BEI n HIMlIi HUI MUI. De prijzen der cokes zijn Dames Ondergoederen. VROOM DREESMANN, Kleermakerij JOH. B. 8RESIER, Groenmarkt, Middelburg. Klein gesnap over een groot middel GECONFECTIONEERDE SPORT INGEZONDEN MEDECEELIHGEN Burgerlijke Stand ADVERTENTIËN Een dubbel stuk SUNLIGHT ZEEP EEN ENKELE PROEF BELOONT WEL DE MOEITE. De nieuwste Stelten en Stalen ontvangen. Het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD voor de abonné's der „Vlissingsche Courant" Cokes in papieren zakken a f0.21 per zak. SPECIALITEIT ROYAL BOSTON CORSET Iedere ROYAL B6ST0N CORSET dat roest of uit- scheurt. wordt gratis door een nienw vervangen. Prijzen: 1,35,1.50,1.80, 225, 2.60, 2.90, 3.40, 390,4.50,550. DAMESHEMDEN. Pantalons gewone en Fransche modellen, 85,95,115, 125, 150, 185,225. in Katoen, Zijde, Glacé, van af 19 ct. tot I.BO. met ronde 50,3Tk sluiting, en vierkante hals, 80,115, 150, ITO. De winkelier zou de zegeltjes van het Witte Kruis moeten koopen. Hij geeft dus vooraf reeds zijn vijf pro cent weg. Komen die in het gun stigste geval echter ten goede aan het publiek Indien iedereen alle ze gels met naarstigheid en vlijt verza melde, zou tenslotte een aandeel van het Witte Kruis verkregen worden. De vraag of dit 12.50 gld. waard is nemen wij maar als vaststaand in bevestigenden zin aan. Ieder zegeltje echter dat zoek raakt of niet wordt ingeleverd beteekent een halven cent winst voor het Witte Kruis. Dat het getat van die kleine winstjes niet gering zou zijn, is te voorzien. Ten einde daarvan eenig inzicht te verkrijgen, hebben wij ons licht eens opgestoken bij een vakman. Nietwaar, als ge van een zaak geen „benul" hebt, doet ge niet beter dan naar wijzen raad te luisteren en ad vies in te winnen. Onze adviseur heeft in zijn winkel op de toonbank staan zoo'n ingenieuse machine, waarop het bedrag van uw aankoop wordt ge boekt. Een geheimzinnig stel knopjes, die in beweging gebracht, cijfers doen uitspringen, de lade openschuiven en een behoorlijk bedrukt „bonnetje" uitwerpen. Tegen inlevering van tien gulden aan deze bonnetjes betaalt de winkelier 50 cents terug. Precies dus wat het Witte Kruis wil. Nu was onze vraag deze welk gedeelte van de uitgegeven bonnetjes komt ten slotte terug om ingewisseld te worden En het antwoord luidde een mi niem klein beetje Hoeveel in per centage kan hij niet aangeven, maar het is de moeite niet waard. Ziedaar de veroordeeling van het Witte Kruiszegel-stelsel. Al de achter gebleven bonnetjes zouden voortaan uit den zak van den winkelier over gaan naar de kas van het Witte Kruis. Inderdaad de naam van „witte pa rasiet" is niet geheel misplaatst. De vereeniging van winkeliers is zoo verstandig geweest om aanstonds met kracht op te treden tegen dezen filantroop en het lijdt geen twijfel of het is haar gelukt te voorkomen, dat de winkeliers er in hun concurrentie- ijver toe overgaan het stelsel te aan vaarden. Wij hebben bij de bespreking een oogenblikje stilgestaan omdat natuur lijk de heeren van het Witte Kruis ook elders zullen trachten te voldoen aan hun filantropische aspiraties.Den Haag was uitverkoren door de ridders als de eerste stad die met hun stelsel gezegend kon worden. Wij zijn hun zeer dankbaar voor hun goede be doeling, doch wenschen liever voor hun allercharmantst streven behoed te worden. Wij zijn diep overtuigd van de edelste bedoelingen die hen hebben bezield, te weten om het pu bliek ten koste van de leveranciers tot kapitalisten te maken, en daar naast om de winkeliers een heerlijk lokaas te verschaffen, dat klanten zal trekken, maar dat neemt niet weg dat wij toch maar liever dien tusschen- persoon met al zijn menschlievend- heid zien verdwijnen. Moge men elders zich aan den Haag spiegelen en mogen de winke liers van hun Haagsche collega's lee- ren, dat zij zich zelf een kruis zouden op den hals halen dat in schijn de kleur der onschuld draagt, doch in werkelijkheid een leelijk vrachtje zal beteekenen. Om terug te komen op onze wijs- geerige bespiegelingen waarmede wij dezen brief aanvingen wij weten dat de winkeliers niet uit filantropie han delen wij verwachten noch wenschen dat van hen. Het doet ons echter genoegen te ervaren, dat zij prijsstel ten op de medewerking van het pu bliek en dat zij van hun kant weer willen meehelpen om te voorkomen, dat een derde zal aan den loop gaan met een gedeelte van de winst, wat ten slotte eindigen moet in het nadeel van het publiek. Iedere winkelier in Vlissingen en omstreken zij gewaarschuwd en wete zich bijtijds te harnassen tegen de Witte Kruis-ridders. Eiber. ,,Troost in Nood." Het zal nuttig zijn te weten welke diensten het Algemeen Belgisch Vluch telingen Comité „Troost in Nood" te dezer stede bewijst aan al de vluch telingen die te Vlissingen verblijven en doorgaan. 1. Een der meest nuttige werken is wel de huisvesting, verleend aan de noodlijdende vluchtelingen die van Engeland komen of naar Engeland vertrekken en die tijdelijk hier moeten verblijven. Tot laat in den avond kun nen de vluchtelingen zich wenden tot de afdeeling „Huisvesting" van dit comiteit. 2. Het inlichtingsbureel. Dit Comi teit bezit 40.000 volledige adres sen. Wekelijks worden lijsten gedrukt der vluchtelingen die opgezocht wor den en gestuurd door gansch Neder land, Engeland en Frankrijk. Op deze wijze heeft het Comiteit reeds menige familie bijeengebracht. Het inlichtings bureel geeft alle mogelijke inlichtin gen aan de vluchtingen. Het bureel is open van 's morgens 9 uur tot 's avonds 7 uur. 3. Briefwisseling met Belgie. Het Comiteit onderneemt deze briefwis seling welke kosteloos gebeurt voor de arme vluchtelingen en Belgische soldaten. Reeds een overgroot getal brieven zijn in België besteld ge weest. 4. Uitdeeiing van kleedingstukken. Duizende vluchtelingen zijn te Vlis singen bedeeld geweest door dit Co miteit, welke uitdeeiing geschiedde alle werkdagen van 's morgens tot 's avonds. 5. Afdeeling voor leeszaal en voor drachten. De bibliotheek bevat reeds vele boekdeelen die geschonkenj zijn geweest door de achtbare bevolking van Vlissingen. Het Comiteit heeft de schenkers voor hunne giften bedankt en hoopt tevens nog te mogen reke nen op hunne mildheid. Alle dagen worden de boeken en kranten afge haald wanneer ons de adressen opge geven worden. Het Comiteit heeft reeds een voor dracht op touw gezet, gegeven door den achtbaren Vlaamschen schrijver Hans en hoopt binnen kort nog an dere voordrachten aan te kondigen. 9. Naaiinrichting.28 Belgische werk meisjes hebben in deze inrichting werk gevonden. Deze inrichting is verstandig bestuurd door mevr. Van Niftrik. 10. IV isselbank. Een afdeeling voor het wisselen van Belgisch geld is ontstaan in den schoot van dit Co miteit. leder vluchteling moet eene kaart hebben van „Troost in Nood" om te kunnen wisselen. Daar tijdelijk het wisselen opgeschort was, heeft het Comiteit de noodige stappen bij de bevoegde personen aangewend om het wisselen terug te bekomen, het geen het Comiteit ook verkregen heeft, enkel met de wijziging dat voortaan het wisselen zou gebeuren te Mid delburg inpiaats van te Vlissingen. Het Comiteit heeft nog verdere stap pen aangewend en is zoo gelukkig te melden dat vanaf 1 April a.s. het wisselen terug te Vlissingen zal ge schieden.*) 11. Afdeeling bedienden en werk lieden van den Belgischen Staat. Deze afdeeling gesticht in den schoot van „Troost in Nood", verdedigt en be hartigt al de belangen der staats- onderhoorigen. Er zijn nog andere punten ter studie die in het belang zijn van de vluch telingen en welke, mits krachtda dige werking, zullen lukken. Onder andere het tot stand brengen van eene afdeeling om voordeelige aan- koopen van allerlei waren bij de achtbare neringdoeners van Vlissingen te bewerken. Bij informatie is ons gebleken dat hiervan echter nog niets bekend is, zoodat de juistheid van deze me- dedeeling nog dient te worden af gewacht. Red. VOETBAL. „E. M. M." I „Zeelandia" I. Na een langen rusttijd zal dan ein delijk „E. M. M." weer een wedstrijd spelen. Haar oude tegenstander en concurrente van het vorige seizoen „Zeelandia", zal de tegenpartij zijn, voorwaar dus niet maar zoo'n wille keurig elftal. De Middelburgers komen met het sterkste elftal wat ze momen teel op de been kunnen brengen, en waarmede zij ook in deze noodcom- petitie weer aan het hoofd gaan. Onze stadgenooten, de „E. M. M. 'ers" zullen voor ditmaal ook een sterke tegenpartij in 'tveld brengen en hebben zelfs eenige spelers die 't elftal komen versterken. Zij beschikken nu over een vrij stevige combinatie, welke het zeer zeker een heel eind zal sturen tegen het eveneens zeer sterke „Zeelandia" elftal. De centerhalf uit het het „E. M. M." elftal is een nieuwe kracht, iemand die tijdelijk hier ter stede ver toeft, doch als oude eerste klas spe ler een aangenamen sttün is voor het „E. M. M." elftal. De centervoor en rechtsuiterst zijn 2 oud „E. M. M." spelers van be kende reputatie. De doelverdediger, 'n Belgische speler, heeft ook reeds in het lagere elf al van „E. M. M." ge toond over uitstekende capaciteiten te beschikken. Alles te saam genomen dus wacht ons Zondag middag een spannende wedstrijd op het „E. M. M." terrein aan den Koudekerkschen weg. Occasional Verslaggever. Wanneer men in een moeilijke omstandigheid verkeert en zelf niet weet wat te doen om er uit te ko men, vraagt men raad aan zijne vrienden. Het gebeurt zoo wel dat men een vriend tegen komt die zegt „Ik heb in het zelfde geval verkeerd. Daarvoor heb ik dit gedaan en dat is mij zeer goed bevallen." Indien gij ziek, verzwakt, terneer gedrukt zijt, verkeert gij in een moeie- lijke omstandigheid, uwe zaken lij den er onder, uw rust en uw leven worden er door verstoord. Boven dien weet gij niet hoe een eind aan uwe pijnen te maken. Zie hier een bevriende persoon die u zal zeggen: „Ik heb in het zelfde geval verkeerd. Daarvoor heb ik dit gedaan en datjs mij zeer goed bevallen." Mevr. Qiesbers, geb. Roosenboom, oud 23 jaren, wonende Steendal te Gennep, schrijft ons „Sedert eeni- gen tijd was mijne gezondheid in het geheel niet goed. Ik was bloed arm en in een toestand van uiterste vermoeienis, lederen dag had ik mij te beklagen over zware schele hoofd pijnen, over benauwdheid,over moeie- lijke ademhaling in zulk een graad dat het mij moeielijk viel een trap op te klimmen. Ik was bleek, zonder eetlust en een klein werk was vol doende mij krachteloos te maken. Ondanks een uitgezochte voeding, ondanks voorgeschreven middelen, ging mijn toestand niet vooruit. Vriendinnen die van mijn slechte ge zondheid afwisten, hebben mij de Pink Pillen aangeraden, die zij zeiven met succes genomen hadden. Ik heb de Pink Pillen gebruikt en in weinig tijd heeft dat goede middel mij de verloren gezondheid doen weervin den. Ik sta u dus toe dit te publi- ceeren in het belang van hen die lijden." De Pink Pillen zijn goed voor al len die lijden aan armoede van het bloed of zwakte der zenuwen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doo- zen, bij het Hoofd Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, te Amster dam. Voor Vlissi.igen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, Nieuw- straatA. C. Beniest, Lepelstraatte Middelburg bij Joh. de Roos, Vlas- markt K. 157, en in alle goede apo theken en drogisterijen. Van 16 tot 20 Maart. ONDERTROUWD: P. H. Huber, jm. 29 j. en M. C. Kloosterman, jd. 20 j. GETROUWD: L. A. Verhagen, jm. 26 j. en S. J. Janse, jd. 27 j. J. Propsma, wedr. 50 j. en M. A. Laroij, wed. 56 j. BEVALLEN: E. A. Calcoen, geb. Demesmaecker, d. J. Poschmann, geb. Puijpe, z. V. J. Wancket, geb. Quaelle, d. A. de Ruijier, geb. Luijttn, d. A. Becoué, geb. van Laeken, z. (tweel.) B. A. Tacqueniere, geb. Callecoen, z. M. j. Daeiinck, geb. Biijssinck, z. OVERLEDEN: A. Arents, d. 1 m. A. J. Legein, man van M. M. M. Vigne, 32 j. J. G. Stokman, wedr. van N. Blaak- mans, 82 j. W. F. Stein, man van C. Bekker, 63 j. M. van Schatk, z. 18 m. J, M. M. Van den Eijnde, d. 5 j. MARKTBERICHTEN, Vlissingen, 20 Maart 1915. Bij de gisteren gehouden groente en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Spruiten f 1,87 a f 2,18; rapen 38 a 41 ct., oude spinazie 65 ct., boe- rekool 26 a 44 ct., peen 72 a 87 ct., kroten 30 a 42 ct., koolrapen 38 a 43 ct., spruitkoppen 33 ct., alles per mand. jonge spinazie 37 a 53 ct., fransche posteleijn 21 ct., veld sla 23 a 41 ct., snijsla 41 a 51 ct., sjalotten 30 a 35 ct., baksla 40 a 43 ct., kervel 10 ct., ramenas (15 stuks) 31 ct., alles per klein mandje. Radijs 7 ct., prei 4 a 11 ct., selderie 3 a 6 ets., pieterselie 3 a 4 ct., schorseneeren 9 a 10 ct., rhabarber 10 a lO'/i ct., rapen 4 a 51/* ct-, raapstelen 4 a 6 ct., alles per bos. Bloemkool 3'/s a 10 ct., savoije-kool 41/» a 7 ct., roode-kool 21/» a 12Vj ct., kropsla 8 a 9 ct., ganzeneieren 12 ct., alles per stuk. Kipeieren 62 a 63 ct., per 13 stuks. Bruine boonen 80 a 87 per vijfkop. Uien 147» a 157a ct., zure bellefleur 29 a 297? ct., hollaart 15 ct., huismanzoet 15° ct., goudreineiten 175 ct., meigroen j 15' ct., kleiperen 16 ct., alles per K.G. Ifijn gesneden en in f liter kokend water opgelost, geeft de BESTE en ZUIVERSTE ZACHTE ZEEP, die dan nog geen ZES cent per POND kost. Zoolang de voorraad strekt ook nog te bekomen voor 9 omslarw TWEE KLEURKAARTEN. 8 Voor 45 omslagen, Eén; 78, Twee en voor 100, Drie 2AK- PORTEFEUILLES, (aan éen adres te verzenden.) Dames en Heeren Costumes in zeer lage prijzen. Iflllhbliu LUIIUnUVULflU VUUI UU UUUIIIIU II UUI Iilllui kost per kwartaal f 0.377s, franco per post f O .45. Per 1 H.L. ongeklopt, afgehaald van de fabriek f0.69' 1 geklopt f 0.10 3 ongeklopt thuis bezorgd f2.22 3 geklopt f2.2fr Afgehaald in het Magazijn der Gasfabriek aan de Wilhelmina- straat of op de Gasfabriek. DAMES-TAILLES van de goedkoopste tot de fijnste soorten, 36, 42^, 52Vt, 65, 80, 100, 135, 160. alle soorten en kwalit. yoorslmt. en scïoniersl. 80, 100,125, 135,145,160, 150, 200. gewone en fijnere genres. L15ri.30J.50, 170,-1.95, 2 20, 2.60, 2.90,-3.40. DAMES KOUSEN, in kwalit. van katoen, wol en zijde zwarte, ge kleurde en Fantaisie. Alle prij zen van af 16 cent tot 1.45 p.paar. Aanbevelend, MIDDELBURG.

Vlissingse Courant | 1915 | | pagina 2