fn zijr. eigen hoofdstad bedreigd door geen schending van het volkenrecht had begaan, door in zijn gebied te vallen. Men heeft de geheime Bel gische stukken doorgesnuffeld om aan te toonen, dat België zelf zijn onzij digheid prijs had gegeven en zoo doende, in strijd met de openhartige en moedige verklaring van den rijks- kanselier op 1 Augustus, geen schen- ding van het volkenrecht zou begaan hebben. In werkelijkheid echter be wijzen al die geheime stukken slechts, dat België en de garanten van zijn onzijdigheid, Frankrijk en Enge and sedert lang wisten, dat Duitsch and in geval van oorlóg door militaire redenen gedwongen zou zijn, België binnen te vallen. Het strategische spoorwegnet, dat Duitschland naar de Belgische grens toe had aangelegd, kon voor niemand een geheim doel hebben. Als België dus getracht heeft zichzelf te beschermen, door de hulp van andere mogendheden in te roepen, is dat geen schending geweest van zijn onzijdigheid, maar is dit veeleer in overeenstemming met de plichten van de onzijdigheid." Een Fransche legerorder. Uit het groote Duitsche hoofdkwar tier wordt dd. 18 Maart gemeld Het legerbestuur heeft afdrukken van een Frar sche legerorder in handen gekregen, waarmee de vijand blijk baar een laatste poging heeft willen doen de door de nederlaag in Cham pagne ontmoedigde troepen nieuwe hoop te geven. Daarin wordt o.a. ge zegd „Ónze overwinning is zeker. Het Duitsche leg r gaat zijn onder gang tegemoet. Zij verliezen meer dan 3 millioen man en er is groot gebrek aan officieren en allerlei oorlogsma- Duitschland verhongertde toevoer van levensmiddelen wordt door de Bondgenooten onmogelijk gemaakt. Amerika slotg een verzoek van de Duitsche regeering, om aan de bur gerbevolking verpleging te verzeke- 16 Het Duitsche geld daalde in de neu trale landen 15 pCt. in Iroers. De Duitsche soldaten, door het legerbe stuur misleid, beginnen den waren toestand in te zien. De Duitsche bond genoot zijn verslagen. Turkije wordt de vloten van Engeland en Frankrijk. Griekenland en Roemenië staan zich bij ons aan te sluiten. De R"ss®n sloegen de Duitsch-Oostenrijksche aanval, waarbij ze nog geen irijfde deel van hun troepen verbruikten, af. De Serviërs versloegen den Oosten rijkers voor goed Duitsche oorlog schepen wagen het niet hunhaven te verlaten. Wij boorden reeds meer duikbooten in den grond dan deze laatste handelsschepen. Duitschland verdient geen mede lijden, het schendt alle verplichtmgen en verdragen. De gevangenen hebben in Duitschland verschrikkelijk te lijden. Zij krijgen 't allerslechtste voedsel en het is beter voor ons op het slag veld te sneuvelen dan in svijands handen te vallen en in zijn kerker ellendig om te komen. Daarom voor waarts voor het vaderland en de re- PUHet duitsche legerbestuur onthoudt zich van commentaar op deze leger order. Van het Westelijk ge vechtsterrein. Het Fransche communiqué meldt: In Argonne zijn wij bij Bolante en Four de Paris na een allerhevigst ge vecht 150 Meter opgeschoten. Bij Eparges hebben wij ons meester gemaakt van een vooruitgeschoven verdedigingswerk ten oosten van de stelling waarin de vijand zich sedert de gevechten van de vorige maand heeft gehandhaafd. Wij hebben giste ren over dag twee tegenaanvallen en 's nachts een derden afgeslagen. Duitsch communiqué. Het groote Duitsche hoofdkwartier meldt officieel van het westelijk oor- In Champagne mislukten weer twee gedeeltelijke Fransche aanvallen, noor delijk van le Mesnil en noordelijk van Beau Sejour. Twee officieren en soldaten werden gevangen genomen. Na zware verliezen door ons welge richt vuur trok de teruggeslagen vijand terug in zijn stellingen. - Zuidoostelijk van Verdun deden de Franschen meerdere uitvallen. In de Woevre-vlakte werden ze afgewezen, aan den oostkant van de Maashoogtea WOostëufkgoSes«ooneel De toe stand bij Memel is nog niet opge helderd. Oogenschijnlijk zijn zwakke Russische afdeelingen Memel binnen gedrongen. Er worden tegenmaatrege len getioffen. De Russische aanvallen tusschen Pissek en Orzye, zoomede noordoos telijk en westelijk van Prasnysz zijn gedeeltelijk onder zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Ten zuiden van den Weichsel is de toestand 't zelfde gebleven. De tweede Duitsche oorlogsleening. Naar aan de „Standard" uit New- York wordt gemeld hebben de in Amerika wonende Duitschers voor 15.000.000 p. st. geteekend op de tweede Duitsche oorlogsleening. De inschrijving op de oorlogsleening heeft meldt de „Korr. Norden" Donderdag in Hannover bij de stede lijke spaarbank een ware run veroor zaakt. Reeds in den voormiddag stond er zooveel publiek dat wilde inschrij ven, dat een deel daarvan naar huis moest worden gezonden en volgnum mers kreeg voor heden. Naar schatting zijn de inschrijvingen bij de spaarbank ditmaal reeds vijfmaal zoo groot als bij de vorige leening. Het geheele resultaat voor Duitschland zal wel niet voor a s. Maandag te wachten zijn. Naar de statistiek van Saksen hebben daar in 1914 de bij spaarban ken ingelegde gelden voor het eerst de twee milliard overschreden. Ze bedroegen aan het einde van het jaar 2087,880,000. Russisch legerbericht. Tusschen de Szkwa en de Orzic in de omgeving van de dorpen Perafine en Tartok en in de streek ten N. van Prasnitz duren de partieele gevechten voort. Wij namen verscheidene dorpen en heuvels, veroverden 42 machine geweren en een aantal munitiewagens met munitie en maakten honderden krijgsgevangen. Aan den rechteroever van den Njemen wordt gevochten bij Tauroggen en op Duitsch gebied op de wegen van Gorsza naar Memel. Wij veroverden 4 machinegeweren, 2 auto's met munitie en maakten tal van krijgsgevangenen, Aan den linker oever van den Weichsel hadden hevige be schietingen plaats. Westelijk van Oposno en bij Soputzo werden vijan delijke troepen verdreven. In de Kar' pathen en in Oost-Galicië is de toe stand onveranderd. Bij Oradsjiz zijn 3 Duitsche compagnieën, die een aan val deden, nagenoeg vernietigd. De overlevenden, 3 officieren en 93 man, werden na een bajonelgevecht door ons gevangen genomen. Aan den linkeroever van de Njemen hebben wij na een gevecht, Weiszee genomen. Onze cavalerie heeft de Duitschers vervolgd, die zich op Seiny terugtrokken. In de richling van Pras- nytz en Ostrolenka worden de gedeel telijke operaties voortgezet om dorpen en afzonderlijke heuvels in bezit te krijgen. Op 18 dezer deed de vijand inde Karpathen vruchtelooze aanvallen op onze stellingen aan het front Tyrko- witz—Gorlice—Ropitsaroeskaja en in de richting van Stry en Moenkatsj. Aan de andere fronten kwam geen wijziging. Engelsche troepen in den Elzas, De berichtgever van den „Berliner Lokalanzeiger" uit de Bernsche Jura meldde: „Gisteren beschoten de Frenschen met 75 m. projec ielen de posities van Moos en Moermach. Er zijn Engelsche officieren in den om trek van Rechesy en Vetterhausen waargenomen. Een automobiel met vier officieren stopte voor de herberg te Recgesz vlak nabij de grens. Men besluit hieruit dat Engelsche ter ver sterking der Franschen troepen in den Elzas zijn aangekomen. Oostenrijksch leger- bericht. In de Karpathen had in de streek van Lorpkof en Smolnik een hevig artilleriegevecht plaats. De door de Russen tegen de hoogten ten zuid westen van Baltgrod ondernomen nachtelijke aanval werd na een kort gevecht afgeslagen. Sterkere vijan delijke strijdrachten vielen des voor middags deze stellingen ten noorden van den Oeszokpas aanevenals op 14 dezer werden ze ook gisteren onder zware verliezen teruggeslagen. Aan het slagveld in zuidoost-Gali- cië werd 's morgens verbitterd ge streden. Talrijke aanvallen, die de vijand ditmaal tegen het centrum en den linkervleugel der stelling richtte, mislukten volkomen tengevolge van de standvastige houding van onze dappere troepen. De vijand leed groote verliezen. Het terrein van den aanval is bedekt met lijken. Vijf officieren, vijfhonderd man van den vijand wer den ontwapend en gevangen genomen. Aan de fronten in West-Galicië en Polen geen verandering. De houding van Italië. Volgens de „Tribuna" en het „Gi- omale d' Italia", wordt in bijna offi cieuze politieke kringen een ultimatum aan Oostenrijk, om de door Italianen bewoonde Oostenrijksche gebieden af te staan ten einde een oorlog te voorkomen, onvermijdelijk geacht. Uit Washington wordt nog aan de „Morning Post" gemeld, dat de Itali- aansche bankiers en exporteurs en de Amerikaansche banken met ltali- aansche relaties onlangs eene aanzien lijk bedrag aan Duitsche papieren van de hand hebben gedaan. Dit wordt voor een aanwijzing van een spoedige deelneming van Italië aan den oorlog gehouden. De reserve troepen. Indien het waar is, dat zooals de „Vorwarts" schrijft, in deze maand Duitschland de ongeoefende land storm-lichtingen van de jaren 1882 tot en met 1880 zal oproepen, dan schijnt er nu toch een eind te zullen komen aan de wel eens als „onuit puttelijk" gequalificeerde Duitsche reserves. Men verlieze daarbij niet uit het oog dat deze mannen in 1880 tot '82 een 19 jarigen leeftijd hadden bereikt en dus nu 51 tot 53 jaren oud zijn. En dat zij nog niet gediend hebben, wijst et op, dat zij destijds niet de besten van hun leefijd waren. Wat Oostenrijk aangaat, dit zou blijkens eert Bericht van een paar weken geleden reeds toen zijn laatste lichtingen hebbeiyopgeroepen. Het waren de mannen van 38 tot 42 jaren, die nooit gediend hadden, welke men onder de wapenen riep, en wel met spoed. Zij moester, bin nen 48 uren met de africhting een be gin maken. Hoe groot deze reserves zijn, is niet na te gaan. Alleen van Rusland weten wij van een Russisch di plomaat te Rome, dat het in dit jaar nog 1.600.000 man reservetroe pen kan laten opkomen. Dat interview is ook in zoover be langrijk, dat het ons bevestigt wat reeds meermalen van de zijde der Entente is verzekerd, nl. dat de Rus sische taktiek gericht is op het uit putten van den tegenstander door hem te noodzaken tot het brengen van ontzaglijke offers om het een of ander doel te bereiken, ofniet te bereiken. Deze tactiek eischt uit den aard der zaak nög grooter offers van de Russen. Maar de leiding van het leger schijnt zich daarom niet de be kommeren. In Rusland telt een men- schenleven thans even weinig als elders, misschien nog minder, wie weet Een taktiek als deze, die ge- geheel gebaseerd is op het snel of langzaam opteren van 's levende strijdkrachten, veroordeelt het eigen leger tot ditzelfde lot. De twijfel bij wie van de strijden de partijen een menschenleven nu de geringste waarde heeft, wordt niet weinig gevoed door de ontzaglijke verliezen, die men ook op het Wes telijk front zich getroosten moet voor een klein voordeelNeen, reeds voor de kans op voordeel, of zelfs om te behouden wat men heeft, ook al is het bezit, waar de strijd om gaat, van weinig waarde. De broodnood in Duitschland, Als bewijs, hoe groot het brood gebrek in Duitschland is wordt door het persbureau Vaz Dias het vol gende gemeld: Dinxperlo en Suderwieck zijn twee plaatsjes, die eigenlijk één dorp vor men, doch waarvan het eerste ir. Ne derland en het tweede in Duitschland ligt. Iemand nu, die uit het Neder- landsch Dinxperlo naar kennissen in Suderwieck ging, kon dat doen onder voorwaarde dat hij zijn eigen brood meeneemt, daar tnen in Sudarwteck bijna niets had. Toen hij eens een trommel krentebrood meenam, het kon voor een ruime portie doorgaan, vroeg de douane hem barsch „of hij zoo veel vrat." Een smid in Dinxper.o ziet ook kans om munt uit den toestand te slaan. Zijn huis staat juist op de grens en wel het achterhuis op Hollandsch grondgebied, terwijl de voorkant van zijn woning in Duitschland staat. Om dat brooduitvoer ve'boden is, worden er in het achterhuis pannekoeken ge bakken, die via de grens in het voor huis verkocht worden. De „Strassburg." Volgens een telegram aan de „Mor ning Post" uit Washington noemt de .Newyork Herald" de verdwijning van den Duitschen kruiser „Strassburg' wel de grootste geheimzinnigheid van den heelen oorlog. Het laatste bericht van het schip was, dat het kolen in nam in een haven van de Deensche West-Indische wateren op 2 Augus tus in gezelschap van de „Karlsruhe en de „Dresden." De „Herald" ver moedt, dat het schip van te weinig kolen voorzien, in een verafgelegen deel van den Oceaan in een storm is vergaan. De duikbootenoorlog De Engelsche stoomschepen „Blue jacket" en „Hyndford" zijn nabij Beachy Head getorpedeerd. De „Hyndford" werd slechts licht beschadigd en heeft Gravesend be reikt. De „Bluejacket" drijft nog. De bemanningen zijn gered, uitgezonderd een man van de „Hyndford", die ge dood werd. 6 Nog een Fransch schip verloren De correspondent van het agent schap „Milii" verneemt, dat een vij andelijk pantserschip, vermoedelijk een Fransch, dat in beschadigder toestand gesleept werd naar Tenedos met het voorschip onder water dook. De bemanning werd gered en op Tenedos gebracht. Een open brief aan Clemenceau. Björn Björnson, zoon van den grooten Noorschen schrijver, heeft zich van den aanvang van den oor log af een vurig partijganger betoond van de Duitschers, en mondeling en schriftelijk hun zaak krachtig verde- digd. Dit heeft den toorn gewekt van den bekenden Franschen staatsman en schrijver Georges Clemenceau, in vroeger jaren bevriend, met de fa- mihe van den Noor, die hem in zijn blad „L Homme enchaïné" om zijn pro-Duitsche gezindheid duchtig on der handen heeft genomen. Björnson heeft nu in antwoord daarop een open brief aan Clemen ceau gericht, waarin hij mededeelt, dat het juist de artikelen waren, die Clemenceau in het begin van den oorlog tegen Duitschland schreef hem aanleiding hadden gegeven om de partij van het veelgesmade Duitsch land te kiezen. „Ik geloof", zegt Björnson, „het Fransche volk beter te kennen dan gq het Duitsche. Uw haat is blind en echt, dat neem ik gaarne als ver zachtende omstandigheid aan. Voor u zijn alle Duitschers barbaren. Im mers, ook vroeger noemde Gallische agitatoren ieder een barbaar, dieniet van Latijnsche afkomst was. Maar ik geloof aan de historische zending van het Duitsche volk." Dan wijst hij op de wijze, waar op Duitsche krijgsgevangenen door het Fransche gepeupel zijn ontvan gen, op de Fransche concentratie kampen en wijst er op, dat ondanks dit alles in Duitschland de haat tegen Frankrijk geen wortel wil schieten. Hij weidt dan verder uit over de in Frankrijk verschenen teekeningen, briefkaarten en geïllustreerde tijd schriften, waarin de Duitschers op de grofste wijze gehoond worden, een smakeloosheid, die dezen in den eersten tijd met gelijke munt betaal den, maar waarvan zij sedert lang te ruggekomen zijn. „Eenigen tijd gele den zoo schrijft hij, „werd inDuitsch- Iand een tentoonstelling van oorlogs- teekeningen gehouden. Uit het geheele land waren inzendingen gekomen geen enkel teekenaar echter had zijn kracht gezocht in ongepaste beschim ping van Duitschlands vijanden." Wijders herinnert hij aan den tijd van de Dreyfus-campagne, toen Cle menceau dag aan dag als een ridder zonder vrees en blaam voor de vei- drukte onschuld in het krijt trad met het gevolg, dat hij zelf met smaad overstelpt werd. Dat was de tijd toen, Clemenceau zich van zijn beste zijde deed kennen. Maar gij zijt thans geen „homme libre" meer, gij zijt een „homme enchainé", voegt Björnson hem dan toe. „Jammer Georges Cle menceau. Uw genie had aan de Fran sche geschiedenis een richting kunnen geven. Maar thans behoort u de toe komst niet meer. En ik geloof, dat eii dat zelf wel weet." Dure oorlogsfoto's. Het schijnt den Engelschen dag- en weekbladdirecties, niettegenstaande den oorlog, nog niet zoo heel slecht te gaan. Dit valt althans af te leiden uit de omstandigheid, dat verschil lende geïllustreerde bladen onlangs fabelachtige prijzen uitloofden voor goede oorlogs foto's. De „Daily Mir ror" begon met het uitloven van 12.000 gulden aan prijzen voor de beste oorlogs foto's, die het blad tot juli zou ontvangen. Nog geen week later boden de „Daily Mail" en de „Daily Sketsch" 24.000 gulden, waar na de „Miror" onmiddellijk zijn prijzen verhoogde tot 60.000 gulden, met dat gevolg, dat de „Daily Mail" onmid dellijk hetzelfde bedrag uitloofde. Maar je hebt altijd baas boven baas, dacht de uitgever van de „Daily Sketch" en hij bood het bagatelletje van 120.000 gulden. Dat zal nu wel 't slotwoord De hosten van den oorlog, In een rede door den heer Edgar Crammonsl voor de „Royal Statistical Society" gehouden over de kosten van den oorlog, berekende deze spreker de totale en indirecte kosten van den oorlog tot 31 Juli (rij voort duren der operatiën) op 9,147,900,000 p. st. of ongeveer 110,000 millioen gulden. De totale kosten voor de ge allieerden schatte spr. op 4,870,900,000 p.st. die van den vijand op 4,277,000,000 p. st. Voor de verschillende landen be- rekende de heer Crammond de vol gende uitgaven België 526.5 milli oen p. st.; Rusland 1.400 millioenp, st; Duitschland 2775 millioen p. st.' Frankrijk 1686.4 millioen, Britsché Rijk 1258 millioen en Oostenrijk 1500 millioen p. st. Van deze kosten zouden de gealli eerden te zamen aan rechtstreeksche regeeringsuitgaven directe oorlogskos ten dus betalen 1897.9 millioen, de vernieling van eigendom zou voor hen totaal 510 millioen bedragen, de gekapitaliseerde waarde van het ver lies aan menschenlevens schatte de spreker voor de geallieerden dan op 988 millioen, terwijl het productie verlies en andere verliezen 1475 mil lioen zouden beloopen. Voor Duitsch land en Oostenrijk schatte de spreker die cijfers resp. op 1500, 100, 1119 en 1558 millioen. Omtrent de kosten van Japan, Servië of Turkije waren geen betrouwbare gegevens voorhanden en evenmir. hield spreker bij zijn beschouwing rekening met de kosten die voor de neutralen uit den oorlog voortvloeien. QEMENQD NIEUWS Door den geweldigen sneeuwstorm die over de provincie Friesland heeft gewoed is het trein- en tramverkeer in die provincie zeer vertraagd. Twee treinen van Leeuwarden naar Zwolle zijn dientengevolge uitgeschakeld. De markttrein, loopende van Sneek naar Leeuwarden, bleef halfverwegen ste ken, zoodat de reizigers moesten uit stappen en zich te voet naar Leeu warden begeven. Het Nederlandsche stoomschip „Sliedrecht" heeft bij Southshields schipbreuk geleden. De bemanning, is door militairen gered. De oorlog heeft velen tot koop man gepromoveerd brave, beste, eer zame burgers, die van den handel niet het kleinste stukje kaas hebben gegeten, zijn sinds de oorlog woedt in den handel getreden en verkoopen thans kaas, cacao, zeep, petroleum, kaarsen, kortom allerlei zaken, waar mee aardig wat te verdienen was. Zekere B. uit Den Bosch zou zijn geluk ook eens gaan beproeven, en na lange overpeinzingen was hij tot de conclusie gekomen, dat de handel in francs, hem geen windeieren zou leggen, gezien den lagen koers in ons lieve vaderland. En op een goeden dag komt de Brabantsche heer in Maastricht, om zich per stoomtram naar Belgie te begeven en er de francs, die hij bij zich had en buitengewoon goedkoop had gekocht, met een zotte winst van de hand te doen. Eilieve wat 'n toeval 1 In het tramstation zat reeds een heusche Belg, met wien de Meiereier een praatje aanknoopte. En de Bos schenaar, óók niet van vandaag of gisteren, had het geluk het gesprtk te werpen op de francs. |a, zeidede Belg, die doen bij ons in Belgie min stens 44 cent. De brave Bosschenaar stond paf, liet niets van zijn ontroe ring blijken, en stelde na eenig ge praat den Belg ongeveer drie duizend francs ter hand. De arme refugé had natuurlijk niet zooveel honderden gul dens bij zich, doch na zijn terugkeer uit Belgie, na er de francs duur te hebben verkocht, zou hij wel afreke nen. Dit vond de Bosschenaar opper best, die uitstekend tevreden was met een ontvangen schuldbekentenis.Sinds zijn eenige weken, voorbij prompt op tijd was de Bosschenaar weer in Maas tricht, om van den Belg de guldens in ontvangst te nemen, doch van dezen is geen spoor meer ontdekt. In Duitschland, Engeland, Frank rijk België, Nederland,en ook de mees te andere landen, liggen de rails der voornaamste spoorwegen 1435 mm. van elkaar. In Rusland is daarentegen in het algemeen de railsafstand 1524 m.m. Die afstand is grooter in de eerste plaats, omdat Rusland zich daardoor beter beveiligt tegen een Duitschen inval. In de tweede plaats evenwel, omdat de Russische verkeersautoritei- ten destijds de meening waren toe gedaan, dat op breedspoor minder ongelukken zouden voorkomen. Merkwaardig is, dat Rusland ech ter ook spoorwegen bezit, die de nor male breedte hebben. En in verband ^7bezit het Rijk v Goederenwagens, die o smalspoor kunnen I hofrijluigen van de Sen °P breedspoor en i bruikt worden. Maart roert z - In Januari en Febru; Lenli k beter afgekome maand. Het is nu weer K-weer. Sneeuw Noordenwind, zware luc ichijn, kou, alles bleet ram van Lentemaa et was het gevolg van lepressies, die lang o, san lagen, maar die lan jij kwamen. Ook in Eng I Duifschland en lebben ze duchtig huis Een der meest ver rikaansche vliegers, Lin lie den bijnaam droeg „an van de lucht," is ,eval met zijn machine rekomen. Beachy gaf vl ;en boven het terrein 'eidtentoonstelling te S; Hij had iets nieuw tamelijk een vlucht ree! Eens schijnt dit hen tikt; maar bij een W aakte de motor defect intploffirg plaats en he I a 7C0 M. hoog be; Lincoln Beachy slaagt ie draagvlakken weer ir en stand te krijgen, do] laaide snei, en al wat d loen, was te zorgen, taai neerkwam. Daar h| iemen vastgesnoerd Beachy was in lichtman tallooze loch steeds was hij telijk goed afgekomen aar te San Francisco ;opjeduikelaars toer van Ban 500 maal met succ -Schaaldiere r In 1907 werd Covernment Board van de gezondheids autorite; Boegdheid verleend, "ol J zat, zijn mak er n e doo he IUS6ui.v.- lan schaaldieren te verb leze gevaar konden op ie openbare gezondhei mik een verbod niet gel In overleg met den vist indere maatiegel ontwoi Ier de tegenwoordige wt laar is en met 1 Maart jetreden. De plaatselijke lutoriteiten mogen oeste lanken, welke door ve ichade hebben opgeleve ipleveren voor de gezon otdat deze banken ge roldoende tijdsverloop in iebb<n gelegen, ten mins wee weken. Daarbij i lopographische en epid Jan met bacteriologisc 'ekening worden gehoi ten plaatselijke autorite ilijft, zal men daarteg; mnnen komen bij het Li «ent Board, dat dan de n egelen zal kunnen gela; -Een nieuw bo amilie Schaange te Odo aat een heideveld gei 'oor de beplanting van arige dennen. Dit is ni leeie werkverschaffing, woners van Odoorn vei n het vooruitzicht van langelegd wandelbosch. - „Een heer van eeliijd, oud-zakenman, venservaring, kerngezon 'tslel, van hoogst ernst: jewekte levensbeschou sptonkelijk, door geboor ling behoord hebbende ™k, doch sedert vele "igd spiritist (geen „Séal J een prachtige bost naarlem een modern, k luis met tuin bewonij tennis te maken met onafhankelijke, eenvou eveneens kerngezond cnaamsgebreken, pl.m. 5. beschaafd, veelzijdig on opgewekt karakter en sL »e ijk van aard, en dege Si1 a.?ngename, echt Persoonlijkheid, van over lin g!üselen' genegën ni»,- nde wederzi l «ie, zijn kleine «uren, deze ongevel bekostigen en door «'den 'n aangenaam J !en te leiden, tve staande dames, die, op gr nomschrevene tot nade uiino geneigd zijn, worde; °nLn0h?'6d te antwo kende fJvoe8ing van |nie!,;paa|d gemakkelijk is k 5C St ee hu Eve

Vlissingse Courant | 1915 | | pagina 6