s M LA /EN anfiën wtiesj DINSDAG binnenland 54e Jaargang 19!6 JT firms F. VAN DE VELDE Ir., Kleine Marki 58, Vlissingen. Telefoon Intere. 10 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag on algemeen erkende Christelijke feestdagen I Dit is een ernstige schending van onze I neutraliteit omdat hier van «enige on- I opzettelijkheid nauwelijks sprake kan zijn. I Wij voor ons hebben nooit meegedaan I aan het misbaar, dat hier te lande wel I wordt gemaakt als entente-vliegtuigen I over Zeeuwsch-Vlaanderen of nog iets I noordelijker, of als Duitsche vliegtuigen soms over onze territoriale zee of onze I kuststreken vliegen. Dergelijke tochten zijn natuurlijk niet te verdedigen, en het I is goed, dat onze militaire macht op de I vliegtuigen, die eraan deelnamen, schiet, I maar aan den anderen kant mogen wij I loch ook wel in overweging nemen, dat kleine afwijkingen in den te volgen I koers aan de vliegers niet altijd zóó I verschrikkelijk euvel kunnen worden ge- I duid. Dezen kunnen zich dikwijls slecht I «iênteeren en hebben den koers niet I altijd in de hand. Dit is wij herhalen I het geen verontschuldiging voor vlieg- I [ochten over ons land, als waarop wij I taven doelden, doch slechts een reden hoor ons, om niet al te verontwaardigd I,e zijn in zulke gevallen. i Doch de Zeppelint»cht, die Zondag I "telt plaats gehad, valt buiten het kader Ivan vergissingen of koersafwijkingen, I®wij zooeven bespraken. Dit lucht- I schip moet tenzij men verregaande, FEUILLETON Stads= en Provincienieuws n de Velde jr. No. SSI Notaris I r >p DONDERDAG .6 des namiddags Koffiehuis „PAX iet Zand bij Mid- van de Erven van ERNLER, van de goederen den Heer GERN- ;eweest zijnde f nne woning voor- iding en verdere grooten tuin, be- vruchtboomen. ende op het dorp gemerkt A No. 1, 0 Centiaren, lovember 1916 ol ÏILAND in de ge- polder achter de uitberg". )UWLAND in de uaurens aan den weg. OESLAND in de skerke achter de oort". ;1LAND in de ge- bij de hofstede OUWLAND in de ni tegen liet fort OUWLAND in de aan den Ouden ilLAND in de ge- bij de hofstede burg". W- en WEILAND Veere bij de hof- S. BAAIJENS. ichtigen 23, 24 en 1012 en van ner toegangskaart, ire van den Notaris den oproeper P. óst-Souburg tegen oor een goed doel. dezer veiling zijn kantore van voor gaar de kadastrale n. 9 toren. waarvan )RT. nk, te Amsterdam, terdamsche Bank- der Firma Jonas RT, Lid der Firma TUYN, Wethouder s-Gravenhage. Mr. Staten-Generaal, uteerde Staten der der Internationale R. ZIMMERMAN. te Winnipeg. en f 100. Co., Nieuwsfraat, momenteel 97% BREDERRBE. rdam. eiding inBoek- t. en M. O. n M O. - Mod. Handels-corr. M.O. Steno- ken op aanvrage. Prosp. gratte. beveelt zich aan /an ASSURANTIËN, tterdam, op Huizen, sgoederen, Schepen, eetransporten. 3. BEKEg: van de Velde Jr. I VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ1.45 per drie maanden. Franco door het geheeie rijk ƒ1.60. Voor België ƒ2.20 Veor overige landen der Post-Unie 3.35. Afzonderlijke nummers 3 cent ëii ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels ƒ0.48; voor iedere regel meer 12 cent Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Bij abonnement speciale prijs Reclames 24 ct. per regel. Dienstaanbiedingen ën -aanvragen 614 ct. per regel I nfïhMnéVn 't bezit eener fa ft ft gulden bi) levens-r* ft gulden bij dood ftftft guldfen bij verlies A rf ft gulden bij verlies A ft ft gulden bij verlies orfSu,den b>J verlies lik zijn GRATIS verze- 31 IB II i lange ongeschikt- II door 4il|l van een hand, g*%|| van gg|EB vaneen van eiken vd 'tegen ongelukken voor lullUv heid tot werken f t/U een ongeluk UUII voet of oog KJlJ een duim 1UU wijsvinger H%3 anderen vinger Jye iirikeeringên worden VERDUBBELD Indien de verzekerden, voorzien van geldig plaatsbewijs, een ongeluk bekomen op trein, boot ot tram. De uitkeering wordt gewaarborgd door de „Holl. Alg. Verzek. Bank" tê Schiedam Een Zeppelin boven ons land. Het schijnt aldus leest men in Dordrechtsche Ct." dat de be- I richtéever op wiens gezag we het be- I ictii publiceerden, lichtelijk onder den indruk van het gebeurde is geweest en daardoor de zaken wat overdreven heeft. Toen wij althans Maandagmiddag een I onderzoek ter plaatse instelden, hebben ,ve niets kunnen vinden van ontwortelde hoornen, vernielde wegen en dergelijke oorlogsgruwelen. I Het eenige wat van dit incident nog zichtbaar was, waren een plakkaat mod- der welke uit de sloot gebaggerd was, een' strookje weg van U/2 M. lang en M. breed dat uit los pas geworpen ond bestond en een boom, waarvan I een reepje bast ter lengte van een 30 CM. was afgescheurd. Het is dan ook hoogst onwaarschijnlijk da! hier een bom zijn moorddadig werk I heeft verricht. Wat ervan overgebleven was, ls I Maandagmorgen door den garnizoens- 01 den groepscommandant alsmede den inspecteur van politie en eenige officie- ren per auto uit Hoog Blokland gehaald 01 in Gorcum door de militaire autori teiten opgeborgen en ofschoon men ons uit een oogpunt van militair beiang bet I nerschot niet kon laten zien, hebben I «ij toch ongeveer het signalement kun- I nen vaststellen dit is een soort bak van aluminium, ongeveer een halve me ier in doorsnede en voorzien van ko peren kraantjes. Nog afgezien van het resultaat der explosie, is ook deze beschrijving op ten bom niet van toepassing en ver- I moedelijk is hier dan ook een benzine- I bus neergevallen en door den schok de I benzine ontploft met het gevolg, dat er leen gat van een 35 cM, diep en U/s M. liang in den weg geslagen werd en de Istiikkerr wijd en zijd vlogen, waarbij éen Ier van de boomontvelling veroorzaakt I heeft. De „N. R. Ct." schrijft naar aanleiding I van het bezoek van een Zeppelin boven I een groot gedeelte van ons land het I volgende (üairiï Ttihüsi) VIJFTIENDE HOOFDSTUK. 1 ^e.,'lee'e omgeving van Dasburg tot I an Neuenburg is in beweging en dui- I menschen, nieuwsgierigen, die aar iets werkelijks zeldzaams willen I kaan kijken, zijn op de been. Ju 's de 'rouwdag van Dora Buch- «ifl met bergraad Werner Spalding. I lM°r Buchwaldsche werken is het wijj" een 'eestdag slechts de aller- j digste. arbeid wordt verricht, alles ,'erder in feestdos en feestvreugd, keliit .burE 'lad 's morgens de ker- waarh- 'n^egening plaats gevonden, !e '1 duizenden arbeiders warén te- Ljjj0rd'g geweest. Nu, in de vroege fe«t!i- ®>uren' hee" 'n Saarkirchen het diner p|aats jn kleinen kring. In de versierde eetzaal van het oude ia schier misdadige onkunde van den kapitein aanneemt willens en wetens zijn koers over ons land hebben geno men. Het is hier komen kruisen, is over een gedeelte van onze waterlinie ge trokken, het heeft met zoeklicht ons terrein verkend en schijnt zich zelfs niet te hebben geneerd, een bom uit te wer pen 1 Dat is hoogst ergerlijk, en het geeft geen pas voor een rijk, dat zich, nog onlangs in de „Tubantia"-zaak, op ge voelens van vriendschap en goede na buurschap beriep zoolang men er prijs op stelt, dat wij zulk een beroep zuilen gelooven. Onze regeering, die blijkens het jongste Oranje-boek, in eene nota aan de Duitsche regeering, zeer duidelijk en krachtig hare opvattingen omtrent zulke schending van onze neu traliteit heeft kenbaar gemaakt, zal niet nalaten op deze nieuwe daad de Duit sche autoriteiten in besliste termen op merkzaam te maken, en er nogmaals op aandringen, dat ons land van luchtbe- zoeken zal blijven verschoond. Maar de gerechtvaardigde wrevel, die door dezen Zeppelintocht boven onze stellingen op gewekt is, wordt daarmede niet weg genomen. Het is goed, dat men dit in Duitschland zal weten. Staatsbegrooting. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over de algemeene be schouwingen der Staatsbegrooting 1917 kamt Donderdag a.s. al voor de tweede maal bijeen, zoodat kort nadien de ver schijning van het voorloopig verslag kan verwacht worden. Grondwetsherziening. I11 parlementaire kringen wordt aan genomen. dat de behandeling van de grondwetsherziening nog de geheeie maand zal vorderen. De „Fortuna" gezonken. Lloyds meldt, dat het Nederlandsche stoomschip „Fortuna" tot zinken is ge bracht. Tien opvarenden zijn gisteren nacht, door een patrouillevaartuig aan land gezet. Men vreest, dat de kapitein en 15 leden der bemanning verdronken zijn. De geredden zijn te New-Haven ge land. De namen van de geredden zijn De 1ste stuurman M. Moerdijk, de 2de stuurman A. Verwayen, de 4de stuurman J. Ribbens, de leerling-stuurman G. Hoo- genkamp, de bootsman Paul Björnquist, de bediende G. Hart, de liergast P. de Beer, de liergast P. Klop, de matroosj. Bakker en de stoker S. Piet. Het bedoelde schip is de „Fortuna" van de Kon. Ned. Stoomboot Maat schappij. Dit schip met bruto 1254 ton, was gebouwd in 1912 en vertrok den 20sten dezer van Rotterdam naar Cardiff. De Vrouw van 1916. Men verzoekt ons opname van het onderstaande artikel Er zijn onwaarheden, die men, als men ze maar lang genoeg herhaalt den schijn wekken, dat ze waarheden zijn. En om die ingeroeste leugens er af te krijgen is een goede schoonmaak en een stevige hand noodig. Die onwaarheden behoeven niet altijd in woorden te be staan, ik zie ze ook in begrippen, in opvattingen. Als een negatieve erfenis tot ons gekomen, of liever niet zoo zeer tot ons, maar wel tot onze Voorvaderen in de tijden toen de denkbeelden baan braken, dat de vrouw minder of onge schikt zou zijn om dezelfde politieke en heerenhuis zijn aan de tafel met het bruidspaar vereenigd alle hoofdperso nen de oude geheimraad Kersten, naast hem zijn geheel genezen zoon Lothar met zijn vrouw, Barbara Ker sten, en als een even gewichtig paar de held graaf Klinter met zijn verloofde, de kleine gravin Rother. Ja, hij is een held, de goede graaf Klinter, zooals hij het ziehzelven zoo vaak gewensclit heeft, en wie het niet gelooven wil, beschouwe de reddings medaille op zijn borst, deze eenvoudige medaille, die toch een zoo hooge onder scheiding is, omdat ze aSntoont, dat de eigenaar met levensgevaar anderen ge red heeft. De kleine gravin Rother kijkt met trots naar haar bruidegom en naar zijn onderscheiding. Ze herinnert zich misschien, dat vorst Bismarck op geen enkele van zijn taliooze orden zoo trotsch was, als op de reddingsmedaille, die hij eens verworven had, toen hij als jong officier zijn oppasser van het ver drinken had gered. Ook tante Schottelius is tegenwoor dig. Men moest haar wel een uitnoodi- .ging voor de bruiloft sturen en ze heeft andere rechten te hebben als de man. We willen er ons niet in verdiepen, door welke fout in de redeneering in dertijd deze verkeerde conclusie getrok ken is, een feit is het echter, dat een wanbegrip, een kletspraatje, een feite lijke onwaarheid lang aanhang kan vin den. Hoe weinig ze echter te verdedigen is, hoe de felste tegenstanders van vrouwenrechten hun „sterkste argu menten" vinden in ,,'t is altijd zoo geweest", of „het zal altijd zoo blijven", is zeer gemakkelijk te begrijpen, wan neer men de vraag stelt „Is het nuttig en noodzakelijk, dat de vrouw dezelfde burgerlijke en burgerschapsrechten krijgt, als de man en deze beant woordt inet een tweede vraag „Waar om niet dan bestaat het niet, dat zulke tegenstanders met een afdoend steekhoudend argument de tweede vraag in een voor de vrouw ongunsti- gen zin beantwoorden. En toch, ondanks het eerste klinken de argument nog gehoord moet worden, om het jaren lange onrecht te verdedi gen, ondanks het materiaal, dat bijeen gezameld is door eminente voorgang sters in den strijd voor vrouwenrech ten, kost het thans nog de grootste in spanning om de Bastille van onrecht en leugen te sloopen. Daarom zal nog hard, nog heel hard gewerkt moeten worden wat op zichzelf niet zooveel verwondering moet wekken, wijl liet in elk opzicht in liet leven gemakkelijker is iets nieuws en goeds te stichten, dan een kwaad, een onrecht, dat al heel lang bestaat op te ruimen. Het zijn geen nieuwigheden, die vrouwenrechten, liee- lemaal niet. Zij bestaan zoolang er men schen, zoolang er vrouwen, zoolang er wetten bestaan. Maar daarnaast is evenais het onkruid tusschen de bloe men het plantje van het onrecht ont staan, dat ook vasten wortel schoot en het natuurrecht voor de vrouw zooda nig in zijn groei belemmerde. dat het niet tot vollen wasdom kon komen. Dat onkruid der leugen moet uitgeroeid worden. Het recht der vrouw heeft al tijd bestaan. Dit moet voorop gesteld worden om een duidelijk beeld te geven van den strijd, waar het om gaat. De grondwetsherziening is thans aan de orde. Overal in den lande doet de stem van het recht zich liooren protes- teerend tegen de wantoestanden, tegen liet eigenlijk gemis aan logica in onze wetgeving. De plichten, die de Staat op de schouders der vrouwen legt zijn op enkele uitzonderingen na geheel dezelf de als op die der mannen. De ongehuw de of buiten gemeenschap van goederen getrouwde vrouw betaalt evengoed be lasting, als de man ten opzichte van het burgerlijk- en strafwetboek is zij evenzeer verantwoordelijk als de man aan alle wetten en verordeningen moet zij zich evengoed onderwerpen. Na even streng examen als haar col lega van liet mannelijk geslacht vervult zij verschillende staatsbetrekkingen, ja zelfs het hoofd van den Staat is eene vrouw. Afaar nog sterker, door haar huiselijke beslommeringen is de taak die zij te vervullen heeft vaak nog zwaarder dan die van den nian. In alle opzichten is zij dus evenzeer verantwoordelijk als de man, denkt nie mand er aan haar geestelijk in welk op zicht ook minderwaardig te beschou wen. Op één gebied uitgezonderd blijk baar. De vrouw, die wel onderwijs kan haar aangenomen ook. Toen het bruidspaar uit de kerk kwam, had ze al dadelijk Werner met hartelijke woorden geluk gewenscht en hem gezegd „Ik wist al, dat U met Dora zoudt trouwen, zoodra U bij ons aan huis kwam, en reeds in die eerste dagen heb ik tegen Dora gezegd Neem dezen, als hij je hebben wil met geen mensch zult ge zoo gelukkig worden als met dezen man." Werner schudde haar ontroerd de hand. Dora had het totnogtoe niet noo dig gevonden, hem van alle intriges te vertellen, die de boosaardige vrouw tegen hem had gebezigd. Tante Schottelius had, toen ze Dora's huis verliet, er een oogenblik aan ge dacht, den bergraad bij het gerecht aan te klagen, vanwege het duel, doch daar na had ze bij zichzelf overlegd, dat haar dit waarschijnlijk het pensioen zou kos ten, dat Dora haar uitkeerde en daarom had ze het nagelaten. Doch nu liet ze zich de genoegens der bruiloftsdagen goed smaken en deed, alsof er tusschen Dora en haar niets was voorgevallen. geven, staatsambtenaar kan zijn, aan iiet hoofd van groote instellingen kan staan, het hoofd kan zijn van den Ne- derlandschen Staat, mag niet meewer ken direct of indirect aan het maken der wetten. Zij mag niet gekozen wor den tot lid in Kamer of gemeenteraad, zij mag evenmin aan de stemming deel nemen. Op haar, waaronder zich zoo vele hoog-intellectueelen bevinden, is nog altijd hef woord van toepassing „We zullen regeeren bij 11, over u, en zonder u." Tegen dit onrecht is het jarenlange protest thans geworden een machtige bazuin. De vrouw mag niet langer ge lijkgesteld worden niet kinderen of minderwaardigen. In alle kringen der maatschappij wordt thans de kreet ge hoord, dat de vrouw medezegging- schap moet hebben niet alleen op recht en billijkheidsgronden, maar ook uit zuiver practisehe overwegingen, wijt in vele vraagstukken (kinderwetten, schoolwetten, hygiëne, bestrijding pros titutie en drankwet) niemand zoo goed kan oordeelen, als de ontwikkelde vrouw. Ontvluchte krijgsgevangenen. Zondagavond zijn te Oldenzaai aan gekomen drie ontvluchte Fransche krijgs gevangenen uit het kamp te Saltau. Zij waren reeds vroeger over de grens ge komen en trachtten toen met liet s.s. „Prins Hendrik" van Vlissingen naar hun land terug te keeren. Het schip werd echter, naar men weet, door de Duitschers aangehouden en naar Zee- brugge opgebracht. De vluchtelingen werden toen weder naar het kamp te Saltau gevoerd en daar in cellen opge sloten. Met ontzaglijke moeite is het hun nu andermaal gelukt te ontvluchten en het Nederlandsche grondgebied te bereiken. RECHTSZAKEN. Door het kantongerecht te Middel burg zijn veroordeeld wegens over treding 437 al. 2 Swb. Th. M„ Vlis singen, tot 25 b. s. 25 d. h. overtr. drankwet C. de V., huisvr. van C. W., Koudekerke, tot 15 b. s. 15 d. h. overtr. art 424 Swb. G. S., Biggekerke, tot 10 b. s. 10 d. h. overtr. art. 455 3e Swb. R. de L., Serooskerke, tot 5 b. s. 5 d. h. overtr. bouwverordening Koudekerke J. B., Koudekerke, tot 10 b. s. 10 d. h. W. AL, Koudekerke, tot 1 b. s. 1 d. h. overtr. arbeidswet Til. M., Vlissingen, tot 3 X ƒ2 b. s. 3 X 2 d. h. strooperij L. G„ Vlissingen, W. J., j. M., beiden te Arnemuiden, ieder tot 1 b. s. 1 w. t. J. R., Vlissin gen, tot 2 b. s. 2 d. h. G. N., Souburg, iot 1 b. s. 1 d. h. J. I. G., Vlissingen, tot 2 b. s. 1 w, t. overtr. brandweer- verord. Middelburg J. J., Middelburg, tot 2 b. s. 2 d. h. idem Westkapelle K. de V., S. M., beide te Westkapelle, ieder tot 3 b. s. 3 d. h. overtr. motor en rijwielreglement J. M. A., Middel burg, tot 1 b. s. 1 d. h. een hond niet voorzien van een muilkorf M. K., Koudekerke, tot teruggave aan ouders de wegen in verboden richting berij den C. P. van D., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h. A. F., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h. een waak-trekhond laten losloopen J. O., Vlissingen, tot 2 X 1 b. s. 2 X 1 d. h. P. K., Vlissingen, tot 1 b. s. 1 d. li, rijden over klinker paden W. J, W„ Middelburg, tot ƒ0.50 b. s. 1 d. h. rijden over wandelwegen P. A. de M., Middelburg, tot 1 b. s. 1 Des middags, vóór het donker werd, kwam er een lange feeststoet van kin deren met hun onderwijzers en onder wijzeressen, om het bruidspaar geluk te wenschen. Tegen den avond verscheen de niuziekvereeniging en bracht een se renade, De leden bleven daarna als gas ten te Saarkirchen, waar inmiddels buf fetten met koude spijzen waren opge steld. Toen het echter goed donker was, begon er een ware kanonnade. Van de Theresia-mijn uit beschenen zoeklich ten de gansche omgeving en daarna trokken met fakkels en lampen de dui zenden arbeiders, begeleid door de be ambten, op, om van hun kant nog eens geluk te wenschen. De deputatie der beambten werd aangevoerd door den nieuwbenoemden directeur Lenske en den inspecteur Mandlick, terwijl een de putatie der arbeiders onder leiding van Wolter en Hartrop verscheen. Werner was er niet van terug te brengen om met Dora tusschen de rijen der buiten staande arbeiders heen te gaan en in het bijzonder zijn vijf helpers bij het reddingswerk de hand te druk d. h. op een rijwiel 2 personen ver voeren Th. P.. Middelburg, tot ƒ0.50 b. s. 1 d. h. P. J. E. C., J. P., beiden te Vlissingen, tot teruggave aan ouders overtr. motor- en rijwielwet Jh. P. J. B„ Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h. overtr. militaire verordening van 28 Aug. 1916 L. van B„ J. M., beiden te Arnemuiden, ieder tot ƒ3 li. s. 3 d. li. rijden met een wagen zonder licht G. A. H. C., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h. fietsen zonder licht P. L., Seroos kerke. tot 2 b. s. 2 d. h. C, J., Seroos kerke, D. M. H., Vlissingen, P. M., Oost- kapelle, allen tot 1 b. s. 1 d. h. overtr. art, 431 Swb. M. R., Vlissingen, tot ƒ3 b. s. 3 d. h. overtr. trekhonden- wet M. S., Middelburg, tot 0.50 b. s. 1 d. h. overtr. jachtwet P. J., Ritthem, tot 2 X 3 b, s. 2 X 2 d. h. melkmaten niet stofvrij hebben opgehangen P. J. de L„ Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. li. overtr. melkvero'rd. Arnemuiden M. L. D., huisvr. van L. de R„ Arnemuiden, tot ƒ20 b. s. 15 d. h. J. de T., huisvr. van J. T., Arnemuiden, tot ƒ3 b. s. 3 d. h. overtr. leerplichtwet J. van B., Arnemuiden, tot ƒ3 b. s. 3 d. h. dron kenschap j. M.„ Nieuwland, tot 4 X 5 b. s. 4 X 3 d. h. G. S., Middelburg, tot 3 d. h. ontslagen van rechtsver volging zijn J. P., Vlisingen (overtr. leerplichtwet) C. v. R., Westkapelle (overtr. inkwartieringswet) vrijge sproken is A. L-, Westkapelle (overtr. brandweerverord. Westkapelle). De rechtbank te Middelburg deed heden weer uitspraak in een 40 tal za ken betreffende overtreding der bepa lingen van de uitvoer verboden. De opgelegde straffen loopen tusschen f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis en een week gevangenisstraf. Tevens werden weer een zestigtal nieuwe zake in behandeling genomen. hl deze zaken requireerde het O. M. van f 7 boete subs. 7 dagen fiechtenis tot 3 maanden gevangenisstraf. Het meerèndeel der beklaagden was niet verschenen, terwijl enkele zaken tot nader yverden uitgesteld. In de overige zaken is de uitspraak bepaald op 7 November a.s. VLISSINGEN, 24 OCTOBER. Hoofdelijke Omslag. Door de sociaal-democratische raads fractie is een amendement ingediend op het voorstel van Burg. en Weth. betref fende de heffing van een plaatselijke directe-belasting naar het inkomen. Bij dat voorstel is een tabel gevoegd, waaruit blijkt dat het vermoedelijk ver- menigvuldigingscijfer is geraamd op 1.44. Het percentage geheven van de toename bedraagt volgens de le klasse 3, 2e klasse 3.10, 3e klasse 3.20, 4e klasse 3.30, 5e klasse 3.40, 6e klasse 3.50, 7e klasse 3.60, 8e klasse 3.70 en verder van de 9e tot de 38e klasse voor iedere klasse opklimmend met 0.10 pet. en van de 39e klasse en de toename geraamd op 6.80. Verder wordt door de sociaal-demo cratische fractie als amendement voor gesteld dat de heffing voor de eerste klasse niet kan worden geheven dan na afzonderlijk raadsbesluit. Ter toelichting op dit voorstel deelen de voorstellers van deze amendementen het volgende mede ken, evenals de arbeiders van de The- resia- en Justinus-mijn, van wie hem zoovelen persoonlijk bekend waren. Met muziek en onder het zingen van de oude mijnwerkersliederen marcheer de de eindeloos schijnende stoet weer weg. Geheimraad Kersten trok Werner in een hoekje en zei tot hem „Van nu af beschouw ik je als tot de familie te behooren. Drink er met mij op, dat er ook voor de Buchwald-wer- ken een nieuwe tijd gaat komen en de „Vrouwenregeering" afgeloopen is." „Dat wii ik graag doen, 00111 geheim raad," antwoordde Werner ontroerd, „doch ik hoop, dat u mij met raad zult willen bijstaan, als ik van nu af alleen de leiding der gezamenlijke werken op mij ga nemen." „Raad zul je hebben, voor zoover je die noodig hebt,", sprak de geheimraad, „maar ik geloot niet, dat je daar veel behoefte aan ziilt hebben. Nog eens, laten we klinken op den nieuwen bloei van de Buchwaldwerken en de hemel zegene jou en Dora EINDE.

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 1