Stads= en Provincienieuws SPORT DE OORLOG. stellingen van weldadigheid, maar ook en wellicht »in nog ergèr mate door die welke, ofschoon zij nog niet met de instellingen in geregelde aanra king zijn geweest, niettemin onder de tegenwoordige omstandigheden op vol doende wijze kunnen voorzien in de behoeften van hun gezin. Daarom vestigen de adressanten de aandacht van dèn minister op de drin gende noodzakelijkheid, dat hetzij door de lijst van artikelen uit te brei den met „schoenen" hetzij door het vaststellen van maximumprijzen al thans voor zool- en ander reparatie leder, of op andere wijze -*■ worde voorzien in den onhoudbaren toestand, welke in dit opzicht is ontstaan. Voor de soldatenmenages. De opperbevelhebber heeft bepaald dat eiken dag per man ten hoogste 0.04 K.G. boter (margarine) mag wor den verstrekt en bovendien, per man, doch per week ten hoogste 0.2. K.G. kaas, te verdeelen over 2 a 4 verstrek kingen of, in gedeeltelijke vervanging daarvan, ontbijtkoek. Bij vervanging van kaas door ontbijt koek moet 0.05 K.G. kaas vervangen worden dooreen hoeveeihïid ontbijtkoek, kostende ten hoogste 4 cent. De aanschaffing van ontbijtkoek moet door de onderdeelen ter plaatse ge schieden. VL1SS1NGEN, 18 DECEMBER. De mailboot „Koningin Regentes" welke den 10 November door de Duit- schers werd aangehouden en eerst naar Zeebrugge en later naar Ostendewerd overgebracht, is gisterenavond 6- uur hier teruggekeerd. De boot was door dikken mist opgehouden en moest ten anker komen. Toen de mist was opge trokken* werd het anker gelicht en keerde de boot behouden in onze haven terug. Wij vernamen dat het schip door de Duitschers, voor zoover was na te gaan, geheel intact was gelaten. De „Tel." bevat nog de volgende bijzonderheden Vrijdagmorgen had de bemanning bevel gekregen, de boot te Ostende te gaan halen. Kapitein Ree, zijn officieren en de manschappen vertrokken om 9 uur 10. Te Esschen wachtten hen 6 militairen op; 't was.hun geleide naar Ostende. Van de grens naar Ostende had men een lange reis. In den nacht kwam men in de Belgische, nu zoo streng afgesloten badplaats aan. De mili tairen. geleidden de Hollanders dade lijk naar de „Koijingin Regentes", die nog binnen de sluis lag. Tegen tweeën was men aan boord. De Duitschers hadden dus angstvallig er voor gewaakt, dat de neutrale zeelieden met burgers in aanraking kwamen. Aan boord „zag men dezelfde Duitsche wacht als in Nov., toen de bemanning 't schip moest verlaten. Zaterdagmorgen werd de boot naar buiten gesleept. Mer. maakte stoom en in den namiddag, ongeveer 5 uur, kwam de „Koningin Regentes" op de reede voor anker, 't Was te laat om nog te vertrekken. De afreis begon Zondag morgen, om acht uur. Torpedobooten geleidden de boot buiten de Belgische kust. Men had reeds om halftwaalf in Vlissingen kunnen zijn, maar een dikke mist kwam op, zoodat de kapitein be sloot, voor Valkenisse te ankeren. Toen 'twat helderder werd, kwam een loods aan boord en even na zes lag 't schip op zijn oude plaats. Het is geheel in orde, alleen is de naam op zijde uitge- wischt en zijn de Hollandsche kleuren op den schoorsteen met geel overschil derd. Aan boord zelf ontbteekt niets. Van een voorraad dranken had de wacht gebruik gemaakt, maar voor het ver trek werd er afgerekend. De ledige vaten zijn nog aan boord, zoodat het door sommigen geuite vermoeden als zouden de Duitschers deze als contra bande hebben willen beschouwen onge grond is gebleken. Een ingezetene deed aangifte van dief stal van zinken afvoerpijpen van zijn perceel. Mede werd aangfte gedaan door een militair van diefstal van zijn rijwiel. Een onderzoek wordt ingesteld. Nog werd door een vrouw kennis ge geven dat haar lOjarig dochtertje haar portemonnaie met geld had gestolen. Dit kind, door de politie gehoord, bekende den diefstal en bleek dat zij het geld reeds in verschillende winkels had uit gegeven door er allerler snuisterijen voor te koopen. Door de politie zijn aangehouden twee militairen die bij een opkooper hier ter stede zink verkochten. Bij nader onder zoek bleek dat zink ontvreemd te zijn van een huis te Veere. Procesverbaal werd deswege tegen deze militairen opgemaakt en werden zij aan het militair gezag overgegeven. Zedenmisdrijf. Door de politie is een koopman van elders aangehouden, die in een winkel was binnengetreden met de bedoeling, onder bedreiging, met de vrouw des huizes onzedelijke handelingéfi te plegen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Annaland ds. J. Ronge te Hoog-Blok- land. Gisterenmorgen is alhier, na een korte ongesteldheid van slechts eenige dagen, overleden de heer A. A( Vermeer, pre dikant der Nederl. Herv. Gemeente te dezer stede. De overledene werd den 4 Maart 1876 te Zwolle geboren en bereikte dus den leeftijd van 40 jaren. Ds. Vermeer werd candidaat tot den H. Dienst in 1903 en deed den 14 Februari 1904 zijn intrede als predikant te Oosterwijk, welke ge meente hij in 1908 verliet. In dat jaar deed hij op 27 September zijn intrede in deze gemeente. Ds. Vermeer is dus hier ruim 8 jaren als predikant werkzaam ge weest. Hij heeft zich hier zeer bemind weten te maken en het overlijden van dezen predikant op zoo jeugdigen leef tijd veroorzaakte dan ook een schok onder de gemeenteleden, toen in de gods dienstoefeningen gisterenmorgen in de Groote en Nieuwe Kerk dit afsterven werd bekend gemaakt. Hij mocht zich toch in de algemeene achting verheugen en zijn hooge roeping vatte hij op zeer consientieuse wijze opals redenaar be schikte hij over de gave van het woord en men luisterde steeds met onverdeelde aandacht naar de stichtende predikaties van dezen geliefden leeraar. Ds. Vermeer was ook eere-voorzitter van de Christ. Jongelings-vereeniging en ook deze vereeniging lijdt door zijn af sterven een gevoelig verlies. De begrafenis is bepaald op Donder dag a.s., des morgens 11 uur. VOETBAL. Tengevolge van het slechte weer der laatste dagen waren gisteren de ter reinen in zulk een toestand, dat ze werden afgekeurd. De ontmoetingen „Unitas"„Vlissingen", „Dosko" 11 „Vlissingen" III, „Vlissingen" l.Vmili tair elftal, gingen niet door. In Middelburg informeerend kregen wij tot bescheid, dat ook de wedstrijd „Middelburg" 1„Velpcitas" I tot later is afgelast. Met Kerstmis krijgen we waarschijn lijk een reuzenprogram wedstrijden tegen „Middelburg" 1, „Middelburg" II en „Ajax" uit Rotterdam. Ais het weer maar meewerkt Zuidelijke le klasse. „M. V. V."—„Willem II" 0—1. Een mooie en vurig gespeelde wed strijd, waarbij „M. V. V." uitstekend partij heeft gegeven. De Maastrichte naren waren de eerste twintig minu ten zelfs in de meerderheid, en slechts door met alle macht te verdedigen, kp.n- den de kampioenen doelpunten voorko men. Vervolgens gingen de partijen be ter tegen elkaar op. Het spel, Wqs vliegensvlug, maar bei de verdedigingen, wisten van geen wij ken, Het spel van Haenen viel op> ter wijl, Mommers zijn mannetjes uitste kend aan 't werk zette. Even vodr 't be ruchte gebied „neemt" deze speler Hoe- nings op ongeoorloofde wijze de bal wordt goed geplaatst, maar de kans gaat door buitenspel verloren. Van sterker, zijn is geen sprake. Beide gaan tegen elkander op! Rust komt met 00. Na de rust pakt „Willem 11" geducht aan. De middenlinie werkt schitterend en zet de voorhoede aanhoudend aan het werk. De verdediging van „M. V. V." is echter uitstekend en Prevoo breekt menigen aanval. De „M. V. V."-voorhoede breekt eenige malen door, maar strandt op de achterhoede der kampioenen, die van geen wijken weet. De Tilburgers vallen verwoed aan, maar Henfling houdt verschillende bal len op schitterende wijze. De druk wordt te zwaar, leder oogenblik denkt men, dat gedoelpunt zal worden, maar Henfling houdt al vallende eenige harde schoten, terwijl Prevoo en Haenen schitterend verdedigen. Acht minuten voor tijd weer een gevaarlijke aanval van Sou krijgt een kans en benut deze. door onhoudbaar voor Henfling te doel punten. „M. V. V." komt nu opzetten. Boerma krijgt een prachtkans om gelijk te maken, maar mist. Terwijl het reeds donkert komt het einde. De sterkste partij heeft gewonnen. Vooral in de tweede helft gaf „Willem II" hoogstaand spel te zien. Breda N.A.C.Wilhelmina 70. 2e klasse. A Tilburg Willem II 2—Dosko 25. B Den Bosch Wilhelmina li- De Valk 11. De brand in het telegraaf kantoor te 's Gravenhage. Een brand, die binnen het uur be dwongen kon zijn heeft het rijkstele graafkantoor te 's-Gravenhage in asch gelegd. De brand werd ontdekt op de bo ven de seinzaal aan de zijde van de Prinsenstraat gelegen zg. óude tele foonzaal, in het rijkstelefoonbureau. Di rect sloegen de vlammen uit de 13 ven sters van die op de derde verdieping gelegen zaal. De op slechts eenige tientallen meters verder in dezelfde straat gelegen hoofd kazerne van de brandweer, rukte dade lijk met groot,materieel uit. Er werden successievelijk twee motorspuiten, 2 stoombrandspuiten en 2 slangenwagens naar het brandende gebouw gediri geerd, en al spoedig had de aanvoerder de plekken gevonden, waarlangs de rook- en vlaminenmassa moest worden bevochten. Rechtstreeksch van de straat af werd de in vlammen staande verdieping aangetast met vijf stralen, een zijvleugel werd bestreden met 4 stralen, waarvan de slangen door een bijgebouw in de Nobelstraat werden gelegd, terwijl de linkervleugel kon be reikt worden oyer het emplacement ter zijde van den hoofdingang van het nieuw verbouwde postkantoor, over het kerkplein. Daar werden de slangen over de daken gelegd en werd het vuur met vier stralen aangetast. In het geheel richtten zich dus dertien stralen op den brand en aan het spoedige en krachti ge aanpakken is het ongetwijfeld te danken dat de brand, die te 7 uur uit brak, te ongeveer acht uur bedwongen wes en beperkt scheen te zullen blijven tot het aangetaste gedeelte. In de eerste oogenblikken werd al dadelijk als oorzaak genoemd het laten vallen van een spirituslampje door een werkman. Uit den chaos van tegenstrijdige ge ruchten en mededeelingen kwam ten slotte het volgende vrijwel vast te staan, ook door het politieonderzoek dat door den commissaris der recher che werd ingesteld. Ongeveer 7 uur was monteur G. van E. bezig op de dusgenaamde oude tele- foonzaal met het lasschen van twee electrische draden die tegen het pla fond liepen in die zaal, waar nacht dienst is. Er waren een drietal telefoon juffrouwen op de zaal. Voor de mon teur zijn werkzaamheden aanving had hij nog juist, met het oog op het gevaar, een blikken plaat bevestigd ter plaatse waar hij met zijn soideerlamp moest werken. Immers, aan het plafond op die zaal is, met het doel de geluiden te dempen, jute aangebracht. Nu schijnt het dat een aanraking met het licht van de lamp en die in een oogwenk natuur lijk brandende jute voorkomen is kun nen worden. Terwijl toch de monteur even van de trapladder ging die hij bij zijn werkzaamheden' gebruikte, om so lutie of een andere laschstof te halen en juist weer de trap op wilde gaan, schreeuwde een der telefoonjuffrouwen dat de zoldering in brand stond. De vlam, gevoed door de brandbare jute, sloeg zoo fel om zich heen, dat voor de aanwezigen op de zaal, die nog poog den met minimax-brandblusschers wat uit 'te richten, niets meer te doen viel dan ijlings de brandweer te waarschu wen.- tjc Het was nog donker op liet oogen blik van het uitbreken van den brand, maar van lieverlede begon het te sche meren. Door ware watervallen heen, waagden wij ons langs óns geheel on bekende kronkelwegen naar fcroVijn en konden, na terloops te hebben opge merkt, dat- het aamieefrfkantoor droop van'het water, een Vluchtigen blik wer pen. in de groote seinzaai, waarboven de vlammen, woedden. Hef behoeft nau welijks gezegd dat daar geen pfekje droog ble.ef, een stortregen daalde neer op de circa honderd toestellen op de tafels. Toch duurde het niet tang óf men zag al moedige ambtenaren en be ambten (want natuurlijk alle dames en heeren kwanten successievelijk, velen met verschrikte gezichten) aanloopen, toestellen losschroeven in uitvoering van snelle bevelen namens den direc teur, den heer W. P. Zeilmaker, die een denkbeeld trachtte te verwezenlijken om althans weer een aanneembureau te kunnen „droogleggen" is 't ware woord, en dan verder te zien hoe tele grammen, per auto, motorfiets, althans op de snelste wijze naar Rotterdam en Amsterdam zouden kunnen worden vervoerd. De minister van waterstaat, dr. Lely, ontzag geen moeite om zich eenigszins op de hoogte stellen en al spoedig be sprekingen te houden met den direc teur-generaal der posterijen en telegra fie, jhr. Alting von Geusau, TTrj wien zich successievelijk tal van hoofdamb tenaren van de inspectie van post en telegraaf voegden, terwijl de directeur van het postkantoor, jhr. van Lidth de Jeude, maatregelen trof voor wat be treft het postkantoor. De burgemeester was mede een der autoriteiten die het eerst ter plaatse waren Van de zaal waar de brand dan uit brak, een vertrek van circa 40 meter lengte en 8 meter breedte, is nieis meer over dan een totaal uitgebrande, ver koolde ruimte, waarin geen venster meer t^ bespeuren valt. Bij den brand en het blusschingswerk zijn gelukkig geen ernstige ongelukken voorgevallen. Alleen moesten eergister- ochtend door den Eerste-Hulp "dienst een viertal brandweermannen worden verbonden, die bij het blusschingswerk aan het telegraafkantoor verschillende verwondingen aan de handen hadden bekomen door glasscherven. Het is door de samenwerking van verschillende autoriteiten mogelijk g^ worden.de telegrafische verbinding van den Haag met de andere plaatsen voor een gedeelte te herstellen. Er is daarbij gebruik gemaakt van de omstandigheid, dat verschillende hulpkantoren te 's-Gravenhage en het telegraafkantoor te Scheveningen rechtstreeks verbonden zijn met Rotter dam of Amsterdam. Deze bijkantoren verwerken thans de aangeboden regee- rings- en dringende telegrammen. Er was zoodoende te ongeveer drie uur gelegenheid om telegrafische be richten te doen verseinen naar Rotter dam en Amsterdam, naar elke plaats over 4 lijnen. Wat de telefonischè gemeenschap aangaat, waren, toen de vooruitzichten echter nog lang niet gunstig. Men hoopte, door dag en nacht voort te werken,'in den loop van den Zondag een aantal draden naar Rotterdam en Amsterdam verbonden te hebben met het tijdelijk kantoor voor intercommu naal- verkeer, dat ingericht wordt in het gebouw van den gemeentelijken te lefoondienst te 's-Gravenhage aan de Hofstraat. Daartoe was echter allereerst noodig de kabels daarheen te leiden deze werkzaamheden werden door circa 20 monteurs verricht, onder opzicht van den hoofd-ingenieur der telegrafie te 's-Gravenhage. Het uitgebrande telefoonkantoor trok natuurlijk den géheelen dag aller be langstelling. In den loop van den middag maakten H. M. de Koningin met Prinses julana een rijtoer langs het verbrande gebouw. De stagnatie, die de storing in het telegrafisch en telefonisch verkeer in handels- en andere kringen met zich bracht, was begrijpelijkerwijs in de eerste uren onzaggelijk. In de morgen uren was elke gemeenschap verbroken, waf zeker niet 't minst in regeerings- kringen storend werkte. De handel was er in één opzicht nog 't minst door ontriefd, daar de Zater-( dag, die ook in den Haag meer en meer haif-holiday wordt, niet de drukste dag voor zakendoen is. En de nieuwe week zal den toestand reeds weer veel ver beterd vinden. Men blijft echter voor langen tijd op een zeer gebrekkigen noodtoestand aangewezen wat inter communaal telefoonverkeer betreft, daar het meerendeel der te vernieuwen installaties uit het buitenland moeten worden betrokken en de aanvoer van toestellen zeer beperkt is. De administratie van de Vrijdag ge voerde intercommunale telefoonge sprekken, welke door de beambten, met den nachtdienst belast, 's nachts in orde wordt gebracht, is door den brand ver loren geraakt. Die van de vorige dagen bevond zich niet meer op de telefoon zaal. Sneller dan aanvankelijk werd ver wacht', is het telegraaf- en telefoonver keer van 's-Gravenhage met het land hersteld. Dat daar heel wat arbeid voor noodig is geweest spreekt vanzelf. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men steeds doorgewerkt om dra den aan te leggen en toestellen te plaatsen. De groote seinzaal van het telegraafkantoor is voorloopig niet te gebruiken eerst moet daar alles weer kurkdroog zijn; Alen heeft i» allerijl een aantal nood- installaties, moeten aanbrengen in alle vertrekken van het telegraafkantoor, waar daarvoor maar eenige ruimte v H mylinó vó ui ianird Gikterenmjddag werd in den dienst op Amsterdam voorzien met zes Hu- ghes-toestellen. Vandaag zullen er nog meer in werking worden gesteld in de administratiekamer voor de telefoon, die door de overbrenging van de tele- foön-administratie naar het gemeente lijk telefoongebouw in de Hofstraat is vrijgekomen. De Morse-toestellen wor den opgesteld in de vestibule van het postkantoor. Vandaag komen daar nog 13 van die toestel!e,n, afkomstig van de bijkantoren, die Zaterdag tijdelijk in den dienst hebben moeten voorzien Wat de rijkstelefoon betreft, deze werkte gisteren met vier draden op Amsterdam, vier op Rotterdam, twee op Utrecht, een draad op Leiden, een op Arnhem en een op Delft. Het geheele telefoonpersoneel met de telefoonadministratie is door de goede zorgen van den heer Van Lier, den di recteur van den Haagschen gemeente lijken telefoondienst, in de Hofstraat ondergebracht. De heer Van Lier heeft voorts een electrische heetelucht-ma- chine ter beschikking van den directeur van het telegraafkantoor, den heer Zeil maker, gesteld, 'om de commutatoren op de seinzaal, die door het water tij delijk onbruikbaar waren geworden, te drogen, welke machine onmiddellijk met moed succes te werk is gesteld. Vastgesteld is, dat er geen gevaar dreigt voor instorting, daar de ballten- laag van de zoldering der seinzaal door den brand niet geleden heeft. De bo venverdieping is, voorzoóveel noodig, gestut. DE TOESTAND. Het succes dat de Franschen behaald hebben aan den rechter-Maasoever kan op tweeërlei wijze van invloed zijn op de houding, welke de geallieerden zul len aannemen tegenover het vredes voorstel der centralen. Allereerst kan het de regeeringspersonen sterken in hun overtuiging, dat er nog wel dege lijk binnen afzienbare» tijd een beslis sing met de wapenen te verkrijgen is en dat dus het aanknoopen van onder handelingen voorbarig^ zou zijn ook kan het de tegenovergestelde uitwer king hebben, namelijk dat de geallieer den met meer gezag ter conferentie kunnen verschijnen, daar hun légers nog geenszins uitgeput blijken te zijn en dus in een toehappen op het Duit sche aanbod geen z-wakheid der geal lieerden kan worden gezien. Er is niets naders bekend omtrent de mogelijkheid eener toenadering der oorlogvoerenden. Wel heeft nu ook de Engelsche arbeidersminister Henderson er op aangedrongen, dat het Duitsche vredesvoorstel niet zonder meer zal worden afgewezen. Steeds voegen zich dus meer vooraanstaande staatslieden bij den groep van hen, die een ruw af slaan van alle bemiddelingspogingen niet raadzaam achten. Daarentegen klinkt de toon, waarmede het Duitsche voorstel in de Russische Doema is ont vangen, al heel ontmoedigend. De Doe ma nam een motie aan, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat dé ge allieerden in de huidige omstandighe den niet in vredesonderhandelingen van welken aard ook zullen treden. De rede, die de nieuwe minister van buitenland- sche zaken, Pokrowsky, in aansluiting daarmede hield, was eveneens een bot te afwijzing van elke Duitsche toenade ring. „Geen arglist zal voorkomen, dat de oorlog zal worden uitgevochten, tot dat de vijand verpletterd is", riep de Russische minister uit, terwijl de Rus- siche troepen in Moldavië steeds ver der moeten wijken en niet bij machte zijn hun Roemeénschen bondgenoot den beloofden steun te verieenen. Wellicht dat ife Engelsche en Fransche regeerin gen er anders over zullen denken en haar overwicht de Russische regeering van haar onverzoenlijk standpunt af brengen zal. Doch, zooals wij schreven, het jong ste Fransche succes kan de stemming weer ten gunste van een voortzetting van den oorlog hebben doen wijzigen De Franschen wisten den Duitschers bij Verdun immers opnieuw 'n krachtige» stoot toe te brengen. Nadat zij eerst twee maanden geleden bij één enkelen tegenaanval alle door de Duitschers ten koste van zware offers veroverde stel lingen hadden heroverd, zijn zij thans voorbij de permanente vestingwerken van Verdun gedrongen en hebben over een front van 10 K.M. breedte de dor pen Vacherauville en Louvemont en de stellingen van Hardaumont en Bezon- vaux opnieuw bezet. De gevangenne ming van 9000 man toont, dat de aan- valskracht van iiet Fransche leger nog groot is en dat na de verrassende her overing van Douaumont en Vaux, on danks de waakzaamheid der Duitschers wederom voortgang kon worden ge maakt. De successen der Duitsch'-Oosten- rijksche troepen in het Oosten echter hebben er niet toe kunnen bijdragen, dat Koning Constantijn is blijven vol harden in zijn verzet tegen de geallieer den in Griekenland. In tegenstelling inet Venizgios, heeft de Grieksche -Itöning immers steeds vast geloofd in de over winning der centralen op den Balkan én zooals de zaken thans staan,-'ziet het er tiaar uit, dat zijn inzicht hef juiste wê- TfwCTÏ&fclÜtit ódósfiïi'G osooifcBfiri HET SUCCES DER FRANSCHEN Bij VERDUN. Van Fransche zijde- wordt gemeld': Wij zetten eergisteren ons succes aan den recht-Maasoever voort, rukten op in het bosch van Caurières en verover den het dorp Bezonveaux. Een hevigen tegenaanval der Duitschers, eergisteren tegen den Poivre-heuvel ondernomen, hebben wij definitief afgeslagen. Wij handhaafden ons aan het geheele nieu we front. Het aantal tot nog toe aange voerde gevangenen bedraagt meer dan 9000, onder wie 250 officieren. Het buitgemaakte materiaal is nog niet vol ledig opgenomen, maar het is zeker, dat 81 kanonnen veroverd of vernield werden. De Fransche soldaten bij Verdun hebben, naar Havas meldt, een schit terend antwoord gegeven op de Duit sche beweringen omtrent militaire voortreffelijkheid en onwankelbaarheid. De aanval gaf een dubbele aanvulling van de laatste overwinning en was be stemd om de Fransche stellingen Vaux- Douaumont tegen een bombardement te beveiligen, terwijl men tevens den Duitschers de vrucht van ontzettend, duur gekochte overwinningen wilde ontnemen. Divisies van Mangin voer den den aanval uit, die om 10 uur 's morgens begon en om 5 uur geëin digd was. Maud'huy was aanvoerder. De Cóte de -Poivre werd met één sprong bereikt, en ook de streek van Haudro- mont en heuvel 347. Ook werden flinke vorderingen gemaakt op den weg van Douaumont naar Bezonvaux daar trok men op onder het zingen van de Marseillaise. De Iweede sprong bracht het dorp Vachernauville in Fransch be zit daar was de strijd vrij heet. Ook de werken van Louvemont, Be- zonvauy- Chambrette, de versterkte re doute van Hardaumont, de weg van Vaux naar Bezonvaux, alle toppen en bosschen werden genomen. Een enkele divisie maakte 1200 krijgsgevangenen. Volgens de „Petit Parisien" zijn meer dan 80 kanonnen genomen. De bladen vinden het een mooi begin voor Nivellc en zien er een fier ant woord in op de bedriegelijke Duitsche vredesvoorstellen. Verdun verlatende, na het laatste roemrijke gevecht, heelt generaal Ni- veile van generaal Petain en zijn staf afscheid genomen met de volgende woorden „De jongste prachtige erva ring is opnieuw een bewijs voor de deugdelijkheid van onze methode Het tweede leger heeft zijn zedelijke en stoffelijke meerderheid op den 'vijand getoond. De overwinning is zeker. Ik geef er u de verzekering van. Duitsch- land zal het op zijn kosten gewaar worden." De balans van de overwinnig bij Ver dun is aanmerkelijk toegenomen, niet alleen door nieuwe terreinwinst, maar ook door vermeerdering van hel aan-

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 2