MAANDAG 11 OCTOBER binnenland No. 239 1915 lijp: Firma f. Uil fli VtLHE If., Kleins Hark! SB, fiissinp. Telefoon inters. !B ysrschijnt imïjk uiisirsoiiri ep Zondag is alp» éi Cbristsiijkt hsfep FEU1LLET0N Buiten de beschaafde Wereld. r, Rijnwijn, Sa. ard Invalid nlaga onz. onz. •ondo prijzo». lenst te treden. Ho°S DEN EECKHOUT, lat 41, Ter Neuzen. VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ1.30 iet drie maanden. Franco door het geheele rijk 1.50. Voor België 2.20 Voor overige landen der Post-Unie ƒ3.35 Afzonderlijke nummer* 3 cent m ADVERTENTIEPRIJSVar. 1—4 regel» 0.401 voor Iedere regel meer lê cSRf Driemaal plaatsen word! tweemaal berekend. Bf abonnement speciale prgs Reclame* 2® ct. per regm Dienstaanbiedingen en -aanvragen 5 ci. per regel n^bonnésTin 't bezit eener Of|ftAgulden bij levens- fj F* fh gulden bij dood f|guiden bij verlies Ff gulden bij verlies A gulden bq verlies rfgulden bij verÏÏëi nolis, zijn ORATiS verze- JB\ HI III lange ongeschikt- /*"|1| door 4j||| van een hand, |»T|s| van |1||| van een van eiken Irerd tegen ongelukken voor: UUUv heid tot werken f %JJ een ongeluk voet of oog een duim AU*# wijsvinger anderen vinger. 6Ï« ulikeerlngen Morden VERDUBBELD Indien de verzekerden, voorzien mb geldig plutsbcwlje, een ongeluk bekomen op freln, boot ot frum. De ultkeerlng wordt geweerborgd door de „Holl. Alg. Vorxek. Bank" te Sekledass Inichting omtrent aanslag in de Rijksinkomstenbelasting. Naar aanleiding van een aanvraag om inlichtingen omtrent art. 107 der wet op de Inkomstenbelasting luiden de „De gemeentebesturen zijn be voegd om kosteloos inzage en afschrift te nemen ot door een of meer ge meenteambtenaren te doen nemen van de kohieren van aanslagen in de In komstenbelasting, een en ander voor zooveel betreft de gemeentelijke be lastingplichtigen. Bovendien kunnen zij schriftelijk aan de betrokken rijks ambtenaren inlichtingen vragen nopens de beslanddeelen van het vermogen van een zoodanigen belastingplichtige weike bij de vaststelling van den aan slag in aanmerking zijn gekomen de inlichtingen worden, schriftelijk ver- irekt", heeft de minister van financiën aan het adviesbureau van den Neder- landschen bond van gemeenteambte naren medegedeeld, dat de laatste twee zinsneden der wet op de In komstenbelasting in dien zin moeten worden opgevat, dat aan de gemeen tebesturen in op zich zelf staande gevallen de gelegenheid wordt gegeven om inlichtingen in te winnen nopens de bestanddeelen van het vermogen, indien de aanslag in de plaatselijke inkomstenbelasting ten aanzien vaa een Ingezetene belangrijk afwijkt van zijn aanslag in de rijksinkomstenbe- Mits met het vorenstaande wordt rekening gehouden, zullen die inlich tingen ook kunnen betreffen de hoe grootheid van de bestanddeelen van het vermogen. Wanneer in een bijzonder geval 'n gemeentebestuur de aanslag van een bepaalden persoon in de rijksinkom stenbelasting eenvoudiger door het schriftelijk vragen van inlichting dan door het zelf doen nemen van inzage kan te weten komen, twijfel ik niet, of de rijksambtenaren zullen tot het geven van die inlichting bereid wor den gevonden. Waar intusschen de wet daartoe niet verplicht, acht de minister het beter geen aanschrijving in dien zin uit te vaardigen. Militair gezag. De minister van oorlog heeft be paald dat het onderdeel van het veld leger in Noord-Brabant, Limburg en Gelderland bezuiden den Neder Rijn (z.g divisiegroep .Brabant") sedert 15 September jl. omvat de provinciën Limburg, Noord-Brabant en Gelder land bezuiden den Neder Rijn, met uitzondering van de gebieden behoo- rende tot stellingen en tot afzonderlijke forten, voor zoover voor deze laatste commandanten zijn aangewezen. Het onderdeel van de zee- en land door J- I*. 14.) —o— (Nadruk verïodeu.) »lk heb niet veel dekens", zei hij opeens, dronk zijn kopje leeg en zette het op de proviandkist. „Ik verwacht ["'jn Indiaantjes niet terug van Lake Lindeman voor morgen en de rakkers «ebben alles overgepakt behalve eenige zakken meel en de kampuit- rusting. Maar, ik heb een paar dikke overjassen, die even goed kunnen dienen." Hij keerde zich om alsof hij geen antwoord verwachtte en maakte een dekens los. Toen nam hij de twee ulsters uit een portemonteau en wierp eop de zakken. «Vaudeville-kunstenares, zeker Hg deed de vraag blijkbaar zonder *™ngstelling, als om het gesprek gaande te houden, en alsof hij reeds norult het stereotiepe antwoord kende, "aar voor Frona was da vraag als macht in Zeeland omvat de provincie Zeeland, met uitzondering van de ge bieden afzonderlijke forten. Tweede Kamerverkiezingen. De gezamenlijke besturen van de vrijzinnig-democrische kiesverenigin gen in het kiesdistrict Assen hebben Zaterdagavond tot eersten candidaat voor de candidatuur van het lidmaat schappij voor de Tweede Kamer ge kozen den heer W. O. A. Koster, secretaris van den vrijzinnig-democra- tischen bond, te 's Gravenhage, en tot tweeden candidaat den heer P. J. van Ravesteijn, te Hilversum. Het is zoo goed als zeker, dat de heer Koster de definitieve candidaat zal worden. Het mijnengevaar. Naar het „Hbl." verneemt, is bij een onzer stoomvaartmaatschappijen te Amsterdam thans een waarschuwing ontvangen van onze regeering, vol gens welke, blijkens mededeeiingen van de Britsche admiraliteit een op pervlakte van zes mijlen rondom het lichtschip „Galloper", het vuurschip bij de Theemsmondlng in het Ka naal, als gevaarlijk, wegens mijnen moet beschouwd worden. Van de scheepvaart inspectie ver neemt het blad nog nader, dat deze waarschuwing in dien geest moet opgevat worden, dat de schepen be noorden het genoemde lichtschip minstens een afstand van zes mijlen moeten houden. Bezuiden het licht schip komt men op dezen afstand reeds in bet bestaande mijnenveld. Door een Engelsch patrouille-vaar tuig is, naar zij ons mededeelde, ook ten westen van de „Galloper" een mijnenveld gerapporteerd. Da gezondheidstoestand vands. Talma. De berichten aangaande ds. A. S. Talma blijven bij voortduring gunstig luiden. Sinds kotten tijd vertoeft de patient te Nooidwijk. De geneesheer, die hem aldaar behandelt, is uiterst te vreden over het ziekteverloop. Ver moedelijk zal ds. Talma nog eenige weken aan zee blijven. Bevorderingsvoorschrift. Als aanvulling op het bestaande bevorderings- voorschrift voor vrij willig dienende militairen heeft de minister van oorlog bepaald: „Vermits het bevorderingsvoor schrift geen bepalingen bevat omtrent eventueele verwijdering van candi- daten van ranglijsten, behoort als regel te worden aangenomen dat iemand, die eenmaal op de ranglijst voorkomt daarvan niet kan worden geschrapt, tenzij de betrokkene gedegradeerd of bij administratie ven maatregel terug gesteld wordt (immers op een rang lijst kunnen slechts candidaten voor een slag in 't gezicht. Zij dacht aan Neepoosa's phllippica tegen de blanke vrouwen, die in het land kwamen en begreep haar valsche positie en de manier, waarop hij haar beschouwde. Maar hij ging voort, vóór zij kon spreken, „gisteravond waren er twee vaudeville-sterren, en den avond daarvoor drie. Maar ik had toen meer beddegoed. Het is ongelukkig,, niet waar, zoo gemakkelijk als zij haar uitrusting verliezen? Toch heb ik tot dusver nog nooit een verloren uitrus ting gevonden. En het zijn allen ster ren, zoo het schijnt. Niet van den tweeden of derden rang, neen, konin ginnen op het gebied der kunst. En ik vermoed, dat u ook zulk een konin gin is Het te onstuimig bloed steeg haar naar 't gelaat en dit maakte haar boo zer dan hij het deedwant terwijl zij gewoonlijk meester was van zichzelf, duidde haar gloeiend gezicht een verlegenheid aan, die in werkelijkheid niet de hare was. „Neen," antwoordde zij koel, „ik ben geen vaudeville-ster." Hij duwde verscheiden zakken meel naar éen zijde van de kachel, zonder den naast hoogeren rang voorkomen), dan wel het wapen of het korps waarvoor de ranglijst geldt, verlaat (hieronder valt ook afvoering als de serteur). „Acht de bevoegde chef de ge schiktheid voor een naast hoogeren rang, om welke reden dan ook, niet meer ten volle aanwezig, dan behoort zoolang deze toestand duurt zulks te blijken uit eene desbetref fende op de ranglijst te stellen aan- ieekening. Een candidaat, als hierbe- doeld, moet wanneer hij volgens zijn nummer voor bevordering aan de beurt zou zijn gekomen, worden voorbij gegaan, en blijft alsdan als no. 1 op de ranglijst staan tot de eerstvolgende vacature na het tijdstip, waarop hij opnieuw in alle opzichten „geschikt" wordt verklaard." „Met betrekking tot de uitbetaling van de soldijverhooging en het dragen van onderscheidingsteekenen „wegens geschiktheid voor den hoogeren rang", zij hier wellicht ten overvloede nog aangeteekend, dat deze gun sten uitsluitend gelden voor degenen die inderdaad de geschiktheid voor den hoogeren rang bezitten. Men kan ze aizoo niet ontleenen aan de om standigheid dat zijn naam op de ranglijst voorkomt." Vrijzinnig-Democratische Bond. De algemeene vergadering van den Vrijz. Dem. Bond wordt 13 en 14 No vember te Arnhem gehouden. Naar de Vrijzinnig-Democraat meedeelt, zal mr. H. P. Marchant het ontwerp van wet tot dekking van oorlogslasien door een heffing ineens behandelen, terwijl o.a. de heer G. Bolkestein het voorstel zal inleiden om een commissie te benoe men inzake een nieuwe paragraaf in het werkprogram der partij betreffende het buitenlandsch beleid. Bevordering vrijwillig kader. Naar aanleiding van een voorstel om vrijwillig kader boven de formatie tot sergeant te bevorderen, heeit de minister van oorlog bepaald, dat in beginsel bij de demobilisatie geen vrijwillig dienend kader boven de door de Vredesorganisatie aangegeven aan tallen aanwezig mag zijn. Er bestaat echter bij den minister geen bezwaar, dat gedurende den tijd, dat het leger op voet van oorlog zal zijn, tijdelijk in verschillende rangen evenveel vrijwillig dienend kader bo ven bedoelde aantallen aanwezig is, als er bij demobilisatie vacatures zul len ontslaan, tengevolge van het als dan verlaten van den dienst van som mige kaderleden. Alie chefs die de bevoegdheid tot bevordering van vrij willig dienend kader hebben, worden gemachtigd in vorenstaanden zin te handelen, voor zoover zij de zeker heid hebben, dat een op die wijze te antwoorden, en maakte er de fun deering van een bed van, en met de overblijvende zakken herhaalde hij de operatie aan de tegenovergestelde zijde der kachel. „Maar dan is u zeker toch een an der soort van artiste", ging hij voort, toen hij klaar was, mei zijn zakken, met een duidelijk verachtelijken klem toon op het woord „artiste." „Ongelukkig ben ik in 't geheel geen artiste, van welken rang of welke soort ook." Hij liet de deken vallen, die hij bezig was op te vouwen en richtte zich op. Tot nu toe had hij slechts een vluchtigen blik op haar geslagen maar nu zag hij haar onderzoekend aan van het hoofd tot de voeten, en weer terug van de voeten tot het hoofd, den snit van haar kleeding en de manier, waarop zij het haar op maakt. En hij nam er zijn tijd voor „O, pardon," zei hij en weer staarde hij haar aan. „Dan Is u een zeer dwaze vrouw, die droomt van fortuin maken en haar oogen sluit voor de gevaren van den pelgrimstocht. Slechts twee soorten van vrouwen komen in dit land. Zij, die als vrouwen of ontstaan overcompleet terstond na de demobilisatie weer zal verdwijnen. Landstorm. Bij Kon. besluit is bepaald, dat aan tot den landstorm behoorende dienst plichtigen, die ir, de tegenwoordige bijzondere tijdsomstandigheden in werkelijken dienst moeten opkomen of hebben moeten opkomen en daar toe hun reis naar de plaats van op komst in het buitenland hebben moe ten aanvangen, een tegemoetkoming in de kosten van hun reis, voeding en huisvesting kan worden toegekend. Deze vergoeding is door den mi nister van oorlog bepaald, wat de reiskosten betreft, tot ten hoogste hei bedrag noodig om in de laagste klasse de reis te maken langs den koristen weg.De tegemoetkoming in de kosten van voeding en huisvesting bedraagt de vaste som van f 1 per reisdag. De toekenning en de uitbetaling of toezending van de vergoeding ge schieden door den burgemeester door wien de oproeping in werkelijken dienst is gedaan. Dvorgang naar hat D.-i. lager. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft bepaald,dat vrijwilligen die zich tijdens de mobilisatie voor onbepaalden tijd verbonden hebben, bij overgang bij het leger in Oost- Indië de premie moeten terugbetalen, hun bij indiensttreding uitgekeerd, verminderd voor zooveel het onder officieren betreft met f 6.25, en voor zooveel het korporaals en minderen aangaat met een bedrag van f3.33 voor eike volle maand, door hen in hun tegenwoordig dienstverband door gebracht. Briefkaarten mat omvouwbare adres- strook. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft, naar aanleiding van een door eenige Kamers van Koophandel en Fabrieken gedaan ver zoek,om briefkaarten met omgevouwen adresstrooken toe te laten, te kennen gegeven, dat volgens de ter zake zoo wel voor het internationaal als voor het binnenlandse): verkeer geldende bepalingen, het gebruik van zoodanige kaarten als briefkaart niet is geoorloofd en dat dergelijke kaarten in voorko mende gevallen als brieven zijn te behandelen, d.w.z. te belasten met het voor brieven vastgestelde port. De directeur-generaal wijster daarbij op, dat, zooveel mogelijk, overeen stemming tusschen de internationale en binneniandsche bepalingen, waar aan briefkaarten moeten voldoen, zeer gewenscht is. Niet alleen zou een voorloopige regeling uitsluitend voor het binnnenlandsch verkeer tot moei lijkheden kunnen leiden bij gebruik van dezelfde kaarten in het buiten- dochters der landverhuizers eerbied waardig zijn en zij, die niet fatsoen lijk zijn. Vaudeville-sterren en artisten noemen zij zich terwille der welvoe- gelijkheiden uit beleefdheid nemen wij dat aan. ja, ja, ik weet het. Maar weet goed, de vrouwen, die hierheen komen, moeten het een of ander zijn. Er is geen middenweg, en zij, die het beproeven, moeten teleurgesteld wor den. U is dus een zeer, zeer dwaas meisje en het is het beste, dat u dat deiijk teruggaat, terwijl er nog een kans is. Zoo u het wilt beschouwen als een leening van een vreemdeling, wil ik u uw passage terug naar de Staten voorschieten en morgen een Indiaan met u meegeven naar Dyea." Eens of tweemaal had Frona ge tracht, hem in de rede te vallen, maar hij had haar met de hand ge biedend het zwijgen opgelegd. „ik dank u," begon zijmaar hij viel haar weer in de rede „ik dank u," herhaalde zij; „maar toevallig vergist u zich heel erg. Ik ben juist van Dyea gekomen en verwacht mijn uitrusting reeds hier te Happy Kamp te vinden. Zij zijn uren vóór mij vertrokken en ik begrijp niet, landsch verkeer, doch ook zou een zoodanige regeling, waaraan noodza kelijkerwijze zekere beperkende voor waarden zijn te verbinden, latere ge lijkmaking der binneniandsche en in ternationale bapalingen kunnen belem meren. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg Voor het kantongerecht te Middel burg werden Zaterdag twee zaken be handeld betreffende overtreding der melkverordening te Middelburg, die op twee punten het licht Heien vallen. In de eersse zaak was sprake van melk, die een vetgehalte had van 2.3 terwijl een bij den betrokken landbouwer genomen stalmonster 2.9 aangaf. De verbalisant, de hoofdagent van politie Vreke, deelde als zijae meening mede, dat het lage vetgehalte ontstaat door slechte behandeling der melk, in casu door dat men met de bussen melk naar de stad rijdt en daar komende de melk niet voldoende roert waardoor de beste melk boven in de bus is. Nu verdeelde hij in de stad de melk in drie partijen In emmers, waarmede drie personen de stad in gaan leuren en werd juist degeen bemonsterd die de melk onder uit de bus had. De deskundige, de heer J. C. van der Harst j.jz. heeft niets kunnen con- stateeren van afroomen ol van bijvoe gen van water en acht het ook moge lijk dat het lage vetgehalte een gevolg is van slechte behandeling. Het O. M. eischte f 15 boete of 6 dagen hechtenis. In het tweede geval bekende de beklaagde heel kalm, dat zij de melk, die zij aan haar zwager, een melk- 3lijter verkoopt, iederen dag room afneemt, maar het is toch niet veel, verzekerde zij. Zoowel de kanton rechter als de ambtenaar wezen bek!, op het ernstige van haar handeling, maar zij scheen het niet in te zien. Voor ditmaal wiide de ambtenaar voor haar nog geen bijzonder hooge straf eischen, maar waarschuwde haar met klem voor herhaling. Daar twee monsters van haar melk respectieve lijk 2.4 en 2.35 7. vetgehalte aan wezen, luidde de eisch twee maal f 15 boete of twee maal 6 dagen hechtenis. Woensdag 27 Oct. zal voor het gerechtshof te 's Gravenhage worden behandeld het hooger beroep door den officier van justitie te Middelburg, ingesteld tegen het vrijsprekend von nis der arrondissements rechtbank al daar, gewezen tegen den pastoor te Terneuzen, beklaagd van het opgraven van een lijk om dit naar niet gewijde aarde over te brengen. hoe ik hen voorbij ben gegaan ja, toch welDezen middag werd door den storm een boot naar den West oever van Crater Lake gedreven, en daar moeten mijn mannen in geweest zijn. Daar heb ik hen gemist en moest alleen verder. Wat mijn teruggaan betreft, ik waardeer zeer uw vrien delijkheid, maar mijn vader is in Dawson en ik heb hem in drie jaar niet gezien. Dan nog, ik ben vandaag rechtdoor van Dyea gekomen en ik ben zeer vermoeid, en zeu graag wat rusten. Dus, als u uw gastvrijheid nog iets verder wilt uitstrekken, zal ik naar bed gaan." „Onmogelijk 1" Hij schopte de de kens naar den eenen kant, ging op de meelzakken zitten en wierp haar een ontstelden blik toe. „Zijn zijn er vrouwen in de andere tenten?" vroeg zij aarzelend. „Ik heb er geen gezien, maar mis schien heb ik ze over het hoofd ge zien." „Er waren een man en zijn vrouw maar zij zijn vanmorgen vertrokken." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1915 | | pagina 1