofd. Hij deelde aan de politie mede dat hij destijds als ver dacht van de misdaad gedurende drie maanden te Dordrecht voorarrest heeft ondergaan. Hij heeft toen steeds ont kend en is ten slotte uit het voorarrest ontslagen. Sedert was hij gaan zwerven, totdat hij door gewetenswroeging gefol terd thans zijn misdaad kwam bekennen. In de nabijheid van Groesbeek mocht een rijtuig, dat zich in de rich ting van de grens voortbewoog en be spannen was met 2 paarden, zich ver heugen in de bijzondere belangstelling van een paar militaire kommiezen, die den koetsier verzochten even stil te houden om uit te blazen, terwijl zij dan gelegenheid hadden even met het inwendige van het rijtuig kennis te maken. De aandacht der kommiezen werd toen al dadelijk getrokken door de omstandigheid dat de kussens, waarop twee dames, die zich In het rijtuig be vonden, waren gezeten, abnormaal dik waren. Bij nader onderzoek bleek, dat deze kussens gevuld wdren met niet minder dan 80 pond sajet, hetwelk evenals de paarden en het rijtuig in beslag werd genomen. r- Een varensgezel te Rotterdam heeft zijn 44jarige vrouw met een mes' zoo danig in het onderlijf gestoken, dat zij levensgevaarlijk werd gewond en naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. De dader werd in een nabijzijnd café door de politie gearresteerd. Omtrent den moordaanslag te Winschoten wordt nog het volgende gemeld Een aantal kleedingstukken, afkomstig van den dader Jan de Boer zijn in be slag genomen. Men vindt daaronder zeer dure kleeren en- werkmanskleeren een extra fijn heerencostuum, geschat op een paar honderd gulden waarde, dat hij droeg als hij als heer uitging, en een Manchester pak, dat hij zeker droeg op zijn smokkelaarstochten, zoo goed als nieuwe bruine laarzen en autobeen stukken en vetleeren laarzen, een fijne heeren overjas enz. enz. Men ziet dus, hoe hët sujet nu eens als heer, dan weer als arbeider was ge kleed. En wie weet, al zijn er ook vele misdrijven van hem aan 't licht geko men, hoeveel hij er nog meer bedreven heeft, die verborgen bleven. Werken deed hij nooit, ofschoon hij van afkomst heelemaal geen middelen had. Te Zevenaar is nabij de grens aangehouden een onderwijzeres van een der openbare scholen in deze gemeente. De jongedame werd door een visiteuse onderzocht en bleek hare beenen met elastiekband omwonden te hebben. Voor zoover ons bekend, is het de eerste maal dat een opvoeder (ster) der jeugd wegens smokkelen werd bekeurd. - Door een verkeerden wisselstand, niettegenstaande het signaal veilig stond, zou de electrische trein, die Zaterdag te half twee uur uit Den Haag naar Rotterdam vertrokken was, even voor bij het station Leidschendam met volle vaart op een aldaar staanden kolentrein zijn geloopen. Dank zij het scherp uit kijken van den bestuurder en het arm gezwaai van een zich op de lijn be vindenden wachter werd een ramp voor komen. Door zeer sterk remmen, zoodat de vlammen die van de rails en de wielen afsloegen door de reizigers ge zien werden, kon de trein op ongeveer 30 M. van de locomotief van den ko lentrein tot staan worden gebracht. Be grijpelijk verwekte het voorval in den geheel gevulden trein groote opschud ding. Het Noorsche stoomschip „Birgit" van Rotterdam naar Londen, is, volgens een Wolff-teiegram, uit Berlijn, door Duitsche oorlogsschepen aangehouden en naar Zeebrugge opgebracht. De „pirgit" voer in dienst van de Batavierlijn. De boot was geladen met levensmiddelen, hoofdzakelijk margarine en spek en in den nacht van 12 op 13 December naar Londen vertrokken. Voor de haven in Maassluis kwam het wordt door 21.000 artsen erkend e!t het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam. ui—BBM— in aanvaring met den Nederlandschen schoener „Vaderland". De schade was van dien aard, dat de „Birgit" naar Rot terdam terugkeerde om te repareeren. Na reparatie zette hét op 15 Decem ber de reis voort en was dien morgen om 5.20 in zee. Daar bijna de geheele lading uit contrabande bestaat, zal het schip vermoedelijk tot goeden prijs worden verklaard. Sneeuwstormen in m i d d e n - E u r o p a. In Zwitser land en Noord-ltalie hebben zware sneeuwstormen gewoed. Vooral het Engadin-dal en het kanton Wallis heb ben van het weer te lijden gehad. Uit tal van plaatsen komen berichten in van ongelukken, door lawines ver oorzaakt. In Pontresina werd een land huis van een sanatorium, waar kinde ren met een onderwijzeres verblijf hiel den, door een lawine bedolven. Na lang zoeken werden de onderwijzeres en zes kinderen levend te voorschijn gehaatd. Twee andere kinderen waren dood, van de zes geredden zijn er twee in le vensgevaar. In het Saasdal werden 18 stallen met vee en een hotel door een lawine verwoest. De Bernina-spoorweg ligt eveneens bedolven, door treinonge lukken zijn echter geen slachtoffers ge vallen. Wèl zijn 8 werklieden onder de sneeuw geraakt, doch ze werden nog levend te voorschijn gehaald. Op den St. Gothard ligt de sneeuw niet minder dan 5'/2 meter hoog. De telefonische verbinding met Tessino is geheel verstoord. De treinen, die door den Mont Cenis-tunnel gaan, bleven in het Susedal, in den 2 meter dikken sneeuwmuur steken. Omtrent den storm in Noord-Italië meldt men In de haven van Genua, waar de storm het hevigst woedde, werden vele schepen zwaar beschadigd. Verscheidene visschersvaartuigen zijn gezonken. Vele gebouwen werden eveneens beschadigd. Dè driemaster „Astrea" leed voor Cagmoli schip breuk vier man verdronken. De spoor weg GenuaVentimiglia is versperd. In Bologne werden verschijnselen van een aardbeving waargenomen vele personen werden daar gewond. Een hagelbui, die niet miridér dan 2 uren aanhield, dekte de aarde mét een dikke ijskorst. Volgens berichten uit Rome zijn, ten gevolge van den hevigen storm vele teletóon- en telegraafverbindingen met binnen- en buitenland verbroken. Ook in 't Zwarte Woud blijft men een uitlooper van de bui gehad te hebben. Tot dikker sneeuwlagen dan van een halven meter' komt men daar echter niet. De sneeuwbanen zijn van 800 me ter af zeer goed, zeggen de Duitsche bladen de sportlui kunnen de slede dus voor den dag halen. DE TOESTAND IN GRIEKENLAND. LONDEN. Uit Athene wordt aan de „Daily Chron." geseind, dat van ge loofwaardige zijde bericht is ontvan gen, dat tusschen de twee- a driehon derd aanhangers van Venizelo's dood geschoten zijn en er ongeveer 3000 in de gevangenis worden opgesloten. Men tracht door allerlei maatregelen in Athene door de blokkade heen te komen. Volgens de „Daily Mail" zijn de be richten uit de provincie van ernstigen aard. Te Volo ontstond een volks menigte, waarbij de officieren der geal lieerde mogendheden beleedigingen té verduren hadden. In Athene zelf heerscht rust. In vele dorpen werden de aanhangers van Venizelos zonder meer vermoord. ONGEREGELDHEDEN IN PORTUGAL MADRID. In Portugal zijn verschil lende revolutionaire onlusten uitgebro ken, waaraan ook troepen hebben deelgenomen. De onlusten moeten be schouwd worden als een protest tegen de uitzetting van Portugeesche troepen naar Frankrijk. De leider, M. A. C. H. Ado Santos, is gearresteerd. De toestand in Portugal wordt als zeer critiek beschouwd. Het leger is niet voor deelneming aan den oorlog. WEERBERICHT. Hoogste Barometerstand 756.2 te Haparanda. Laagste Barometerstand 745 in Oost- Duitschland. Verwachting tot den avond van 19 December Zwakke tot matige ver anderlijke wind. Nevelig tot zwaarbe wolkt, waarschijnlijk eenige neerslag. Zelfde temperatuur. POSTERIJEN. De directeur van het postkantoor bericht dat de verzending naar en over Engeland, thans weder geschiedt met de stoomschepen der Maatsch. „Zeeland." Vlisslngen, 17 December 1916. De Directeur, CALLENFELS.

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 3