Stads- en Provincienieu ws DE OORLOG. V1 Minister van Marine te steunen, omdat liij tegenover den Bond van minder ma rine-personeel nog'steeds een houding aanneemt, die door lien wordt afge keurd. Alle Ministers van Marine heb ben een soortgelijke taktiek gevolgd en zij hebben den' Bond tegengewerkt, zonder dat er ooit een het heeft gedurfd den Bond kortweg te verbieden. Het is altijd een taktiek geweest waarvan de Ministers wisten dat ze geen perspec tief had en geen doel trof. Waandenk beelden heeft de Minister, meent de heer Troelstra, o.a. het waandenkbeeld dat er verband bestaat tusschen den Bond en de S. D. A. P. Dat is absoluut niet zóó, verklaarde de spreker. De Bond wil een zedelijke versterking zijn op de vloot, maar door de taktiek van den Minister gelukt dat niet. De geest is verbitterd, geheime vereenigingen verrijzen telkens en sabotage komt steeds meer voor. Indien daarin geen verandering komt, kunnen de socialis ten op den duur den Minister niet meer steunen. De Minister van Marine antwoordde dat hij alle uitingen die in strijd zijn met de discipline en 't militaire belang moet onderdrukken. Als hij dat niet doet, is het met de orde aan boord der sche pen gedaan. En daarvoor wil hij na tuurlijk waken. De bond heeft z. i. steeds getracht wantrouwen te zaaien tegen de goede bedoelingen van den Minister. Daar door is de houding tegenover dien Bond altijd geweest zooals ze was. Geen Mi nister kan het wantrouwen-zaaien toe- laten. Het wetsontwerp werd goedgekeurd. Een rijtje wetsontwerpen van minder beteekenis werd afgedaan, w.o. dat ter voorziening in verband met de jongste overstroomingen in Nederland. Daarna waren aan de orde de wetsontwerpen betreffende de heffing van rechten van ïegistratie en zegel. Algemeene be schouwingen werden niet gehouden. Bij de rechten van registratie stelde de heer Teenstra voor om vrij te stellen van registratierechten de verkoopingen, gedaan door of vanwege kooplieden, land- en tuinbouwers of visschers in de uitoefening van hun bedrijf of door of vanwege eigenaren van bosschen voor de exploitatie van hun eigendom. De bedoeling was de kleine veilingen vrij te stellen. Totmog toe zijn wel de vei lingen bij opbod belast, niet die bij af slag. Die ongelijkheid wilde de Minis ter afschaffen en daarop wilde de heer Teenstra weer terugkomen. Voor de schatkist bcteekehde dat een nadeeltje van millioen en daarom kon de Mi nister het niet aceepteeren. De heer Teensfra trok het.daarom maar in. Door den heer Ter baan (Rott.werd getracht het tarief de'r registratierech ten eenigermate te verminderen door de grenzen der vrijstellingen iets hoo- ger te stellen. De Minister, had daar tegen bezwaren .omdat dat natuurlijk weer geld zal kosten Voor de kleine bedragen wilde hij vrijstelling van de rechten. Aangezien het aantal aanwezige le den verre beneden 51 was gedaald, werd de stemming tot morgen uitge steld en ging de Kamer ntaar naar huis. VL1SS1NGEN, 15 DECEMBER. Een muziekavond. Voor een stampvolle zaal gaven de leerlingen der zangklassen van den heer G. B. Dommisse gisteravond een uit voering in het Concertgebouw. Het programma werd geopend door de leerlingen van zangklasse A met een vijftal eenstemmige speelliedjes. Het was wei een gelukkige keuze, om deze kleuters het eerst voor het voetlicht te brengen. Voor ze begonnen, hadden ze reeds de harten der toehoorders ge wonnen. In hun witte kleedjes maakten ze een prettigen indruk en de stemming in de zaal werd nog verhoogd, toen ze zich deden hooren. Het was niet alleen de zang ze zongen zuiver, precies op de maat -daarnaast maak te ook het gebarenspel het tot een lust naar die kleintjes te luisteren. Het ap plaus was spontaan, vooral na het lied je „(n den Spoortrein". Daarin kenden de ouderen hun eigen jeugd, een zetel als locomotief en een goederenwagen, samengesteld uit gewone stoelen. Dat liedje maakte dan ook wel den mees ten indruk Toen was de beurt aan zangklasse B die uitvoerde „De Sollicitant", be werkt door den heer Dommisse. Men kent den inhoud. Klaas is kleermaker, tevens herbergier, en na den dood van den ouden Jaap solliciteert hij naar het baantje van koster. Hij komt vo&r den kerkeraad dominee doet verschillende vragen, maar Klaas geeft allerlei zotte antwoorden. Thuisgekomen vertelt hij alles aan zijn vrouw en dan blijkt, hoe dom hij is. Ook dit stukje, liep goed van stapel. de jongens waren wel wat stijfjes, uit gezonderd één lid van den kerkeraad. Als we orfs niet vergissen, was dat de jongeheer H. „Klein, maar dapper", zegt het spreekwoord. Welnu, dat lid van den kerkeraad zat met zijn guitige oogjes zoo heerlijk van zijn krantje te smullen, hield het exemplaar zoo han dig vast, daarbij zijn pijpje smookend, dat menigeen in de zaal glunderde om zijn bescheiden spel. Na de pauze betrad zangkiasse C het podium. Het programma vermeldde „De Ijskoningin", operette in viif..be drijven door V. Hollander. Dit nummer stelde zware eischen. De solo's waren vrij lang, en dus vermoeiend. De uit spraak liet wel wat te wenschen over. Een nixe, en de beschermengel bevie len ons het beste. Zij zongen met een heldere stem, daarbij de woorden dui delijk uitsprekende. Het slotkoor, de terugkeer in het ouderlijk huis, vormde een waardig slot van dezen aangena- men avond. De leerlingen boden den heer Dom misse een bloemstuk aan, gepaard met een hartelijke dankbetuiging. Ook wij wenschen hem geluk*met dezen avond. We weten, wat moeite en zorgen de .voorbereiding hem gekost heeft, en we gelooven gaarne, dat hij blij is, nu hij met zoo groote voldoening op deze uitvoe'ring mag terugzien. De pianobegeleiding, zoowel vóór als na de pauze, was in goede handen. De organist beviel ons niet zoo goed, maar we hoorden, dat hij door verhindering van zijn collega onvoorbereid diens taak moest overnemen. Dat stemt tot groote toegeeflijkheid. Zooals uit een bekendmaking van Burg. en Wetii. blijkt, mogen voortaan gedurende de lichtbeperking des Zater dagavonds de etalages verlicht worden. Verder is bepaald dat op 20, 21 en 22 December alle winkels tot des avonds 10 uur geopend mogen blijven en dat dan ook de verlichting van de etalages is toegestaan. Onze stadgenoot, de heer A. J. van der Harst is gisteren te Rotterdam ge slaagd voor het examen van radio-tele grafist. In de gisterenavond gehouden alge meene jaarvergadering van de coöpera tieve volksbroodbakkerij en verbruiks- vereeniging „de Broederband" alhier werden het jaarverslag en de balans goedgekeurd en Jiet aan de leden uitte keeren dividend vastgesteld op 7 pCt. Gezondheid voor het Kind. Het bestuur van het Werk „Gezond heid voor het Kind", brengt ter kennis van de lezers, dat alhoewel er geene Belgische kinderen aangekomen zijn, ten allen tijde inlichtingen kunnen genomen worden op het secretariaat „Strand Ho tel", aangaande de kinderen die hun verblijf in Holland houden. Het secre tariaat is geopend des middags van 3 tot 5 uur. Door den Commissaris der Ko ningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente IJzendijke de heer B. Wijffels, ter ver vanging van de heer E. 1 Bleijenbergh, die uit die gemeente is vertrokken. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De- demsvaart (toez.) ds. j. A. van Selms te Grijpskerke. De Zendingsraad van de classis Walcheren, welke al de Ned. Herv. Ge meenten van dit eiland omvat, heeft in het Militaire Tehuis te Middelburg zijn algemeene jaarvergadering gehouden. De meeste gemeentelijke Zendingsraden wa ren vertegenwoordigd, ai kon de op komst beter zijn geweest. De voorzitter, de heer A. Petermeijer wees bij zijn openingswoord er op, dat 't reeds de derde maal is, dat de Cen trale Zendingsraad zijn jaarvergadering hervat in deze gruwelijken oorlog, 't Schijnt, dat bij de Westersche volken het licht van de kandelaar wordt geno men, terwijl blijkens de jongste zendings- berichten in de heidenwereld meer en meer licht komt. Uit het verslag van den secretaris over den arbeid der gew. Zendingsraden bleek, dat in sommige gemeenten op Walcheren veel voor de Zending werd gedaan, maar dat andere gemeenten zoo weinig hare roeping in dezen gevoelden. De penningmeester deelde o.a. mede, dat door hem voor de zending is ont vangen in't afgeloopen boekjaar! 1882,01 waarvan f 1500 voor DjailolclBwas be stemd, de rest was voor andere cor poraties. Zendeling jens zal gevraagd worden in verschillende plaatsen te willen op treden. De aftredende bestuursleden de heeren J. Boone te Koudekerke, B. J. de Meij te Ritthem en ds. J. de Visser te Mid delburg werden herkozen. In plaats van den heer F. Dekker te Gapinge, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen ,de heer J. Breel te Oostkapelle. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens niet voldoen aan een ambtelijk bevel W. M. L„ 17 jaar, arbeider te Gees, f 10 boete Subs. 3 weken tuchtschool diefstal: J. M. de V., 13 jaar, loop jongen te Middelburg, een maand tucht schoolP. M„ 15 jaar, zonder beroep te Vlissingen, f 10 boete subs. 3 weken tuchtschool', P.J. R„ 19 jaar, koopman te Middelburg, 6 weken gevangenis straf; F. D. de S„ 20 jaar, leurder te Koewacht, drie maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf met 1 jaar proeftijd H. M. B., 20 jaar, schippersknecht te Capelle f3.50 boete subs. 7 dagen hechtenis mishandeling L. v. d. S„ 30 jaar, graanlosser te Sas van Gent, f7 boete subs. 7 dagen hechtenis poging tot uitvoer en omkooping J. T. H„ 40 jaar, schipper te Graauvv, 14 dagen gevangenisstraf vernieling: J, J. V., 27 jaar, landbou- wersknecht te Sluis f5 boete subs. 5 dagen hechtenis meineed: J. M„ 23 jaar en J. C. B„ 40 jaar, herbergier beiden te Kats, ieder 6 maanden gevangenisstraf vrijgesprokenJ. B„ 33 jaar, vee koopman te St. Laurens, beklaagd van diefstal. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden door het O. M. 14 dagen gevan genisstraf gevorderd tegen F. v. O. uit Rotterdam, die aan boord was van de „Telegraaf VI" en bij wien te Hansweert een partij brieven werd gevonden, be stemd voor Brussel. Toen de commiezen de brieven in beslag namen, wierp bekl. ze in het vuur. Nog werden behandeld een zestal za ken betreffende het in strijd met de be palingen vervoeren van kleiaardappelen naar andere plaatsen dan 'de opslag plaatsen van den verbouwer. Tegen den landbouwer L. K„ uit Ierseke, werd f 150 boete subsidiair 2 maanden hechtenis, tegen C. S„ aldaar f260 of 10 weken, tegen M. V., aldaar f300 of 10 weken en tegen M. V., te Kruiningen f400 of drie maanden gevorderd, terwijl in twee andere zaken boetes van f50 en f 15 werden geëischt. De diefstal van stukken bij „De Toekomst." Voor de rechtbank te 'sGravenhage werd gisteren behandeld de zaak be treffende den diefstal van verschillende bescheiden op het kantoor van het weekblad „de Toekomst." Als beklaagdestond terecht de ge wezen boekhouder op genoemd kantoor, de 30jarige G. K. Mürs. De belang stelling in de zaak was zeer groot, vooral van de zijde der balie. Beklaagde deed meedeeling van zijn werkzaamheid ten kantore, die hij meer- rendeels op eigen initiatief verrichtte. Zoo typte hij in tryplo conceptcontrac ten die volgens hem geen daglicht mochten zien. Ook legde hij een zoo genaamd geheim copieboek aan. De voorkomende conceptcontracten, door hem getypt, vond hij later in den pa pierbak. Als reden voor zijn handeling, gaf beklaagde op, dat hij de heeren van Blijdenbuig en Sleeswijk, redacteuren van „de Toekomst" op hun fouten zou kunnen wijzen. De president en de officier trokken dit verhaal in twijfel. De president sprak zelfs het vermoe- deu uit dat beklaagde eigenlijk van den beginne af als spion op het bureau van „de Toekomst" werkzaam was. Be klaagde sprak dit tegen. Er werden 6 getuigen gehoord, w.o. de heeren Reichman, die verklaarde met subsidie van het Duitsche rijk, het toen malige blad „de Toekomst" te hebben opgericht om propaganda te maken voor dat rijk. Ook getuige prof. J. G. Sleeswijk, hoogleeraar te Delft, die verklaarde dat het eerste nummer van „de Toekamst" onder redactie van hem en den heer Vreedenberg verscheen De officier van justitie eischte tegen beklaagde vijf maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Bourlier, vroeg vrijspraak of onts'lag van rechtsvervol ging. Hij gaf toe dat bekl. oncorrect han delde, maar van ontrouw is geen sprake. Trouwens hoe kon men aan „de Toe komst" trouwe dienaren verwachten. Het ware correcter geweest ais prof. Sleeswijk c. s. prof. van Hamel had den aangeklaagd, die de stukken publiceerde. Toen de heeren door de publicatie van die stukken in het nauw geraakten, vielen zij den bediende aan omdat zij prof. Van Hamel niet aan durfden. DE TOESTAND. Het Duitsche aanbod om onderhan delingen over den vrede te openen, wordt door de bladen van alle landen druk besproken. De telegraaf - brengt dan ook bijna in hoofdzaak persstem men over. Belangrijke gebeurtenissen hebben niet plaats gehad. Slechts één bericht trekt bijzonder de aandacht, ni. dat over het aftreden van het Oosten- rijksche ministerie, dat eerst sedert 31 October zitting had. Zou deze wijziging verband houden met het vredesaanbod der centralen Ook uit Rome wordt ge meld, dal vermoedelijk binnenkort de samenstelling van het kabinet een ver andering zal ondergaan, naar het voor beeld van Engeland. De „Morningpost" bespreekt het optreden van het nieuwe ministerie te Londen in verband met het Duitsche vredesaanbod en zegt, dat er een algemeen gevoel van opluchting was, dat dit niet gedaan werd voor de verandering in dè regeering in Enge land haar beslag had gekregen, want vóór dat de oude coalitie in duigen viel was al vrijwel bekend, dat vele leden lot een niet-beslissenden vrede geneigd waren. Deze woorden klinken niet zeer ten gunste van aanneming van de Duitsche voorstellen en deze toon is in alle bladen der Entente weer te vinden. De pers verdenkt Duitschland twee dracht te willen zaaien tusschen de ge allieerden onderling zonder dat in eigen kamp oneenigheid ontstaat, terwijl zij Duitschland bovendien verdenkt door dezen diploniatieken stap de sympathie van de bevolking en zoo mogelijk ook van de geheele wereld te winnen. Im mers, wanneer de oorlog nu nog voort duurt en het Duitsche volk moet voort gaan zich allerlei opofferingen te ge troosten, zal dit niet geschieden omdat de keizer het wil, maar dan zullen de geallieerden de schuldigen zijn. De bla den te Berlijn en Weenen vóórzien, dat men in de Entente-landen de Duitsche vredesvoorstellen zal toeschrijven aan oorlogsmoeheid en uitputting, doch bij voorbaat verwerpen ze deze verdacht makingen. Inderdaad hebben verschil lende Fransche bladen zich in dien zin geuit. Zoo zij de meening der regeering weergeven, moet bij de Entente weinig geneigdheid bestaan op het voorstel der centralen in te gaan. Ook een uit lating van den minister-president van Nieuw-Zeeland, Massey, die op 't oogenblik te Londen verblijf houdt, geeft weinig hoop, dat de Engelschen de voorstellen zullen aanvaarden, in een rede verklaarde hij Waarschijn lijk denken de Duitsehers, dat. dit voor hen de geschikte tijd is oih Rechtstreeks vredesonderhandelingen te' openen. Dit moge liet Duitsche standpunt zijn. ik acht het niet het onze. Wij zuilen over vrede spreken (ilï spreek over het rijks- stahdpuntj wanneer wij den gesehikten tijd gekomen achten. Over de eigenlijke Duitsche voor waarden zijn wij van officieele zijde nog niet nader ingelicht. Minister Briand heeft in de Fransche Kamer een overwinning behaald en de reorganisatie van zijn kabinet en dus van zijn geheele oorlogsleiding zijn goedgekeurd. Dit geschiedde echter slechts met 314 stemmen tegen 165. M. a. w. de minderheid die Briand's bewind blijft bevechten is constant en aanzienlijk. Men stelle zich echter niet voor dat.dit ejm minderheid-tegen-den oorlog zou wezen. Er zijn onder die 165 menschen een aantal pacifisten, maar er zijn er ook verschillenden die Briand bevechten om politieke redenen en die hem juist verweten hebben, den oorlog niet krachtig genoeg en niet met ge noeg succes te voeren. BELGIE EN ENGELAND. Het „Belgisch Dagblad" schrijft „Lloyd George heeft aan baron de Broqueville geseind De Engelsche re geering doet alle verplichtingen, door mijn voorganger jegens België aange gaan, gestand en zal al het mogelijke doen om de innige en 'vriendschappe lijke betrekkingen met uw land te ont wikkelen. Baron de Broqueville heeft geant woord Het sedert twee jaar zoo zwaar be proefde Belgische volk, dat thans het slachtoffer wordt van een wandaad, die alles overtreft, wat men van den wreed- sten vijand had kunnen verwachten, zal met dankbaarheid uw flinke woorden vernemen, die den dag van rechtsher stel doen voorzien. Wij zijn Lloyd George dankbaar om zijne eerlijke verklaring, die van meer tel is dan de arglistige vredesvoorstel len van Duitschland. VERSTERKING VAN HET ENGEL SCHE LEGER. De gister gepubliceerde suppletoire begrooting voorziet voor het jaar, ein digend 31 Maart 1917, in de verster king van het, leger met een millioen- man. De oo'rspronkelijke begrooting 1916-1917 voorzag in vier millioen man. Het totaal wordt thans dus vijf millioen. VON HINDENBURG EN DE RIJKSKANSELIER. Tusschen Von Hindenburg en den rijkskanselier zijn heden de'volgende telegrammen gewisseld Aan Zijne Excellentie den heer Rijks kanselier. Uwe Excellentie wensch ik geluk -met uw gisteren gehouden Rijks dagrede. Met diepe ontroering en groo te voldoening heb ik zé gelezen. Uwe Excellentie heeft op bevel van Zijne Majesteit met deze rede een diepe ze delijke krachtuiting van ons Duitsche vaderland ingeleid, die zich waardig aansluit en zich grondt op de kracht van het Duitsche volk in het vaderland en in het veld. Wij, soldaten, weten dat er voor ons juist in dit oogenblik geen hoogeren en heiliger plicht is dan de overwinning met de uiterste krachtda digheid verder voort te zetten en voor keizer en vaderland te leven en te sterven. Het telegram van den Rijkskanselier luidt Aan Zijne Excellentie den heer Gene- raal-Veldmaarschalk Von Hindenburg. Uwe Excellentie dank ik oprecht voor den mij diep getroffen hebbenden ge- lukwensch met mijn gisteren gehouden rede. Uit de woorden van den man, wien onze-keizerlijke heer het Duitsche zwaard toevertrouwde en die het met overwinnende kracht voert, verneem ik de stem van ons Duitsche volksleger. Zijn daden te land en te water hebben dén weg vrijgemaakt voor het groot-' moedig besluit, dat Zijne Majesteit de Keizer met zijn hooge verbondenen gis teren heeft uitgevoerd. De met doods verachting gepaard gaande plichtsge trouwheid en onwankelbare dapperheid der mannen, die voor Duitschland vech ten, zijn ons een waarborg er voor, dat wij, wanneer het onze vijanden heden nog niet lust aan'den oorlog een einde te maken, voor ons vaderland eerst een recht sterken en duurzamen vrede zul len bevechten. FRANSCHE PERSSTEMMEN. De geheele pers is opnieuw unaniem en plaatst zich achter Briand, die in zijn rede het land gewaarschuwd heeft voor den Duitschen valstrik. De bladen wijzen erop dat men wel dom zou zijn om zich te leenen voor de Duitsche voorstellen en te vragen wat Duitsch land eischt. Indien het voorstellen heeft, laat het er dan mee voor den dag ko men. t De Matin" merkt op, dat liet feit, -dat het kleine Roemeensche leger van tien legerkorpsen, is teruggeworpen, niet van zulk een beteekenis is om de rede van den kanselier te rechtvaardi gen en dat 't veeleer Frankrijk is, dat na Verdun kan zeggen ons front is on wrikbaar. Het blad prijst Briand, die liet licht heeft doen vallen op de Duit sche poging om de alliantie te doen uit eenvallen, welke van nabij beschouwd naïef lijkt en aangewezen is op. de minachting van een ieder'. De „Petit Parisien", de oorzaken op sommende, "welke waarschijnlijk Duitschland er toe gebracht hebben over vrede te spreken, zegt f Wat de neutralen betreft wilde Duitschland de zedelijke waardigheid van het rijk her stellen de neutralen, die de deporta ties der Belgen zjen en alle andere schendingen van liet recht. De keizer dacht zijn doel te bereiken door het uitspreken van gezwollen woorden, de hekatomben betreurende, welke hij zelf veroorzaakt heeft en een beroep doende op de beschaving, welke hij gepoogd heeft te vernietigen. Ook hier weer heeft hij zijn gebrek aan psy chologisch inzicht verraden. De „Rappel" zegt Duitschland spreekt alleen van de waarborgen, wel de bij eischt maar welke waarbor gen biedt het aan Hervé is van oordeel, dat Frankrijk moet antwoorden de republiek wil niet over vrede spreken, zoolang Duitschland nog een stuk grónd van de geallieerden bezet houdt. Renaudel betreurt in de „Huiuanité", dat de geallieerde regeeringen- nog niet hun oorlogsdoelen hebben vastgsteld, hetgeen deze Duitsche manoeuvre zou hebben belet. Hij hoopt, dat zij het zoo' spoedig mogelijk zullen doen. EEN KREDIET VAN 400 MILLIOEN. Het Lagerhuis heeft een kfejjiet van vierhonderd millioen pond sterling met algemeene stemmen toegestaan. Bij de indiening van de nieuwe kre dietaanvrage verklaarde Bonar Law. dat hij de totale uitgaven voor 't finan- cieele jaar 1916-1917 op 1.950.000.000 pond sterling begrootte. De vermeerde ring der uitgaven, die thans. 5.710.000 p.st. per dag bedragen, moet hoofd zakelijk toegeschreven worden aan de toeneming der voorschotten aan de ge allieerden, die fhans 400.000 p.st. per dag beloopen. De overzeesche domi nions financieren thans hunne eigene uitgaven. - - OSRAH Die voorscl^l logsuitgaven uitrusting van I voortspruiten. H Engeland denI nend eind kanH deels af van dl middelen derH schen, geld erH der gemeenscH gesteld worde H Bonar Law I de enorme uittH aanmaak en z<H van Juni 1915 I noemen, het vl zou schijnen. I Er zijn belaiH voerd op verscH wat de voeiH spoorwegdien; H De totale u H van den oorlojH p.st. Dit is etH toch achtte BcH wekkend. Hij I nog lang ge voortzetten, ni Zoo het Engel H den vijand te I niet om financH HET TESTM FR," Volgens de I richten" heeft I zijn testament H de verzórging I den oorlog geiH invaliden en a l gen van gevalH kronen vermat I en zijn kleindo I gratz, de erf I Rudolf, ontvan I nen. Het overb I 10 millioen is I ten bestemd. I HET VR I Gewagende I zeide Bonar I Totdusver hebll len de regeerin I ding, dat ik zeil acht te zeggerl indiening van I stel deze woorl de bondgenoot I voor het verled I borgen voor d<l altijd de politi I besluit van de I De Russisch I „huichelachtige! Duitschland" e l de strekking hel overtuigen dall voortzetten, da I deen altruistis I gedrongen. De bladen sjl van ntehschelijil jarenlang de u,l voor een moortl Het „Nowojl hoogst bevoegcl schouwing te I voorstel van dc I poging om op I Engeland de v< I den oorlog te I strik voor del wereld. De Enll den een vreesl lieid jegens hul als zij den strijl digen vrede slcl looze offers votl zijn. Het vaste I Rusland en Enl voort te zetten I kan niet worde: I aanbiedingen v,l De „Lokal Arl dat in aansluitiil der Midden-Em de Paus een n I oorlogvoerende I De Canadees I Duitsche voorsl manoeuvre, wa;l is. De gouvernil minster verklaal Ie Montreal, da I len zijn, den ooi een vrede bereiI uitbarsting tegil hindert. Zij zul I dé scheede stekl bereiken naar li I is ook de opvat I volk. De Japanschei terviews met pl -commercieele pl door eenstemnil uitgesproken, dl voorstel zullen I land laat in del oorlog of in eenI nabijkomt. I GAAT GRIEK Het „Berl. Tbl voigê van de schappelijk gez lieerden, Grieke zich aan de zij scharen. De over het 1 Parijsche corresl koje WjedomoiJ „8 Uhr Abendbl betrouwbare zijl land aan den v<| log staat. In I schouwt men dl loos, het aftredJ gezant te Parijsl

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 2