mm- si gssös&niZöMg. SPORT DE OORLOG. werd aangehouden als verdacht van spionnage en naar Bergen vervoerd, waar hij vernam, dat zijn arrestatie plaats had „op grond var. een ano- niemen brief by de commandantur te Bergen binnengekomen". Na hier drie maanden in voorloo- pige hechtenis te hebben gezeten, werd zijn zaak verwezen naar de recht bank te Brussel, waar deze op 21 Jul' j.l, in behandeling werd genomen. De heer Keyzer wetd verdedigd door een advocaat uit Bergen, maar veroor deeld tot 12 jaren tuchthuisstraf we gens het verleenen van hulp bij spi onage. Na deze uitspraak van het vonnis is de heer Keyzer naar Duitschland vervoerd, om aldaar in een van de gevangenissen te worden opgesloten. Het ministerie van bultenlandsche zaken in Den Haag en de Nederland- sche gezant te Brussel hebben zich met de zaak bemoeid, hoewel tot heden zonder bevredigend resultaat. Niettegenstaande de aanvangsbeloe- ning verhoogd is, blijven de pogingen om het corps rijkstelefonisten te Am sterdam aan te vullen vruchteloos. Ten einde nu te voorzien in het nijpende personeelgebrek zijn thans meisjes van 16 a 17 jaar als schrijf ster op een belooning van f 2 per dag in dienst genomen en op de administratie-kamer geplaatst. Het daardoor vrijvallende personeel kan nu werkzaam gesteld worden op de telefoonzaal. Kor. Ned. Bond oud-onderofficioren. Zaterdag Is te 's Gravenhage de 28e jaarlljksche algemeene vergade ring gehouden van den Koninklijken Nederlandschen Bond van oud onder- olficieren. Vrijdagavond heeft de fees telijke ontvangst plaats gehad van het hoofdbestuur. De vergadering werd door den voorzitter, den heer M. Gerdes te Amsterdam,met een toespraak geopend waarin hij mededeelde bericht te hebben ontvangen, dat de uitgenoo- digde eere-voorzitter, de gep. generaal- majoor R. J. graaf Schimmelpenninck, verhinderd was de vergadering bij te wonen. De bond telt thans 2206 leden, terwijl de financieele toestand bevre digend genoemd kan worden. Voorts herdacht spreker verschillende over ledenen, w. o. kolonel Francken, de oprichter van het fonds Franke n-de Meester, gewaagde hij van jubilea van verschillende afdeelingen enz. De verschillende verslagen werden goedgekeurd. Uitvoerige besprekingen volgden by de voorstellen tot wyzlging der statuten en het hulshoudeiyk regle ment. Ter gelegenheid van de algemeene vergadering werd in één der andere zalen van den Dierentuin een post- zegeiientoonstelling gehouden, met het doel geld byeen te brengen voor het Weduwenfends. Eveneens is een afdeeling ingericht van hulsviytartikelen door kinderen gemaakt. Voorts had in den tuin, grenzende aan het vergaderlokaal een matinée plaats door het muziekkorps van het depot-bataljon der 3e infanterie-bri gade, dat welwillend was aangebo den door den commaidant van het bataljon, kapitein A. H. P. Blaauw. Vliasingcn, 14 Augustus. Grand Hotel. Gisteravond werd door Emiel Hul- lebroeck een liederenavond gegeven. Deze zanger heeft een goeden naam en beschikt over een mooien voorraad liederen van verschillende Vlaamsche dichters. Uit deze liederen die in een bundel zyn verzameld, wordt een keuze gedaanzoo werden er gisteravond weer een zestiental gezongen, voor het grootste gedeelte dezelfde, die wy twee jaar geleden hoorden, 'tzyn biykbaar die, welke het meeste inslaan en waaronder er zyn, die door het publiek kunnen worden mede gezongen. Daar wordt het ook biykbaar op aangelegddie soort komen na de pauze en zyn zoowat overbekend, als byv. „Tineke van Heule" en „de Gilde viert", dus de meest luimige. Ten overvloede zorgt daarby de zanger voor een goede uitvoering ervan, door zelf óp zyn eigenaardig gemoedelijke wyze de noodige terechtwyzingen te geven, waaraan door het publiek op de meest bereidwillige wyze wordt voldaan. Als wy nu opmerken, dat de toon zetting der verschillende liederen van Hullebroeck zei ven is en hij zich zei- ven ook begeleidt; dat op de dictie en voordracht niets valt aan te merken en de zanger met zeer sympathiek geluid zingt, dan volgt daaruit, dat de uitvoering de grens der volko menheid nadert en het publiek op aangename wyze wordt bezig gehou den, wat dan ook gisteravond weer het geval was. De zaal was tamelijk bezet. Zooals bekend hebben de nagela ten betrekkingen van de slachtoffers van de ramp van de mailboot „Ko ningin Wilhelmina" recht op een by de wet vastgesteld pensioen. Dit pensioen loopt uiteen van f370 80 tot f278.10, terwijl boven dien nog pensioen wordt uitgekeerd voor de kinderen beneden 17jarigen leeftijd. De maatschappy „Zeeland" heeft evenwei de wettelijk verplichte pen sioenen nog aanmerkelijk verhoogd, en daarop een toeslag gegeven, waar door aan de nagelaten betrekkingen van den machinist tot aan den 17- jarigen leeftijd van de kinderen een pensioen wordt verleend van f 970, terwyi aan de weduwen der stokers een inkomen van f 10 per week wordt verzekerd en dus een totaal pensioen wordt verkregen van f 520. Dit ver hoogd pensioen wordt voor de we duwen van de stokers toegekend tot op den dag dat hun overleden echt- genooten den 65jartgen leeftijd zouden hebben bereikt en dan 13C0 pensioen van de maatschappy,Zeeland" zouden ontvangen. Vanaf dien datum zullen de respectieve weduwen dan alleen het wetteiyk pensioen genieten. Zeoals gemeld, zal a. s. Woensdag de maildienst van de maatschappy „Zeeland" hervat worden. Alsdan zal de „Prins Hendrik", die na het ver gaan van de „Mecklenburg" met de „Koningin Wilhelmina" den dienst onderhield, naar Engeland vertrekken. Als de „Prins Hendrik* gaat opleggen komt de „Koningin Regentes" in de vaart, die thans iii gereedheid wordt gebracht.- Het personeel van het zeepost kantoor zal morgen, in verband met de hervatting van den maildienst der maatschappy „Zeeland", weder van Rotterdam naar hier worden overge plaatst. By beschikking van den minister van marine wordt de luitenant ter zee le klasse H. Pek met ingang van 1 September te Vlissingen ge- plaatst. Het Is wel lang geleden, dat hier vaartuigen uit Antwerpen aankwamen, maar Zaterdag gebeurde het toch, r.ameiyk met een visschersboot. De visscher was een Belg, die verlof heeft van de Duitschers om te gaan vis- schen, gewooniyk komt hy maar tot Bath, maar thans had hy zyn reisje naar hier uitgestrekt. In den afgeloopen nacht is op straat aangetroffen een jonge man, die by onderzoek bleek van- uitputting in elkaar gezakt te zyn, waarom hij naar het polltie-bureau werd overgebracht, waar hy dadelijk na zyn aankomst een bloedspuwing kreeg. Bij onderzoek bleek omtrent dezen jongen man, een Nederlander van ge boorte, dat hy jaren in Duitschland was werkzaam geweest als hotelbe diende. Begin Februari van dit jaar werd hy by het opladen van een koffer op een rijtuig, door dezen koffer, die van het .rijtuig viel, getroffen, waardoor hy een rib brak. Hy werd daarop opgenomen in een ziekenhuis en kor ten tijd later daaruit ontslagen en als „lastiger Auslander" naar de gevan genis overgebracht. De man heeft eenige maanden in de gevangenis doorgebracht, zonder in verhoor te zyn genomen en is dezer dagen op last van de politie over de grenzen gezet. In Rotterdam aangekomen heeft hy getracht daar werk te bekomen, wat hem evenwel ntet gelukt is, waarna hy naar Vlissingen is gegaan, omdat men hem gezegd had dat hy hier wel werk zou kunnen vinden. Gisteren nu heeft hij hier den ge- heelen dag rondgeloopen zonder voeding, daar hy niets meer bezat, waarna hy van honger, mede fn ver band met zyn niet volkomen genezing, door uitputting in elkaar is gezakt. In de week van 7 tot 13 Augustus werden hier 2802 zeebaden genomen, waarvan U48 door dames en 1654 door heeren. De temperatuur van het zeewater varieerde van 61 tot 66 gra den. Gisteren is door de politie een café ontruimd, waarin een onderlinge twist tusschen militairen was ontstaan. By een vechtparty tusschen ma trozen er, burgers op het eiland, welke door de politie beëindigd is, is van een burger een zgn. ploer- tendooder in beslag genomen, waar mede hy vechtende was. Tegen dezen persoon zai proces verbaal terzake van overtreding der wapenwet worden opgemaakt. Door een Belg Is by de politie aangifte gedaan dat hem in den afge loopen nacht achter de loodsen op den Prins Hendrikweg, een gouden dasspeld met steen was ontvreemd door een tweetal „dames", waarmede hij uit was. De politie stelt een onderzoek in. Nog werd door de politie aange houden een Belg, die in staat van dronkenschap de orde verstoorde. B| zyn ontnuchtering bleek hy ontvlucht Belgisch geïnterneerde te zijn uit het kamp te Harderwyk en is hy daarop ter beschikking van het militair gezag gesteld. Door de politie alhier is aangehou den 17jarig meisje, dat in verkeerde handen was gevallen en de ouderiyke woning te Ossendrecht helmeiyk was ontvlucht. Zy is door de politie op transport gesteld naar haar woonplaats en onder het ouderiyk gezag teruggebracht. Men schrijft ons uit Middelburg: Gisteren ontmoetten wy hier een tweetal mannen, geboren Nederlanders, die vroeger In Franschen krygsdienst zyn geweest, de een, een 68jarige, gedurende ongeveer 10 jaar, de andere had o.a. een expeditie van anderhalf jaar naar Tonkin mede gemaakt. Verleden jaar waren de beide mannen met een schip te Antwerpen aange kamen, zy waren in Ce veronderstel- liag vandaar het westeiyk front te kunnen bereiken. Daar zq echter nog in het bezit waren van Fransche pa pleren, werden zij „eingespert" en na een paar weken met een 40tal Belgen, die weigerden voor de Duitschers te werken naar de gevangenis te Mun ster overgebracht, waar zy vyt maan den doorbrachten. Aanvankeiyk werd hun werk in de gevangenis opgedra gen, als het schoonhouden der cellen enz. maar later werden zy by gebrek aan werkkrachten gebezigd als straat- reinigers in de stad zelve. Eerst ston den zy daarby onder streng toezicht, maar dit verslapte langzamerhand, tot dat zy eindeiyk soms een uur alleen werden gelaten. Van zulk een gelegen heid maakten de mannen gebruik om er van door te gaan. Eerst verdwaal den zy, maat door de inlichtingen van een bij de grens wonenden smok kelaar kwamen zy by Swalmen over de grens. He! laatst waren zy te Breda door het Belgische comité voortge helpen naar hier, en hun doel was een bezoek by den Franschen consul te Vlissingen, daar bun wensch is in Frankryk te komen als drager by het Roode Kruis. Het was den mannen aan te zien, dat zy veel geleden hadden. Hun voedsel bestond in de gevan genis uit 27i ons oneetbaar zwart brood per dag en een flauwe soep, welke voeding werd afgewisseld door een regen van Duitsche vloeken. Ver hoord zyn zy nooit. Zy wisten rog mede te deelen, dat een mede Neder - landsche gevangene, volgens ben een zoon van een apotheker, als verdacht van spionnage tot 12 jaar tuchthuis straf was veroordeeld. Vry'dag a.s. geeft het Mlddel- burgsch muziekkorps weder eene muziekuitvoering op het Molenwater. Hedennacht kwam het bekende straattype T. F., die met haar zuster in eene woning aan den Noordweg op het politiebureau aangifte doen, dat een drietal soldaten de woning waren binnengedrongen en daar de boel kort en klein sloegen. Twee agen ten begaven zich naar de woning doch reeds waren de militairen ver dwenen. De andere vrouw deelde mede, door de soldaten mishandeld te zyn, zy was op het hoofd geslagen en had een kleine wond aan het ge laat. Uit de waning waren een kwartje en een paar koperen krullen ont vreemd. De politie stelt een nader onder zoek in. Te Breskens verdronk Zaterdag avond met zwemmen de Nederland- sche soldaat C. van Philippine. Na het bovenhalen van den drenkeling, tracht te men de levensgeesten op te wekken. De bootcommtssaris, Bootsgezel, leid de dit werk, want te Breskens is geen dokter en de militaire dokter was met verlof. Later kwam de ontboden arts uit Groede, terwijl een tweede met de inmiddels aankomende Vllssing- sche boot arriveerde. Alle pogingen ven na anderhal! uur inspanning Ehter vruchteloos. Door den vice-admiraal, comman dant in Zeeland, is dd. 12 Augustus een verordening uitgevaardigd, waarby het aantal havens, waaruit uit Zeeland de uitvoer van aardappelen is toege staan, wordt uitgebreid met de vol gende Sint Maartensdyk, Oud Vos- semeer, Sint Annaiand, Scherpenisse, Zuid-Kraayert, (gemeente 's Heer Arendskerke), Wolphaartsöyk, Krab- bendyke, Kamperland, Burghsluis, Nieuwerkerk, (Schouwen), Axelsche Sassing en Margeriete (Gemeente Zaamslag). Christ. Ger. Kerk. Beroepen te Vlissingen de heer H. Velema, candi- daad te Emmer-compascuur. Gymnastiek. Thans Is van H. M. de Koningin een groote zilveren medaille ontvangen voor de wedstryden ter gelegenheid van de gewestelijke uitvoering van het gewest Zeeland van het Nederlandsch Gym- nastlekverbond en de viering van het 25jatig bestaan van de gymnastlekver- eeniging „Medioburgum" te Middel burg, op 4 September a.s. Zwemmen. De te Ter Neuzen in garnizoen zynde korporaal der ge nie, joh. Nebbellng, liet zich in ge sprekken uit over zyn zwemkunst en wat hy op dat gebied reeds had ver richt o.m. dat hy op den IJssel van af Zutphen een afstand van 17 K.M. had afgelegd. Hy zag ook wel kans de Wester-Schelde over te zwemmen. Een ingezetene van Ter Neuzen achtte dit niet mogeiyk, niet zoozeer in ver band met de breedte van den stroom (4'/« K.M.), doch in de meening dat de stroom dit zou beletten. Hy loofde 125 uit, indien Nebbeling dit kunst stuk zou uitvoeren. Zaterdagnamiddag heeft Nebbeling de poging beproefd en het is hem ook gelukt. Te half 2 uur ging hy te water, vergezeld van den heer K. Duizendstra, leeraar in de gymnastiek aan de H. B. S. te Ter Neuzen en van den soldaat der genie Rykom. Voorts werd hy begeleid door een sloep van het Nederlandsch loods wezen. Na 3 uur 14 minuten en 46 secon den gezwommen te hebben, landden Nebbeling en de heer Duizendstra (welke laatste een deel van den tocht in de bJot had meegemaakt wegens de koude In het water) ongeveer 1000 M. boven den aanlegsteiger te Bor- sele, aan den Zuid-Bevelandschen oever. De soldaat Rykom had den tocht al vroeger opgegeven. De kor poraal Nebbeling had dus schitterend zijn overtocht volbracht, al had hy op het laatst veel te kampen met de steeds sterker wordende eb, terwyt ook een paar maal een aanval, van kramp den tocht dreigde te doen mis lukken. In verband met het afdryven is zeker meer dan de dubbele breedte der rivier moeten afgelegd worden. Nebbeling was ook aanwezig bij de bekende ramp in het Vossegat, bij een militaire oefening hij redde taen 6 personen. De toestand. Er is ongetwijfeld in den huidigen oor log nog geen periode geweest, waarin op alle fronten met meer hevigheid is ge streden dan thans. De berichten maken voortdurend melding van „massa-aanval len", van „hardnekkige gevechten van man tegen man", van „aanstormende co lonnes", die „over de kling worden ge jaagd" en van ontzaggelijke „vuur-orka- nen". Het schijnt alsof aanvallers en verdedigers aan hun uiterste krachtsin spanning zijn genaderd, daar een nog verwoeder strijd toch waarlijk niet denk baar is. Een jaar geleden werd wel is waar ook met groote kracht gestreden tij dens het Duitsch-Oostenrijksche offensief in Polen en Gailicië, doch de gevechten zelf waren toen minder geweldig, daar de tegenstand der Russen aanmerkelijk slap per was dan die der centrale legers bij het Russische offensief van thans. Zoo wordt dan thans in Rusland een bewegingsoorlog in grooten stijl gevoerd, die voornamelijk in Galicië een weergaloos heftig karakter heeft aangenomen. Ten noorden van den Dn jester is de Russische strijdmacht onder generaal Scherbatschef, na over een frontbreedte van ongeveer 20 K.M. de Zlota Lipa te zijn overgetrokken, in westelijke richting opgerukt. Hij staat hier tegenover het leger van Aartshertog Karei Frans Jozef, dat in twee groepen is gesplitst, onder aanvoering van de generaals Von Bothmer en Pflanzer-Bal- frin. Het verlies van Stanislau is een ern stig feit voor de Centralen, daar deze stad allereerst een der voornaamste spoorweg kruispunten van Galicië is. Van hieruit loopen de lijnen naar Maramaros door den Karpathenpas, naar Kolomea en Lem- berg. De stafberichten uit Berlijn en Weenen blijven melding maken van het feit, dat de „begonnen troepenbewegingen volgens het vooraf opgesteld plan worden voortgezet." Duidt dit op een aanstaande belangrijke verplaatsing van het front, een terugnemen der linie op groote schaal De geheele actie der Russen aan den Dnjester is op Lemberg gericht en houdt direct verband met het offensief van den linkervleugel van het Russische leger van generaal Sacharof, dat evenwel ia ^,f| aanvallen ten zuidwesten van Brody jsl gestuit. Het leger van Kaledin tracht inmiddelj in Wolhynië uit de algemeene linie Soku|.| Kisielin, dus uit een noordwestelijk richt front, langs den spoorweg Row^l Kovel laatstgenoemde plaats te bereiken I Door dit front ontstaat een concentrisch I werken der beide legers van Lesch en Ka.| ledin en hiermede een geweldige druk or de strijdkrachten der Centralen, die tii^l schen de beide spoorlijnen gelegen zij„ In de Karpathen heeft het leger der I Centralen, dat voornamelijk uit DuitschJ troepen bestaat, een offensief onderno.l men, dat naar het Duitsche bericht te| oordeelen tot eenig succes heeft Bij de plaats Zabie zou generaal Vojl Kövess plaatselijke voordeden hebben be-1 haald. Groot zal ongetwijfeld de indruk zijnj die de Russische successen op Roemenië I zullen maken, dat, naar onomwondejl wordt verklaard, zijn neutraliteitspolitiekI opgeven zal, zoodra de Russische vorde.l ringen voldoende zullen zijn. En nu del Centralen het ook aan Italiaansche zijdeI steeds harder krijgen te verduren, vol Roemenië met stijgende aandacht het be-1 drijf. Op het Westelijk front zetten de Fran-1 schen het offensief met buitengewoneI kracht voort en hebben Zaterdag aan del Somme een belangrijk succes behaald tenl Oosten van Hardicourt, waarbij hun be I halve een 1000-tal gevangenen ongeveet| 30 machine-geweren in handen vielen. In den Karst en op de hoogvlakte Taal Doberdo hebben de Oostenrijkers wederomI een adntal stellingen moeten ontruimen,! Zij schrijven dit toe aan een direct gevolg! van den val der stad Görz, waardoor deze I stellingen onhoudbaar geworden waren, I Hoe dit ook zij, op het pateau van Dober- do, in de berichten nader aangeduid door het gebied tusschen de Wippach en c Monte Cosich (ten noorden van Monfal-I cone), hebben de Oostenrijkers al hunI stellingen prijsgegeven. Ten zuiden vanI Monfalcone echter, tot aan de kust, is del Oostenrijksche tegenstand niet gebroken,! Thans zal moeten blijken of de Italianen! er invullen slagen de Oostenrijkers van del hoogten ten oosten van Görz te verdrijven, I Hiervan hangt het verdere verloop i den Italiaanschen opmarsch in niet gerinJ ge mate af. Het gebied leent zich uiterst I goed voor defensieve doeleinden de San Gabriele, de San Marco en de San Daniel? J alle hoogten, die oostenlijk liggen vaul Gözr en door de Tyroolsche Alpenjager)I verdedigd worden, vormen natuurlijk)! versterkingen. Nieuwe Italiaansche storm f aanvallen zullen dus aanstaande zijn. VAN HET WESTELIJK FRONT. Van Fransche zijde Ten Noorden van de Somme verliep tk| nacht betrekkelijk kalm. De Fransche#! versterkten het veroverde terrein. Eeil tegenaanval der Duitschers vanuit Com bres tegen de kerk en het kerkhof vul Maurepas gericht, dat door de Fransche#I bezet is, werd door machinegeweren ge stuit, waardoor de vijand zware verliezenI leed. De Franschen maakten 80 krijgsgevanj genen. Aan den rechter Maasoever kwamen k$| eenigszins vooruit ten Zuid-Oosten vail Fleury. De Duitschers deden daar eenig? zwakke .aanvallen, die gemakkelijk i slagen werden. Hier en daar was de artil>| lerie in dezen sector zeer bedrijvig. Op het front van Verdun deden de Fran schen den vijand eveneens wijken. Ten Zuiden van de Somme zet de Fran l sche artillerie de systematische vernieling! van het Duitsche versterkte punt op d?| boschrijke hoogten van het kasteel vac I Deniecourt voort. Deze operatie is nood I zakelijk voor het succes der toekomstig? aanvallen. Van Engelsche zijde Ten Noordwesten van Bazentin le Petit I hebben de Engelschen terrein gewonnen I in de richting van Martinpuich. Ten I Noordwesten van Pozières zijn de Engel f schen nog ongeveer 360 meter op ml front van 1600 meter breedte opgeschoten. I Van Duitsche zijde Tusschen Thiepval en de Somme verza-J melden gisteren onze verbonden tegen I standers al hun krachten tot een geza-1 menlijken aanval, die, nadat beperkte aanvallen waren voorafgegaan! des namiddags op het vak Ovillers—Po-1 zières en des nachts op de heele linie los- f brak. Onder de zwaarste verliezen voor den aanvaller is de stoot tusschen Thiep val en Guillemont inééngezakt. Verder I naar het Zuiden tot aan de Somme kwaml het met de telkens weder aanstormende! Franschen tot zware gevechten van roan| tegen man. Zij werden den heelen nacht voortgezet I en zijn bij Maurepas en ten oosten van| Hem nog aan den gang. Vlak ten zuiden van de Somme is aanval der Franschen tegen Biaches reeds in ons vuur volkomen mislukt. Op het overige front is niets van be j teekenis gebeurd. EEN FRANSCH SUCCES. De Franschen vielen ten Noorden van I de Somme de derde Duitsche stelling aan| van de streek ten Oosten van Hardecourtl tot aan de Somme tegenover Buscourt f"! veroverden alle loopgraven en versterk'1'I werken over een front van 6'/2 K.M. leng'f! bij een diepte van 600 tot 1000 M. Zij nj'I men 1000 Duitschers gevangen en maaH ten 30 machinegeweren buit VAN HET OOSTELIJK FRONT. Van Russische zijde Aan den bovenloop van de Sereth vief'l .pen de troepen van generaal Sacharof dfll| vijand uit een reeks versterkte stellinfffl| en bereikten de lijn der dorpen 'Olejoenen, Bsjovi doorbreking va- den vijand zijn 1 «en te ontruimen den vijand verovei neraaf Tsjerbatsc «jn hun opmarsch westen, bereikten de Strypa van he "Vielka tot Plotyts ielijken rechteroev den van Plotytsje het dorp Sloboda j den wij het dorp P flolhotsje. Onze troepen, de Koropetsj over: vijand en maakten versterkte hoogtes ropetsj, de Zlota en bereikten den Van Duitsche z Russische aanv Smorgon en bij gevolg. Ten westen van delijke aanvallen Ten westen van het Bystrzycafro Stanislau, werden ten deele door teges pen. VAN HET ITAL Van Italiaansche Aan de benede onvermoeibare tro rende successen be ne-sector. Na een twee dagen heeft toppen van den ber Meer naar het vallei over haar brachten hun bezit oostelijk van Paecl Op het noorden krachtig versterkte 212) die met de ui den vijand verdedi terie van de 23ste aanval genomen, gevangen, w.o. 33 nen van middel kal geweren werden bu In de heuvelstree heuvel 174, ten noe men. Daar-werden nomen en eenige maakt. Op het overige kelijke demonstrat genstanders plaats werden teruggeslaj Alles tezamen ge raties sinds 6 Auj vangen genomen. 1 eieren. De oorlogs nen, talrijke macl logsmaterieel van slagveld en in de o was aangetroffen. Van Oostenrijkse De vijand heeft tusschen de Nieuwe Gabriele met sterke In het vak, ten dal, moesten onze aanvallen afslaan. Tot zeer hevige gen man kwam he ten oosten van Goe ge stormaanvallen zwaarste verliezen mislukten. Sedert het begii Italianen hebben w gen genomen. Daai ficieren. HET OFFENS lie: Havas meldt in Picardië zijn gewenschte tijdstip bereikt, nl. het ving van Maurepa lateren aanval De feiten gaven menti op de al te van den chef van stal' aan de „Köln de Somme reeds schers de vruchtei van hel offensief b Kolonel Gadke dwaling wanneer schrijft, dat het vi stuit is op heel hel Het geineenschï geallieerden geeft sultaten. Het stijgend su Russen, de indrukl de Bothmer-groep winning, die Cado melden, dat de vija tocht is, heeft een de pers tot uiting Gewezen wordt c het offensief tege °P de/ kranige hou Engelschen, die 12 waaronder 59 act divisie, 20 vóór Ve Dp l\et Oostelijk schers en Oostenr Ten slotte valt organisatie van he bezetting van Doii den weg Saloniki— bezit brengt. DE DUIKÏ Naar Lloyds uit bet Italiaansche s. ™ijl van Kaap Si duikboot in den gre «ing is te Barcelo He „Norddeutscl Hit gegevens van "lijkt, dat het he "«i iiei xi «Erns", dat op 18 Ha

Vlissingse Courant | 1916 | | pagina 2