SPORT VOETBAL. DE OORLOG. Italië verklaart den Oorlog. Aan het jaarverslag uitgebracht door den heer A. Roodhuyzen wordt ont leend, dat in het afgeloopen jaar het gemeenteprogram tot stand kwam en thans zal worden behandeld. De oor log heeft veel vertraging gebracht in verschillende werkzaamheden, maar het bestuur was van meening dat men zoo spoedig mogelijk weer tot de gewone gang van zaken moest terug- keeren. Het aantal aangesloten vereenigin- gen bedraagt thans 134 met 14000 leden. Het ledental ging met 670 voor uit. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Een wijziging van de statuten en van het huishoudelijk reglement is thans aan de orde. Door deze wijziging zal het bestuur bestaan uit minstens 12 leden en de voorzitter zal niet zooals tot nu toe door het bestuur zelf ge kozen worden, maar door de alge- meene vergadering uit het bestuur. Buiten de agenda om werd door den voorzitter voorgesteld den heer mr. Goeman Bo-gesius te benoemen tot eerelid der Liberale Unie. Met een krachtig applaus werd het voorstel aangenomen. Vakonderwijs. Ingediend is een wetsontwerp tot regeling van het vakonderwijs. Dit ontwerp is als een uitvloeisel te be schouwen van het werk der Staats commissie voor de reorganisatie van het onderwijs. Onder de onderwerpen, die bij partieele doorvoering der re organisatieplannen voor wettelijke re geling het eerst in aanmerking zouden komen, noemde de vorige minister van Binnenlandsche Zaken ook het vakonderwijs. Met het werkplan van zijn ambtsvoorganger heeft minister Cort van der Linden zich kunnen vereenigen, weshalve hij de regeling van het vakonderwijs, aan welke reeds voor zijn optreden de hand was ge slagen, nader heeft voorbereid. De minister heeft voor de indiening het oordeel ingewonnen van Ged. Staten der onderscheidene provincies, zoomede van verschillende andere autoriteiten en besturen van vereeni- gingen welke op het gebied van het vakonderwijs werkzaam zijn. De waar devolle adviezen hebben tot omwer king en vereenvoudiging van het wetsontwerp op verschillende punten aanleiding gegeven. Grondslag van het ontwerp is het rapport der Staatscommissie. Het ont werp vertoont echter niet geringe afwijkingen van dat der commissie. In de eerste plaats heeft het bedenking ontmoet, dat de Staatscommissie te veel in de wet zelf heeft willen vast leggen en te weinig rekening er mede heeft gehouden, dat het vakonderwijs nog in wording is en steeds de be hoefte zal blijven gevoelen zich aan te passen aan telkens nieuwe toe standen. Zoo moet het naar het oor deel van den minister als een belem mering voor de ontwikkeling worden beschouwd, dat in het ontwerp der commissie alle vakscholen wettelijk worden gereglementeerd en in twee categorieën, n.l. middelbare en lagere vakscholen worden ingedeeldniet slechts de cursusduur, ook het pro gramma van onderwijs zou aan wet telijke banden worden gelegd en voor elk vak aan elke school wenscht de commissie in de wet zelve de ver- eischte onderwijs bevoegdheid voor geschreven te zien. Vlissingen, 25 Mei. Pinksterdrukte. Het zeer prachtige weder had Zon dag en vooral gisteren duizenden naar strand en duinen gelokt en het was daar dan ook recht gezellig. De verschillende etablissementen hadden den tweeden Pinksterdag den gehee- len dag een toevloed van honderden die van heinde en ver naar de bad plaats waren gekomen. De electrische tram was na den middag nauwelijks in staat het over groot aantal passagiers te vervoeren, hoewel al het materieel was in dienst gesteld. Er werden vervoerd den len Pinksterdag 4688 en den 2en Pinksterdag 9209 personen. Ook de stoomtram „Walcheren" heeft het bijzonder druk gehad en moesten des avonds zelfs vele pas sagiers in goederenwagens vervoerd worden, omdat in de personenrijtui gen geen plaatsje meer te vinden was. Per fiets hebben duizenden een uitstapje naar Valkenisse, Domburg, O/anjezon enz. gemaakt en op deze wijze volop geprofiteerd van het heer lijke weder. Ook heden zal nog door velen van den traditioneelen derden Pinksterdag genoten kunnen worden. Wij brengen nog eens in herinne ring, dat morgen, Woensdag, aan vangende des morgens 10 uur, schiet oefeningen met zwaar geschut zullen worden gehouden en dat de burge meester de ingezetenen uitnoodigt gedurende den tijd van de oefeningen ramen en vensters open te zetten, teneinde eventueele schade te voor komen. Maandagavond gaf de afdeeling Vlissingen van den Kweekelingen Geheelonthoudersbond met mede werking van de afdeeling Goes, een propaganda-feestavond in het Con certgebouw aan de Emmastraat alhier. Teen de voorzitter der afdeeling Vlis singen als medeleider van den „Mei dag" te half acht de vergadering opende, had zich de groote zaal ge heel met aanwezigen gevuld. Na een tableau der afdeeling Goes stond als derde nummer op het progamma een drietal vioolsolo's, uit te voeren door den heer Louis Metz, solo-violist te Amsterdam en sedert de mobilisatie hier ter stede geen onbekende. Deze nummers werden door den heer Metz prachtig uitgevoerd, krachtig bijge staan door het accompagnement van de pianiste, mej. M. Spapé. Het pro gramma geheel weer te geven, zou te veel plaatsruimte vergen noemen wij thans slechts een declamatie van het gedicht Trolhetta door den voor zitter, den heer Ad. Metz Jr. Hierna hield de heer Emanuel de Vries, secretaris van het hoofdbestuur een geestdriftige rede, waarin hij op krachtige wijze propaganda maakte voor de geheelonthouding en Kwee kelingen Geheelonthoudersbond.Spre- ker besloot zijn toespraak met een verwijzing naar het verbod van al cohol o.a. in Rusland en Engeland en wekte op, ook in ons land een dergelijk verbod te verkrijgen. Geheel in aansluiting bij deze rede was de voordracht „Als het Geweten spreekt," een dramatische schets, die diepen indruk op de aanwezigen maakte. Het tweede deel van het program ma bestond uit het tooneelspel van Frederik van Eeden„De Student thuis". Een luid applaus was het loon der acteurs en actrices. Wegens het late uur moest het derde deel van het programma bekort worden. Nogmaals liet de heer Metz zich hooren, hij speelde aisnu o.a. een „Menuet" van Beethoven. De violist alsmede de pianiste ontvingen een bloemstuk. Tenslotte noemen wij het tableau „Vrede door Recht" en de rythmische oefeningen der afdeeling Goes. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank aan allen, die tot het slagen van den avond hadden meegewerkt. Door de Belgische vakvereeniging alhier zal Donderdag a.s. in het Con certgebouw van den heer Burgers een feestavond worden gegeven, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Bel gische soldaten aan het front. Ver schillende dames en heeren zullen hun belangelooze medewerking ver- leenen en na afloop van de soirée zal er gelegenheid bestaan om offers te brengen aan Terpsichore. HetNederlandsch stoomschip„Gaas- terland" kwam gisteren alhier ter reede aan van New castle om proef te stoo- men en vertrok na gehouden proef tocht naar Amsterdam. Begunstigd door prachtig weer werd gister door de leden der Christ. Jon gelieden- en Knapenvereeniging met hun leiders een uitstapje gemaakt naar Valkenisse. In opgewekte stemming werd de weg genomen over Koude- kerke en Biggekerke. Na eerst een tijd te hebben gerust werd daarna de maaltijd gehouden, en verder de dag doorgebracht met voetballen, touw trekken, hindemisloopen, enz. Om half acht was men weer thuis. Door een der leden werd een woord van dank gesproken tot de leiders, voor den gezelligen dag hun bereid. Door de politie te Middelburg is gisteren proces-verbaal opgemaakt tegen een conducteur van de elec trische tiam, die een tram met meer passagiers deed vertrekken, als waar voor plaats beschikbaar was. Gisteren is naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht C. S., boomkweeker te Middelburg, verdacht van valschheid in geschrifte en wiens gevangenneming op grond van dat feit door de Middelburgsche rechtbank werd bevolen. Men schrijft ons uit Middelburg Tot Zaterdag, den dag waarop voor het eerst het goedkoope brood ver krijgbaar was, aan 2519 gezinnen of alleenstaande personen broodkaarten uitgegeven en bovendien ongeveer 1500 supplementen voor gezinnen met meer dan 4 personen. De kaarten zijn namelijk 30 dagen geldig en ingericht voor 140 brooden, zoodat er reeds voor een gezin van vijf personen een supplement moet worden afgegeven. Van antlrevolutionnaire zijde worden pogingen aangewend om in plaats van den heer C. Verhage, die zich niet meer herkiesbaar stelt, in het derde district een rechts werk- manscandidaat te doen stellen. KERK- EH 5CHOOLNIEUWS. Ger. Kerken. Gisteren had te Goes de Classicsle Zendingsdag van de Classis Goes der Geref. Kerken plaats. Daaraan ging vooraf een bidstond in de Geref. Kerk aldaar waarin ds. R. J. van der Veen optrad. De eigenlijke zendingsbijeenk rmst had plaats op de hoeve .Welgelegen" op den Kloetlngsche straatweg. Als sprekers traden op: ds. G. Doekes van Nieuwdorp, die de ope ningsrede hieldds. S. Oudkerk van Kralingen met het onderwerp „Pink sterleven" ds. j. H. Lammertsma van Axel, met „De gezegende voortgang onzer Zeeuwsche Zendingsactie" en ds. S. Datema van Delftshaven „Ge predikt en Geloofd." Ds. J. J. Koopmans sprak de slot rede uit. Het muziekgezelschap „Hosanna" te Goes begeleidde den zang. Den Zendingsdag viel een druk bezoek ten deel. Benoemd tot onderwijzer aan de bijzondere school te Uithuizermel- den (Groningen) de heer D, de Jong alhier. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middel burg zijn veroordeeld wegens in het openbaar een voor de eerbaarheid aanstootelijke toespraak houden J. S Arnemuiden, f 15 b. s. 3 d. h.een trekhond laten losloopen J. F. K. L., M. H., beiden Vlissingen, ieder f 1 b. s. 1 d. h.overtreding jachtwetJ. H., Westkapelle f3 b. s. 3 d. h. verb, f 0.12 s. 1 d. h.G. de R., Middelburg f 1 b. s. 1 w. t., P. M., A. de V., J. de V., allen Oostkapelle, 1 f 1 en 2 en 3 ieder f 2 b. s. 2 d. h., voor 2 en 3 en 1 w. t. voor no. 1, W. V., Souburg, f5 b. s. 3 d. h.overtreding drankwetT. S., Vlissingen, tot f 3 b. s. 2 d. h. zich op het bolwerk buiten de paden bevindenW. A. A., Mid delburg, tot teruggave aan ouders; fietsen zonder lichtA. H., Meliskerke f 1 b. s 1 w. J. W. L., Seroos- kerke, f 3 b. s. 3 d. h.fietsen met een rijwiel voorzien van een z. g. freewheelinrichting zonder remG. P., Middelburg, f2 b. s. 2 d. h, overtr. leerplichtwetJ. O., Vlissingen, f 5 b. s. 3 d. h., L. D., Vlissingen, f3 b. s. 2 d. h. overtr. arbeidswet: J. P., C. de J., beiden Vlissingen, ieder 2 m. f 2 b. s. 2 m. 2 d. heen straat in verboden richting berijdenA. J. Meliskerke f0.50 b. s. 1 w. t.C. de H., wed. van J. R., Middelburg; J. A. S., Big gekerke R. P.. Vlissingen, ieder f0.50 b. s. 1 d. h. ;J. L., Koudekerke, f 1 b. s. 1 d. h.muziek maken zonder vergunningJ. F. B., Vlissin gen, f 2 b. s. 1 d. h.als bestuurder van een rijwiel, zich door een in be weging zijnd voertuig laten voorttrek ken A. P. W., Middelburg, f 1 b. s. 1 d. h., overtr. tramwearegl.M. G., Vlissingen, f 1 b. s. 1 d. h,P. van S., Vlissingen, f0.50 b. s. 1 w. t. overtr. spoorwegregl.B. J. S., Vlis singen, f 1 b. s. 1 d. h.overtr. trek- hondenwetA. la S., P. K., beiden Souburg, ieder f3 b. s. 3 d. h. Verwekken van nachtrumoerL, A. P., Middelburg, f 2 b. s. 1 w t.met een rijwiel den Oprit te Vlissingen afrijden G. G. van W., Middelburg, f 0.50 b. s. 1 w. t.wateren buiten de bakkenA. M., Ritthem, f 1 b. s. 1 d. h„ M. T., Meliskerke, f 0.50 b. s. 1 w. t.J. C. G. van K., A. J. P. R., beiden Middelburg, tot teruggave aan ouders.dronkenschap W. G., Sas van Gent, C. H., Mechelen, ieder f 2 b. s. 2 d. h.J. de N., Arnemui den, f 3 b. s. 3 d. h.J. M. Z Souburg, f 2 b. s. 1 w. t., J. P. C., Vlissingen, f 5 b. s. 3 d. h.J. H., Middelburg, f 15 b. s. 3 d. h.G. van S., Vlissingen, f 7 d. h. Vrijgesproken isG. D. M., Vlis singen, aangeklaagd wegens overtr. der jachtwet. Zware mishandel-ng met doodelijken afloop. Voor den zeekrijgsraad te Willems oord stond terecht de s'oker le klasse W. Th., oud 30 jaar, wien wordt ten laste gelegd dat hij in den avond van 5 Maart 1915 aan boord van Hr. Ms. „Noord-Brabant" te Vlissingen, met het oogmerk den korporaalma- chinedrijver 2e kl. W. R. van helle ven te berooven, althans lichamelijk letsel toe te brengen, naar dezen met een model matrozenmes (takelmes) twee malen heeft gestoken, in gezicht en nek en in de buikholte, tengevolge van welke laalstbeschreven verwon ding gemelde R. op den lOden Maart 1915 aan acute buikvliesontsteBing is overleden. 6 Beklaagde zegt, op dien avond dronken te zijn geweest en zich van het gebeurde niets te herinneren. De fiscaal, het woord verkrijgende, acht het ten laste gelegde feit bewe zen; onwaarschijnlijk oordeelt hij, dat bekl. zoo dronken is geweest, dat hij niet wist wat hij deed, nu zijne op gaven kort voor en kort na het ge beurde zeer juist zijn. Z. i. moet bekl. verantwoordelijk gesteld worden voor zijn daad. Hij vraagt schuldigverklaring aan „zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend" en „het kwetsen van zijn meerdere in rang" en ver- oordeeiing tot drie jaar gevangenis straf, met aftrek van het preventief arrest en vervallenverklaring van den militairen stand. Te Middelburg werden Zondag de drie laatste wedstrijden van de serie- wedstrijden, uitgeschreven door „M V V-O ter eere van haar 20 jarig be- s'a.a,n. gesgeeld. Des morgens won „M.V.V.O. met 3-2 van de „Vlissing- sche Sportclub," des middags speelde 6mSa ernles" u" Schiedam tegen "N-A.C. uit, Breda, Hermes won met 2-0. Ten slotte won „Hermes" met 4 2 van M.V.V.O." De einduitslag is dat de eerste prijs, een zilveren lauwerkrans, gewonnen werd door „hermes," de tweede door „M.V.V.O." de derde door de Vlissingsche sport club en de vierde door „N.A.C." Deze prijzen bestonden alle uit zilveren medailles. Behalve de genoemde clubs namen aan deze seriewedstrijden nog deel „E.M.M.M." uit Vlissingen, „Zelandia" uit Middelburg en „Zeeland Vooruit" uit Goes. Bekerwedstrijden „E. M. M." Finale M.V.V.O.-Vlissingen 0—3 rust 0—0. Wij hebben op 't „E.M.M."-veld genoten van een zeer fraaie, vrij forsche, maar eerlijke, partij voetbal. Voor de rust waren beide partijen met „Vlissingen" iets in de meerder heid, vrjjwel aan elkander gewaagd. Na de rust verplaatste het spel zich meer en meer naar het „M.V.V.O." doel. Schitterend bracht voor- en middellinie van „Vlissingen" steeds op, doch even zeker wisten de „M V.V.O." achterspelers en in laatste instantie de doelverdediger het gevaar te bezweren. Aan alles was te zien dat echter doelpunten niet zou uit blijven het Vlissingsche publiek eischte door luide aanmoediging revanche voor de Zondag geleden nederlaag. Weer een doorbraak der Vlissingers voorhoede, een schot en ten koste van een strafschop wist een „M.V.V.O,"er te redden. Dit strafschop bracht echter het eerste doelpunt. Luide aangemoedigd zaten de „Vlis singers" weer op het „M.V.V.O." doel, weer een doorbraak en ten tweede male werd alles gepasseerd Nu waren de Vlissingers niet meer té houden en hoe reusachtig de Mid delburgsche doelverdediger ook was, ten derde male moest hij visschen. Dit punt kende de scheidsrechter niet toe, daar een der „M.V.V.O.'ers" weer hands maakte om te redden. Het daardoor ontstane strafschop werd echter direct in een doelpunt weder omgezet. Toen kort daarop de scheidsrechter inrukken blies had „Vlissingen" welverdiend gewonnen en blijft dit jaar de „E.M.M." beker te Viissingen en voorde eerste keer in handen der Vliss. Sportclub. De „M.V.V.O.'ers" waren weder allen goed, de doelverdediger was zelf reus achtig. Bij „Vlissingen" werkten allen als leeuwen, je kon zien, ze zouden en moesten winnen. De zwakke plek in hun elftal leek ons de rechtbuiten en de rechtshalf, hoewel beiden hun best deden. Voor 't eerst in ditseizoen woonde een zeer talrijk publiek den wedstrijd bij. De toestand. De teerling is dus geworpen. Italië heeft den oorlog verklaard aan zijn ouden bondgenoot Oostenrijk-Hon garije en van gisteren af is dus ook Italië, het land dat bijna 10 maanden zich gereed heeft kunnen maken, als zesde groote Europeesche mogend heid in den oorlog betrokken. Trou wens wie had de laatste dagen an ders verwacht Het kon niet anders of ook Italië zou zich in de ellende van den oorlog sleepen en juist dat is het onbegrijpelijke van de hoogere diplomatie dat dit rijk zich moed- willig in den strijd werpt. Het kreeg in vollen vrede zulke aanlokkelijke toezeggingen van dedubbel-monarchle dat men verwonderd staat over het feit dat alleen om het meerdere van hetgeen gevraagd werd de oorlog werd verklaard. De toezeggingen van Oostenrijk- Hongarije werden door Duitschland gegarandeerd. Doch hier zit hetn waarschijnlijk de knoopmen ver trouwde die toezeggingen niet. Trac- taten zijn in dezen oorlog vodjes papier gebleken. Men ziet het in de allereerste plaats aan het feit van de oorlogsverklaring door Italië, het ver drag van het bondgenootschap met Oostenrljk-Hongarije wordt als een waardeloos stukje papier verscheurd. Zoo was het ook met het verdrag waarbij Duitschland de onzijdigheid van België waarborgdehet bleek een vodje papier. Zoo waarborgde Japan de integriteit van China, even eens een vodje papier. Vodjes papier zijn de plechtige verdragen gebleken, waarvan de vrienden van den vrede hadden gehoopt dat de bindende kracht door het gezag van de open bare meer.ing was toegenomen. Nu zijn dus alle zes groote mo gendheden van Europa en éen in Azië in den oorlog betrokken. Duitsch land vecht nu met Oostenrijk tegen een wereld van vijanden, en mist daarbij zelfs den moreelen steun van eenig neutraal land. Voor de neutrale landen van den Balkan zal Italië's tusschenkomsl wellicht het sein wezen om ook van leer te trekken. En toch is het einde van den wereldoorlog nog niet (te- voorzien, want ook thans zullen Duitschland en Oostenrijk nog lang volhouden. Hoe meer deelnemers echter, hoe meer ellende. Op het westelijk front vallen nog steeds geen beslissende gebeurtenis sen voor, hoewel de geallieerden daar ontegenzeggelijk meer voordeeler. be halen dan de Duitschers. Voor 't eerst sinds het begin dezer maand zegt het Duitsche stafbericht dat er van het oorlogstooneel in Ga- licië niets bijzonders te vermelden valt en derhalve schijnen werkelijk ook thans weer de Russen er in ge slaagd, een einde te maken aan het oostwaarts opdringen der tegenstan ders. Wordt dit bevestigd dan zien wij hier opnieuw dat het forceeren van den overgang van een rivier op verscheidene plaatsen nog niet het zelfde is als de vermeestering der verdedigingslinie welke zij vormt, want 't is ontegenzeggelijk waar dat de Duitschers en Oostenrijkers tus- schen Sieniawa en Jaroslau aan den oostelpen oever van de San staan, zonder dat de San-linie geforceerd is. En ook Przemysl blijft weerstand, bieden gelp eertijds tegen de Rus sen, ofschoon zij die de vesting thans berennen beschikken over de befaamde „dikke Bertha's" en hare geipwaar- dige Oostenrijksche zusters, tegen wie tien maanden geleden geen vesting bestand was. De ltaliaansche ambassadeur heeft Zondagmiddag aan den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken Burian de volgende oorlogsverklaring ter hand gesteld Gevolg gevende aan de bevelen van Zijne Majesteit den Koning, mijn doorluchtigen souverein, heeft de ondergeteekende, ambassadeur van Italië, de eer aan Uwe Excellentie minister van buitenlandsche zaken van Oostenrijk-Hongarije, het navol gende mede te deelen Op 4 Mei is dé Keizerlijk-Konink lijke regeering in kennis gesteld van de ernstige gronden, die Italië, ver trouwende in zijn goed recht, er toe bewogen om het tractaat van bond genootschap met Oostenrijk- Hongarije, welk bondgenootschap door de Kei zerlijk-Koninklijke regeering geschon den is, vernietigd en waardeloos te verklaren, en te dien opzichte zijn volledige vrijheid van handelen te hernemen. Zijne Majesteits regeering, vastbesloten door alle middelen waar over zij beschikt over de rechten en belangen van Italië te waken, zou meenen aan haar plichten te kort te doen als zij niet tegenover alle be dreigingen, zoowel van het heden als in de toekomst, alle maatregelen nam die de gebeurtenissen haar opleggen voor de verwezenlijking van haar nationale verwachtingen. ii Zijne Majesteit jich, met ingang keeren in staat vai tenrljk—Hongarije. De ondergeteek de eer aan den m landsche zaken ke heden de paspoort zullen worden ges zerlijk-Koninklper Rome en zal uw erkenteip zijn worden genomen de zijne worden O' Door het Wolff-b officieel-Duitsche z aanleiding van de het volgende gezeg De ltaliaansche dezen ongemotivee: Donaumonarchie O' Duitschland zonde verbroken. De door schap nog versterk tusschen Oostenrijk Duitsche Rijk is den derden bondge gang naar het kam onverzwakt geblev ambassadeur prins halve opdracht ont' lijk met den Ooste schen ambassadeu Rome te verlaten. Een bijzondere „Wiener Ztg." be schrijven van keize Aan mijn vo De koning van lt den oorlog. Een wo van de geschieden kent werd door he tegenover de beii gepleegd. Na een d dan 30 jaren, ged| zijn territoriaal bezit en zich tot boven ve| bloei kon ontwikk ons op het oogenbl ging met vliegend het kamp onzer dreigden Italië niet aanzien geen afbreu| en zijn belangen onze plichten die verdrag voortkome nagekomen, wij steun verleend, als wij hebben meer nc( Toen Italië een over onze grenzen om het verbondsver le behouden beslo smartelijke offers, zeer aan ons vaderlij Maar de begeeil dat meende het oog uitbuiten, was niet moet het noodlot zi Mijn legers heb wapenbroederschap ren van mijn verh den machtigen vijan in een reusachtige wj maanden overwinnerj boden. De nieuwe bet zuiden is voor tegenstander. De groi aan Novarra Mortarral die den trots mijner de geest van Rade Albrecht Tegelhoff, en zeemacht voortlei waarborg, dat wij oa de grens der mona^ zullen verdedigen. Ik groet mijn in deij hoepen, die wisten t vertrouw op hen. ik vertrouw op mij vootbeeldelooze offer beelt op mijn innig dank. Den Almachtig onze vaandels zegent vaardige zaak Zin i scheming neemt. Van Duitse Uit het groote Duit: tier wordt geschrever land worden onze ve ien en Atrecht en in voudig onzinnige mar Er worden verliesi] die het aantal der 'et beschikking staa fén geval zelfs md overtreffen. Tegenovi jenberichten, over w "iet gesproken beho slaat maar één antw verlieslijsten, die, met 'ikheid en nauwkeurig °ns volk een duidelij 'oesland geven. Duitschland'i Het is nauwelijks feit te wijzen, h kit 'ogeering haar woord

Vlissingse Courant | 1915 | | pagina 2