Groote Voorjaarc-Oprnitning Middelburg. Firma WEI1HÜN KOFFERS, TASSCHEN of REISMANDEN Bureau tut publiciteit van Wetenscbappelib Nieuws. vóór hef fe laaf is. Verschillende onder deden voor de fabricatie hiervan zijn nu reeds zeer moeilijk, enkele zelfs in het geheel niet te bekomen. Meubel-Magazijn BELLAMyPARK 4. GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN GEMEENTEBESTUUR ADVERTENTlis Kristal Glas - Porcelain. Puree Schotels - Pasteipannen. Kabeljauw- en Ommeletschotels. Voorziet U van Zoolang de voorraad strekt, wordt nog tegen de oude prijzen verkochf. Ziet de Etalage in Walstraat en Groene woud. ACH MARIE, WAT ZOEN JE LEKKER BEDDEN, DEKENS, MATRASSEN, LEDI KANTEN en eenige Spiegels en Schilderijen. SPOTKOOPJES. SPOTKOOPJES. terug, ig als even ge- hij ging. oit gebruikt hij idestijd te Parijs an wandelen of Men schrijft zijn ok toe liten aan zijn 't land op r groote lande^ Ier bezat ook a! ipen die Joffre n haar elf kin- at ls generaal Jof- naar het front zijn voeding te is het dat zij htvriend in geen aand zag. groote vredes- hij tijd heeft) er geen oorlog aak op 't oogen- m: de soldaat, zeker op „mes houding. ran de „Times* onderhoud met ensch staatsman dat de betrek eer bevredigend an de tegemoet- e geeft weinig waarschijnlijk knnnen worden, afhankelijk van schikking tus- Servië. Als zulk tand kwam zou tegemoetkoming sgezinde samen- ten zou worden verklaring blijkt ireid is definitief lolitiek van Bul- vorden. Ie Roemeensche Berlijn, is naar erd met een van den keizer net een uitvoerig indelijke succes wordt voorspeld. Iryvende IO. machines kan de voorloopers 11 torpedo's. De ne moet in 1686 bruikt zijn. Van hen nogal eens eigenlijke ont- o's zijn geweest, hebben wij Hol- eel eerder van naakt. Vooral in lsche oorlogen skundigen echte en aan den dzee waren onze id. 11a Sera" vertelt dat de drijvende ehen oorsprong de eerste mijnen van Antwerpen n, om een brug :n. De uitvinder ur Zambelli, of mpelli, die zich angrijke oorlogs- en onderscheiden erwierf zich een publicaties op is hij de eerste met een heische men met die hij evenwel niet ad. middels te vlug, voltooien. Maar ere constructies, edo of de mijn ven als het ide- theid der hel en oorlog. :eft men hetzelf- onstateerd als in de landen nl. een daling van de litie te Leipzig kje opgemaakt, ord en doodslag van den oorlog kwam, later zijn ;n geconstateerd, zegt het bericht e, deze dingen ven aan de psy- ran den oorlog, :re redenen. Het te, suttenvoiken, neestal van Rus sen, hoteldieven, t veiliger het land varia. i. Volkszeitung" Chicago aan zijn lezers de vraag gesteld „Wat zoudt Ie in deze dagen doen als gij de niii'sche keizer, de Koning van En- Snd de president der Fransche Republiek, of de Russische Tsaar Wlema?nd met den Fransch klinkenden naam Charles Carré antwoordde op Se vraag: „Als ik president van de Fransche Republik was. zou ik trach ten vrede te sluiten, in plaats van èen vijand van Duitschland zijn vriend m worden. Als ik de Duitsche keizer was zou ik Frankrijk den vrede aan bieden, maar ik zou tegen Engeland doorvechten tot dit om vrede vroeg. Als ik de Tsaar was, zou ik een be- slissenden slag afwachten en dan vrede aanbieden of om vrede verzoeken. Als ik de koning van Engeland was, dan zou ik niet weten wat ik doen moest." De Zwitsersche posterijen hebben van September 1914 tot einde Januari 1915 aan de Duitsche gevangenen in Frankrijk portvrij verzonden 86.291 postwissels, tot een bedrag van 1 648,781 francs, en verder 409.000 pakken en 6.950.572 briefkaarten. Een pijnlijke verrassing beleefde een landweerman, die voor korten tijd naar zijn huis terugkeerde. De krijger was sinds het uilbreken van den oor log in het veld geweest. Toen hij nu na maanden in zijn woning terugkeer de, was hij niet weinig verbaasd, een vreemden man voor zich te zien. Zijn vrouw verklaarde hem even wel, dat zij een commensaal had moeien nemen om rond te kunnen komen. Dit kwam den landweerman even wel verdacht voor, daar zijn vrouw hem hier over nooit iets geschreven had. Nog meer verbaasde hij zich, toen hij in de kamer van den nieuwen huurder verschillende zakken ontdekte, met voorwerpen, die zonder twijfel gestolen moesten zijn. Toen de landweerman dezen on- welkomen gast dan ook aan de po litie had overgeleverd, bleek, dat het een eerst kort geleden ontslagen in breker was, die eerst de vrouw be drogen had en toen, zonder dat zij het wist, haar woning voor berg plaats had benut. Terwijl gisterenmiddag twee arbeiders in de Beukinksfraat te En schede bezig waren met 't graven van fundeeringsgleuven voor een te bouwen rijwielfabriek, stortte plotse ling de zijmuur van een naastgelegen pand in, met 't gevolg dat beiden er onder bedolven werden. Met moeite I werden zij van onder den steenhoop te voorschijn gehaald en naar het I ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat de eerste er tamelijk goed was afge komen, doch de tweede zeer ernstige inwendige kneuzingen had bekomen. I Zijn toestand is zorgwekkend. Te Maurik (Geld.) is een oude man, in een diepe sloot geraakt en verdronken. In de woning van den burgemees ter te Ovezande heeft een eigenaardig ongeluk plaats gehad. Terwijl een zoon en een dochrer in de huiskamer waren, sprong de vulkachel uit eikan der, vermoedelijk door ontploffing- sloffen die zich in de kolen bevonden. Beiden werden ernstig aan het hoofd i gewond, voornamelijk de zoon. Ge- Ineeskundige hulp moest worden in- 1 geroepen om de wonden te verbinden. I 'n de kamer werd groote verwoesting I aangericht, de kachel werd totaal ver- I nield, het platfond en de meubels I ernstig beschadigd en een raam ver brijzeld. De ontploffing was zoo sterk, i dat een stuk ijzer aan de overzijde I der straat door het raam in de werk- I plaats van een wagenmaker terecht kwam. Te Görlitz (Pruisen) is door het I gemeentebestuur een kattenbelasting I ingevoerd. In de memorie van toe- I lichting wordt gezegd dat de klachten lover de verdelging der zangvogels I door katten steeds luider worden, maar .dat alle pogingen, om de katten van |de parken der stad verwijderd te I houden, zonder 'tgewenschte gevolg I bleven. De belasting is op 6 gulden Iper jaar vastgesteld. Voor katten, die l'n een bedrijf noodig zijn of voor den llandbouw, is vrijdom van belasting Ivoorgeschreven. Het ontwerp-verorde- Ining werd met 26 van de 43 stemmen laangenomen. Görlitz is de eerste stad Ijn Pruisen, waar een kattenbelasting |is ingevoerd. 'n de streek waar Avezzane lUtalië) kort geleden door een aard- ■cevmg vernield werd, is men gereed gekomen met de telling der slacht- ptters. Het aantal dooden was 24.200 piechts een paar honderd behoorden «n ^e' district Avezzano. Van de II oners van Avezzano zijn 96 pet. om het leven gekomen. Dat is een veel hooger percentage darr bij de ramp van Messina; toen kwamen 50 pet. van de inwoners om. De broodverdeeling wordt nu in alle groote steden van Duitschland geregeld. Er worden acht millioen broodkaarten voor Berlijn gemaakt. Ze worden op 22 Februari uitgege ven.Elke kaart geeftrecht op 2 kilogram brood en is slechts geldig voor de week der uitgifte. In het midden der genummerde kaarten is een vierhoek geteekend, ter afstempeling. Er zijn alzondevlijke bewijzen aangehecht, die op 25 50 100 en 250 gram recht geven. De broodkaarten worden den eersten keer voor twee weken, later voer zes weken uitgegeven. Op het stempel is de week waarvoor ze gel den aangegevenbuitendien dragen de kaarten voor elke week een andere kleur, ter voorkoming van misbruik. De kaarten zijn sirikt persoonlijk. Het land van de tele foon. De Vereenigde Staten kun nen met recht op den titel van het „Land van de Telefoon" aanspraak maken. De unie met z'n tien millioen telefoonaansluitingen heeft namelijk 2,5 maal zooveel apparaten ais in de heele overige cultuurwereld tezamen. Alleen New-York heeft evenveel aan sluitingen als de zes Europeesche landen Oostenrijk-Hongarije, Italië, België, Noorwegen, Denemarken en Nederland. Chicago, de twee millioe- nenstad, 'heeft meer telefoonaanslui tingen dan heel Frankrijk met z'n be volking van veertig millioen. Phila delphia met z'n 1,5 milloen inwoners overtreft het heele Rnssische Rijk, en in Kansas City zijn zelfs nog meer personen telefonisch te bereiken dan in België. Zelfs Engeland is in dit opzicht zoo achterlijk, dat het met z'n 650.000 aansluitingen door het heele land de stad New-York slechts met 400.000 overtreft. Vijftien jaar geleden hadden de U. S. A. nog maar totaal 650.000 aan sluitingen. In 15 jaar tijds heeft het aantal zich dus meer dan vervijftien- voudigd. De telefoon is thans in de Vereenigde Staten almachtig en alom tegenwoordig. Terwijl de Europeaan voor allerlei mededeelingen nog de pen opneemt, licht de Amerikaan maar even de hoorn van de haak. Het post verkeer is er betrekkelijk door afge nomen. In Europa zijn slechts weinig stre ken, waar ook buiten de groote stad, dus op het platteland, een dicht tele foonnet is gespannen. In Amerika moet men daarentegen meer dan een derde deel der aansluitingen zoeken buiten de steden, in de afgelegen streken. Het verschil tusschen stad en land is daardoor voor 'n deel opgeheven. Die dorpsbewoners of de eigenaar van een verwijderde farm kan evengoed aan het stadsleven deelnemen. Het is niet noodig, dat hij eens per week de tijdroovende, moeilijke reis naar de markt onderneemt. Hij verkoopt zijn waar „per draad". De landelijke een zaamheid is verdwenen. Ten allen tijde kan men de brand weer waarschuwen. De telefoon ver goedt wat het late arriveeren van de krant tot nadeel zou maken. Tenslotte doet de telefoon in zeker opzicht denzelfden dienst als in onze steden een plaatje met „particuliere nacht- veiligheidsdienst" percentsgewijze worden huizen met telefoondraden slechts zelden door inbrekers en die ven bezocht. GEVONDEN GEDEPONEERD. De commissaris van politie te Vlis- singen maakt bekend dat aan het bureau van politie aisgevonden zijn gedeponeerd een huissleutel, een damesportemonnaie met eenig geld. En dat inlichtingen zijn te be komen omtrent een gouden geld stuk, bij Antheunis, Nieuwstraateen gouden oorknopje, bij Plasse, Dor- manslop; een kinderportemonnaie met eenige centen, bij Bosman, Molen straat een wit kinderbontje, bij Steinn, Noordstraat 23; een dames handschoen, bij Brusse, Boulevard de Ruijter 82een paar kinderhandschoe nen, bij Dillens, Clljverstraat 17; een zilv. damesring, bij Bollen, Schelde- straat 27eenige sleutels, bij Tilroe, Marinestraat 11een portemonnaie met eenig geld, bij Lupien, Clijverstr. 33; een lorgnet, bij v. d. Bruine, Noordstraat 66; verschillende geld stukken, bij de Groot, v. Hoorn van Burgstraat 19; een paar automobilis tenhandschoenen, bij v. d. Heuvel, Gravestraat 35een paar zilveren oorringen, bij de Wever, Schermin- keistraat 5een paar gelapte schoe nen, bij Tilroe, Marinestraateen koperen armband, bij de Vries, Lam mensstraat 15 een portemonnaie inh. rosekrans, bij Meulmeester, Noordstr. Het gebeurde met het stoomschip „Laertes". 's GRAVENHAGE. Het onderzoek naar het gebeurde met het stoomschip „Laerles" stelde vast dat het schip reeds onder de Nederlandsche vlag voer ter hoogte van het eiland Wight, Het kwam onder Engelsche vlag te IJmuiden binnen. De handelsoorlog. Het Duitsche gezantschap te 's Gra- venhage deelt mede dat volgens een bericht de Engelsche handelsschepen bewapend worden om de Duitsche onderzeeërs te beschieten oi door rameien te vernielen. Daardoor verliest de handelsvloot haar karakter en worden dus oorlogs vaartuigen. Duitschland ziet zich opnieuw ge noodzaakt alle neutrale schepen vanaf 18 Februari voor het bevaren der Engelsche kustwateren dringend te waarschuwen, daar zij de strijd tegen de Engelsche schepen met alle mid delen zal aanbinden. De weg ten noorden van Schotland kan door de diepte van het vaarwater niet door mijnen in gevaar worden gebracht. Ultimatum van Japan aan China. ST. PETERSBURG. De „Nowoje Wremja" meld!De Japansche gezant te Peking overhandigde een tweede nota nopens de eischen betreffende Tsingtau en Shantung aan de Chi- neesche regeering, met den eisch binnen 14 dagen te antwoorden. De Chineesche president ontbood de parlementaire commissie ter be spreking. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 12 Februari j.l. tot lid der commissie voor de strafverordeningen uit zijn midden is benoemd de heer A. STAVERMAN. Vlissingen, 13 Februari 1915. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, WiTTEVEEN. MARKTBERICHTEN, Vlissingen, 13 Februari 1915. Bij de gisteren gehouden groente en truitveiiing werden de volgende prijzen besteed Koolrapen 13 a 15 ct., peen 41 a 52 ct., kroten 22 a 25 ct., boerekool 15 a 25 ct., spruiten 69 a 89 ct., veldsla 45 ct., spruilkoppen 15 ct. alles per mand. Prei 2 a 6'/s ct., rapen 1a 4Vj ct., selderij l1/, a 4VS ct., schorseneeren 9 a 10 ct. alles per bos. Bloemkool 2 a 10 ct., roodekool41/1 a 6Va ct., savoye-koot 4 a 5'/s ct. alles per stuk. Eendeieren 65 ct., kipeieren 65 a 71 ct. beiden per 13 stuks. Ganzeneieren 10 a 15 ct. per stuk. Uien f 7,08 a f 7,40 goudrei- netten f 12,52 a f 12,56; zoete belle fleur f 7,32 bijenkorf f 7,72 huisman f 5,32 a f 7,05 alles per H. L. Reinette monstrueuse 20 ci., Jeruzalem 14,/a a 15 ct., koningspippin 14 ct. alles pÊr K. G. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 756-0 te Munchen. Laagste barometerstand 745.7 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 14 Februari Meest matige tijdelijk krachtige Z.O. tot Z.W. wind. Betrokken met regen, later tijdelijk opklarend. Over dag iets zachter. Hoogwater te Vlissingen Februari v.m. n.m. Zondag 14 1.28 1.55 Maandag 15 2.07 2.33 Dinsdag 16 2.40 3.07 Engeisch Aardewerk. Vuurvast Porcelein. Een trouwdag onder de vogels. Flauwe kul, Hoe tante Pietje de courant leest, Het bloedjaar 1914, Flip Slokop, De bochelfamielje, Liefdesavonturen van jan en Liesje, Kluchtige Echtscheiding, O, was ik maar nooit getrouwd, In den nacht, Een ongeluksvogel in de liefde, De vroolijke Bruiloft, Leve de voetbalsport, Tangodans, Het vroolijke Bakvischje, Mijn lieve Nol, De Vlieg machine, etc., vindt men in de collectie van pi.m. 140 nrs., Oorlogscoupletten, Nationale en Volksliederen. Vroolijke en Dram. Voordrachten en Liederen, die wij voor f0>55 (postwissel of -zegels) franco thuis leveren. Daarbij cadeau: Een Goochel-, Droom-, Kaartleg- en Toastenboekje en twee Brieven boeken voor Verliefden. Boekh. „Excelsior", v. Beuningenplein 13', Amsterdam. van alle voorradige Goederen. Deze week speciaal Singel 276 Amsterdam. Tel. No. 10789, 10148. CURATORIUM: Mr. Dr. C. F. SCHOCH, hoofddirecteur der Sutinaamsche Bank. Dr. H. C. PRINSEN GEERLINGS, directeur der filiale Nederland van het Proefstation voor de Java Suiker-Industrie. Prof. Dr. H. D. J. BODENSTEIN, hoogleeraar aan de Gem. Universiteit. Jhr. Mr. L. H. VAN LENNEP, lid van de firma Patijn van Notten Co. AFDEELING SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN Onder leiding van Mr. G. FELIX, griffier van het Kantongerecht te Appingedam, Dr. F. H. FISCHER, Dr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Universiteit en leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam. W. C. DE GRAAFF, lector aan de Universiteit te Leiden, Dr. J. M. HOOGVLIET, privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht, Mr. CH. THORS, advocaat en procureur te Amsterdam, en andere bekende docenten, organiseeren wij 110 diverse schriftelijke cursussen: A. Handels wetenschappenHandelscorrespondentie (Nederiandsch, Fransch, Duitsch, Engeisch, Spaansch, Maieisch), Boekhouden, Handels- rekenen, Warenkennis, Handelskennis, Handelsrecht, Handelsaardrijks- kunde, de Techniek der Adminisiratie, de Techniek der Bedrijfsreclame, Schoonschrijven, Machineschrijven, Stenografie. N.B. Speciale leergangen voor de practijk-diploma's. B. Taal- en Letterkunde Fransch, Duitsch, Engeisch, Italiaansch, Spaansch, Z. Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maieisch, Latijn, Grieksch, Esperanto, Literatuurgeschiedenis. N.B. Bijzondere cursussen voor het Staatsexamen A. en B. C. Exacte Wetenschappen en Techniek: Wis- en Natuurkunde, Scheikunde, Dierkunde, Physiologie, Weer- en Sterrekunde, Werktuig kunde, Electro-Techniek, Lijnteekenen, Meten en Teekenen, Vak-Duitsch, Vak-Engelsch. D. Algemeene OntwikkelingAlgemeene ontwikkeling, Aigemeene Beschaving, Physiologie, Sociologie, Logica (de kunst van het denken). Rhetorica (de kunst om zich uit te drukken). Aesthetica, Muziekgeschie denis, Harmonieleer, Bijbelkennis, Gezondheidsleer en Sexueele Hygiëne, Schrijven zonder Fouten, een goede Stijl, een goed Handschrift, Vlug en goed Rekenen, Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, de Techniek van het Dammen en Schaken, Fotografeeren. E. Opleiding voor een acte L.O.Fransch, Duitsch, Engeisch, Wiskunde. F. Opleiding voor een acte M.O.Geschiedenis, Staatsinrichting, Staathuishoudkunde, Boekhouden, Schoonschrijven. G. Cursussen voor de Huisvrouw: De Techniek van het huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, Linnennaaien, Kinderkleeding, Costuum- naaien, Costuumknippen. De cursussen duren minstens 3 maanden, hoogstens 2 jaar. Normaal lesgeld f 5.— per kwartaal. Wekelijks wordt den leerling een les toegezonden. In de eerst volgende les worden de vragen beantwoord en de opgaven uitgewerkt. Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Leergangen voor beginners,eenigszinsgevorderden en meergevordenden. Speciale repetitiecursussen. De examen-cursussen worden streng geschei den van de meer populaire leergangen, die men „uit liefhebberij" volgt. leder, die nadere inlichtingen wenscht, vrage dadelijk aan de Admini stratie van het Bureau aan, het interessante No. 22 van de „Mededee lingen", bevattende Prospectus en Reglement van onze afdeeling Schrif telijke Cursussen. Dit nummer wordt U omgaand gratis en franco toegezonden, zonder dat U zich tot iets verbindt, en U wordt er uitvoerig door ingelicht.

Vlissingse Courant | 1915 | | pagina 7